PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו המחיר הריאלי לסיקס תקין ?

ניר ל
02-11-05, 19:45
בהמשך לשרשור לגבי סיקסים גרוטאות וכו'...
באיזה מחיר אפשר היום למכור סיקס ?:
ארוך, שנת 85 ברזנט.
סרן קדמי דנה 30 משופץ כולל נעילת לוקרייט.
סרן אחורי דנה 44 מחוזק חדש מימ"ח כולל מיניספול.
גיר אחרי שיפוץ.
מנוע עם חמשת אלפים ק"מ בלבד.
הגה כח
צמיגים 31/10.5 במצב מצויין
קרבורטור וובר.
פחחות וצבע במצב סביר+, שלדה נקייה, רישוי לכננת.
בקיצור ג'יפ מסודר כמו שכל אחד מחפש אבל אף אחד לא מוצא...

הכוונה היא למכור בלי לחכות שנים לקונה המתאים, כלומר במחיר ריאלי ולא מרתיע.

אביעד_הלאלי
02-11-05, 20:34
לפי דעתי מינימום 20000 ש"ח.
חבר רכש סיקס ארוך עם מפרט יחסית דומה (ואפילו פחות), ועם נעילת לוקרייט אחורית , מודל 89 ב-19000 ש"ח.
אם האנשים רציניים ומבינים מה יש לך הם ישלמו את המחיר.

אבי דגן
03-11-05, 17:49
בלי להרוס מסיבות
כל קונה פוטנציאלי יקח בחשבון 2 טסטים בשנה דבר שיוריד מערכו של כל רכב

אביעד_הלאלי
03-11-05, 19:59
אם הקונה מבין ורציני הוא יבין שאם הוא מתחזק את האוטו שלו כשורה אין סיבה לבהלה משני טסטים לשנה. אוטוטו כל הסיקסים יכנסו למצב זה, ולפי המצב בשוק אנשים עדיין קונים משנתונים כאלו. אם הרכב מטופל, ומסודר כמו שצריך לפי דעתי הוא שווה מחיר כזה...

ניר ל
03-11-05, 20:51
בלי להרוס מסיבות
כל קונה פוטנציאלי יקח בחשבון 2 טסטים בשנה דבר שיוריד מערכו של כל רכב

טסט נוסף בשנה זה בהחלט עניין שיש לקחת בחשבון.
כמה זה באמת שווה במחיר -
נניח שאין זמן ועצבים לגשת למכון רישוי לבד - משלמים למוסך שיגש, המוסך יקח בין 150 ל250 ש"ח כדי לגשת לטסט עם רכב בלי קומבינות, תוסיפו לזה אישור בלמים/רכב מיושן ותשלום עבור המבחן - יוצא גג 500 ש"ח, זה גם מבטיח שלא יכשילו לשווא.
אז בין ג'יפ מיושן לבין ג'יפ מהמודל האחרון (שנת 91) מבדילות 5 שנים = 2500 ש"ח.
לדעתי לא ביג דיל, מנוע חדש שווה פי שלוש מזה...

אגב הג'יפ המדובר הוא לא שלי,
דובר לאחרונה על כך שאנשים מציעים למכירה גרוטאות במחירים אסטרונומיים, אני מכיר לפחות שני ג'יפים מצויינים ומשופרים שעומדים למכירה, אחד מהם שנת 89 והשני הוא זה שציינתי למעלה. שניהם ימכרו במחיר הוגן, שלא לומר מגוחך.

Saar
03-11-05, 21:37
סביב ה 20K - 18K ש"ח.
מעבר לזה הרבה אנשים יעדיפו לרכוש סופה.

סער.

נמרוד
03-11-05, 21:41
לא קיבלת בינתיים אף תשובה רלוונטית.

תשובה רלוונטית יכולה להגיע אף ורק ממישהו שמחפש לקנות סיקס עכשיו. אולי אתה מקבל תשובות כאלו בהודעה פרטית.

Saar
03-11-05, 21:44
לא קיבלת בינתיים אף תשובה רלוונטית.

תשובה רלוונטית יכולה להגיע אף ורק ממישהו שמחפש לקנות סיקס עכשיו. אולי אתה מקבל תשובות כאלו בהודעה פרטית.

נכון.
אבל אני יכול להעיד על עצמי לפחות שזה המחיר שהייתי מוכן להשקיע על CJ טוב לפני שנה (כאשר חיפשתי אחד)

סער.

אביעד_הלאלי
04-11-05, 00:18
עידכון מהשטח.
חבר רוצה לקנות סיקס, להלן הממצאים, עזבו לרגע כמה הוא מוכן לשלם:
- סיקס קצר, מודל 85, אין בו כלום, צבוע עם ספריי מאוטו דיפו, רקבונות במרכב, ריתוכים על השילדה, מנוע תקין, קלאץ' גמור, גיר חורק, קפיצים ישרים הזקוקים להחלפה/עירגול, ללא ברזנט חורף- הבנאדם רוצה עליו 15000 ש"ח ולא מוכן לרדת שקל.

- סיקס קצר מודל 88, פתוח עם ברזנט, מנוע - לא נבדק עקב אי יכולת להניע (המוכר טוען שאישתו נעלה את המפתח בחדר ואינה נמצאת בבית), כנ"ל לגבי גיר (סיפר שהגיר שלו 5 הילוכים מיובא...) וטרנספר, מרכב עם סדקים ושברים (אפשר לראות את הכביש בחריץ בין הריצפה לקנט של הבודי), צבע חיצוני נראה סביר (פרט למכה שיש בצד סף הדלת), 2 צמיגים קדמיים מפונצ'רים, הבנאדם רוצה עליו 16500 ש"ח, וזה אחרי שהוא מספר שהוא יכול למכור אותו ב-25000 ש"ח וזה ג'יפ מה אתה מצפה... אמרתי לו בהצלחה במכירה.

- סיקס קצר, מודל 83, מרכב במצב טוב (יש דפיקה בכנף וקצת ניפוחים אבל בכללית נקי מאוד), שילדה נקייה, כננת, ברזנט בסטופ, מנוע טוב, טרנספר חדש, סרן אחורי חדש, ללא טסט (שולמה רק האגרה)- 15000 ש"ח.

אם היית בוחר סיקס, מה אתה היית מעדיף לקנות מתוך הרשימה הנ"ל? וכמה אתה היית מוכן לשלם עבור בחירתך?

Saar
04-11-05, 08:23
אף אחד מהנ"ל. בטח לא במחירים שציינת.
קצת סבלנות והחבר ימצא רכבים טובים יותר במחירים טובים יותר.

השמשוני יחיעם
04-11-05, 09:00
בוקר טוב,

לפי הנאמר כאן,

אז הCJ שלי שווה כ - 35,000 ש"ח ???!!!!!!!!!

יאללה למכירה

1989 - ארווווך ,שלם, נקי, לא צריך להשקיע אגורה.

הקונה יקבל קורס בהבנת המפסיקים ומערכת החשמל :lol:

יש קונים?

זהר
04-11-05, 11:01
אני מחפש ג'יפ כבר כמה חודשים.
ראיתי אולי 7 או 8 CJs בנוסף לרכבים אחרים.
רובם נראו במצב תחזוקה לא טוב : חלודות, נזילות, גיר לא בסדר, גומיות יבשות....
על אחד מהם עם רצפה רקובה , חלודות וסרנים / גיר רטובים משמן שנת 90, יד 8 דרשו 28000.
על אחד אחר שנראה טוב, עם נעילה אחורית ומתוחזק מצוין שנת 86, יד 4 (נדמה לי) רצו 18000 אבל - פעמיים בשנה טסט - זה מה שהפריע לי - צריך זמן להתעסק - להכנס למוסך או להכין את הרכב בעצמך לפני הטסט - לגיטימי שצריך וזה חלק מהכיף ואפילו רק משיקולי בטיחות אבל לוקח אתת הזמן שלו !!
אני מחפש ג'יפ שלא צריך פעמיים טסט בשנה מהשיקול של חוסר זמן.
אם הרכב היה תקין פיקס (מכאנית וחיצונית) והיתי בטוח שאני יכול להכנס לטסט ולעבור בלי להתעסק יותר מידי בשנה שנתיים הקרובות, היתי שוקל בחיוב קניה אבל עדיין במחיר מעט נמוך מג'יפ שדורש טסט פעם בשנה, כלומר - איפשהו פחות מ 20000, תלוי בגורמים נוספים כמו שנתון מספר בעלים קודמים או תוספות ושיפורים (כננת, נעילות, מא"ג :wink: .....)

אני פתוח לקבל הצעות ולבוא לראות אם יש למישהו מה להציע !

זהר

ניר ל
04-11-05, 11:05
עידכון מהשטח.
חבר רוצה לקנות סיקס, להלן הממצאים, עזבו לרגע כמה הוא מוכן לשלם:
- סיקס קצר, מודל 85, אין בו כלום, צבוע עם ספריי מאוטו דיפו, רקבונות במרכב, ריתוכים על השילדה, מנוע תקין, קלאץ' גמור, גיר חורק, קפיצים ישרים הזקוקים להחלפה/עירגול, ללא ברזנט חורף- הבנאדם רוצה עליו 15000 ש"ח ולא מוכן לרדת שקל.

- סיקס קצר מודל 88, פתוח עם ברזנט, מנוע - לא נבדק עקב אי יכולת להניע (המוכר טוען שאישתו נעלה את המפתח בחדר ואינה נמצאת בבית), כנ"ל לגבי גיר (סיפר שהגיר שלו 5 הילוכים מיובא...) וטרנספר, מרכב עם סדקים ושברים (אפשר לראות את הכביש בחריץ בין הריצפה לקנט של הבודי), צבע חיצוני נראה סביר (פרט למכה שיש בצד סף הדלת), 2 צמיגים קדמיים מפונצ'רים, הבנאדם רוצה עליו 16500 ש"ח, וזה אחרי שהוא מספר שהוא יכול למכור אותו ב-25000 ש"ח וזה ג'יפ מה אתה מצפה... אמרתי לו בהצלחה במכירה.

- סיקס קצר, מודל 83, מרכב במצב טוב (יש דפיקה בכנף וקצת ניפוחים אבל בכללית נקי מאוד), שילדה נקייה, כננת, ברזנט בסטופ, מנוע טוב, טרנספר חדש, סרן אחורי חדש, ללא טסט (שולמה רק האגרה)- 15000 ש"ח.

אם היית בוחר סיקס, מה אתה היית מעדיף לקנות מתוך הרשימה הנ"ל? וכמה אתה היית מוכן לשלם עבור בחירתך?

האחרון נשמע הכי טוב, אם כי יקר מדי
שלח את החבר שלך לאילן אסייג, ג'יפ ארוך 89 מכלולים מכאניים משופצים כולם (מנוע, גיר, סרנים), צריך להחליף כנפיים, מכסה מנוע ולתקן את הברזנט (בסטופ), יש בו נעילה קדמית אוטו' ועוד תוספות. אם הוא נראה לו, דבר איתי, הוא יקבל אותו אחרי טסט במחיר נמוך משמעותית מהמחירים שציינת למעלה.
יש גם את הג'יפ שאני מדבר עליו למעלה, יכול להיות שהוא יוצע למכירה בקרוב במחיר בדיחה ביחס למצבו.

השמשוני יחיעם
04-11-05, 12:48
נווו יש קונים ????

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=1&item=2323

35,000 בלבד !!!!

lizard
04-11-05, 13:19
אני קניתי ב10000 מודל 86, יש סגירת ברזנט קבועה שהייתה אטומה מאוד לפני שפרקתי את החלון הקדמי.
פח לא במצב טוב וכיום אני חושב שהייתי צריך לשלם בסביבות ה8-9 אלף.

הגעתי למסקנה שאין מציאות, טוב יש אבל הן נדירות מאוד ובדר"כ דורשות טיפול נוסף.

אני חושב שעדיף לקנות רכב בכמה שפחות אבל עם מכלולים ראשיים יחסית במצב סביר.
את הכסף שבתאוריה תחסוך (נניח 10 במקום 15) תצטרך להשקיע בתיקונים.
עד היום השקעתי איזה 3-4 אלף שזה כולל החלפה מלאה של כל מערכת הקירור, 2 שעונים מכאניים חדשים, החלפה חלקית של מערכת ההיגוי, בושינגים ועוד כמה דברים קטנים.

מה שאני מנסה לומר זה שיש לדעתי 2 אפשרויות.
1. לקנות רכב מיושר במצב טוב/מעולה במחיר 20+
2. לקנות רכב במחיר 10+- אבל שצריך יישור קו.
אני העדפתי את האפשרות השניה מאחר ואני מעדיף לעשות את היישור קו בעצמי ולא להסתמך על מה שמישהו אחר שאני לא מכיר את טיב עבודתו עשה.

ניר ל
04-11-05, 13:54
פח לא במצב טוב וכיום אני חושב שהייתי צריך לשלם בסביבות ה8-9 אלף.

יש לדעתי גבול תחתון למחיר של ג'יפ, הגבול הזה הוא מינימום עלות החלקים שאפשר למכור ממנו. אם יש בו מכלולים תקינים/משופצים -
נמכור בקלות מנוע ב 3000 ש"ח, את כל השטויות שמסביב (סטרטר,אלטרנטור, מפלג, קרבורטור וכ') בעוד 1000 ש"ח, סרנים במינימום 2000 ש"ח, גיר+טרנספר 1500 ש"ח, ועוד 2000 ש"ח לכל מה שנשאר - אנחנו מגיעים ל10K עם קצת סבלנות גם למעלה מזה.
אם כל החבילה גם נוסעת ועם רשיונות אז זה לדעתי הגבול התחתון, ראיתי גם ג'יפים שנמכרו ב 3000 ש"ח - שום חלק בהם לא היה תקין.
ממה שאני שומע, מחירי החלפים עולים בצורה משמעותית, הצבא כבר נפטר מכל הג'אנק ואנשים פרטיים יודעים להגיע ישירות לסוחרים. לפני מספר שנים יכולתי לקנות מסמו ג'יפ שלם עם מנוע חדש ב 6000 ש"ח, היום זה המחיר של מנוע בלבד...

נמרוד
08-11-05, 09:54
חברים, תבינו משהו בכלכלת שוק - זה לא משנה בכלל כמה אנשים מבקשים!

מה שחשוב זה בכמה נסגרות עסקאות, ולכן הנתון האמיתי היחיד שהוכנס כאן הוא של מיכה - הג'יפ של מיכה החליף ידיים ב10,000 שקלים (אגב, מיכה, תודה על הכנות, זה לא ברור מאליו). נראה לי לפי התיאורים שהוא במצב טוב יותר מכל השלישייה שאביעד תיאר, ולכן ברור שהאנשים האלו חיים בעננים. אבל זה חלק מהעניין - מי שיש לו ג'יפ לא ממהר למכור, זה לא כזה נכס משמעותי שצריך את הכסף. בונים על זה שאיכשהו, מתישהו, יבוא פראייר. בדרך כלל, הוא לא בא, ובסופו של דבר הג'יפים עומדים הרבה זמן, רק מתפתחים בתור גרוטאה ומחליפים ידיים בסוף במחירים הרבה יותר נמוכים, רק שעל המחירים שבהם עסקאות נסגרות וכסף מזומן עובר מיד ליד, אנחנו בדרך כלל לא שומעים ולא קוראים.

elitkh
08-11-05, 12:03
השאלה היא גם למה אתה קורא בדיוק "תקין"
אני קניתי CJ5 במצב נסיעה אבל:
שתי משאבות ברקס קדמיות הוחלפו -100 ש"ח ליחידה.
היה חסר בית פילטר אוויר-הושלם.
מצבר הוחלף-400 ש"ח.
קשת התהפכות לא בטיחותית-נקנתה חדשה ב200 ש"ח.
חגורות בטיחות-עוד 200 ש"ח.
טיפול (שמן+פילטר שמן,מים ירוקים במקום מים רגילים ברדיאטור,מסנן דלק,פלאגים) כ200 ש"ח.
הוחלפו שמנים בכל המכלולים האחרים (שני סרנים וגיר-טרנספר).

אחרי הטיפול הזה הרכב פחות או יותר "תקין"
טיפה חופש בהגה -יתכן שידרוש החלפת אחד התפוחים.
קפיצים קצת שטוחים ובולמים חלשיםיטופלו בהמשך.

רשימה ארוכה של ישור קו.
אבל אני לא יודע אם ניתן לקרוא לרכב כזה " לא תקין".

לדעתי עם הרכב בבסיסו (בודי ,שלדה,מכלולים עיקריים ) הוא טוב -כל השאר ניתן לתיקון בעלות נמוכה יחסית.
בסופו של דבר גם אם תקנה רכב קצת יותר יקר אבל הוא מתוחזק טוב-זה יעלה לך פחות מאשר לקחת רכב במצב לא טוב ולתקן אותו.
לדעתי רכב כולל ישור קו כמו שציינתי לא אמור לעלות יותרמ15-18 אלף ש"ח.-כמובן מדובר ברכב סטנדרטי ללא שיפורים.
אלי

lizard
08-11-05, 12:35
תודה נמרוד.
לדעתי שלמתי יותר מידי על האוטו. הייתי קצת לחוץ על רכב ובדיעבד זו כנראה הייתה טעות.

נמרוד
08-11-05, 12:56
מיכה, לא שילמת יותר מדי, ולא פחות מדי. שילמת מה ששילמת.

אתם יודעים איך לוי יצחק כותב את המחירון? או לפחות איך הוא אמור לעשות את זה? סקר של עסקאות חתומות.

בבורסה, כל העסקאות גלויות, כל מניה שמחליפה ידיים מחיר ההחלפה ידוע ונמצא במחשבים וכך הערך של כל מניה === "מחירון" מתעדכן כל הזמן, כל רגע. בשוק הרכב, רוב רובן המוחלט של העסקאות נסגר ואין לאף אחד מלבד שני הצדדים מושג בכמה. אני יודע שאנשים נוטים להגזים ולשקר לגבי המחיר שבו קנו או מכרו, וברוב המקרים פשוט לא מספרים - זה גם לא מעניין אחרי שהעסקה נסגרה. זה מעניין רק לפני, אבל אז אתה לא יודע...

אם כל מי שקונה סיקס יכתוב בכמה נסגרה העסקה כאן, בכנות, יוכל להווצר כאן מעין "מחירון". השאלה היא האם המחירון הזה יעזור בכלל? הוא יעזור לחלק מהגולשים כשהם באים לקנות, אבל עלול להפריע לאחרים, דווקא לבעלי הסיקסים המשופרים והמושקעים, כשהם באים לקנות - עוד חסר לי שיום אחד אני ארצה למכור את הסיקס ויבוא אלי קונה: "למה מי מת, מה הסיקס שלך עשוי מזהב? בג'יפולוג כתוב שמחירון של סיקס שנת 89 זה ככה-וככה ותגיד תודה אם תקבל גם את זה". וכל אחד מאיתנו נמצא לפעמים בצד הזה ולפעמים בצד השני, אז בשביל מה?

מחירון לוי-יצחק קיים בשביל צורך אחר לגמרי - בשביל חברות הביטוח. שם אין ברירה, חייבים מחיר שוק מוסכם ורשמי בשביל לתת ערך לפוליסות הביטוח. משם המחירון הזה משפיע על כל השוק, התהליך הוא דינאמי, המחירון משפיע על השוק לא פחות מכפי שהשוק משפיע על המחירון. אותו תהליך, רק אלים ומהיר יותר קורה גם בבורסה לניירות ערך.

ניר ל
08-11-05, 13:55
אלי, אם אלו כל הבעיות של הרכב אז הוא תקין, לאללה תקין.
נמרוד - מניה זה מניה, הן זהות לחלוטין אחת לשנייה, יחד עם זאת ניתן לראות תנודות מחירים בכל רגע, זה גם שוק משוכלל שבו רוב המידע גלוי לכולם.
אין שני ג'יפים דומים, אבל לפחות כרגע דבר אחד ברור - יש היצע של סיקסים, מנסיון הם במצב טוב, אפילו מעולה באופן יחסי, הם מוצעים למכירה במחירים של 10 - 15 ש"ח, שזה קרוב למחיר שבו כבר כדאי לזרוק את הרכב בחצר ולחכות לפנסיה. אם מישהו מצפה לקבל במחיר הזה רכב שנראה כאילו התגלגל הרגע משערי המפעל, בלי חלודה ובלי פגמים - כדאי שיבדוק את עצמו... קניתי לא מזמן רכב שנת 97 והשקעתי 4000 ש"ח ב"יישור קו", רכב שמצבו באמת קרוב לחדש, אז למה שרכב עתיק עם מאות אלפי ק"מ יהיה במצב טוב יותר ?

ניר ל
08-11-05, 17:23
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=11448

אין לי יותר מילים,
חסר למי שיבכה בשנים הקרובות שאין סיקסים טובים וזולים למכירה...

חבר, אתה חסר

נחום
08-11-05, 20:55
דווקא לי המחיר נראה קצת יקר ..... :twisted:

AvigdorAharon
09-11-05, 05:41
חבר, אתה חסר
ומי ממקימי האתר, עדיין מטייל עם CJ???

הולך ופוחת הדור!

אביגדור

-->