PDA

צפייה בגרסה מלאה : לתקן או להשבית?

Yiftah
18-04-16, 00:54
מבקש עצה.

יש לי ג'יפ קיה ספורטאז', מודל 97.. לפני יומיים נתקע על הכביש. חוות הדעת מן המוסך - סדקים במערכת המים יבשו אותו לגמרי (נהגה בו הבת, שנשבעה בכל היקר לה שהיא מלאה מים כל שבוע)

והעיקר .... יש חשש לסדקים בבלוק המנוע

אגב - רק לפני 4 חדשים היה טיפול, והכנה לטסט, וטסט...

לדברי המוסכניק (שבדרך כלל אני סומך עליו) - יש לתקן את מערכת המים (בכמה ת'לפים), ורק אז להריץ את המנוע כדי לבדוק אם יש או אין סדקים בבלוק. אם כן, לא צריך להסביר כמה עוד ת'לפים ישאבו מחשבון הבנק.

ועכשיו הלבטים: הראש אומר - די. להשבית. להוריד מהכביש ולהתחיל לחפש משהו חדש.

הלב אומר.. ג'יפ. נו, צריך הסבר?

מה דעתכם?

יפתח

ניר ל
18-04-16, 01:30
לדעתי תשבית .
רכב שמאבד נוזל קירור משך תקופה ארוכה לדבריך וממלאים בו מים כל שבוע, נשמע כמו רכב מוזנח שלא שווה להתעסק איתו כשמגיעה הוצאה גדולה.
עבור הלאה...

יואב פולס
18-04-16, 06:45
אֵל מָלֵא רַחֲמִים, שׁוֹכֵן בַּמְּרוֹמִים,
הַמְצֵא מְנוּחָה נְכוֹנָה, תַחַת כַּנְפֵי הַשְּׁכִינָה,
בְּמַעֲלוֹת קְדוֹשִׁים וּטְהוֹרִים, כְּזוֹהַר הָרָקִיעַ מַזְהִירִים,
אֶת נִשְׁמַת ספורטאז' בת קיה שֶׁהָלַכה לְעוֹלָמה, בַּעֲבוּר נדב צְדָקָה בְּעַד הַזְכָּרַת נִשְׁמָתה,
בְגַן עֵדֶן תְּהֵא מְנוּחָתה
לָכֵן בַּעַל הָרַחֲמִים יַסְתִּירֵהוּ בְּסֵתֶר כְּנָפָיו לְעוֹלָמִים,
וְיִצְרֹר בִּצְרוֹר הַחַיִּים אֶת נִשְׁמָתה.
ה' הוּא נַחֲלָתה,
ותנוח בְּשָׁלוֹם עַל מִשְׁכָּבה, וְנֹאמַר אָמֵן.

יפתח, שלא תדעו עוד צער.

נדב ש.
18-04-16, 07:32
להתחיל לתקן ולחפש צרות זה לא שווה, תבקש הצעה להחלפת מנוע קומפלט+רדיאטור וצנרת, לדעתי מנוע כזה לא צריך להיות יקר, כמובן אם אתם אוהבים אותו כל כך ומתכננים להנות ממנו עוד שנה שנתיים, הרכבים האלה כבר איבדו את ערכם וגם בעוד שנה או יותר יימכרו באותו מחיר כמו היום לדעתי.

cj 64
18-04-16, 08:03
אני הייתי הולך למכונאי או 2 נוספים
לגבש חוות דעת יותר רחבה,,,
אח"כ ,יודע מה לעשות
גל

lizard
18-04-16, 08:11
כמה הרכב שווה בכלל? לדעתי לא יותר מ10-15 כשהוא תקין. אני לא הייתי מתקן. לא שווה. תמכור לחלקים.

נדב ש.
18-04-16, 08:50
זה לא משנה כמה הוא שווה אלא בכמה נימכר, אם מנוע קומפלט כולל הכל יעלה כ 6000 ₪ זה סביר.

tomergir
18-04-16, 09:10
צריך לחשוב מה האלטרנטיבה, הלא אם תשבית אותו, תצטרך לקנות משהו אחר במקום, נכון?
אם תקנה נבלה באיזה 14 אלף ותתתחיל איתה מסכת שיפורים, יעלה לך יותר מלעשות מנוע קומפלט.

לתקן לא הייתי ממליץ בעיקר בגלל שזה בעיות של צנרת מים, אם מנוע קומפלט עולה כמו שאמרו פה, שווה לך.
הרווח גדול על ההפסד.

ניר ל
18-04-16, 10:48
החזקתי עד לאחרונה פאג׳רו מהשנים האלה והכשהגיע תיקון של כמה אלפי ש״ח בדמות שיפוץ משאבת סולר, לא היססתי כי המצב הכללי של הרכב היה מעולה.
ברכב ישן ממוצע שמטופל בתחזוקת שבר, אין סיבה להוציא סכום שעולה על קניית רכב דומה במצב נסיעה - אני בטוח שהחלפת מערכת קירור וקרוב לוודאי שמנוע, תעלה יותר מלקנות ספורטאז׳ נוסע. זה לא שיחליפו למנוע חדש אלא למשהו שירד מנבלה אחרת.
היות שהרכב נמצא בשימוש הבת, תמכור למרבה במחיר, תוסיף את הכסף שאתה עומד להשקיע בתיקון ותקנה רכב משפחתי צעיר ב 10 שנים לפחות שלא דורש שני טסטים בשנה, יש אלפים כאלו למכירה.

Mati65
18-04-16, 18:08
להתחיל לתקן ולחפש צרות זה לא שווה, תבקש הצעה להחלפת מנוע קומפלט+רדיאטור וצנרת, לדעתי מנוע כזה לא צריך להיות יקר, כמובן אם אתם אוהבים אותו כל כך ומתכננים להנות ממנו עוד שנה שנתיים, הרכבים האלה כבר איבדו את ערכם וגם בעוד שנה או יותר יימכרו באותו מחיר כמו היום לדעתי.

מחזק את דבריך,החלפתי מנוע בגאלופר ארוך שנת 2000 למנוע מגנום לפני כ-3 שנים ומאז,טפו טפו,נהנה מכל רגע.
וזה במקום להפוך אותו לאנדרטה מכיוון שגם לברזל לא היה שווה למכור...

weref
19-04-16, 11:51
מה זה? יש פה מלא הגיון, מה הוא עושה פה?

ברור שלפתוח, להשחיז, לתקן ,לשפץ ,לגרז ויאללה לטייל

מצטער, מחסור בשטח :)

sent from mobile

-->