PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף תקופת הרוביקון- חוזרים להפרדת רשויות - התלבטויות...

KOOKE
01-03-16, 08:24
זהו תם עידן הרוביקון - בלב כבד נמכר הרוביקון שלי - רכב השטח הטוב ביותר שהיה לי עד כה. אהבתי אותו בטירוף.

אז למה נמכר? כי ביום יום זה לא הרכב הכי כיפי לנהיגה וכי קיבלתי הצעה שאי אפשר לסרב לה... פעם ראשונה שקורה לי שלאחר שלוש שנים של שימוש ברכב גם לאחר כל ההשקעה השיפור והשידרוג כולל תיקונים וכו׳ נשאר לי רווח כספי לא מבוטל ממכירת הרכב.

אז חוזר להפרדת רשויות.
רכב שטח לטיולים בלבד ופרייבט ליום יום.
הצרכים:
גם בשטח וגם ביום יום לרוב נוסע לבד ברכב.
בשטח טיולים ברמת עבירות בינונית עד קשה - חייב רכב גיבור. עוד חייב רכב שיאפשר לינה בתוכו וכן לא אוהב טנדרים.
ביום יום רוב הנסועה היא עירונית אך יש בהחלט גם מחוץ לעיר. חייב רכב ייחודי קצת פוזה והכי חשוב משהו שיעשה לי את זה.

התקציב לשני הרכבים גם יחד 100,000 עד 120,000 ₪ שכולל גם שיפורים ויישור קו אם צריך.
מועמדים שחשבתי עליהם:
לשטח: צ׳רוקי, דיפנדר ודיסקברי
ליום יום:
אלפא ג׳ולייטה, לנצ׳יה דלתא ו- וולוו s60. שלושתן שנת 2011 נמכרות בסביבות 60,000 ₪.

הצעות דיעות כיוונים שלא חשבתי עליהם....?

דרור ברלי
01-03-16, 09:36
שלוימה, מידותיך הטובות קצת גדולות על צ'רוקי. לא יהיה לך נוח.

לגבי הפרייבטים שהזכרת: לא באמת מגניבים, וגם יהיה קשה לך להיפטר מהם בבוא היום.

Saar
01-03-16, 09:54
צ'ירוקי xj הוא רכב קטן ויהיה קשה לישון בו.
תחשוב על wj/zj -גדולים יותר וזולים יותר.

ishc
01-03-16, 09:58
רכב רק לשטח, למה ללכת על SUV עם שילדת מונוקוק עם כל הכבוד לאינדיאנים.
דיפנדר
סופה
סיקס ארוך
לנדקרוזר 75

אלו נשמעות לי כמו ארבע אופציות ראויות

KOOKE
01-03-16, 10:47
לגבי הפרייבטים - במכוון הלכתי על "גרזנים" שנרכשים יחסית בזול ונותנים הרבה תמורה לכסף.

רוכש בזול אמכור בזול בבוא היום.

בוזי
01-03-16, 10:49
מהכרות אישית עם S60 מאותה שנה:
חביבה מאוד בקו ישר (200 כ"ס), קצת צפופה לאנשים גדולים, בגיל כזה מתחילה להיות לא אמינה והתיקונים יקרים.
אני מניח שהסייפא נכון גם לגבי האיטלקיות.

grand
01-03-16, 13:37
WJ

כאשר הוא בנוי נכון , יעבוד אפילו טוב יותר בשטח ממה שהורגלת עם הרוביקון ( ואני לא מגזים...) בגלל מבנה השלדה והמתלים.

Big_White
01-03-16, 14:25
בקשר לוולוו
היה לי וולוו, אומנם 850 טורבו, אבל המנועים בכולם זהים במבנה שלהם.

הבעיות של וולוו זה... קונטרולר ABS שההלחמות שם לא משהו בכלל.
מחזיר שמן אחורי בקראנק, מחזירי שמן בקאמשאפטים,

בדגם שלי הייתה גם בעיה תמידית של ריליי משאבת דלק, אני לא יודע אם פתרו את התקלה הזאת ב S60. אבל אני כל הזמן הייתי צריך להיסתובב עם רילאיי באוטו חח

הרכב כרכב מצויין, אבל המחלות שלו מוריד כל חשק מהרכב הזה. זה בור ללא תחתית במוסך.
החלפות תושבות בולמים כל 70 אלף לפי הספר, החלפות של תושבות מנוע (5) גם באיזור הזה.
הכל כמובן רק מקורי,
תושבות בולמים עולים... 2500 שקל ליחידה אין תחליפי (בארץ) רק מקורי.
בחו''ל יש בפחות מאלף שקל לזוג תוצרת גרמניה.

חיישנים, מיליון חיישנים יש במנוע. חיישן מיקום קאמשאפט נוטה גם הוא למות די מהר, ככה שצריך להיסתובב עם אחד ספייר ברכב.
כל חיישן עולה מיליונים, אין תחליפי, רק מקורי של בוש,

בארץ עולה הון, מחו''ל עולה הרבה הרבה פחות.. אבל צריך לחכות.

אבל חוץ מזה. רכב פצצה, שקט, נוח, חווית נהיגה מפנקת וטובה.

boaz avrahami
01-03-16, 15:25
המודול ABS של הוולוו ושל היגואר הוא מאותה המשפחה של הגרנד צ'ירוקי.... וגם שם הוא נופל באותו הסעיף.
אני חושש שאתה מתחת לתקציב עבור WJ משופר.

אם יש לך מקום שמור אז דיפנדר או סופה.
אם חשוב מרחב פנימי אז דיסקו.
אם חשוב לך נוחיות וביצועים אז ZJ/WJ
אם אתה רוצה להתברגן אז טויוטה :-)

wonderd
01-03-16, 15:41
לפי מה שאתה כותב - אני הייתי חושב בכיוון דיסקו 2 ואלפא 159

ד ו ר ו ן
01-03-16, 21:32
היו לך דיסקו בוריאציות שונות,
הייתה לך סופה,
היה לך דיפנדר (זצ"ל..)
והיה לך רוביקון.

אתה זה שאנשים אחרים צריכים לבוא אליו לשאול אותו על היתרונות והחסרונות של כל אחד.

מה נשאר?

ד ו ר ו ן
01-03-16, 21:40
הייתה לך סופה,
היה לך דיפנדר (זצ"ל..)
והיה לך רוביקון.

אתה זה שאנשים אחרים צריכים לבוא אליו לשאול אותו על היתרונות והחסרונות של כל אחד.

מה נשאר?

asafk
01-03-16, 21:47
כמה עולה קאדילק ATS משומשת?
(עריכה.. נראה שזה יקר מדי. שכח מזה)

אסף.

אלון_ק
01-03-16, 22:11
110 שמור אולי, ואני מדגיש אולי? תמצא ב60 (החלק הקשה זה למצוא). שמור ומשופר גם אין למצוא, גם יעלה הרבה יותר.

מספר מכרים טובים שלי חיפשו כאלו לאחרונה. חלקם התעשתו מהר יחסית, לאחד לקח שנה שלמה להתעשת. אין רכבים שמורים בשוק. כשיש, המחיר גבוה והם נחטפים.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

IlanG
01-03-16, 22:57
לפי רשימת הדרישות שלך הכי יתאים רנגלר ארוך מ 2012 עם המנוע החדש ואחרי מתיחת הפנים - אתה כבר מכיר את היכולות שטח שלו , והוא יותר מתורבת מהדגמים של 07-11 מבחינת מנוע גיר ועידון תא נוסעים .

שלמי
03-03-16, 10:27
75 ואלפא ג'ולייטה ואתה מסודר
ל 75 יש את המרחב הפנימי הגדול ביותר מאחורה לצרכי שינה (יותר מהגראנדים למיניהם, לדעתי גם מהרנגלר, רק ה 110 נותן פייט)
אתה יכול לקחת רעיונות מחיים רכס, ארגן לעצמו דבר כזה

יואב פולס
03-03-16, 10:47
קאמרי ולנדקרוזר 75.
תתחדש.

sam1g
07-03-16, 19:48
נוווווו...??

דרור ברלי
07-03-16, 19:56
הייתה לך סופה,
היה לך דיפנדר (זצ"ל..)
והיה לך רוביקון.

מה נשאר?

כל רכבי השטח האמיתיים עברו אצלו, חוץ מסמוראי/ג'ימני שאליהם הוא לא יכול להיכנס ולצאת, אז לישון?....:rolleyes:
מה נשאר? רק היילקס עד 97' עוד לא היה לו. שלוימה, לך על זה. תישן בארגז.

קאמרי ולנדקרוזר 75.
תתחדש.

קאמרי? עד כמה אתה מכיר את שלמה?
הבנאדם אוהב מכוניות ואוהב לנהוג. זה לא מסתדר עם טויוטה. ב-75 לפחות אפשר לישון טוב.

ד ו ר ו ן
07-03-16, 21:17
הבנאדם אוהב מכוניות ואוהב לנהוג.
אהה?
אחד הרכבים שהוא מעיד שאהב במיוחד היה אוטובוס אלומיניום עם מנהגי תמרון ותגובה של משאית חלוקה עירונית.

דרור ברלי
07-03-16, 21:30
גם לי קשה להודות בזה - אבל לאוטובוס האלומיניום יש את המתלים וההיגוי הכי טובים מבין כל רכבי השטח האמיתיים (במצב סטנדרטי).
מסכים איתך שכל היתר די קקה... אבל את מה שיש לו קשה לקחת ממנו.

ובפרייבטים - קשה לקרוא לקורולה המוגדלת, סליחה, קאמרי - "מהנה". מרווחת? כן, אמינה? ברור. בנויה טוב? בוודאי. וכו' וכו'.
אבל מהנה? אשכרה, לנהיגה?.... זה לא ב-DNA של טויוטה והלקוחות של טויוטה לא מחפשים את זה.

Bernard
07-03-16, 21:42
אני מסכים.
כבר אמרתי, לקחת rolling chassis של דיפנדר ולשים עליה מרכב אנושי/ארגונומטרי ומנוע אמריקאי... עמחייה!

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

דרור ברלי
07-03-16, 21:44
לא רק בודי נורמלי ומנוע אמריקאי... גם סרנים אמריקאיים.
ואם אפשר, אז להרכיב את הכל ביפן.

ד ו ר ו ן
07-03-16, 21:57
גם לי קשה להודות בזה - אבל לאוטובוס האלומיניום יש את המתלים וההיגוי הכי טובים מבין כל רכבי השטח האמיתיים (במצב סטנדרטי)..
שוב,
אהה?

הגה ענק שוכב של משאית, ורדיוס תמרון של משאית חלוקה.

איך היגוי טוב?

לגבי המתלים מסכים, דיפנדר סטנדרטי מגיע הכי טוב שאפשר בין המסוקסים שאתה יכול להשיג בארץ, אבל ההיגוי?

ח

amit1
07-03-16, 22:01
75 ואלפא ג'ולייטה ואתה מסודר
ל 75 יש את המרחב הפנימי הגדול ביותר מאחורה לצרכי שינה (יותר מהגראנדים למיניהם, לדעתי גם מהרנגלר, רק ה 110 נותן פייט)
אתה יכול לקחת רעיונות מחיים רכס, ארגן לעצמו דבר כזה

הבעיה של ה 75 זה זמינות חלקים.

amit1
07-03-16, 22:07
שוב,
אהה?

איך היגוי טוב?

לגבי המתלים מסכים, דיפנדר סטנדרטי מגיע הכי טוב שאפשר בין המסוקסים שאתה יכול להשיג בארץ, אבל ההיגוי?

ח
האמת, כשאני רואה את הביצועים של הדיפנדרים בצבא אני מוריד את הכובע. לא חושב שלטויוטה או לסופה ישנה יתירות מספקת לעמוד באתגרים בהם מאותגר הדיפנדר.

דרור ברלי
07-03-16, 22:08
האמת, כשאני רואה את הביצועים של הדיפנדרים בצבא אני מוריד את הכובע. לא חושב שלטויוטה או לסופה ישנה יתירות מספקת לעמוד באתגרים בהם מאותגר הדיפנדר.

לא יודע מה זה "יתירות".
כן יודע מה זה חוסן ועמידות.
עוד אני יודע, שמטיולי פתיחות הציר רק הסופות חוזרות בנסיעה. הדיפנדרים חוזרים על גרר.

Bernard
07-03-16, 22:14
לא יודע מה זה "יתירות".
עוד אני יודע, שמטיולי פתיחות הציר רק הסופות חוזרות בנסיעה. הדיפנדרים חוזרים על גרר.
תפסיק לקשקש.
החפ"שים(סופות) חוזרים ברגל והבכירים/האצילים, בהסעה.
מה לא בסדר בזה? למה סתם להשמיץ?

ד ו ר ו ן
07-03-16, 22:14
דיפנדר צבאי זה לא דיפנדר אזרחי- תוציא לך מהראש את ההשוואה הזו.

הפשיטו אותם מכל מערכת שלא נחוצה להנעה ותנועה, חיזקו אותם, ושיפרו אותם, והם מתקלקלים על ימין ועל שמאל.
היינו בדיון הזה- או ששכחת?

amit1
07-03-16, 22:20
לא יודע מה זה "יתירות".
יתירות זה דבר חשוב... :)....לא מזמן הקשיש חילץ סופה שנתקעה על השחור צפונית להר שגיא.
יעני, הרכב המאבטח חולץ ע"י הרכב המאובטח. אבל מבדיקה שטחית קל היה לקבוע שהסופה הזאת סבלה מהזנחה נוראית.

ההנאה שבנוחות... / אורד וינגייט

דרור ברלי
07-03-16, 22:25
שוב,
אהה?

איך היגוי טוב?

ח

רואה?
אתה שופט "היגוי" רק לפי קוטר סיבוב. כמו בטרקטור.
זה מדגים היטב למה אני מתכוון כשאני מדבר על טויוטה ולמה מעריצי המותג הזה לא מבינים למה אני מתכוון כשאני מדבר על הנאה מנהיגה.
כנראה כי זה ככה בטויוטות - "הגה" הוא מין עיגול מפלסטיק שמפנה את הגלגלים ימינה ושמאלה שכל מה שנדרש ממנו זה להיות הכי קל שאפשר.

אחרי שנים על שנים שבהן אתה אוחז בהגה של טויוטות שמעביר תחושות מהגלגלים בערך כמו בייגלה עם שומשום, אולי כבר שכחת מה זה היגוי מדויק, עם תחושה. עם בשר. משהו שאפשר להינות ממנו כשנוהגים במכונית. איכות ההיגוי היא שעושה את ההבדל בין מכונית משעממת למכונית מהנה.

כל טויוטה חדשה שאני נידון לבלות איתה סופ"ש מדגימה כל פעם מחדש עד כמה מערכת היגוי מודרנית יכולה להיות גרועה, קלה מדי, מנותקת, מעורפלת.
ולא, זה ממש לא ישתנה בעתיד כי טויוטה נמצאים חזק בתמונת פיתוח מכונית אוטונומית שלא תזדקק לנהג אנושי.
האמת? לא נורא. אנחנו לא מפסידים כלום. כי אף פעם טויוטה לא כיוונה את המוצרים שלה לנהג או לנהיגה.

ואם נחזור לרכבי שטח עם סרן קדמי חי - בקטגוריה הזו קשה למצוא מערכות היגוי טובות ומדוייקות ברמה של פרייבטים.
וזה כי ברכבי השטח ה"אמיתיים" עם סרן קדמי חי אין מסרקי היגוי אלא תיבות הגה, והן תמיד מתוגברות מאוד ובנויות מראש עם יותר חופשים ויותר שטחים מתים. ככה זה, על מנת שיוכלו לסובב גלגלים גדולים וכבדים ולאפשר ארטיקולציה טובה בתנאי שטח.

ועל הרקע הזה הדיפנדר יוצא דופן עם מערכת היגוי מצויינת, מדוייקת יחסית ובעלת סוג של תחושה, שבולטת לטובה על רקע הממוצע הכללי בכלי רכב מהקטגוריה.
זה והמתלים שלו, הם פחות או יותר נקודות האור היחידות בנבלה.

דרור ברלי
07-03-16, 22:30
יתירות זה דבר חשוב... :)....לא מזמן הקשיש חילץ סופה שנתקעה על השחור צפונית להר שגיא.
יעני, הרכב המאבטח חולץ ע"י הרכב המאובטח. אבל מבדיקה שטחית קל היה לקבוע שהסופה הזאת סבלה מהזנחה נוראית.

ההנאה שבנוחות... / אורד וינגייט

עדיין כואב לסופות של גיתאי ושלי בשאסי כשאנחנו מזכירים את גרירת הדיפנדר בואדי אל עין.
שתבין - זה מקום חביב שרוב רכבי השטח מתקשים לנוע בו בכוחות עצמם.
אז סופה גררה שם דיפנדר (ששוקל כמעט פי 2 ממנה, אחרי שגם כיננה אותו כל היום).
ואחר כך נסעה הביתה.

IlanG
07-03-16, 22:34
פפפפששש איזה חפירות ...... " הילד " כבר קנה רכב שטח , ניתן לו את הבמה להציג את הכלה .
נ.ב
זה לא אף אחד מהרכבים שהוזכרו כאן 😉

amit1
07-03-16, 22:36
דיפנדר צבאי זה לא דיפנדר אזרחי- תוציא לך מהראש את ההשוואה הזו.

הפשיטו אותם מכל מערכת שלא נחוצה להנעה ותנועה, חיזקו אותם, ושיפרו אותם, והם מתקלקלים על ימין ועל שמאל.
היינו בדיון הזה- או ששכחת?
דורון, ברצינות, הפשיטו אותה מהטריקו והלבישו עליה מחלצות של אביר מימי הביניים...במשקל טונות.. להערכתי הגיר והטרנספר שרשרת של טויוטה לא היו עומדים בעומס הזה. ותוסיף לזה תחזוקה גרועה וקמצנות בח"ח....

Bernard
07-03-16, 22:38
פפפפששש איזה חפירות ...... " הילד " כבר קנה רכב שטח , ניתן לו את הבמה להציג את הכלה .
נ.ב
וואללה?!?!
נו... אנחנו מעבירים זמן, עד לקבלת ההחלטה.
אם יש החלטה ואפילו ביצוע, למה מתעכבים?
מי הכלה/הנבחרת?

amit1
07-03-16, 22:43
עדיין כואב לסופות של גיתאי ושלי בשאסי כשאנחנו מזכירים את גרירת הדיפנדר בואדי אל עין.
שתבין - זה מקום חביב שרוב רכבי השטח מתקשים לנוע בו בכוחות עצמם.
אז סופה גררה שם דיפנדר (ששוקל כמעט פי 2 ממנה, אחרי שגם כיננה אותו כל היום).
ואחר כך נסעה הביתה.
עם עובדות כאלו קשה להתווכח. מעניין הדיפנדריסט התקין אח"כ צריות מחוזקות?

ההנאה שבנוחות / אורד וינגייט

דרור ברלי
07-03-16, 22:49
הציריות שלו זה כבר סרט נפרד וסוחט דמעות בפני עצמו.
מה שאני כן יודע זה שלפחות הציריות (המקוריות) בסופה התגלו כבעלות "יתירות" עדיפה....

והאמת היא שלדיפנדר, כל דיפנדר, אין ולא היה שם סיכוי בגלל האופי של חלק גדול מהמעברים - צפוף, תלול, תחוח ודורש כוח מתפרץ. לא מתאים ל-110 הגדול והמסורבל. 90 עם מנוע בנזין 3.9 כנראה יסתדר שם היטב. בתנאי שלא יפורר ציריות כמובן.....

ד ו ר ו ן
07-03-16, 23:04
כנראה כי זה ככה בטויוטות - "הגה" הוא מין עיגול מפלסטיק שמפנה את הגלגלים ימינה ושמאלה שכל מה שנדרש ממנו זה להיות הכי קל שאפשר..
וואי כמה שאתה טועה..

בהיילקס וסדרה 70 ההגה הוא מהפחות מתוגברים שיש ברכבי השטח שאני מכיר.

דווקא נותן היזון טוב למדי איפה הגלגלים נמצאים וכמה קושי מופעל עליהם.

בניגוד מוחלט להיגוי אמריקאי מתוגבר יתר או SUV אחרים.

והיגוי זה מכלול, אם ההגה לא מולך, שוכב ולא הכי חד, ואתה עסוק בתיקוני כיוון, אז איך הוא כזה מבריק?

לא שכחתי מה זה הגה אחר כי תפריד בין הרכב הפרטי שלי לבין רכבי עבודה.

Gilad
07-03-16, 23:06
נ.ב

G?!

ד ו ר ו ן
07-03-16, 23:06
דורון, ברצינות,
לא אמרנו שאתה יוצא החוצה?

Bernard
07-03-16, 23:07
לא אמרנו שאתה יוצא החוצה?
לא אמרת/בקשת מספיק יפה[emoji6]

דרור ברלי
07-03-16, 23:09
והיגוי זה מכלול, אם ההגה לא מולך, שוכב ולא הכי חד, ואתה עסוק בתיקוני כיוון, אז איך הוא כזה מבריק?

מיקום גלגל ההגה זה עניין משני, קשור לארגונומיה ולהנדסת האנוש האיומה של הרכב הזה.
אבל הדיוק והתחושה של מערכת ההיגוי בדיפנדר הוא בכמה רמות מעל כל יתר רכבי השטח.

ואם אתה רגיל לדיפנדר בעל היגוי מעורפל ולא מדויק - כנראה הוא לא תקין.

לגבי הפרייבטים.... גם בדגמים של טויוטה עם היגוי מעט טוב יותר, הם נופלים מכמעט כל פרייבט אחר.
זה פשוט לא הקטע במכוניות האלה. תסכים איתי שהדבר האחרון שהלקוח של קורולה מחפש זה היגוי טוב.

ד ו ר ו ן
07-03-16, 23:15
מה קנה שלמה??

KOOKE
07-03-16, 23:25
נרכש פטרול שנת 2006 סטנרטי לחלוטין שכמעט לא ראה שטח - יש לו עדיין את המדרגות המקוריות והן ישרות פלס!! זה הדגם המפואר עם כל הפינוקים בפנים כך שייתכן ואסתפק בו ולא אזדקק גם לפרייבט.
106597

shahav
07-03-16, 23:28
תתחדש.
אכן קניתה את אחד הגיפים הכי מסוקסים אם לא הכי.
נראה כי יש חיים אחריי הרוביקון

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Bernard
08-03-16, 00:09
שיהיה במזל טוב.
חבר שלי, אחרי שני פטרולים, חושב שזה הרכב הכי טוב שיש(לפני כן היו לו הסופה, שסוכן הביטוח עם הקמארו קנה ממנו😉, ופראדו קצר).
האחרון, שהיה מוגבה עם שני ARB וגלגלים 32, זכה להיות ברשותי במשך שבועיחם, לפני שנתיים(ביקור בארץ)... לא התלהבתי, בלשון המעטה...

אבל!
יש לו שני סרנים חיים וקפיצי סליל...
להתקין קפיצי אויר של "6(קלי קלות... ממש בנוי לזה! ), גלגלים גדולים ואתה מלך העולם... בךי צחוק(הבאתי לו גם צ'יפ באמת עשה פלאות בכוח המנוע)...

KOOKE
08-03-16, 10:15
הצ'יפ המדובר נא פרט הסבר והדגש - נשמע מעניין.

יש מצב שאני מזמין כזה על פי הכתובת שלך ואתה תשלח לי אותו ??

דרור ברלי
08-03-16, 11:32
לא מספיק שהמנוע הוא נקודה כואבת בפטרול, אתה מתכוון לעשות לו חיים קשים?.....

KOOKE
08-03-16, 13:10
מודע לבעיית המנוע, ברכב שקניתי כבר הוחלף מנוע לאחד חדש מהניילון לפני 100,000 ק"מ. נוקט בצעדי זהירות לפי ההמלצות בפורומים כולל שעון שיתריע על חום מנוע והסרת הממיר וכו'.

צ'יפ...לא מעלה או מוריד לסטטיסטיקות של איבוד המנועים לפי מה שאני יודע - אבל בהחלט חומר למחשבה.

nirs
08-03-16, 13:55
תתחדש.
מאחל שלא תיכנס לסטטיסטיקה

erezgur
08-03-16, 14:04
תתחדש.

לגבי סט בולמים, הייתי מתעניין אצל סמואל לגבי בולמי האוויר...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Bernard
08-03-16, 15:05
זה היה לפני שנים, הצ'יפ הזה.. הרבה לפני הרילוקיישן. הזמנתי את זה באחת הנסיעות שלי לארה"ב - הוזמן מקנדה.

זה צ'יפ בסיגנון - PIGGYBACK, מתחבר במקביל לצמה (כנראה משנה את המתח/זרם שמגיע מהחיישנים הרלוונטיים).
קניתי 2, לשני פטרולים, והם אמרו שהשינויי מורגש מאוד..
גם לחבר שלי היתה בעיית התחממות קשה ולקח המון זמן למצוא את הבעייה (טחנו את השטחים מסביב לאודים, בנסיון להבין מה קורה).. בסופו של דבר הבעייה היתה, עד כמה שאני זוכר, רדיאטור סתום/דפוק.. לא זוכר בדיוק - אני אבדוק איתו (עכשיו הוא בשליחות באירופה).
בכל מקרה - שני החברים (אחד אמור לקבל עכשיו את הקרמן גיהה שנשלחה לפני מספר שבועות) היו מרוצים מאוד מהפטרולים. עברו כמה 4X4 עד שהגיעו לפטרול ואמרו שהוא "הכי הטוב". היו מוכנים להחליף רק ל-105, שכבר הזכרתי שניסינו להביא מפורטוגל (לפני שנשלחו לאפריקה).

אצלי הוא היה שבועיים ונסעתי בו לטיול של כמה ימים בצפון (רמת הגולן), ביחד עם WJ ו-TD5.
הוא, עם הגבהה וגלגלי "32, היחיד שגירד את הגחון (כל הזמן) ושהדפרנציאלים שלו נתקלו בכל אבן בשבילים.
גם מרחק הסרנים לא עשה לו טוב במעברים והוא היה קשה כמו אבן..
ג'ו בירן קנה כזה, להחליף את ה-TD5 שלו. גם הוא הילל את הפלא - שווה להתייעץ איתו.
למרות שהאוטו ענק, בכל מימד, תנוחת הישיבה שלו לא משקפת את המרווח. הישיבה נמוכה ואת רוב שדה הראייה, תופס מכסה המנוע הענק.
אחד הדברים הראשונים שג'ו עשה, היה "להרים" את הכיסא בכמה סמ' טובים. השיפור אדיר.. ללא ספק. ויש מקום (ג'ו הוא לא בדיוק גמד..).
שוב, שווה להתייעץ איתו.

אני אבדוק בקשר לצ'יפ ואני בטוח שמאז שקניתי/התקנו, יש שיפורים.
רק רוצה לציין, שלמרות הצ'יפ, תמיד יש הרגשה של חוסר כוח ושקלנו ברצינות (יש אפשרויות.. השאלה עלות התועלת לכל אחד) להחליף למשהו חזק יותר... ואמרקאי.

Bernard
08-03-16, 15:11
עוד מילה על המתלים.
תושבות הקפיצים, הם מ"הנוחות" שנתקלתי בהם, לצורך הסבה לאויר - ממש NO BRAINER.
אפילו עם מערכת שליטה בסיסית (ונטילים על הפגושים או בכל מקום אחר), אפשר להשיג שיפור אדיר בנוחות ובמהלך... לדעתי שווה לגמרי.
מערכת שליטה אוטומטית, תעלה עד 1500 דולר ויש כמה אפשרויות בין שתי אלה.
בשל צורת הבנייה, יש הרבה אפשרויות והרבה סוגי קפיצים שניתן להתקין, בכל טווחי מחירים וגובה/מהלך.
מתלי אויר גם יאפשרו שליטה בגובה לצורך טסט...

באתרים אוסטרליים יש הרבה מידע על תוספות שונות לבהמה הזו - בעיני מצאה חן התקנת קומפרסור מזגן, כספק אויר למערכות שונות..

sam1g
08-03-16, 15:34
כל רכבי השטח האמיתיים עברו אצלו, חוץ מסמוראי/ג'ימני שאליהם הוא לא יכול להיכנס ולצאת, אז לישון?....:rolleyes:
מה נשאר? רק היילקס עד 97' עוד לא היה לו. שלוימה, לך על זה. תישן בארגז.

קאמרי? עד כמה אתה מכיר את שלמה?
הבנאדם אוהב מכוניות ואוהב לנהוג. זה לא מסתדר עם טויוטה. ב-75 לפחות אפשר לישון טוב.

yoni_0000
08-03-16, 16:36
בפטרולים היותר חדשים לא פתרו את הבעיה?

קוניסטון
08-03-16, 16:57
בכל מקרה - שני החברים (אחד אמור לקבל עכשיו את הקרמן גיהה שנשלחה לפני מספר שבועות) .

הקרמן ... קבריולט? יש לך כתובת /פרטים למישהו שם אמין שזה העסק שלו שישלח כזה או אחר?

KOOKE
08-03-16, 19:02
נו שוין הכל יחסי בחיים.... תעמיד את ג׳ו ליידי והוא ייראה כגמד- אני גבוה ממנו ורחב פי שניים ממנו וכן הראות קדימה בהחלט בעייתית.

ברכב שקניתי לא דיי שהכסא נמוך אלא הוא גם דיי גמור מבחינת הריפוד - חלק ממקצה השיפורים יהיה גם ריפוד מחדש של הכסאות הקדמיים.

מנסיעות ההתרשמות הקצרות עד כה הרכב יחסית לגודלו ומשקלו מגיב לא רע אבל בהחלט יועלו לו עוד כמה סוסים וקגמים. בשלב זה מוסר הממיר בהמשך נשקול אינטר קולר מוגדל ונמשע מברנרד על הצ׳יפ.

כרגע הבומים/ קפיצים כנראה דיי גמורים- הרכב רך במובן הרע של המילה כמו האמריקאיות של פעם.

מתלי אויר - חושש שזה יהיה בעייתי בטסט והעלות לא תעמוד במסגרת התקציב שהגדרתי לצורך יישור הקו השיפורים והשיפצורים.
הקצבתי כ20,000 ₪ גג ל:-
יישור קו מכאני
הגבהה כולל בולמים וקפיצים חדשים ואם צריך גם יתר רכיבי מתלה.
מיגון (מדרגות סף ומגן לפגוש אחורי)
ריפוד מחדש של הכיסאות הקדמיים והדש בורד
זיווד תא המיטען - יחידת מגירות שתפתח למיטה ואולי עם מיכל מים משולב ( יחידת המגירות מעץ בתכנון שלי ובביצוע נגר)
שידרוג מערכת הסאונד (מגברים, קומפוננט איכותי וסאב) + הרכבת מכשיר הקשר ותאורת לד בתא המיטען+ חיבור ישיר למצבר של המקרר.
דיטיילינג מטורף ואיכותי פנים וחוץ
צמיגים חדשים.

בקיצור אני כבר רואה שכנראה אחרוג ממה שהקצבתי אבל אשתדל שלא.

כאב ראש כל ההתעסקויות האלו אבל גם הנאה גדולה.

- - - Updated - - -

למזלי- יישור הקו המיכאני כלל רק החלפת 8 בוקסות של ארבע הזרועות האחוריות והסרת הממיר.

זו מערכת המגירות המתוכננת:

https://picasaweb.google.com/111033176498019473589/DIYGUPatrolDrawerSystemBedExtension?feat =directlink

Bernard
08-03-16, 19:03
הקרמן ... קבריולט? יש לך כתובת /פרטים למישהו שם אמין שזה העסק שלו שישלח כזה או אחר?

לא הבנתי מה אתה שואל/רוצה.
שלא להסיט את השירשור - שלח לי ה"פ..

Bernard
08-03-16, 19:38
שלמה.
20K, בשביל כל הרשימה שתארת????? נשמע לי מאוד לא ראלי, לא?

אצלי, הקנ"מ לגדול, הוא רמי החשמלאי:), שהוא גדול גם לאורך וגם לרוחב.

הכסאות.
תותבי אוקולון בגובה של כמה סמ', לכל בורג (4 לכל כיסא) עשו עבודה נהדרת ומשמעותית אצל ג'ו. חבר שלי בחר לא לעשות.

קפיצי אויר.
אין בכלל בעיית רישוי, גם לא לפי תקנות "שינוי מבנה" ישנות... זה בכלל לא ISSUE.
מבחינת העלות - מחיר הקפיצים עצמם לא גבוה משמעותית (אם בכלל) ביחס לקפיצים רגילים.
את התושבות/מתאמים מאוד פשוט לעשות אצל כל מסגר (או חבר באתר:)), אין בכלל בעייה של חישוב זויות וכו'. מאוד פשוט בפטרול.
"מערכת השליטה" יכולה לכלול צינור פשוט וונטיל של גלגל (עולה כמה גרושים במרכז הצנרת בדרום ת"א).
שליטה בגובה - בכל תחנת דלק או שימוש בקומפרסור ב-40 ש"ח.. בהמשך אפשר לשדרג למשהו בין $300 ועד... השמיים.
אבל אם כבר קנית קפיצים חדשים, אני לא רואה כל טעם להחליף שוב, לאויר... הרעיון הוא לחסוך ולהשתמש בהזדמנות, שממילא מחליפים.. לא להחליף חדש.
העניין הוא, שבקפיצים "רגילים", אתה צריך להחליט מראש על הרייטינג שלהם ו... אתה די תקוע עם הבחירה, גם אם היא לא משהו..
בקפיצי אויר (חלק מהיתרון), שאם לא נוח/טוב, תרוקן/תמלא קצת אויר ו... תבדוק שוב.
בשטח גבוה ובטסט נמוך.

ובכל מקרה - בולמים איכותיים וטובים. חובה!
הרכב כבד מאוד והאנרציה שלו אדירה (לכל הכיוונים)... טעות בבולמים או בולמים "שיילכו" מהר/מוקדם ו.. סתם עוגמת נפש והוצאות.

דרור ברלי
08-03-16, 20:08
תהרגו אותי מה אתם מחפשים לשבת גבוה כל כך. מילא אם הייתם גמדים יפנים של מטר-שישים...

ג'וי שהוא סוס בפני עצמו, בא מלנדרובר ושם יש תנוחת נהיגה ייחודית עם שטח חלונות גדול שמתחילים די נמוך והראות החוצה אופטימלית.
אבל בפטרול זה אחרת. הרכב גדול - רחב וארוך, מכסה המנוע מאוד ארוך וגבוה (כי הוא מתוכנן להכיל במקור מנוע 6 טורי). יש שטח מת לא קטן מלפנים - אתה רואה את המכשול לפניך ולוקח לך כמה וכמה שניות עד שהגלגל מגיע אליו.... תתחיל לתרגל את הזיכרון שלך.

אבל - הגובה של תא הנוסעים מהריצפה לתיקרה לא מדהים. אל תשכח שאתה גבוה - תרים את הכיסא יותר מדי והראש שלך יהיה בתקרה.

בשורה תחתונה - זה תענוג של אוטו. מרווח, נוח, חזק. פוטנציאל שיפורים ועבירות שחבל על הזמן. אם המנוע ישמור על אמינות ולא יתאבד - הרווחת בגדול.

KOOKE
08-03-16, 20:16
ממה שביררתי עד כה קפיצים מחירם כ- 2,400 עד 3,200 לארבעה קפיצים. עד כמה שאני זוכר הכריות שסמואל משווק הרבה יותר יקרות.

יישור הקו המיכאני נכון להיום 2,800 ₪.
מיגונים שהוזמנו כבר 3,000 ₪
יחידת מגירות כ-1,000₪
קפיצים בולמים מ- 6,000 עד 20,000 ₪ תלוי מה שמים
שידרוג מערכת הסאונד 3,000₪
ריפודים ודיטיילינג כ-2,000₪
צמיגים 4,000₪

אם הולך על בולמי פוקס אכן אחרוג ובהרבה אם אבחר בולמים צנועים יותר אז אהיה בגבולות התקציב עם חריגה לא גדולה כלפי מעלה.
בכל מקרה אבדוק עם סמואל עלות המערכת.

sam1g
08-03-16, 21:04
קוקי, אמרת שהוא הדגם המפואר, הכסאות החשמליים מתכוונים גם למעלה/למטה.
אני גמד יחסית אליך ויושב הרבה מעל מכסה המנוע.

Bernard
08-03-16, 21:22
ממה שביררתי עד כה קפיצים מחירם כ- 2,400 עד 3,200 לארבעה קפיצים. עד כמה שאני זוכר הכריות שסמואל משווק הרבה יותר יקרות.

יישור הקו המיכאני נכון להיום 2,800 ₪.
מיגונים שהוזמנו כבר 3,000 ₪
יחידת מגירות כ-1,000₪
קפיצים בולמים מ- 6,000 עד 20,000 ₪ תלוי מה שמים
שידרוג מערכת הסאונד 3,000₪
ריפודים ודיטיילינג כ-2,000₪
צמיגים 4,000₪

אם הולך על בולמי פוקס אכן אחרוג ובהרבה אם אבחר בולמים צנועים יותר אז אהיה בגבולות התקציב עם חריגה לא גדולה כלפי מעלה.
בכל מקרה אבדוק עם סמואל עלות המערכת.

זה כבר הרבה יותר ראלי מ-20K להכל..

ו.. אתה לא מקשיב לי.
תעבור שוב על מה שאמרתי/כתבתי...

amirk
08-03-16, 21:29
שלמה, לגביי תנוחת הישיבה, צריך אכן להתרגל למכסה המנוע הארוך, הגבהה של המושב עוזרת, אם הכסא אצלך חשמלי ניתן להגביה אותו לרמה שלי הספיקה, מציע לך לעשות אופציה זו קודם, אם לא מספיק לך, חרטתי ולא השתמשתי ספייסרים לגבהה מאוקולון הם שלך אם אתה מעוניין.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Bernard
08-03-16, 21:42
דרך אגב.
1000 ש"ח לקונסטרוציה הזו, שהעלת, של המיטה/איחסון... נראה לי מחיר מעולה, לא?

-->