PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לרכב שטח ב35k - התלבטות בין דגמים

toyota2010
05-02-16, 09:02
שלום לכולם :cool:

אני גבוה 1.90 ומחפש רכב שטח מרווח ,עד עכשיו נהגתי ברכב פרטי והייתי מעוניין לעבור לשטח
אם אפשר 2-3 אופציות
עד כמה שאפשר באופן יחסי שיהיה זול לאחזקה -דלק ,ביטוח -טסט וכו
כמובן שברכב שטח העלויות גבוהות יותר ,אבל באופן יחסי

השימושיים יהיו נסיעות בעיר וסופש קצת טיולים ..אבל לא מחפש רכב שטח מאסיבי לטיולי שטח ,אלא יותר לעיר

הדגמים שראיתי ונראו לי
טויוטה rav4 (http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=rav4) שנת 1998
דייהטסו טריוס
או טויוטה פורסטר
ראיתי שיש דגמים קצרים וארוכים....זה משמעותית מבחינת חיסכון בדלק?

סוזוק ג'ימיני 2004 -הבנתי שיהיה לי צפוף
אני עם ראש פתוח לאופציות אחרות
ומה קמ סביר לשנתון של 2000 + וכמות ידיים ...מן הסתם עדף כמה פחות אבל מה ריאלי בשוק

תודה מראש

OFF-RoaD
05-02-16, 09:15
מה התקציב שלך? זה יאפשר לתת לך אופציות אחרות...

הטריוס וה(סובארו) פורסטר (או שמא טויוטה פוראנר?), איזו שנה?

ארוך = שוקל יותר = צורך יותר. תלוי ברכב, אבל זה לא מאוד משמעותי. רק קצת. בד"כ הם זהים מבחינה מכנית.

ג'ימיני יהיה לך צפוף גם לדעתי, אבל סע, תנסה. תמיד יהיה ההוא המבסוט שנוהג עם הברך בתריס מזגן ונוח לו. אולי זה אתה ;), אם לא תנסה, איך תדע?

כמות ידיים היא לא אינדיקציה לכלום. הדבר היחיד שמשנה הוא היד האחרונה, וכמה היא נראית לך שומרת ואמינה בתיאור מצב הרכב. יש סמוראים מלוקקים ויפהיפיים יד 13, ורכבים "יד 1 מאישה שנסעה לגן" שנראו אחרי שנה שירות בסיוריפ על גדר הגבול.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

toyota2010
05-02-16, 13:36
מה התקציב שלך? זה יאפשר לתת לך אופציות אחרות...

הטריוס וה(סובארו) פורסטר (או שמא טויוטה פוראנר?), איזו שנה?

ארוך = שוקל יותר = צורך יותר. תלוי ברכב, אבל זה לא מאוד משמעותי. רק קצת. בד"כ הם זהים מבחינה מכנית.

ג'ימיני יהיה לך צפוף גם לדעתי, אבל סע, תנסה. תמיד יהיה ההוא המבסוט שנוהג עם הברך בתריס מזגן ונוח לו. אולי זה אתה ;), אם לא תנסה, איך תדע?

כמות ידיים היא לא אינדיקציה לכלום. הדבר היחיד שמשנה הוא היד האחרונה, וכמה היא נראית לך שומרת ואמינה בתיאור מצב הרכב. יש סמוראים מלוקקים ויפהיפיים יד 13, ורכבים "יד 1 מאישה שנסעה לגן" שנראו אחרי שנה שירות בסיוריפ על גדר הגבול.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

היי
תקציב 35000 שח
על איזה היית ממליץ בנפח מנוע 1500 ולא 2000
תודה

toyota2010
05-02-16, 14:04
לאחר התייעצות גם עם חבר המליץ על נפח עד 1600..שיהיה יותר חסכוני מ2000...איזה דגמים יש בנפח זה?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

dio
06-02-16, 16:37
טעות נפוצה- מנוע 1600 לעולם לא יהיה יותר חסכוני מ2000 במיוחד בדגמים ישנים- הרי על חוסר כוח (עליות, עקיפות וכו') אתה מפצה בלחיצה על הגז= יותר דלק. נבדק והוכח לא פעם. גם בנסיע "ישרה ואופקית" 1600 הרבה יותר משעמם. אולי בדגם ידני ואם תסע כמו סבתא תגיע לאיזשהו חיסכון.
דבר נוסף- חיסכון בדלק ורכב שטח בד"כ לא עומדים באותה שורה- החלפתה מידת צמיג- עליה בדלק, החלפת יחסי העברה- עליה בדלק.... (ואני לא מדבר על שטח עדיין)

toyota2010
06-02-16, 17:01
אוקיי..אז על איזה דגם היית ממליץ בתקציב זה? עדיפות ל4 דלתות.ולא חובה שיהיה שטח מאסיבי..כי אסע מקסימום בשבילי עפר בתור התחלה...הכי חשוב לי כמו שציינתי שיהיה מרווח ויישב גבוה על הכביש...
והמוסכניק שלי המליץ על יפניות שהחלקים יותר זולים..
תודה מראש

dio
06-02-16, 17:25
באו ננסה להבין מה בדיוק אתה מחפש. ההבדל המהותי בין ג'יפ לג'יפון- הימצאות הילוך כוח. אתה כותב "בתור התחלה"- קח בחשבון שג'פיון כלל לא ניתן לשפר (נכון שי מיגון וקיט הגבהה לפורסטר, אבל בעייניי זה קשקוש). בכל מקרה התקציב בעיתי טיפה
אז - אם אתה מחפש ג'פון- פורסטר, ראב 4, CR-V עד שנת 2000 בערך אותו דבר (צריך לשים לב-רק בסובארו כל הדגמים AWD בשאר החברה היו גם וגם)
אם אתה מחפש ג'פ- טראנו, פאג'רו או טרופר בסביבות ה2000- אבל לא מדובר פה בחיסכון בכלל

toyota2010
06-02-16, 17:31
כן אני מחפש גי'פון..לשם השוואה..בתקציב שלי יש ראב4 מנוע 2000 שנת 2001....
או דייהטסו טריוס נפח 1500 שנת 2007....מה עדיף?
אהבתי את הראב 4 שהוא יושב גם יותר גבוה על הכביש..אבל האם הוא הרבה יותר יקר לאחזקה? גם דלק..
תודה

dio
06-02-16, 17:47
טריוס לא היה לי, אבל לפי מה שאתה מתאר-נראה שיהיה לך צפוף. תבדוק גם הונדה CR-V- טיפה יותר גדולה משניהם, גם אמינה וגם יש חלקים בשפע. רק שים לב על העניין ה AWD- אם אתה צריך אותו בכלל?

toyota2010
06-02-16, 17:51
אתה קורא מחשבות...בדיוק חבר גם המליץ על הדגם הזה...לא אני לא צריך awd...השאלה אם אני יכול למצוא דגמים כאלה בלי ה4 על 4...אלא 4 על 2...או שהם נדירים למצוא..
דבר נוסף...אתה היית ממליץ על סוכנות ליסינג לרכוש רכב כזה או שרק יד2?
תודה

dio
06-02-16, 18:18
בלי קשר לדגם תמיד עדיף לחפש מפרטי- רכב שמור, היסטוריה וכו'. שנתונים אלו שמגיעים למגרשים ברובם נבלות.
תמצא יד נמוכה, ק"מ סביר. קח לבדיקה, סגור מחיר וסע ברכה. 4X4 או 4X2 כבר פחות רלוונתי- אם מצב הרכב מעולה- אז תשלם עוד כמה אגורות לדלק

toyota2010
06-02-16, 18:35
אחלה...אז בשקלול כללי בין הדייהטסו 1500 נפח או ראב 4 והונדה crv שהם 2000 ..על מה היית הולך? הבנתי שלא היה לך טריוס..

dio
06-02-16, 18:46
לעניות דעתי הם די דומים בבסיסם.המלצה שלי- חפש שניהם, מה שתמצא קודם שעונה לדרישותך- קח

toyota2010
06-02-16, 18:47
3 הדגמים שאני הזכרתי הם בחירה טובה או שהיית הולך על משהו אחר בתקציב הזה? יש גם יונדאי טוסון 2005 בתקציב שלי..

toyota2010
06-02-16, 18:49
סורי..הגבתי שניה אחרי שענית....בכל מקרה תודה רבה בינתיים..

Bernard
06-02-16, 21:27
עם הדברים האלה, תגיע מקסימום מקסימום, לפינות הישיבה (עם שולחנות) בחורשות..
אם זה מה שאתה מחפש, לא עדיף כבר איזה אוטו נורמלי ולא "גיפ"...

toyota2010
06-02-16, 21:31
היה עדיף אבל כמו שציינתי אני 1.90 אז החלטתי ללכת על רכב גבוה...איזה רכב ממה שדיברנו היית ממליץ ?

Bernard
06-02-16, 21:51
לחברה שלי היה טריוס... לא היתה לי (184, ביום טוב או יותר נכון, בימים הטובים..,) בעייה של מקום, משום שהישיבה "גבוהה" ולא כמו ברכב "פרטי".
הוא גם נסע יפה בכמה טיולים ועבר באופן מפתיע, מסלולים שלא חשבנו שיעבור.
הוא גם מאוד חסכוני ובכל מקרה, עדיף טריוס 2007 על ראב 2001.

אני, במקומך, ועם הדרישות/צרכים שלך (כולל עבירות טובה יותר מהאחרים שציינת.. אם בכל זאת "יגרד לך ביד/רגל"), הייתי הולך על הטריוס.

toyota2010
06-02-16, 22:10
אוקיי..למעשה אם אני לא הולך על טיולי שטח הארד קור של סלעים וכו.אלא נסיעה בעיר וטיולי סופש שבילי עפר מקסימום.הוא יעשה את העבודה נכון?
דרך אגב..יש אופציה להגביה את הרכב שטח יותר? אם כן..איך עושים את זה?

Bernard
06-02-16, 22:35
יעשה מה שאמרת ו... קצת יותר אבל לא הייתי ממליץ, ל"חדש בשטח" לנסות כל מיני "עבירויות" עם טריוס... על מה שאתה מדבר, הוא יעשה עבודה טובה יותר מהיתר, לדעתי.
הוא גם נותן יותר תחושה של "ג'יפ", אם אני מבין נכון את מה שאתה מדבר עליו - הוא נראה "נכון יותר", כולל כל הפרופורציות וההמידות החשובות (מרווחים וזויות).
בקיצור, מבין כל האופציות שצויינו, הוא נראה יותר ונותן תחושה יותר ועושה יותר.. כמו ג'יפ.

אני לא בטוח שאתה באמת רוצה "ללכת" במסלול של, להגביה את הדברים האלה - הם לא בנויים לזה ולא צריך את זה (אפילו שלפורסטר יש הגבהה ויש כאלה שעושים איתו דברים די קיצוניים..) - בשביל מה שציינת, מיותר לחלוטין, גם מבחינת ההוצאה וגם מבחינת התוצאות.
אם, אחרי שתיסע קצת, תרגיש שאתה צריך הגבהה - תחליף למשהו יותר.. מעשי.

כל זאת לעניות דעתי הצולעת (אתה חדש ולא תבין, אבל זו המלצה שקיבלתי מאחד המנהלים - לסייג כל מה שאני אומר:rolleyes:)

dio
06-02-16, 22:40
כתבתי כבר- אתה צריך להחליט למה הרכב. מצד אחד כותב שלא צריך אפילו AWD מנגד מתעניין בהגבהה?

Bernard
07-02-16, 00:22
בסדר, אז הבחור לא בדיוק יודע על מה הוא מדבראבל ניתן להבין למה הוא מתכוון ומה רוצה...
זו גם התחלה.
בכל מקרה, לא נראה לי שהוא יכול לטעות הרבה, אם יקנה טריוס 2007..
לא ימצא חן בעיניו "שטח" - עדיין רכב חביב ביותר ושימושי, ש"יושב גבוה" ונראה "ג'יפ".
ימצא חן בעיניו - יוכל להסתדר יפה מאוד, כמתחיל, עם הרכב כמות-שהוא, בלי להסתבך עם הגבהות וכו'.
ירצה "יותר" - רכב אחר.

לי לפחות נראה שהתחלה עם טריוס, המתאימה לו ביותר.

toyota2010
07-02-16, 06:49
אוקיי תודה...כמו שאמרתי ..עבירויות בינתיים לא רלוונטי..ברכב הבא אעבור לשטח מאסיבי...בינתיים מחפש רק כמו שציינתי רכב לעיר ..וטיולים בסופש...וגם לא על סלעים בנגב..
אמשיך כרגע לחפש רכב..אם מישהו שומע מחברים על טריוס 1500 אז בכיף עדיף שנתון מ2005 עד 2007

toyota2010
07-02-16, 19:41
כתבתי כבר- אתה צריך להחליט למה הרכב. מצד אחד כותב שלא צריך אפילו AWD מנגד מתעניין בהגבהה?
תראה אני שואל בפורום מחוסר ניסיון...אחרת לא הייתי מתייעץ בפורום...לא חושב שזה סותר הגבהה ו4על4 ..בכל מקרה בתור התחלה לא אעשה הגבהה..

dio
07-02-16, 20:34
לא התכוונתי לפגוע. בכל מקרה- על פי רוב הגבהה מבוצעת ע"מ לשפר זוויות הרכב (גישה נטישה ובטן) ובכך לשפר עבירות. אם אין לך 4X4 אין טעם בהגבהה- לעלות למדרכה תוכל גם ככה (:

toyota2010
07-02-16, 20:44
בכיף...סהכ עזרת לי בטיפים...
אני פשוט נדלקתי על הקטע שהרכב יישב גבוה על הכביש כי עד עכשיו נסעתי כמו על מריצה ...אני 1.90 להזכירך...

toyota2010
11-02-16, 20:29
שלום לכולם..רק לעדכון..ראיתי השבוע 2 רכבי דייהטסו טריוס..1 מהם ממגרש..שפחות מעוניין לרכוש ממגרש...בכל מקרה מה שאמרתם פה חלקו באמת נכון..מעל 80 קמש הרכב קצת מרעיש...אבל לא בהגזמה...הוא לא ממש מרווח...
יש לכם דגם נוסף בטווח מחיר זה שהוא גם יהיה חסכוני להחזיק .בשנתון 2005 ..כך שתהיה לי עוד אופציה...המליצו על ראב 4 אבל שנתון נמוך במחיר זה...
תודה

dio
12-02-16, 00:06
אתה אומר או שואל? כבר נכתב על ראב4 והונדה crv

gruyon
13-02-16, 12:08
לא קראתי כלום.
גרנד ויטרה דור 1.

נמרוד
14-02-16, 08:52
יש כמה דברים שרצוי להבהיר... הרכב הוא לשימוש שלך בלבד? אין משפחה?

איזה רכב פרטי אתה מחפש להחליף?

דרור ברלי
14-02-16, 09:07
1.90 ורכב יפני?
התחרפנתם?

אוטו שתוכנן על ידי אנשים קטנים עבור אנשים קטנים? ברוב המקרים עם תנוחת ישיבה גבוהה מדי וגלגל הגה נמוך מדי?
במקרה של הטריוס - גם הגה/מושב/דוושות לא ממורכזים... אל תשכחו - זה אוטו שנולד עם הגה ימני. בדיוק כמו בלנדרובר - ההסבה להגה שמאלי עבור העולם השפוי שנוהג בצד הנכון, היא לא תמונת ראי אחד לאחד. מתפשרים פה ושם. סנטימטר כאן, סנטימטר שם. והנהג יוצא עם כאבי גב בגלל תנוחת נהיגה מאולצת. תעשו טובה לעצמכם ואל תזלזלו בהנדסת אנוש - זה עניין רציני יותר ממערכת מולטימדיה.

ידידי, אתה ואני סובלים מאותה "בעיה". אנחנו גבוהים, הרגליים שלנו ארוכות.
אנחנו לא יכולים "לשבת גבוה" כמו שרוב ההדיוטות אוהבים, כי הראש שלנו יהיה תקוע בתקרה. אנחנו צריכים רכב מרווח, שמאפשר לנו לשבת נכון ולמתוח את הרגליים ולא לפשק אותן כמו צפרדע כי ההגה נמוך מדי ותקוע לנו בין הברכיים כמו שמקובל בין בנגקוק לטוקיו. רכב שיאפשר לנו להרים ולקרב את גלגל ההגה לזוית נכונה - כדי שיהיה לנו נוח ואחיזת ההגה תהיה נכונה. בהרבה מכוניות מהמזרח זה פשוט בלתי אפשרי, נו, כי כשהמהנדס, מוכשר ככל שיהיה, הוא קטנטן - אז כל האוטו מרגיש כזה.

לא יעזור לך - אבל מכוניות שמגיעות מיצרנים וארצות שבהן ממוצע הגבהים קרוב יותר לגובה שלך, יהיו לך נוחות יותר.
אמריקאיות, גרמניות, שוודיות, אנגליות. מה לעשות, ככה זה.

dio
14-02-16, 18:30
לא היתי כזה חד משמעי- מה לגבי פטרול, TLC200, טונדרה ושאר המפלצות? יפנים ללא ספק. להגיד גם שה JK שלי הרבה יותר מרווח מה Q שהיה לי- לא בהרבה בסביבת הנהג, ומאחורה אפילו יותר צפוף.

דרור ברלי
14-02-16, 18:43
זה לא המרווח הכולל אלא הפרופורציות והמרחקים בין מושב נהג להגה ולדוושות. לנהג גבוה עם רגליים ארוכות זה קריטי.
ברנגלר JK הפרופורציות האלה טובות לאין-שיעור מאשר בפאג'רו Q ובפטרול עם מושב נהג הגבוה שלהם וגלגל ההגה האופקי, וזה למרות המרווח הפנימי הכולל הקטן יותר של הרנגלר, החלונות הצרים ותחושת הצפיפות.
הטנדר/SUV היפני ה"קומפקטי" היחיד שמספק תנוחת נהיגה טובה גם לארוכי רגליים זה ניסאן נבארה/פאת'פיינדר וזה לא מפליא - הם עוצבו בארה"ב....

טונדרה/סקוויה מתוכנן ומיוצר בארה"ב - ומיועד לשוק האמריקאי בלבד. זה אוטו אמריקאי לכל דבר ועניין, לטוב ולרע, למעט הסמל שעל הגריל.

-->