PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית התחממות בWJ מודל 2000

עמודים : [1] 2

lizard
05-02-16, 19:14
הסיפור הוא כזה.
נדלקה לי נורת צ'ק אינג'ין ובבדיקת קודי תקלות הופיע קוד שהפירוש שלו זה שהמנוע לא מתחמם בפרק זמן סביר והסיבה העיקרית היא כנראה הטרמוסטט.
מאחר והייתה לי נזילה קטנה מהצנרת אז החלפתי במוסך את הצנרות ואת הטרמוסטט לחדש, אמור להיות מקורי, בעל ערך 88 מעלות. נקנה מיאנוביץ'.
בוצע ניקוז אוויר אבל ללא פתיחה של הבורג ניקוז. יצא אוויר, מילאנו מים אדומים ויצאתי לדרכי. המנוע לא עבר את ה90 מעלות (שזה מה שרציתי. נורת הצ'ק אנג'ין נכבתה).
מלאתי עוד מים למחרת. מים אדומים. גם ברדיאטור וגם במיכל עיבוי. עדיין נראה לי סביר וללא תקלה (טעות שלי).
נסעתי כמה פעמים, נסיעות קצרות. מד החום לא עלה מעל 90 מעלות.

אתמול נסעתי למודיעין, מרחק של 20 ק"מ בערך. כשהגעתי למודיעין הרכב רתח. עצרתי, המתנתי שעה ואחרי שהתקרר הוספתי בערך 3 ליטר לרדיאטור ועוד ליטר וחצי למיכל עיבוי. בדרך חזרה המד חום היה כמעט על המקסימום אבל לא בתחום האדום.

בהתחלה שהיה חסר מים חשבתי שזה בגלל שנכנסו מים לרדיאטור חימום. כשניקזנו אוויר הפעלנו חימום כדי שיתמלא. בנסיעות הקצרות שמעתי רעש של מים זורמים (לא נזילה אלא כמו בקבוק שמשקשק) ואחרי שהוספתי מים זה נעלם.

אני לא מזהה נזילה כלשהי. לא בפלאנג' של הטרמוסטט ולא בצנרת או ברדיאטור.
אני לא מרגיש שינוי בביצועי מנוע או שהוא לא עובד עגול.
הפעלתי מנוע אחרי לילה כשהוא קר עם מכסה רדיאטור פתוח ולא ראיתי בועות או עדות לגזים שנכנסים למערכת מים.

אני לא בטוח, כי אין מספר ברור, אבל נראה לי כאילו הטרמוסטט שהיה ברכב, ואני בטוח ב90% שלא היה המקורי, היה של 71 מעלות. הרכב לא התחמם מעבר לזה. גם לא בטיול מפגש ג'יפולוג או בנסיעות ארוכות.
האם עליה בטמפ עבודה מעלה את הלחץ במערכת? כי כרגע החשד שלי הוא על פקק רדיאטור לא תקין/לא בערכים מתאימים לטרמוסטט החדש. ככה שכל המים יוצאים למיכל עיבוי ומשם נידפים. האם זה בכלל תרחיש שיכול להיות?

אני אבצע בדיקת לחץ לרדיאטור לאתר נזילות. בהנחה ואין, מה עוד יכולה להיות הבעיה?

תודה
מיכה

נמרוד - מערד
05-02-16, 21:18
מיכה, ברוב המקרים שהמנוע הזה מתחמם אטם ראש יוצא לפנסיה,נדיר שזה לא קורה, קודם תבדוק עם מכשיר הרחה אם יש גזים שיוצאים מהרדיאטור.
הרעש ששמעת מרדיאטור החימום, זה מים ואוויר, לא ביצעת ניקוז אוויר כמו שצריך.
אני נוסע ללא טרמוסטט, מעולם לא קיבלתי הודעה על חוסר חום בזמן סביר.
נמרוד

נדב ש.
05-02-16, 22:23
יכול להיות שהפקק לא בלחץ המתאים ואז השסתום פריקה ניפתח מוקדם והנוזל עובר למיכל עיבוי.
רדיאטור תקין? לא סתום? הרשת הקידמית נקיה?

boaz avrahami
05-02-16, 23:07
מיכה, רתח לך האוטו , בלי הרבה פילוסופיה, המוסך שלך לא מכיר את האוטו ואתה תשלם על הטעויות האלו הרבה כסף, ולדעתי אתה לפני התשלום הראשון...

רתח האוטו ומאז הוא עובד בכפור הזה קרוב לאדום.

תבדוק גזים ברדיאטור כי כנראה אתה צריך לעשות ראשי מנוע שידועים במנועי 4.7 ברגישותם.

תעלה את האוטו על גרר וסע למוסך מבין עניין כמו אודי מזרחי.

אצלו כבר תתקדם לפי האבחנה.

אגב, אם ידעת שצריך לנקז אוויר על הבורג, למה לא עשית זאת?
זה עניין מהותי ךנקז אוויר לפי ההוראות

זה נראה כאילו אתה בכוונה ממסה להרוג את הגיפ

six 4 life
06-02-16, 00:48
אם זה ראשים תתחיל לחפש מנוע כי זה עלול לצאת יותר זול בסוף התהליך וגם ככה לוקח הרבה זמן למצוא כזה אצל יבואנים בארץ.

boaz avrahami
06-02-16, 07:38
אני יודע מנסיון של אחרים שאתה כנראה צודק והאמת שאני מתקשה להבין מדוע.
איפה התסבוכת בשיפוץ ראשי מנוע שזה עולה כל כך הרבה?

lizard
06-02-16, 08:02
טוב תודה.
אקח אותו למוסך ונראה איך יתקדם.

tom1105
06-02-16, 08:12
קח אותו למוסך שמכיר את הרכב..

sent from my WJ

נדב ש.
06-02-16, 09:22
קח אותו למוסך שמכיר את הרכב..

sent from my WJ

זה נכון לכל רכב, אחרת אתה שפן ניסיונות.

boaz avrahami
06-02-16, 10:34
לא. עזוב...
קח אותו למוסך שלך אחרת זה לא יהיה מעניין.

נראה לי שלנו יותר חבל ממך על הכסף שלך.
אתה תמיד מיישם חצאי המלצות. החצי שנח לך ומוותר על החצי החשוב.
ככה היה גם בשמנים.
ומה שיפה שאתה לא מוותר על המוסך הבלתי מקצועי שלך בשום אופן

lizard
06-02-16, 10:42
לא אמרתי את זה.

six 4 life
06-02-16, 14:07
אני יודע מנסיון של אחרים שאתה כנראה צודק והאמת שאני מתקשה להבין מדוע.
איפה התסבוכת בשיפוץ ראשי מנוע שזה עולה כל כך הרבה?
הראשים עצמם לא שונים מדי מראשים אחרים, הפירוק שלהם מהאוטו וההרכבה אליו חזרה הם הבעיה העיקרית.
הפירוק הזה סזיפי, ארוך, וכולל פירוק של חצי מתא המנוע כולל את הטיימינג החסית לא פשוט של המנוע הזה (קמשאפט על כל ראש), עם גישה כמעט בלתי אפשרית לברגי סעפות הפליטה כשהראשים על המנוע.
כדי לתת מושג על מורכבות העבודה - בפועל, להוציא את המנוע מהרכב ולעבוד עליו בחוץ יהיה יעיל יותר למכונאי וקצר יותר בזמן אבל זה בהחלט אפשרי גם על הרכב.
כל התהליך הזה לוקח לפחות כמה ימים ומכלה המון זמן ומשאבים מהמוסך, לכן המחירים גבוהים במקרה הזה.

lizard
06-02-16, 16:02
אני ממש מקווה שזה לא יגיע לזה אבל במקרה וכן, גם ככה אני צריך לעשות טיימינג מתישהו. אני יודע שזו קריעת ים תחת אבל בכל מנוע שלא אביא, לא תהיה לי ברירה אלא לעשות את זה.
בנתיים, בניגוד לנבואות השחור שלכם, עוד לא ראיתי שום אינדיקציה לכך שיש נזק לראש מנוע או פריצת אטם. מחר אני אביא ציוד בדיקת לחץ למערכת המים ופקק חדש לרדיאטור.
אם זה לא יעזור (ובהנחה שאין נזילה והמערכצ מחזיקה לחץ) אז השלב הבא הוא לפרק את הטרמוסטט החדש ולבדוק שהוא תקין, אם הוא תקין אז לשים את הישן. אם אחרי כל זה עדיין תהיה לי בעיית התחממות, אז הרכב יגרר למוסך ותבוע דיאגנוסטיקה יסודית ועמוקה יותר.
הולכים מהקל אל הכבד. אני לא הולך לגרור את הרכב ישר למוסך כשיכול להיות שכל הבעיה היא בתרמוסטט או פקק תקול.

six 4 life
06-02-16, 16:37
אני ממש מקווה שזה לא יגיע לזה אבל במקרה וכן, גם ככה אני צריך לעשות טיימינג מתישהו. אני יודע שזו קריעת ים תחת אבל בכל מנוע שלא אביא, לא תהיה לי ברירה אלא לעשות את זה.
זה לא מדוייק. אם בספר רכב כתוב שעושים טיימינג ב150 (סתם דוגמה) והבאת מנוע עם 40 אלף מייל למשל, אין לך שום סיבה לעשות טיימינג אלא אם בא לך לשרוף כסף.
אחרי שזה נאמר, סט טיימינג ממש לא זול למנוע הזה, כך שבשקלול המצטבר אם תוסיף את העלות של סט כזה לעבודת ראשים סביר מאוד להניח שיהיה עדיף מנוע מיבוא עם ק"מ יחסית נמוך.
כל זאת, במידה כמובן ותצטרך אחרי שתסיים לבדוק. מקווה בשבילך שלא.

lizard
06-02-16, 17:10
בהנחה שאמצא מנוע עם 40 אלף מייל. מה הסיכוי לרכב בן 16 למצוא כזה מנוע? כי אני גם לא יכול לשים מנוע אחר. דגם שונה בין 1999-2002 ו2003-2004

boaz avrahami
06-02-16, 17:13
מנוע חדש ערום לרכב כזה צריך לעלות אם אני לא טועה כ 15 לפני עבודה.

אם טיגנת מנוע עד מודיעין קבל המלצה חמה לגרירה למוסך.
זה ממילא חינם מהביטוח.
אתה חותך פינות ובדיוק פה אתה חוטף

lizard
06-02-16, 17:25
לא אמרתי שטיגנתי מנוע -עד- מודיעין. אמרתי שבמודיעין החום הגיע למקסימום ואז עצרתי. בנסיעה חזרה אחרי שמלאתי מים החום היה גבוה אבל לא מקסימום.

Bernard
06-02-16, 17:33
איזה מזל.. כמעט קניתי לגמד שלי WJ... היו שניים על הפרק, בסביבות 100K מייל כ"א.
נשמע לי שכבר עדיף הדיסקברי, עם החומר במים:(

boaz avrahami
06-02-16, 17:46
לא אמרתי שטיגנתי מנוע -עד- מודיעין. אמרתי שבמודיעין החום הגיע למקסימום ואז עצרתי.
.

תסביר בבקשה מה זה מקסימום,
אדום או לא?

האוטו נוטה להתחמם עם סיכוי סביר לרתוח, גרירה לא עולה כסף.
למה אתה בכלל שוקל לקחת סיכון של למעלה מ 20 ולנסוע איתו?

ברנרד, בארהב לא היית מוצא מכונאי כמו של מיכה... אולי מקסיקני בדרום מערב
האוטו מצויין אבל אם מחליפים נוזל קירור בלי לנקז אוויר ושמים טרמוסטט שלא בדקו בספר אם הוא בערך הנכון אז הכול יכול לקרות. במיוחד קטסטרופות

lizard
06-02-16, 17:49
סליחה? קניתי טרמוסטט מיאנוביץ. אם הוא מכר לי משהו שלא מתאים אז מאיפה אני אמור לדעת? היה רשום על האריזה שזה לwj. אולי רצית שאקח אותו למעבדה שיבצעו אנלזיית חומרים ?
הרכבהיה על האדום כמה דקות.

boaz avrahami
06-02-16, 18:01
לא נעים להעליב את ינוביץ׳ אבל לא כל מה שיש לו איכותי.

מיכה, מדינה דמוקרטית.
אתה משלם את החשבון

tom1105
06-02-16, 18:02
לא נעים להעליב את ינוביץ׳ אבל לא כל מה שיש לו איכותי.

מיכה, תדינה דמוקרטית.
אתה משלם את החשבון
Understatement of the year...

sent from my WJ

Saar
06-02-16, 18:03
איזה מזל.. כמעט קניתי לגמד שלי WJ... היו שניים על הפרק, בסביבות 100K מייל כ"א.
נשמע לי שכבר עדיף הדיסקברי, עם החומר במים:(

ברנרד,
לקחת מדגם של רכב וחצי וממנו להסיק על כל הדגם ובכלל בארץ אחרת, לא כל כך מתאים לך... :)
WJ הוא לא שיא האמינות, אבל כפי שאתה יודע (כנראה טוב יותר ממני) גם LR לא. (לפני שיקפצו כאן עם דוגמאות נוספות, גם קינג לא שיא האמינות ובניגוד למקובל לחשוב, גם טויוטות מתקלקלות...)
יש גם WJ שמורים שמטופלים נכון...
(ד"א, זה לא שצריך להיות מכונאי אומן ע"מ לנקז אוויר, כל מה שצריך זה להכיר את הרכב שאתה מטפל בו, זה כתוב בספר הרכב, זה נמצא בפורומים, רק לשים לב ולהבין מעט...)
נראה שהמכונאי של מיכה (זה אותו מוסך מהסיפור עם השמנים?) לומד על חשבונו את רזי הטיפול בג'יפ...

lizard
06-02-16, 18:16
אני לא בא להגן על המוסך "שלי" ואין לי שום סנטימנטים לאף אחד. כבר עזבתי מוסכים כי הרגשתי שמרמים אותי/עובדים עלי.
אני חושב שללכלך על מישהו שאתם לא מכירים או אולי חלקכם כן מכיר, זה לא יפה. אני לא חושב שהוא לא מקצועי ותאמינו לי שיצא לי כבר להיות "מטופל" במכונאים לא מקצועיים. ובהחלט עושה רושם שהוא מכיר את הרכב וזה לא הWJ הראשון שלו. כנראה גם לא השני...
אגב, כשרק קניתי את הרכב החלפתי לבד את המים במערכת למים אדומים. וואלה כשניקזתי אוויר גם כן לא פתחתי את הבורג והפלא ופלא, לא היה אוויר במערכת. אז לעשות סיפור מבורג אחד, זה לטעמי סר טעם.

boaz avrahami
06-02-16, 18:29
בהחלט בורג מיותר...
מעכשיו אני מתיחס לזה כאל סטנד אפ קומדי [emoji1]

כשתחליף פלגים, זרוק בפנים אומים קטנים וגם מהם אל תעשה עניין

Bernard
06-02-16, 18:57
ברנרד,
לקחת מדגם של רכב וחצי וממנו להסיק על כל הדגם ובכלל בארץ אחרת, לא כל כך מתאים לך... :)
WJ הוא לא שיא האמינות, אבל כפי שאתה יודע (כנראה טוב יותר ממני) גם LR לא. (לפני שיקפצו כאן עם דוגמאות נוספות, גם קינג לא שיא האמינות ובניגוד למקובל לחשוב, גם טויוטות מתקלקלות...)
יש גם WJ שמורים שמטופלים נכון...
(ד"א, זה לא שצריך להיות מכונאי אומן ע"מ לנקז אוויר, כל מה שצריך זה להכיר את הרכב שאתה מטפל בו, זה כתוב בספר הרכב, זה נמצא בפורומים, רק לשים לב ולהבין מעט...)
נראה שהמכונאי של מיכה (זה אותו מוסך מהסיפור עם השמנים?) לומד על חשבונו את רזי הטיפול בג'יפ...

לא כיוונתי לאמינות. מי כמוני יודע ש"יש ויש"...
"נבהלתי" מהסיבוך של לפרק/לעשות ראשים... אם צריך.

ולעניין לקנות מנוע משומש, במקום לתקן את הקיים.
תמיד יעלה יותר לעשות אוברול "כמו שצריך", לעומת להתקין מנוע שלם.
הבעייה היא, איזה מנוע מתקינים - לך תדע מה יוצא לך מהפירוק.
יש לי בריינג' מנוע שאני יודע שהוא דפוק - לא יודע בדיוק מה (אטם ראש? ראש? בוכנות/טבעות? בלוק?... לך תדע) אבל דפוק.
מניע בנגיעה (אחרי כמעט שנה שלא נגעו ברכב) ונשמע "עגול" וטוב ומגיב ולא מתחמם... עד שנוסעים איזה 20 דקות...
פה, בארה"ב, יש לי שני מנועים (של הריינג' ההוא ושל הדיסקברי), שאני יכול לפרק ולשלוח לארץ - לך תדע אם יהיו טובים יותר ממה שיש עכשיו בריינג'.
וכך גם אם אני קונה מנוע משומש - חתול בשק.
מפחיד.

נגיד שמיכה יקנה מנוע ו... אחרי חודשיים, שוב אותן בעיות... כאב לב וכיס.
הוא הרי קנה אוטו טוב - איך פתאום הכל מתדרדר (ואני לא קונה את הסיפור של השמן והאויר, שהרס מנוע.

סיפור קטנטן.
בביקור האחרון, לפני כמה שבועות, חבר שלי עם WJ מצויין, מגיע ל"קפה של הבוקר" היומי שלנו ומדווח שהאוטו התחיל לגמגם וכבה... ככה פתאום. רגע אחד היה מצויין ושנייה אחרי שנכנס לתחנת הדלק/לבית הקפה - מנוע גמור לגמרי!
בתחילה חשבו שזה מזרקים (שלחתי מיד מארה"ב סט חדש) ונגמר בהחלפה של כל מובילי השסתומים + מוביליהטיימינג ועוד = הכל הלך לגמרי - בלי שום סיבה ממשית/נראית לעין.
הוצאה ענקית ובלתי צפוייה ובלי שום סימנים מוקדמים.
קורה.
אז לבוא ולרדת על מיכה "הכל בגלל שלא ניקזת ובגלל שלא שמת את השמן הנכון" וכו'...
תרגיעו.
עוד אף מנוע לא מת בגלל ששמו לו 10W-40 במקום 15W-50, או מה שלא יהיה...
וגם אם היה קצת אויר במערכת, זה לא גומר את המנוע ברגע..
נוסעים קצת ומוסיפים מים/מנקזים אויר ואח"כ עוד קצת וחוזר חלילה...
זה לא שהוא נסע עם 2 ליטר במערכת במקום 10...
יכול להיות שבגלל זה נגרם נזק ויכול להיות שלא...

amit1
06-02-16, 19:08
מיכה, תרמוסטט בודקים ע"י הכנסה לסיר מים חמים והעלאת הטמפ' עד לנקודת הפתיחה.
במקום לעסוק בספקולציות גרור את הרכב לבעל מקצוע שמכיר את הכלי. יחסוך לך מזומנים וכאבי לב מיותרים.

boaz avrahami
06-02-16, 19:20
105924

Bernard
06-02-16, 19:32
נו, מה חדש בועז?
יש אזהרה דומה לגבי כל דבר באוטו, כולל על חגירת חגורות בטיחות..
ידוע.
צריך להוציא אויר. אין ויכוח.
האם קצת אויר גורם, מיד, נזק טרמינלי? - לא בהכרח ולא מיד ולא תמיד..

לדעתי..
אם השלב הבא הוא פירוק ראשים/מנוע (במיוחד כפי שתואר פה, הסיבוך הזה), אני הייתי שם איזה "שמן נחשים" ונוסע כמה שאפשר... לא יכול להזיק.
אני נסעתי כך כמעט שנתיים וחבר שלי, בניו יורק, הוסיף את החומר הזה כמה וכמה פעמים ל-XJ שלו ונסע כך יותר משנה (עד שגנבו לו את האוטו... חתיכת גרוטאה, שלא להאמין... מי גונב כזה דבר) ועכשיו, אחרי רתיחה (שהוציאה קיטור בכמויות של יותר מגלון) של הדיסקברי, הוא נוסע עם תוסף "לתיקון אטם ראש" כבר כמה שבועות...טפו,טפו, טפו.
אם הוחלט שצריך מנוע... אין מה להפסיד..

Bernard
06-02-16, 19:38
מיכה.
תבדוק CO במים (לוקח שתי דקות לאבחן) ותהיה חכם יותר - כמו שאמרת, מהקל לכבד.
אם האוטו לא רותח (=אתה מודע לצורך לעקוב אחרי מד החום).. לא הייתי נכנס לפניקה מיותרת של גרירה ותשלומים ל"מומחים".
סע למוסך שלך ובדוק אם יש גזים במים (אם יש לו את החומר) - לא צריך להיות גאון על מנת לבדוק את הדבר הזה ובטח שלא צריך להיות "מומחה ל-WJ".

בכלל, די מצחיק אותי, ההמלצות "החמות" (בסיגנון - אם לא מומחה, הרכב בטוח ימות) של כל אלה שדי לעגו, במשך השנים, על כל מיני "גורו/ים" של לנד רובר.
פתאום נולד פה סוג אחר של "גורו".. אבל הפעם באמת צריך אותם, אחרת... האוטו נידון לכלייה...

Saar
06-02-16, 19:39
ברנרד,
אני מכיר מקרה אחד של WJ שגמר מנוע בגלל שלא ניקזו אויר (נקזו דרך הרדיאטור) - לא הרכב שלי, אבל רכב שאני מכיר.
לגבי המורכבות, אני לא בטוח שלפרק V8 ברכב אחר יהיה חוויה מהנה יותר :) ולכל רכב יש את החלקים אליהם קשה להגיע.
אם אתה מחפש פשטות, XJ מנצח.

boaz avrahami
06-02-16, 19:44
מיכה.
תבדוק CO במים (לוקח שתי דקות לאבחן) ותהיה חכם יותר - כמו שאמרת, מהקל לכבד.
אם האוטו לא רותח (=אתה מודע לצורך לעקוב אחרי מד החום).. לא הייתי נכנס לפניקה מיותרת של גרירה ותשלומים ל"מומחים".
סע למוסך שלך ובדוק אם יש גזים במים (אם יש לו את החומר) - לא צריך להיות גאון על מנת לבדוק את הדבר הזה ובטח שלא צריך להיות "מומחה ל-WJ".

בכלל, די מצחיק אותי, ההמלצות "החמות" (בסיגנון - אם לא מומחה, הרכב בטוח ימות) של כל אלה שדי לעגו, במשך השנים, על כל מיני "גורו/ים" של לנד רובר.
פתאום נולד פה סוג אחר של "גורו".. אבל הפעם באמת צריך אותם, אחרת... האוטו נידון לכלייה...

ברנרד אתה קצת מעקם את התמונה.
הרכב הזה לא מסובך מדי אבל יש כמה דברים שצריך להקפיד עליהם ובשביל זה צריך מכונאי שידע לפתוח ספר או בעלים שיודע להגדיר למכונאי מה לעשות.
אחד הדברים החשובים זה ניקוז אוויר מבורג הניקוז.
אני מכיר רכב שגמר מנוע ככה וזה לא הרכב שסער מכיר.

מאחר וגרירה היא חינם כמעט לכל אחד וכיוון שפוטנציאל הנזק גבוה יש לגרור לדעתי.
להזכירך, חישן חום לא פועל כשיש אוויר

Bernard
06-02-16, 19:52
ברור שיכול להיות, סער.
גם בריינג' יש פרוצדורה לניקוז האויר (אין בורג ואין פקק על הרדיאטור) - בפרקטיקה, ממלאים נוזל, מניעים, ממלאים עוד ונוסעים... וממלאים אם צריך, עד שהאויר יוצא לגמרי...
יש גם כאלה שאומרים שברגע שמנוע עם ראשי אלומיניום רתח פעם, חייבים "לעשות ראשים".. חייבים.
ואני בטוח שיהיו כאלה שמכירים מישהו שרתח לו 1/2 פעם והראשים התעוותו - קורה.
אבל לא תמיד.

בריינג' שלי, צינורות המים, המובילים מ/אל החלק העליון של הרדיאטור נהגו להתנתק על בסיס קבוע, בשל הלחץ במערכת (כמעט כל בוקר בדרך הקצרה מגבעתיים לרח' ויצמן בת"א - חונה, מחבר את הצינור חזרה ובהפסקה (ב-11) יוצא למלא מים), עד ששמתי את החומר (שמן הנחשים שעבד..).
נתן לי עוד שנתיים של שקט יחסי (אם היה לי שכל, הייתי חוסך כבר אז למנוע)..

- - - Updated - - -

ברנרד אתה קצת מעקם את התמונה.
הרכב הזה לא מסובך מדי אבל יש כמה דברים שצריך להקפיד עליהם ובשביל זה צריך מכונאי שידע לפתוח ספר או בעלים שיודע להגדיר למכונאי מה לעשות.
אחד הדברים החשובים זה ניקוז אוויר מבורג הניקוז.
אני מכיר רכב שגמר מנוע ככה וזה לא הרכב שסער מכיר.

מאחר וגרירה היא חינם כמעט לכל אחד וכיוון שפוטנציאל הנזק גבוה יש לגרור לדעתי.
להזכירך, חישן חום לא פועל כשיש אוויר

כולם מכירים "אחד ש..".

נכון.
אין מים, אין טמפ' במדחום - אבל עכשיו יש מים ורואים מה הטמפ'.

אם לא עולה לגרור... לך על זה - ואח"כ נחשב את זמן ההמתנה והטירטור..
אני חושב שמיותר (אפשרי אבל לא חייב) - יש מים, קח מים בג'ריקן, שים חצי עין על המדחום וסע למוסך שלך ובדוק את הגזים... קודם כל.
ללכת "למומחה" שיתחיל להריץ בדיקות... תמיד אפשר.
זה כל מה שאני אומר.

grand
06-02-16, 20:02
ה wj שלי לשעבר, היה מטופל ושמור מאוד, הפריע לבעלים החדש והפדנט שלו ( שבמקרה בן משפחה שלי) שיש טיפה או שתיים כל בוקר נזילה מהפלאנג' של הטרמוסטאט, מנוחות וקירבה למקום עבודתו הכניס את הרכב למכון רדיאטורים ידוע בעיר, כמובן שלא ניקזו אויר, וכמובן ששעון החום לא הראה רתיחה, אבל נסיעה קצרה בצהרי יום חם גמרה מנוע עם עיוות בראשים ושסתומים מנותקים שמצאו דרכם לבוכנה ולשבר טלטל.
וזה סיפור ממקור ראשון, הבורג ניקוז במנוע הזה הוא בר חשיבות כי הנקודה הגבוהה של צנרת המים גבוהה מפתח המילוי של הרדיאטור, וכמות המים החסרה גדולה מאוד.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

boaz avrahami
06-02-16, 20:11
טעות.
חבל על העצות

six 4 life
06-02-16, 20:39
https://www.youtube.com/watch?v=t6aft-WrH1Q

נמרוד - מערד
06-02-16, 21:21
איזה מנוע מוזנח, וחלוד.
נמרוד

eysham
07-02-16, 06:42
איזה מנוע מוזנח, וחלוד.
נמרוד

+1

ממש עושה חשק להקשיב לבעל רכב כזה איך נכון לתחזק אותו... :)

lizard
07-02-16, 07:04
הלוואי שאצלי היה נפתח בכזו קלות.

boaz avrahami
11-02-16, 13:33
מה נגמר עם זה בסוף?

lizard
11-02-16, 13:51
הרכב עומד, מחכה שיגיעו כלים בשבוע שבועיים הבאים. מד לחץ לרדיאטור וקיט בדיקת CO ברדיאטור. אחרי זה נהיה חכמים יותר.

boaz avrahami
11-02-16, 14:13
תן בבקשה לינקים לכלים שהזמנת

lizard
11-02-16, 15:20
http://www.amazon.com/gp/product/B003V9L05G?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00
http://www.amazon.com/gp/product/B000NPEXOQ?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o02_s00
http://www.amazon.com/gp/product/B004FELK6A?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o02_s00

Bernard
11-02-16, 21:08
תגיד... ירדת מהפסים?
מי כמוני יודע שזה "טוב שיהיה" אבל לקנות את כל המערכות האלה רק כדי לבדוק למה התחמם...
אלה בדיקות שהמוסך שלך (הותיק והמוכר) היה עושה גם בחינם, לא?
אני יודע ששלי היה עושה.
אז למה להשבית רכב ולהתעסק בלקנות את כל הדברים האלה????
לך למוסך ותעשה כבר את הבדיקות האלה - 5 דקות... ואם תוותר על הקפה עם המוסכניק, יקח גם פחות

lizard
11-02-16, 21:44
כי גרירה של הרכב למוסך אחר מזה שבו נעשית הבדיקה תעלה לי בערך אותו דבר. הביטוח מאפשר גרירה אחת לתקלה אחת. אתה צריך לספק להם אישור וחשבונית של המוסך שאכן הרכב תוקן ומדובר על תקלה חדשה שמצריכה גרירה. אתה גם בדר"כ לא יכול לגרור יום אחרי יום.

אז נכון שזו הוצאה אבל בתכל'ס אני חושב שאלו כלים מאוד חשובים ומאחר והם לא יקרים במיוחד, יש שם סטים יקרים בטירוף והרבה יותר משוכללים/איכותיים, אז טוב שיש.

boaz avrahami
11-02-16, 21:51
טוב מאוד שקנית. יש לי הרגשה שזה יחזיר את עצמו מהר.

אני הייתי גורר פעם אחת למוסך שגם הייתי סומך עליו בשיפוץ ראשי מנוע. למשל אודי מזרחי במקרה שלך שהוא בסביבתך

shahav
11-02-16, 23:07
ליקנות כלים זה חלק הפשוט , להשתמש זה העיקר. למה שתהיה שפן נסיונות של עצמך???

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

lizard
12-02-16, 07:02
למה שפן נסיונות? אלו לא כלים מסובכים. אני לא מכיר את מר מזרחי ולפני שאני מממן למי מהם חופשה מפנקת ברומניה אני מעדיף להכיר קודם.
חוץ מזה אנחנו לא בקטע של diy?

boaz avrahami
12-02-16, 07:42
בהחלט DIY .

שתף, צלם והרבה ואל תישבר באמצע ותלך למוסך.
יש לי הרגשה שזה הולך להיות אחד הפופולריים של 2016 .

בנתיים תלמד את המכשיר המסוכן... שלא תפעיל את הביטוח

https://youtu.be/cRoYbDDGHTk

shahav
12-02-16, 07:44
DIY זה בהחלט הכובע הנכון.
אבל תזכור שלכול דבר יש מחיר.

רבין

lizard
18-02-16, 05:59
אתמול הגיעו המכשירים. היום - מחר אני אערוך בדיקות.

shahav
18-02-16, 09:25
זה היה מהיר. איזה חברת שילוח?

lizard
18-02-16, 11:07
קניתי מאמזון. הם עובדים עם i-parcel בשילוח רגיל וups בשילוח מהיר. אני ביצעתי שילוח רגיל. I parcel זו חברת בת של ups. החבילה מגיעה לדואר ישראל ומשם אליך. הטיפ בעבודה מולם זה לבקש את המספר מעקב המקומי בדואר ישראל. מה שהם נותנים זה המספר מעקב שלהם ולא תמיד ברור איפה החבילה נמצאת.

lizard
19-02-16, 09:27
חיברתי את הכלי בדיקה לרדיאטור.
בדיקה ראשונה כשהמנוע לא מונע, בחמש דקות הלחץ יורד מ18 ל15-16 psi.
בדיקה שניה כשהמנוע מונע לא רואים שום עליית לחץ פתאומית. הלחץ עולה לאט. ללא תזוזות מהירות של המחט. הגברת הלחץ ל18/psi לא מצביעה על נזילות כלשהן.
בדיקה שלישית, נותנים למנוע לבנות לחץ לבד. הלחץ עולה לאט ובאופן רציף.
כשהמנוע הטמפ עבודה הלחץ ממשיך להבנות. כשהגיע ל20 psi כיביתי.
מחכה שיתקרר אבל על פניו, לפי מה שקראתי, אין ראיה לפריצת אטם ראש או סדק כלשהו.
כשהמנוע יתקרר אבצע בדיקת גזים במים.

האם יכול להיות שטרמוסטט תקול שלא נפתח יגרום לזה? ההשערה שלי היא שהלחץ לא מפסיק להבנות ובסוף כל המים הרותחים יוצאים ומתאדים דרך המיכל עודפים.
לא ראיתי שום נזילה. לא בטרמוסטט לא במשאבה ולא בתוך הרכב.

רעיונות?

boaz avrahami
19-02-16, 10:00
אתה עוקב אחרי ההוראות בדיקה בסרטון ששמתי או שאתה מאלתר ?

הבדיקה הראשונה -
נפח ללחץ המומלץ של המערכת.
אם יש ירידה בתוך שתי דקות אז יש בריחת לחץ ( אתה מתאר ירידה לא מבוטלת ב 5 דק).
אם אין סימנים חיצוניים אז חשד לאטם ראש...

מה המסקנות לבדיקה זו?

lizard
19-02-16, 10:12
שיש נזילה שלא מצאתי או פריצת אטם ראש. אבל זו בדיקה סטטית. בדיקה דינמית שבה המנוע מונע לא מראה סימנים לסדק או פריצת אטם. אם הלחץ היה גובר מהר מאוד אז אטם ראש. אם המחט הייתה מתזזת אז סדק. לא היה לא את זה ולא את זה

boaz avrahami
19-02-16, 10:14
אם הלחץ לא מפסיק לעלות זו גם אינדיקציה להבנתי שיש בריחה.

יש גם את הבדיקה הדינמית אם המחט קופצת.
ביצעת?

אני הייתי חותך ישר לגזים.
יתן לך לדעתי ישר תשובה חד משמעית

lizard
19-02-16, 10:36
ביצעתי שלוש בדיקות. סטטית, לא ראיתי נזילה. דינמית כשהמנוע מונע ומלאכותית הרמתי את הלחץ ל18 ולא ראיתי נזילה ודינמית שנתתי למנוע לבנות לחץ. לא ראיתי נזילה ולא תזוזות חשודות במחט.

אני מחכה שהלחץ ירד ושיתקרר כדי לבצע את הבדיקת גזים. צריך לרוקן חצי רדיאטור והוא חם.

boaz avrahami
19-02-16, 10:42
איך אתה אומר שלא ראית נזילה בסטטית בזמן שכתבת שהלחץ ירד בתוך חמש דקות באופן משמעותי?

איך אתה אומר שבבדיקה דינמית לא מצאת עדות אם לפי הדיווח שרשמת הלחץ ממשיך לטפס גם בטמפרטורת עבודה תקינה?

אם אני מבין נכון את הסרטון, אז הניתוח שלך שגוי.

lizard
19-02-16, 11:04
בדיקת גזים עברה. אין גזים.http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160219/16e568f3da062ccead1bfbc7b1598517.jpg

lizard
19-02-16, 11:05
אני לא יודע איך זה שלא ראיתי נזילה. זו כל הבעיה. אם הייתי רואה אז לא הייתי שואל.

boaz avrahami
19-02-16, 11:10
אם הבדיקת גזים נכונה, נראה שהנזק בגדול ירד מהפרק.
ברכות!

lizard
19-02-16, 11:12
תודה אבל אי אפשר לנסוע יותר משלוש דקות באוטו. השלב הבא לפרק טרמוסטט ולבדוק אותו אבל לפי הנוזל שיצא מהרדיאטור נראה לי שהוא תקין. לא חושב על עוד משהו. אשמח לעזרה.

boaz avrahami
19-02-16, 11:29
אוויר במערכת?

lizard
19-02-16, 11:48
אולי.
אני אבצע עוד כמה בדיקות אם לא אמצא סיבה להתחממות אז אגרור למוסך.
הרדיאטור הוחלף. יש סיכוי שהמעברים בו צרים מהמקורי. אולי זו הסיבה לבעיה.

boaz avrahami
19-02-16, 12:23
טוב שנזכרת לספר...

בטח לא מקורי. מאיזה תוצרת/ היכן נרכש?
לעיתים הגובה של היציאה לצינור העודפים שונה מהגובה המקורי ולכן הפריקה מתבצעת מוקדם מדי

lizard
19-02-16, 13:05
לא יודע. גם הבעלים הקודם לא יודע. אני אנסה לברר

rob
19-02-16, 13:06
אם הבנתי נכון אז הרכב מתחמם עד לקו האדום 3 דקות אחרי ההנעה, ואטם הראש לא נפרץ.
אחת הסיבות היחידות שאני יכול לחשוב עליהם שתרגום לכזה מצב היא חוסר סירקולציה של נוזל הקירור (או סתם חיישן טמפ תקול).

גם אם שמת רדיאטור של סוזוקי ויטרה, עדיין יכולת הקירור שלו צריכה להספיק אם הרכב ללא עומס ועם מאוורר תקין.
אני הייתי בודק סיחרור של נוזל הקירור.

shahav
19-02-16, 13:08
מה עם היוניט חום? תוודא שהוא תקין

magili
19-02-16, 13:52
אני הייתי מוודא חום מנוע עם יונט נוסף... מספיק שינוי קטן בהתנגדות החוט והמד טס...

boaz avrahami
19-02-16, 15:15
האוטו מאבד מים... מה הקשר ליוניט?

lizard
19-02-16, 16:10
הרכב מתחמם מעל ל100 מעלות די מהר ללא עומס. אחרי כמה דקות הוא מגיע ל100 מעלות ומעבר. כמה מעבר אני לא בודק כי לא רוצה להסתכן.
המאוורר החשמלי עובד, לא עוזר נגד ההתחממות.
אני מחר הולך להחליף את הטרמוסטט חזרה לזה שהיה לפני כל האפיזודה הזו. אני מקווה שהרכב יחזור למצב של 70 מעלות מקסימום. זה לא טוב אבל לפחות אוכל לנסוע ברכב ללא חשש שילך מנוע.

rob
19-02-16, 17:25
לא הצלחתי להבין, האם הרכב מאבד מים או לא מאבד מים?

גורמים שיכולים למנוע סחרור נוזל קירור הם:
1. אם התרמוסטט תקוע במצב סגור
2. אם התרמוסטט נפתח אבל לא מצליח להחזיק את עצמו פתוח תחת עומס
3. תקלה במשאבת המים (לא סביר)
4. סתימה אקוטית באחד הצינורות הראשיים (לא סביר)

boaz avrahami
19-02-16, 18:10
מיכה, בשנת 2000 זה עדיין פאן קלאץ׳, לא?

אין אצלך מאוורר מכני?

lizard
19-02-16, 18:30
יש גם וגם. אני לא יודע איך בודקים מכאני. חשמלי ראיתי שעובד כשהפעלתי מזגן

boaz avrahami
19-02-16, 18:38
לא נראה לי שהבעיה במאוורר.

כשהמנוע בטמפרטורת עבודה תיגע בצינור העבה שבין הטרמוסטט לכניסה לרדיאטור.

הוא חם?
הוא מאוד מתקשה מהלחץ שבו?
אולי אפילו מתנפח מעט?

האם החימום עובד היטב?

האם המיים העודפים עוברים למיכל העודפים?

גולשים ממנו?

האם יש איבוד מיים?
אם כן אז באיזה קצב?

יש ריח חריף של נוזל קירור בחלל המנוע?

אני מנסה להבין אם נעלמים מיים ולאן

lizard
19-02-16, 18:58
הצנרת חדשה. הצינור קשה אבל ניתן ללחוץ. יש הפרש גדול בין הטמפרטורה של הצינור העליון לתחתון. העליון משמעותית חם יותר. אני מדבר על מצב כשהטרמוסטט אמור כבר להיות פתוח.
אני לא יודע אם החימום עובד כי לא ניסיתי.
לפי מה שאני ראיתי, המים במיכל עודפים נעלמים. אין לי מושג איך זה יכול להיות.
יש איבוד מים רציני. לא משהו קטן. ליטרים.
אבל איבוד המים זו תופעה משנית ודי צפויה אם המנוע רותח. לא?

asafk
19-02-16, 19:09
ההפרש בין הכניסה והיציאה של המצנן אמור להיות מעלות בודדות. אם יש הפרש גדול מאוד יש בעיה. לרוב היא תהיה בזרימת הנוזל שהיא מופרעת ולכן איטית.
דיווחת קודם על נפילת לחץ. יש לך מושג מהיכן? חזרת על הבדיקה כדי לוודא שהיא נכונה? בצע בדיקה סטטית חוזרת במנוע קר, על הבוקר, ובלחץ הרשום על פקק הרדיאטור המקורי של האוטו.
האם מותקן פקק חדש? האם הוא בלחץ הנכון? האם בדקת אותו והוא פורק בלחץ הנכון?

אסף.

boaz avrahami
19-02-16, 19:47
מיכה, המיים לא נעלמים לשום מקום...

הרעיון במערכת הזו עובד ככה-
כשהאוטו עובר לטמפרטורת עבודה נפח המים גדל והלחץ מפעיל את השסתום שבפקק הרדיאטור ודוחף את העודף למיכל העודפים.
כשאתה מכבה את האוטו והרדיאטור מתקרר, נוצר בו וואקום.
הוואקום הזה מזיז את הדיסקית על הפקק רדיאטור ומושך חזרה לרדיאטור את החוסר ממיכל העודפים.
כך זה גם מפצה על איבוד קל של נוזל כתוצאה מדליפה קטנה במערכת.

כשהמנוע מנפח דרך אטם ראש הלחץ במערכת עולה והנוזל קירור נדחף החוצה לכיוון העודפים עד כדי גלישה.

ייתכן גם שנוזל הקירור פרץ את החליל שמן גיר שנמצא ברדיאטור והנוזל קירור עובר לממסרת.

אפשרות נוספת שהנוזל בורח דרח אטם ראש פרוץ לחללי השריפה ומתאדה דרך האגזוז...

כנל גם לכיוון שמן המנוע.

תבין איך המערכת עובדת וחפש את הכשל באופן מסודר.

אני באופן אישי חושד שבדיקת גזים בנוזל קירור יצאה שגויה...

* לדעתי הדבר הראשון שאתה צריך להבין הוא לאן נעלמים המים/ היכן בריחת הלחץ בבדיקה הסטטית.

מצאתי את זה על מנת לעזור בהבנת המערכת.
צפה בזה פעמיים שלוש

http://youtu.be/y5p31F_dVJU

lizard
19-02-16, 20:36
ההפרש בין הכניסה והיציאה של המצנן אמור להיות מעלות בודדות. אם יש הפרש גדול מאוד יש בעיה. לרוב היא תהיה בזרימת הנוזל שהיא מופרעת ולכן איטית.
דיווחת קודם על נפילת לחץ. יש לך מושג מהיכן? חזרת על הבדיקה כדי לוודא שהיא נכונה? בצע בדיקה סטטית חוזרת במנוע קר, על הבוקר, ובלחץ הרשום על פקק הרדיאטור המקורי של האוטו.
האם מותקן פקק חדש? האם הוא בלחץ הנכון? האם בדקת אותו והוא פורק בלחץ הנכון?

אסף.
עשיתי. יש ירידת לחץ. מדדתי על פי הלחץ שעל הפקק. בדקתי את הפקק והוא תקין.

lizard
19-02-16, 20:39
בועז אני יודע איך המערכת עובדת. לבדוק שמן ולבדוק שמן גיר עוד לא עשיתי, אעשה זאת.
בבדיקה סטטית יש ירידת לחץ של 1-2psi בחמש דקות.
מחר אבדוק שוב.

asafk
19-02-16, 21:00
אם תאמת נפילת לחץ, המשך לשמור על לחץ בעזרת המשאבה של המכשיר ותוך כדי נסה להקשיב היכן יש זרימת מים שעשויה להיות התקלה שאתה מחפש. ניתן להיעזר גם במקל שמצמידים בצד אחד לבלוק או לראש לצינורות קשיחים, ובצד השני שמים אוזן. צריך להיזהר מאוד מהסקת מסקנות מרחיקות לכת כי בקלות מי שלא מנוסה עלול לטעות. אבל זה יכול להיות אינדיקציה להמשך איבחון מסודר.

אסף.

lizard
19-02-16, 23:04
אני אחפש. בנתיים נאדה.
זו לא צריכה להיות חתיכת נזילה אם איבדתי 3 ליטר בנסיעה של 15-20 דקות ?

boaz avrahami
20-02-16, 00:46
מיכה, איזה נוזל קירור יש לך?
לאיכותיים יש ריח חריף.
אתה אמור להריח אותו היטב אם הוא נוזל בתא המנוע החם או נשרף במנוע - יהיה ריח לעשן

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Bernard
20-02-16, 01:51
הזכרתי את זה בשירשור אחר.. בפורום אחר.

איתרע מזלי (=פראיירים לא מתים או טיפשים לא לומדים או שונא מתנות,יחיה) וקיבלתי דיסקברי 2004 (בנזין - 4.6L).
בין יתר הבעיות, המנוע רתח, בזמן נסיעה של הגמד, והגיע הביתה עם חוסר חמור במים (הוספתי גלון נוזל) כשקיטור יוצא מפתח הניקוז של מיכל המים (אין פקק לרדיאטור והמיכל משמש כחלק מהמערכת הסגורה).
המנוע רתח כך, שמד החום הפסיק לעבוד.. בכלל.

יש לציין שהדבר אירע כשבועיים לאחר שביצעתי FLASHING למערכת הקירור, תוך שימוש בנוזל יעודי של פטרסון ונסיעה של כמה ימים עם הנוזל והחלפה (פעמיים) של כל נוזל הקירור... כל זאת, פעמיים (במשך 3 ימים) = 2 מחזורים של פלאשינג.
עוד יש לציין, שפעולה שכזו (של ניקוי מערכת הקירור), יכולה/עלולה לשחרר כל מיני "סתימות" של כל מיני פגמים/חורים/סדקים, במערכת הקירור (בלוק, ראשים, רדיאטורים וכו') ולהביא לנזילות ודליפות ובעיות, שקודם לא היו - אני מודע לכך ולמרות זאת... בערך כמו המודעות שקדמה להסכמה לקבל את הדיסקברי למשפחה...

כאמור...
זמן מה לאחר ביצוע ניקוי מערכת הקירור, רתח האוטו.
הוספתי את גלון הנוזל ויצאתי לנסיעה - האוטו לא התחמם (בנוסף לשעון החום בלוח השעונים, השתמשתי בקורא OBD ואפליקציות שונות באנדרואיד) אבל לאחר כרבע שעה של נסיעה נמרצת (הרבה גז ועצירות), שוב הייתי צריך להוסיף יותר מליטר של נוזל וצינורות הגומי היו נפוחים.. משל עמדו להתפוצץ.
עם העצירה, ניתן היה לראות שאין מים במיכל ופתיחת הפקק הביאה לשיחרור קיטור ועלייה במפלס המים...
כך, במשך יומיים-שלושה, הייתי צריך להוסיף כל הזמן כמה ליטרים של נוזל, כשלכל הסיפור מלווה ריח חריף של נוזל קירור (איכותי - פטרסון שמהלתי ביחס גבוה.. עכשיו קר פה.. לפעמים).

במוסך "שלי", הבעלים לא הסכים להחליף רק פקונג ראש (החשוד המיידי) וממילא עלות העבודה היתה (כמו שבועז וג'ו צוחקים עלי - לא יפה!) מעלה את ערך הרכב בכמה מאות אחוזים = לא יקרה.
לפחות לא בתשלום אחד על תקלה אחת:(.

בקיצור (כאילו... עכשיו נזכרתי לקצר...:rolleyes:).
במסגרת "מה יש לי להפסיד", קפצתי לחנות וקניתי "שמן נחשים" יעודי לפריצת פקונג ראש.
פחות מ-$30..
מאז (כמה שבועות) ש:

אין איבוד מים... בכלל!
האוטו לא מתחמם.. בכלל!! (ה-OBD מראה בדיוק מתי נכנס לפעולה המאוורר ומתי נפתח/נסגר הטרמוסטט... בניגוד לשעון החום שתמיד באמצע).
אין ריח של נוזל קירור.. בכלל.
הצינורות לא מתנפחים, כמעט (נורמלי).
אין קיטור, שיוצא מצינור הניקוז.
חימום הרכב עובד.. יופי (= לא נסתמו/ניזוקו הרדיאטורים ובמיוחד הקטנטן ההוא, של החימום בתוך האוטו.. עדיין)

עד עכשיו... טפו, טפו, טפו.

עוד יש לציין, שבריינג' שלי (בארץ), כשברור שהראשים בעייתיים, חומר דומה (אחר), נתן לי שנתיים של שימוש, לפני שכנראה באמת הגזמתי...
במצב הנוכחי שבעמידה (סרק או גז אבל במקום) האוטו בכלל לא מתחמם ואין בעייה אבל נסיעה של 1/2 שעה מביאה לאיבוד מים (קיטור ניקוז) ואז צריך לעצור כל 10 דקות ולמלא איזה 2 ליטר (כך הגעתי מנקודת הרתיחה ליד התחנה המטאורולגית, עד לגדרה.. שם הרכב נח כבר 3 שנים).
בארץ המלצתי על החומר ההוא לכמה מסכנים (ריינג' ודיסקברי), שהיו צריכים "לעשות" מנוע/ראשים וההוצאה נחסכה מהם...

עוד יש לציין, שאותו חומר בדיוק, האריך את חייו של מנוע XJ של חבר שלי בניו יורק (אחרי 2-3 רתיחות ונסיעה למרחק/זמן לא ידוע בלי מים), למשך כשנתיים, עד שהרכב נגנב.
ופה מדובר בהפרשי טמפ' של עשרות מעלות בין קיץ לחורף.

חאסלו...
לפני שמוציאים (עשרות)אלפי שקלים על ראשים וכו' (גם אם יש סיכויי גבוה שהם הבעייה), אני הייתי ממליץ לנסות כל מיני תרופות אליל... שלפעמים עובדים יפה מאוד.

הנה.
זה הפלא.. שקניתי פה, בארה"ב (ושהחבר השתמש ב-XJ).
עובד... לפחות במקרים שאני מכיר.

http://barsleaks.com/wp-content/uploads/2014/11/1111-PNG3.png
וזה החומר שעבד במשך שנתיים בריינג' שלי, בארץ:

http://cdn1.kseal.com/wp-content/uploads/2013/04/Why-K-Seal-Is-Top-Of-The-Big-Leak-League-04.jpg

ואין לי שום קשר לחברות שמייצרות/מפיצות/מוכרות את החומרים הנ"ל..

boaz avrahami
20-02-16, 02:05
איך אין קשר בינך לבין החומר?
שניכם נחשים [emoji12]

Bernard
20-02-16, 02:26
אני?
תמים לחלוטין, נשמה טהורה, בעולם של רשעים..

אבל באמת... תאכלס - עובד וזול יותר משיפוץ ראשים.
מקסימום, לא יעבוד ונשפץ ראשים - רדיאוטור ומערכת קירור וכו', אפשר לנקות אם לא יעבוד.
למה לא לנסות?

lizard
20-02-16, 07:27
בועז כרגע יש מי ברז איכותיים ושאריות של נוזל אדום של ולווליין.

lizard
20-02-16, 07:28
אני לא חושב שיש בעיה בראשי מנוע, אטמים וכיוב. אני היום מחליף טרמוסטט, נראה אחר כך מה יהיה.

Saar
20-02-16, 08:36
תקפיד לנקז אויר כמו שצריך הפעם...

boaz avrahami
20-02-16, 09:08
מיכה, חלק מהרעיון בנוזל קירור זה הצבע והריח והשמנוניות...
מים יקשו עליך לאתר נזילה. שקופים, נטולי ריח ומתאדים בשניה...

חנן-ג'יפולוג
20-02-16, 09:14
לגבי שמן הנחשים, זה בסדר לטעמי: איזונים וניהול סיכונים. כולנו עושים את זה כל החיים. רק כדאי לדעת וגם להדגיש את הפרמטרים בצידי המאזן ואת הסיכונים.

במקרה הזה, נזילה שמתפתחת, התחממות, עיוות של בלוק המנוע, שיפוץ קומפלט, או החלפת מנוע, וכן, כמובן, תקיעה במקום הכי פחות נוח ובזמן הכי לא מתאים.

כמה עולה סט אטמים עליון?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

lizard
20-02-16, 09:24
אני חושב שהירידת לחץ נובעת מפקק שלא מתאים ב100%. בכל זאת זה לא קיט בדיקה פרימיום. לא בא בטענות.
יש רעש חלש של שחרור לחץ מהפקק. אני אבדוק אבל נראה לי בנתיים שאוויר יוצא למיכל עודפים כי הפקק גומי לא אוטם באופן מלא.

shmil
20-02-16, 09:26
אוי, WJ מסכן.
חלק מהעניין במי קירור ברכבים מודרניים, זו העובדה שהם יודעים להעלות את נקודת הרתיחה שלהם במערכת סגורה, למעל 100 מעלות צלזיוס, ותנאי העבודה האופטימליים של המערכת הם בכ-100 מעלות, בד"כ כ-100-115.
כאשר שמים מי ברז במערכת הקירור, ב-100 מעלות הם מתעבים, הופכים לגז ולא משמשים יותר כמפנה חום.
ה-WJ המסכן הזה רתח פעם אחת כתוצאה מזה שלא פינו לו את כל האויר ממערכת הקירור.
עכשיו, הבדיקות (הבהנחה שנעשו נכון, וזה לא בהכרח כך) מראות שאטם הראש בסדר ואין בריחת לחץ מהצילינדרים למערכת הקירור.

אז לא רוצים להגיע ל-100 מעלות, אבל זו טמפרטורת העבודה ןלכך מערכת פינוי חום מכוונת.

השתדלתי לא להתערב, אבל ליבי על ה-WJ.
תחשוב שוב, מיכה, האמת מונחת שם ממש לפניך.

boaz avrahami
20-02-16, 10:34
בהחלט WJ מסכן. הנחמה שהסבל לא יהיה ארוך [emoji6]

בהחלט פיספסתי..
בעיה ראשונה ( ולא בטוח שיחידה)עם מים שרותחים בפחות מ 100 מעלות...
( מזוקקים רותחים ב 100).

שים פרסטון אדום שמגיע ל מאה עשרים ומשהו...
זה כבר ישנה את נקודת הפתיחה לבדיקה.

עדיין לא ברור לי לאן הולכים המים אם הם לא גולשים ממיכל העודפים.
עם נוזל קירור נכון לפחות תריח אותם.

אתה מגדיר את המושג חעפר מחדש [emoji6]

lizard
20-02-16, 10:46
באמת תודה. אתם בהחלט תורמים להחלטה להפסיק לשאול פה שאלות. אם יש לכם מה לומר ולא בשאלות או רמזים עלומים אז תכתבו.
המערכת אמורה לעבוד על 92 מעלות בערך.
כשהוא רתח היו לו מים אדומים איכותיים של וולוליין.

shachar
20-02-16, 11:21
יש לך משטח בטון או מרוצף להעמיד את האוטו בזמן הבדיקה?
ככה תוכל לראות סימני טפטוף שאולי יתנו כיוון לאיזור הנזילה אם יש כזו.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

lizard
20-02-16, 12:36
כן אבל כבר לא משנה. פירקתי תרמוסטט. ארכיב בלי כדי לשלול סיבה אחרת להתחממות.

Bernard
20-02-16, 18:28
באמת תודה. אתם בהחלט תורמים להחלטה להפסיק לשאול פה שאלות. אם יש לכם מה לומר ולא בשאלות או רמזים עלומים אז תכתבו.
המערכת אמורה לעבוד על 92 מעלות בערך.
כשהוא רתח היו לו מים אדומים איכותיים של וולוליין.
רק אל תתחיל גם אתה להעלב פה... מה נהיה לך?

כל מנוע "עובד" אחרת - אצלי בריינג' (מנועי 4.6L) הטרמוסטט נפתח רק ב-96 מעלות צלסיוס - אם אצלך הטרמוסטט נפתח כבר ב-70... נשמע לי די מוזר אבל לך תדע.

בכל מקרה:

אם אתה שומע רעש של דליפה/פריקה... סימן שמשם בורח לחץ - שפריץ של מי סבון (בבדיקה עם מנוע קר), תגלה את זה.
אם יש הבדל כזה משמעותי בחום בין הצינורות - סימן שהסירקולציה לא משהו.
אם אין גזים במים - אין בעיה בפקונג (בד"כ... וכך הייתי מתייחס לזה, שהראשים בסדר, בנתיים).
אם בכל זאת הגעת להחלטה שצריך לפתוח ראשים ולהחליף אטם... הייתי (בכל זאת) מתחיל בשמן הנחשים... מה יש להפסיד?
אם צריך להתחיל ליישר ראשים ולסדר את הבלוק ולחרוט ולהחליף מרימים ובוכנות ו... חפש מנוע אחר - כמו שחנן אמר.. עלות-תועלת-זמן..

ומים לא נעלמים סתם כך - או שהם מתאדים במהלך השריפה במנוע או שהם דולפים החוצה מהמערכת.
אם אתה לא רואה דליפה ב-100 מעלות, אל תפסיק. תמשיך לבדוק גם אחרי 100.. עד שהנורה האדומה תידלק או המחוג יגיע לאדום.
זה מה שאני הייתי עושה... מה יש להפסיד?

lizard
20-02-16, 18:31
המערכת בwj עובדת בסביבות ה90-100 מעלות. הטרמוסטט נפתח ב92 מעלות. זה שהיה אחד של 70 מעלות זה לא תקין וזה מה שניסיתי לסדר. לצערי כנראה שבמהלך החלפת הטרמוסטט התעוררו שדים חבויים באוטו. אני לא יודע אם בגלל התקנה לא טובה או בגלל שילוב של רדיאטור תחליפי סיני, מאוורר עייף וכדומה נגרמה בעיית ההתחממות. אני מברר.
וכן, אני רשאי להעלב כשמעליבים אותי.

Bernard
20-02-16, 18:32
דרך אגב.. שאלה למומחים/מהנדסים.

אם האוטו אמור לעבוד ביותר מ-100 מעלות ולשם כך גם שמים נוזל שרותח ביותר מ-100, האם שימוש במים רגילים, שרותחים ב-100 והלחץ מהרתיחה גבוה יותר מהנוזל ב-100 (זה נכון?), לא יאפשר בדיקות דליפות בלחץ גבוה כשהמנוע עדיין לא הגיע לטמפ' הרסנית?
או בקיצור - האם העובדה שמיכה שם מים "רגילים" (כל פעם מוסיף מים ומדלל את הנוזל ומוריד את נקודת הרתיחה) לא מקלה על בדיקת הדליפה ולמעשה שומרת (יותר) על המנוע, בזמן הבדיקה?

Bernard
20-02-16, 18:39
המערכת בwj עובדת בסביבות ה90-100 מעלות. הטרמוסטט נפתח ב92 מעלות. זה שהיה אחד של 70 מעלות זה לא תקין וזה מה שניסיתי לסדר. לצערי כנראה שבמהלך החלפת הטרמוסטט התעוררו שדים חבויים באוטו. אני לא יודע אם בגלל התקנה לא טובה או בגלל שילוב של רדיאטור תחליפי סיני, מאוורר עייף וכדומה נגרמה בעיית ההתחממות. אני מברר.
וכן, אני רשאי להעלב כשמעליבים אותי.

שטויות.. אתה לא רשאי.
אפשר לחשוב... כולה עקיצות.. כל אחד זוכה לזה, בשלב כזה או אחר.
(כמעט) כולם פה עוזרים ועונים לעניין ו.. עוקצים - ככה זה אנחנו. מי יותר ומי פחות.
תיזרום - בסך הכל לומדים פה וכולם עוזרים.

יכול להיות שהיה לא תקין ויכול להיות שהרבה שדים יש שם... אבל אם אין סירקולציה של המים ויש הבדלי טמפ' בצינורות...
הייתי מתחיל בלהתקין חזרה את בית הטרמוסטט בלי טרמוסטט, אם זה אפשרי בכלל, על מנת לראות אם הטמפ'/סירקולציה תקינה.
לדוגמא - במנועי ה-4.6 "שלי" אין בכלל אפשרות כזו. הטרמוסטט יושב בבית טרמוסטט מפלסטיק, שנמצא "על קו" הצינורות, ומורכב מתצורה מסובכת של כניסות/יציאות.. פעם ביליתי יום שלם עם גריינדר ו"טחנתי" עת כל ה"בפנוכו" של הטרמוסטט, רק על מנת לבדוק את הזרימה של מערכת הקירור בריינג' - הזרימה בסדר.. המנוע דפוק.

lizard
20-02-16, 18:41
חשבתי להתקין בלי טרמוסטט אבל נאמר לי שזה עלול לגרום לבעיה עם הצ'וק החשמלי. הוא מקבל אינדיקציה מתי לעבוד על פי הטמפרטורה של הסעפת יניקה או משהו כזה. מאחר ועם הטרמוסטט הקודם לא הייתה בעיית התחממות אז לא אמורה להיות בעיה להחזיר אותו.

Saar
20-02-16, 19:24
רדיאטור מקורי של wj עולה בחברה בארץ סביב ה 1900 שח ומגיע עם פקק מקורי חדש כך שאני לא מבין למה להתקין סיני חליפי באיכות לא ידועה.
טרמוסטט עולה 100+-

החלפת רדיאטור היא לא עבודה מאוד מסובכת .
לי נשמע קצת מוזר שלפני החלפת הטרמוסטט הכל היה תקין ושדים התעוררו סתם כך. הניסיון שלי עד היום מראה ששדים לא מתעוררים סתם אלא משהו מעיר אותם - למשל, לא ניקזו אויר וגרמו לבעיה במנוע.
הפרש גבוה מאוד בין הצינורות יכול לרמוז על רדיאטור סתום.
בן כמה הרדיאטור שלך?

Elad Shamir
20-02-16, 22:46
דרך אגב.. שאלה למומחים/מהנדסים.

אם האוטו אמור לעבוד ביותר מ-100 מעלות ולשם כך גם שמים נוזל שרותח ביותר מ-100, האם שימוש במים רגילים, שרותחים ב-100 והלחץ מהרתיחה גבוה יותר מהנוזל ב-100 (זה נכון?), לא יאפשר בדיקות דליפות בלחץ גבוה כשהמנוע עדיין לא הגיע לטמפ' הרסנית?
או בקיצור - האם העובדה שמיכה שם מים "רגילים" (כל פעם מוסיף מים ומדלל את הנוזל ומוריד את נקודת הרתיחה) לא מקלה על בדיקת הדליפה ולמעשה שומרת (יותר) על המנוע, בזמן הבדיקה?
לא מדוייק - גם מים "רגילים" רותחים בטמפרטורה גבוהה מ100 מעלות צלזיוז כשהם בלחץ

Bernard
20-02-16, 23:34
נו.. אל תהיה קטנוני.
נכון מה שכתבת (ועוד לא הזכרנו את גובה פני הים וריכוז הסידן וכו.. בועז ציין משהו על זה) ו... נוזל הקירור (ו(כמעט)כל תמיסה אחרת, על בסיס מים) רותח בטמ"פ הרבה יותר גבוהה.
יש תשובה לשאלה שלי?

lizard
21-02-16, 07:30
אני לא החלפתי רדיאטור, ככה הרכב הגיע אלי.
אין לי מושג מה שמו שם. אני מבין שגם אי אפשר לברר.
יש לי תחושה חזקה שאני יודע מה קרה אבל לפני שאני מפרסם אני רוצה לבדוק.
אז שלב ראשון זה להחזיר הכול למצב שבו התחלתי את כל הסיפור הזה.

נמרוד
21-02-16, 09:21
מיכה אני מבין את התסכול שלך, גם מהשרשור. נסה להתעלם מרעשי הרקע (בא לשאול בסגנון ביג לבובסקי - what the fuck does everything have to do with Bernards landrovers???) ולהתרכז בבעלי הנסיון שכן מנסים לעזור לך לאבחן.

אם אתה רוצה להחזיק רכב לבד בלי לשפוך כסף, צריך להיכנס לראש שונה מהמקובל - ראש של שרלוק הולמס. ראש שמנסה להבין ולאבחן ולזהות בעיות במדויק ואז ברגע הנכון לתפוס את האשם ואותו בלבד, ולהחליף אותו. זה לא הראש של רוב המוסכים, שהם יותר מפקח לסטרד שקודם כל עוצרים וזורקים לכלא את כל החשודים האפשריים. כמובן על חשבונך.

קודם כל תעצור את הנטייה שלך לקניות אימפולסיביות באינטרנט, אלא אם כן אתה באמת סובל מעודף כסף, תנשום עמוק, תקרא את הפרק בספר הטיפולים המקורי או בהיינז שיש לך שעוסק במערכת הקירור של הרכב שלך ספציפית - כולו - ואת הפרק על איתור תקלות - כולו. ואז תקרא אותם שוב.

Elad Shamir
21-02-16, 09:33
ברנרד - לא כל כך הבנתי את האנלוגיה...
אתה אומר שבעצם אם (תאורתית) יש ברדיאטור רק מים "רגילים" אז הם ירתחו בטמפרטורת נמוכה יותר ואז יווצר לחץ גבוהה (בטמפרטורה נמוכה יותר מנוזל אחר) ואז בדיקת הלחץ תתבצעה בטמפרטורה שעדיין לא מסכנת את המנוע? הבנתי נכון?
אם כן אז תאורתית אתה צודק אלא שגם המים הרגילים (בלחץ) ירתחו בטמפרטורה שמסכנת.

lizard
21-02-16, 10:10
טוב המצב נראה דבש. החזרתי את הטרמוסטט הקודם והרכב לא מתחמם. בשבוע הבא, אחרי כמה נסיעות וקצת פחות לחץ בעבודה, אפרק שוב ואתקין מחדש את הטרמוסטט החדש. כמו שכתבתי, יש לי חשד סביר על הסיבה לבעיה. אם אני צודק אז אפרסם.

כרגע מבצע בדיקת לחץ/נזילות עם מנוע חם.

עדכון: עדיין יש ירידת לחץ כשהמנוע מכובה. לא יודע מאיפה.

Bernard
21-02-16, 18:01
ברנרד - לא כל כך הבנתי את האנלוגיה...
אתה אומר שבעצם אם (תאורתית) יש ברדיאטור רק מים "רגילים" אז הם ירתחו בטמפרטורת נמוכה יותר ואז יווצר לחץ גבוהה (בטמפרטורה נמוכה יותר מנוזל אחר) ואז בדיקת הלחץ תתבצעה בטמפרטורה שעדיין לא מסכנת את המנוע? הבנתי נכון? כן.
אם כן אז תאורתית אתה צודק אלא שגם המים הרגילים (בלחץ) ירתחו בטמפרטורה שמסכנת. הבנתי.

נמרוד.
מה שקשור ללנדרובר שלי הוא:

ההתחממות.
בדיקת זרימה בלי טרמוסטט.
אם מדובר ב"ראשים", הצעתי דרך לחסוך באלפי שקלים ולדחות את ההוצאה ובמקום להציע "סתם", סיפרתי שאצלי ואצל עוד כמה זה באמת עבד/עובד.

מה לא ברור?

מיכה.
הרכבת את הטרמוסט UPSIDE-DOWN?
זה בכלל אפשרי ב-WJ?

lizard
21-02-16, 18:33
לא אני הרכבתי, בבדיקה שעשיתי התברר שאפשרי. לא צלמתי את הפירוק ולכן אני לא בטוח ב100% שזו הבעיה אבל על פי מה שאני זוכר, כן הטרמוסטט הורכב הפוך.

Bernard
21-02-16, 19:27
איזו באסה....
עכשיו יקפצו עליך "למה לא עמדת על המוסכניק על הכתף" וכו'...
נו טוף... קורה.
לומדים.

boaz avrahami
21-02-16, 20:05
[emoji23]

אמרו לו למה אתה הולך למוסך הזה עוד בהתחלה.

אז תכלס מיכה, העקיצות היו במקום, לא?
לא היית צריך להיעלב...

lizard
21-02-16, 21:19
כן עמדתי לו על הכתף וכמו שכתבתי וחזרתי וכתבתי, אני לא בטוח שהטרמוסטט היה הפוך. בעוד שבו ע שבועיים אחליף שוב ואז אראה אם התופעה חוזרת.
ועם כל הכבוד, לפעמים טועים ואני עדיין סבור שהמכונאי הזה מבין ברכבים האלה.

boaz avrahami
21-02-16, 22:03
כן,בטח...
זה מכונאי שעובד לפי הספר 🤓

six 4 life
21-02-16, 23:41
בועז כל אחד בוחר איפה ומה לעשות עם הכסף שלו, לא מבין למה אתה ממשיך להתנגח כשהוא עושה את הבחירות שלו לפי דעתו ולשאת בתוצאות שלהן לטוב ולרע.

boaz avrahami
21-02-16, 23:49
זה פגיעה במוניטין הכללי של האינדיאנים [emoji56]

Bernard
21-02-16, 23:52
קודם צריך שיהיה מוניטין... על מנת שיפגע.
בנתיים אני שומע רק על צרות..סליחה - פיצ'רים..

six 4 life
21-02-16, 23:58
זה פגיעה במוניטין הכללי של האינדיאנים [emoji56]
מוניטין? ברגע שמיכה קנה WJ נגמר הסיפור שלכם.

lizard
22-02-16, 06:38
זה בסדר המוניטין ישתקם כי אני רואה שחוץ מלברבר עזרה לא משיגים פה.
אז תודה אבל לא תודה. את הלקח שלי למדתי. אתר DIY זה כבר לא. זה יותר אתר "לך אל המכונאי המועדף עלינו כעת ותממן לו פרגולה בחצר"

מצידי הנושא סגור. גם אם אמצא את הסיבה המדוייקת לבעיה אני לא חש שום צורך לפרסם פה.

boaz avrahami
22-02-16, 06:45
עכשיו אתה יורק בפרצוף של אלו שעזרו לך וקילקלו למוסכניק שלך גם את החלפת הסלון ופינת האוכל...

Saar
22-02-16, 07:39
לא ברור לי איך הטרמוסטט הורכב הפוך.
האפשרות היחידה להתקין לא נכון היא אם מתקינים את החריר כלפי מטה במקום כלפי מעלה.
לא ניתן להכניס את הצד הפנימי כלפי חוץ אם זו הכוונה.
קשה לי לראות איך הרכבה של החריר כלפי מטה תגרום לתופעות שציינת.
לגבי אתר diy, זה קצת לא הוגן לקבל עיצות לעבודה עצמית, ללכת איתן למוסך שעושה ההיפך, לטעון שגם מה שהוא עושה זה בסדר ואז להתלונן...

lizard
22-02-16, 07:42
איך עזרת לי? בלהעליב אותי ולא לתת פתרון חוץ מלגרור למוסך? הקטע הזה של ירידות הדדיות לא עושה לי את זה.
מה שאלתי? איזה סיבות יכולות להיות שמערכת הקירור לא עובדת. מה קיבלתי? הטפות מוסר על איך שאני מטפל באוטו וכמה חרא המכונאי שלי. סבבה אבל זה לא מה ששאלתי.
אף אחד לא כתב, ואני לא בא בטענות אם לא בא לכם אז סבבה אבל אל תצפו שאהיה אסיר תודה או מלא הערכה, לבדוק אם יש הפרשי טמפ בין הצינור העליון לתחתון. אף אחד לא הציע שאולי הטרמוסטט מורכב הפוך. וכן, גם לי זה נשמע הזוי אבל כנראה שאפשר כי הפלאנג' מספיק גדול.
התווכחתם איתי על כמה שאני לא יודע לנקז אוויר ועל כל מיני דברים אחרים שבכלל לא קשורים לנושא.

בנימה אחרת, נמרוד הספר של היינס די על הפנים. אין שם יותר מידי מידע והוא מכסה יותר מידי דגמים ושנתונים. מה שגורם לו להיות לא מדוייק וחסר מידע. בכל מקרה היום אפשר למצוא באינטרנט מידע הרבה יותר מדוייק וקונקרטי. יוטיוב וכדומה.

boaz avrahami
22-02-16, 07:53
בהצלחה מיכה...

Saar
22-02-16, 07:55
מיכה,
הפלאנג' לא מספיק גדול להרכיב הפוך.
(החלפתי אצלי את הטרמוסטט)

shachar
22-02-16, 08:10
נראה לי שצריך (לפעמים) לסנן חלק מהתגובות.
אני בטוח שמבין כל שטף מילים שנכתבו בשרשור הזה מצאת גם משהו שימושי.

shahav
22-02-16, 08:18
הלכתם רחוק...
אולי תנחתו חזרה?

מיכה , יש פה הרבה עוקבים שקטים, להם אתה חייב עידכון.

רבין

חנן-ג'יפולוג
22-02-16, 08:18
שחר, אולי, ויתכן גם שלא. יתכן שכיסו 90% מהאפשרויות, ובסוף התקלה נבעה מה10% שנותרו.
אני מקווה שבעבודה שלי אני קולע לאחוז טוב לפחות כמו זה. ממש לא בטוח.

עם זאת, אולי דווקא יצא משהו טוב מהשרשור. אני מקבל את הרושם שהגיע הזמן לפתיחת תת-פורום של יריקות לבאר (אולי נצטרך להחזיר דמויות מהעבר כדי לעבות אותו) . עושה רושם שתהיה שם תעבורה מספקת.

shachar
22-02-16, 08:56
צריך לזכור שלא לכולם יש עור של פיל.
מי שנמצא במצוקה ולחץ בגלל תקלה כזו או אחרת, פתוח קצת פחות להלצות והערות.

רובנו ילדים גדולים,
שישקע האבק אולי גם הרוחות ירגעו (או להיפך).

boaz avrahami
22-02-16, 09:13
שחר, קראת את כל השרשור?

shachar
22-02-16, 09:20
כן, קראתי.

tom1105
22-02-16, 10:47
מנהלים , תראו בשרשור הזה תמרור אזהרה.. מתקדמים מהר מאוד להיות צהובים... חבל

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

נמרוד
22-02-16, 10:52
השרשור לקח תפנית לכיוון האישי, אני חושב שבמקרה זה הדבר נובע מכך שמיכה הוא יקיר הפורום, בלי ציניות, והרצון לעזור לו אמיתי. חברים רואים אותו פועל בדרכים לא נכונות (בלשון המעטה) ודווקא בגלל ההיכרות האישית, מרגישים צורך לדחוף אותו לפינה.

אם פות"ש היה מישהו לא מוכר, אני בספק אם השרשור היה מתקדם יותר מדי.

boaz avrahami
22-02-16, 11:18
השרשור לקח תפנית לכיוון האישי, אני חושב שבמקרה זה הדבר נובע מכך שמיכה הוא יקיר הפורום, בלי ציניות, והרצון לעזור לו אמיתי. חברים רואים אותו פועל בדרכים לא נכונות (בלשון המעטה) ודווקא בגלל ההיכרות האישית, מרגישים צורך לדחוף אותו לפינה.

אם פות"ש היה מישהו לא מוכר, אני בספק אם השרשור היה מתקדם יותר מדי.

מזדהה עם כל מילה ובמחשבה נוספת אני מוצא מקום להתנצל בפני מיכה על שפגעתי בו.

lizard
22-02-16, 11:20
מבלי להתפלש ברפש, למה אתה חושב שהדרך שבא אני מנסה לפתור את הבעיה לא נכונה?
אמרתם אולי יש נזק למנוע, בדקתי ולדעתי אין. אני מקווה שבקרוב אבצע בדיקת לחץ הפוכה (שאותה אני -לא- יודע או מסוגל לעשות לבד ולכן אני מחכה למישהו שיש לו את הציוד ויעזור לי בזה).
בצעתי כל בדיקה הגיונית וסבירה בעלת רמת סיכון נמוכה (לא פירקתי ראשים סתם למשל) ובנתיים התוצאות מעודדות.
בשלב האחרון לבנתיים החזרתי את הרכב למצב ההתחלתי מבחינת הטרמוסטט. כרגע עושה רושם שהוא לא לא מתחמם יותר.

מה אתם הייתם עושים אחרת? ולמה? ולומר לגרור למוסך זו אמנם אופציה אבל מבחינתי זו האפשרות האחרונה בהחלט.

shmil
22-02-16, 11:20
מיכה.
לא היתה לי כוונה להעליב אותך, ומקריאה נוספת של מה שכתבתי, יכול להיות שהכתיבה היתה בוטה מדי.
דווקא כמנהל פורום הייתי צריך להזהר בדברי יותר.

התנצלותי.

Saar
22-02-16, 11:31
מיכה,
שאלת מה היינו עושים אחרת, קצת קשה לענות בלי להיות ליד הרכב ולהכיר את מה שנעשה מקרוב, אבל אם זה היה הרכב שלי:
1. מנסה לאבחן מה הבעיה ומתי היא מתרחשת: בהנחה שהמנוע תקין ואין בעית ראש מנוע/אטם, האם לחשוד בטרמוסטט? רדיאטור? משאבת מים? פאן קלאץ?
אם החלטתי שהבעיה היא לא פאן קלאץ או משאבה:
2. פותח ספר ומסתכל ביוטיוב על איך מחליפים טרמוסטט ומטפלים במערכת הקירור ב WJ V8.
3. קונה טרמוסטט מתאים אצל ינוביץ/מכשירי תנועה (חלק זול יחסית שממש אין טעם לייבא מחו"ל לדעתי)
4. מנסה להבין בן כמה הרדיאטור (מדבר עם המוכר?) ומאיזו תוצרת, אם הוא ישן, מחליף למקורי חדש או תחליפי איכותי (איביי?)
5. מחליף את החלקים ועל הדרך את הצנרת לבד עפ"י ההוראות. כולל ניקוז אויר לפי הספר - קריטי במנוע הזה. משתמש בחומרים ונוזלים איכותיים (RTV ויקטור ריינז, נוזל קירור פרסטון ודומיו, לא מים ירוקים של מוסך...)

עלות של כל זה סביב ה 2500 ש"ח לחלקים שנקנו כולם בארץ (אני עשיתי את זה כשקניתי את ה WJ שלי לפני מספר חודשים)

מה שאתה עשית זה חזרה לנקודת ה"אפס" - חזרת למצב ההתחלתי שכנראה גם אז הייתה בעיה כלשהי שניסית לפתור.
אם לא נגרם לך נזק למנוע, אני הייתי מתחיל לפי השלבים הנ"ל.

lizard
22-02-16, 12:12
אוקי.
1. הבעיה התחילה אחרי שהוחלף טרמוסטט. כבר בהתחלה חשבתי שבו כל הבעיה. כי צנרת זה צנרת וגם אי אפשר ממש להסתבך איתה. בייחוד כשהיא לא נוזלת.
2. פתחתי והסתכלתי. כמובן כשזה היה רלוונטי.
3. קניתי. כתבו לי פה שיש סיכוי שהוא לא בסדר. אחרי בדיקה, הוא נפתח בערכים שמסומנים עליו.
4. הרדיאטור חדש, כמה חדש אני לא יודע. המוכר שממנו קניתי את הרכב היה בעלים שלו בסה"כ 6 חודשים. הבעלים הקודם החליף את הרדיאטור כשקנה את הרכב, היה אצלו שנתיים בערך. הבעלים הקודם היה יד ראשונה באוטו, 13 שנה. אין לי קשר למוכר הרלוונטי, אם יהיה צורך אנסה להשיג אותו, מעדיף להסתדר בלי.
5. החלקים היחידים שהייתי צריך להחליף כי היו תקולים זו הצנרת שאיתה אין לי עכשיו בעיות.
אי אפשר לנקז אוויר לפי הספר ברכב הספציפי הזה. הבורג ניקוז מת. אי אפשר להוציא אותו ללא סיכון משמעותי ורציני לכל הבית שלו (וזה כבר סיפור רציני כי זה לא חלק קטן או נגיש. זה חלק שצריך לפרק חצי אוטו כדי לתקן) כמו שכתבתי, אני מעדיף לנסות קודם דרכים אחרות לפני שאני, או המוסך, מתנסה לפרק. מה שאני עושה זה לבדוק ולנקז אוויר דרך הפיית מילוי של הרדיאטור. כמובן שלא בנסיעה. אם יש לך רעיון איך לפרק את הבורג, אשמח לדעת. שום כלי שלי לא הצליח לעשות את זה. כולל השרייה בWD40 למשך כמה ימים וכלים מתאימים. האלן נשחק לחלוטין. חוץ מריתוך אני לא מכיר דרך אחרת לחלץ. לא רוצה להסתכן.

המצב ההתחלתי היה שהיה לי קוד שאמר שהמנוע לא מתחמם מספיק בפרק זמן סביר. זה די מתקבל על הדעת כשיש נוזל קירור איכותי וטרמוסטט של 70 מעלות. בעוד שבוע, כשתייבש בחוץ, אני אפרק שוב את הטרמוסטט וארכיב את החדש שקניתי מיאנוביץ'. בתקווה שלא טעיתי והוא באמת הורכב הפוך. אם התופעה תחזור על עצמה למרות שהרכבתי את הטרמוסטט כמו שצריך, אגרור למוסך. במקרה הזה אני מרים ידיים.

boaz avrahami
22-02-16, 12:35
מה אתם הייתם עושים אחרת? ולמה? ולומר לגרור למוסך זו אמנם אופציה אבל מבחינתי זו האפשרות האחרונה בהחלט.

אם אתה כבר שואל אז בעצם כמעט הכול...
החל מבחירת המוסך שבסיכומו של דבר התקין טרמוסטט הפוך (תקלה שאפילו מכונאי חובב לא אמור לעשות), טעה בכל השמנים המומלצים ולא ניקז אוויר לפי הנוהל.
בנוסף שימוש בחומרים וחלקים יותר איכותיים, תהליך בדיקה מסודר והפקת לקחים תואמת - למשל אם מודדים לחץ ורואים בריחה לא מסיקים מזה מסקנה שהכול תקין ועוברים הלאה.

ההמלצה לגרור למוסך באה בגלל שאת העבודה ביצעת במוסך ולא בעצמך.
היה מוזר שדווקא את התיקון התעקשת לבצע בעצמך.

ההרגשה האישית שלי היתה שאתה שואל שאלות ועושה הפוך מהעצות שקיבלת ולא רק ממני.
אני חושב שיש גם לך חומר לחשוב עליו ולהפיק לקח.

Saar
22-02-16, 12:39
אתה לא ממש יכול לנקז אויר דרך הפקק כי האויר כלוא בנקודה הגבוהה ביותר - המיקום של הבורג.
ניסית חימום של המקום?
מה הבעיה עם ריתוך? ממה עשוי הבורג/הבית?
השריה ב WD40 ואח"כ מעט חימום נקודתי (כמובן לנקות משאריות WD 40, שלא יהיה שירשור שיקום משריפה), אלן מתאים עם מוט מאריך מספיק גדול והוא יפתח (היה מישהו שאמר שהוא יכול להזיז את העולם עם מוט מספיק ארוך ונקודת משען, אני מניח שהבורג פחות עקשן מהעולם ;) )
אם מטפלים לפי הספר, אז בלי הנחות...

lizard
22-02-16, 12:45
זה בית מאלומיניום, מפחד להרוס אותו בחימום. אלן מתאים עם מוט ארוך גרם לבורג תקוע עם חור עגול במקום משושה.
בכל מקרה תודה, אני כבר אסתדר.

asael_10
22-02-16, 13:21
בס"ד

מתנצל על ההתעלקות על השרשור

כמה תהיות:
לא מכיר את הרכב הנ"ל, אבל איך טרמוסטט הפוך יכול להיות סיבה לנפילת לחץ?
או שאולי בגלל ההתקררות של הנוזל קירור הלחץ ירד?(המנוע היה במצב כבוי לאחר הגעה למצב עבודה)

לעניות דעתי כדאי לך באמת להתחיל עם הבורג ניקוז אוויר

נ.ב.
שמתי לב שבזמן האחרון כמה מהשרשורים נהפכו לירידות/התנצחויות אישיות, מה שמוריד את החשק לצפות בשרשור/אתר.
אשמח אם מנהלי הפורום יהיו קצת יותר עם היד על הדופק.

הנ"ל נרשם באופן כללי ואין לקחת את זה לשום מקום אישי

תודה לכולם!

lizard
22-02-16, 14:29
אני לא חושב שזה קשור. גם אחרי שהחלפתי תרמוסטט הייתה ירידת לחץ. אבל לפחות הרכב לא מתחמם.

Bernard
22-02-16, 14:55
וואוו!!
ואני לא מדבר על הרכב:(

נדב ש.
22-02-16, 18:54
בורג אלן שחוק אפשר לנסות לפתוח עם torx, דופקים בעדינות בוקסה כוכב מידה אחת יותר מהאלן עד שהיא ניתפסת טוב ועושה את החריצים של הכוכב בתוך הבורג, מניסיון הצלחתי ככה כמה פעמים לפתוח ברגי אלן שחוק במידות של עד 8 מ"מ.
אם זה לא הולך יש כלי חליצה ייעודים לחליצת דברים כאלה, אולי זה שווה לפי כל מה שקראתי פה על הבורג ניקוז הזה...
לציין שאני לא מכיר את הרכב...

נמרוד
22-02-16, 18:56
בורג אלן שחוק אפשר לנסות לפתוח עם torx, דופקים בעדינות בוקסה כוכב מידה אחת יותר מהאלן עד שהיא ניתפסת טוב ועושה את החריצים של הכוכב בתוך הבורג, מניסיון הצלחתי ככה כמה פעמים לפתוח ברגי אלן שחוק במידות של עד 8 מ"מ.
אם זה לא הולך יש כלי חליצה ייעודים לחליצת דברים כאלה, אולי זה שווה לפי כל מה שקראתי פה על הבורג ניקוז הזה...
לציין שאני לא מכיר את הרכב...

מצטרף להמלצה.

six 4 life
22-02-16, 19:05
אם המצב כזה גרוע אני הייתי בכלל קודח בפקק עצמו בלי להגיע להברגה שלו (קוטר קטן יותר) ומבריז בתוכו הברגה, בורג מתאים ויש לך פקק בתוך הבורג השחוק עצמו :cool:

נדב ש.
22-02-16, 19:11
אם המצב כזה גרוע אני הייתי בכלל קודח בפקק עצמו בלי להגיע להברגה שלו (קוטר קטן יותר) ומבריז בתוכו הברגה, בורג מתאים ויש לך פקק בתוך הבורג השחוק עצמו :cool:

לדעתי אחרי קדיחה(אם לא הלך עם ה torx ולא עם חולץ ייעודי), יהיה כבר יותר קל לחלץ את מה שנישאר ולקנות בורג מקורי(שצריך בכל מקרה לקנות) עדיף מאילתור במערכת קירור כזו מתוסבכת.

lizard
22-02-16, 19:12
וואלה ארז לא חשבתי על זה. אני יכול לנסות לחלוץ עם חולץ אבל אם הרסתי את הבורג אני קצת בבעיה. קודם צריך למצוא ספייר.
בקשר לטורקס, מכיר וניסיתי. עשה יותר נזק מתועלת. הבורג הזה ממש תקוע.

או שפשוט אמכור ואקנה טויוטה [emoji57]

talw
22-02-16, 19:15
שמע,קח את הטרקטור כף שלך ,חבר רצועות לפרונט ,תרים את האוטו באוויר שהרדיאטור יהיה יותר גבוה מהבורג המזויין הזה ,ותמלא את הנוזל.

six 4 life
22-02-16, 19:56
לדעתי אחרי קדיחה(אם לא הלך עם ה torx ולא עם חולץ ייעודי), יהיה כבר יותר קל לחלץ את מה שנישאר ולקנות בורג מקורי(שצריך בכל מקרה לקנות) עדיף מאילתור במערכת קירור כזו מתוסבכת.
אני לא מדבר על קידוח ברמה של להגיע לכריכות שלו אלא יותר קידוח קצת יותר מקוטר האלן עצמו שנטחן.
אם המצב שם כזה גרוע אני לא רואה סיבה למה לא להבריז לתוכו בורג קצת יותר קטן בתור פקק ולסגור את הסיפור במקום לריב איתו.
לגביי בורג מקורי - זה סה"כ פקק מים סטנדרטי שהשימוש בו הוא מאוד נמוך כך שכל בורג הברגה עדינה יעשה שם את העבודה, ואם ממש רוצים אפשר גם למצוא פקק מים במידה המתאימה להברזה (במקרה כזה עדיף קודם לקנות את הפקק ולהבריז בהתאם אליו).
אם היה מדובר בבורג ריקון שמן עם מגנט אפשר להבין את הצורך במקורי.

Bernard
22-02-16, 19:59
רק בלגן הג'יפים האלה...
חשבתי שבג'יפ זה יותר פשוט ו"ישיר" - מה מסתבר..שיותר מסובך ומתוסבך מלנדרובר... ושם לפחות אין אשליות. אתה יודע למה אתה נכנס (ובכל זאת נכנס.. אבל זו בעייה אחרת).

- - - Updated - - -

פתאום גם לג'יפ צריך גורו..
או להיות ייקה כמו עמית.

נדב ש.
22-02-16, 20:35
אני לא מדבר על קידוח ברמה של להגיע לכריכות שלו אלא יותר קידוח קצת יותר מקוטר האלן עצמו שנטחן.
אם המצב שם כזה גרוע אני לא רואה סיבה למה לא להבריז לתוכו בורג קצת יותר קטן בתור פקק ולסגור את הסיפור במקום לריב איתו.
לגביי בורג מקורי - זה סה"כ פקק מים סטנדרטי שהשימוש בו הוא מאוד נמוך כך שכל בורג הברגה עדינה יעשה שם את העבודה, ואם ממש רוצים אפשר גם למצוא פקק מים במידה המתאימה להברזה (במקרה כזה עדיף קודם לקנות את הפקק ולהבריז בהתאם אליו).
אם היה מדובר בבורג ריקון שמן עם מגנט אפשר להבין את הצורך במקורי.

מודה שאני לא מכיר את הבורג והחשיבות שלו, אתה בטוח יודע יותר ממני, ברצינות.

lizard
22-02-16, 20:55
ממה שראיתי ביוטיוב לבורג יש אטם גומי בקצה. אני אנסה עם החולץ אבל די בטוח שאצטרך בורג חדש בקרוב. מאיפה קונים?

shahav
22-02-16, 21:04
מכשיליי תנועה.
לדברים זולים אבסולוטית הם עדיפים.
תגיד לי אם אתה צריך ספר מקטים ל wj

boaz avrahami
22-02-16, 21:05
תצטייד בבורג לפני

tzagi
23-02-16, 03:30
לא ברור לי איך הטרמוסטט הורכב הפוך.
האפשרות היחידה להתקין לא נכון היא אם מתקינים את החריר כלפי מטה במקום כלפי מעלה.
לא ניתן להכניס את הצד הפנימי כלפי חוץ אם זו הכוונה.
קשה לי לראות איך הרכבה של החריר כלפי מטה תגרום לתופעות שציינת.

מאד פשוט להרכיב את הטרמוסטט הפוך, והתופעה תהיה בדיוק מה שמתואר, (הוא לא יפתח) מראה טוב מאד על אכות המכונאי.(או החסר של)

מיכה, במקום להתבכיין תבין שמנסים לעזור לך גם כשזה לא מוצא חן בענייך. הגישה שלך סתם גורמת לא לרצות לעזור.
כמה זמן כבר מכירים אותך? מעל ל10 שנים לא?
הדפוס שלך תמיד אותו הדבר, אתה בא ושואל, אומרים לך מה לעשות, כרגיל אתה עושה הפוף או לא מקשיב להוראות ואז בוכה שזה לא עובד, ועוד בוכה שיורדים עליך, זה לא מהיום.
שנה כיוון אם אתה רוצה שיהיה אפשר לעזור לך, אחרת, זה סתם בזבוז זמן, גם לך.

ishc
23-02-16, 04:29
כל אחד נהיה פה מחנך ומטיף על איך להתנהג, לא מתאים לך לעזור אל תעזור את העקיצות תשאירו למקומות אחרים.

lizard
23-02-16, 07:15
עשיתי הפוך? טוב נו שיהיה. נגמר לי הכוח להתווכח.

boaz avrahami
23-02-16, 07:24
אין שאלה ואין וויכוח שעשית הפוך.
מלבד ג׳ו כתבו לך את זה נמרוד, שמיל ואני ( מי ברמז ומי בגלוי) לאורך השרשור.

זו גם הסיבה לדעתי שחלק מהגולשים הוותיקים והמקצועיים יותר נמנעו מלענות לך בשרשור.

אם הפסדת את הלקח הזה אז פספסת בגדול.

אין מה לפתוח את זה אבל כדאי לך ללמוד מזה משהו.

shahav
23-02-16, 08:16
מישהו יכול לפרט לגביי ההרכבה ההפוכה של הטרמו?
תמונה לא תזיק.

asafk
23-02-16, 08:23
חלאס. מטרת הדיון היא למצוא ולתקן תקלה. לא לרדת על מישהו.
כשייכנס בעל wj שסובל מהתחממות לדיון הזה הוא צריך למצוא מידע ולא ירידות אישיות.

אסף.

boaz avrahami
23-02-16, 08:28
אים יהיה בארץ עוד אחד עם טרמוסטט הפוך - הטרמוסטט עלי.

lizard
23-02-16, 08:33
רמיזות? או שאתה כותב ברור או שאל תכתוב דבר. איפה כתבת לי שיכול להיות שהטרמוסטט הפוך?

boaz avrahami
23-02-16, 08:45
מיכה... לא העליתי על דעתי שמוסך יכול להרכיב טרמוסטט הפוך.
ידענו שהמוסך שלך דפוק ואמרנו לך להחליף אותו ( סירבת בתוקף).
הרכבת טרמוסטט היא כל כך אלמנטרית.
ההתעקשות שלך לחזור אליו היא ההפוך... היו עוד.. כתבתי לך למעלה אבל זה נכנס מאוזן אחת ויוצא מהשניה כנראה..
אל דאגה, למדתי. להבא לא אכתוב... ושנינו לא נתבאס

רבין-

http://youtu.be/3Uf32sMY3SY

shahav
23-02-16, 08:56
מוזר, אצלנו בדיזל הטרמו יושב בנקודה הכי גבוהה והוא סביב ה 87 מעלות סלזיוס.
אך בבנזין הוא נמוך ו 90 מעלות סלזיוס?

boaz avrahami
23-02-16, 09:03
גם אצלי הוא למעלה. זה לא ממש משנה.
העיקרון הוא שהקפיץ כלפי הצד החם.
מכונאי לא יכול לטעות בזה בשום אופן.

lizard
23-02-16, 10:13
אז הוא לא טעה ועדיין יש בעיה. טוב יותר? אני כתבתי מראש שאני לא בטוח ורק אחרי שארכיב מחדש אדע יותר.

Bernard
23-02-16, 15:24
אז הוא לא טעה ועדיין יש בעיה. טוב יותר? אני כתבתי מראש שאני לא בטוח ורק אחרי שארכיב מחדש אדע יותר.
אז הטרמוסטט הורכב כמו שצריך אבל עדיין הטרמוסטט החדש עושה את כל הבעיות?
לא כדאי להחליף את הטרמוסטט הזה? אולי הוא נפתח בזמן בבדיקה שעשית אבל זה חד פעמי ובעצם הוא דפוק.

יש טרמוסטט בעובד בטמפ' בין ה-100 מעלות המקורי לבין ה-70 הזה (או כמה שלא יהיו המעלות)?
יכול להיות שיש בעייה במקום אחר במערכת והשימוש ברגיל, עם טמפ' גבוהה יותר, הוא יותר ממה שהמערכת יכולה להתמודד איתו..

בכל מקרה - אם עם הטרמוסטט הישן הכל עובד טוב... בנתיים הייתי משאיר אותו.
להתחיל לפרק את כל המנוע, למצוא את הבעייה, כהטרמוסטט ההוא "פותר" את הבעייה, נראה לי עבודה גדולה מאוד/מידי..

lizard
23-02-16, 15:29
ברנרד, מאחר וכל השירשור הזה עוסק ברמיזות אז אל תקרא כל דבר כפשוטו.
בנתיים, אחרי 3 כלים שבורים ואצבע חבולה הצלחתי לחלוץ, ובדרך להשמיד, את הפקק ניקוז הסורר. הוא ממש לא רצה לצאת. הנה הפתרון הזמני עד שארכוש מקורי
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160223/3e6e37f9ec852a54e0852b695db9ae52.jpg

קוריוז קטן... לא היה אוויר במערכת. סתם פתחתי אותו אבל היה שווה רק בשביל להשתיק את כל המומחים...

Bernard
23-02-16, 15:36
ולמה צריך מקורי? מה מיוחד בו?
בורג רגיל (לא אלן) לא עושה את העבודה?

lizard
23-02-16, 15:44
יעשה אם אמצא את המידה הנכונה. מה ששמתי, לבנתיים ולא מתוכננות נסיעות ארוכות, לא מתאים בול. אין לי מושג מה המידה המקורית, בספר מקטים זה לא מופיע נכון.

Saar
23-02-16, 16:08
לטובת הדורות הבאים:
mopar hex plug 6034331
3/8-18NPTx.475

זה עפ"י מקורות זרים, לא בדקתי בעצמי.

Bernard
23-02-16, 19:04
לטובת הדורות הבאים:
mopar hex plug 6034331
3/8-18NPTx.475

אני חייב להגיד משהו.. (רק שנמרוד לא יפתח שרשור מיוחד לזה... מחוץ לג'יפולוג:rolleyes:)

הנה, מיכה.
רק בשביל זה, היה כדאי כל השירשור הזה, לא?
בסופו של דבר, עם כל העקיצות והטפות המוסר וה"חוכמה לאחר/תוך-כדי/לפני מעשה".. כולם פה לעזור ולהעזר.
גם בטוח ש"יזכירו" לך את הפאשלות עד הקבר... אבל גם בטוח שכשתיתקע, 15 חברים מפה (כולל אלה שאמרו שאתה אידיוט), יבואו באמצע הלילה לעזור... ויצחקו עליך עוד שנים, שאם היית טורח לשים פיוז מתאים (כמו שהם אמרו לך, בהערת בניים לפני שנתיים), לא היו צריכים לקום באחת בלילה ולהתלכלך בגללך.

תגיד תודה שאין לך ריינג' - היו צוחקים עליך ומעליבים שיש לך... ואחרי שהיית נכנע ומחליף לאיזה אינדיאני, היו צוחקים ומעליבים אותך ש..היה לך.
או שחס וחלילה, היית מקליד מהר (דפים שלמים) והיו קוטלים אותך שאתה טרחן וש"חכם גדול מארה"ב" ומחרימים אותך (לעולמים!) אבל בכל זאת מבקשים (בה"פ) כל מיני דברים מחו"ל...
לפני כמה שבועות הייתי בארץ, לבקר את אמא... לא שום דבר אחר.
אחותי צחקה/כעסה עלי שכל היום התרוצצתי לחלק חבילות לאנשים שאני לא מכיר(הציעה לי להצטרף ל-UPS) - ואני דווקא מכיר... מפה, רק שעד אז לא פגשתי אותם.. הגעתי עם שתי מזוודות ויותר מ-70קג' של "דברים" ומזוודת עלייה למטוס עם.. הבגדים שלי.
ואני לא צריך לספר לך על "העלבונות" שאני סופג ...
שטויות - הכל בשוליים.
ככה צריך - כשצריך, עוזרים.

יאללה - תיזרום.

lizard
23-02-16, 21:37
אני זורם זורם, סתם עצבני. תאומים בני שנתיים וחצי. לישון זו מלה גסה. אחד כבר אימנתי להגיע עצמאית למיטה של ההורים, השני עוד מעיר אותי בשביל זה.

Bernard
23-02-16, 22:36
מה קרה לך?
ילדים זה כייף.... שמבינים רק כשיש לך כאלה..:rolleyes:.
אתה יודע מה הפיתרון לתאומים פיצפונים, שמתישים אותך?
עוד איזה אחד או שניים - שתדע להעריך כמה סתם התלוננת קודם:)

shmulikbg
23-02-16, 22:43
[QUOTE=Bernard;683483]מה קרה לך?
ילדים זה כייף.... שמבינים רק כשיש לך כאלה..:rolleyes:.
אתה יודע מה הפיתרון לתאומים פיצפונים, שמתישים אותך?
עוד איזה אחד או שניים - שתדע להעריך כמה סתם התלוננת קודם:)[/QUOT

אתה עובד בשיטת העז, ברנרד?:D

shahav
23-02-16, 22:44
התאומים ישנים, לכו לישון

eysham
24-02-16, 07:24
לטובת הדורות הבאים:
mopar hex plug 6034331
3/8-18NPTx.475

אההההממממ.....
זרים עאלק... :)

lizard
24-02-16, 07:38
יהיה בסדר.

asafk
24-02-16, 07:39
פקק npt לא דורש שום אטם. אפשר לקנות בכל מקום שמוכר אביזרי צנרת.

אסף.

lizard
24-02-16, 08:09
הולך לחפש היום. מקווה שאמצא בקלות.

boaz avrahami
24-02-16, 08:11
תתחיל במכשירי תנועה. זה חלק זול

lizard
24-02-16, 08:23
אין להם, לא יהיה להם והם גם לא יביאו. זה מה שנאמר לי בטלפון

נדב ש.
24-02-16, 08:25
אין להם, לא יהיה להם והם גם לא יביאו. זה מה שנאמר לי בטלפון

אם הם לא מביאים, אז או שהם יודעים משהו שאחרים לא יודעים, או שכל הסיפורים על הפקק החשוב הזה הם....

lizard
24-02-16, 08:26
אתה אמרת, לא אני [emoji6]

lizard
24-02-16, 09:16
טוב נרכש פקק מהחנות הידראוליקה הקרובה. עלה 25. נרכש גם רגש חום מהחנות חלקי רכב הסמוכה לחנות ההידראוליקה. עלה 50. בסופו של דבר אתקין את הרגש חום. ברגע שאמצא שעון מתאים לתכנון שלי

eysham
24-02-16, 09:16
אם הם לא מביאים, אז או שהם יודעים משהו שאחרים לא יודעים, או שכל הסיפורים על הפקק החשוב הזה הם....

או שזה כולה פקק סטנדרטי שאפשר להשיג בלי בעיה בכל חנות אספקה טכנית ממוצעת...

lizard
24-02-16, 11:11
רציתי פקק אפטרמאקט משודרג מהסדנאות של מופר משהו עם 2" הגבהה. אבל אז נזכרתי שהאוטו לא יעבור טסט כי זה לא מקורי

boaz avrahami
24-02-16, 11:12
שים מעט גריז גרפיט או נחושת על הכריכות

asafk
24-02-16, 11:56
על הברגה קונית לא שמים כלום חוץ מלוקטייט לצנרת בחוזק נמוך שגם מונע קורוזיה.

אסף.

boaz avrahami
24-02-16, 12:29
אז זה לא יפתח גם בפעם הבאה.

lizard
24-02-16, 12:50
לא שם כלום חוץ מהרבה חום ואהבה

Bernard
26-02-16, 18:02
לא שם כלום חוץ מהרבה חום ואהבה

אתם... עם הצורך לשמירת מקוריות... אם היה לכם אנגלי, כבר הייתם דואגים לשפר את הקישקוש הזה..
למה לא לקנות בורג/ברז ניקוז, משהו כמו שיש בתחתיות של מיכלי אויר של קומפרסורים?
ככה כל עסק ניקוז האויר היה פשוט יותר ואין הברגה שתהרס או בורג שלא נפתח או צינור/מבנה אלומיניום, על הבלוק, שקשה להשיג...
מרובעים אתם.

- - - Updated - - -

וחום והאבה מחזירים רק... מפח נפש.

lizard
26-02-16, 18:21
חשבתי על ברז אבל בתכל'ס אני אשים חיישן חום

lizard
01-03-16, 07:49
לא עזר, הרכב מתחמם. אני אעשה סקר שוק קטן ואשלח את הרכב למוסך.

tzagi
01-03-16, 07:52
תאר את הבעיה בדיוק רב
מה קורה, מתי ומה זה זה מתחמם.

lizard
01-03-16, 10:50
מה שקרה זה שהיום בבוקר, אחרי כמה נסיעות באיזור שוהם/מודיעין במהלך השבוע ונסיעה אחת בבוקר לאיזור גימזו ראיתי שיוצאים אדים מהמנוע. פתחתי מכסה מנוע וראיתי שהפקק לא יושב טוב. הצינורות לא היו חמים מאוד ונראה שיצא כל הקיטור והלחץ אז פרקתי את הפקק (עם סמרטוט כמובן וכולל את פקק הניקוז אוויר) ומילאתי מים. כמה מים? לדעתי בסביבות 3-4 ליטר לפחות כולל מיכל עיבוי (שרתח).
הטמפרטורה הייתה בסביבות 100 מעלות. הנוזל קירור הוא הנוזל האדום של סאסא, נקנה בל.כ ואני לא חושד לרגע שהוא איכותי ביותר אבל יותר טוב ממים. קניתי אותו בשביל לזהות נזילות טוב יותר.

asafk
01-03-16, 12:22
ניסית להחליף פקק? יכול להיות שהפקק לא מתאים לרדיאטור התחליפי?

אסף.

lizard
01-03-16, 13:52
מבחינת גודל?
עכשיו עשיתי עוד בדיקת לחץ. מ20 ל18psi בעשר דקות

נמרוד
01-03-16, 13:58
אפשר לחלק את בעיות ההתחממות לשתי משפחות עיקריות.
1. הסיבה היא אבדן מספיק מים (בגלל נזילה כלשהי) עד שאין מספיק מים כדי לקרר את המנוע, ואז התחממות ורתיחה. בדרך כלל זה הדרגתי, וצריך לאבד חצי מכמות המים כדי שבנסיעה קצרה, בתנאים לא קיצוניים, המנוע יתחמם.
1. הסיבה היא התחממות, שמובילה לאובדן מים כתוצאה מרתיחה.

המקרה שלך בדיוק על הגבול... הוספת 3 ליטר (עזוב את מיכל העודפים) שזה שליש בערך מהמים. ומנסיוני, רכב נוסע גם עם שני שליש ואפילו חצי מכמות הנוזל ועדיין אין סיבה שירתח בצורה קיצונית ואחרי נסיעה קצרה בלבד.

אתה גם אומר שבדקת ולא איתרת נזילות... יש נזילות סמויות שקשה לאתר אבל הן לא גורמות לאובדן כזאת כמות של מים בנסיעה קצרה.

מצד שני, אם יש סיבה שהמנוע שלך מתחמם בגללה מהר וקיצוני (כמו - אין סחרור מים בכלל. טרמוסטט תקוע סגור. רדיאטור סתום במידה חמורה. מניפה חשמלית לא עובדת) ורותח חזק, אתה יכול לאבד כמות מים כמו שאתה מתאר כתוצאה מהרתיחה.

אני הייתי - א' מעיף את הטרמוסטט עד לאבחון ותיקון הבעייה. ב' בודק שמשאבת המים עובדת - שהיא זורקת מים הרבה וחזק. ג' לא עקבתי אם כבר עשית - לוקח רדיאטור לרדיאטוריסט שיפתח ויראה מה מצבו וכמובן ינקה אם סתום.

אם יש רדיאטור והוא נקי, בוודאות, אין טרמוסטט, ומשאבת מים עובדת, ואתה לא מוצא שום נזילה חיצונית משמעותית...

אז נשארה האופציה הכי פחות נעימה...

נמרוד
01-03-16, 14:03
ואם החלטת ללכת למוסך (החלטה הגיונית) אל תעשה סקר שוק, המחיר לא רלוונטי כרגע, אתה צריך אבחון מקצועי! לך למוסך ג'יפים מומלץ, מבחינת המיקום שלך זה כנראה אודי מזרחי.

lizard
01-03-16, 15:06
שבוע הבא אני הולך למוסך. התייאשתי למצוא לבד מה הבעיה.
אני שומר את הזכות ל"אמרתי לכם" אם המוסך לא ימצא את הבעיה :cool:

tom1105
01-03-16, 15:08
שבוע הבא אני הולך למוסך. התייאשתי למצוא לבד מה הבעיה.
אני שומר את הזכות ל"אמרתי לכם" אם המוסך לא ימצא את הבעיה :cool:
לפני שתתחיל לאכול כובעים ולרדת מסולמות... חכה עם ההערות המתחכמות לאח"כ...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

נמרוד
01-03-16, 16:06
אין לי ספק שבמקרה כמו שלך, שבו הסימפטומים חזקים וברורים, אפשר להגיע לאבחון עצמי, בתנאי שאתה עובד בצורה מסודרת ולוגית, מה שאתה לא. אתה גם לא מתאר מסכת עובדות מסודרת שמאפשרת לחברים בפורום לעזור לך - העובדות נחשפות בהדרגה, לפעמים אתה מסתיר, ובכל מקרה אחרי 200 הודעות ברור שאי אפשר לעקוב אחריך.

יש לציין גם מאפיין של הפורום והוא שהרבה אנשים קופצים עם ניחושים או פתרונות לבעיות במקרים הבודדים שהם נתקלו בהם, עוד בהתחלה לפני שמתוארות העובדות, ואם אתה לא מנוסה אתה מתייחס לכל הניחושים באותה מידה של חשיבות וזה בכלל זורק אותך, וזה מה שקרה פה.

השועל
01-03-16, 17:50
אין לי ספק שבמקרה כמו שלך, שבו הסימפטומים חזקים וברורים, אפשר להגיע לאבחון עצמי, בתנאי שאתה עובד בצורה מסודרת ולוגית, מה שאתה לא. אתה גם לא מתאר מסכת עובדות מסודרת שמאפשרת לחברים בפורום לעזור לך - העובדות נחשפות בהדרגה, לפעמים אתה מסתיר, ובכל מקרה אחרי 200 הודעות ברור שאי אפשר לעקוב אחריך.

יש לציין גם מאפיין של הפורום והוא שהרבה אנשים קופצים עם ניחושים או פתרונות לבעיות במקרים הבודדים שהם נתקלו בהם, עוד בהתחלה לפני שמתוארות העובדות, ואם אתה לא מנוסה אתה מתייחס לכל הניחושים באותה מידה של חשיבות וזה בכלל זורק אותך, וזה מה שקרה פה.

1+..

lizard
01-03-16, 17:57
אוקי.
מהי שיטה לוגית לבדיקה? מה אתה היית עושה?

Elad Shamir
01-03-16, 18:17
אפשר שאלה? 👆(או כמה)

כתבת ש"הפקק לא יושב טוב" למה? הוא עקום? השפתיים של הרדיאטור....?

כתבת "הצינורות לא היו חמים" איזה צינורות? כניסה? יציאה?

כתבת "הטמפרטורה בסביבות 100 מעלות" לפי מה? הערכה? רתיחה? "שעון" חום? (מהיכן הוא לוקח?)

הספקת לעשות מס' נסיעות, יצא לך לבדוק מים בין נסיעה לנסיעה? האם כל המים "נעלמו" במהלך הנסיעה הזו בלבד או שזה הצטברות של כל הנסיעות שציינת?

כל השאלות האלה הן בשביל להבין יותר, לא (לפחות כרגע) כתחליף למוסך

lizard
01-03-16, 18:41
1. הפקק נראה פתוח. כלומר, נמצא על הפתח אבל לא "נעול", רופף. אני לא יודע אם זו רשלנות שלי כשבדקתי מים בפעם האחרונה ולא שמתי לב או שהוא נפתח.
2. הצינור העליון לא היה חם במיוחד. נגיד שהייתי מצפה לטמפרטורה גבוהה יותר (לא מדדתי) מרדיאטור שרותח. אחת הסיבות שפתחתי את הפקק (ששוב לא היה נעול) היא בגלל שהצינור לא הרגיש לי רותח וגם הפקק לא.
3. על פי שעון החום של האוטו. המחוג היה על ה100.
4. בדקתי אבל לא ראיתי סממנים מדאיגים. המים היו עד למכסה. אבל כן הייתי צריך להוסיף מים למיכל עיבוי. לא הרבה. אולי מקסימום חצי ליטר. רק שיהיה בגובה MAX. הוא היה בין MAX לLOW.

נמרוד
01-03-16, 19:04
הבוקר כתבת שהוספת 3-4 ליטר. עכשיו זה מקסימום חצי?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

tzagi
01-03-16, 19:22
בא נאפס, מלא מיים, סגור פקק ונקז אויר כמו שצריך.
צא לנסיעה של 20 דקות ודווח תוצאות.

six 4 life
01-03-16, 19:23

אם היית מכיר תבנאדם יומיים כמו רוב המגיבים ברצינות בשרשור הזה, עוד הייתי אומר מילא. בגלל זה אני מופתע שאתה ועוד כמה ותיקים עדין לוקחים ברצינות את מה שקורה פה.
הבנאדם מתנהג כאילו הוא עושה לכם טובה שהוא עונה לכם אם בכלל, לא באמת מזיז לו מה דעתכם ואתם ממשיכים להתאמץ.. כנראה שממש משעמם לכם בעבודה ;)

lizard
01-03-16, 19:38

הוא שאל על מהלך השבוע, לא על היום.

- - - Updated - - -

בא נאפס, מלא מיים, סגור פקק ונקז אויר כמו שצריך.
צא לנסיעה של 20 דקות ודווח תוצאות.

טוב.

- - - Updated - - -

אם היית מכיר תבנאדם יומיים כמו רוב המגיבים ברצינות בשרשור הזה, עוד הייתי אומר מילא. בגלל זה אני מופתע שאתה ועוד כמה ותיקים עדין לוקחים ברצינות את מה שקורה פה.
הבנאדם מתנהג כאילו הוא עושה לכם טובה שהוא עונה לכם אם בכלל, לא באמת מזיז לו מה דעתכם ואתם ממשיכים להתאמץ.. כנראה שממש משעמם לכם בעבודה ;)

וואו, פשוט וואו.
תעשה לי טובה, אל תתערב. זה לא עניינך, לא ביקשתי את העזרה או הידע שלך, לא צריך ממך שום דבר ושום טובות. אתה לא חבר שלי, אני לא שלך.

asafk
01-03-16, 19:49
ועכשיו הפקק כן יושב טוב?
אתה מבין שהפקק הוא חלק קריטי במערכת הקירור?

אסף.

lizard
01-03-16, 19:55
כן. אני יודע שהפקק הוא חלק קריטי וחשוב ואפילו בדקתי אותו והוא נפתח בערכים הנכונים.

asafk
01-03-16, 19:56
השאלה היא האם הוא גם אוטם טוב כך שהוא אכן מווסת את הלחץ.

אסף.

lizard
01-03-16, 20:04
איך בודקים את זה?

asafk
01-03-16, 20:12
כמו שראית שהוא לא יושב טוב.

אסף.

lizard
01-03-16, 21:21
כתבתי שהוא היה פתוח. כתבתי גם שיתכן וזו הייתה טעות שלי שלא סגרתי נכון. לא כתבתי שהוא לא יושב טוב.
בניגוד למה שחלק בטוח חושבים, אני לא נטול כישורים טכניים. אם הפקק לא היה יושב טוב אז הייתי מגלה את זה מזמן.
מחר אעשה את מה שג'ו כתב. אמלא מים, אנקז אוויר ואצא לנסיעה של 20 דקות לראות מה קורה.

Elad Shamir
01-03-16, 21:21
מיכה - אם נתעלם מהבדיקה האחרונה (כי הפקק היה פתוח ולכם הנוזל לא היה בלחץ ולכן רתח/התאדה/נהיה לקיטור ב100 מעלות) אז אנחנו מקבלים מס' נסיעות שבכל אחת מהן הרכב איבד מעט נוזלים אבל לא התחמם.
עד כאן נכון?
(אם נכון)
אז הבעייה היא שיש איבוד מים שאתה לא יודע מהיכן, שזה מתאים לאיבוד לחץ שהופיע בבדיקה.
תחנה את הרכב על "רקע" מגיב (משטח בטון יבש/קרטונים פרוסים/יריעת ניילון וכד) תנפח לחץ מתאים (ותמלא ככול שידרש) עד שתראה מהיכן נוזל!.
צריך לזכור שיש אפשרות שהדליפה היא לתא נוסעים או גרוע מכך לתוך הצילינדרים ואז לא תראה את הטיפטוף (צילינדרים אצלך לא כי לא היה co במים)

lizard
01-03-16, 21:26
אתה צודק. הבעיה היא שזחלתי מתחת לכל האוטו ופרקתי, לצורך אחר אבל השארתי מפורק, חלק מהפלסטיק בצד ימין ליד תא הכפפות ועדיין לא ראיתי שום נזילה. כשהייתה לי נזילונת מהסאן רופ הרגשתי את זה תוך שניה. נזילה ברכב כזה מלא שטיחים זה משהו שמגלים מהר מאוד. מילא הרטיבות אבל הסירחון זה משהו נורא.
בשבוע הבא הרכב נכנס לאורן מערכות, נקווה שימצא את התקלה.
אגב, 2 psi ירידת לחץ בעשר דקות זו באמת תקלה?

shahav
01-03-16, 23:45
למייטב ידיעתי זה מערכת אטומה לחלוטין. המחוג לא צריך לזוז כלל, גם לא לאחר מס שעות.
אם עשר דקות זה בעייתי? לא יודע , מנחש שכן.

חנן-ג'יפולוג
01-03-16, 23:47
לא אמור לרדת בכלל. גם לא ביממה.

boaz avrahami
01-03-16, 23:48
אני מכיר מקריאה של הוראות בדיקה שזה בסדר אם מחזיק 15 ב 15 דקות

lizard
02-03-16, 03:28
אני לא מבין, איך אמורים לפתוח פקק אם תמיד יש לחץ? אני לא זוכר פעם אחת שפתחתי פקק והיה במערכת לחץ.

shahav
02-03-16, 06:06
אף אחד לא אמר שמערכת הקירור צריכה להיות בלחץ תמידי.
יתכן ובנקודות מאמץ שטמפרטורת הנוזל עולה הלחץ יגבר.

אל תשכח שהמכסה משחרר לחץ ו או מכניס אוויר שהמערכת בתת לחץ בעת קירור. כלומר המערכת קירור כן מושפעת מהסביבה. אבל כשאתה מרכיב את ערכת הבדיקה, זה הופך למערכת אטומה.

את בדיקת הנזילה עושים בלחץ יחסית גבוהה.
אני חושב שאם אין לחץ בזמן פתיחת המכסה זה סימן טוב.

lizard
02-03-16, 07:01
את הבדיקה עושים בלחץ שכתוב על הפקק. בwj זה בין 18-22psi. במקרה שלי 18 כי זה הפקק שיש לי.

boaz avrahami
02-03-16, 07:09
מיכה
תעבוד מסודר מול יועץ אחד ותעלה על הבעיה.

אתה מתפזר ווהולך לאיבוד עם כל רעשי הרקע

lizard
02-03-16, 07:10
שמתי לב. אני אנסה לעשות סדר בבלאגן היום

boaz avrahami
02-03-16, 07:14
עצור.
תאפס את הבדיקה ותעקוב אחרי ההוראות של גו.
רצוי לפני שהוא הולך לישון.
אצלו כבר 9 בלילה

tzagi
02-03-16, 07:16
עצור.
תאפס את הבדיקה ותעקוב אחרי ההוראות של גו.
רצוי לפני שהוא הולך לישון.
אצלו כבר 9 בלילה
כבר כתבתי לו, לעבוד לפי ההוראות ולצאת לנסיעת מבחן, מה לא ברור?

sent from tiz El nabi

נמרוד
02-03-16, 09:12
בהנחה שאתה מבצע את בדיקת הלחץ כמו שצריך, בדגש על זה שהמשאבה שקנית מחוברת למערכת בצורה אטומה לגמרי, אז יש לך דליפה מאיפשהו.

זה מסתדר גם עם הסיפור שנסעת כמה נסיעות במהלך השבוע עד שהאוטו התחמם והוספת 3-4 ליטר.

אתה צריך לחזור שוב על המאמץ לאתר את הדליפה תוך כדי שהמערכת דחוסה עם משאבת הבדיקה. אם אתה לא מצליח לאתר נוזל קירור בעין, ויעצו לך כאן איך לעשות את זה - עם קרטונים או יריעת ניילון נקייה מתחת לאוטו - יש את האפשרות שהדליפה היא במקום גבוה במערכת, ולכן כשאתה בודק בורח אויר ולא מים. אני מניח שהרדיאטור עם דודי פלסטיק - אופייני מאד סדק איפשהו בדודים או אטימה לא מספקת של הדודים לגוף הרדיאטור שפורצת תחת לחץ. אתה צריך להרטיב את האזורים החשודים מבחוץ ולראות אם אתה מזהה בועות אויר. כשיש דליפה כזאת היא באה לידי ביטוי רק כשהמערכת חמה ותחת לחץ, הסדקים מתרחבים, וקיטור בורח בהדרגה.

בדיקת לחץ זה מה שיעשו במוסך דבר ראשון, וכנראה שימצאו את המקור, כי יש ירידת לחץ. ואם אין דליפה חיצונית, זה אומר שכן יש פריצה בין מערכת הקירור למנוע.

lizard
02-03-16, 09:17
אתה צודק. אני בודק. בנתיים מבצע את מה שג'ו כתב.

lizard
02-03-16, 09:43
אני חושב שמצאתי את הבעיה הנוכחית. הפקק ריקון של הרדיאטור דולף. מה עושים? נראה לי שהוא לא סגור טוב. כנראה מהפעמים שרוקנתי רדיאטור לבדיקות.
אני לא מצליח לסגור אותו הרמטית.

נמרוד
02-03-16, 10:05
מה זה דולף? כשאתה דוחס ללחץ אתה ממש רואה טפטוף בעין? אם כן, יופי, מצאת בעייה ברורה. אולי היא לא היחידה אבל ברור שצריך להתחיל ממנה.

לאטום את הפקק אפשר להתחיל מהברור מאליו - סרט טפלון.

lizard
02-03-16, 10:06
כן כמו שכתבת. אני אחכה שיתקרר.

Elad Shamir
02-03-16, 10:20
הערה על הדרך
אני נמנע (בד"כ) מלהשתמש בפקקי הריקון של הרדיאטורים כי הם לא אמינים ושבירים....
אני מנתק את הצינור התחתון

lizard
02-03-16, 10:20
גם אני אבל הייתי צריך לרוקן חצי רדיאטור. טעות.

boaz avrahami
02-03-16, 10:33
אתה מתכוון לברז פרפר?

מומלץ לא לגעת בפקקים האלו בגלל התופעה שתארת.
אני לא בטוח אם ניתן לתקן את זה.

ריקון רדיאטור דרך צינור תחתון

נמרוד
02-03-16, 10:35
בפקק כזה האטימה בדרך כלל בנויה על טבעת o-ring. יכול להיות שהטבעת נקרעה או נפלה?

boaz avrahami
02-03-16, 11:08
הצדק איתך.
אכן Oring .

lizard
02-03-16, 11:15
יש שניים, אחד , הפנימי, קרוע. עטפתי הכול בטפלון ואקבע תור למוסך רדיאטורים. זה עדיין מטפטף.

lizard
03-03-16, 12:43
טוב אחרי בדיקה ראשונית במוסך רדיאטורים המכונאי לא מזהה נזילות או אובדן לחץ משמעותי. בשבוע הבא אני הולך למוסך אחר לבדוק את הראש מנוע.

boaz avrahami
03-03-16, 13:24
איך זה מתישב עם הנזילה שראית בפקק ריקון?

לא מצליח למצוא לוגיקה בכל הפוסט הזה.

כשאתה אומר שלא מצא נזילה אתה מתכוון שיש איבוד לחץ ולא רואים נזילה חיצונית?

לדעתי אם אין אובדן לחץ אז הבעיה לגמרי במגרש של מערכת הקירור ולא הראש

lizard
03-03-16, 13:54
מצטער לא הייתי ברור.
כרגע הנזילה מפקק הריקון תוקנה.
אחרי שהיא תוקנה, מלאנו מים, ניקזנו אוויר והוא בדק בלחץ. הוא לא ראה נזילות או אובדן לחץ משמעותי. במשך השבוע אמשיך לבדוק ואם יהיה אובדן מים קיצוני או התחממות, אחזור אליו לבדיקות מעמיקות יותר.

נמרוד
03-03-16, 14:00
יפה, זו התקדמות חיובית.

שאלה - האם אתה יודד להגיד מתי וכמה פעמים נגעת בפקק הריקון הזה?

lizard
03-03-16, 14:22
פעם אחת. בבדיקת גזים. חשבתי שסגרתי טוב, התברר שלא.

נמרוד
03-03-16, 14:51
כלומר הנזילה הברורה מפקק הריקון של הרדיאטור לא היתה המקור לבעיית ההתחממות? תחשוב טוב, תפעיל את הזכרון ואת ההגיון.

boaz avrahami
03-03-16, 14:57
כלומר הנזילה הברורה מפקק הריקון של הרדיאטור לא היתה המקור לבעיית ההתחממות? תחשוב טוב, תפעיל את הזכרון ואת ההגיון.

עכשיו הרכב מאופס ואפשר לחקור את התופעות ולהסיק מסקנות.
גם אם הפקק הוא הסיבה, מאז הרכב התחמם במידה לא ידועה.

-->