PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון סדק בשלדת אופניים - היכן?

GodsFather
03-04-16, 17:47
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/cea0ba40a009add7bacdd08854d99d03.jpg

אפשרי לתקן כזה סדק?

עלויות משוערות?

בעל מקצוע מומלץ באיזור חדרה גדרה?

תודה

opl
03-04-16, 18:04
מה לגבי אחריות? אתה הבעלים הראשון? איזה חברה האופניים?

boaz avrahami
03-04-16, 18:08
דבר עם לוריה

עידו לוריה
03-04-16, 18:21
לוריה פה,

אמיר דבר ראשון אחריות עם יש וכמו שנאמר אתה בעלים ראשון אז תחליף שלדה במסגרת אחריות , עם לא אז זה תיקון אפשרי אבל לא פשוט , BB סדוק דורש החלפת כל ה - BB לחדש .
אני לא היה מופתע עם מסבי קראנק גמורים כמו כן מסבי מתלה , שאלו בעיקר תוצאות של סדקים כאלו או שימוש מאוד אגרסיבי באופניים .
איזה אופניים אלו כמה שוות לך בתיקון זה גם שאלה .

עידו

נדב ש.
03-04-16, 18:23
מניסיון של שנים בתחום וכבעל חנות לשעבר, חבל על המאמץ, גם תמצא מי שירתך רוב הסיכויים שלא יחזיק וימשיך להיפתח.
תמצא לך שילדה משומשת או חדשה ותעביר את המכלולים זה עדיף.
דרך אגב, נזק כזה קורה לרוב בגלל תופעת "נידנוד" מצד לצד בדרך כלל בדיווש בעליות... זה לא סותר החלפה במסגרת האחריות.

GodsFather
03-04-16, 19:54
מדובר באופניים יד שניה שנמכרים בגלל הסדק במחיר סביר יחסית.
מכלולים טובים. אני סקפטי לגבי היכולת למצוא שלדה טובה במחיר שיצדיק את הפרויקט.

אם כי אני אצטרך להחליף כי אלה מדיום ואני לארג.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/8a829083e2db35f74c671898403fefc9.jpg

yoni_0000
03-04-16, 19:55
באשדוד יש את ספיד בייק פרו... לא מכיר אישית אבל כל מי שאני מכיר שמתעסק עם אופניים עובר דרכו.

opl
03-04-16, 19:57
איבדתי אותך קצת... אתה שוקל לרכוש אופניים עם שילדה שבורה ובמידה שלא מתאימה לך?

GodsFather
03-04-16, 20:00
אני שוקל לקנות מציאה....

boaz avrahami
03-04-16, 20:01
אחלה מתלה בגדים

GodsFather
03-04-16, 20:07
אחלה מתלה בגדים
תתרגם בבקשה

opl
03-04-16, 20:08
נסה לברר איתו - http://www.chernichovsky.com/bikes/

שמו הולך לפניו...

נדב ש.
03-04-16, 20:19
אחלה מתלה בגדים

+1
חוץ ממתלה לבגדים אין מה לעשות איתם.

אם זה לא מחיר של שחיטה כשרה זה לא שווה, ממה שאני רואה מכלולים ברמת xt כולל ג׳אנטים, בולמי פוקס(אם אתה לא יודע מצבם כנראה צריכים גם שיפוץ), שילדה הולכת לגריטה אלומיניום, הכל משומש, אז סביבות 3000 ₪ בלחץ.
אל תישכח שאתה צריך למתוא שילדה שתתאים, ולשלם על העברת מכלולים.

GodsFather
03-04-16, 20:24
עד כמה מסובך למצוא שילדה שתתאים?

נדב ש.
03-04-16, 20:31
לא ממש מסובך, הדברים שצריך לשים לב זה לקוטר עמוד כיסא שיתאים לנוכחי, להדסט ול bb שיתאים כמובן, אה והמידה שלך L ... :-)

עריכה:
קח בחשבון שגם כבלים תיצתרך להחליף כי כרגע הם m ושילדה יותר גדולה צריכה כבלים יותר ארוכים, כולל לברקסים הידראוליים.

GodsFather
03-04-16, 20:47
נשמע כמו בוטנים.

סבבה, נעבור לבדיקה פיזית שלהם.

תודה רבה.

יונתןמצפה
03-04-16, 23:33
לא ממש מסובך, הדברים שצריך לשים לב זה לקוטר עמוד כיסא שיתאים לנוכחי, להדסט ול bb שיתאים כמובן, אה והמידה שלך L ... :-)

עריכה:
קח בחשבון שגם כבלים תיצתרך להחליף כי כרגע הם m ושילדה יותר גדולה צריכה כבלים יותר ארוכים, כולל לברקסים הידראוליים.

ברשותך, עוד כמה דברים:
הסטירר של הבולם הקדמי נראה קצר מה שאומר שלא בטוח יתאים לשלדה גדולה יותר או שיהיה לך כידון נמוך יחסית. גם הבולם האחורי לא בהכרח יתאים לשלדה גדולה יותר גם אם היא מאותו דגם.
לגבי יתר המכלולים, אם האופניים לא במצב נסיעה יהיה לך קשה לעמוד את מצבם. עלות עבודה של העברת כל המכלולים משלדה אחת לאחרת עולה לא מעט כסף ולא בטוח שהכל יהיה תקין בסוף מה שאומר עוד כסף.
בקיצור, אלא אם כן אתה חי את בתחום ויש לך כלים ויכולת לעבוד לבד, לא הייתי ממליץ.
היית קונה ג׳יפ עם שלדה שבורה שמצריכה החלפה במטרה לקבל רכב נוסע? לא בטוח...

GodsFather
04-04-16, 07:24
תודה יונתן.
האופניים במצב נסיעה ואפשר לאמוד את טיב החלפים ולרכב עליהם. אני מבין מה אתה אומר לגבי שאר סימני השאלה... באמת משהו לשים לב אליו.

בהקבלה לעולם הג'יפים, כן, במחיר מציאה זה משהו שהייתי עושה. הכל תלוי בעלות העסקה ומה היא מציאה.

אין לי את כל הכלים והידע לביצוע העברה של מכלולים, מאידך יש לי חלק ויש ידע מסוים ורצון וזמן להכנס לתחום. וחבר שהוא איש מקצוע בתחום ובעל חנות.

נדב ש.
04-04-16, 07:28
ברשותך, עוד כמה דברים:
הסטירר של הבולם הקדמי נראה קצר מה שאומר שלא בטוח יתאים לשלדה גדולה יותר או שיהיה לך כידון נמוך יחסית. גם הבולם האחורי לא בהכרח יתאים לשלדה גדולה יותר גם אם היא מאותו דגם.
לגבי יתר המכלולים, אם האופניים לא במצב נסיעה יהיה לך קשה לעמוד את מצבם. עלות עבודה של העברת כל המכלולים משלדה אחת לאחרת עולה לא מעט כסף ולא בטוח שהכל יהיה תקין בסוף מה שאומר עוד כסף.
בקיצור, אלא אם כן אתה חי את בתחום ויש לך כלים ויכולת לעבוד לבד, לא הייתי ממליץ.
היית קונה ג׳יפ עם שלדה שבורה שמצריכה החלפה במטרה לקבל רכב נוסע? לא בטוח...

צודק!
השנים חולפות מהר ושוכחים דברים... :-)

לגבי הבולם האחורי, צריך למצוא שילדה מאותה קטגוריה- AM,XC,FR וכו', ואז ההתאמה יותר קלה אבל עדיין צריך.

GodsFather
04-04-16, 08:22
מקסימום טרייד אין...

יונתןמצפה
04-04-16, 08:27
שתי נקודות נוספות למחשבה
כתבת שהם יד ראשונה. זא שאם המוכר קנה אותן חדשות צריכה להיות לו אחריות על השלדה.
בתור אופני כניסה לתחום לדעתי אתה עושה טעות. כמובן שאם יש לך חבר בענף שיכול לעשות עבורך עבודות בעלות נמוכה אז זה סיפור אחר, אבל לדעתי אתה צפוי להרבה תסכול.
מה שכן, סביר להניח שהחלקים שיש עליהם שווים לבד יותר מעלות העסקה כך שיש נקודות יציאה עתידית תיאורטית, אבל שוב עם סיכוי להרבה תסכול והוצאות נוספות בדרך.
לדוגמה, אם הסטירר של הבולם קצר מדי לשלדה גדולה יותר אתה חייב להחליף את כל הבולם (אפשר להחליף רק סטירר אבל זה עלות לא סבירה לבולם משומש בדכ).
עלות בולם ראוי לא תהיה פחות מ 2000 ש״ח אני מניח... משומש כמובן.
תעדכן.

בהצלחה

GodsFather
04-04-16, 08:33
למה זו טעות בתור אופני כניסה?

יונתןמצפה
04-04-16, 08:47
כי עד שתקבל אופניים נוסעות אתה תשקיע הרסה כסף וסביר שתעשה טעויות בדרך.
אתה יכול למצוא אופניים ברמה סבירה פלוס, משומשות במצב טוב, במחיר שלדעתי לא יהיה שונה ממה שתשקיע בסוף. וזה בצד האופטימי.
בשביל להיכנס לתחום עדיף להתחיל ממשהו בטוח ולא מהרפתקה.
תשאל את עירא איך היה להיכנס לתחום עם הסיקס שלו....
ואנחנו לא מדברים על עבודת מסגרות ומכונאות כיפית לכשעצמה כמו בג׳יפ...
אלא אם כן זו המטרה שלך...?

מיכה100
04-04-16, 08:59
אחלה מתלה בגדים

תתרגם בבקשה
הנה דוגמה לשימוש מצויין בשלדה שלך (יצירה של קרוב משפחה שלי):
107153

ruby
04-04-16, 09:24
רד מזה, אגב אין יותר יבוא של המותג זה לארץ.

נמרוד
04-04-16, 09:29
כי עד שתקבל אופניים נוסעות אתה תשקיע הרסה כסף וסביר שתעשה טעויות בדרך.
אתה יכול למצוא אופניים ברמה סבירה פלוס, משומשות במצב טוב, במחיר שלדעתי לא יהיה שונה ממה שתשקיע בסוף. וזה בצד האופטימי.
בשביל להיכנס לתחום עדיף להתחיל ממשהו בטוח ולא מהרפתקה.
תשאל את עירא איך היה להיכנס לתחום עם הסיקס שלו....
ואנחנו לא מדברים על עבודת מסגרות ומכונאות כיפית לכשעצמה כמו בג׳יפ...
אלא אם כן זו המטרה שלך...?

תסלחו לי, לא מבין כלום באופניים (למעשה יש שני תחביבים בלבד שאני מתחייב לא להיכנס אליהם לעולם - לרכב על אופניים לבוש כמו פוקימון, ולהיות הבעלים של לנדרובר)

ההשוואה לשיקום של ג'יפ לא מופרכת לחלוטין?

אנשים בפורום הזה, כולל פות"ש המכובד, מתקנים ומשפרים ג'יפים... כמה מסובך ואיזה כלים כבר צריך בשביל פירוק-הרכבה של מכלולי אופניים?? סט ביטים 1/4?

יונתןמצפה
04-04-16, 09:51
כנס לכל חנות אופניים מכובדת והבט בקיר שמאחורי המכונאי. סביר להניח שאתה תזהה שם מעט מאוד כלים מוכרים. למשל סט מפתחות לציר המרכזי, פנימי וחיצוני, סט התקנת הד סט, מוביל לשושנת בולם, מפתחות פתוחים מיוחדים לנאבות, מפתחות לפירוק קרנק וכסטה אוחורית, פתח שרשרת, מפתחות לחישורים, ערכות ניקוז נוזל בלמים, ועוד ועוד... ובכלל לא דיברתי על עבודה עצמית על בולמים...
בשביל להעביר חלקים משלדה אחת לשניה צריך את כל אלו ועוד הרבה יותר שאני לא זוכר כרגע.
זה שבאופניים החלקים קטנים לא אומר שאין שם הרבה ושאין שם טכנולוגיה. להיפך.
ההשוואה לשיקום ג'יפ לא מעידה על מורכבות העבודה אלא באה לתת פרספקטיבה לכדאיות העסקה.
וכן, עבודה עצמית על אופניים היא לא עניין של כלום. לצורך העניין לך לבדוק כמה עולה שעת מוסך באופניים. אתה תופתע...
ולא, זה לא כי בתחום הזה החזירים יותר רעבים מבעולם הרכב.

Asaf-a
04-04-16, 09:56
ההשוואה לעולם הג'יפים מאוד לא רלוונטית.
אופני הרים שיכוך מלא מתישנות בקצב שמזכיר את עולם הסלולאר.
שיכוך גלגלי 26 אינץ מקביל לטלפון נוקיה בן 4, סוס מת שלא שווה להשקיע בו.
היום רוכבים על גלגלי 27.5 או 29 בהתאם לאופי הרכיבה ומימדי הרוכב/ת.

אני מציע שתעבור הלאה ותקנה אופני שיכוך מלא 26 משומשות תקינות בגרוש וחצי.

גם מערכות קצה xt, xtr, בולמים וברקסים שלפני 4-5 שנים מקבילות כיום לרמה נמוכה יותר חדשה היום.

עם האופנים האלו לא הייתי מתעסק, ביזבוז זמן.

בכלל כדאי לקנות אופניים עדכניות שעושות חשק ויגרמו לך לרצות לרכב ולפתח חשק לתחביב.

קצב ההתיישנות באופני זנב קשיח 29 איטי יותר ביחס לשאר השוק, אם אתה מתעקש על משומש.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

shmil
04-04-16, 10:02
נמרוד - יונתן צודק.
אני מכיר את זה כי למדתי בזמן האחרון על אופניים, ולמרות ריבוי שנותי והעובדה שחשבתי כמוך - גיליתי להפתעתי צורך בכלים לא מוכרים לי בכלל, בלעדיהם לא ניתן באמת לעשות עבודה על אופניים.
קניתי ועכשיו אני יכול, אבל
אמיר, זה לא שאתה לא יכול, אבל עדיף לקנות אופניים ready to go בתור כניסה לתחום.

דרור ברלי
04-04-16, 10:16
תסלחו לי, לא מבין כלום באופניים (למעשה יש שני תחביבים בלבד שאני מתחייב לא להיכנס אליהם לעולם - לרכב על אופניים לבוש כמו פוקימון, ולהיות הבעלים של לנדרובר)

ההשוואה לשיקום של ג'יפ לא מופרכת לחלוטין?

אנשים בפורום הזה, כולל פות"ש המכובד, מתקנים ומשפרים ג'יפים... כמה מסובך ואיזה כלים כבר צריך בשביל פירוק-הרכבה של מכלולי אופניים?? סט ביטים 1/4?

איך אומרים לי הילדים היום? "אבא, אתה זקן. מה אתה מבין".

ובאמת נמרוד, אנחנו זקנים. מה אנחנו מבינים.
כמוני כמוך. גם מבחינתי, אופניים זה רק.... אופניים. כולה פאקינג אופניים.
בתור ילד הספיקו לי פלאייר, מברג, כמה מפתחות וערכת תיקון פנצ'ר כדי לתקן לבד את זוגות האופניים שלי בערך מגיל 7 ועד שקיבלתי רשיון נהיגה.

אבל היום אופניים הם כבר לא רק קומיוטר עירוני למבוגרים וצעצוע כיפי לילדים. אופניים נהפכו למדע טילים. תחביב של הייטקיסטים משועממים עם הרבה כסף מיותר. אופניים שעולים כמו ג'יפ משופר במצב מעולה, תלבושות פוקימון, קסדות קלקר מעוצבות של רובוטריקים. סגסוגות אקזוטיות, מכלולים מורכבים. הידראוליקה, פניאומטיקה.

כל מתקן אופניים זה מכונאי-מייסטר עם הסמכה ודיפלומה מאוניברסיטה גרמנית. אני רציני.
כל חנות אופניים זה מעבדה מוסמכת עם ציוד ייעודי מתקדם.
חלקים מקוריים שמחירם כמשקלם בזהב ומתחרים במחירי בית מרקחת של מוסכי טויוטה....
מה להגיד לכם?.... התחרפנתם.

אמיר, עזוב אותך משטויות. אלא אם אתה מתכנן פרויקט בניית אופניים שזה כיף ולגיטימי לא פחות מבניית ג'יפ - כי באמת אפשר לקנות מראש גם ג'יפ משופר - כלכלית זה מהלך הרבה יותר נבון ונכון מאשר לבנות אותו.

אבל אם זה לא פרויקט בניית אופניים שמדגדג לך, אז תנסה להבין את שוק אופני הפרימיום - בדיוק כמו בג'יפים, גם זה תחביב נהדר שתמצא בו הרבה אנשים משועממים עם כסף מיותר שלא יכולים לסבול את העובדה שהכלי שלהם הוא לא הכי מתקדם ולא הכי הצעקה-האחרונה. אז הם משדרגים כל הזמן. להבדיל מהג'יפאים שנוטים לשמור אמונים לרכב שלהם כמה שנים או לפחות למותג היצרן שלו - כאן תמצא כאלה שמחליפים אופניים כל כמה חודשים. שלא לדבר על אלה ששפכו אלפים, התחילו לרכב, הבינו שזה לא בשבילם והאופניים החדשים והמשוכללים הלכו לישון במחסן.... ולכן שוק היד-שנייה מלא באופניים ממותגים נחשבים, משומשים תקינים במצב מעולה עד חדש ובמחירים נוחים. (יחסית, כן?... עדיין מדובר באלפי שקלים).

אמיר, שלחתי לך ה"פ.

Miller dx
04-04-16, 11:24
מוכן לעזור לך בתיקון השלדה

[email protected]

מיכה100
04-04-16, 11:31
אבל היום אופניים הם כבר לא רק קומיוטר עירוני למבוגרים וצעצוע כיפי לילדים. אופניים נהפכו למדע טילים. תחביב של הייטקיסטים משועממים עם הרבה כסף מיותר. אופניים שעולים כמו ג'יפ משופר במצב מעולה, תלבושות פוקימון, קסדות קלקר מעוצבות של רובוטריקים. סגסוגות אקזוטיות, מכלולים מורכבים. הידראוליקה, פניאומטיקה.
כמה צרות עין ורוע, ועוד באתר שמקדש את תרבות הפנאי וזכותו של כל בנאדם להשקיע כסף וזמן על מה שעושה לו טוב בסופ"ש.
בוא נחדד: ג'יפ ברבע מליון שקל זה הגיוני, אופניים ב20 אלף לא.
נסיעה לנגב בג'יפ שזולל 5קמ"ל זה בסדר, לנסוע לנגב בליסינגטומטית כדי לרכב בסינגל האחרון שנפתח זה לא.
להשקיע 10 אלף ש"ח בהגבהה איכותית זה הגיוני וסביר, לשדרג לאופניים עם גלגלי 29 ובולמים איכותיים זה סימן שהיה לך כסף מיותר.
לקנות כיסוי נחמד לגלגל אחורי עם מתקן לאשפה זה הגיוני, לקנות טייץ (חי חי, הומואים!) שמקטינים במשהו את כאבי הישבן והשפשפת ברכיבה ארוכה זה לא.
סובלנות וקבלת השונה ממך דרור, מכיר?

tom1105
04-04-16, 11:50
כמה צרות עין ורוע, ועוד באתר שמקדש את תרבות הפנאי וזכותו של כל בנאדם להשקיע כסף וזמן על מה שעושה לו טוב בסופ"ש.
בוא נחדד: ג'יפ ברבע מליון שקל זה הגיוני, אופניים ב20 אלף לא.
נסיעה לנגב בג'יפ שזולל 5קמ"ל זה בסדר, לנסוע לנגב בליסינגטומטית כדי לרכב בסינגל האחרון שנפתח זה לא.
להשקיע 10 אלף ש"ח בהגבהה איכותית זה הגיוני וסביר, לשדרג לאופניים עם גלגלי 29 ובולמים איכותיים זה סימן שהיה לך כסף מיותר.
לקנות כיסוי נחמד לגלגל אחורי עם מתקן לאשפה זה הגיוני, לקנות טייץ (חי חי, הומואים!) שמקטינים במשהו את כאבי הישבן והשפשפת ברכיבה ארוכה זה לא.
סובלנות וקבלת השונה ממך דרור, מכיר?
כל הכבוד...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

נדב ש.
04-04-16, 11:56
שמיל, אסף, יונתן, צודקים בכל מילה.

דרור, יש לי חבר שיש לו 2 זוגות אופניים שכל אחד מהם עולה כמו משפחתית, והוא בעצמו נוסע על רכב שעולה רבע ממנה, והוא לא הייטקסיט.
תחביב זה תחביב, וכמו כל תחביב הוא עולה לא מעט כסף בשנה, כמו שכתב מיכה, הם מסתכלים עלינו הג׳יפאים ואומרים "מה אתם נהנים לנסוע בשטח ולשפוך כספים על ברזלים"...
הדשא של השכן תמיד ירוק יותר... כל אחד והאהבה שלו, יש כאלה שיש להם כמה... :-).

איל מ
04-04-16, 12:15
לא אחפור לך אם כדאי או לא, אלא אתן תשובה למה ששאלת:
אייבי ריתוכים בפתח תקווה (קרית אריה).
אומן בכל הקשור בריתוך מתכות אקזוטיות ויש לו גם סבלנות לעבודות קטנות כמו שלך. אם אפשר הוא יגיד לך.
יעלה כמה מאות שח.
(אצלי ריתוך ויישור טמבון אלומיניום קרוע ועקום עלה 800, תיקון שברים ומילוי חורים בקייסים של אופנוע עלה לפני כמה שנים כ200).

נדב42
04-04-16, 12:52

כמה קל לצטט חלק מתשובה ולבנות על זה השתלחות עסיסית בכותב ...
היה גם המשך לתגובה של דרור, שהכיל התייחסות הולמת ועניינית, אבל את זה כבר לא מצטטים, וחבל ...

דרור ברלי
04-04-16, 12:52
מיכה, סלח לי מראש שאני לא שותק לך...

חשבתי לי לרגע - מה הוא קופייץ?
ואז אני זה שקפצתי - נו בטח. רוכב אופניים. מיליטנטי. נכניס לו באבי-אביו.

אל תדאג, זה לא יקרה.
אבל כמה חוסר בהבנת הנקרא.
מצטער, לא יכולתי להתאפק.

קרא שוב.
ושוב
ושוב.
עד הסוף. ולא רק את מה שמדליק את הפיוזים של רוכב אופניים ישראלי ממוצע.

ואז תבין.

לא זילזול. לא רוע ולא צרות עין.
גם אני רכבתי ורוכב וארכב על אופניים.
אני מתאר מציאות.
מציאות שבכלל לא שלילית בעיני. בכלל. נהפוכו. כי אני חי נהדר עם רוכבי האופניים בשטח. מתחשב בהם, מקווה גם שהם מתחשבים בחזרה למרות שבזה אני בכלל לא בטוח. כל כך לא בטוח והנסיון כל כך רע, עד שמצאתי לנכון להקדיש לנושא "רוכבי האופניים בשטח" כמה וכמה אזהרות מפורשות למודרכים שלי. ועדיין אני לא מרשה לעצמי להיעלב או להתעצבן מזה או מהם.

לא נוח לך לראות את המציאות?
כי ככה בדיוק רוב רוכבי אופניים מציירים את הג'יפאים לפעמים. "עשירים", "ערסים", "בבונים", "מחרבי הטבע", "מזהמי הסביבה".
לפעמים הם צודקים. ולפעמים לא. אבל יש מציאות. מספיק ערס אחד כדי לקלקל לכולם. כפי שמספיק דביל אחד בטייטץ שקופץ לי מהסינגל שלו לתוך השביל וגורם לי במקרה הטוב לבלימת חירום ובמקרה הרע לפגוע בו ואולי חס וחלילה להרוג אותו - ואחר כך כל הארץ תרעש על ה"ג'יפאי המשתולל".

יש ג'יפאים שבונים ג'יפ לתפארת ב-30K שקל.
ויש כאלה שקונים את התחביב חדש בסוכנות ב-300K שקל. ואז משדרגים אותו בעוד 300K שקל כדי שיהיה הכי גדול/נוצץ/מפחיד/מאיים/חזק. אחר כך הם קוראים לעצמם "מועדון מיליון" או בכל מיני שמות של חיות בר/טרף כראות עינם. אכפת לי? ממש לא. שייהנו. אני גם בעדם. אבל מה לעשות, לנצח אני אעריך יותר ואחזיק יותר מזה שבונה לבד, בעצמו, מרמת השילדה עד התפר האחרון בברזנט את הסופה שהתהפכה ,או הסיקס הישן, או הסמוראי-טנדר החבוט, או הלנדרובר העתיק. ואחר כך לא מתבייש לזרוק אותם על סלעי ואדי כזה או אחר. בעיני הוא יותר ג'יפאי. רק בעיני. זו רק דעתי.

ואם יהיה ג'יפאי-מיליון שנעלב מזה? בטוח שיש וזו הבעיה שלו. שישתה כוס מים ויירגע. זה לא אישי.

וכן, אני סבור שאופניים ב-50K שקל זה לא פחות מטופש והזוי מרכב שטח ב-500K שקל. הנה, זרקתי לך בפנים מה אני חושב.
אין לי ספק ביתרונות של בגדי הרכיבה הייעודיים שאתם לובשים. אבל כן - לדעתי הם נראים קצת מצחיקים. נמרוד אמר "פוקימון"?... מה לעשות, זו דעתו. וגם דעתי. קשה לך עם זה? תתמודד.

"הומואים" - אני לא אמרתי ולא כתבתי את זה.
מישהו אחר זרק את זה.
על זה נאמר "הפוסל - במומו פוסל" ואם זה מה שמציק לו, אולי הוא רוצה לספר לנו משהו?...
שלא ידאג. זה לא מענייני מה כל אחד עושה במיטה ועם מי.

מיכה100
04-04-16, 13:44
אני שמח לגלות דרור שלמרות הפתיחה הבוטה של הפוסט המקורי שלך, יש בך בעצם כבוד וסובלנות לרוכבי האופניים - תודה על ההבהרה הנחוצה.
התיוג שלך אותי כרוכב אופנים מיליטנטי משעשע להפליא.
התחביב שלי הוא גלגלים עם קוביות. אבל אם תדחק אותי לקיר לבחור תחביב אחד ויחיד זה יהיה ללא ספק האופנוע.
נתראה בשטח.

נמרוד
04-04-16, 13:49
דרור ברלי הולך ומתפתח עם השנים כמו סינגל מאלט משובח... אחד ויחיד. וטוב שכך :rolleyes:

דרור ברלי
04-04-16, 14:41
אופנוע זה טובבבב.

רק בקשה קטנה - כשאתם עוברים ליד קבוצת אנשים שיושבים סביבי ואני מנסה להסביר להם משהו - תעזבו גז קצת לפני ותפתחו רק הרבה אחרי.
הרעש של מנועי סינגל עם אגזוז פתוח זה משהו נורא. קוטע את חוט המחשבה.

opl
04-04-16, 15:10
בתור רוכב אפניים (כביש ושטח) וגיפאי, אתם משעשעים...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/19537a64512de1670abbfc30efe1b7a9.jpg

יונתןמצפה
04-04-16, 15:23
מבלי להתייחס לגופו של אדם או תחביב, כפי שקצת קרה כאן...
רק אציין שלגולשי ג'יפולוג כאתר טכני (ואף הנדסי לפעמים), הטכנולוגיה וההנדסה שיש באופניים זה עולם ומלואו ומי שיגלה עניין בצד הטכנולוגי של זה יופתע עד כמה.
אני חושב שמבחינה הנדסית תחום האופניים היום יותר קרוב לF1 מאשר לעולם הג'יפים...

אבל זכותו של כל אחד להיות בעל דעה. (קדומה).

boaz avrahami
04-04-16, 15:40
זה לא רעש, זה צליל

נמרוד
04-04-16, 15:47
אני חושב שמבחינה הנדסית תחום האופניים היום יותר קרוב לF1 מאשר לעולם הג'יפים...

אההה.... הלכת קצת רחוק... מבחינת השימוש בחומרים מרוכבים בדרכים מתקדמות - כן, אפשר להגיד. מכל בחינה אחרת... לא ממש... אבל:

זכותו של כל אחד להיות בעל דעה

בכל מקרה אני גם לוקח פופקורן לשובר הקופות "ברלי VS הפוקימונים"

107163

נדב ש.
04-04-16, 16:03
יונתן לא הלך רחוק בכלל.
נמרוד, תתעדכן מה קורה בשנים האחרונות בתחום.

נמרוד
04-04-16, 16:05
אם פות"ש יכריז שהדיון מבחינתו מוצה (אני מניח שכן) אז תרגישו חופשי לעדכן אותנו...

יונתןמצפה
04-04-16, 16:07
אההה.... הלכת קצת רחוק... מבחינת השימוש בחומרים מרוכבים בדרכים מתקדמות - כן, אפשר להגיד. מכל בחינה אחרת... לא ממש...

אני לא באמת יודע מה הקריטריונים כדי לבדוק את זה. זה התחום שלך.
אבל אני כן יודע שהיום יש מירוץ טכנולוגי של ממש בעולם האופניים וההתפתחויות וקצב השינויים הוא מטורף.
למה? כי זה ספורט תחרותי שיש בו כסף גדול. ממש כמו ספורט מוטורי עולמי.
ככה נולדו בולמי פוקס. עוד לפני שהיו בולמים של ג'יפים הם היו של אופניים...

זה מדהים לראות את ההמצאות שיש בתחום האופניים בשנים האחרונות ואיך הטכנולוגיה היום היא מה שהיה מדע בדיוני לפני 5 שנים.
בעולם הג'יפים (לא המירוצים) אני לא חושב שזה ככה.

opl
04-04-16, 16:39
אמממ. אתה בטוח שפוקס לא התחיל כבולמי מוטוקרוס?

נמרוד
04-04-16, 16:40
ככה נולדו בולמי פוקס. עוד לפני שהיו בולמים של ג'יפים הם היו של אופניים...

פוקס התחיל לייצר בולמים לאופנועי שטח ורכבי שטח בשנות ה70', מכוניות ואופנועי מרוץ לאספלט בשנות ה80', אופנועי שלג, טרקטורונים, ורק בסוף, בשנות ה90', לתחום האופניים.

תראו, אופניים זה באמת מאד נחמד ונדרשת מהייצרנים רמה טכנולוגית והנדסית גבוהה מאד כדי לשייף גרמים בלי לאבד חוזק מחישוקים, שלדות, קראנקים, וצירים.

אני רק לא מקבל את זה שלתקן או לבנות אופניים מסובך טכנית ביחס למכונות נושאות-אדם מורכבות יותר: אופנועים, רכבי שטח קל, ובוודאי מכוניות ורכב 4X4. ברור לי שזה מסובך הרבה פחות.

גם למוסך לרכב יש קיר מלא כלים יעודיים, שלחובב אין. צריך כלי - אז קונים. אני בטוח שאם בניית אופניים היה התחביב הבלעדי שלי הייתי עשיר יותר באיזה 15 אלף שקל של כלי עבודה שלא הייתי קונה. תגידו שצריך להיות עדין ומדויק ועבוד לפי הספר? ברור. לא שונה מתחביבים טכניים אחרים. כן פשוט יותר.

opl
04-04-16, 16:45
זה שקר הכי גדול שרוכבי אופנעים בלעו... זה ו29 שעכשיו נעלם לטובת 27.5

מוני אורבך
04-04-16, 17:01
בעוונתי רציתי להיכנס לפני מספר שנים לתחום האופנים.
נראה לי גם ספורט (פעילות גופנית) גם אתגר טכני (שיהיה קצת להפעיל את השכל על דברים מכנים).
התברר לי שכל הלוגיסטיקב של נסיעה על האופנים הרבה יותר מסובכת ממה שחשבתי.
אני רגיל לגיפ, זורקים מאחורה בקבוק מים אולי סנדוויץ והופ לדרך.
באופנים הרבה יותר מסובך כי צריף להוביל את האופנים לדאוג לשותפים אוכל עזרה ראשונה והכל אתה סוחב על הגב..
בקיצור ירדתי מזה אבל לא לפני שלמדתי קצת את הנושא קניתי אופנים ונכנסתי לכל הפאן הטכני של הענין.
יסלחו לי רוכבי האופנים אבל מבחינת אחזקה וטיפול באופנים אין בכלל מה להשוות לעומת כלי רכב כל שהוא, ובטוח לא גיפ.
מדובר על כמה מכלולים פשוטים שהמסובך מבינהם הוא מנוף שמעביר שרשרת על גלגלי שנים (או הילוכים בשפת העם (-: )
כל הדיבורים על טיפולים מיוחדים עם מכונאי אומן התגלו כעורבה פרח.
הכלי הכי מיוחד שצריך הוא מד מומנט למומנטים נמוכים.
כל השאר הם כמה מפתחות ברגים ואולי איזשהו מפתח עם תצורה מיוחדת.
שם דבר שמשהו עם קצת יכולת טכנית לא יכול לאלתר.
במקרה הכי גרוע אפשר לקנות את הכלים הנדרשים. פרוטות יחסית למחירים האסטרונומים שמבקשים על האופנים.
כל החוכמה באופנים היא ההנדסה איך לתכנן כלי שיהיה הכי קל שאפשר ויחזיק מעמד בעומסים.
מבחינה מכנית האופנים היו ונשארו כלי מאוד פשוט.
אז למה הרוכבים לא מטפלים בהם לבד?? לדעתי ענין פסכולוגי.
אם אתה משלם 20 אלף שח ויותר על אופנים אתה משכנע את הסביבה ואת עצמך שיש משהו מאוד מאוד מיוחד באופנים.
ועל כן רק מכונאי אמן מבית ספר עם הסמכה יכול לטפל בהם.
כבר שמעתי אנשים אומרים שיש להם עוד שבוע תור למכונאי אופנים שלהם לבדיקה חודשית רוטינית...
מי שרוצה לטפל באופנים לבד יכול בלי בעיות, כל המידע באינטרנט והכלים (כולם) למכירה ב EBAY.
רק צריך לפתוח את הראש ולהתחיל לעבוד.

יונתןמצפה
04-04-16, 17:18
תראו, אופניים זה באמת מאד נחמד ונדרשת מהייצרנים רמה טכנולוגית והנדסית גבוהה מאד כדי לשייף גרמים בלי לאבד חוזק מחישוקים, שלדות, קראנקים, וצירים.

זה לא רק כדי לשייף משקל. זה גם כדי לייצר גאומטריה שמסוגלת מצד אחד לייצר שיכוך מירבי ומצד שני לא פוגעת בהעברת הכוח של השרשרת לציר הגלגל האחורי. וזה אתגר גדול. כמו ברכבי מירוץ אני מניח...

אני רק לא מקבל את זה שלתקן או לבנות אופניים מסובך טכנית ביחס למכונות נושאות-אדם מורכבות יותר: אופנועים, רכבי שטח קל, ובוודאי מכוניות ורכב 4X4. ברור לי שזה מסובך הרבה פחות.

אף אחד לא טען שזה יותר מסובך. אבל זה גם לא עניין כ"כ טריוויאלי. רוצה דוגמה? נסה לבנות גלגל מ-0 למשל (החלפת חישוק או נאבה). בשביל זה צריך ידע, נסיון וכלים יעודיים. אחרת יהיה לך גלגל שאחרי כמה רכיבות ייראה כמו נחש חולה. ואת זה ראיתי יותר מפעם אחת.
ואגב, אני מציע להפריד בין תיקון לבין בנייה. יש מעט מאוד אנשים שהצליחו בארץ לבנות אופניים ראויות מ- 0, כולל שלדה (יש בודדים שכן). כמה בוני רכבים הצליחו? לא מעט...
קשה להגיד שהתחביב בארץ לא מפותח ושאין בו אנשים שאוהבים לעבוד לבד על האופניים שלהם.

לגבי פוקס, ייתכן ואני טועה. למרות שלדעתי הם ייצרו בולמי מירוץ לאופניים לפני עולם ה- 4X4.
לגבי כלי עבודה יעודיים, אין ספק שיש הרבה מקום לאלתור. אבל יש המון מערכות ראשיות שבלי כלי יעודי אתה פשוט לא יכול להתעסק איתם.

אבל עזבו, כבודו של כל תחביב במקומו מונח.
אין כאן באמת תחרות...

יונתןמצפה
04-04-16, 17:29
מוני אין וויכוח.
יש גם אנשים שקובעים תור למכונאי הגורו התורן שלהם כדי להחליף שמן או בלמים בג'יפ. מה זה אומר? לא יודע...
אף אחד לא טוען שאי אפשר לעבוד לבד על אופניים. אבל מי שרק רוצה לבדוק אם התחום מושך אותו ורוצה להיכנס אליו עם אופניים בסיסיות לא כדאי שיקנה משהו שהוא למתקדמים.
כמו שלא היית מייעץ למי שרק נכנס לתחום השטח לקנות נבלת דיפנדר עם שלדה שבורה.
שוב, אלא אם כן המטרה היא העניין הטכני שזה לפי הבנתי לא מה שאמיר מכוון אליו.

אין במכונאות אופניים שום דבר שהוא בגדר "קסם". הכל עבודה טכנית בסיסית טהורה.
כן יש כלים יעודיים לחלק גדול מהדברים (בעיקר אם צריך להחליף שלדה), ופה ושם כמה עבודות שבלי נסיון קצת קשה להצליח (נתתי למעלה דוגמא).

נדב ש.
04-04-16, 17:37
נמרוד, זה לא רק הרמה הטכנולוגית והנדסית כדי לבנות אופניים, כשאתה אומר אופניים זה בעצם רק השלד, כל האבזור הנוסף והמתוחכם שיש זה יצרנים כאלה ואחרים, יש כאלה שמעדיפים הילוכים כאלה, יש שמעדיפים אחרים, כנ"ל בולמים וכו', וזה כבר הופך למורכב מאוד מבחינת התאמה וטיפול וכו', לכוון או לתקן הילוכים צריך מיומנות ניסיון וידע, וכל דבר אחר עד רמת הגלגל, בניה שלו מאפס, חישוק, נאבה, שיחים, אתה מסוגל? אני ייתן לך לכוון הילוכים עד לרמה של דיוק 1-1 , אני אומר לך ייקח לך זמן ופשוט זה לא יהיה כמו שתיארת, ואני לא מזלזל חס וחלילה.
למה לזלזל בתחום אחר שהוא גם ספורט ומהנה ביותר? אפילו שאין להם מנוע בין הרגליים... המנוע שלהם נימצא במרכז מסה....
ואם הזכרת אופנועים(טפו לא עלינו הספיק לי)פעם אחד החברים הביא לי חישוקים בצבע כחול ל dr שלו שהביא מחו"ל, מיוחדים משהו, ביקש שאני יעביר לו את הנבות לחדשים, למה? כי באיזור מתברר שאף אחד לא יודע/רוצה/מסוגל לבנות גלגל לאופנוע, מה, מסובך?

מוני, אני לא יודע איזה. אופניים קנית אבל כנראה מה שניקרא אופני כניסה לתחום, אופניים כאלה זה כמו אופניים של יום כיפור, לא מתאים לך אתה זורק/מאפסן/מוכר או לא משנה מה, אופניים כאלה לא צריך להיות מומחה כדי לתחזק, הם שונות לגמרי, רמה אחת או שתיים מעליהם זה כבר עולם אחר, ולכן לפעמים כשמתחילים וקונים אופני כניסה הם לא בדיוק מה שציפית ולא נוח לך, ולא כייף לך, מי שרוכב ועלה בסולם הדרגות מבין על מה אני מדבר.
גירסה מקוצרת:
https://youtu.be/3knD7Me_L6w

ארוכה:
https://youtu.be/oUgFWpQJTXI

נמרוד
04-04-16, 18:18
אני יודע שכיוון הילוכים זו פעולה מורכבת שדורשת הבנה ונסיון. אבל אין לי ספק שלכוון הילוכים לא יותר מסובך מאשר לכוון קורונה פיניון, הצתת פלטינות או מרווח שסתומים במנוע. לא שאני יודע לעשות כמו שצריך מי מאלו, אבל אם הייתי מחליט - הייתי קונה את כלי העבודה המתאים, קורא את הספר, לומד, מנסה, כנראה טועה, חוזר אחורה ומתקן, ובפעם השלישית עושה את זה כמו שצריך.

בעצם הדיון התחיל מזה שאמיר דיבר על פרויקט של פרוק והרכבה של אופניים והעברה של מכלולים משלדה לשלדה. ברור לי שזה לא אחד לאחד ולא כל דבר יתאים והוא יצטרך ללמוד מה הוא עושה ואולי לקנות מפתחות מסוימים שאין לו (ידית מומנט 1/4 הוא יכול לקבל ממני). אבל הטענה שזה דורש הרבה עבודה מיוחדת שהיא יקרה, לא מחויב המציאות - אין לי ספק שהעבודה יכולה להתבצע בעבודה עצמית, וזה בסדרי גודל יותר פשוט מאשר לפרק ולהרכיב ג'יפ, או אופנוע, או טרקטורון. יותר פשוט - ולו רק כי יכול להתבצע בסלון, בסביבה ממוזגת, כי לא דורש לא ג'ק ולא ליפט, כי לא מלוכלך, כי כמות הברגים שצריך לפתוח ולסגור הרבה יותר קטנה, כי יש הרבה פחות חלודה, והכל דורש הרבה פחות זמן.

זה הכל. אם השתמע מדברי שאני מזלזל - חלילה. אופניים הם מכונה מופלאה שהבן אדם הוא חלק בלתי נפרד ממנה וזו בעצם המורכבות העיקרית בתכנון ובהנדסה - הרכיב העיקרי באופניים הוא הרוכב, הוא גם המנוע, גם מערכת הבקרה, גם המסה, גם האוירודינמיקה. אבל מבחינת תחזוקה/תיקון אופניים היו ונשארו מכונה בסיסית ופשוטה.

נדב ש.
04-04-16, 18:30
אני יודע שכיוון הילוכים זו פעולה מורכבת שדורשת הבנה ונסיון. אבל אין לי ספק שלכוון הילוכים לא יותר מסובך מאשר לכוון קורונה פיניון, הצתת פלטינות או מרווח שסתומים במנוע. לא שאני יודע לעשות כמו שצריך מי מאלו, אבל אם הייתי מחליט - הייתי קונה את כלי העבודה המתאים, קורא את הספר, לומד, מנסה, כנראה טועה, חוזר אחורה ומתקן, ובפעם השלישית עושה את זה כמו שצריך.

בעצם הדיון התחיל מזה שאמיר דיבר על פרויקט של פרוק והרכבה של אופניים והעברה של מכלולים משלדה לשלדה. ברור לי שזה לא אחד לאחד ולא כל דבר יתאים והוא יצטרך ללמוד מה הוא עושה ואולי לקנות מפתחות מסוימים שאין לו (ידית מומנט 1/4 הוא יכול לקבל ממני). אבל הטענה שזה דורש הרבה עבודה מיוחדת שהיא יקרה, לא מחויב המציאות - אין לי ספק שהעבודה יכולה להתבצע בעבודה עצמית, וזה בסדרי גודל יותר פשוט מאשר לפרק ולהרכיב ג'יפ, או אופנוע, או טרקטורון. יותר פשוט - ולו רק כי יכול להתבצע בסלון, בסביבה ממוזגת, כי לא דורש לא ג'ק ולא ליפט, כי לא מלוכלך, כי כמות הברגים שצריך לפתוח ולסגור הרבה יותר קטנה, כי יש הרבה פחות חלודה, והכל דורש הרבה פחות זמן.

זה הכל. אם השתמע מדברי שאני מזלזל - חלילה. אופניים הם מכונה מופלאה שהבן אדם הוא חלק בלתי נפרד ממנה וזו בעצם המורכבות העיקרית בתכנון ובהנדסה - הרכיב העיקרי באופניים הוא הרוכב, הוא גם המנוע, גם מערכת הבקרה, גם המסה, גם האוירודינמיקה.

עד פה קבל 👍

למשפט האחרון אנני מסכים.

העברת המכלולים זה לא מחיר בשמיים, בזמנו הייתי גובה בין 350 ₪ למקסימום 500 ₪(לפני 6 שנים בערך), זה לוקח כמה שעות אם אין התאמות מיוחדות או תוספת של רכיבים שונים, לא יודע היום מה המחיר אבל לא מאמין שקפץ בהרבה מאוד.

shmil
04-04-16, 18:43
לא אמרתי שאי אפשר.
גם לא אמרתי שהכלים יקרים.
אמרתי רק שכדאי שאמיר יתחיל להתגלח על עולם האופניים עם כלי מוכן לנסיעה, שאחרת כנראה יירד לו החשק.

נסה לבנות גלגל מ-0 למשל (החלפת חישוק או נאבה). בשביל זה צריך ידע, נסיון וכלים יעודיים. אחרת יהיה לך גלגל שאחרי כמה רכיבות ייראה כמו נחש חולה. ואת זה ראיתי יותר מפעם אחת.

עשיתי את זה כפרוייקט ראשון.
נכון, הייתי צריך לחכות לכלי (מפתח קסטה), הייתי צריך למדוד ולחכות לשפיצים במידה הנכונה, אבל ברגע שהגיעו הכלים והחומרים הגלגל היה מוכן תוך שעתיים שלוש.
הוא עבר כבר הרבה רכיבות, והוא לא נראה כמו נחש.
כן, וגם כיוונתי הילוכים.

מצד אחד - זה ממש לא מדע טילים. זה אפשרי, בפרט שגולשי גיפולוג הם בדרך כלל שאלו שיודעים איך להחזיק כלי ומה לעשות איתו.
מצד שני, בניגוד לאופני הראלי 3 הילוכים שקיבלתי לבר מצווה, יש היום צורך במספר כלים מיוחדים כדי לתחזק, ופלאייר ומברג, שהספיקו לי לפני 40-50 שנה - כבר לא מספיקים היום כדי לתחזק אופניים.

מצד שלישי ואחרון ( :) ) - מי שרוצה, שיזמין מפתח קסטה לגלגל האחורי (http://www.ebay.com/itm/New-Cassette-Flywheel-Freewheel-Remover-Removal-Repair-Tool-Bike-Bicycle-Black-/351199633287?hash=item51c5211f87:g:LAYAA OSwAHZUQc0X), מפתח לקראנק (http://www.ebay.com/itm/1pc-Bicycle-Cycling-Bike-Wheel-Crank-Puller-Remover-Repair-Extractor-Tool-/111657840529?hash=item19ff536f91:g:N7sAA OSw37tWC2P~), חולץ שרשרת (http://www.ebay.com/itm/Bicycle-Mountain-Bike-Cycling-Steel-Chain-Breaker-Repair-Tool-with-Spoke-Wrench-/131615291077?hash=item1ea4e1f6c5:g:5LsAA OSw9r1WCkn0), מולטיטול (http://www.ebay.com/itm/121851552391?_trksid=p2057872.m2749.l264 9&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT) ויאללה, ראבוטה.
כל סיפור הכלים - 50 ש"ח, וגג 100 לפחות בזה נמרוד צודק.

יונתןמצפה
04-04-16, 18:50
רק הערה אחת בקשר לברגים חלודים. נתקלתי כבר בברגים, בדרך של הקרנק/הציר המרכזי שממש היה בלתי אפשרי לפתוח. זה בדכ קורה בעקבות השוני בחומרים בין שתי ההברגות. היו מקרים שממש עבדנו על זה יום שלם ואף יותר, בעיקר כדי לשמור על השלדה, במיוחד כשמדובר בשלדת קרבון...
זה לא נעים שלקוח בא להחליף ציר מרכזי ומקבל שלדה שבורה.

יונתןמצפה
04-04-16, 18:59
שמיל, גם הכלים שצירפת מתאימים רק לחלק מהדגמים. יש כל מיני סוגי כלים גם לעבודות שאליהן הקישורים רלוונטיים.
הכלים האלו אגב לא יספיקו כדי להעביר את כל המכלולים משלדה אחת לאחרת.
לגבי הגלגל, אתה רוכב בסגנון אגרסיבי? איכות העבודה לא נמדדת רק לפי אורך חיי הגלגל, היא נמדדת גם לפי הנזק שנגרם לגלגל אחרי מכה אחת הגונה או לאורך רכיבות מאוד אגרסיביות כולל דרופים של מעל מטר.
אני למשל לא יודע לבנות גלגל. יש חשיבות גדולה לסדר המתיחה, לעצמה שלה וכל זה בהתאם לסוג החישור והאורך שלו.
נכון שהמידע זמיןפ ברשת ושום דבר הוא לא קסם, אבל זו לא מהמשימות הפשוטות.

ohadw50
04-04-16, 19:43
לא מומלץ לקנות, בטוח שישי הרבה יותר מציאות שהשלדה שלהם לא שבורה, מניסיון הסדק רק יגדל בטח בפרויקט שאתה רוצה לעשות

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

GodsFather
04-04-16, 21:30
תהיתי אם אתה עוד חי פה, אוהד.

תודה לכל הכותבים ןברשותכם -

1. אלה לא האופניים הראשונים/נות שלי. אלה אולי השיכוך מלא הראשונות שלי.

2. אכן המטרה היא לשנות את המכלולים ואו להעבירם לשלדה אחרת. אני ככל הנראה יורד מזה כי במקרה היום מצאתי עוד דיל וחצי יותר מתאימים.

3. מבחינת כלים, יש לי כמה ייעודיים ואני אקנה בהתאמה. אני כאמור אעשה את רוב העבודה לבדי או עם חבר שמבין. מנסיון בפרויקט הקודם, יש דברים שגם אם באינטרנט זה נראה פשוט, צריך מישהו מנוסה כדי להימנע מנזק. כמו שיונתן אמר.

לגבי עולם האופניים והקורלציה לגיפים - זה נכון לערוך השוואה מנסיוני שכן עולם ההתאמות אינו עניין של מה בכך. אין דין שייבה מבית הבורג לתיקון או התאמה ברכב כדין ספייסר לגלגל שיניים קדמי באופניים ומכאן הלאה.

העולם הזה יותר נפוץ אני מניח כי גם אין עליו חקיקה ומגבלות כמו שיש בעולם הרכב. יש זמינות גדולה מאד של חלקים ממגוון יצרנים וכמובן בעלויות שמאפשרות לעלות רמה לאט לאט מבלי לקרוע את הכיס.

אני גם מגיע מעולם הדו"שים, כך שגם הצטיידות ורכיבת בדד/קבוצה מוכרת לי.

תמשיכו, אני אוהב את הדיון.

-->