PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי יחסי העברה - דנה 44 ו-30

בוזי
30-10-05, 01:12
ברכב שלי (קורנדו) מותקנים דיפים של דנה: סרן 44 אחורי ו-30 IFS קדמי.
יחסי ההעברה הם 3.73:1.
מידת הצמיג המקורית היא 235/75/15, בשנתיים האחרונות אני על 31".
אני מתכנן לשנות את יחסי ההעברה, וברשותכם מספר שאלות:

1. לפי חישובי, היחס הנכון החדש הוא 4.10:1, יחס זה יהיה קצר מעט יותר מהמקור עם הצמיגים המקוריים, האם אני צודק?
2. האם יש צורך להחליף/ לחרוט את הקייס במעבר מ 3.73 ל-4.10? אם כן, היכן משיגים משומש בארץ?
3. כיצד מזהים Reverse cut? אני מנחש שבתצורה זו היוק צריך להיות מעל מרכז הביצה, לי הוא נראה בדיוק באמצע. חייבים לפתוח ולראות?
4. האם ניתן להשיג בארץ R&P משומשים במצב טוב? אם כן, היכן? מה סדר גודל המחירים? בחו"ל ראיתי שמדובר על סביבות 400$, ל-R&P בלבד.
5. שאלה קצת פילוסופית - האם שווה בכלל להשקיע כל כך הרבה כסף ועבודה סיזיפית בשביל שינוי כה קטן? המטרה היא להחזיר לרכב קצת מה"חיים" שאיבד בעקבות הגדלת הצמיגים, וגם לחסוך מממיר המומנט של הגיר מאמצים מיותרים בזמן האצה וזחילה על מכשולים.

אודה למי שיוכל לענות על השאלות.

אריק זמר
30-10-05, 06:58
אהלן,
מפאת השעה אצלי וחוסר הביטחון לגבי הסרנים בקורנדו (אלומיניום ??) אני אתייחס רק לנקודות מסויימות.
1. היחס יהיה קצר מהמקור בכ4%, עלול להיות מורגש במהירויות שיוט ולבטח מורגש בהאצות.
2. בסרן דנה 44 אין צורך לחרוט את הקייס במעבר ל4.10 אולם בדנה 30, ואני לא בטוח, יכול להיות שהגבול העליון הוא 3.73...חיפוש ברשת יפתור את זה אבל בכל מקרה מדובר על סרנים "רגילים"
4. אסור בתכלית האיסור להתקין רינג או פיניון משומשים והם תמיד גם נמכרים בזוגות שאסור להפריד ביניהם. בהחלפה או תיקון חובה להחליף זוג ולא להפריד בין זוגות.
5. אתה אוהב את האוטו ומתכנן להשאר איתו ? אם כן אז במידה ומתבצעת עבודה נכונה של כיוון הקורונה פיניון - אני בעד...

בברכה,

נחום
30-10-05, 10:35
היי,

אצלי בקוראנדו יש מוגבל החלקה מאחור, ומדבקה שאומרת : 4.89 LSD
מה זה אומר ביחס למעבר ל 31'' (כרגע אני עם 235/75/15 ) ??

בוזי
30-10-05, 15:23
היי,

אצלי בקוראנדו יש מוגבל החלקה מאחור, ומדבקה שאומרת : 4.89 LSD
מה זה אומר ביחס למעבר ל 31'' (כרגע אני עם 235/75/15 ) ??

הי נחום,

הגיר אצלך יותר מהיר, ובייחוד ההילוך הראשון. (תשווה יחסי העברה של שני סוגי הגירים בכל הילוך בספר שברשותך) ולכן יחס זה מתאים לצמיגים הנוכחיים. אם תעלה במידת הצמיגים, תרגיש ירידת מה בסחיבה, אבל מאחר והמנוע שלך מוגדש, אתה פשוט יכול לתת עוד קצת גז... :evil:

אני לא מאמין שאפשר להרכיב יחס של מעל 4.89 בדנה 30 (להרכיב בטח אפשר, צריך גם שהוא ישרוד).

אריק, תודה עבור התשובה המנומקת. הסרנים מפלדה, אגב.
אשמח לעוד דעות.

-->