PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיסוי הגה ליודנאי I10

Haim Weintraub
15-04-16, 11:27
שלום לכולם.
בע"ה עברתי מיונדאי גטס ליונדאי I10 חדשה.
העברתי את כיסוי ההגה שהיה לי בגטס ליונדאי I10 אבל הוא גדול טיפה (בסיבובים קצת גדולים הכיסוי זז חופשי על ההגה).
האם מישהו יודע מהו הגודל המדויק שעליי לרכוש של כיסוי הגה ליונדאי I10???

בתודה מראש

shachar
15-04-16, 12:05
למה צריך כיסוי הגה לרכב חדש?

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

Haim Weintraub
15-04-16, 13:02
משום שמניסיון, עם הזמן והחום הישראלי, ההגה הופך עם השימוש לדביק מעט (נמס מהשמש והחום). כיסוי הגה מגן עליו מהחום הישיר וקרני השמש.

למה צריך כיסוי הגה לרכב חדש?

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

asafk
15-04-16, 21:26
שני דברים.

הראשון - כיסוי הגה הוא בסדר עד שהוא מחליק לך על ההגה בדיוק כשאתה בתמרון חירום.

השני - משזה נאמר, היוצא מהכלל הוא כיסויי ההגה שנראים כמו רצועה ש"תופרים" על ההגה, הם לא יחליקו כי החוטים מקיפים את חישורי ההגה. משהו כזה:
http://wheelskins.com/

ויש כמובן גם חיקויים מדמוי עור.

אסף.

דרור ברלי
15-04-16, 22:10
סכנה של ממש.

ישב לו מהנדס במעבדות היצרן, או בחברה מתמחה שמייצרת גלגלי הגה ספורטיביים יקרים - ותיכנן גלגל הגה ארגונומי בקוטר ובעובי המדויק לאחיזה נכונה ובטוחה.

מגיע הישראלי החכמולוג, ועוטף את זה בכיסוי עבה, מחוספס, מגרד. פרחוני, או עם סוסים מכונפים, או בגווני כרום-ניקל/אנודייז, במיטב סגנון ה"שיפורים" נוסח ג'נין וחברון. אז מה אם פתאום גלגל ההגה עבה מדי, אז מה אם פתאום הכיסוי מחליק בתמרון חירום. תפוח להגה כבר חיברת?

למעט הכיסויים שמושחל בהם שרוך שמהדק אותם לגלגל ההגה, את כל הגרביים העבים/פרחוניים הללו היה צריך לאסור על פי חוק.

מילא יונדאי i10צנועה, אבל מה הכי מדהים? כשאני רואה מכונית פאר גרמנית יקרה עם גלגל הגה ספורטיבי וארגונומי, מצופה עור משובח, שמכסים אותו עם הדרעק הזול הזה מאוטו-דיפו או כל חנות אבזרים שכונתית.

ההגה נמס מהשמש? על מה אתה מדבר? סובארו ליאונה 86', לנדרובר דיסקברי 94?...
שים איזה מגן-שמש על כל הדשבורד שיגן מהשמש, רק לא את כיסויי הזוועות על גלגל ההגה.

מעניין מה השלב הבא - אולי לפרוש על מושב ריקארו אורטופדי את יריעת החרוזים נוסח אחינו נהגי המוניות?....... משהו שיבטיח שתחליקו מהכיסא בזמן בלימת חירום...

OFF-RoaD
15-04-16, 22:58
איזו הגזמה. "הגה עבה מדי"? " עובי מדויק"?כי לכולנו יש כפות ידיים בגודל זהה. נו באמת. והתוספת לקוטר זניחה.

אני כן מתחבר לחשש מפני החלקה של הכיסוי. אני פותר את זה עם כיסוי בגודל נכון, וזוג אזיקונים הדוקים. לא זז לשום מקום גם אם אנסה

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-04-16, 02:35
לא נעים אבל ההגה נהיה דביק בגלל מה שיורד מהידיים של האוחז בהם.
שומן+זיעה+שמש=ג׳יפה.

אז מידי פעם לנקות, ואם כבר מתעקשים על כיסוי, אז כיסוי תפור מעור גם תופס חזק, וגם קל לניקוי.

nir.samo
16-04-16, 04:26
מעניין מה השלב הבא - אולי לפרוש על מושב ריקארו אורטופדי את יריעת החרוזים נוסח אחינו נהגי המוניות?....... משהו שיבטיח שתחליקו מהכיסא בזמן בלימת חירום...

קרעת אותי..

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
16-04-16, 05:50
איזו הגזמה. "הגה עבה מדי"? " עובי מדויק"?כי לכולנו יש כפות ידיים בגודל זהה. נו באמת. והתוספת לקוטר זניחה.

אני כן מתחבר לחשש מפני החלקה של הכיסוי. אני פותר את זה עם כיסוי בגודל נכון, וזוג אזיקונים הדוקים. לא זז לשום מקום גם אם אנסה

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

זהו. שלא הגזמתי.

עברנו את ימי הסיקס עם מושב מקוביית ספוג מכוסה ביריעת סקאיי וגלגל הגה מפלסטיק דקיק ודביק....

מושב וגלגל הגה הם שני חלקים שבאמצעותם אתה מתחבר לרכב ושולט בו.
העיצוב שלהם לא מקרי ומאוד-מאוד מתוכנן. גם ברכב קטן, זול וצנוע כמו יונדאי i10. אילו רק ראיתם כמה מחשבה וכמה הנדסת אנוש משקיעים יצרנ יהרכב בעיצוב מושב נהג וגלגל הגה. כשאנחנו עוטפים אותם בכיסויים למיניהם, אנחנו משנים הרבה דברים.
מושב מכוסה כבר לא תומך בגוף כפי שתוכנן. שלא לדבר על הישראלים החכמים שמלבישים כיסוי דקורטיבי על מושבים שמשולבות בהם כריות אויר צידיות.... בגלגל הגה מכוסה הידיים כבר לא אוחזות כמו מקודם. רק מונחות עליו, ומה לעשות, כשגלגל ההגה כבר עבה כמו באגט, האחיזה של כפות ידיים קטנות ו/או אצבעות קצרות בפירוש פחות טובה.
אבל מה אני מבין ?.... אולי מדובר כאן בבעלי כפות ידיים בגודל יעה של בובקט.... אז כנראה שמבחינתם הכל בסדר.

הידוק באזיקונים אכן פותר את בעיית החלקת הכיסוי. וכנראה גם יש מי שחושב שאזיקון על ההגה זה אסתטי ושמגע האזיקון גם נעים - כמו שאומרים, נו שויין. באמת קטונתי. זה האוטו שלכם, אלה החיים שלכם. תפאדלו.

-->