PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלאכים של resc4u

רועירועי
28-01-16, 08:38
חברים,
אתמול הצלחתי באופן שטותי להתחפר בצורה מאוד קשה עם רייזר 1000.
חשבתי מחוסר ניסיון שהרייזר עובר הכל (שזה כמעט נכון), אבל בוץ והרבה מים הכריעו אותי. כשהסתכלתי סביב הבנתי שלא חברים עם רייזר ולא חברים עם לנדקרוזרים יצליחו לחלץ אותי (כולם חברים טובים שבאו, בעלי הניסיון אמרו שהם לא יכולים לעזור, אחר התחפר יחד איתי..)

אשתי הזמינה את חברת RESC4U, למה ? במקרה. אין לי ניסיון קודם עם חילוצים.
למקום הגיעו שלומי וצחי.
החבר'ה לא פחות ממלח הארץ, לא מפחד להשתמש במילים קצת גבוהות, כבר לא רואים לצערי אנשים עם כל כל הרבה סבלנות ורצון לעזור.
החבר'ה לא התרגשו, באו עם ציוד מצויין וחילצו אותי עם כננת והרבה הארכות.

שלומי וצחי היו מאוד מקצועים,סבלניים והקפידו על כללי הבטיחות.
אני שומר את הטלפון שלהם בנייד שלי, ממליץ גם לכם.
רועי

boaz avrahami
28-01-16, 08:50
תודה שטרחת להירשם לאתר בשביל לחלוק איתנו את חוויותיך המסעירות...
ספר לנו היכן כל זה זה קרה וצרף תמונות...
אולי אתה יודע למה החברה הזו מתקמצנת על תשלום עבור פרסום באתר?
אם יצא לך, בהזדמנות, ספר להם שסוג פרסום כזה הוא שקוף ודבילי וגורם להם נזק יותר מתועלת.
מקווה בשבילך שתשקע עוד הרבה פעמים החורף ושתזמין אותם בכל פעם... ושתהנה מזה

רועירועי
28-01-16, 09:28
אהלן,
מודה שלא כל כך הבנתי מה רשמת
אני לא חבר בפורום זה, כך שלא בקי ברזי הפוליטיקה הג'יפאית..
חשבתי שנכון לפרסם פה את שמם מתוך הוקרה לפועלם
החילוץ קרה צפונית לתלמי יחיאל
נ.ב מקווה שאת הלקח שלי למדתי ולא אזדקק להם שוב
רועי

opl
28-01-16, 09:46
כמה עלה התענוג?. יש קבוצה כזו
נקראת תופעת טבע חפשו אתה בפייסבוק, חילוצים בהתנדבות מלאה. רק בשביל זה שווה להחזיק חשבון.

shahav
28-01-16, 10:20
חילוץ בתשלום ?!? יש עוד דבר כזה?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

boaz avrahami
28-01-16, 10:52
כמה עלה התענוג?. יש קבוצה כזו
נקראת תופעת טבע חפשו אתה בפייסבוק, חילוצים בהתנדבות מלאה. רק בשביל זה שווה להחזיק חשבון.

יש גם ווטסאפ.
המון פרסומות ורעש

opl
28-01-16, 11:14
יש גם קבוצה ברינגייה, ושם יש משמעת קשר צהלית

נדב ש.
28-01-16, 11:41
אהלן,
מודה שלא כל כך הבנתי מה רשמת
אני לא חבר בפורום זה, כך שלא בקי ברזי הפוליטיקה הג'יפאית..
חשבתי שנכון לפרסם פה את שמם מתוך הוקרה לפועלם
החילוץ קרה צפונית לתלמי יחיאל
נ.ב מקווה שאת הלקח שלי למדתי ולא אזדקק להם שוב
רועי

לא ענית, כמה עלה לך החילוץ הזה?

thebips
28-01-16, 12:10
ברינגייה יש מספר קבוצות:

חילוץ גיפים - התנדבות
חילוץ ועזרה חברי גפלוג

בנוסף לכך יש עוד 3 רשימות שלדעתי טוב שהיה למי שמטיל:
יחידות חילוץ והצלה
פקחים- רשות הטבע והגנים
תיאום טיולים - צה"ל

weref
28-01-16, 14:16
ברינגייה יש מספר קבוצות:

חילוץ גיפים - התנדבות
חילוץ ועזרה חברי גפלוג

בנוסף לכך יש עוד 3 רשימות שלדעתי טוב שהיה למי שמטיל:
יחידות חילוץ והצלה
פקחים- רשות הטבע והגנים
תיאום טיולים - צה"ל

איך מצטרפים אליהן?

גלעד .ג.
28-01-16, 14:20
מצטרף לבקשת הסבר על ההצטרפות לרינגיה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
28-01-16, 15:12
יש גם קבוצה ברינגייה, ושם יש משמעת קשר צהלית

מה זה רינגייה?

פעם, לפני כמה שנים נתקעתי עם הסמוראי הראשון שלי בבוץ בירקון לבד לא הכרתי אף אחד והפייסבוק היה בחיתוליו. אז התקשרתי לאיזה שני מחלצים, השנים היו RESC4U, במחיר של חילוץ חד פעמי עשיתי מנוי לשנה (1200 ש"ח לפי מה שאני זוכר), שלחו מחלץ שלא הצליח לחלץ ובסוף חולצתי ע"י מישהו מהצהוב (המחלץ העלה הודעה לפורום מהמחשב ברכב שלו).
להגנתם של RESC4U יאמר שהם האריכו לי את המנוי בחודשיים או שלושה על הפדיחה ואפילו נעזרתי בשירותים שלהם עוד פעם. סה"כ למי שמטייל לבד זה אופציה לא רעה במידה וזה עדיין המחיר.

opl
28-01-16, 15:44
חפש דף בשם חילוצי גיפים - התנדבות, יש שם שני פוסטים אחד לק.וואטצאפ והשנייה לרינגיה חובה להתקין את האפליקצייה לפני
ringya

גיתאי נוה
28-01-16, 20:12
תודה שטרחת להירשם לאתר בשביל לחלוק איתנו את חוויותיך המסעירות...
ספר לנו היכן כל זה זה קרה וצרף תמונות...
אולי אתה יודע למה החברה הזו מתקמצנת על תשלום עבור פרסום באתר?
אם יצא לך, בהזדמנות, ספר להם שסוג פרסום כזה הוא שקוף ודבילי וגורם להם נזק יותר מתועלת.
מקווה בשבילך שתשקע עוד הרבה פעמים החורף ושתזמין אותם בכל פעם... ושתהנה מזה

בועז ירית מכל הכלים בלי לחסוך תחמושת... אבל כיוונת בול.
חוש הריח שלי יחד עם שמו של המצטרף הטרי מצלצלים לי כמו אחד משני השותפים שם.
היה מכובד יותר להשקיע בפרסום באתר הזה, שהוא לא רווחי אבל משמש סוג של בית לכולנו.

רועירועי
28-01-16, 21:26
חברים
אני לא שותף פעיל בפורום הזה , למעשה, היום בבוקר נכנסתי פה לראשונה מאחר וחשבתי שיהיה נחמד לפרגן לחבר'ה שבעיני היו מצויינים.
וכן, צריך גם לדעת להגיד דברים טובים כשהם טובים ובאמת אני ממליץ לאנשים על השירות שלהם (שאגב,לשאלתו של מישהו פה, עלה 1200ש"ח)

אין לי כל קשר לחבר'ה, מעציב שזאת תרבות השיח פה.
רועי

ד ו ר ו ן
28-01-16, 21:30
בלי להעליב,
חילוץ שטח בתשלום זה משהו עקום.
לקחת כסף ממישהו במצוקה זה אפעס..

נכון, חילוץ זה עסק לגיטימי, אבל כאן ובשטח יש תרבות קצת שונה.

אני עוד זוכר את פרויקט שליפת הרכב ממעלה נוח, שניצח עליו השמשוני עם גוארדיה שלמה של מתנדבים שנסעו עד לשם לסייע לאחד שהם לא מכירים, רק בגלל מודעה באתר הצהוב, בזמנים הטובים שלו.

איך חבורה שלמה ליוותה סופה פצועה בזחילה לערבה חצי יום למרות שלא הכירו את הבחור, וזה דפק לכולם את הטיול.

איך במירוץ שליחים שלחו קפיץ אחורי מהמרכז לנחלים הגדולים כי ערן העלה פוסט שמבקש סיוע.

בקיצור,
תשמרו את הפרסום הסמוי לעצמכם.

oferg22
28-01-16, 21:33
רועי,
תרשה לי לברך אותך עם הצטרפותך לפורום. תרשה לי גם להגיד שהשרשור הזה לא מאפיין את השיח הכללי, בו בדרך כלל עוזרים אחד לשני ללא כוונת רווח.
מצד שני, חדשות לבקרים מצטרפים לפה חברים חדשים, ובהודעה הראשונה שלהם פה מאוד מאוד דחוף להם לנסות להמליץ על X, שעושה שירות Y ועשה להם עבודה מדהימה על ה Z שלהם... ולהם כמובן אין שום קשר לX!

אתה מבין במה דברים אמורים. כל עוד אתה לא טרול, ברוך הבא.
עופר

דרור ברלי
28-01-16, 21:42
רועי, קודם כל ברוך הבא לג'יפולוג.
ראשית - תהיה רגוע, להבדיל מהביוב שתמצא במקומות אחרים (מי אמר בספר הפרצופים) תרבות השיח פה היא הנקייה, הגבוהה והטובה ביותר שתמצא באתרי ג'יפאים בפרט וברשת בכלל.

אבל.... ויש אבל גדול. כשנכווים ברותחין נזהרים גם בפושרין - הרבה מאוד (מאוד) אנשים שעיסוקם קידום מכירות לאתרים, עסקים ושירותים למיניהם - נכנסים לכאן, נרשמים ופותחים שרשורים תמימים לכאורה, שבאים לעשות קידומי מכירות ופרסום לכל מיני עסקים שלא מתחשק להם לפרסם בתשלום. זה אומר שהקהילה כאן גדולה וחזקה ועסקים רבים מעוניינים לדוג כאן לקוחות שזה אחלה, אבל בחייאת - יש דרכים מקובלות לעשות את זה ולא ברמייה והתגנבות.
זה למה אנשים כאן חשדנים מאוד כלפי גולשים חדשים שכבר בהודעה הראשונה שלהם משבחים עסק/נותן שרות כלשהו - כי זה מריח כמו פרסום סמוי/קידום מכירות. לפעמים באמת מדובר בגולש תמים (כמוך) אבל ברוב המקרים ממש לא. זה למה קיבלת מקלחת צוננת.
אז אל תיעלב - גם ביחידות הכי נחשבות חוטפים בהתחלה זובור קטן ואחר כך כולם חברים.

במקרה של RESC4U - הם באמת חבר'ה נהדרים וכן, חילוצים מורכבים זה משהו שצריך לדעת לעשות ולא כל אחד מקושר להמוני חברים עם ציוד חילוץ מקצועי, ידע ונסיון בחילוצים.

כולנו כבר יצאנו באישון לילה לחלץ מישהו שאנחנו לא מכירים. חלקנו אפילו פירקו חלק מהרכב שלנו ויצאנו עם הפרייבט והחלק בשקית כדי לעזור למישהו שנתקע וזקוק לחלק הספציפי באישון לילה כשכל החנויות והמוסכים סגורים. הכל טוב ויפה. אבל מי שעשה שטות, מזעיק חילוץ ממרחקים, בזמן לא נוח, וגם דורש שזה יהיה בחינם... נו שויין.

וכמובן שכבר היו גם מקרים מכוערים של רכב תקוע, שחילצו אותו וניזוק מעט בזמן החילוץ, והמנוול לא התבייש להכניס למחלצים תביעה על נזקיו.... אז אם מדובר בחילוץ מורכב של מישהו בודד בשטח, אולי עדיף שיגיע אליו מחלץ מנוסה ומקצועי שמקבל תשלום אבל גם מבוטח לכל מקרה.

נדב ש.
28-01-16, 21:48
חברים
אני לא שותף פעיל בפורום הזה , למעשה, היום בבוקר נכנסתי פה לראשונה מאחר וחשבתי שיהיה נחמד לפרגן לחבר'ה שבעיני היו מצויינים.
וכן, צריך גם לדעת להגיד דברים טובים כשהם טובים ובאמת אני ממליץ לאנשים על השירות שלהם (שאגב,לשאלתו של מישהו פה, עלה 1200ש"ח)

אין לי כל קשר לחבר'ה, מעציב שזאת תרבות השיח פה.
רועי

אני ששאלתי כמה ואני יסביר גם למה:
לפני זמן מה חיפשתי לרכוש כננת, דרך פרסום כלשהו הגעתי לחברה הזאת שפרסמה כננת למכירה בטענה שהכננת שימשה רק להדרכות והיא במצב תצוגה, על הדרך הוצע להיצטרף לחוג המחלצים ולשמש כ"סניף", כאשר מישהו יצטרך חילוץ באיזורי יצרו עימי קשר ויתווכו ביני לבין הדורש לחילוץ, על זה אני אמור לשלם סכום כסף "קטן" לשנה, מעין מנוי, כשיגיע הזמן לחלץ אני אמור להגיע למקום ולחשב את עלות הדלק ומהות החילוץ, קשה, קל כמה זמן אילו אמצעים השתמשתי וכו'.
ברור לכם שלא הצטרפתי כי זה לא באופי שלי לקחת כסף על עזרה למישהו שבמצוקה.
עם כל קבוצות החילוץ בהיתנדבות שקמו בתקופה האחרונה(כנראה בגלל הדברים האלה) וחבר'ה טובים שנימצאים בפורומים השונים ובמדיות כנראה שצדקתי...

חנן-ג'יפולוג
28-01-16, 22:37
לגבי החברה עצמה: אני לא רואה כל רע בפרנסה שלהם. כולנו מתפרנסים ממילוי הצרכים של הזולת. אשתי כעובדת סוציאלית מתפרנסת ממצוקת המטופלים שלה, ואני מתפרנס ממצוקה של מאבחנים שהגיעו למבוי סתום. גם רופאים מתפרנסים ממצוקה של חולים.

אז שלומי ושות' מתפרנסים ממצוקת התקועים בשטח.
זה בסדר גמור. טוב שיש שירות כזה.

לגבי רועי: אם הוא תמים, אז לצערו ולצערי הוא חטף זובור קטן וקיבל תדמית לא טובה על גולשי ג'יפולוג. מציע להיזהר עם זובורים כנ"ל. זה לא דומה למוכרי קוקיות שנכנסים לכאן לפרסם וברור שהם לא תמימים. יש בשביל זה כפתור דיווח, שיאפשר לנו לברר מי עומד מאחורי השרשור.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

נדב ש.
28-01-16, 22:46
לא אמרתי שזה לא בסדר... אמרתי שלי זה לא התאים...

Bernard
28-01-16, 22:49
כפתור דיווח??

חנן-ג'יפולוג
28-01-16, 22:54
http://imageshack.com/a/img907/187/7rZP0i.png

boaz avrahami
28-01-16, 22:59
זה לא העניין של ההמלצה או המצוקה.
המלצות הן דבר מבורך אבל כשהן באות ממשתמש פעיל בפורום.
משתמש שנכנס רק בכדי להמליץ חשוד כמקדם מכירות באופן מיידי.
אין ערך כמעט להמלצה מזר גמור שמניעיו לא גלויים ומוכרים.

לגבי הכפתור דיווח-
( גם מהטאפאטוק)
באייפון, נגיעה קצרה על התגובה, עוד, דיווח

more> report

105702

רועירועי
28-01-16, 23:03
חברים
תודה על האיזון, הוא חשוב.
מבין עכשיו טוב יותר את החששות של האנשים, עדיין חושב שיש דרך להתנסח.

אתמול, כשהבנתי את עומק השבר שבו אני מצוי התקשרתי לכל חבריי לעזרה
אנשים טובים שעזבו הכל ובאו (שני לנדקרוזר, אחד רייזר וסליברדו).
הלנדקרוזר בנסיון לעזור התחפר גם.לא היה יכולת להגיע אלי בלי כננת או טרקטור

אובדי עצות, התחלנו לחפש חברות מקצועיות. אשתי עשתה את הטלפונים מהבית, רובם אמרו שמחיר הוא מ 700 ש"ח וצפונה, תלוי מצב בשטח.
אני אישית (אופטימי בד"כ) כבר ראיתי איך אני נשאר כל הלילה בשטח ולכן עשינו את הקריאה. אשתי ציינה בפני שכל המחלצים היו אדיבים בטלפון ונשמע שלא מחפשים לסחוט אותה על המצוקה, רק מסבירים שמדובר בעלות לא קטנה.

היתרון שלהם היה שהמחיר היה FIX PRICE והם היו אופטימים ביכולתם (אחרים אמרו שהם יבואו ויראו)
ולכן היא בחרה בהם.

החבר'ה עבדו מאוד קשה לחלץ אותי, גם לילה,גם קר מאוד והכל בבוץ,
כמישהו שחווה את זה פעם ראשונה התרשמתי מהם מאוד ולכן טרחתי לציין את זה פה.

כיף לשמוע שיש אנשים טובים שעוזבים הכל ובאים לעזרה
בטוח שהפורום מורכב מאנשים מצוינים
נתראה בשטח
רועי

asafk
28-01-16, 23:09
יש גם אנשים טובים שעוזבים הכל ובאים לעזור בשביל כסף כי זו פרנסה לגיטימית, שלומי והחבורה הם כאלו, וחלקם הגדול אפילו חברים כאן בפורום כך שיש אפילו חפיפה...

בכל מקרה, ברוך הבא.

אסף.

דרור ברלי
28-01-16, 23:50
ברור לכם שלא הצטרפתי כי זה לא באופי שלי לקחת כסף על עזרה למישהו שבמצוקה.
עם כל קבוצות החילוץ בהיתנדבות שקמו בתקופה האחרונה(כנראה בגלל הדברים האלה) וחבר'ה טובים שנימצאים בפורומים השונים ובמדיות כנראה שצדקתי...

זה גם לא באופי שלי ושל עוד רבים וטובים כאן לדרוש כסף עבור חילוץ. לא נעים, כי בכל זאת כולנו ג'יפאים, חברים/אחים לתחביב. אבל.
לא יודע במה אתה עוסק לפרנסתך, אבל כנראה שלא היית מרגיש כל כך נוח אם העבודה שממנה אתה מתפרנס ומגדל את הילדים שלך, שלמדת וטרחת להתקדם בה, היתה הופכת פתאום למשהו שבעיני רבים ראוי שתיעשה בהתנדבות, חינם אין כסף? רק בגלל סולידריות/חברות/ציונות/מחק את המיותר?.... ומה לעשות, גם חילוצים זו פרנסה. מישהו חי מזה, השקיע כסף רב בציוד (כננות, רצועות, מכפילי כוח, הייליפטים וכו', זה מצטבר לאלפי שקלים רבים), זמין 24/7 לקריאות גם אם חם/קר/גשם/שלג/ערב חג/ארוחת שבת וכו'. זו עבודה. עבודה קשה, ששכרה בצידה.

אז לחברים/מכרים/גולשים בג'יפולוג שזקוקים לעזרה - אם זה מסתדר, אני אצא לכבודכם באישון הלילה גם למקומות הזויים. כבר עשיתי את זה. לא ארצה מכם דבר (אבל גם לא אסרב אם תזמינו אותי לקפה/בירה אחרי...:rolleyes:)
נתקלתי בשטח במישהו שזקוק לחילוץ/עזרה? כמובן שאעשה כל מאמץ לסייע. גם זה כבר היה ולא פעם אחת.
מישהו תקוע בשטח בעייתי וירד הלילה? אני נשאר איתו. גם את זה כבר עשיתי ולא פעם אחת.

אבל האם יש איזה "קוד ג'יפאי" בעולם שמחייב אותי ו/או אותך לצאת במיוחד, לחלץ מישהו שאין לנו מושג מיהו בכלל?... ועוד אחר כך גם לחטוף ממנו תביעה כי במהלך החילוץ נשרט לו הפגוש או נפל לו האגזוז?.... מותר לנו להחליט את מי אנחנו יוצאים לחלץ גם אם תרד אש מהשמיים, ומי יתכבד ויתקשר לחברים שלו ואם זה לא מסתדר - יזמין במטותא את RESC4U או כל מחלץ מקצועי אחר.

leornevo
29-01-16, 01:10
אני רק הערה קטנה שציינתי גם במקומות אחרים בנושא זה
אישית אני חבר בקבוצות הגיפאים המתנדבים כמו תופעת טבע ועוד, ואני יוצא בממוצע כפעם בשבוע לחילות בהתנדבות ועד היום גם חולצתי כ3 פעמים,
לדעתי יש מקום לחבורה כזו מיקצועית ובתשלום אבל היא בעיקר עבור אנשים שעובדים בשטח (לעומת מטיילים בשטח) וכאשר נתקע רכב עבודה או רכב בזמן עבודה והזמן לחילות הוא קריטי - עדיף שיהיה לך מינוי למישהו שזמן התגובה שלו הוא צפוי ומיומנותו מוכחת כדי שלא תפסיד זמן עבודה יקר או תאחר לפגישה הבאה
כמו כן אם מישהו זילזל בהגיון הבטיחות המינימאלי והלך לעלות את "מעלה הגברים" מעל מול קרית חרושת , לבד , לילה גשום ובשעות הלילה וניתקע באמצע בסכנת התהפכות לרכב, לא הגיוני שיסכן 4-5 מתנדבים במשך שעות באמצע הסופה אלא יזמין חילוץ מקצועי בשכר וישלם על טעותו (כי חילוץ משם בלילה הוא ממש סכנת חיים ולא מיועד לחובבים)
כמו כן יש אזורים כמו הבולענים במרחב ים המלח שאין שם כיסוי יעיל של מתנדבים ולכוחות החילוץ מעין גדי אסור לסייע בחילוצים כאלה מבחינת הביטוח אלא מותר להם אך ורק לחלץ אנשים וחיי אדם - לכן כדאי מאד שיהיה שם כוח מקצועי זמין לחילות ולא "גזלן יחפן מקומי:
בקיצור ביום יום ממש טוב , יעיל ונחמד שיש כל כך הרבה חברים שעוזרים אחד לשני כנ"ל בתיקון נזילת מיים בברז בבית או בתיקון חשמלי קטן אבל העזרות ההדדיות אינם במקום שירות מקצועי של בעלי מקצוע, כמו שיש מוסכים לתיקוני רכב מלבד "מוסכי וסדנאות מדרכה"
ב ה צ ל ח ה ובבטיחות ומתנדבים וגם לחברים שמתפרנסים בהגינות מגרירה בטיחותית (כל עוד הם לא גוזלים אלפי שקלים לחילוץ)

יש גם אנשים טובים שעוזבים הכל ובאים לעזור בשביל כסף כי זו פרנסה לגיטימית, שלומי והחבורה הם כאלו, וחלקם הגדול אפילו חברים כאן בפורום כך שיש אפילו חפיפה...

בכל מקרה, ברוך הבא.

אסף.

דרור ברלי
29-01-16, 01:24
ליאור, גם אותך אני אשאל - מה זה "גוזלים"? מה זה מחיר סביר ומה זה "גזילה"?
למה התעריף המקובל עבור עבודת החילוץ נחשב ל"גזילה" אבל לשלם 200 שקל לשעת עבודה במוסך זה בסדר גמור, או 400 שקלים לשעה של פסיכולוג זה בסדר? למה לא תדרוש מהמוסכניק לתקן את הרכב שלך בהתנדבות?

קבוצות המחלצים המתנדבים זה באמת משהו נפלא, אבל האם זה מתוך חסידות-אומות-העולם או סתם כי אתם נהנים מהאקשן?

כל אחד כזה שעוזר לאחרים מרגיש נפלא והוא גם כנראה בנאדם נפלא, אבל לא חושב לרגע שייתכן שהוא כורת את פרנסתו של מחלץ מקצועי שמתפרנס מחילוצים.

נניח שהיה לך דוכן פלאפל. פתאום מישהו היה תוקע מולך דוכן משלו ומחלק מנות פלאפל בחינם לכל דיכפין. מה יש, זכותו. איך היית מרגיש?

זה מזכיר לי את כל "כתבי הרכב" שתמורת פרסום הגיגיהם וקבלת קרדיט במגזין כזה או אחר היו מוכנים לכתוב אפילו לא בגרוש וחצי אלא בחינם אין-כסף. אין להם דאגות פרנסה כי עבודה אחרת ממילא יש להם, אבל זה נראה להם נורא מגניב לקחת פעם בשבוע רכב מיבואן ליומיים, להינות ממנו, לכתוב מה שבא להם (כי זה בחינם, אז אף אחד לא בודק או מתקן להם או בא בטענות על המקצועיות. או היעדרה) ואחרי כמה שבועות/חודשים כוווולם כבר יתרגלו לראות את השם הזה וגם יחשבו שהוא מבין גדול ויעשו ממנו גורו. איזה כיף.

כצפוי, מהר מאוד החבר'ה הללו חיסלו את המקצוע הזה שפעם כמה אנשים, גם אני, עוד התפרנסו ממנו איכשהו.

Bernard
29-01-16, 01:34
במחשב אין כפותר דיווח.

itayhi
29-01-16, 02:19
במחשב אין כפותר דיווח.

יש. בסוף כל תגובה מצד ימין למטה. מתחת לשם המשתמש שלך. משולש קטן ובו סימן קריאה.

איתי

גיתאי נוה
29-01-16, 02:25
סליחה שאני קצת קרצייה.
זה קורה לי פה ושם. לא הרבה בסך הכל.

הדיון עבר ללגיטימיות הפרנסה מתקיעתם של אחרים - וזה בכלל לא הדיון. זה לגיטימי.
הדיון המקורי היה, ולטעמי נשאר, האם הדרך הטרמפיסטית שלהם לפרסם את עצמם היא מוסרית.
אני סבור שהיא לא וסליחה שבפעם הספציפית הזאת אני לא מלמד זכות על אנשים.
ואם יש סיכוי מסויים שאני טועה ומייחס תמימות בעלמא למפרסם - והוא מסויים - אני מתנצל מראש.

Bernard
29-01-16, 03:28
יש. בסוף כל תגובה מצד ימין למטה. מתחת לשם המשתמש שלך. משולש קטן ובו סימן קריאה.

איתי

וואללה. תודה.

KOOKE
29-01-16, 08:33
וואלה דורון איך הזכרת לי נשכחות- המסע ההזוי הזה עד חצבה היה אכן מתסכל - לא זכרתי שגם אתה היית שם.

thebips
29-01-16, 09:09
למיטב ידעתי יש Ringya לIPHONE וגם לאנדרואיד אם יש לכם את האפליקציה אז לחיצה על הלינקים למטה יוסיפו לכם את הרשימה אם אין לכם אז אתם תשלחו להתקין Ringya ולאחר מכאן יוסיפו לכם את הרשימה:

Please use the following link to share the ring 'חילוצים ועזרה חברי ג'יפולוג':

http://ringya.com/sl/Cql7VVDgB8kUyB
Please use the following link to share the ring 'יחידות חילוץ והצלה':
http://ringya.com/sl/eTN3WPHaVvDu3o
Please use the following link to share the ring 'פקחים - רשות הטבע והגנים':
http://ringya.com/sl/Zgd7zF3X5cQ8fa

Please use the following link to share the ring 'תיאום טיולים - צה"ל':
http://ringya.com/sl/rA6qgmBJTnAR4F

ד ו ר ו ן
29-01-16, 09:54
סליחה שאני קצת קרצייה.

הדיון המקורי היה, ולטעמי נשאר, האם הדרך הטרמפיסטית שלהם לפרסם את עצמם היא מוסרית.
ואם יש סיכוי מסויים שאני טועה ומייחס תמימות בעלמא למפרסם - והוא מסויים - אני מתנצל מראש.

++ ואם התפרש מדברי שהעיסוק לא לגיטימי, אז לא לזה הכוונה.

ברור שלא כולם חברים במסגרות שמאפשרות להזניק חברים בעלי יכולת, ולאלו הפתרון הזה מצויין.

ד ו ר ו ן
29-01-16, 09:58
וואללה. תודה.

בקצב הזה עוד תלמד איך מוסיפים תמונה.

ד ו ר ו ן
29-01-16, 09:58
וואלה דורון איך הזכרת לי נשכחות- המסע ההזוי הזה עד חצבה היה אכן מתסכל - לא זכרתי שגם אתה היית שם.

הוא ישב לי פיזית על הזנב עד לערבה..

erezgur
29-01-16, 11:05
כפתור דיווח??105705

נדב ש.
29-01-16, 12:19
דרור, אני לא נגד, וגם לא כתבתי משהו רע למיטב ידיעתי...ואם כן אז אני מתנצל.
סה"כ אמרתי שבעבר הציעו לי להיצטרף אליהם ולאחר מחשבה לא התאים לי, עיניין אותי לדעת כמה הבחור שילם ואיך העסק מתומחר(סקרנות נטו), 1200 ₪ למשיכת כננת וחילוץ מבוץ ניראה לי מוגזם(מאוד), מהירות החילוץ טמונה במקצועיות ואם לקח להם כמה שעות זה בעיה שלהם, בעבר חבר שקע בבורות בים המלח(מישהו הזכיר) והזמין את הבחור עם הסופה עם כננת הידראולית, זה גבה 600 ₪, הרכב "ניבלע" עד הדלתות והיתיישב על השילדה, אין אפשות אחרת לחילוץ, הוא השתמש גם במכפיל.
זה כמו שאתה ניכנס למוסך על תקלה x וסוגר מחיר תיקון של 500 ₪, בפועל לקח למוסך יומיים, זה בעיה שלך?

לא אחת ולא שתיים אני יוצא ויצאתי וימשיך לצאת לחילוץ ועזרה של אנשים שאני לא מכיר גם באמצע הלילה(הודעות שעוברות בקבוצות) גם אני נישארתי בשטח עם כלים שתקועים ולא עזבתי אותם עד שחולצו, זה לא קשור, כשבנאדם מתקשר אליך כי קיבל טלפון שלך מחבר, או לא משנה מה ואני פנוי אני ייצא, לא יכול להגיד לא, ואני לא יפרט עכשיו את המקרים, גם לא האחרונים כי יתחיל לכאוב לי באצבעות.

zerez
29-01-16, 12:37
אני לא הייתי מעביר ביקורת על מקצועיות של מחלץ בלי לדעת את המורכבות של החילוץ.
בכל זאת יש חילוצים מאוד פשוטים ויש כאלו מאוד מסובכים, גם חילוץ מבוץ יכול להיות מאוד לא פשוט.

נדב ש.
29-01-16, 12:51
מדובר ב rzr, כמה הוא יכול לשקוע? כמה הוא שוקל?
סיפרתי על חבר ששקע בים המלח כדי להמחיש, עד הדלתות, ניפרסו כבלים עד לשטח ביטחון יציב(הקרקע משחקת), וחולץ בלי הרבה דרמות, לדעתי יותר מורכב.

savyon
29-01-16, 13:55
סליחה שאני קצת קרצייה.

אכן

boaz avrahami
29-01-16, 21:12
אכן טועה או אכן צודק?

מוטי טויוטה
29-01-16, 23:04
מי שמעוניין להצטרף לגיפאים למען גיפאים או חילוצי ג'יפים - התנדבות יכול לשלוח את המספר בפרטי ואבקש שיוסיפו. בנוסף, מי שברינגייה של גיפולוג אשמח להצטרף, לא הצלחתי מהקישורים מעלה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ניר ל
30-01-16, 10:23
היו ימים...
היו ימים שגרעין הפורומים מנה כמה עשרות חברים שכולם הכירו תוך זמן לפחות ווירטואלית אם לא אישית.
בימים ההם לא הייתה אלטרנטיבה זמינה וכל מי שנסע כדי לחלץ גם ידע שזה יכול לחזור אליו, יש בזה גם אתגר וכיף וההוצאה הישירה על דלק לא הייתה גבוהה במיוחד.

גם בימים ההם כשהייתי סטודנט תפרן, כשחיפשתי הרפתקאות ושקעתי עד הצוואר בבוץ - הלכתי לחפש טרקטוריסט, חקלאי מאחד המושבים, הוא הגיע וחילץ בכיף, לא דיבר על כסף, אולי כי הייתי על מדים אולי לא, בכל מקרה הכנסתי לו בכוח 400 ₪ לכיס שזה כל מה שהיה לי בארנק (הכנסה דו שבועית שלי באותה תקופה) והודיתי למזלי הטוב.
ספק רב אם היום הייתי מזמין אפילו את חבריי הקרובים ביותר, לחילוץ רחוק בשעה שקיים שירות כזה בתשלום - לגרום לאחרים לשלם כל אחד 200-300 ₪ מינימום על דלק כדי להימנע מתשלום 1200 ₪ למחלץ - נראה לי התנהגות נצלנית.

להשתמש ברשת החברתית כדי לשמור על התחת אחד של השני - כאשר הכיסוי נעשה ע״י חברים שהמחולץ נמצא בחצר האחורית שלהם זה רעיון ישן וטוב, אין שום בעיה עם זה שהוא לוקח למישהו פרנסה - זה למעשה ביטוח קולקטיבי וזה לגיטימי. מי שמגיע ולא בטוח שיכול לחלץ ללא גרימת נזק - שלא יחלץ או שיבהיר למחולץ ואף יחתים אותו על הסרת אחריות, אם נראה שמחלץ מקצועי יכול לעשות עבודה יותר טובה, ברור שהייתי משאיר לו את העבודה.

leornevo
30-01-16, 20:24
דרור - כפי שכתבתי במפורש , כבודם של המחלצים המקצועיים במקומם מונח ואני מפרגן לאלו שמחלצים במחיר אנושי, אם החלוץ הוא בקרבת ביתם ולוקח כמה דקות , שילמתי גם 500 ש"ח , אבל 1500-2000 ש"ח לחילוץ פשוט לא ניראה לי סביר (אלא אם כן צריך לנסוע במיוחד לאזור רחוק, ולחילוץ מסובך, נניח מחלץ שניצא מחיפה לגולן או מתל אביב ומבאר שבע לאזור ים המלח, להבדיל אלף הבדלות גזלן שהוריד שלטי אזהרה ביציאה מהחניה בים המלח (חניון עין גדי) ודרש 800 ש"ח על 10 דקות ו50 מטר (כאשר הוא היה במקום) זה לא ניראה סביר,, והייתי שמח לעבוד עם כל גורר מיומן שידבר על תעריפים כמו תעריפי שעה במוסך (לדעתי יותר גרוע מהבעיתיות כאן זה שהמשטרה מגייסת ג'יפאים ליחפ"ץ שזוהי עבודה אזרחית נטו שלדעתי מיועדת למחלצים מקצועיים שזוהי פרנסתם, שכן הביטוח כבר יממן אותם (המתנדבים מסכנים משמעותית את עלויות הפרמייה שלהם לשנים הבאות) - שבוע טוב

דרור ברלי
31-01-16, 01:30
לא נתחיל שוב את הויכוחים על היחפ"צ. זה גוף שעושה עבודת קודש והאנשים מתנדבים מרצונם הטוב. לדעתי האישית הם סוג של פראיירים אבל זו רק דעתי ואף אחד לא מכריח אותם. אם זה מה שעושה להם טוב על הנשמה - שייהנו.

חילוץ יכול להיראות לנו "פשוט" אבל לא תמיד זה כך. מרפי ידידנו חוגג כאן והרבה מאוד חילוצים הם לא קרובים ולא פשוטים. אני לא בא לסנגר כאן על RESC4U או כל עסק שמבצע חילוצים, אבל אם תיתקע חזק ותזמין מחלץ מקצועי שיצטרך לנסוע הרבה כדי להגיע למקום רחוק בעיתוי לא נוח (כמו יום שישי בערב למשל) אני משוכנע שזה יעלה לך הרבה-הרבה יותר מ-1200 שקל.

Resc4U
31-01-16, 09:52
שבוע טוב לגולשי ג'יפולוג,

אנו מודים לרועי על תודתו וברצוננו לאשר שאכן בוצע החילוץ ורועי הינו מטייל אמיתי ולא "טרול" קידום מכירות,
בכל אינטרקציה שהיתה בעבר עם האתר הקפדנו על פתיחות ושקיפות כך שכל החוששים מפגיעה במרקם האתר יכולים להיות רגועים.

כפי שנכתב כאן Resc4U מספקת שרות דו-צדדי למחלצים ולמחולצים :
המחולצים מקבלים שרות סטנדרטי ומוגדר עם מוקד 24/7, אחמ"ש זמין אשר מנהל את החילוץ, כתב שירות המפורסם בגלוי באינטרנט, מחלצים מקצועיים והכי חשוב - התחייבות לחילוץ !
המחלצים מקבלים מסגרת מסודרת לעבודה, תשלום מסודר מ Resc4U וכך הם יכולים להתעסק בחילוץ ולא בשום מסיח דעת אחר שאינו בליבת החילוץ.

חשוב להבהיר שבמקרה הספציפי הוזמן חילוץ מזדמן ל RZR אשר בוצע במסגרת Resc4U ,
המחלצים במקום ביצעו עוד 3 חילוצים של 2 רכבים שבאו לסייע טרם הגעת המחלצים ונתקעו בעצמם.

עלו בשרשור מספר סוגיות שנתייחס אליהן בקצרה,
במידה ויהיה עניין לפתח אותן בדיון נפרד נשמח להתייחס ככל שהנהלת האתר תמצא לנכון (סביון בקשר איתנו)
לסוגית התמחור : ההתחייבות לחילוץ ולמחיר ניתנת למנויים שעשו מנוי מראש, כך הם יכולים לבחור בין מסלולי המנוי השונים.
נמצא שמי שעושה מנוי מראש שולט לחלוטין בהוצאה.
נסו לתמחר את העלות (ללא רווח) של סיפורי החילוץ שהועלו כאן על ידכם : הכנה לחילוץ - ציוד מתאים,רכב מתאים,מיומנות . החילוץ עצמו - דלק, בלאי ציוד, בלאי רכב, זמן . חיסול החילוץ - השלמת ציוד ותחזוקתו , ניקוי והחזרה לכשירות. נראה שתגלו שאחרי הרבה שנות פעילות (מ 2006 ) הצלחנו להגיע למחירים לא רעים.
לסוגית קושי החילוץ : חילוצי הבוץ הקשים ביותר מתחלקים לשניים :
1. רכבים קלים כגון RZR או זוקונים שמגיעים בסיוע תנופה ושיפוע קל להתקדמות של עשרות רבות של מטרים בשטחים בהם קשה מאוד ללכת ברגל.
2. רכבים כבדים שבסיוע תנופה ו/או שיפוע קל מצליחים להיכנס למלכודות בוץ.

חשוב לנו לומר בלי להתבייש - החזון של מייסדי החברה היה ונשאר : לאפשר לכמה שיותר ג'יפאים להינות מטיול 4X4 בארץ בראש שקט,
לכן המחירים שאנחנו מציעים הם הזולים ביותר המתאפשרים לנו כל עוד המחלצים ימשיכו לצאת עם חיוך לחילוץ ואנחנו לא נממן אותו.
תקציב הפרסום של החברה מופנה לפעילות איכות למועדון הלקוחות : מסע שטח אתגרי בחורף וחוצה ישראל ברמה גבוהה בקיץ.
אחוז חידוש המנויים מראה שאנחנו בכיוון טוב.

תודה לכל מי שאכפת לו ומעיר ומאיר את דרכנו.

והכי חשוב :

נפגש בשטח !

צוות Resc4U

גיתאי נוה
31-01-16, 10:01
תקציב הפרסום של החברה מופנה לפעילות איכות למועדון הלקוחות : מסע שטח אתגרי בחורף וחוצה ישראל ברמה גבוהה בקיץ.
עם במה כזאת פנטסטית לפרסומת חינמית, לא פלא שאפשר להפנות את הכסף למקומות אחרים
אחוז חידוש המנויים מראה שאנחנו בכיוון טוב.
ושיהיה ברור, זה לא פרומו!!

תודה לכל מי שאכפת לו מהצלחתנו העסקית הפרטית ומעיר ומאיר את דרכנו.

והכי חשוב :

נפגש בשטח !

צוות Resc4U

הוא אשר אמרתי.
אגב, שמו של אחד השותפים שם הוא רועי. אבל הפות"ש הטרי רועירועי הוא מחולץ אמיתי.

-->