PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפים לגיפאית מתחילה?

Anonymous
22-10-05, 18:53
אבא שלי הפתיע אותי בג'יפ חדש - יונדאי גאלופר 2001, יש לי רשיון שנה וחצי וקודם לג'יפ הייתי רגילה לנהוג על רנו קליאו- חתיכת הבדל!
יש לכם טיפים בשבילי לנהיגה בעיר? עוד כמה חודשים אני אשאל את אותה שאלה לגבי שטח, אבל לאט לאט.... 8)

barak4*4
22-10-05, 18:58
תתחדשי!
בעיר :roll: ?
לאט ובזהירות, בעיקר בסיבובים, זה לא פרייבט!

בשטח? תשאלי ותעני.

חנן-ג'יפולוג
22-10-05, 19:03
תתחדשי, וברוכה הבאה לכאן. יופי של אבא יש לך. :wink:

סולי
22-10-05, 19:13
1. מרחקי הבלימה גדולים משמעותית עם הגאלופר לעומת הקליאו, יש לקחת בחשבון.
2. מעבר ליציבות הנמוכה בפניות, יש לזכור שהחורף מגיע..
הרכב מצויד בהנעה אחורית למיטב זכרוני, ומרכז כובד גבוה.., לא צריך כוח בשביל להגיע לסחרור.

לאט ובזהירות בקיצור,
חשוב מאוד לדעתי לתרגל עם רכב גדול וכבד (ועם כל רכב חדש שעולים עליו) בלימות חירום.

אלון_ק
27-10-05, 14:56
לכי למגרש החלקה, תפסי לך את אחד המדריכים וקחי יום "השתלמות נהיגה". זה יופי של זמן להטמיע עקרונות נהיגה ברכב כזה, במיוחד כי את עוד לא נוהגת 20 שנה עם הרגלים שקשה מאוד לשנות.
לכל הפחות, יום רגיל במגרש החלקה יתן לך אמת מידה לגבי איפה את עומדת מבחינת התנהלות הרכב במצבי קיצון, כשאת נמצאת בסביבה מבוקרת ובטוחה. כדאי.

asafk
27-10-05, 20:50
...ומצד שני- אל תיבהלי. זה לא כל כך נורא לנסוע ברכב שטח בכביש.
יותר חשוב מהכל- אני מקווה מאוד שאת גם בעניין של לנסוע לטייל עם הצעצוע. וכאן- אני כמובן ממליץ על השתלמות נהיגת שטח. גם זה לא חובה- אם את הטיולים הראשונים שלך תעשי ברמת קושי שמתאימה לך, ועם ליווי של מישהו מנוסה באמת (לא מישהו שלפני 20 שנה, בשירות הסדיר שלו בסיני, עמד ליד גפ"ס) - יכול מאוד להיות שתגלי שיש לך כשרון טבעי. אם לא- אין כמו קורס.

ו...תתחדשי.

אסף.

tomer s
27-10-05, 21:25
אף אחד לא לומד לרוץ לפני שהוא לומד ללכת....
קודם כל תתחדשי!!!
קחי את ה"מתנה" סעי איתה בזהירות תרגישי אותה תקופה (אפילו חודש חודשיים) ורק אז אם תרצי תלכי למגרש החלקה/יום הדרכה (אחרי הכל את לא מתכננת להשתתף באיזה ראלי..)
אבל בשטח תצאי רק עם אנשים שיודעים איך מתנהגים נכון בשטח .ואסף הגדיר מי הם יפה מאוד :lol: :lol:
הכי חשוב תהני ותשמרי על עצמך :wink: :wink:

חבר'ה לא להלחיץ את הגברת היא עוד בסוף תחזור לקליאו...

biranit
01-12-05, 10:54
מילא בעיר אבל בכבישים בין עירוניים לא להתלהב מהיציבות בקטעים הישרים להוריד מהירות בסבובים מרכז הכבד הגבוהה עלול להוביל לאבוד שליט ואולי אף להתהפכות. סעי בזהירות ובואי לשטח. שם כבר מחכים המון כללים חדשים...

-->