PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת מיג שמשמשת גם כרתכת אלקטרודה - אפשרי ?

yogibear
23-01-16, 16:01
אחרי שקניתי חיפושית אספנות עם רקבונות לא מעטים , נזכרתי שצריך לרענן את הידע בריתוך, וזאת לאחר שנים שלא ריתכתי. נרשמתי לאחד הקורסים בהם מרעננים את הידע.
בתחילה תכננתי לקנות רתכת מיג חד פאזית , אולם החסרון (מבחינתי) היה שלא ניתן לרתך בחוץ.
אח'כ הבנתי שניתן לרתך איתה גם כרתכת אלקטרודות.
כאן התעוררה מחלוקת בין המדריכים:
מדריך א' טען שרתכת אחת (המיג ) תמלא פונקציה של שתיים, ובהחלט מומלצת לעבודה דואלית ע"פ הצורך.
מדריך ב' טען שבשום פנים ואופן אין להשתמש במיג כרתכת אלקטרודה. ויש לקנות במקביל רתכת אלקטרונית שבלאו הכי מחירה נמוך יחסית.

ואני? אני מבולבל ... כי אינני יודע מי צודק, כל אחד העלה טיעון משכנע, אך לי אין את הידע להבין מי צודק.

שימושים מתוכננים לרתכת\רתכות :
1. שיפוץ החיפושית (ועוד רכבי אספנות רקובים שמן הסתם אקח :-) ) : ריתוך והחלפת מקטעים חלודים.
2. עבודות מסגרות בבית כגון החלפת שער, חיזוק גדרות, בניית נדנדה לילדים וכו' ...
3. אמנם אני גר במושב, אך אין לי מקום סגור לעבוד בו (לדוגמא מוסך סגור ).

תודה מראש לעזרה...

shachar
23-01-16, 16:10
יש לי jasic 200. יכולה לרתך גם אלקטרודה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

lizard
23-01-16, 16:28
יש רתכות דואליות כמו הג'סיק אבל אישית אני ממליץ לך להצטייד גם ברתכת אלקטרודה קטנה ופשוטה. הג'סיק מעולה אבל לא ממש ניידת כמו רתכת אלקטרודה קטנה

rob
23-01-16, 17:39
אין שום בעיה לרתך במיג בחוץ, רק לוודא שלא נושבת רוח פרצים על האזור המרותך.

yogibear
23-01-16, 18:02
יש רתכות דואליות כמו הג'סיק אבל אישית אני ממליץ לך להצטייד גם ברתכת אלקטרודה קטנה ופשוטה. הג'סיק מעולה אבל לא ממש ניידת כמו רתכת אלקטרודה קטנה

תודה לכל העונים .

בשלב ראשון, אקנה אלקטרונית, הכיוון הוא הזיקה I200 ואולי ה 160 , מעדיף להשקיע שקל יותר מאשר לקנות סיני עלום שם ויבואן.
את המיג (אולי גם של זיקה) - (ולאחר שיעור או שניים על המיג) אקנה כנראה בשלב השני, זו הוצאה כספית לא קטנה כרכישה כפולה.

noams20
23-01-16, 19:18
הי
''
מעדיף להשקיע שקל יותר מאשר לקנות סיני עלום שם ויבואן''
דווקא שמעתי על jasic ביקורות חיוביות באתר שלנו מהרבה חברים
באתר של מב בע'מ שהם היבואנים של jasic אין הרבה מידע אלא כישור
לאתר הסיני וזה די מאכזב ולעומת זאת רתכת מיג אצלהם זה מילר מותג גרמני
אכותי ואני מאמין שעולה הרבה
ואני גם נרתע ממוצרים סינים שצריך לשלם 3.000 ש'ח
אבל כל אחד יעשה את השיקולים שלו
לדעתי רתכת מיג מתאימה יותר למה שאתה מחפש יותר מרתכת
בהצלחה

rob
23-01-16, 20:01
בשלב ראשון, אקנה אלקטרונית

רתכת קשת חשמלית (אלקטרודות) לא מתאימה לריתוך הפחים הדקים שיש ברכב.
זו לא רתכת מתאימה לפרויקט פחחות ושחזור.

אם אתה רוצה לבנות שער כניסה חדש לבית או איזה מיתקן לגלגל ספייר, אז תוכל להשתמש ברתכת אלקטרודות.

Orr
23-01-16, 20:15
לא רוצה לאכזב אותך אבל הרתכת של זיקה היא גם סינית

גלעד .ג.
23-01-16, 21:39
גם בסין יש מספר רמות איכות בייצור...

Sent from my iPhone using Tapatalk

yogibear
24-01-16, 06:22
שוב תודה לעונים.

השרשור המקורי נפתח כדי לדעת אם כדאי לקנות רתכת אחת CO חד פאזית שיש לה אפשרות להיות גם רתכת אלקטרונית.
רציתי לדעת אם מי מחברי האתר עושה שימוש דואלי ברתכת CO כדי לא לקנות 2 רתכות :אלקט' + CO .
גם כאן קיבלתי דיעות מנוגדות, שמשאירות את ההתלבטות בעינה. :rolleyes:
אני יודע שקשה מאוד\ על גבול הבלתי אפשרי לבצע תיקוני פחחות ברתכת אלקט' , אני לא נמצא שם מבחינת ידע בריתוך.
כפי שכתבתי בתחילת השרשור: יש לי את החיפושית שדורשת מיג, ויש לי את השער ושאר הפרופילים שדורשים אלקטרונית.
הבעייה אינה רתכת סינית, הבעייה מי היבואן ונותן השירות.
חפרתי את האתר, ומצאתי שיש כמה דגמי רתכות CO שחברי האתר משתמשים - וזה כבר מבורך בהחלט.
לא ממהר בקנייה, ס"ה גשום ורטוב . השער וגם החיפושית לא יברחו לאף מקום. .
תודה ושבוע נעים לכולם.

Orr
24-01-16, 06:41
עקרונית הco לא ניידת במיוחד אבל אם רוב העבודה שלך לא מצריכה להזיז את הרתכת אז אין בעיה "להסתדר" עם הco. אם בעבודה שלך צריך להזיז את הרתכת ממקום למקום אז הייתי ממליץ לקנות גם אחת אלקטרונית

Sent from my M2 using Tapatalk

lizard
24-01-16, 07:36
תקנה CO2. אתה יכול לעבוד איתה בחוץ אם תדאג שלא תהיה רוח ישירה על הריתוך כדי שהגז לא יעוף. זה הכול.
אם אתה רוצה לתקן שערים וכדומה, וכמובן תלוי במה שרוצים לתקן, אתה תראה שיותר נוח לעבוד על שולחן מפולס מאשר בשטח. אתה מפרק את השער, מתקן ומרכיב בחזרה.
CO2 הרבה יותר וורסטילית לצרכים שלך מאשר אלקטרודה ואם אתה תקנה את הג'סיק אז לא תהיה לך בעיה.
הקטע הוא שכדי לעבוד עם הג'סיק בחוץ עם אלקטרודה אתה צריך לפרק את הווסת ואת הידית CO2 (אולי לא חייב אבל כנראה יהיה לך יותר נוח בלעדיה) והיא משמעותית כבדה יותר מרתכת אלקטרודה רגילה כי מעבר לכל החלקים שקשורים לCO2, אתה גם סוחב סליל של 5-15 קג (לא זוכר איזה סליל יש בג'סיק, או 5 קילו או 15 קילו). רתכת אלקטרונית אפשר להביא ב600 שח. סינית פשוטה ולא צריך יותר מ140 אמפר לתיקוני שערים וכדומה.

YosSima
24-01-16, 13:02
אין בעיה לעבוד עם רתכת משולבת. וגם אין בעיה לעבוד עם המיג על השער

yogibear
24-01-16, 13:11
תודה . קראתי את כל ההערות - אני נוטה לכיוון רתכת חד פאזית משולבת אולי זיקה (Amigo MIG 200 ), ואולי ג'סיק לא יודע להחליט מי יותר טובה לצרכים שלי . אני מניח שכל אחת מהן תבצע את העבודה בצורה סבירה + .

נמרוד
24-01-16, 13:53
אני משתמש ברתכת מיג כבר שלוש שנים. השתמשתי בה גם לתיקוני שערים וכאלו אצלי בגינה. איפה שיכולתי לגרור אותה על האקרשטיין, גררתי עם העגלה והבלון. היתה פעם אחת בלבד שפירקתי אותה מהעגלה והבלון, זרקתי במריצה, וגררתי אותה לפינת גינה כדי לרתך עם אלקטרודה. שתבין - זאת העגלה שאני בניתי:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=72327&d=1365179553

אתה יכול לעשות משהו אחר - קנה בלון קטן, ובנה לך עגלה עם "עבירות גבוהה" = שני גלגלים גדולים ככה שאתה יכול לקחת אותה כמו מריצה גם איפה שאין משטח טוב.

בגדול - once you go mig you dont go back.... :rolleyes:

noams20
28-01-16, 06:31
הי yogibear
מה יצא בסוף קניתה את מה שבחרתה ?

-->