PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימו לב... גנבים באור יום.

היילקס אספנות
13-04-16, 18:02
אתמול בשעה חמש וחצי בדרך חזרה לבית
החסרון הגדול של ההילקס הציל אותי מגניבה.

על כביש מהיר אני מזהה סקודה שנוסעץ בקצב של ההילקס 100קמש ועושה הכל כדי לא לעקוף אותי .
בהתחלה חשבתי שאלה שוטרים שעוד שניה יורו לי לעצור לטובת בדיקת ניירת...
יורד במחלף ועוצר ברמזור לקראת הכניסה למושב ושם לב שברכב ישנם שני בני דודים שבוחנים את היילקס.

למרות העייפות מחליט לא להכנס למושב אלא להמשיך בנסיעה ולהבין אם אני אכול סרטים או שאני בדרך לאיבוד המכונה.

נכנס יישוב סמוך
לרחוב צדדי ללא מוצא
הסקודה מלווה גותי וממשיכה ברחוב.

נכנס לחניון על עמודים מחנה את היילקס שם רק מנעול הגה ויוצא ללובי של הבניין.

מתקשר לשלושה חברים מהמסייעת ומדווח להם שאני לקראת תקרית ויצמצמו טווחים לסיוע.

לאחר עשר דק...עדיין אור יום בחוץ מגיע בחור עם קפוצון ועושה סבוב ברחוב.
לא מזהה אותי ויוצא בהליכה חזרה לרחוב המחבר.
עוד חמש דק ומגיע שוב עם פאוץ קטן.
הפעם ניגש ישירות לטנדר ממש כאילו הוא הבעלים.
השארתי את הנעילה המרכזיץ פתוחה כדי למנוע נזק למנעול... הוא מנסה לפתוח ומעלה חיוך!

אין מה להרחיב על הנעשה בהמשך
אך הבחור לא יגנוב רכבים בחצי שנה הקרובה יש מצב שגם לנהוג הוא יתקשה.

בקיצור יש יתרון לעגלה!

פקחו עיינים

רפי לין
13-04-16, 18:18
פעולה יפה.
האם ההורים שלו יכירו אותו?
בברכה - רפי לין

asafk
13-04-16, 18:50
הסיפור כמובן בדוי ולכן נבקש מפותח השרשור להיזהר בדבריו.

בכל מקרה, יישר כוח על הערנות.

אסף.

נמרוד - מערד
13-04-16, 19:17
עבודה יפה, וכמובן מה שאסף אמר.
נמרוד

נדב ש.
13-04-16, 19:22
מחשבה ודרך פעולה יפים בהחלט, שאפו.

six 4 life
13-04-16, 19:43
רק ככה.

tom1105
13-04-16, 19:48
בסיפור הבדוי דאגו לטפל ברכב המלווה ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

DANI1
13-04-16, 19:52
זה מזכיר לי את יחידת 101 המתולוגית .
DANI 1

היילקס אספנות
13-04-16, 20:01
לא מאיר הר ציון ובטח לא צנחן אבל תובנות שכולם יכולים ללמוד מהבדיה הנל:
1.הם ממש עוקבים אחריי מכוניות.ללא מורא!
2.הרכב הוא לא מקרי... הם פועלים לפי הזמנות ממוסכים או משחטות לא ברור- להם לא אכפת מה הרכב או של מי.
3. הם ממש טובים לצורך העניין בפאוץ של הברנש היו ערכת נחשים . שני מסוריות.מפתח מסטר וכמה חוטי נחושת.
4.בגדול הם לא מפחדים ממשטרה ... הם אפילו ניסו להזעיק ניידת !

דרור ברלי
13-04-16, 20:38
ברור.

למה שיפחדו?... במדינת הפוליטיקלי-קורקט שמפחדת מהצל של עצמה ומהבג"צ ומוכנה לרדת על ארבע רק כדי שהמגזר לא יידלק, מותר להם הכל. אבל הכל...
כשבתכל'ס מותר להם לא לשלם מיסים, לא לציית לחוקי תנועה, להחזיק בכמויות עוצרות נשימה של נשק, לבנות כלכלה שלמה על גניבות רכב - זה אתה שצריך להודות שבאמת הם לא הזעיקו משטרה ו/או הגישו נגדכם תלונה - כי אתה וחבריך הייתם מוצאים את עצמכם עצורים ושופט שמאלני שממהר לשחרר גנבי רכב, היה תוקע לכם את כל הצינור עם ההברגה.

וזה לפני שאמרתי משהו על הבחור שקיבל מכות - כי יש סיכוי שהסיפור לא נגמר ושייתכנו נקמות למיניהן. לדעתי כדאי ש"תקרר" את האוטו לכמה שבועות/חודשים במקום חנייה אחר ואני לא צוחק.

ושלא תבינו לא נכון - אני בעד טיפול בגנבים ביד קשה, יד נפץ אפילו - עונשי מאסר של עשרות שנים עם עבודת פרך אבל זו צריכה להיות מדיניות רשמית של הרשויות, לא עבודה של ויג'ילנטים אזרחיים. אבל זה לא יקרה - כי במדינת הפוליטיקלי-קורקט, הבג"צ וה"בצלם" הרקובה, חירותו של הגנב לעולם תגבר על בטחונו של אזרח שומר חוק.

asafk
13-04-16, 20:48
נקמה לא תהיה. זה סיכון מקצועי שהם מקבלים בהבנה.
אבל את ההיילקס כדאי להעלים.

אסף.

נדב ש.
13-04-16, 20:55
ברור.

למה שיפחדו?... במדינת הפוליטיקלי-קורקט שמפחדת מהצל של עצמה ומהבג"צ ומוכנה לרדת על ארבע רק כדי שהמגזר לא יידלק, מותר להם הכל. אבל הכל...
כשבתכל'ס מותר להם לא לשלם מיסים, לא לציית לחוקי תנועה, להחזיק בכמויות עוצרות נשימה של נשק, לבנות כלכלה שלמה על גניבות רכב - זה אתה שצריך להודות שבאמת הם לא הזעיקו משטרה ו/או הגישו נגדכם תלונה - כי אתה וחבריך הייתם מוצאים את עצמכם עצורים ושופט שמאלני שממהר לשחרר גנבי רכב, היה תוקע לכם את כל הצינור עם ההברגה.

וזה לפני שאמרתי משהו על הבחור שקיבל מכות - כי יש סיכוי שהסיפור לא נגמר ושייתכנו נקמות למיניהן. לדעתי כדאי ש"תקרר" את האוטו לכמה שבועות/חודשים במקום חנייה אחר ואני לא צוחק.

ושלא תבינו לא נכון - אני בעד טיפול בגנבים ביד קשה, יד נפץ אפילו - עונשי מאסר של עשרות שנים עם עבודת פרך אבל זו צריכה להיות מדיניות רשמית של הרשויות, לא עבודה של ויג'ילנטים אזרחיים. אבל זה לא יקרה - כי במדינת הפוליטיקלי-קורקט, הבג"צ וה"בצלם" הרקובה, חירותו של הגנב לעולם תגבר על בטחונו של אזרח שומר חוק.

טיול סופ"ש, צפון מדבר יהודה, עצירה במצפה מכוור "ליהנות מהנוף"... עאלק, תפסנו שם חבורה שוחטים כבשים בתוך המבנה, מבעירים אש, מקימים מאהלים ומה לא!
כמובן ביציאה דיווחנו לפקחים שהיו עסוקים ביחד עם יחידת חילוץ מגילות להוציא מטיילים רגליים החוצה מחשש לשיטפונות שבאו, ומה ענו לנו? "אנחנו יודעים... אין מה לעשות..."

ד ו ר ו ן
13-04-16, 21:07
1.הם ממש עוקבים אחריי מכוניות.ללא מורא!

כבר לפני 15 שנה בדרום, זו הייתה תרגולת ידועה. לבדוק שלא נצמד אליך מישהו.

היינו ממשיכים הלאה ולא נכנסים לישוב או נוסעים במעגלים עד שהם הבינו שראו אותם.

חבר שהתרשל בתהליך פגש אותם בחצר בלילה כשבאו לגנוב את המפתחות ל-CJ7 המחודש שלו.

zagi
13-04-16, 21:24
נקמה לא תהיה. זה סיכון מקצועי שהם מקבלים בהבנה.
אבל את ההיילקס כדאי להעלים.

אסף.

הצחקת אותם ...

שכן של לקוח בבאר שבע חזר באמצע היום הביתה , שומע רעשים מבפנים ..
הבחור אמיץ , נכנס הביתה עם אקדח שלוף כדור בקנה .
הגנבים שמעו אותו נכנס והתחילו לברוח מאחד החלונות , הבחור הספיק לירות באחד החברה ברגל אך הם הצליחו לברוח .

אחרי שבועיים אנסו את אישתו בבית שלו ... אחד האנסים היה צולע .

היילקס אספנות
13-04-16, 21:30
אסף אתה מזכיר לי משפט ששמעתי מזמן...
"אפשר להוציא את היהודי מהגלות אבל להוציא את הגלות מהיהודי זה כבר קשה מאוד"

"להעלים את ההיילקס"
זאת תשובה של יהודון שמפחד מהאריס שלו .

ונניח שאותו בן דוד במפגש נדרש למסור פרטים כמו שם ושם משפחתו ומקום מגוריו...

ונניח שהוא הבין שאם חס ושלום יקרה פאנצר לטנדר הוא ומשפחתו יצטרכו לספוג נזקים קשים ובו נגיד ששיחה עם אביו הייתה מאוד משכנעת לפחות לפי הנכנות שלו באותו רגע.

ובלי קשר
להפסיק לחשוב הגנה ולעבור להתקפה מתוך בטחון
בעצמנו ומה אנחנו עושים כאן על האדמה הזאת.

לומר שזה תמיד מצליח אני לא יכול לומר...אבל כך אני מנסה לגדל את ילדיי
בברכה

asafk
13-04-16, 21:34
יודע מה? שכנעת אותי.

אסף.

zagi
13-04-16, 21:40

"להעלים את ההיילקס"

ונניח שהוא הבין שאם חס ושלום יקרה פאנצר לטנדר הוא ומשפחתו יצטרכו לספוג נזקים קשים ובו נגיד ששיחה עם אביו הייתה מאוד משכנעת לפחות לפי הנכנות שלו באותו רגע.

ובלי קשר

בברכה

אהבתי ...!!!

פרנצ'י
13-04-16, 23:13
חסר כפתור לייק באתר..
שאפו.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

גלעד .ג.
14-04-16, 00:22
דווקא יש כפתור לייק...

Sent from my iPhone using Tapatalk

פרנצ'י
14-04-16, 00:31
מה taptalk לא הצלחתי למצוא.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

boaz avrahami
14-04-16, 07:13
אני מכיר סיפור שנגמר קצת אחרת...
היות והיהודי חטף מכות אז הסיפור לא בדוי.

חבר מהמושב רדף אחרי גנבים מרוקנים בית באמצע היום במושב.
מרדף רכוב שעבר דרך פרדס שבו הם נעצרו, יצאו עם אלות ופירקו לו את התחת.
לקחו את מפתחות ההילקס שלו וברחו.
הבחור עקשן, הוציא מפתח מוסלק והמשיך לרדוף עד שאיבד אותם בכפר הערבי השכן.

מאיר רוטברג
14-04-16, 07:45
ערנות לא תזיק,
כמובן שהסיפור בדוי היות ויש לו עילת תביעה

weref
14-04-16, 07:55

זו הילה לצייד..
"They bomb a church, we bomb 10. They hijack a plane, we take out an airport. They execute a tourist, we tactically nuke an entire city"

ד ו ר ו ן
14-04-16, 09:39
הצחקת אותם ...

שכן של לקוח בבאר שבע חזר באמצע היום הביתה , שומע רעשים מבפנים ..
הבחור אמיץ , נכנס הביתה עם אקדח שלוף כדור בקנה .
הגנבים שמעו אותו נכנס והתחילו לברוח מאחד החלונות , הבחור הספיק לירות באחד החברה ברגל אך הם הצליחו לברוח .

״שכן של לקוח״..

הרבה שנים גרתי בדרום,
סיפורי קרבות עם גנבים מכיר ממקור ראשון, לא יד שלישית

היו שנים יותר גרועות והיו שקטות,

זה תמיד היה במנעד של מאזן אימה, אבל אף פעם לא הייתה נקמנות מצד בדואים.
לחזור לנסות לגנוב כן, אבל לא נקמנות.

זה יותר מתאים לקבוצות אחרות באוכלוסייה.

tamir128
14-04-16, 13:52

"להעלים את ההיילקס"

ובלי קשר

בברכה

הבעיה היא שאנחנו עדיין בגלות.
יש לבחור מזל שהם לא מתלוננים עליו במשטרה.
באים עם עו"ד, מספרים שרצו לקנות את הרכב ותקפו אותם על רקע גזעני.
היהודון מפחד בצדק, כי זה שנלחם בו הוא יהודון אחר, שגרוע הרבה יותר.

מידבר
14-04-16, 18:37
״שכן של לקוח״..

הרבה שנים גרתי בדרום,
סיפורי קרבות עם גנבים מכיר ממקור ראשון, לא יד שלישית

היו שנים יותר גרועות והיו שקטות,

זה תמיד היה במנעד של מאזן אימה, אבל אף פעם לא הייתה נקמנות מצד בדואים.
לחזור לנסות לגנוב כן, אבל לא נקמנות.

זה יותר מתאים לקבוצות אחרות באוכלוסייה.

דורון חביבי, נקמנות יש גם יש אבל לא סתם כך ולא באופן חסר הגיון. כלומר, אם תפשת אותו ונקטת נגדו צעד שהוא תופש כלגיטימי ומידתי בזה יסגר הענין. אם פעלת נגדו באופן מוגזם בעיניו, הוא ינקום כדי לאזן. עכשיו לך נחש מה פירוש "מידתי או לגיטימי" בעיניו...

ד ו ר ו ן
14-04-16, 18:51
ולזה קוראים מאזן האימה.
מה הוא חושב שאתה מסוגל עוד לעשות לו.

אני חושב שהסיפור שאני לא ממש קונה אותו לגבי האונס, אם הוא היה יורה ורק מפחיד אותם, הם לא היו חוזרים לבית הזה.

מה גם, שירי ופציעה זה אירוע מאד מורכב שבספק אם המשטרה לא הייתה מעורבת, והסיפור היה שונה.

אין לך סיבה מוצדקת לירות בפורץ עצמו בשלב בו הוא בורח מהבית.

באירועים שהכרתי, שני הצדדים היו שפויים בהקשר לאירוע והתגובה.

gp1
14-04-16, 21:21
דורון.
במושב בחוף הכרמל היה למישהו סקודה אוקטביה או משהו אחר כמו המוניות והניידות משטרה. הקיצר הם חשקו בסקודה , רכב חדש עם ק"מ נמוך. הגיעו פרצו לבית בזמן שהאנשים ישנים, לקחו מפתחות פתחו הניעו התחילו לפתוח את שער החצר . השכן יצא עם אקדח ביד. הם נטשו וברחו. יומיים אחרי זה הם חזרו , הניעו פתחו את השער ונסעו לדרכם.
מושב לידו מרצדס חסומה במשאית בצד ימין הבית , ובצד שמאל גינה מוגבהת עם הרכה אדמה ושני אדני רכבת לגובה. המרצדס נעלמה עם המשאית.
כשהם רוצים רכב מסויים הם ישובו שוב ושוב עד שהם יצליחו

lizard
14-04-16, 23:00
אני שמעתי על רייזר שהיה אחרי חומה קטנה וכלי רכב אחד ללא מצבר. הם גנבו מצבר מהשכנים, הזיזו את הרכב ללא המצבר והרימו את הרייזר מעל החומה. אם הם רוצים, הם יכולים.
אם לא היום אז מחר. הדבר היחידי שאפשר לעשות זו הרתעה ולגרום לכך שהעבודה לא תצדיק את המחיר אבל הרתעה אי אפשר לעשות מולם והמחיר שהם מקבלים גבוה.

ד ו ר ו ן
14-04-16, 23:49
דורון.
במושב בחוף הכרמל היה למישהו סקודה אוקטביה או משהו אחר כמו המוניות והניידות משטרה. הקיצר הם חשקו בסקודה , רכב חדש עם ק"מ נמוך. הגיעו פרצו לבית בזמן שהאנשים ישנים, לקחו מפתחות פתחו הניעו התחילו לפתוח את שער החצר . השכן יצא עם אקדח ביד. הם נטשו וברחו. יומיים אחרי זה הם חזרו , הניעו פתחו את השער ונסעו לדרכם.
מושב לידו מרצדס חסומה במשאית בצד ימין הבית , ובצד שמאל גינה מוגבהת עם הרכה אדמה ושני אדני רכבת לגובה. המרצדס נעלמה עם המשאית.
כשהם רוצים רכב מסויים הם ישובו שוב ושוב עד שהם יצליחו

מה זה קשור לעניין הנקמנות והאונס?

זה שיש גנבים מוכשרים ונחושים זו אקסיומה.

דרור ברלי
15-04-16, 07:47
המשטרה מכירה את כל כנופיות הגנבים. אחד-אחד. בשמות.

ולא עושה עם זה דבר. זו עובדה.

וזה מפני שלמדינה הרקובה הזו יש אינטרס ברור בהמשך הגניבות ואפילו בהתגברותן. זה מניע את הכלכלה ומכניס מיסי עתק לקופת המדינה. אז היא מוכרת אותנו, האזרחים, לכנופיות האלה.

תמיר צודק, אנחנו עדיין בגלות.

asypeer
15-04-16, 10:54
עוד יציאה יצירתית: גנבים פרצו לבית עסק באיזור התעשיה בעמק חפר רק כדי לשבור חומת בלוקים שהובילה אותם לחצר של מפעל שכן. עבדו כל השבת ויצאו עם שקי חומרי גלם בשווי 200K שמיד הגיע לחברון, את מצלמות האבטחה הם שברו ואת האזעקה ניטרלו בהתגנבות יחידים כמה ימים לפני. המשטרה יודעת באיזו כנופיה מהצפון מדובר (טובא-זנגריה), אבל כמובן שלא נעשה דבר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
15-04-16, 11:10
ונניח שמודיעינית המשטרה יודעת מי זה,
אם אין ראיות שמאפשרות הגשת כתב אישום אין לה מה לעשות בנדון.
לגבי התיאוריה של דרור,
וואלה הייתי מוכן להשאיל את הסרט שהוא חי בו לכמה ימים רק כדי לפלפל קצת את חיי האפורים.
בתור עיתונאי רכב הייתי מצפה ממך שתתלוה לכמה ימים ליחידת אתגר לפני שאתה כותב את הפנטזיות האלה.

גיא
15-04-16, 12:51
http://www.automag.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7% 99%D7%9D-%D7%92%D7%A0%D7%91%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E/

לי גנבו את הסקודה ... באו כמה פעמים עד שגנבו ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

boaz avrahami
15-04-16, 17:26

וזה מפני שלמדינה הרקובה הזו יש אינטרס ברור בהמשך הגניבות ואפילו בהתגברותן. זה מניע את הכלכלה ומכניס מיסי עתק לקופת המדינה. אז היא מוכרת אותנו, האזרחים, לכנופיות האלה.

תמיר צודק, אנחנו עדיין בגלות.

אתה באמת חושב שהמערכת כל כך מתוחכמת ויודעת להפעיל את השוטר לפי האינטרסים שלה?!
אתה משעשע....

החוקים לא מאפשרים להם לסגור תיק בהרשעה,
המשטרה לא יעילה מספיק בשביל להביא ראיות
אלו תירוצים רציניים אבל ליחס למערכת עודף תחכום זה נאיבי

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

היילקס אספנות
15-04-16, 17:57
המשך סיפורי בדיות...

לאחר אמירות לחצים ופחדים בעיקר סביב עולם הנקמה או לחילופין שייקחו גם את הסקודה שחונה מחוץ לבית שידוע שגם הוא מפירמה חביבה על בני דודנו התכנסנו אמש חברי המסייעת והעברנו את הקרב לגזרת היריב...

בערך בתשע הגענו לשכונה לא מטופחת בפאתי עיר מעורבת במרכז הנער השני ששאלנו היה כבר מקושר לחמולה והפנה אותנו לאבי אשת המכר הפצוע...

האמת שהמפגש היה מעניין ואפילו קצת מעציב
הם ממש לא התלהמו ואפילו הוציאו קפה ומתוקים
לא מחפשים נקמה ואפילו מודים שאם מישו היה שולח יד לרכושם גם כן היו מגיבים בצורה הנל.

אמרו שאין להם דרך אחרת להתפרנס ושרוב "הלקחות" שלהם הם יהודים שמחפשים סחורה זולה ...ושגם כך יש ליהודים ביטוח אז הם מרוויחים מזה רכב חדש במחיר
מחירון...

לקראת 2300 הם מתחילים לזוז באי נוחות בספה ולשאלתנו הם עונים שיש רכב שצריך להביא והרגע הבעלים יצא את הבית וזו שעה נוחה וכך יספיקו לקום לתפילה בבוקר...

הזיות
שבת של שלום

Bernard
15-04-16, 18:53
ואח"כ יש כאלה שאומרים שאני מדבר יותר מידי...

דרור ברלי
15-04-16, 20:42
ונניח שמודיעינית המשטרה יודעת מי זה,
אם אין ראיות שמאפשרות הגשת כתב אישום אין לה מה לעשות בנדון.
לגבי התיאוריה של דרור,
וואלה הייתי מוכן להשאיל את הסרט שהוא חי בו לכמה ימים רק כדי לפלפל קצת את חיי האפורים.
בתור עיתונאי רכב הייתי מצפה ממך שתתלוה לכמה ימים ליחידת אתגר לפני שאתה כותב את הפנטזיות האלה.

בשום מקום לא כתוב שעיתונאי צריך להיות מנומס. יש עובדות.
אני מבין שאתה עוד אחד מהמתנדבים המשועממים?
תבין ששום שם קרבי ונועז של יחידה משטרתית כזו או אחרת כבר לא עושה שום רושם. לא עלי ובטח לא על הגנבים.
גם אם תפסתם מישהו, שופט שמאלני רחמן משחרר אותו מהר מאוד.

אני מכיר ממקור ראשון מקרה של גנב מואדי-ערה שנתפס ע"י שומרי שדות, הובא לתחנת משטרה, התברר שיש לו יותר מ-70 רישומים על גניבות רכב. אז פתחו לו עוד תיק ושחררו אותו. כמה שעות אחר כך נתפס שוב ע"י אותם שומרי שדות באותו בית, מנסה להשלים את העבודה שהפסיקו לו באמצע.
כמובן שנפתח עוד תיק, והבחור שוחרר שוב.

בקיצור - זו אולי לא אשמת המשטרה אלא המחוקק - אבל בשורה התחתונה כל האתגרים, הלהבים, הנמרים ושועלים - הם לא יותר מחרטטנים פאתטיים. שלטון חוק עאלק. הגנבים לא טיפשים, הם מכירים את החוק הרבה יותר טוב מאיתנו והם יודעים טוב מאוד שהחוק לצידם. הם צוחקים למשטרה בפנים. ממש אין להם שום סיבה הגיונית להתנגד או לברוח - אז יפתחו להם עוד תיק.... ביג-דיל.
אשכרה חבל על התקציבים וכספי הציבור שנשפכים על המשטרה הזאת שמבחינתי כאזרח שבטחונו האישי ובטחון רכושו מופקרים - פשוט לא עושה כלום. גם אם זה רק בגלל שהחוק מגביל אותה.

ומה שאני מתאר זה לא סרט אלא מציאות. אל תזלזלו בפוליטיקאים - הם אנשים מנוולים ומתועבים - ובעיקר חכמים. הרבה-הרבה יותר חכמים ממה שאתם חושבים, והם לא סופרים אתכם. הכל נמדד בכסף והם מסתכלים על המאקרו - על התמונה הגדולה. מבחינתם מיגור הפשיעה אינו כלכלי. עידוד הפשיעה - כלכלי ועוד איך. לכן המדינה לא ממהרת למגר את גניבות הרכב, כי כולם מרויחים מזה - ואם מדובר בפרייבטים עם ביטוח מקיף, אז אפילו בעל הרכב מרויח - כי הוא מקבל מחיר-מחירון, מה שאין סיכוי שיקרה אם ינסה למכור את האוטו בשוק החופשי. אפילו חברות הביטוח לא מפסידות - כי הן מייקרות את הפרמיות בהתאם למידת ה"גניבות" של דגמי רכב מסויימים.

Bernard
15-04-16, 20:56
אולי זה רק אני אבל חלק מהסיפורים שאני שומע פה, כולל האחרון של דרור, נשמעים לי.. אפעס, לא כ"כ ... הגיוניים.
ואני טיפל'ה מכיר איך הדברים עובדים... טיפל'ה.
אז או שבמקומות האלה יש משטרה אחרת, של מטומטמים לגמרי... אבל ממש, מעבר לגבול הפיגור העמוק או שהסיפורים הם... סתם סיפורים.
אני רק יכול להגיד לכם, שלעומת מה שקורה פה, עם חקירות הביניים (ברמה של בין גנב שנתפש על חם, לבין חקירות פשע מאורגן וכו') - המשטרה שלנו טובה יותר פי כמה.. בכל מובן.
ועדיין... כל ה"אספנים" למיניהם... מדברים יותר מידי.

six 4 life
15-04-16, 22:10
אולי זה רק אני אבל חלק מהסיפורים שאני שומע פה, כולל האחרון של דרור, נשמעים לי.. אפעס, לא כ"כ ... הגיוניים.
זה לא ממש משנה איך זה נשמע לך.
זו המציאות כאן היום וגם הרבה יותר גרוע מזה.

Bernard
15-04-16, 23:24
זה לא ממש משנה איך זה נשמע לך.
זו המציאות כאן היום וגם הרבה יותר גרוע מזה.

תשמע ארז...
זה לא קשור ל"היום" ולא לזה שאני "שם" ולא כאן..
פורץ שנתפס בתוך בית לא משוחרר באותו לילה ואם ("נגיד") שוחרר ונתפס באותו לילה שוב (ועוד באותומקום) לא משוחרר כל כך מהר... גם לא לאחר כמה שבועות - אז או שהסיפור לא "מסופר נכון" או ש.. לא היה.
ואונס זה לא משהו ש"נפתר בלא כלום כ"כ מהר", בטח לא בתיאור ה"עובדות" כמו שתוארו פה.
ו"כבוד בין גנבים" (או במקרים שתוארו פה... "מגיע לי ולכן לא תהיה פעולת תגמול") זה משהו שיש רק בסרטים...

בקיצור.. בערך כמו תאוריות הקונספירציה של דרור - נשמע טוב למי ש.. רוצה לשמוע את זה..

ואת היתר, אגיד בה"פ, למי שרלוונטי..

ניר ל
16-04-16, 09:21
חברות הביטוח לא מפסידות, הם הקזינו בסיפור הזה, מחיר כלי הרכב הגנובים נופל על ציבור מחזיקי הרכב בכללותו.
המדינה מרוויחה מיסים מכך שנקנה רכב חדש במקום הגנוב ומפסידה מכך שנעשה שימוש בחלפים גנובים, ענישה קשה לסוחרים ומשתמשים בחלפים גנובים כמו למעסיקי ומסיעי שבח״ים זה משהו שיכול להועיל.
הטיפול בעבירות רכוש בעייתי, לא חושב שזה מכוון ומנוהל מלמעלה. יש סדר עדיפויות למערכת וזה לא בראש סדר העדיפויות. אם הייתה מחאה ציבורית רצינית, המחוקק היה מטפל בזה, היו מאלצים את השופטים ״השמאלנים והרחמנים״ להעניש בחומרה ועוצרים עד למשפט אם זאת הבעיה. את עניין הדלת המסתובבת - הקלות בה משוחררים עברייני רכוש, גם אם נתפסים על חם ( כל מה שהם צריכים זה פשוט להודות) ואת התסכול בקרב השוטרים, אני מכיר מלא מעט אנשי משטרה, אולי ברנרד יכול להסביר למה יש סיבה להחזיק במעצר אדם שהודה וממתין למשפטו אם איננו מהווה סכנה לשלום הציבור.

Bernard
16-04-16, 15:47
אין שום סיבה להחזיק במעצר מישהו שלא מהווה סכנה. מעצר (לחקירה ו/או המתנה למשפט) אינו מהווה חלק מהעונש (למרות שהוא בהחלט נלקח בחשבון אם מורשעים... או יוצאים זכאים מוחלטים) אבל...
עבירת רכוש, במיוחד אם מדובר בעבריין שחוזר על מעשיו (נעצר/הורשע כמה פעמים) כן מהווה סכנה (לשלום ה/) לציבור, ויש על כך כמה וכמה החלטות של בימ"ש עליון.
יחד עם זאת, יש חובה על שופט (שמאלני או ימני, אוהב אדם או שונא "שחורים")לבדוק אם ניתן למצוא "חלופת מעצר", שעונה על לשמור על (שלום) הציבור מפני העבריין - ופה "נופלים" ה... שופטים/ציבור.
שתבינו - המטרה של המשטרה היא דווקא לעצור ולהחזיק במעצר. זה טוב לסטטיסטיקות (וכך גם זה נמדד - כמה מעצרים עד תום ההליכים יש.. הרשעה כבר לא כ"כ משנה..) וזה אחד המדדים העיקריים ב"מיגור הפשיעה" (ולכן דרור יכול לקשקש עצמו לדעת, בנוגע ל"מטרות המשטרה" ועדיין, למרות כל המלל והלהט, להיות טועה לגמרי).
אם נשים רגע בצד את הסיסמאות של "שירות לציבור" ו"לענות יפה בטלפון" ו"לא רוצים לעבוד קשה" וכו', אחת המטרות העיקריות ביעדי המשטרה, היא כמות ה"מעצרים עד תום ההליכים"..
לכן, המשטרה, לא מעודדת שיחרור מהיר ולכן הסיפורים שהובאו לא נשמעים לי מאפיינים (ויוצאים מהכלל, בסיגנון "אני מכיר אישית", הם... יוצאים מהכלל).

ובכל זאת ולמרות הכל וגם אם "מגיע לו" (ומגיע!!) אני לא בעד לקחת את החוק לידיים (תרתימשמע) ובטח לא לעשות את זה בשותפות של כמה אנשים ובטח לא ... לדבר על זה.

נמרוד
17-04-16, 15:26
דרור זה שאתה כותב שמשהו (שנשמע מופרך) הוא עובדה, מגדיל ומדגיש את הפונט, לא הופך את המשהו ליותר משמועה. להיפך, הייתי אומר שמי שמגדיל לא בטוח במה שהוא כותב...

דרור ברלי
17-04-16, 20:40
זה מופרך ממש כמו שהג'יפוקליפסה מופרכת והטסטים זה דבש וקלי קלות.

אני מאוד בטוח במה שכתבתי. כי אני יודע, ממקור ראשון ואמין על המקרה הזה.
ומדגיש כדי שתוציא את המסכה של ה-CJ מהתחת ותשים לב למה שחשוב לדעת.

gp1
17-04-16, 20:59
8 שנים התנדבתי בגלל חברים לממיד של משמר הגבול . באיזור כפרי שרוב תפקידו שם, זה למנוע גניבות .
ערב אחד קוראים לנו בקשר בשעה 21:00 תגיעו לתחנת המשטרה המקומית לתידרוך. מגיעים . 2 ניידות מתנדבי מג"ב , איזה 4 רכבי מג"ב עם 2 אנשי קבע בכל רכב ועוד שני רכבי קציני מג"ב ורכב כלבנים של מג"ב , 2 סוואנות של יס"מ , 4 ניידות סמויות ועוד כ- 3 ניידות רגילות . כמעט כח שווה ערך לחטיבה. הקצין מודיעין : הרגע יצאו שני רכבים מטייבה שבמשולש , H100 מלבן מס' רשוי 3332232 והונדה אקורד אדומה מס' רשוי 2235678 נמצאים בה אחמד אחמד , סעיד איבן אוחתק , וכו' וכו' . נתן את כל השמות . החסיר רק את מידות הנעליים. החוליה עוסקת בפריצות למחסנים במושבים וקבוצים ומטרתה חומרי הדברה ודשן, מי שלא יודע , זה נמכר בשטחים ובעזה , ולא , לא למטרות חקלאות, למטרות של גידול מטענים ופצצות. החוליה בדרכה למושב צ_ _ _ה. אנחנו נכתר את המושב , מיד יגיעו כוחות נוספים ...היס"מ והרכבים המוסווים ירוצו אחריהם בתוך המושב.
כיתרנו את המושב. שומעים בקשר : הם שם במשק 30 רגע הם עברו הלאה, אנחנו אחריהם הם במשק 40 עוברים הלאה......... מגיע אלי קצין לאחר ששאל למיקומי . הוא: תזיז את הניידת מהדרך , אל תחסום. אני : למה ? הוא : תקשיב... הם יגיעו, הם ינגחו אתך יהיה נזק לניידת ואתם תפצעו. אני: אל תדאג רגע לפני אני יורה , הוא : זאת הבעיה, אתה לא יורה , שיעברו . למה אתה תהיה בחקירות על הירי, על ההרס של הניידת . ואם תפצע, בכלל תאכל אותה, אתה עצמאי ? אני : כן הוא : יאללה סעו הבייתה . שלא תסתבכו לי במילא אם יתפסו אותם, מחר הם משוחררים.
לא תפסו אותם.
פרשתי , ומאז... פחות זעם על מה שאני שומע ורואה.
ד.א למתנדב המסור של משטרת ישראל אבו מילחם (אבא של נשאת מילחם) המשטרה חתמה על תבחין של מתנדב וזכאי לשאת נשק פרטי , לא אחד, שניים גם תת מקלע. למתנדבים היהודים מסרבים לחתום.

דרור ברלי
17-04-16, 21:09
בבקשה...

תיאוריות קונספירציה, הא?.....

boaz avrahami
17-04-16, 21:18
זה מופרך ממש כמו שהג'יפוקליפסה מופרכת והטסטים זה דבש וקלי קלות.

ומדגיש כדי שתוציא את המסכה של ה-CJ מהתחת ותשים לב למה שחשוב לדעת.

למה לא אמרת מראש שזה כמו הג׳יפוקליפסה?
חשבתי בהתחלה שהסיפור אמיתי [emoji12]

יש פה כמה שיכולים לספר לכם שאפשר להוריד כמעט לגמרי את גניבות הרכבים אם באמת רוצים.
הם עשו את זה באחת מערי הדרום המועדות לפורענות בנחישות

http://m.police.gov.il/articlePage.aspx?aid=888

דרור ברלי
17-04-16, 21:27
בטח שאפשר.

אני טוען שהמדינה לא מעוניינת.

six 4 life
17-04-16, 21:57
ידוע לכל שהמדינה מרוויחה מגניבות בדיוק כמו שהיא מרוויחה מדלק - מיסוי ובמיליארדים.
האינטרס של המדינה להוריד את כמות הגניבות הוא בדיוק כמו האינטרס שלה להוריד את מחירי הדלק, כלומר להרוויח פחות כסף מהאזרחים - לא קיים ולא יקרה בחיים.

נמרוד
18-04-16, 14:39

המקרה הזה? כלומר מקרה מסוים? אין לי ספק שאתה מכיר ויודע על יותר ממקרה אחד. אבל אולי אתה לא זוכר אבל מה שכתבת כמה הודעות למעלה זה:

זה בטוח לא עובדה.

דרור ברלי
18-04-16, 15:21
המקרה הזה? כלומר מקרה מסוים? אין לי ספק שאתה מכיר ויודע על יותר ממקרה אחד. אבל אולי אתה לא זוכר אבל מה שכתבת כמה הודעות למעלה זה:

זה בטוח לא עובדה.

ואם הנושא הזה בדיוק הגיע לפני כמה שנים, בודדות, למעמד הנחשק של כתבת שער ב-7 ימים, כולל שמות מפורשים?.......
כל ראשי כנופיות הגנבים נחשפו, חלקם עם תמונות. אגב - בניגוד למה שמקובל לחשוב, לא כולם בני דודים מהמגזר. יש ביניהם לא מעט יהודים כשרים.

המשטרה יודעת ו"לא עושה דבר" כי כמו שציינו, ידיה כבולות. לתפוס גנב ולפתוח לו עוד תיק זה דבר אחד, להביא ראיות שיספיקו כדי להרשיע אותו זה עניין אחר, ולתקוע לו עונש מקסימלי זה עניין שלישי שכבר לא תלוי במשטרה אלא בבתי המשפט.

וככה ההפקרות חוגגת. מבחינת האזרח, שצריך לנעול את הרכב שלו בסנדלי דנבר ובשרשראות בכל פעם שהוא מחנה אותו ליותר מכמה דקות, או מבחינת החקלאי שבלילות מרעילים לו את הכלבים ושותים לו את העדרים והציוד מהמשק - המשטרה לא עושה כלום והמדינה מפקירה את אזרחיה. חד וחלק. יותר מזה? לגנבים כבר אין בושה וגרוע מזה - הם כבר לא מפחדים. כולל לפגוע בך פיזית אם תפריע להם בזמן ביצוע ה"עבודה". אם אתה רוצה את השם של אחד מהאיזור שלך שגנבי הבקר ירו בו ופצעו אותו קשה, תקבל בה"פ.

כל הנתונים מראים שלמדינה אין שום אינטרס להשקיע תקציבים במיגור פשיעת הרכוש ואין לה שום אינטרס שנגע גניבות הרכב יפחת/יקטן. נהפוכו - כל הנתונים מראים שגניבות רכב מכניסות למדינה הון עתק ושזה אינטרס ברור, לפחות של משרד האוצר, שהן יימשכו ואף יתגברו.

ד ו ר ו ן
18-04-16, 21:34
דרור,
אתה נותן הרבה יותר מידי קרדיט של תחכום לנבחרינו ושוטרינו.

אתה שוכח שמדובר לרוב ביהודים=x4 דיעות ביחס לכמות המעורבים בקונספירציה.

נראה לך באמת שחבורה כזו מסוגלת להסכים על משהו? שלא לדבר בכלל על להרים משהו מאורגן באמת.

אין מצב.

gp1
18-04-16, 23:16
המשטרה רוצה. אבל השופטים לא רוצים .////////////// הפוליטיקאים, שרוצים . אבל, ,, שוב השופטים לא רוצים ////////// הפוליטיקאים שלא רוצים מכל מיני ....... . וכמובן שהשופטים לא רוצים.
בחייכם השופטים משחררים בכל מיני נימוקים הזויים , שזכותם לגנווב כי הם ממסכנים. ועוד מיני נימוקים מטופשים. דוגמא הכי קשה מלפני מספר ימים. הברחות הבשר מהשטחים לתחומי ישראל . בשר ללא פיקוח ללא קירור ורקוב , לפעמים נמצא ימים בדרכים וכמובן ללא קירור שאיש לא יודע איך ואיפה יוצר ומאיזה פרה. שר החקלאות מוציא הוראה : בשר לא מפוקח , לא יכנס לישראל. הלכו הקרימינלים , ראשי הפושעים ועתרו לבג"צ . ובג"צ קבע : החלטת השר מבוטלת. http://www.themarker.com/news/1.2914656 בתאבון . !

tzagi
19-04-16, 05:22

בברכה

לא ברור לי על איזה גולה מדובר, בארצי יש לנו כלים להתמודד עם ה....מעמד סוציואקונומי נמוך.
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/2016-04-18%2019.01.01.jpg (http://s1125.photobucket.com/user/tzagi1/media/2016-04-18%2019.01.01.jpg.html)
עם זכות מלאה להשתמש בציוד כשצריך, הבעיה היחידה....אין לציוד כול שימוש.
תסיקו מסקנות בעצמכם.

aharon_a2
19-04-16, 08:00
נכון שזה טיפה בים אבל זה משהו..

48 כתבי אישום הוגשו אתמול (שני) נגד מי שנחשב בכיר גנבי כלי הרכב בישראל. עמאר ג'יוסי מג'לג'וליה זכה להגדרה זו על ידי המודיעין המשטרתי, לאחר שהצליח באופן סדרתי לפרוץ לכלי רכב, להניע אותם ולהעבירם לשטחי הרשות הפלסטינית.
ג'יוסי נעצר לפני כשבועיים הודות לערנות שוטר סיור ממשטרת גלילות שהיה בהרצליה והבחין בכלי רכב שנגנב שעות קודם לכן מחניון בכפר סבא. השוטר הסתתר ברחוב סמוך כדי לתצפת על כלי הרכב. זמן קצר לאחר מכן, הוא ראה שני בני אדם ניגשים אליו ומנסים להיכנס אליו. השוטר שלף אקדח וריתק את השניים, עד שהגיעו למקום כוחות נוספים של מרחב ירקון. השניים נעצרו ואז התברר כי אחד מהם הוא ג'יוסי.

במשטרת תל אביב הצליחו לקשור אותו בחקירה הראשונית לשתי גניבות כלי רכב, אולם בשל העובדה כי יש לו רזומה מרשים בפריצה למכוניות, המודיעין המשטרתי החליט להעבירו לידי חוקרי יחידת אתגר בלהב 433. שם, הניבה החקירה פרי. התברר כי הוא היה מעורב בעשרות מקרים של גניבת כלי רכב, בהם גם כמה כלי רכב יוקרה. עיקר פעילותו הייתה בראשון לציון, הרצליה, תל אביב, רמת השרון, פתח תקווה, כפר סבא וערים נוספות. בכל המקרים הועברו כלי הרכב לרשות הפלסטינית.

Bernard
19-04-16, 14:47
טיפה ועוד טיפה...

תכף יגיעו סיפורי ה - "אני מכיר..." ויראו לך שהמשטרה/פרקליטות לא עושה כלום.. בכוונה.
בעצם עושים - הנה תראו את "כתבות" האלה של ה"עיתונאית" ההיא, כמה עושים ומצליחים נגד חפים מפשע...
כמו הבחור ההוא ממס ההכנסה (שאני לא מכיר אבל הוא) - הורשע בשני בתי משפט שונים (שלום ועבודה, אם אני לא טועה.. הכל מה"כתבה"), בשני כתבי אישום של שתי פרקליטויות שונות ועדיין הוא "חף מפשע" ורודפים אותו סתם..
כנראה שיש שני סוגים של שופטים/פרקליטים/שוטרים - כאלה שאוהבים גנבים ומרחמים עליהם ומשתפים איתם פעולה וכאלה ששונאים את החפים מפשע, ששורצים לנו על המדרכות ומנסים לסלק מהדרך...

לא זוכר מי אמר את זה פעם "אם כולם נגדי/שונאים אותי - כנראה שאני עושה משהו בסדר..."

Bernard
19-04-16, 14:52
8 שנים התנדבתי בגלל חברים לממיד של משמר הגבול ....

תשמע.
אני אתייחס לסיפור שלך כמות שהוא - אמיתי ובלי להניח שיש דברים אחרים שאולי אתה לא יודע עליהם (יש דברים שלא מספרים לכל שוטר/מתנדב במבצע..)

מפגרים וטפשים ופחדנים ומושחתים וכאלה שלא יודעים מה הסמכויות שלהם... לצערינו יש בכלמקום.
ויש כאלה, והרבה, שמגיעים לעמדות "החלטה" וגם רואים את זה בכל השערוריות במשטרה (וגם רואים את המקרים שהם "סתם רוח").
כמו שאומרים פה, ואצלינו לא מפנימים (בועז..) - You get what you pay for.

boaz avrahami
19-04-16, 15:29
שרות המדינה ברובו זה ההוכחה שגם אם משלמים המון מקבלים קופים....
תפסיק לחרטט אותנו שאם היינו משלמים עוד היינו מקבלים יותר. אנחנו גרים פה ואוכלים את האיכות הזו יום יום אבל גם אתה כשאתה מגיא להוכיח להם שאתה חי ומזיינים אותך.
וזה לא שפעם היה נפלא....

Bernard
19-04-16, 15:33
פחחחחח.
נראה אותך חי ממשכורת של עובד מדינה... קשקשן.

boaz avrahami
19-04-16, 19:35
בשמחה...
לרבות התנאים
תפסיק כבר עם הדמעות תנין ותהיה רציני

http://www.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001070256

הגיע הזמן שהאזרח יקבל תמורה על כל הכסף שנשפך שם בלי הכרה ושיחתכו גם את הפנסיות התקציביות המעוותות

Bernard
19-04-16, 20:09
יו... איזה קשקשן.. כבר יותר מעשר שנים אין פנסייה תקציבית... יא צר עין שכמוך.
לך למשרד ממשלתי ותבקש להתקבל ותראה מה תקבל...
תכין מראש עוד חוטיני..

boaz avrahami
19-04-16, 20:25
קודם כל, צריך עדיין לשלם המון פנסיה תקציבית... איזה 800 מליארד רובצים לנו על הגב.
שנית, קרא את הלינק ששמתי. עדיין התנאים במגזר הציבורי מעולים והביקוש להתקבל גבוהה.
לגבי זה לא רלוונטי אבל למה עורך דין מוכשר כמוך לא הלך לפרקטיקה הפרטית אם כל כך רע בציבורי?
ולמה רוב הציבור חושב שהשירות בציבורי לרבות הצבא והמשטרה כבר רקובים שנים. גם בתקופה שהיו פנסיות?
כולם טיפשים וכל האמת אצלך...

חמישה חודשים אחרי ארמגדון ואפילו הטרנטה שלך עם טסט בלי קומבינות ואתה מעניק לי חוטיני... איזה עורך דין אתה [emoji12]

opl
19-04-16, 20:38
אז... כל שרשור אתם תחטפו? :-)

107528

ולגבי הסיפור עצמו, בחלק שבו אתם מבקרים במאהל.

107529

boaz avrahami
19-04-16, 20:52
השרשור נגמר.
ברנרד מסדר את הכתוביות של הקרדיטים

נמרוד
19-04-16, 20:54
אלירן אי אפשר לחטוף שרשור שהוא מראש... איך הגדיר את זה שחר... "קופסת טונה"... :rolleyes:

gp1
19-04-16, 21:47
ברנרד
נכון שלא מספרים הכל לכולם וברור שיש דברים שלא ידעתי עליהם. וזה אותי ממש לא מעניין מפני שיש לי למה להשוות , חייתי במציאות אחרת במשך 15 שנים . בארץ שבה אתה חי . רק במקום שיש בו הרבה יותר אקשן מהמקום שבו אתה חי, גרתי באפר איסט ותאמין לי שראיתי את המשטרה בעבודתה וואללה איך אומרים ישראל לעומת אמריקה ולא רק בזה : הפוך גוטה הפוך . ישראל נראית כמו במכירת חיסול.
תראה לדוגמא איך טיפלו במגיפת ה- carjacking בתחילת שנות ה- 90 . משהתחילה המגיפה, פחות משנה , זה הפך לפדראל עם עונש 15 to life בארץ מעניין מה היה קורה . .

ניר ל
19-04-16, 23:06
בארץ זה קורה ועוד איך כבר לא מעט שנים. מסתירים את זה משום מה מכלל הציבור.

Bernard
19-04-16, 23:38
כן בועז.
גם אני שמעתי את הסטטיסטיקות והאגדות, כמה שירות הציבורי כל כך מבוקש... בגלל זה מקבלים אליו רק את השמנת והשירות שאנחנו מקבלים הוא הקרם ד'ה לאקרם..
למה להטריד אותנו עם העובדות, כשאפשר להביא איזו כתבה מגמתית... במקום עובדות.

אם היית יודע איזה מסע יסורים עוברים אלה שמבקשים להתקבל לפרקליטות (והכל בשם ה"שקיפות" ושוויון ההזדמנויות), כמו למשל לחכות חודשים שלמים לוועדת קבלה, היית מבין למה הרבה "נושרים" בדרך ומצטרפים למשרדים פרטיים (אזרחיים ופליליים - ואת הטובים חוטפים מהר) ולמה אתה מקבל רק את הפטריוטיים ביותר (שלפעמים מסכימים לחכות כמעט שנה, אחרי קבלת הרשיון ולסרב להצעות קוסמות) או את אלה שלא הצליחו למצוא משרד שיקבל אותם..
וזו רק דוגמא לקבלה לגוף הכי "חזק" במדינה דמוקרטית...
אני גם מזמין אותך לבדוק כמה מרוויח שוטר מתחיל וכמה הוא עובד... ואין לו פנסיה תקציבית.
והמורים... בכלל שודדים את הקופה.

ושוב הפנסייה התקציבית שלך... והשודדים.
היו לי כמה שיחות פה, על צבא ומשטרה ועוד גופים פדראליים (איזה בן של מכרים, התגייס לצבא - ל-Army ויש אחות של חבר קרוב שמשתחררת בקרוב, אחרי שלפני כמה וכמה שנים טובות, היתה אחת הראשונות לסיים את ווסט פויינט) - איזה תנאים... ואיש לא פוצה פה ומצייץ...
רק היהודים/ישראלים ורגישים שכל הזמן דופקים אותם... וגונבים להם את הקופה...
רק אצלינו החיילים "שלנו" הכי גיבורים בעולם והכי "כור היתוך" וצריך לתת להם את הטוב ביותר עד... שהם נכנסים לקבע. אז הם הופכים, באחת, לשודדים!!!

ובקשר אלי..
אידיוט!. אני!
בגלל עקרונות ופטריוטיות וציונות ותחושת שליחות ו... טיפשות דחיתי כמה וכמה הצעות, גם כשהייתי עובד מדינה... אידיוט.
ב"טקס" הפרידה ממני מפקד המחוז אמר שהוא חושש מ"מחר", כשאני אתקוף אותם בבטן הרכה... אמרתי לו שאין כל חשש - שזה לא עומד לקרות.
כולם הנידו בראשם ואמרו "כן - בטח... הבטחות".
והנה... עוד מעט חמש שנים "אחרי" ואני עדיין בפנסיה (פנסייה עלובה, אם אתה דווקא רוצה לדעת) - כמו שאני תמיד אומר - פראיירים/טיפשים לא מתים.. הם רק מתחלפים.
וגם הזכרתי כבר את חבר שלי בפרקליטות (היה גם המאמן שלי) - גאון... אתה לא קולט איזה הצעות הוא קיבל/מקבל... אידיוט.
ממש בושה מה שהוא מקבל.... וענייך עוד צרות בתנאים שלו..
והטיעון "מי אומר שמשכורת/תנאים טובים יותר, יתנו עבודה טובה יותר" - כמו הבדיחה ההיא שסיפרתי על האיכר והסוס.. קישקוש מטופש.

אז... כל שרשור אתם תחטפו? :-)
...

למה חוטפים - מריצים קדימה!!!:) :)

ולגבי המשטרות..
אני מסכים איתך לגמרי ויש לי הכרות קרובה עם כמה סוגי משטרות פה.
בכל הנוגע לעניין השירותי (ניידות סיור, מוקד והרתעה), אין לאמריקאים מתחרים בכל העולם - כמות האמצעים שהם משקיעים ב"נראות" (=בדברים שמעניינים את האזרח הפשוט - ביטחון אישי) היא ללא כל הקבלה בעולם המערבי.
מספיק לראות איך פעם בשבוע בערך, משטרת ניו יורק מתרגלת הגעה לאירוע בטחוני/חריג... עשרות ניידות מדוגמות, דוהרות בשדרות במערך... מ"הסרטים", כשלאיזה חצי שעה הרחובות הרלוונטיים ממש משותקים (מליוני דולרים)... הפגנת עוצמה וסדר ותיכנון... אין דברים כאלה!
ואיך לכל אירוע מגיעות 3-4 ניידות (שלחתי לכמה חברים פה דוגמא בוואטס-אפ) לכל אירוע... ללא קשר לזניחות שלו - שהאזרחים יקבלו את הרושם שמגנים עליהם והעבריינים יקבלו את הרושם של... יש מי שיתמודד איתם.
ואת הגיבויי שכל שוטר מקבל מהאיגוד המקצועי - אלא אם, בסופו של הליך יתברר שהוא סרח...
מרשים ביותר.
ויחד עם זאת, וגם את זה אני יודע באופן מעמיק, הפאן החקירתי... הפחות גלוי/מעניין את האזרח... יש להם הרבה מה ללמוד מאיתנו... המון. והם גם באים ללמוד.

ודרך אגב.
לפרקליטות פה, בכל רמה (מחוז, מדינה, פדראל) יש הרבה יותר כוח והרבה יותר סמכויות והרבה פחות מקצועיות מאשר אצלינו.. ואיש לא שם עליהם "גוף מבקר"... פה ברור שהם מבוקרים בכל יום ובכל דקה... על ידי בית המשפט (ממש כמו אצלינו).

סיפורון קטן, שכבר סיפרתי פה..
היה מפקד מחוז בת"א, בחור מוערך מאוד... היה מפקד הימ"מ ויועץ לאולימפיאדות וכו'... שרצה "לשנות דברים".
הוא כנראה קרא את הספר של ג'וליאני וחשב ליישם בת"א.
הוא רק לא הבין שהשיטה בארץ היא אחרת ובארץ בימ"ש ופרקליטות לא ממש כפופים לו.
התוצאה היתה המון מעצרים (לפי הפרקטיקה של ג'וליאני) ו... המון שיחרורים ונזיפות במשטרה..

אם דרור היה משקיע קצת יותר במחקר, לגבי תאוריות הקונספירציה שלו, כמו שהוא משקיע בכלי רכב שהוא בוחן, היה מגלה שאין "יד מכוונת" ליותר רווח ממיסים (בעיקבות גניבות הרכב וכו') או ל"אי עשייה"... יש פשוט.. "אין יד מכוונת".. אין תיאום ואין מטרה אחת, משותפת בין כל גופי האכיפה/משפט ו.. כולנו נופלים בין הכיסאות.
ככה זה כשיש לך שרים (פוליטיים) שלא מסוגלים לתאם דבר בין המשרדים שלהם וממשלה/כנסת שלא מסוגלת לחוקק חוקים רלוונטיים שגם ישימים.

gp1
21-04-16, 21:48
ברנרד.
הכל מתחיל בגישה . דבר ראשון אתה מתאר את התרגולות של המשטרה עם ניידות מפופנות וסגירת רחובות ומציג את כ..וואו וואה יענו שופוני אנס. אבל זה ממש לא ככה . תתחיל בבסיס , דבר עם השוטר הכי זוטר שם ובמיוחד תקשיב להם בזמן אירוע הכי שולי( לפחות ביו-יורק סיטי, השוטר הכי זוטר ונמוך מדבר בשפה גבוה עם תחביר נכון הוא כותב לך דוח מיד לאחר מכן שולף את הפנקס וכותב לעצמו בשפה גבוהה תיאור מדוייק של האירוע ואת הפנקס הזה הוא ישלוף בבית המשפט ויקריא ל בית המשפט את כל מה שקרה ומי אמר למי ואיך . לעומתו השופט בארץ מדבר בשפת רחוב חוץ מאנשים יראי מדים אף אחד לא יכבד אותו , בבית השפט הוא יאלתר יוסיף ,,, וככה זה נראה ולכן לעבריין מצוי יש עורך דין שיוציא אותו ובן אדם מן הישוב יאכל אותה. ויש עוד הרבה דוגמאות ...
יש סדרת טלויזיה ,ששודרה בארץ ויש אותה ביוטיוב ונכון שיש בה קצת אינטרסים , אבל צפה בה, כדאי לך .

https://www.youtube.com/watch?v=RmJ9OuSvA3w

יש 4 פרקים

http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1178357

http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1179649

http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1180637

http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1181428

Bernard
21-04-16, 22:16
זה ממש לא "שופוני" - זה היישום של קשה באימונים, קל בקרב... כשרוקה משהו, כולם מתורגלים וכל אחד יודע מה קורה ומה לעשות והכל זורם. יעילות ומקצועיות לעילה.
וכך גם מה שאתה מתאר, לגבי השוטר הזוטר.
וזה מקבלים עם כוח אדם איכותי, שמקבל הכשרה נאותה ושכר מתאים וגאה ומאמין בעבודתו (מה שמטריד קצת את דריש, שדורש שיעשו את המינימום, בלי להאמין ולייחס חשיבות)..
ולך תסביר את זה לבועז, שרוצה לקבל את אותו שירות, בפחות כסף ופחות השקעה ופחות כבוד למשרתי הציבור, משום שהם לא "ציבור יצרני"...
כך גם חשבו פעם בניו יורק (העיר) - השוטרים שבתו למשך כמה ימים ואז ראו כמה הציבור "הלא יצרני הזה" נחוץ וכמה "הציבור היצרני" לא ממש שווה ולא ממש "מייצר", כשלא שומרים עליו..

ותאמין לי..
אני מכיר (כמעט) הכל במשטרות בארה"ב.. לא הכל "זהב"..

- - - Updated - - -

ומה אני חושב על "הכתבות" המטופשות והמגמתיות והשיטחיות והעלובות האלה... כבר אמרתי.
פתחו על זה שירשור והפנו אותי.
קישקוש, שפונה לפחדים פרימטיביים של מי שלא יודע איך עובדת המערכת, כשעורכי דין מפורסמים (שאני מכיר אישית ולא ממש מעריך בחיוב את אופיים, אם להיות עדין) מלבים את הפחד, כשהם יודעים טוב מאוד, שהדברים שונים לגמרי. יודעים.

Bernard
21-04-16, 22:23
ודרך אגב.
התנאים והפנסייה וגיל הפרישה, של השוטרים (והחיילים=קבע וה"פדראלים למיניהם) בארה"ב, הרבה יותר טובים משל "מקבלי הפנסייה התקציבית" בארץ... המון יותר.
ואיש לא חושב שהם שודדים - קוראים להם Finest ואומרים להם תודה על השירות..

gp1
21-04-16, 23:16
בניו יורק זה היה גיל 47 לשוטרים כבאים ונדמה לי שלאחר האיחוד של כולם תחת מסגרת אחת אז גם ems/ בכלל שם בכל אירוע של אמבולנס מגיעה ניידת ולפעמים שתי משאיות כבוי

דרור ברלי
22-04-16, 13:40
אוי ברנרד.... כמי שבא מתוך המערכת, מי כמוך יודע שאם הם היו מחליטים להילחם בעבירות הרכוש/גניבות חקלאיות/גניבות רכב, היו מתלבשים על הנושא הזה וסוגרים את הסיפור מהר מאוד. הם לא עושים את זה. למה? כי הם לא יכולים?.... אותי לימדו בצבא ש"לא יכול" הוא אחיו של "לא רוצה". לכן אני טוען שהם בכלל לא רוצים. ממש כפי שמאוד נוח להם עם הטרור-על-אש-קטנה שמאפשר להם להמשיך לתחזק אג'נדה פוליטית מסויימת.... אבל לא נגלוש לפוליטיקה.

ומכאן ואילך, תיאוריות קונספירציה או לא - כל אחד יכול לפרשן למה זה קורה, לפי דעתו.

שיהיה חג שמח!

boaz avrahami
22-04-16, 14:11
עד לפני כמה שנים היה לנו צבא ומשטרה מעולים והכול התדרדר בגלל הפסקת הפנסיה התקציבית.
זה מה שאתה טוען?
המון מילים עד שמרוב עצים לא רואים את היער...

כי אני אומר שאין שינוי ברמת האנשים. היה ונשאר גרוע וזה בעיקרון כתוצאה מאנשים לא ערכיים שחושבים בעיקר כיצד לנצל את המערכת...

Bernard
22-04-16, 15:26
בניו יורק זה היה גיל 47 לשוטרים כבאים ונדמה לי שלאחר האיחוד של כולם תחת מסגרת אחת אז גם ems/ בכלל שם בכל אירוע של אמבולנס מגיעה ניידת ולפעמים שתי משאיות כבוי

זה לא עניין של גיל - זה עניין של מספר שנות שירות, שמקנות לך את הזכות.. אחרי עשרים שנות שירות (וגם פה יש את ההטבה של "סכימה של צבא ופדראל), אתה זכאי לפרוש עם מלוא הזכויות..
אם הצטרפת בגיל 20...

Bernard
22-04-16, 15:52
עד לפני כמה שנים היה לנו צבא ומשטרה מעולים והכול התדרדר בגלל הפסקת הפנסיה התקציבית.
זה מה שאתה טוען?
המון מילים עד שמרוב עצים לא רואים את היער...

כי אני אומר שאין שינוי ברמת האנשים. היה ונשאר גרוע וזה בעיקרון כתוצאה מאנשים לא ערכיים שחושבים בעיקר כיצד לנצל את המערכת...
יש לך טיעונים משונים ביותר.
כאילו שהפנסיה התקציבית, בבת עינך, היא זו שהופכת את תנאי השירות למצויינים...
אתה נטפל למה "שכואב לך" ומאדיר אותו ומנפח אותו ומשתמש בו, כשקשור לנושא או לא.

לא.
יש לנו, בגדול, משטרה (בדוגמא הזו) גרועה.
יש לנו משטרה שלא מקבל תקציבים כמו שצריך (ולא שרים כמו שצריך - עד לפני כמה קדנציות, שרי "המשטרה" התגאו על החזרה של חלק מהתקציב שהוקצב להם... תבדקו) ולא משקיעים אותם כמו שצריך.
השוטרים, בכל הרמות, לא מקבלים הכשרה מקצועית ראויה (מכל מיני סיבות) ומטילים על המשטרה תפקידים שלא מטילים על שום משטרה בעולם.
שכר השוטרים מגוחך, ביחס למהות השירות (יש מושג כזה) וביחס לכל העולם.
מעמד השוטרים (גם כתוצאה מהסיבות שהבאתי למעלה) נמוך, יחסית מקובל בעולם.
תנאי השירות (שכר, שעות, ציוד, מגבלות (הגוף היחיד, אם אני לא טועה, שאסרו עליו לשבות... בחוק. להזכירכם - דמוקרטיה) הם כל כך לא "קוסמים" וקשה לגייס אנשים איכותיים, לתפקידים השונים.
למעשה, רק בעקבות המשבר החמור בעולם ההיי-טק, החלו לבקש להתגייס למשטרה אנשים איכותיים והעלו את רמת המינימום (פעם לא נדרשה אפילו בגרות.. רק 12 שנות לימוד! - גם אם היה מישהו שחזר על כיתה י' 3 פעמים..).
פתאום, ששוק העבודה החל להצתמצם, אנשים "גילו" את המשטרה... ואז, "פתאום" העלו את דרישות המינימום והחלו עם "גיבוש" לפני גיוס ומבחנים "מתוחכמים"... וכאילו העלו את רמת השוטרים.
אבל מי הולך להיות שוטר?
וכל ה"תהליך" הזה שתארתי על קצה המזלג, התחיל הרבה אחרי שבוטלה הפנסיה התקציבית (לידיעתך, בועז..).

אני גם יכול לספר לכם כמה התנאים של הפרקליטות "נהדרים"... ולכן אנחנו מקבלים את "העילית שבעילית", בבתי המשפט (אם מישהו תהה לסיבות להסדרי טיעון מגוחכים..).
ועל להיות מורה בארץ, אני לא צריך לספר לכם.
או אחות (לא הבנתי כמה המקצוע הזה נדרש ומכובד פה, בגולה... ).
או קצין טכני בצבא.
כולם פרזיטים וכולם שודדים ובלי כולם ניתן להסתדר ובכלל... שיגידו תודה שנותנים להם לשרת אותנו, משום שלייצר משהו, הם ממילא לא יכולים.

מדהים אותי איך בועז תוקע את הפנסיה התקציבית בכל חור ומזכיר את "החוב" שחונק את אוצר הציבור ומתעלם לחלוטין מכל היתר.

Bernard
22-04-16, 16:02
אוי ברנרד.... כמי שבא מתוך המערכת, מי כמוך יודע שאם הם היו מחליטים להילחם בעבירות הרכוש/גניבות חקלאיות/גניבות רכב, היו מתלבשים על הנושא הזה וסוגרים את הסיפור מהר מאוד. הם לא עושים את זה. למה? כי הם לא יכולים?.... אותי לימדו בצבא ש"לא יכול" הוא אחיו של "לא רוצה". לכן אני טוען שהם בכלל לא רוצים. ממש כפי שמאוד נוח להם עם הטרור-על-אש-קטנה שמאפשר להם להמשיך לתחזק אג'נדה פוליטית מסויימת.... אבל לא נגלוש לפוליטיקה.

ומכאן ואילך, תיאוריות קונספירציה או לא - כל אחד יכול לפרשן למה זה קורה, לפי דעתו.

שיהיה חג שמח!

דרור.
אתה צודק לגמרי (אוף!!! שוב אני אומר את זה... ממש מרגיז!).
אם יחליטו - טיקטק הבעייה תיפתר - ואני לא ציני.
אבל זה לא כ"כ פשוט - כמו הסרט בשם זהה ופרסומת מצחיקה שיש פה It's complicated.
אני יודע שזה נשמע כמו תירוץ אבל זה בדיוק כך.
ציינתי, בקיצור, את צורי שניסה ליישם בארץ את תאוריית/פרקטיקת "החלונות השבורים" של ג'וליאני - אתה לא יכול לבד.
זו לא החלטה של המשטרה בלבד ולא של הפרקליטות בלבד ולא של השופטים בלבד - זה פשוט לא עובד כך.
רק תראה כמה זמן מתדיינים/מתווכחים אם יש לחייב/לחוקק עונשי מינימום בעבירות מסויימות - למרות הפולופריות של חקיקה שכזו (אצל הציבור) יש לזה השלכות רבות - יש מדינות רבות בארה"ב שחוו עיוותי דין כל כך הזויים, שיישום חוק ה"פסילה השלישית" נדחק לשוליים שבשוליים, למרות ההרתעה המובנית בו.

כל כך מורכב ומסובך לתאם בין כל הגופים האחראיים, על מנת לקדם משהו... ש"תיאוריות הקונספירציה" שאתה מתאר הן פשוט... בלתי אפשריות.
ואני בכלל לא נכנס לעניין של "האם המדינה מרוויחה או מפסידה מפשיעה (כלכלית)".
אתם מוזמנים לחפש ב"אוף טופיק" את השירשור שבו הפנו אותי ל"כתבות" הדביליות של ה"עיתונאית" ההיא... ציינתי שם, על קצה המזלג, כמה מורכבת מערכת וכמה אנשים מעורבים בה ותבינו כמה הזויי לייחס איזושהי קונספירציה מוכוונת "מלמעלה"...
ועוד בישראל - שבה כל כך קל להגיע להסכמות... כן.. ממש.

boaz avrahami
22-04-16, 16:18
יש לך טיעונים משונים ביותר.
כאילו שהפנסיה התקציבית, בבת עינך, היא זו שהופכת את תנאי השירות למצויינים...
אתה נטפל למה "שכואב לך" ומאדיר אותו ומנפח אותו ומשתמש בו, כשקשור לנושא או לא.

לא.
יש לנו, בגדול, משטרה (בדוגמא הזו) גרועה.
יש לנו משטרה שלא מקבל תקציבים כמו שצריך (ולא שרים כמו שצריך - עד לפני כמה קדנציות, שרי "המשטרה" התגאו על החזרה של חלק מהתקציב שהוקצב להם... תבדקו) ולא משקיעים אותם כמו שצריך.
השוטרים, בכל הרמות, לא מקבלים הכשרה מקצועית ראויה (מכל מיני סיבות) ומטילים על המשטרה תפקידים שלא מטילים על שום משטרה בעולם.
שכר השוטרים מגוחך, ביחס למהות השירות (יש מושג כזה) וביחס לכל העולם.
מעמד השוטרים (גם כתוצאה מהסיבות שהבאתי למעלה) נמוך, יחסית מקובל בעולם.
תנאי השירות (שכר, שעות, ציוד, מגבלות (הגוף היחיד, אם אני לא טועה, שאסרו עליו לשבות... בחוק. להזכירכם - דמוקרטיה) הם כל כך לא "קוסמים" וקשה לגייס אנשים איכותיים, לתפקידים השונים.
למעשה, רק בעקבות המשבר החמור בעולם ההיי-טק, החלו לבקש להתגייס למשטרה אנשים איכותיים והעלו את רמת המינימום (פעם לא נדרשה אפילו בגרות.. רק 12 שנות לימוד! - גם אם היה מישהו שחזר על כיתה י' 3 פעמים..).
פתאום, ששוק העבודה החל להצתמצם, אנשים "גילו" את המשטרה... ואז, "פתאום" העלו את דרישות המינימום והחלו עם "גיבוש" לפני גיוס ומבחנים "מתוחכמים"... וכאילו העלו את רמת השוטרים.
אבל מי הולך להיות שוטר?
וכל ה"תהליך" הזה שתארתי על קצה המזלג, התחיל הרבה אחרי שבוטלה הפנסיה התקציבית (לידיעתך, בועז..).

אני גם יכול לספר לכם כמה התנאים של הפרקליטות "נהדרים"... ולכן אנחנו מקבלים את "העילית שבעילית", בבתי המשפט (אם מישהו תהה לסיבות להסדרי טיעון מגוחכים..).
ועל להיות מורה בארץ, אני לא צריך לספר לכם.
או אחות (לא הבנתי כמה המקצוע הזה נדרש ומכובד פה, בגולה... ).
או קצין טכני בצבא.
כולם פרזיטים וכולם שודדים ובלי כולם ניתן להסתדר ובכלל... שיגידו תודה שנותנים להם לשרת אותנו, משום שלייצר משהו, הם ממילא לא יכולים.

מדהים אותי איך בועז תוקע את הפנסיה התקציבית בכל חור ומזכיר את "החוב" שחונק את אוצר הציבור ומתעלם לחלוטין מכל היתר.

מה כואב לי?
כאילו שאני מחליט מי מקבל מה.
זה כואב לכל האזרחים באותה המידה כי זה חונק לנו את התקציב לחמישים שנה הבאות בסכום דמיוני של 800 מליארד שקל.
אז זה עקום וזה גם לא תרם דבר לאיכות האנושית של המשרתים ואיכות השרות.
בפעם הראשונה גם אתה מסכים לזה שמה ששינה את איכות המתגיסים הוא משבר בשוק ההיטק.
זה שבפרקליטות או בצבא יוצאים לפנסיה בגיל 45 וממשיכים לקבל פנסיות מנופחות על חשבון תקציב המדינה למשך עשרות שנים זה פרונקל של המדינה הרבה יותר גדול למשל ממתווה הגז...
זה שאתה ניזון מהצינור הזה מסביר רק למה זה כואב לך אבל לא שזה צודק.

לסיום, חזור לתגובה 58 בשביל להיזכר למה אנחנו דנים על הנושא.

שמת לב ששינינו נושא אבל הכותרת עדיין מתאימה?

Bernard
22-04-16, 17:00
ממשיך לקשקש שטויות.
אם זה "חונק" אותך, זה אומר שהטיעון שלך נכון?
זה חונק אותך לא בגלל שזה לא מגיע לאנשים שעבדו - זה חונק אותך בגלל הפוליטיקאים (בהם בחרת וממשיך לבחור) שמקדמים אג'נדות אחרות ומשתמשים/השתמשו בכסף הזה למטרות אחרות (שבגללן בחרת בהם... כמו היישוב בו אתה גר, למשל).
אם היו מפקידים כמו שצריך, לא היית... "נחנק".
ושוב אתה מתעלם מהעובדה , שתנאים כאלה מקובלים בשירות ציבורי בכל העולם כמעט... אבל רק פה מאשימים את העובדים כ"גנבים לאור יום" או "שודדי הקופה הציבורית".

ומה יש "להודות" - זה ברור.
כשיש לאנשים אופציות אחרות, הם לא באים למשטרה/צבא/שירות ציבורי... גם לא כשיש פנסיה תקציבית.
כשיושבים בבית שנה ושנתיים, בלי עבודה, אומרים "נו, טוף. חרא של עבודה אבל אין ברירה... ננסה את המשטרה" - וזה משהו שאתה לא רוצה!
אתה לא רוצה שהמשטרה תהיה "אין ברירה" - אתה רוצה שיבואו למשטרה אנשים טובים, גם כשיש להם אופציות אחרות.

ושוב אני אומר..
אתה לא רוצה להתחלף בפנסייה שלי... ממש לא.
יש לך איזו פנטזיה לגבי זה ואתה רחוק מהמציאות... מאוד.
לי, במקרה, יש שתי פנסיות (ואוטו לכל החיים) וגם עם זה אתה לא ממש רוצה להתחלף איתי... למרות כל המחנק שאתה מרגיש.

יש תמימות דעים, שכוח האדם במשטרה (ושוב.. המשטרה היא רק דוגמא לשירות הציבורי) היה הרבה פחות טוב לפני עשור... מדוע לא קפצו כל כך הרבה אנשים איכותיים... כשהיתה פנסיה תקציבית - הדובדבן שבקצפת שלך?
אני אגיד לך - משום שזו חרא של עבודה, שאף אחד לא רוצה לעשות. והשכר מחורבן והמעמד החברתי מחורבן והתנאים דפוקים - עם או בלי פנסייה (שלא ממש עוזרת לך לקיים משפחה, במהלך העשרים-שלושים שנות עבודה..).
בגלל זה לוקחים את העבודה הזו רק אלה שאין להם ברירה... וזה בדיוק השירות שאתה מקבל.

נמרוד
22-04-16, 19:04
ברנרד - אני חייב להגיד שאני נהנה לקרוא את מה שאתה כותב - בנושאים שאתה מבין בהם - זה ניכר באיכות הטיעונים [emoji6]

חג שמח!

Bernard
22-04-16, 19:38
תודה. אני שמח [emoji5].
לכן אני מקפיד לכתוב רק על דברים שאני מבין בהם [emoji6].
לפעמים אני מבין רק אחרי שאני כותב, אבל בוא לא נהיה קטנוניים.

חג שמייח.

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

boaz avrahami
22-04-16, 22:04
רק בעיניך מי שיוצא לפנסיה בגיל 45 בזמן שכל השאר יוצאים בגיל 67 זה נראה בסדר.
לא מאשים אותם כי אם את מי שיצר את העיוות הזה ובאמת לא ציפיתי שתגיד שאני צודק....
טבעי שתגן על המצב כשאתה הנהנה.

אגב, העיוות הוא עוד יותר גדול אל מול העצמאיים שמשלמים יותר מכולם ויוצאים בלי כלום.
בסוף לא יעזור מה שנגיד וגם אתה יודע שהחגיגה תסתיים. אין דרך אחרת

Bernard
22-04-16, 22:15
תמשיך להתעלם משאר העולם. אל תיתן לעובדות להפריע לך... גם כשאתה משווה את העומס והשחיקה והסיכון והחשיבות לחברה, של חיילים ושוטרים וקהיליית המודיעין, לאלו של חנווני עצמאי.. או איש מכירות "רעב"..
כולם שווים.
סע לקובה - שמעתי שמקבלים שם מהגרים. הייתי מציע לך את הגטש המזרחי, שעדיין פועל ב" שוויון" מעמדות ומקצועות ו"תמורה", אבל אני מתאר לעצמי סיפורים על השיוויון שם, גם ביציאה לפנסיה וגם במשכורות, כבר שמעת..

אני, ייצור משונה כזה. חושב שמי שמסתכן יותר, בשירות החברה/מדינה, זכאי ליותר..
אני מין טיפוס משונה כזה.. אתה בטח שמעת על כאלה... פטריוט.

boaz avrahami
22-04-16, 23:18
אולי אפתיע אותך אבל חלק נכבד מהטיעונים האחרונים שלך מקובלים עלי אבל אין בהם לשנות את התמונה הגדולה

OFF-RoaD
23-04-16, 00:03
דרך עיניים צרות קשה לראות את התמונה הגדולה.
מי שלא מוכן היה לשאת בעול בעצמו, אין לו זכות להלין על מי שכן.

יש בצבא הרבה אוכלי חינם שצריך לצמצם, וקיטונות של בזבוז שאפשר למנוע, אבל לאלו שעושים עבודה חשובה ומבצעים אותה נאמנה - מגיעה גם חצי המלכות.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Bernard
23-04-16, 00:16
דרך עיניים צרות קשה לראות את התמונה הגדולה.
מי שלא מוכן היה לשאת בעול בעצמו, אין לו זכות להלין על מי שכן.

יש בצבא הרבה אוכלי חינם שצריך לצמצם, וקיטונות של בזבוז שאפשר למנוע, אבל לאלו שעושים עבודה חשובה ומבצעים אותה נאמנה - מגיעה גם חצי המלכות.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ברשותך, אכניס את המשפט הזה לאוצר המושגים שלי:).

ובועז...
המשפט הזה שלך... נו... מה יהיה איתך.
על התמונה הגדולה אין שום ויכוח. גם לא שהתמונה היא לא טובה.
מה זה קשור בדיוק?
זה שיש חובות ושהמצב קשה, צריך להתחיל להאשים את.. מי שלא אשם?
זה שחס כסף, זה אומר שצריך לקחת ממי שמגיע לו?
זה שבחרת (לאו דווקא אתה,.. צורת ביטוי) את המנהיגים האלה, שעשו מה שעשו ו.. נבחרו שוב ושוב (לכל אורך השנים... ימין ושמאל), זה הפריע לך לבחור בהם שוב?
מה בדיוק אתה רוצה?
יש לך הזדמנות, פעם בארבע שנים (או שנתיים..) לבחור את אלה שיעשו מה שהם רוצים עם הכסף שלך ו... אתה בוחר.
מה אתה מתלונן?
וזה שפתאום אנשים חיים קצת יותר... אולי במקום לקצץ בפנסיה, תיזום איזה "פרישה" מרצון - תקבע מקסימום שנים לפנסייה. מי שעובר אותן יישלח לשלג או למדבר או לחברים מעבר לגבול הסורי - זה גם ישחרר לך קצת מהמחנק של 800 מיליארד הדולר.
אפשר גם לצמצם בבניית הדרכים מעבר לקו הירוק (שאין ויכוח שהוא שלנו (זו שלנו, זו גם כן) אבל... קיצוצים) ולקצץ בתשתיות לישובים (החשובים למודיעין הלאומי - למי שזוכר את הטיעון של בועז, למה באמת צריכים את כל הישובים האלה..) ולסגור את היחידות הלא יצרניות שיושבות בצומת גלילות (כולה יושבים ושומעים רדיו כל היום.. שום דבר ממשי לא יוצא מהם) ועל תלושי אוכל עוד לא דיברנו...
מה אתה מקשקש על "מחנק"... אפשר לחשוב שזו שיכבת השומן (ונגיד שאני מסכים איתך) האחרונה שנשארה..

ואני לא אעזוב אותך עם האיכר והסוס... שרגע לפני שהתרגל בלי אוכל..מת.
דווקא עבד אותו הדבר עם אוכל ובלי אוכל... סתם עצלן.

boaz avrahami
23-04-16, 03:28
אף פעם לא תקבל מה שרצית.
תרשום לפניך:
מי שיקח לכם את הפנסיות יהיו החברים שלך מהמערך....

ככה זה תמיד בחיים.
גם מי שתמיד מחזיר שטחים זה הליכוד.

אתה משעשע כשאתה כועס אבל בחיי שאני לא יכול לעזור לך עם הפנסיות. תהנה כל זמן שזה קיים ... זה כנראה יגמר לפני האוטוסטרדות והישובים לתפארת שבונים בשטחים

Bernard
23-04-16, 06:50
זן כבר פוליטיקה... עם זה אניצלא מתווכח... יש דברים שאי אפשר לקלוט...
מערך, ליכוד... לא מעניין...
תשובה פוליטית זו תשובה של מי שנגמרו לו הטיענים... מופרכים ככל שיהיו... [emoji6]

asafk
23-04-16, 11:30
רק בעיניך מי שיוצא לפנסיה בגיל 45 בזמן שכל השאר יוצאים בגיל 67 זה נראה בסדר.

לא רק בעיניו. גם בעיני רבים אחרים. אפילו אני חושב ככה, כי זה ממש בסדר. ואני דווקא לא מקבל פנסיה תקציבית, אני השתחררתי בגיל 30 אפילו בלי קרן פנסיה, בלי שקל, וכולם אומרים לי שהייתי טמבל והייתי צריך להמשיך רק עוד 12 שנה והייתי פנסיונר....
תכף תספר לי על הנגד שכמו שמישהו אמר לי "מקבל פרישה בגיל 45 בשביל לשבת על מלגזה".
אבל לא סיפרו לך שאילולא הפרישה בגיל 45 זה שיושב על מלגזה היה הרבה יותר יקר בזמן השירות שלו- כי אז כל חוקי העבודה היו חלים עליו. היה צריך לשלם לו שעות נוספות, ו 150% או 200% על ימי שישי ושבת. יקר. ומותר מקסימום 12 שעות עבודה רצופות, ואז יש מבצע אבל הוא עבר את ה 12 שעות אז תביאו עוד מלגזן להעמיס תחמושת על המשאיות, ומותר מקסימום 60 שעות נוספות בחודש, אז בעצם צריך על התקן הבודד הזה שלושה מלגזנים כי בשעת חירום...
או לחילופין לא היו מוצאים מי שיעשה את זה, כי מי היה מוכן לעבוד במשכורת מינימום כל השנים עם פרישה בגיל 67? אז מה, עובדי קבלן? כאלו שאתה סומך עליהם שישבו על המלגזה הנכונה ויעמיסו את התחמושת למשאית בזמן כדי שהפגזים יגיעו לטנקים ולכתובת הסופית שלהם בבית חאנון כשיהיה צריך?
אז אולי בעצם לשלם לזה ש"יושב על מלגזה" משכורת מינימום 20 שנה עם הבטחה לצ'ופר אחד יחיד בדמות פרישה בגיל 45 נראה כמו האופציה היותר סבירה? אנחנו מדברים על אנשים שמשתחררים בגיל 45 ממשכורת של 10 אלפים ש"ח, פנסיה במקרה הטוב של 5000 עד 6000. אלו האנשים ששודדים לך את הקופה, בעז. שייהנו. באמת שייהנו.

ואותו דבר בדיוק - שוטרים. תחשוב כמה אתה כאזרח דורש מהם, שעות עבודה ללא תמורה, כוננות, סיכון חיים - וכמה מעט אתה משלם להם. ובסוף מחכה להם צ'ופר אחד בודד ונחשק, שבינינו לא שווה להם כל כך הרבה, פרישה בגיל 45. אז באמת, שייהנו.

אסף.

איל מ
23-04-16, 15:01
שוטרים משתחררים בגיל 57 ולא 45,
וגם אלו שמהדור של הפנסיה התקציבית לא משתחררים לפני גיל חמישים (בלי להכנס למלכודת הדבש שהיא מהווה).
לא שזה משנה משהו בדיון העקר הזה אבל כשאתם חוטפים כל שרשור ומספימים אותו לפחות תדייקו.

ד ו ר ו ן
23-04-16, 17:29
גם בצבא אין מזמן פנסיה תקציבית, כדי להשאר בקבע מובהק (מעבר לקבע ראשוני של עד סרן), צריך לעמוד בקריטריונים של קבוצות איכות לא פשוטה, ולא משתחררים בגיל 45.

אבל אל תיתנו לעובדות להפריע עם הטיעונים.

זהו,
אפשר להמשיך.

Bernard
23-04-16, 19:41
שוטרים משתחררים בגיל 57 ולא 45,
וגם אלו שמהדור של הפנסיה התקציבית לא משתחררים לפני גיל חמישים (בלי להכנס למלכודת הדבש שהיא מהווה).
לא שזה משנה משהו בדיון העקר הזה אבל כשאתם חוטפים כל שרשור ומספימים אותו לפחות תדייקו.
אני דווקא חשבתי שהשרשור מתפתח ולא נחטף ובטח לא מוספם..
במיוחד משום שאני חושב שהנושא הראשוני/המקורי טומן בחובו... אפשרויות הסתבכות לא מבוטלות.. אולי עדיפה הסטייה.
מה גם, שכמו שבועז ציין, הכותרת נשארת רלוונטית[emoji6].
אבל אם זו ההרגשה, חטיפה והספמה, אני אכבד זאת..
שיהיה חג שמח[emoji4]

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk

היילקס אספנות
23-04-16, 20:39
בגלל שאני פתחתי את השרשור אני ארשה לעצמי לציין כמה נקודות בהקשר הפנסייה התקציבית ז"ל:

+אין היום מגויס לשירות ציבורי אשר מקבל הבטחה שבגיל 42/45 הוא יוצא עם 70% מהמשכורת האחרונה שלו,נקודה.

+כמו כל עובד במגזר הפרטי הוא נכנס למסלול אקוך ומתיש של פנסייה צוברת,ומי שלא מבין את משמעות המעורבות שלו בחיסכון ובמסלולי ההשקעה של כספו יכול למצוא עצמו בגיל 67 בלי שקל באמתחתו.

+אני רק 17 שנים במערכת, ויכול להעיד על ירידת הדורות ומבחינתי אחד הזרזים המובהקים לתפועה זו היא הפסקת נפנסייה התקציבית.

+ קשה למצוא היום אנשים שחוזרים לבית פעמיים בשבועיים, שאת ליל הסדר מעבירים בין בטונדות או מעבר להרי החושך ובסופו של יום לא מתוגמלים כראוי.

+מצד שני כנראה שבהקמת המדינה ועד לפני עשור הפרוסה הנל מהעוגה גדלה בקצב לא פורפרצונאלי דבר שהוביל לזה שבסוף גם אוכלוסיית החוד נפגעת מתהליכי ייעול וחיסכון.

חג חירות שמח

boaz avrahami
23-04-16, 22:16
אין ספק שמדובר בנושא סבוך וטעון ואין בו אמת מוחלטת.

לא מדובר בשודדי הקופה אלא בעיוות מצטבר שרובץ היום על קופת המדינה בדמות חוב תקציבי של הרבה מאות מליארדי שקלים שהמדינה לא תעמוד בו.
יהיה לדעתי שינוי כפי שגם במגזר הצובר היה שינוי וגיל הפנסיה עלה.
פשוט אין דרך אחרת.

-->