PDA

צפייה בגרסה מלאה : קבוצת Discovery Owners Israel (בעלי דיסקברי ישראל)

alon666
14-01-16, 23:17
ערב טוב לכולם,

לאחר חיפושים רבים התפלאתי שלא קיימת קבוצת תמיכה לבעלי הדיסקברי בארץ.
אז החלטתי שנמאס לי לשלם לפסיכולוג (אומרים שלנדרובר זו מחלת נפש) ולמוסכניק ואשמח אם תוכלו לתת אוזן וכתף לבכות עליה כשצריך, לעזור ולייעץ ואולי אף למכור לי פריט או שניים.
תעזרו לנו להפיץ את השמועה ולהגיע לכמה שיותר בעלי דיסקברי בארץ.
ככל שנהיה קבוצה גדולה יותר, ככה נוכל להפרות אחד את השני, לתת רעיונות, לעזור ולתמוך.
אשמח אם תעשו לייק, תשתפו, תגיבו, תעלו והעיקר החברות.

https://www.facebook.com/groups/1702969233272937/

נתראה בקרוב...

105297

נדב ש.
15-01-16, 08:53
רעיון מבורך, ולמי שאין פיחסבוק?
אפשר גם קבוצה בווטסאפ.

boaz avrahami
15-01-16, 09:18
נדב, לא בטוח שהוא הבין את הציניות שלך...

אלון, המטרה היא ליצר כאן באתר את מרכז הכובד לכל הג׳יפאים.
מה התועלת אם כל חבורה קטנה תתפזר לה לחדרון?
פה יש לך קהילה גדולה ומגוונת עם תת פורום ספציפי שגם שומר היסטורית את המידע שנאגר בו.
דבר שאין במדיות האחרות.

וזה מבלי שדיברנו על חוסר הנימוס שלך להשתמש באתר בכדי ״להתחרות״ בו.

alon666
15-01-16, 09:33
חבל לי שאתה רואה את המודעה כתחרות וניסיון "לגנוב" חברים.
אני בטוח שאף אחד לא מחפש מידע במקור אחד כשהוא רוצה עזרה וראיתי שאין מקום אחד ספציפי לבעלי דיסקברי לעניין.
אין כאן שום תחרות.
מתנצל אם זה נתפס בעיינך כלא מנומס, זה נעשה בתום לב מלא בניסיון ליצור מאגר חברים בעלי עיניין משותף ולא מעבר.
כמובן שאין תחליף לאתר הזה מבחינת מאגר מידע והיסטורייה.

כמו כן, אם הפוסט הזה לא במקום, אני אבין אם מנהלי הפורום ימחקו אותו. הכל בחברות ואהבה.

שבת שלום.

ד ו ר ו ן
15-01-16, 09:47
כמובן שאין תחליף לאתר הזה מבחינת מאגר מידע והיסטורייה.
זה מה שאתה מייצר עכשיו.
ניתוק של בסיס המידע.

tom1105
15-01-16, 09:50
תהנו ...
לכל המתנגדים ...יש דברים / שיחות שהפורום לא מתאים להן / להם...
תיהיו חכמים ותעלו פתרונות לבעיות / נושאים חשובים לפורום לטובת שימור הידע

sent from my WJ

איל מ
15-01-16, 14:50
אין לי פייסבוק, והאמת היא שהפלטפורמה של ג'יפולוג מתאימה לי בול (ריכוז ושיתוף של ידע שימושי בלי יותר מדי בבל"ת).אבל כמו שנאמר, שיהיה בהצלחה. מקווה שאם יעלו אצלכם דברים חשובים תמשיכו לעדכן גם כאן.

פסטר
16-01-16, 09:21
אני חושב שחלק מהעניין איל זה הרצון של אנשים, מצד אחד כן בבבל״ת, מצד שני, שלא יהיה באתר פה.
מה, עדיף באתר הצהוב?!
אני חושב שזה מבורך, מצד שני גם רואה וצופה שחלק מהמידע הטכני, כן יזלוג לפייסבוק ולכן יש אחריות לחברים, כן להתאמץ ולהמשיך לשמור על מידע טכני באתר.
אני חושב שג׳יפולוג היה מצליח אולי כן להשאיר את העניינים באתר, אם היה מחלק את הפורום של לנדרובר לתתי- קבוצות כמו בפורומים בחו״ל, אולי כמו שעשה עם פורום jeep

Bernard
16-01-16, 12:19
אני רואה שפסטר נמצא פה מ-2004 ופותח השירשור מ-2008 ו.. עדיין אין קבוצת תמיכה?
כן מתחרה, לא מתחרה, איזה שטויות.
זה כמו שדיברתי עם מישהו פה, שעבר/נרשם/יזם קבוצת פייסבוק/וואטס-אפ.
הוא התלונן/קיטר ש"פה", זה כבר לא "מה שהיה פעם"...
ועדיין כל פעם נכנס וכל פעם שיש שאלה/בעיה בוואטס-אמו, הבחור התורן נכנס לפה, לברר מה ניתן לעשות ואיך לפתור...
והוא דווקא אחד התורמים הגדולים ביותר ליידע פה.

אין תמיכה אעלק..
אפילו על מנת לפתוח קבוצת תמיכה, מחפשים פה את.. התמיכה.

ככה אנחנו, הישראלים.. הכל לא טוב לנו..

alon666
16-01-16, 17:11
כמו שאמרתי, אין סתירה בין הקבוצה בפייסבוק לבין האתר פה.
אלה שתי פלטפורמות שונות וכל אחת עם הייתרון שלה.
אף אחת לא באה על חשבון השנייה.

נוה
16-01-16, 21:18
לדעתי יש צורך בסניף של גיפולוג
האתר קשה לתפעול בעידן של היום :)

מיכה100
20-01-16, 11:09
יש בהחלט סתירה עבור אנשים שאלרגיים לפייסבוק (כמוני).

alon666
20-01-16, 11:19
יש בהחלט סתירה עבור אנשים שאלרגיים לפייסבוק (כמוני).

סבתא רבה שלי הייתה אלרגית לטלפונים ואמרה שהכל אפשר לעשות עם הדואר.
היא לא הכירה את הדואר של היום.

סבתא שלי אלרגית למחשבים.

ההורים שלי אלרגיים לאפליקציות בסמארטפון.

החיים מתקדמים - קח אנטי היסטמינים :)

ועכשיו ברצינות, למי שאלרגי יש פלטפורמות אחרות ומגוונות. החיים עם טעם אחד היו משעממים מאוד...

דרור ברלי
20-01-16, 12:47
כמו שאמרתי, אין סתירה בין הקבוצה בפייסבוק לבין האתר פה.
אלה שתי פלטפורמות שונות וכל אחת עם הייתרון שלה.
אף אחת לא באה על חשבון השנייה.

אז זהו, שלמרות שפה ושם פיחסבוק הוא אחלה כלי-עזר ושלא מעט גולשים מגיעים לג'יפולוג ממנו - בסופו של דבר יש סתירה, ופיכסבוק כן בא בהכרח על חשבון ג'יפולוג, נוגס בו וממנו, הורס ומחרב אותו, ממש כפי שהוא הורס ומחרב כל חלקה טובה גם באתרים אחרים.

וכל "קבוצת תמיכה חד-מותגית" שכזו בשורה התחתונה תורמת את שלה למה שחלק מהגולשים מתלוננים עליו - ש"ג'יפולוג הוא כבר לא מה שהיה פעם". אתם קולטים מה אתם מעוללים בכל פעם שאתם פותחים לעצמכם קבוצה פרטית של מותג/דגם אחד שכזו בפיכסבוק?... במקום שמוקד המידע והידע יישאר כאן לטובת כולם, ואולי גם לטובת מי שהיום אין לו לנדרובר ומחר אולי כן - כל הידע הזה בוודאות יילך לאיבוד אי שם בביוב של הפיכסבוק.

כמובן שאם זה מה שאתם רוצים - זו זכותכם. כמו שאומרים - תהנו עם זה ובהצלחה. כל אחד והמקום שמגיע לו.

אבל לפתוח כאן שרשור כדי לשכנע אנשים לעבור מכאן לשם? לטעמי חוצפה ועזות מצח - וזה בעדינות ובלשון המעטה. זו כמובן דעתי בלבד.

alon666
20-01-16, 12:57
דרור,

קודם כל אני לא מנסה לשכנע אף אחד לעבור לשום מקום.

עצם זה שאתה קורא לפייסבוק פיכסבוק, מראה על בורות בעניין.
אני מציע לך להתעדכן וללמוד קצת על הפלטפורמה הזו ואחרות דומות לפני שאתה קוטל אותן.
אם וכאשר תלמד ותבין בעניין, תראה שכל תענותייך אינן מחזיקות מים.

וזו דעתי בלבד.

opl
20-01-16, 14:52
הידע בפייסבוק שמור וניתן לבצע חיפוש בתוך קבוצה מסויימת.
כבר היום כשאני נתקל בבעיה ברכב שלי סדר הסיכוי שלי לקבל פיתרון הוא לרוב כזה:
1.קבוצה אוסטרלית
2. קבוצה ישראלית (יש לפחות שתי קבוצות)
3. פה.
וזה המצב הנתון כבר היום. אל תקחו את זה אישית זה המצב.

"התפקיד שלכם " הוא לשמור "אותנו" פה.
אני כותב לא מעט (שטויות) ומאמרים. אני יודע שאנשים מרגישים שקשה להם להרגיש שייך פה חדשים לעומת וותיקים וגם רואים את זה במפגשים - במעגלים השונים.

Bernard
20-01-16, 14:59
דרור,

אני מציע לך להתעדכן וללמוד קצת על הפלטפורמה הזו ואחרות דומות לפני שאתה קוטל אותן.

וזו דעתי בלבד.

אתה קשקשן לא קטן... עם כל הכבוד.

בוא תגיד לי מה פתיחת פייסבוק מיוחד לדיסקברי, טובה יותר מפה, לצורך התמיכה?
ובאותה הזדמנות, בוא תסביר איך פתיחה של פייסבוק (כשאתה אומר שפה כביכול לא מצאת תמיכה), לא נוגסת באתר?
ואח"כ תסביר איך הטענות של דרור לא מחזיקות מים..
ובכלל לא נכנסתי לעניין של "לאחר חיפושים רבים התפלאתי שלא קיימת קבוצת תמיכה לבעלי הדיסקברי בארץ".. אז מה אתה בדיוק עושה פה מ-2008?
ועוד הייתי רוצה להבין, למה לפתוח בפייסבוק (אחרי שלא מצאת תמיכה) ולא לבקש לפתוח פה תת-פורום (אם הפורום של לנדרובר לא מספיק...)..
והכי חשוב, בגלל שאני באמת לא מבין את ה"פלטפורמה", מה היתרון של הפייסבוק על האתר... כשאני מבין שלאתר יש גם ..אתר בפייסבוק (או איך שלא קוראים לזה).

תאיר את עיני... במילים פשוטות, משום ש"תענותיך אינן מחזיקות מים", לא ממש מסבירות..

Bernard
20-01-16, 15:11
הידע בפייסבוק שמור וניתן לבצע חיפוש בתוך קבוצה מסויימת.
כבר היום כשאני נתקל בבעיה ברכב שלי סדר הסיכוי שלי לקבל פיתרון הוא לרוב כזה:
1.קבוצה אוסטרלית
2. קבוצה ישראלית (יש לפחות שתי קבוצות)
3. פה.
וזה המצב הנתון כבר היום. אל תקחו את זה אישית זה המצב.

"התפקיד שלכם " הוא לשמור "אותנו" פה.
אני כותב לא מעט (שטויות) ומאמרים. אני יודע שאנשים מרגישים שקשה להם להרגיש שייך פה חדשים לעומת וותיקים וגם רואים את זה במפגשים - במעגלים השונים.

וזה ממשיך, מצעד האמירות החלולות...
ובפייסבוק, אם אני מבין נכון, כולם שווים מההתחלה, ומי שנכנס בפעם הראשונה היום, נחשב מיד מומחה ומבין ומקבלים את דבריו כתורה מסיני והוא אינו נחשד כ"מרגל" ו.. כולם חברים טובים והידע מופלג ואמין והפייסבוק "הוא המקום הנכון"...

אולי אני "כלב זקן" אבל כשאני נתקל בבעייה (שלי או שמישהו העלה פה), אני מריץ חיפוש בגוגל ובודק כל מה שעולה וכשמוצא פתרון, אני משתף פה..
כל אחד והשיטה שלו - אבל אל תהפוך את זה לאמירה חלולה של "אנשים מרגישים..." וכו'.
עובדה שאתה אומר בעצמך שאתה "כותב לא מעט.." גם פה - אז כנראה שהפייסבוק "שלך" לא ממש ממלא לך את כל הצרכים ואם אני רואה/זוכר נכון, אתה לא בדיוק חדש פה..
אז למה אתה נשאר? מי מחזיק אותך פה? מה כל כך חסר לך בפייסבוק "שלך"?
לפי הנוכחות שלך פה, נראה לי שאתה לא כ"כ מוצא ב"קבוצה האוסטרלית" או "בקבוצה/ות הישראלית/יות" את מה שאתה צריך ושורץ/כותב/שואל/עונה פה די הרבה...

עדר.
נגררים ומנסים למצוא כל מיני תירוצים ריקים.
רוצה (גם) פייסבוק - בבקשה. מדינה חופשית (ואתר חינם).
אתה לא צריך לתרץ לאף אחד את העדפות שלך ובטח לא על ידי "השחרת" האתר ("אנשים מרגישים שקשה להם להרגיש שייך.." אעלק).

alon666
20-01-16, 15:13
לשאלתך ברנרד, אני ב2008 הייתי עם סוזוקי ג'ימני ולא הייתי פעיל שנים רבות כאן.
גם אני לרוב כשמחפש תשובה לשאלה פונה לקבוצות באנגליה, אוסטרליה וישראל.
הפלטפורמה בפייסבוק נותן גישה זמינה יותר לתשובות מהירות יותר בפריסה גדולה יותר שכן יותר נוח לאנשים לגלוש במכשיר באפליקציה כגון פייסבוק מאשר (עם כל הכבוד) בג'יפולוג.
כמובן שכשאני מול המחשב, שזה נדיר לאחרונה ומתמעט משנה לשנה, אני פונה לאפשרויות כגון פורומים בארץ ובעולם.

ניסיתי לעשות משהו מועיל אך אני רואה שזה לא מתקבל בעיין יפה פה באתר.
***למנהל העמוד/הפורום: אודה באם תוכל להסיר את המודעה הזו שכן היא יורדת לפסים אישיים ולא לשם כך המודעה נפתחה***.

amit1
20-01-16, 15:15
אלון, למרות שהאתר לוקה בחסר בהיבט הטכנולוגי אני כן מעדיף להסתכל לתוך הקנקן....
לדעתי גיפולוג הוא אתר מעולה שמשמר בהצלחה ולאורך זמן רמה גבוהה של תוכן בתחום התמחותו.
גם אם לעיתים אני מרגיש נזוף ע"י חבורת "מנהלים" אסרטיבית למדי יש לומר :) , אני עדיין מעדיף להתכתב עם קהילה שבהרבה מקרים יוצא לי להשכיל ממנה ידע חדש נכון, מדויק ומועיל.
לא מכיר הרבה אתרים בהם תוכל למצוא מצד אחד את התיאורים האמיתיים והחושניים של דרור ומצד שני נתונים הנדסיים מדויקים מהמוהנדס אסף.
לכן בשורה התחתונה, עדיף לכולנו לחזק את גיפולוג ולשמר את התעבורה בנושא דרכו.

opl
20-01-16, 15:19
אתה ממש פגוע, תתאשת...

כן, אנשים מרגישים לא שייכים, אני יודע את זה כי בדרך כלל לפי כל מפגש אנשים כותבים לי (בעיקר בפייסבוק) שהם לא יודעים אם לבוא או לא, איך לחבור לקהילה, מה לעשות... זה טיב האדם. וכבר היה חבר אחד לפחות שעזב מפגש שתכנן לישון בו כי הרגיש זר בו ( המפגש בבקעה), גם אתם עם עצמכם יושבים במעגלים כמעט קבועים...

פייסבוק נגס לגיפולוג ווואטסאפ נגס לפייסבוק, והדבר הבא מנגוס גם לזה. ככה זה.

אישית אני בפייסבוק ופה כי כיף לי, וואטסאפ לא עושה לי את זה אז אני לא שם.
אל תתרגזו, אף אחד לא חייב לאף אחד כלום.

shachar
20-01-16, 15:29
הפלטפורמה בפייסבוק נותן גישה זמינה יותר לתשובות מהירות יותר בפריסה גדולה יותר שכן יותר נוח לאנשים לגלוש במכשיר באפליקציה כגון פייסבוק מאשר (עם כל הכבוד) בג'יפולוג.
כמובן שכשאני מול המחשב, שזה נדיר לאחרונה ומתמעט משנה לשנה, אני פונה לאפשרויות כגון פורומים בארץ ובעולם.
***.

ממליץ לך לנסות את Tapatalk

בעקבותיה אכן ירד השימוש במחשב.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Bernard
20-01-16, 16:49
אתה ממש פגוע, תתאשת...

כן, אנשים מרגישים לא שייכים, אני יודע את זה כי בדרך כלל לפי כל מפגש אנשים כותבים לי (בעיקר בפייסבוק) שהם לא יודעים אם לבוא או לא, איך לחבור לקהילה, מה לעשות... זה טיב האדם. וכבר היה חבר אחד לפחות שעזב מפגש שתכנן לישון בו כי הרגיש זר בו ( המפגש בבקעה), גם אתם עם עצמכם יושבים במעגלים כמעט קבועים...

נכון.
פייסבוק נוגס באתרים - אז למה להטיף ל"אלה שלא מודרניים" שאלה שתי פלטפורמות שונות ולא באות אחת על חשבון האחרת?
מה ההיתממות הזו של אלון?
ואם זה כך, נראה לך יאה לקרוא לעבור לפלטפורמה אחת, תוך שימוש בפלטפורמה המתחרה?
לפחות אל "תשחקו אותה תמימים (מטומטמים?)" שלא מבינים על מה הטענה...

ולא חשבתי שזה לא קיים ולא זילזלתי באלה שמרגישים לא שייכים - שאלתי מה שונה מעמדם בפייסבוק?
שם, נדמה לי, ניתן "לחסום" את מי שלא/רוצים - זה הרבה יותר "נחמד".. ברור - נישאר רק עם אלה שדומים לי ומדברים כמוני ורק על הדברים שאני רוצה לדבר עליהם.. ונעיף את כל היתר.
נדמה לי שהיה פה איזה חיים רכס אחד שהציע את זה גם פה.
אותו חבר פה באתר (שכמו שאמרתי - אחד תורמים הגדולים למאגר הידע) אמר לי שדי נמאס כל הדיבורים "שלא שייכים לנושא" ושב"קהילה" בפייסבוק/וואטס-אפ הדברים יותר ממוקדים - כן בטח. כולל בדיחות גסות ותמונות "נחמדות" והכל כ"כ נוח וביחד ובשיתוף ומכנה משותף טוב יותר - רק הפלוצים והגרפצים והגירבוץ, חסרים ובכלל זו חברותה...
ועדיין הוא (וגם אתה) נמצאים "פה" ונכנסים לפה ולוקחים חלק ב.."פה".

אם היית זוכר (ואני בטוח שאתה זוכר - והאמיר שלך נועדה רק להגחיך ולפגוע.. אבל זה בסדר גמור - חלק מכללי "המשחק") את מה שאני אומר על האינטרנט - רק לא לההעלב.. כולה אינטרנט.
ולכן אני לא נעלב ולא נפגע וממש לא צריך להתאשת... פשוט הצביעות וההיתממות וה"לא התכוונתי ככה", מעצבנת וממש מחייבת תגובה - שלא ישאר רק מה שאתם אמרתם..
וגם ההתנשאות הזו של "אתה לא מבין את המידיה" או " אתה מקובע" או "זה לא בא אחד על חשבון השני" ו.."תתקדם", די מחייבת תגובה...

גם לי יש כל מיני טענות ומענות ותלונות לגבי האתר (מה עם צבע שונה ללינקים!!!) אבל לפחות פה, בד"כ, אדם/חבר יכול להגיד מה הוא חושב, ולזכות בתגובות ולשמוע דעות קצת יותר מעמיקות מאיזו "בוהן למעלה" או "לייק" כזה או אחר ולא לחשוש מאיזו "חסימה" שלא איזה מגלומן כמו חיים.
לא מתאים לי פייסבוק (באופן עקרוני, למרות שאני מבין את הרעיון ואת הפלטפורמה) דווקא בגלל סוגי האנשים שמוצאים בו "מסתור"/"במה", בלי שלמישהו (חוץ ממנגנון אוטומטי או משחקי כבוד ופופולריות) יש שליטה על החור שהם מעלים...
לדעתי, למרות מה שאתם אומרים (תמיכה והרגשת שייכות - בניגוד לג'יפולוג, כפי שמשתמע), הפלטפורמה הזו היא המונית וצעקנית ומושכת אנשים רדודים (לא כולם.. שלא יובן לא נכון) והיא זמינה לכל דביל רפה שיכלו להעלות כל קישקוש, דווקא בגלל הפשטות והזמינות - מישהו אמר "מכנה משותף נמוך ביותר"?
ה"מאמץ"(??) הכרוך בלקחת חלק באתר, מהווה מסננת כלשהי.
חוסר הנוחות בפתיחת "ערוץ אישי", שסוגר "בחוץ" חברים אחרים (כן - ממש מרגיש שייכות) מאלץ אותך/אותנו לקיים דו-שיח ולשמוע דברים אחרים (בלי לחסום) ומתישהו, אולי, גם גורם לך להבין שאולי טעית ואולי יש גם דברים אחרים..
ונראה לי, גם לפי מה שאתה אומר, שזה יותר קוסם (לך?) ולכן נשארים פה וחוזים לפה ולא מתנתקים מפה... למרות שיש פלטפורמה "טובה יותר".

ואלון.
כלום לא אישי - אתה (ואני) בסך הכל דמות וירטואלית, עם שם משתמש שבטוח לא כתוב בתעודת הזהות שלך (שלי דווקא רשום שם ..ותגיד 666, זה לא סמל של משהו?) שמתלונן/מציין באופן "לא אישי" שאין לך תמיכה פה..
אז מה אתה נפגע מהתגובות?
בסך הכל מה עשית - ניסית לקרוא לאחרים, לתמוך בך...
כמו שאמרתי - מחפש תמיכה, דווקא במקום שאתה אומר ש.. אין בו תמיכה..
אבל לא באופן אישי..

איך אומרים - "הנייר" סובל הכל.
כולה אינטרנט.

asafk
20-01-16, 17:08
הגזמתם. ממש הגזמתם.

ג׳יפולוג היה קיים לפני פייסבוק וישאר כנראה גם אחריו, כמו הרבה טרנדים אחרים שבאים והולכים.
קצת פחות נוח, קצת פחות ידידותי, בלי לנסות להרוויח עליכם, עם מנהלים אמיתיים (שבחרו עד רגע זה לא להגיב בדיון הזה) וגולשים אמיתיים, ואולי זה מה שגורם לו להישאר כאן למרות הכל.

שיהיה בהצלחה עם הקבוצת דיסקברי בפייסבוק. ממה שראיתי בקבוצות דומות מהר מאוד זה יהפוך לפורום קידום מכירות של שני גורואים ומכירת חלקי חילוף משומשים במחיר מופקע. אם לא הרווחתם נטו. אל תשכחו לתעד את השיח הטכני גם כאן, שאחרי שמה שכתבתם שם ילך לאיבוד, לפחות למען הדורות הבאים יישאר משהו.

הכל טוב. לא על זה צריך לריב.

אסף.

boaz avrahami
20-01-16, 17:18
איזה דביל אני...
רק עכשיו הבנתי שכל הקבוצות הסגורות האלו זה קידום מכירות של איזה שתלטן או שניים.

חשבתי עד עכשיו שזה היה יחודי ל wj ...

elibaba
20-01-16, 17:33
מבחינה טכנית נטו התוכן בפייסבוק רובו לא נגיש לגוגל, וכאן כן נגיש ועולה בחיפוש. אפילו רק מסיבה זו אני מעדיף לחלוק את מעט הידע שלי פה

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk

Saar
20-01-16, 17:51
מבחינה טכנית נטו התוכן בפייסבוק רובו לא נגיש לגוגל, וכאן כן נגיש ועולה בחיפוש. אפילו רק מסיבה זו אני מעדיף לחלוק את מעט הידע שלי פה

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk

וזו בדיוק הסיבה שחלק מהאנשים רוצים את פייסבוק - כי שם זה לא נגיש לגוגל, ככה יש להם מן אשליה של פרטיות ושרק אנשים רצויים ומוכרים יראו את שיפורי הרכב שלהם (מה שכמובן מוכיח את עצמו כלא נכון, אבל זה סיפור אחר)
מצד שני, מה שלא נגיש היום לא בהכרח יהיה חסום שם מחר.
באופן אישי, אני לא חושב שקיבלתי איזהשהו מידע מועיל מקבוצת פייסבוק למעט פג'רו לחלקים כשהייתי צריך עבור חבר.

נדב ש.
20-01-16, 18:05
דרור,

וזו דעתי בלבד.

כ"לקוח" עבר של פיחסבוק לתקופה ממש קצרה(ניסיון) אני יכול להגיד לך שזה הפח זבל הכי גדול שיש לדעתי ברשת, ממש לא מעניין אותי מה ההוא לבש, ולאן ההוא הלך, ומה ההוא עשה או חושב, 99.9% מה"מידע" שיש שם מעניין את הת%/$.
ומניסיון עבר ממועדון אחר שגם היו בו כל מיני התפצלויות שקשורות יותר בהנהלה אבל זה לא משנה כרגע, הניסיון מלמד שזה כן נוגס ובגדול, והקטע הוא שבפיחסבוק זה דווקא לא מחזיק, למה? כי תחלופת האנשים גדולה פי 1000 , אנשים באים והולכים, אז נכון שקבצים שמעלים לקבוצה "נישמרים", אבל פוסטים לא, והם יורדים למטה עמוק לניבכי העמוד וזה לא שווה כלום.

נדב ש.
20-01-16, 18:12
הגזמתם. ממש הגזמתם.

ג׳יפולוג היה קיים לפני פייסבוק וישאר כנראה גם אחריו, כמו הרבה טרנדים אחרים שבאים והולכים.
קצת פחות נוח, קצת פחות ידידותי, בלי לנסות להרוויח עליכם, עם מנהלים אמיתיים (שבחרו עד רגע זה לא להגיב בדיון הזה) וגולשים אמיתיים, ואולי זה מה שגורם לו להישאר כאן למרות הכל.

שיהיה בהצלחה עם הקבוצת דיסקברי בפייסבוק. ממה שראיתי בקבוצות דומות מהר מאוד זה יהפוך לפורום קידום מכירות של שני גורואים ומכירת חלקי חילוף משומשים במחיר מופקע. אם לא הרווחתם נטו. אל תשכחו לתעד את השיח הטכני גם כאן, שאחרי שמה שכתבתם שם ילך לאיבוד, לפחות למען הדורות הבאים יישאר משהו.

אסף.

+++1
גורואים, שתלטנים, ועוד כל מיני ניגררים.

opl
20-01-16, 18:29
פייסבוק הוא מה שאתה עושה ממנו...אם מישהו מלכלך לך את הקיר קליק וחצי ולא תשמע ממנו כל החיים. אבל בסדר... זה איכסה פיכסה ואיזה עוד כינוי ילדותי שתבחרו. פרסומות יש שם כמו פה.
בגדול כל החברים שאני מכיר משם נמצאים גם פה. קוראים וכמעט ולא כותבים.

Bernard
20-01-16, 19:11
הגזמתם. ממש הגזמתם.

אסף.

זה בכלל לא קשור, אם ישאר או יעלם ואם זה טרנד חולף או יחליף את ג'יפולוג..
בכלל לא לזה כיוונתי...

פייסבוק הוא מה שאתה עושה ממנו...אם מישהו מלכלך לך את הקיר קליק וחצי ולא תשמע ממנו כל החיים. אבל בסדר... זה איכסה פיכסה ואיזה עוד כינוי ילדותי שתבחרו. פרסומות יש שם כמו פה.
בגדול כל החברים שאני מכיר משם נמצאים גם פה. קוראים וכמעט ולא כותבים.
וגם לזה לא (למרות שהמשפט על "הקיר", די ממחיש את "הרגשת השייכות" שציינתי... ואתה העלת).
לא חושב שזה פיכס ולא חושב שזה ילדותי, לא יותר טוב ולא פחות טוב (לדעתי פחות אבל אני סובייקטיבי) - לא מתאים לי, כך אמרתי וגם הסברתי למה..ועוד כמה סיבותת, כלליות ולא כ"כ רלוונטיות לפה..

העניין הוא אחר לגמרי.
העניין (המשני, כמו בכל דיון פה..וזה דווקא בסדר - ראה ערך התמימים עם האייפונים) הוא ההתנשאות, של אלה שמבינים את הפלטפורמה החדשה, על כל הפרימטיביים.
ובעיקר - ההתתממות...
אני לא אקרא לזה חוצפה, משום שאני בטוח שאלון 666 לא חשב על זה מתוך כוונה אבל להיכנס לפורום שמוקדש ללנדרובר, באתר שמוקדש ל-4X4 ולהגיד"חיפשתי ולא מצאתי "תמיכה".. בואו, אני פותח פלטפורמה חדשה"...
זה די חוצפה..
משהו כמו (בקטנה.. קחו בפרופורציות.. אבל מסביר את הנקודה שלי..) לירוק בפרצוף של כל אלה שכתבו פה ועזרו פה ושאלו פה והציעו פה.. להגיד שהם לא עשו ולא עושים כלום והם לא ממש שווים ובטח לא "תומכים" (ולא ראיתי שאלון שאל שאלה או ביקש עצה ונענה ב"אתה חדש.. קפוץ") ובשורה הבאה מבקש/מציע לכל אלה, שכרגע ירק עליהם, לבוא לתמוך בו.. במקום אחר..
ושם הכל יהיה רק "שלנו".. של מי שב"קבוצה"... בשושו... ניקח ולא נחלוק. ניקח ולא נחזיר..
כאילו... מה נהיה פה?
ועוד להגיד "זה לא סותר"...

כמו אלה ששואלים אותם משהו "בקבוצה" והם נכנסים לפה לחפש תשובה ו"מדליפים" ל"קבוצה" - לוקחים ולא נותנים..
מעניין כמה מה"ידע" שנצבר "שם" (ונשמר) מגיע לפה..
יש שם ב"קבוצה" מישהו שתפקידו להגיד "רגע.. יש פה משהו שכדאי להעביר גם לג'יפולוג"?
כל הידע נשמר עאלק... למי בדיוק?

מה שנכתב פה, נגיש לכולם - לכולם!! לא רק לחברי האתר ולא רק למיוחסי "הקבוצה"... לכולם.
אז לא איכפת לי שחלק מה"כולם" הזה, זה גם "הקבוצה"... שישתמשו ושיהיה להם לבריאות. אם הייתי רוצה לעזור רק למיוחסים ושלא ידעו מה הפיתרונות הייתי כותב ב.."קבוצה"... לחבורה סגורה/מיוחדת.
פה זה עוזר לכולם - אתה יודע ..מין פלטפורמה חברתית פרימיטיבית שלא ... מפלה.
ועוד להסביר לי/לדרור/לנו שאני/אנחנו לא מבינים את הפלטפורמה..

זה מש ש"הדליק" אותי - ההתממות וחוסר ההבנה "מה בסך הכל אמרתי?!".
אני לא תומך בך פה.. מה אתה צריך אותי בפייסבוק שלך?
נראה לך ששם פתאום אהפוך לאחות רחמניה?
ממציאים את הגלגל ממש... קבוצת תמיכה בפייסבוק...

ואין לי פה שום רווחים מהתעבורה באתר ואין לי מניות ואני לא שותף לבעלות..
סתם הפרזיטיות עוברת גבולות.. מידי פעם.

boaz avrahami
20-01-16, 19:22
לפעמים אני תוהה למה שירשורים/ הודעות אחדות נשארות ואחרות נמחקות.

חיים רכס עף מכאן ונחסם למרות הצבעוניות והתעבורה שלו ולטעמי הוא לא הזיק לאתר.

שרשורים כמו ההגבהות וכמו זה אשר לדעתי אין ספק שהם מזיקים לקהילה ולאתר נשארים לדמם.

למה פוסט כזה לא נעלם בדקה שעלה לכל השדים?
בסוף יהיו שיעלבו ויעזבו ובלי סיבה ממשית

ד ו ר ו ן
20-01-16, 19:23
ממליץ לך לנסות את Tapatalk

בעקבותיה אכן ירד השימוש במחשב.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

+++

Bernard
20-01-16, 20:21

שרשורים כמו ההגבהות וכמו זה אשר לדעתי אין ספק שהם מזיקים לקהילה ולאתר נשארים לדמם.

ואני, בניגוד לך, חושב שאין "שירשורים מזיקים".
מכל שירשור/פוסט לומדים ומקבלים פרופורציות.
ואלה ש"עוזבים"... הם תמיד "נשארים בקשר".. כמו חיים, שאף פעם לא טרח לקרוא את הפוסטים שלי אבל גילה בקיאות מפתיע בתוכנם.
ואלה שנעלבים - נו, טוף... בסופו של דבר הם הופכים לשרים בממשלה.
ואם תיזכר.. הנעלבים ועוזבים.. נעלבים ועוזבים בגלל שמחקו להם והעלימו להם/אותם אז.. מה בדיוק גורם יותר נזק?

tom1105
20-01-16, 20:24
אתה ממש פגוע, תתאשת...

+100
לא תצליח לשנות את דעתם שת כל אלו שחושבים שפייסבוק גרוע...
אני בטוח שהם גם לא הבינו את המעבר לטלפון עם מסך מגע... מה היה רע במקלדת ?!

sent from my WJ

ד ו ר ו ן
20-01-16, 21:14
פייסבוק גרוע חד-משמעית כי למי שאין, לא יכול לגשת מבחוץ.
גוגל לא מאנדקס את התוכן, ובחיפוש זה לא עולה.
מה שאומר שהידע נשאר נחלת מי שמחובר לדף עצמו, והרחבת מעגל החברים תלויה בלבד מביא חבר, ולא גם בכאלו שמגיעים מהרשת.

בנוסף,
יש לא מעט סוגיות מכניות שלא ייחודיות לדגם או יצרן, ובאתר כמו גיפולוג, אתה מרוויח בגדול מהמאגר מידע טכני רחב ביותר, שאפשר ליישם אותו לעל דגם.

ההשוואה בין טלפון למחשב נכונה, אבל הפוך.
אתם חוזרים אחורה ממקום של דיון שקוף רב משתתפים לטלפון חד-קווי.

נמרוד
20-01-16, 21:35

בניגוד לתדמית הקשוחה,מעט מאד נמחק בג'יפולוג. חסימה של משתמש אמיתי היא אירוע נדיר ביותר. חסימות לתקופה ארוכה או לצמיתות - לא היו עשר ארועים ב15 שנים של האתר הזה. גם השטויות של רכס לא נמחקו, ואם תחפש בעזרת גוגל אתה יכול להתרפק בנוסטלגיה על הכל :rolleyes:. למה הוא נחסם? אתה יודע טוב מאד... כי הוא השתין על חוקי הפורום. שוב ושוב. וגם חרבן עליהם. ולא ניגב.

לגבי דברים שאתה חושב שכן צריכים להמחק בועז... מחיקת שרשור על פייסבוק או על משרד הרישוי, לא מעלימה את נושא הדיון.

ד ו ר ו ן
20-01-16, 21:37
חיים לא חריג ביחס לאחרים שעדיין מסתובבים כאן.

לדעתי אף פחות מכמה מהם.

amit1
20-01-16, 21:50
*** מדברים על זה שבג'יפולוג לא מרבים למחוק, והנה מישהו חייב לבדוק... מה שנמחק פה לא קשור, כן אישי, אנחנו יודעים בדיוק לאן אתה מנסה להוביל, אז תפסיק. יש לך השגות? בערוץ פרטי. ***

אסף ד.
20-01-16, 22:01
חברים, יש הבדלים מהותיים בין הפלטפורמות השונות, לכ אחת היתרונות שלה.
המצב הוא שאנחנו מחפשים מידע ברשת העולמית, כל, אבל כל המידע עולה וצף מתוך פורומים ולא מתוך דפי פייסבוק.
הפייסבוק מבדל את חברי הקבוצות, או ליתר דיוק מבודד את התוכן הנרשם מהמרשתת.

מה לעשות, דה-פקטו, המידע עדיין מסתובבב בפורומים והרבה יותר קל לאיתור.
תנסה לדלות כתבות טכניות מפייסבוק, אני לא נתקלתי בתוצאות חיפוש ממקור זה כשהייתי צריך מידע טכני.

yoni_0000
20-01-16, 22:04
אין תחליף לג'יפולוג, ולדעתי אין ספק שברמת מאגר הידע והמקצועיות אין מתחרה לו, אבל..
פייסבוק הוא ממשק הרבה יותר נגיש, וכן, הרבה יותר ידידותי מהאתר(גם מבחינת משתמשים). אני מסתכל על חברים שלי שנכנסים לתחום, וגם וותיקים, רובם יעדיפו את הפייסבוק. כמו בהרבה נושאים אחרים, הפייסבוק הוא פלטפורמה שמפחיתה את הצורך באתרי אינטרנט ומערכות פורומים "יעודיים".. הכל מרוכז בפייסבוק, לכן רוב הקהילה מוצאת עצמה שם, בצדק או שלא.

הג'יפאי הממוצע מזמן כבר לא מחפש את הכתבות הטכניות, הפדנטיות והדקויות, אלא פתרון מהיר וזול במינימום מאמץ.. כזה הפייסבוק מציע בשפע. התרנגולות של רכס והמילקי של ברנרד לא מעניינים אותו.

דוגמא טובה ליתרונות של הפייסבוק על האתר:

#מכירה וחיפוש של חלקים/אביזרים: תכתוב בקבוצה "סבתות עם ג'יפים" שאתה מחפש חלק כזה וכזה- תוך דקות קופצים עלייך 10 אנשים.
לעיתים גם עם הצעות מאוד אטרקטיביות.

#פתרון זול לבעיה מכאנית כזו או אחרת: "בוא גבר, עושה לך את העבודה על המדרכה אצלי בבית, חצי ממחיר מוסך".

כבר כמה שנים טובות שאנחנו המיעוט..
אין לעצור את "הקידמה".

boaz avrahami
20-01-16, 22:41
מי שכותב שממשק פייסבוק יותר נוח כנראה לא משתמש באפליקצית

Tapatalk

פי כמה נוחה מפיסבוק ומאפשרת הפעלה סופר נוחה מהטלפון כולל השתלת תמונות וסירטונים בקלי קלות

opl
21-01-16, 06:04
לא הכי הבנתי, דורון - אתה חושב שמישהו הכיר לי את הדף האוסטרלי של מיצובישי? או הישראלי? ממש לא, חיפוש של שנייה מצא את שניהם. בקשת הצטרפות לקבוצות הסגורות מאושרות באופן גורף.

קחו לדוגמא את קבוצת "שלום שלווה ושיטפונות" לדעתי - דגל ומופת לאיך צריכה להיראות קבוצה בפייסבוק, רבים כאן חברים גם שם. הדף הזה רואה יותר מידע ותעבורה ביום ממה שפורום טיולים רואה בחודש. אז המידע בו לא נשמר לעד בארכיון? בסדר... אבל הוא זורם בו כמו שיטפון.

opl
21-01-16, 06:21
"פי כמה נוחה מפייסבוק" קביעה מאוד אישית . אני לדוגמא לא אוהב את התוכנה הזו ומשתמש בעיקר באפליקציית גיפולוג כל עוד לא נדרש להעלות תמונה.

boaz avrahami
21-01-16, 09:02
כשניפגש אתן לך לראות איך האפליקציה עובדת אצלי באייפון ונראה מה דעתך.
אני זוכר שהיו הבדלים מול האנדרואיד וממש הרגשתי שהיא זרה לי.

erezgur
21-01-16, 09:06
לשאלתך ברנרד, אני ב2008 הייתי עם סוזוקי ג'ימני ולא הייתי פעיל שנים רבות כאן

הג'ימני הלבן עם הפאוצ'ים הירוקים שתפרת לבד?
ידעתי ששם המשתמש מוכר לי :)

ארז גור

opl
21-01-16, 09:07
יכול להיות.

כשנפגש נשב על כוס בירה ונדבר על דברים מעניינים יותר :-)

ד ו ר ו ן
21-01-16, 09:29
לא הכי הבנתי, דורון - אתה חושב שמישהו הכיר לי את הדף האוסטרלי של מיצובישי? או הישראלי? ממש לא, חיפוש של שנייה מצא את שניהם. .
אתה צריך לבצע חיפוש ממוקד לפייסבוק.
גוגל לא מציג תוצאות חיפוש מדפים של פייסבוק.

וגם אם חיפשת, אתה לא יכול להיכנס אפילו לא לדף הראשון אם אין לך חשבון פייסבוק.

זאת להבדיל מדפי אינטרנט רגילים, כולל כאן, שאתה לא חייב להירשם כדי לקרוא או לאתר את התוצאות והמידע.

ואם כבר,
יש לא מעט אתרים בהם נתקלתי בתכנים הפתוחים לקריאה ותגובה של מי שרשום בלבד, כך שג'יפולוג הוא עדיין פתוח מאד וזמין מאד לכל מי שמבצע חיפוש פשוט ברשת.

opl
21-01-16, 09:32
אגב את שרשרת מעבר הקהל אפשר למשוך עוד יותר אחורנית...לדעתי זה זרם בערך ככה: מאתר 4x4.co.il לגיפטריפ בתקופת יובל ( ואולי זליגה לאתר של יקי) ומתקופת גיפטריפ גדי צוקר לגיפולוג.

opl
21-01-16, 09:43
אני מודה, כמות האנשים שאני מכיר שאין להם יוזר בפייסבוק מתחלקת לשניים, פה והזקנים בעבודה. אפילו לאמא שלי בת ה70 יש חשבון.

אתם רואים את זה כחולשה שאי אפשר לעשות חיפוש (למרות שמסבירים לכם שאפשר), יש משהו כיפי בדו שיח הקבוצתי הזה אפילו אם הוא חזרתי, הרבה יותר קליל שם מאשר פה. גם הרבה יותר אינטימי לדעתי ולו רק מעצם העובדה ששם משתמשים בשמות מלאים ולרוב בתמונות של האנשים עצמם. אני מרגיש לדוגמא ששם הרבה יותר מתאים לשתף תמונות של הרכב שלי פותח מתלה על איזה סלע. הודעה שאין מאחורייה כלום חוץ מלהשוויץ קצת ואולי לפתוח איזה דיון קטן.

ד ו ר ו ן
21-01-16, 10:57
בכל האתרים בינלאומיים שאני גולש בהם, יש שרשור ״תמונה עדכנית/רנדומלית של הרכב שלי״, בו אנשים מעלים צילומים בדיוק כמו שהזכרת.
תפתח אחד..
כמו שפתחנו שרשור פנורמות.
וחיים פתח שרשור אוכל בשטח.
וברנרד מעבר את השכל על מילקי.

ושרשורים המברגה האלמותי.

ושרשורים האידיוט המושלם.

כנ״ל לגבי תמונות פרופילים ושמות.

בינתיים,
לא הצלחתם לשכנע מה היתרון בפייסבוק מלבד הרצון להיות שם.

הדיונים באתר הם מה שאתה עושה מהם.

opl
21-01-16, 11:06
ברור שאתה צודק. אבל בוא ונבהיר דבר אחד. אנחנו לא מנסים לשכנע אף אחד :-)

כרגע לדוגמא אם מישהו רוצה לקבל אינפורמצייה על הסופה בשבת, שטפונות, תצפיות וכו גיפולוג הוא לא המקום המוביל לעשות זאת. זה מצב נתון, מנסיון.

אם אני מחפש שותפים לטיול השבת הזאת (ואני לא) סיכוי סביר יותר שאמצא אותם באחד מדפי הטיולים שבהם אני רשום מאשר כאן וגם זה מנסיון.

ד ו ר ו ן
21-01-16, 11:16
שים לב שפות״ש מדבר על קבוצת דיון/תמיכה טכנית (רגשית?..) לבעלי דיסקברי, ולא עדכוני מז״א או חיפוש קבוצת מטיילים או תוכן מיידי.

לא חושב שהפורום הזה מתיימר לתת מענה בנושאים האלו.
אלו גם לא הנושאים בהם שימור ידע הוא העיקר.

opl
21-01-16, 11:36
גם בנושא ראש מנוע לפאגרו תגיע ליותר אנשים באחת משתי הקבוצות המובילות... אפשר גם לשאול למה יש שתיים, גם ככה כולם רשומים גם בזאת וגם בזאת...

דרור ברלי
21-01-16, 12:55
ושוב - מה שיש כאן ומה שיש שם, זה מה שאתה עושה ומכניס.
בחיאת, רוצה לראות את הפרצוף היפה שלך? תחליף את סמלון הקעקוע של לנדרובר לתמונה שלך. למי אכפת?
בא לך להכניס תמונה של הרכב שלך בפוזה סקסית? קדימה, תפאדל, בכבוד. מי מפריע לך? אפילו פתחנו פורום Readers rides לכבוד זה כבר לפני שנים ארוכות.
ואל תספר שזה קשה - כי אני, תוכנופוב ידוע שבאמת לא מבין כלום בצד הטכני של מחשבים, מערכות הפעלה ותוכנות פורום, החלפתי סמלון כמה וכמה פעמים בהסטוריה שלי כאן. זה לוקח לא יותר מכמה שניות.

Saar
21-01-16, 13:09
ושוב - מה שיש כאן ומה שיש שם, זה מה שאתה עושה ומכניס.
בחיאת, רוצה לראות את הפרצוף היפה שלך? תחליף את סמלון הקעקוע של לנדרובר לתמונה שלך. למי אכפת?
.

דרור,
פה בדיוק נכנס הפייסבוק - לו אכפת.
וביתר פירוט - תכניס את הפרצוף היפה ואנשים יעשו לך לייק בלחיצת כפתור ואולי אפילו ישתפו את הפרצוף החביב על הקיר שלהם.
נכון, גם כאן אפשר לכתוב "יפה" או "כל הכבוד" ועדיין, זה לא אותו הדבר...
ועוד לא דיברנו על אפשרות השיתוף לאנשים שאינם חובבי שטח ופתאום רואים את התמונה שלך, מתרשמים ומשתפים....

(שלא יובן לא נכון, אני לא כותב שם כי זה לא ממש מעניין אותי בד"כ למעט נושאים שקשורים בעבודתי, אבל אני בהחלט מבין מאיפה זה מגיע...)

opl
21-01-16, 13:16
עוזב דרור, פספסת את הנקודה לחלוטין...

דרור ברלי
21-01-16, 13:22
ושם גם מותר לכתוב תכנים פוליטיים וניבולי פה וכו'...
אכן, אם יש לך פרצוף יפה, תקבל שם לייקים. המון לייקים. ובטח גם תכיר שם המון בחורות ותנשנש ללא הפסקה....
ואם אתה מכוער כמו קוואזימודו.... אז כנראה שלא.

זה מזכיר קצת את הכוכבים בקפה דה-מרקר.... עוד סוג של אתר היכרויות/פלטפורמה למציאת זיונים במסווה של רשת חברתית עאלק.
באמת אין את זה כאן. ואולי טוב שכך?....

ג'יפולוג הוא אתר לג'יפאים, עם כללים מאוד מוגדרים שלא יאפשר היסחפות לנושאים שלא קשורים ובין יתר האיכויות שלו גם זה שומר עליו נקי וגם מאפשר לו לעבוד כל כך הרבה שנים. בגלל המושג החמקמק הזה שקוראים לו "איכות". איכות המשתמשים ואיכות תכנים ואיכות המידע ואיכות הניהול. נשמע קצת פלצני ומתנשא, אני יודע. אבל זו האמת. זו הסיבה שכולכם כאן. בלי האיכות לא היינו קיימים כבר מזמן.

פייסבוק הוא רשת חברתית שיש בו גם קבוצות של ג'יפאים. הרבה יותר גדול, אבל לטעמי פחות איכותי. זה ההבדל.

opl
21-01-16, 13:34
דרור, שתי הפסקאות הראשונות לא קשורות למציאות (או לפחות לדפים שאני חבר בהם).

אבל בסדר, זה מאוד ברור לי שמי שיוצא נגד פייסבוק קיבל שוק של החיים וברח. אם נחשםת לחרא זה רק באשמתך, אתה שולט בכמעט 100% ממה שמוצג לך.

זה הופך להיות דיון על פייסבוק בעד ונגד וזה כבר לא ממש מעניין...

asafk
21-01-16, 14:22
וואו. לא חלמתי שאתם באמת מסוגלים לקיים דיון שלם סביב ה״אין נושא״ הזה. כל הכבוד.

אסף.

opl
21-01-16, 14:25
מסכים, אפשר לסיים בזה.

ד ו ר ו ן
21-01-16, 14:50

אסף.

זה כדי להראות לצרכני פייסבוק שגם כאן אפשר לנהל דיון כל כלום.

;)

Saar
21-01-16, 15:02

אסף.

סיינפלד עשה מזה מליונים, פה זה בקטנה.... :)

alon666
27-01-16, 08:32
הג'ימני הלבן עם הפאוצ'ים הירוקים שתפרת לבד?
ידעתי ששם המשתמש מוכר לי :)

ארז גור

נכון ארז, זה אני :)
לא מאמין שזכרת...

בפאלו
18-09-16, 13:40
אלון, למרות שהאתר לוקה בחסר בהיבט הטכנולוגי אני כן מעדיף להסתכל לתוך הקנקן....
לדעתי גיפולוג הוא אתר מעולה שמשמר בהצלחה ולאורך זמן רמה גבוהה של תוכן בתחום התמחותו.
גם אם לעיתים אני מרגיש נזוף ע"י חבורת "מנהלים" אסרטיבית למדי יש לומר :) , אני עדיין מעדיף להתכתב עם קהילה שבהרבה מקרים יוצא לי להשכיל ממנה ידע חדש נכון, מדויק ומועיל.
לא מכיר הרבה אתרים בהם תוכל למצוא מצד אחד את התיאורים האמיתיים והחושניים של דרור ומצד שני נתונים הנדסיים מדויקים מהמוהנדס אסף.
לכן בשורה התחתונה, עדיף לכולנו לחזק את גיפולוג ולשמר את התעבורה בנושא דרכו.

כל מילה בסלע

Reem Hajbi
26-09-16, 17:05
רכשתי לפני חודשים דיסקו 1 שנת 97
בטסט הכל עבר חלק למעט יישור גלגלים.
הבנתי שזו פעולה פשוטה שניתן לעשות לבד משהו יכול לתת לי הנחיות וטיפים בבקשה
תודה מראש

yoni_0000
26-09-16, 19:07
מציע לך במקרה זה לפתוח נושא חדש.. אבל לשאלתך, אני מניח שאתה מדבר על כיוון פרונט. הכיוון נעשה בעזרת ציוד מיוחד שיש רק לבעלי מקצוע שמתעסקים בזה.. שלם 350 שח, חכה חצי שעה וסע לשלום.

נמרוד
26-09-16, 19:25
ברכב עם סרן קדמי חי אפשר גם לכוון לבד, אבל כאמור - פתח נושא חדש עם כותרת ברורה.

-->