PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחסי העברה בדיפנדר? רצועת כוח?

ד ו ר ו ן
24-10-05, 18:24
נתחיל בזה שאני לא בא להקניט אף אחד, באמת מעניין אותי לדעת.

נמשיך בזה שרוב הנסיון שלי על דיפנדר בשטח הוא כנוסע, לרוב חגור מתעפץ מאחור.
בתור נהג בשטח הנסיון די מצומצם ובשטח מאתגר עוד פחות.

ולאן זה מוביל?

הר חמרן, האמבטיה מדרום לצפון,יורדים בדרדרת ועולים בחלק עם המדרגה.
אחרי המדרגה עצרנו באמצע העליה תא הדיפ' 110 (קאונטי לא עמוס במיוחד שאמור להיות עם מנוע במצב טוב מאד,גיר דיפ'ידני מקורי) עצירה לצורך גרירה של סמוראי מעבר למדרגה הגבוהה יותר(לא היה לנו זמן לשרוף על מלחמת אגו של סמוראי סטנדרטי כנגד המדרגה הנ"ל).

מכאן אנוכי מתיישב ליד ההגה ומנסה לבצע זינוק בעליה פשוט אבל פאדיחה, הרכב נכבה,נסיון שני עם יותר גז והרכב בקושי הזיז את עצמו. חשבתי שאולי משהו לא בסדר,בלם יד משוך, נאדה-סתם לא זז.
נסיון שלישי,כבר מתחיל להיות לא נעים,בעל הרכב אומר שצריך לתת גז לפחות לטורים שהטורבו נכנס לעבודה אחרת זה לא יעבוד, המנוע נושם רק בטורים האלו,פחות מזה בזינוק בעליה אין מה לדבר.

להשוואה זינוק בעליה בהילוך 1L בטויוטה באותו המקום זה לתת גז קצת מעבר לסרק ולעזוב את הקלאצ' והרכב זז,נופח בשחור וזז,גם אם הוא עמוס ובמקום הזה הרכב היה כבד יותר מהדיפ'.

אחרי זה שמתי לב שבכל מצב כמעט הדיפ' נוסע מעט מהר יותר, בלימת מנוע בירידות וגם זחילה בעליה.

ככה זה אצלכם?
רצועת כוח בעליה רק בתחום של הטורבו?
יחסי העברה ארוכים יותר מאשר בטויוטה במצב LOW?

ארז
24-10-05, 21:10
לא בדקתי במספרים אבל גם מתחושה הילוך ראשון בhi בטויוטה נמוך הרבה יותר.
דיפנדר בhi בקושי סוחב את עצמו בעליות.....בlow הרכב אמור להיות בסדר גמור, הקלאץ מאוד שונה מרכבים אחרים והרבה פעמיים כשחברים נוהגים לי ברכב הוא נכבה להם בגלל זה ולא בגלל עניני סחיבה/יחסי העברה.

מיקי
24-10-05, 21:28
לא מכיר יחסי העברה בטויטה, בדיפנדר סטנדרטי - 3.69X3.32X3.54=43.36:1
(בהזנחה של צמיגים כמובן)

"רצועת כוח בעליה רק בתחום של הטורבו?" אם הבנתי נכון את הסיטואציה נקודת הכשל מבחינתך הייתה דווקא במומנט, שהוא - 195LB/FT ב 1800 סל"ד.
דווקא פה ידועים מנועי ה TDI בערכי מומנט יחסית גבוהים בתחום סל"ד נמוך.

מניסיון אישי לא נתקלתי בבעיות "סחיבה"/כוח בעליות/מעלות/מדרגות (זה לא אומר שלא הייתי רוצה עוד). אחד הדברים שאני אוהב ברכב זה ל"גרגר" אותו בתחתית הסל"ד, ללא גז, למעבר מכשולים.

גררנו ונגררנו בעליות ובמורדות כולל דפנדרים אחרים, עמוסים, ששוקלים קצת יותר מסמוראי, תמיד יש צורך בעוד כוח מצד שני סה"כ סביר.

מיקי

יוני5
24-10-05, 22:04
דיפנדר בhi בקושי סוחב את עצמו בעליות.....

אתה עושה צחוק? במעלה עקרבים אני משלב לLOW כי בהילוך שני HIGH הגרוטאה נכבית.

ארז, אני מבין את התסכול שלך במלחמות דיפנדר - היילקס, אבל את תואר ה"אין מנוע החלש ביותר במדינות הבילתי מפותחות" אי אפשר לקחת מאיתנו! זכינו בו ביושר...

יוני5

ד ו ר ו ן
24-10-05, 22:12
הקלאץ מאוד שונה מרכבים אחרים .
כן, מזמן תהיתי למה רגל שמאל שלכם עבה\שרירית יותר.

גררנו ונגררנו בעליות ובמורדות כולל דפנדרים אחרים, עמוסים, ששוקלים קצת יותר מסמוראי, תמיד יש צורך בעוד כוח מצד שני סה"כ סביר.

זה עוד בשלב שהסמוראי לא מחובר, לי תמיד היה הרושם של רכב שיכול וזוחל על הטורים בשטח,גם בעליות ופתאום הפתעה.
אולי בגלל שרוב הדיפ' שראיתי נוסעים בשטח קשה באמת היו בנזין.

טוב,
מצאתי משהו שנמרוד העלה פעם.

בלי נדר אם יש מומחי טויוטה, תקנו אותי.

גיר -
1. 3.928
2. 2.333
3. 1.451
4. 1.000
5. 0.851
רברס : 4.743

טרנספר:
גבוה 1:1
נמוך 2.566 או 2.276 (לדעתי 2.56)

סרנים:
4.30 או 4.873 או 4.56

45.961=4.56*2.566*3.928

45.96 בראשון נמוך מול 43.36 כ"כ מורגש?

ד ו ר ו ן
24-10-05, 22:22
אתה עושה צחוק? במעלה עקרבים אני משלב לLOW כי בהילוך שני HIGH הגרוטאה נכבית.
יוני5

אם אתה רציני אז אתה שיאן האיטיות גם בשביל היילקס, את מעלה עקרבים אני עולה בהילוך שני HIGH... :mrgreen: ממש היילקס "ספורט"..
לא שזה משנה הרבה ההבדל בין 15קמ"ש ל25קמ"ש.. :roll:

ארז
24-10-05, 23:45
אני בחג האחרון הייתי קשור במשך שבוע ל110 אחר בכל עליה שהייתה מעבר ל2 מעלות....(יצאתי לטיול ב2X4 הנעה קדמית בלבד....), לא נתקלנו בשום בעיה לגרור את הרכב שלי(כבד פי 2 לפחות מסמוראי),כשאני עמוס בציוד,7 כלבים ואני :lol: והרכב הגורר עמוס גם הוא במשקל רב....
גרירה מבצעים בכל רכב בהילוך LOW.

ד ו ר ו ן
25-10-05, 01:05
חברה אתם מפספסים את העניין,
המקרה המתואר היה עוד לפני משיכת הסמוראי,אחרי שדיפ' התחיל סוף סוף עם לא מעט גז לזוז והרצועה נמתחה הוא משך את הסמוראי למעלה, לא היה לי ספק שהוא ימשוך את הסמוראי רק לא חשבתי שהוא צריך כ"כ להתאמץ.

השאלה התייחסה לתחום יעילות מנוע של הדיפנדר ויחסי העברה שלו.

שוב,
45.96 בראשון נמוך (היילקס)מול 43.36 בראשון נמוך (דיפנדר110 96')לא נשמע לי כזה הבדל גדול אז איך ההבדל מורגש כל כך בשטח?

יוני5
25-10-05, 01:13
דורון,

גם הצמיגים של הדיפנדר גדולים יותר. עד כמה משמעותי? לא יודע.
בכל מקרה, גם אני קיבלתי את התחושה הזו בדיפנדר.

יוני5

מיקי
25-10-05, 07:28
שוב,
45.96 בראשון נמוך (היילקס)מול 43.36 בראשון נמוך (דיפנדר110 96')לא נשמע לי כזה הבדל גדול אז איך ההבדל מורגש כל כך בשטח?

גם הצמיגים של הדיפנדר גדולים יותר. עד כמה משמעותי? לא יודע.
בכל מקרה, גם אני קיבלתי את התחושה הזו בדיפנדר.

שמעתי על אנשים שהתלוננו על אין סחיבה במעבר מ "31 ל "32, נשמע לי קצת מוגזם, אולם, עם תחושות אי אפשר להתווכח. אם נוסיף הבדל של 6% ביחסים שהוא כשלעצמו פי 2 ממדד התחושה במעבר מ "31 ל "32, והרי לך פי 3 תחושה.
זה כבר נשמע אמיתי ומורגש - או שלא.
נהגתי בהיילקס, לי הוא מרגיש יותר קצר.

מיקי

asafk
25-10-05, 12:25
לא יודע... ב1LOW דיפנדר מזנק בכל עליה בסרק. לפחות הTDI שלי. לפני לא הרבה זמן גררתי CJ בעליה די תלולה (שנינו עמוסים אחרי טיול). התחלתי נסיעה ב1LOW ולא היה צריך יותר מהרמת קלאצ' כדי להתקדם. אח"כ זינקתי שוב בעליה עם הCJ מאחורה ב2LOW- שוב, בלי ללחוץ. נכון, בHI המצב אחר, וחייבים לתת קצת גז.

אסף.

ד ו ר ו ן
25-10-05, 14:05
לא יודע... ב1LOW דיפנדר מזנק בכל עליה בסרק. לפחות הTDI שלי.אסף.
זה מה שאני רגיל בדיזלים כאלו,זה מה שניסיתי לעשות-הרכב לא אהב את זה ונכבה.
ננסה דיפ' אחר בשביל פרופורציה נוספת.

שמעתי על אנשים שהתלוננו על אין סחיבה במעבר מ "31 ל "32, נשמע לי קצת מוגזם, אולם, עם תחושות אי אפשר להתווכח. אם נוסיף הבדל של 6% ביחסים שהוא כשלעצמו פי 2 ממדד התחושה במעבר מ "31 ל "32, והרי לך פי 3 תחושה.
נהגתי בהיילקס, לי הוא מרגיש יותר קצר.

הדיפ' הנ"ל באמת עם 32,ההיילקס עם 31, גם נהג הדיפ' אמר שההיילקס מרגיש לו קצר ורואים את זה גם בנהיגה שלו בנטיה למשוך הילוכים מעבר למה שצריך ויעיל בהיילקס.

דברים מתחילים להתיישב.

asafk
25-10-05, 18:46
רגע... זה היה TDI או TD5 ??

אסף.

ד ו ר ו ן
25-10-05, 18:58
110 COUNTY שנת 97' TDI סטנדרטי עד העצם.

asafk
25-10-05, 19:16
שמע... זה מוזר. נכון שהLO בהיילקס יותר קצר ( או לפחות מרגיש ככה), אבל עדיין... יכול להיות שעניין הקלאצ' ה"מוזר" היה לך זר, אולי הרכב הזה ספציפית "עייף".

אסף.

אורי_ג
26-10-05, 14:21
אני בחג האחרון הייתי קשור במשך שבוע ל110 אחר בכל עליה שהייתה מעבר ל2 מעלות....(יצאתי לטיול ב2X4 הנעה קדמית בלבד....), לא נתקלנו בשום בעיה לגרור את הרכב שלי(כבד פי 2 לפחות מסמוראי),כשאני עמוס בציוד,7 כלבים ואני :lol: והרכב הגורר עמוס גם הוא במשקל רב....
גרירה מבצעים בכל רכב בהילוך LOW.

ברור שלא נתקלת בשום בעיה... הרצועות התחברו והתנתקו מעצמן לפני / אחרי כל עליה... :)

-->