PDA

צפייה בגרסה מלאה : התנהגות מוזרה של חום מנוע

shlager78
27-01-16, 06:40
שלום לכולם
ברשותי פאג'רו Q 98,
חום המנוע מתנהג בצורה מוזרה - בזמן נסיעה החום נמצא ברבע התחתון כמעט כל הזמן,
ברגע שיש מאמץ אפילו עלייה ארוכה בכביש החום עולה כמעט עד לחצי במהירות (לא ניתקלתי שעבר את החצי) ולאחר סיום העומס החום יורד מהר מאוד למטה, כדאי לבדוק משהו?
בנוסף חימום ברכב עובד רק על פאן חלש וברגע שאני מעלה את מהירות הפאן החימום כבר אינו מספיק ויוצא אויר קר - מה לעשות?
תודה מראש לעונים.

opl
27-01-16, 06:52
תתחיל מטרמוסטט לדעתי.

גלעד .ג.
27-01-16, 07:51
נשמע שאין טרמוסטט או שהוא תפוס.

תפרק אותו ותבצע בדיקה (תעשה חיפוש- בעבר היה שרשור בנושא), אני הייתי מחליף בכל מקרה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
27-01-16, 09:22
אם אין טרמוסטט זה מעלה חשד על רכב עם בעיית התחממות שלא עלו על מקורה ולכ אם אין ואתה מתקין טרמוסטט תהיה עם אצבע על הדופק בכל הקשור לחום מנוע.

אגב, בפאג'רו, חום המנוע צריך להיות דרך קבע על האמצע?

opl
27-01-16, 09:41
עם ראש מקורי - כן אפילו טיפה פחות מהחצי. עם ראש תחליפי בעליות קשות תוכל לראות שהשעון מטפס קלות ועובר את האמצע - עדיין בתחום המותר כמובן.

ukiuki
27-01-16, 14:46
גם עם ראש מקורי תיתכן עליה קלה של חום המנוע בעת מאמץ מתמשך (ביחוד בטורים נמוכים).
אכן הטרמוסטט הוא החשוד המיידי אבל לדעתי יש לך בעיה של רדיאטור סתום. וזה בגלל העניין של חימום הפנים שמראה שהרדיאטור הפנימי סתום. ואם הוא סתום אז כנראה גם הראשי.

shmulikbg
27-01-16, 14:49
גם עם ראש מקורי תיתכן עליה קלה של חום המנוע בעת מאמץ מתמשך (ביחוד בטורים נמוכים).
אכן הטרמוסטט הוא החשוד המיידי אבל לדעתי יש לך בעיה של רדיאטור סתום. וזה בגלל העניין של חימום הפנים שמראה שהרדיאטור הפנימי סתום. ואם הוא סתום אז כנראה גם הראשי.

רדיאטור סתום היה גורם בדיוק לתופעה הפוכה....התחממות.

ukiuki
28-01-16, 11:00
רדיאטור סתום היה גורם בדיוק לתופעה הפוכה....התחממות.
למה?
בזמן נסיעה רגילה נכנס מספיק אויר שגם הרדיאטור במצבו הצולע מצליח להתגבר על חום המנוע ולכן הטמפרטורה נשמרה קרה.
עם מאמץ מנוע גדול יותר כלומר עם ייצור חום גדול יותר, הרדיאטור שסתום בחלקו כבר לא מצליח לעמוד במשימה.
למרות שהחום לא עובר את החצי אני הייתי מהמר על ניקוי הרדיאטור וזה אפילו רק בגלל סימפטום החימום פנים כפי שפורט.

opl
28-01-16, 12:07
לא ברור למה אתה חושב כך,
במצב שבו הטרמוסטט תקין ורדיאטור סתום - החום היה יציב על החצי נניח ובמאמץ עובר את החצי. אבל הטרמוסטט לא היה נותן לו לרדת מהחצי למטה.
מה שקורה אצלו זה שהטרמוסטט תמיד פתוח ומאפשר זרימה ורק בתנאי קיצון יחסית זרם המים החם מביא את המנוע לטמפרטורת עבודה תקינה.

אגב, אתמול בבוקר בירידות לים המלח עם טרמוסטט תקין, טמפרטורה קרה וגשם גם המד שלי ירד מתחת לחצי.

נדב ש.
28-01-16, 14:01
החימום עובד חלש בגלל שטמפ' המנוע לא מגיעה לתחום התקין, הנוזל יחסית קר.

תוודא(מומלץ) שאתה מתקין תרמוסטט מקורי.

shlager78
29-01-16, 09:13
השבוע אני אעשה הכל, נראה לי גם טרמוסטט וגם ניקוי, מקסימום עשיתי סתם.

shmulikbg
29-01-16, 19:12
הבעיה שלך בטרמוסטט. תתחיל ותסיים שם.
בהצלחה.

-->