PDA

צפייה בגרסה מלאה : 1994 XJ - סוגיית סרן אחורי בעקבות תקלה בדיפרנציאל

ariel-ro
15-03-16, 19:49
אהלן,
אני שוב חוזר אליכם, הפעם עם סוגיית הסרן האחורי.
היום פתחתי את הביצה האחורית בעקבות רעשים, והתגלה שהסטליטים שבורים+שבר באחת השיניים בקורונה.
אופציה א' - שיפוץ הנוכחי-
החלפת קורונה+פיניון+סטליטים + עבודה יגיע ככל הנראה לאזור ה2000ש"ח.

האם למישהו יש חלקים/סרן שלם DANA 35 עם יחסי העברה 3.55? או מכירים מישהו שיש לו...

אופציה ב' - החלפה לDANA 44-
נשמע סיפור לא זול, משהו כמו 5000ש"ח, וזמן חיפוש הסרן יכול לקחת לא מעט זמן.
האם מישהו עשה את ההסבה הזאת ויכול לשפוך קצת אור?
האם אתם מכירים מקומות שאפשר להתחיל לבדוק האם יש להם סרן כזה?

מחכה לעצותיכם המועילות,
אריאל

omri_t
15-03-16, 20:10
הסרן האחורי המהולל....

חלקים יש ביאנוביץ או להזמין ברשת מארהב.
גם הסדנאות יודעות לתת את השירות בזה.

מעבר לסרן 44 מצריך לא מעט שינויים
וצריך לטפל בסוגיית abs אם קיים לא פשוט בכלל.
סרנים כאלו יש להשיג
אבל צריך למצוא אחד במצב ראוי אחרת גם שם תידרש לשפץ.
אין ספק שזה הפתרון הכי טוב ויתן לך שקט.

מה נכון לעשות?
ה 35 אכן נקודת כשל. אבל הרבה נוסעים עליו שנים עם צמיגים גדולים והכל בסדר- קרא בפורומים האמריקאיים.

ה 44 דורש השתלה ואיתור סרן זמין לרכישה.

תוודא מה זול יותר וזמין עבורך.
וכל עוד הרכב לא משופר לקצה ולועס סלעים- תוכל להסתדר עם 35.

יש לי 35 עם מוגבל החלקה שירד מ xj
אם רלוונטי- צור קשר

נדב42
15-03-16, 21:53
בדיוק פורסם פה דנה 44... כותרת הפוסט: חלקים לסיקס

אלדר
16-03-16, 18:36
דנה 60 זה הפתרון
יהיה יותר חזק מ44 יותר זול ביותר נפוץ.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

שגיא S
16-03-16, 19:09
דנה 60 זה הפתרון
יהיה יותר חזק מ44 יותר זול ביותר נפוץ.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

ויותר גדול, וביצה הרבה יותר גדולה שמשאירה מרווח גחון קטטן מאוד עם צמיג 31.

asafk
16-03-16, 19:14
סופות מסתדרות עם זה די טוב...

אסף.

six 4 life
16-03-16, 19:19
החלפת קורונה+פיניון+סטליטים + עבודה יגיע ככל הנראה לאזור ה2000ש"ח.
מחכה לעצותיכם המועילות,
אריאל
סט קורונה פניון חדשים + סט סטליטים חדשים יעלו לך ביחד בין 2000 ל2300 ש"ח רק בחלקים, ולא כולל מיסבים כלשהם ולא כולל עבודה. בטוטאל שלך אתה עובר בקלות 3000 ש"ח במידה ואתה הולך על האופציות האלו.
אל תשקיע שקל בסרן הזה במידה ואתה יכול למצוא פתרון אחר ואתה לא לחוץ על הרכב.

magili
16-03-16, 19:50
מה עם למצוא סרן 8.8 ? לא יעבוד יותר טוב ?

Bernard
16-03-16, 21:22
סט קורונה פניון חדשים + סט סטליטים חדשים יעלו לך ביחד בין 2000 ל2300 ש"ח רק בחלקים, ולא כולל מיסבים כלשהם ולא כולל עבודה. בטוטאל שלך אתה עובר בקלות 3000 ש"ח במידה ואתה הולך על האופציות האלו.
אל תשקיע שקל בסרן הזה במידה ואתה יכול למצוא פתרון אחר ואתה לא לחוץ על הרכב.

לא עדיף להשקיע בקיט מחוזק (כולל כל החלקים) במקום להתחיל לחפש סרן ולעשות הסבה, כשממילא הוא רוצה יחסי העברה ונעילה????
כמו שאמרו, פה נוסעים בשקט על "35 ומעלה, בלי לשנות כלום.
נכון... הכי הרבה שהם רואים שטח, זה בוץ אבל זה גם נכון שהוא בחיים לא ירכיב "35 (אלא אם הוא רוצה להשתין מהמקפצה..), אז לא פשוט יותר, גם כללכלית, להזמין מארה"ב קיט מחוזק?

ariel-ro
16-03-16, 21:31
תודה לכולם.
דנה 60 על צמיגי 31 יורד מהפרק, וכרגע אני לא רואה סיבה להגדיל מעבר ל31.
הדנה 44 שבלוחות היא עם יחסי העברה 3.31 כך שהיא לא רלוונטית.
כרגע מצאתי סרן דנה 35 מפירוק שמכיל את כל מה שאני צריך במחיר סביר...
אני שוקל להישאר עם הdana 35 ולשפץ במחיר סביר, בסוף הסרן החזיק 22 שנים:)
אני גם מחכה לתשובה של omri_t שהציע את הסרן שירד מהXJ, אם מישהו יודע לאתר את omri מחוץ לכותלי ג'יפולוג, תגידו לו שאני מנסה ליצור איתו קשר:)
Bernard, תוכל לתת קישור לקיט מחוזק? מה הוא כולל? ציריות ודיפרנציאל שלם?

אריאל

Bernard
16-03-16, 21:59
יש המון דוגמאות... פעם כששקלתי לקנות כזה (לפני מליון שנה.. כשהבחור ההוא, שכחתי את שמו - שניסה לשדרג מנוע של מישהו ו... לא הלך) חיפשתי והיו המון..

הנה כמה בחיפוש מהיר:
זה, נדמה לי, כולל נעילה.
http://www.rustysoffroad.com/jeep-driveline-driveshaft/jeep-axle-kits/jeep-axle-shafts-upgrade-kits/ten-factory-super-35-kit-with-detroit-or-arair-locker.html (http://www.rustysoffroad.com/jeep-driveline-driveshaft/jeep-axle-kits/jeep-axle-shafts-upgrade-kits/ten-factory-super-35-kit-with-detroit-or-arb-air-locker.html)

http://www.rustysoffroad.com/jeep-driveline-driveshaft/jeep-axle-kits/jeep-axle-shafts-upgrade-kits/ten-factory-dana-35-rear-axle-shafts.html

http://www.alloyusa.com/rear-axle-shaft-kits.html

http://www.rocky-road.com/jeep-cherokee-axle.html

תריץ חיפוש...

Bernard
16-03-16, 22:14
דרך אגב.
אני מסייג הכל - לי אין נסיון עם ה-HD האלה.
לכן שאלתי את SIX וכל מי שמבין, איך ההסבות האלה של הכרומולי וכו'..

- - - Updated - - -

פה, שאלתי כמה חבר'ה אם חיזקו או החליפו לסרן חזק יותר... לא ידעו על מה אני מדבר בכלל.
כל מיני "שופוני", ששמים צמיגיפ ענקיים והגבהות רק משום שהרכב נראה כך יותר טוב או בתירגום סימולטני - "הפרופורציות יפות יותר" ו"כך הוא היה צריך להיות"...
כשחבר שלי ביקר פה (WJ) והתלהבנו מכל מה שעבר על הכביש, המשפט הקבוע שלי היה "בחיים לא ראה שטח"..
וזה באמת כך
:(

six 4 life
17-03-16, 00:13
הבעיה של הסרן הזו היא שהוא פיזית קטן מדי להחזיק רכבים כאלו בתור סרן אחורי ברכב שמטייל. מעבר לציריות החלשות הדיפרנציאל עצמו פיזית קטן וחלש וכתוצאה מזה גם כל החלקים בו - הקורונה הפיניון הסטליטים וגם הקייס עצמו. כשמחזקים ציריות (הסבה לא יקרה יחסית למחיר ציריה מקורית) שוברים חלקים בדיפרנציאל, גם אם שמים נעילה שנחשבת חזקה כמו ARB (במו עיניי ראיתי גרנד צ'רוקי מפצח סטליטים בנעילה כזו בסרן כזה על גלגל 31 בשידור חי).
לדעתי האישית אם יש כזה מפירוק במחיר סביר לפתור את הבעיה לזמן הקרוב - אחלה. בכל מקרה ממליץ לעבוד על פתרון לנקודה החלשה הזו שבעיקר תוקעת אותך באמצע טיול רחוק מהבית. פתרון אופציונלי מעבר להסבות מקומיות הוא לייבא סרן פורד 8.8 מפירוק (עם יחסי העברה מתאימים מראש או להתאים אותו מראש).

ariel-ro
17-03-16, 08:54
אהלן,
הצלחתי להשתכנע במידה ואמצא דנה 44 בימים הקרובים.
אם מישהו מכיר/יודע מהיכן ניתן להשיג עם יחסי העברה 3.54 אשמח לשמוע.

six 4 life
17-03-16, 09:57
44 מקורי של סופה מגיע עם היחס הזה במידה ולא שינו לו. אני גם מציע לך לא לשלול 60 אם לא מצאת 44. עניין הגודל לא כזה משמעותי לעומת 44 והוא בכל מצב פתיר עם נהיגה נכונה. בשורה התחתונה זה סרן חזק מאוד שקשה מאוד להרוג גם עם 33.

GodsFather
17-03-16, 22:33
ומה עם המשקל על הרכב? השפעה על הבודי? על הניהוג?

six 4 life
18-03-16, 00:26
ההבדל בין 44 ל60 במשקל על הרכב הוא הבדל של כמה עשרות ק"ג בטוטאל, על הרכב זה זניח. לגביי "ניהוג" או בעצם התנהגות של הרכב לא יהיה שום הבדל.
לא לשכוח שמדובר בXJ ולא בZJ, והצ'רוקי (XJ) נוסע עם קפיצי עלים מאחור בדיוק כמו... סופה. להתאים סרן מרכב עם קפיצי עלים לרכב עם קפיצי עלים זו עבודה הרבה יותר פשוטה מלהעביר/ לבנות תושבות של 4 לינק לסרן שהגיע מרכב עם קפיצי עלים לכן ההסבה ל44 או 60 של סופה היא דיי טבעית, במיוחד בארץ שסרנים כאלו שימשו את הצבא ואפשר להשיג עד היום.
44 במצב טוב ותקין במחיר שפוי קשה מאוד למצוא ואם כן לרוב זה סרן נבלה, דנה 60 לעומת זאת אפשר למצוא טובים ובמחירים נסבלים. מעגל החלוקה של הג'נטים אותו דבר, להזיז תושבות קפיצים על הסרן זה לא סיפור מסובך או יקר מדי, ושאר ההתאמות גם פתירות.
במידה ולא מוצאים 44 טוב הייתי הולך על 60 בלי להסס. עם דנה 60 נעול ונהג שלומד איפה לשים את הגלגלים לא תהיה שום בעיה, וכמו שאסף כבר אמר סופות מסתדרות עם זה יופי גם בשטח קשה מאוד, ההבדל הוא בנהג בלבד.

נמרוד
18-03-16, 09:26
אם יש אפשרות להחליף לסרן דומה (כמו של עומרי) או לתקן בסכום סביר - 1000-1500 שקלים, ועכשיו אתה מבין את מגבלות הסרן - אז זה משתלם.

אני כל השנים חייתי עם הסרן החלש מתוך דחיית הקץ, בגלל זה גם לא התקנתי נעילה אף פעם. צצו סרני דנה 44 סופה פה ושם - פעם אחרונה ביקשו 4,000 שקלים.

לגבי דנה 60 - אני מסכים עם ארז, זו אופציה טובה בעלות תועלת, זה כנראה מה שאני הייתי עושה.

-->