PDA

צפייה בגרסה מלאה : 2001 או 2005 ?

asafgvt
18-04-16, 15:44
היי,

חולה על טיולים אבל חדש מאוד בתחום ה-4x4.
נושק אוטוטו לגיל ה-40 ומחפש ג'יפ למשפחה ולטיולים.
מצאתי למכירה שני פג'ארו ארוכים ואני מתלבט :
1- 2001, קילומטרז' גבוה מאוד 460K (סופר דיזל) ומדוגם ==> מחיר 30K
2 - 2005, קילומטרז' 340K ללא כל תוספות ==> מחיר 60K

אני בדילמה : האם לקנות שנתון גבוה יותר (ברורה החשיבות..) או לקנות בחצי מחיר ותוספות עם קלימוטרז' של מונית...

אודה לעצותיכם :)

תודה,
אסף

נדב ש.
18-04-16, 15:52
במה מדוגם ה 2001?

asafgvt
18-04-16, 15:58
שנת 2001 :
יד 2 459K ק"ממנוע 3200 טורבו דיזל ללא תאונותמטופל בזמן כולל ספר טיפולים מלא."מלא תוספות כמו הגבהות מדרגות צד מיגון תחתון קדמי חלונות כהים סאנרוף וכו..."

נדב ש.
18-04-16, 16:07
שנת 2001 :
יד 2 459K ק"ממנוע 3200 טורבו דיזל ללא תאונותמטופל בזמן כולל ספר טיפולים מלא."מלא תוספות כמו הגבהות מדרגות צד מיגון תחתון קדמי חלונות כהים סאנרוף וכו..."

אני לא יודע מה הידע שלך ב 4x4 ומה זה אומר תוספות, אבל סאן רוף וחלונות כהים זה לא נחשב לתוספת לשטח, לפחות לא מבחינתי.
הגבהה ומיגון גחון כן, והסך של זה לא בשמיים.
הייתי הולך על שנתון חדש יותר בהנחה שניבדק ונימצא תקין מכל הבחינות, מתחיל ממיגון וממשיך משם לאט לאט.
קודם תראה מה רמת הטיולים שאתה עושה, אחר כך הגבהות וכו'.

asafgvt
18-04-16, 16:19
אתה צודק...
תודה :)

opl
18-04-16, 18:01
חתיכת קילומטארג'...

asafgvt
19-04-16, 13:37
היי,

מצאתי אחד ארוך 2004 (340K) ברעננה.
אודה לעצתכם מה אני יכול לבדוק עצמאית לפני קניה ?
מכירים מישהו אמין אמין אמין (כן, רשמתי כמה פעמים..) בסביבות רעננה שאפשר להביא לבדיקה ?

תודה מראש,
אסף :)

eddib
19-04-16, 14:38
הא מדובר באותו הדגם ??

שגיא S
19-04-16, 14:40
יש ברעננה מוסך מיצובישי צמוד לקניון רננים.
בעבר שמעתי עליו דברים טובים וראיתי אצלו כמה פאג'רואים בטיפולים.

eddib
19-04-16, 14:55
דבר עם רוני הכהן במוטורוני - יש לו הרבה שנות ניסיון בנושא .

ukiuki
19-04-16, 17:51
תעזוב את הקינג. ואם אתה מתעקש תבדוק טוב טוב את הגיר.

asafgvt
19-04-16, 19:43
תודה על התגובות המהירות :)

אדי, הרכב הוא מסוכנות רכב בעננה (JKCAR...) - "פג'רו ארוך, 7 מק' ,דגם Glx , מלא תוספות -גלגלי מגנזיום ,סאן רוף, מדרגות צד, מיגון תחתון, וו גרירה" - דגם 2004 דומה להוא עם הקילומטרז' הנמוך מההודעה המקורית אבל עם קצת תוספות... בגלל שזו סוכנות רכב, ואין לי מושג בתחום, אני מחפש מישהו אמין. כשאומרים לי "סוכנות רכב" ישר עולה לי סרט ישן של דני-דה-ויטו כסוחר מכוניות וכבר מתבאס על כך שבטח יעבדו עלי...
אבדוק את מוטורני. אדבר איתם בבוקר ואבדוק באינטרנט.

שגיא, הבנתי שדווקא מוסכי מיצובישי המורשים נמנעים מבדיקות ראשוניות של ג'יפים לפני קניה כי מפחדים לקחת אחריות או כי לא יודעים ממש מה לבדוק...

למה לרדת מהקינג ? אני יודע שיש לשנים 2001-2004 מחלה עם משאבת הסולר.... מה אתה מציע ? אשמח לשמוע עוד דיעה :)

שוב, תודה על התגובות המהירות :)

ukiuki
20-04-16, 09:37
למה לרדת מהקינג ? אני יודע שיש לשנים 2001-2004 מחלה עם משאבת הסולר.... מה אתה מציע ? אשמח לשמוע עוד דיעה :)

שוב, תודה על התגובות המהירות :)

הי
יש 3 דגמים (לפחות) שמתהדרים בשם פאג'רו אבל מדובר על רכבים שונים .
פאג'רו Q (בעגה הישראלית) קיים עד מודל 2000 ונחשב לרכב הקשוח ביותר לשטח. בעל שילדת סולם וסרן אחורי חי.
בנוי ברזל ולא פלסטיק

פאג'רו קינג (הדגם בו אתה מתעניין) הובא בשנים 2001 ועד 2008 אם אינני טועה, טוב מאוד לנסיעות שבילים ונוח מאוד ומפנק בכביש. נחשב לדגם הפחות מוצלח מהשלושה הן מבחינת עיצוב, הן מבחינת אמינות ובוודאי מבחינת יכולות שטח טכני בינוני ומעלה. ממה שאני יודע סובל מבעיות גיר (חיישנים וגיר עצמו), טרנספר. המנוע נחשב חזק ואמין.
זה הדגם הראשון בו עבר היצרן לתצורת מיתלה אחורי נפרד (בנוסף לקדמי), כלומר התרחקות מביצועי שטח לטובת כביש.
ביציאה לשטח לא לשכוח לקחת שקית גדולה לאיסוף חלקי הפלסטיק והפגושים.

פאג'רו BK - (הדגם החדש יותר עם הגלגל הרזרבי שממוקם באמצע הדלת האחורית). ניסיון של מיצובישי לחזור לתווי הדגם המיתולוגי והמוצלח יותר.
נחשב רכב מוצלח אבל עדיין בא בתצורת מתלים נפרדים, וחצאיות פלסטיק.

זה בגדול ובראיה סובייקטיבית.

הקינג עדיין גיפ לכל דבר ואחד שמצוייד בנעילה אחורית במקור. העבירות שלו טובה בוודאי יחסית לגיפים לא נעולים או קרוסאוברים.
אם אתה מייעד את הגיפ לטיולי שבילים, מה שאצלי בבראנזה קוראים טיולי פרחים וחרפושיות, הוא יותר ממתאים לך.
אבל אם אתה (במהלך טיולי הפרחים) תפזול גם לקטעי עבירות קשים יותר, אתה כנראה תהיה מהמזנבים בחבורה ותוציא יותר יחסית על תיקונים ואחזקה.

eddib
20-04-16, 10:46
הי לי וגם לחבר נוסף פגרו מהדגם הישן , שנת 2000 : רכב מדהים , עבירות טובה , חזק , קשוח , אמין - כמו שנכתב למעלה - עשוי ברזל ולא פלסטיק , אכלן דלק ( לצערי נגנב על ידי בני דודינו )
היו לי שני חברים עם קינג - קיללו את היום בו קנו אותו ( אחד מהם אפילו אחרי שנסע קודם לכן ברכב "נחות" כמו המוסו )
עלות אחזקה גבוהה מאוד ( תיקוני מוסכים )
הרבה פלסטיקים

asafgvt
20-04-16, 10:53
קודם כל, תודה על התשובה המפורטת והמקצועית !
הרגת אותי עם המשפט "
ביציאה לשטח לא לשכוח לקחת שקית גדולה לאיסוף חלקי הפלסטיק והפגושים.." :D
בגלל שאני גי'פאי מתחיל, אני דווקא חושב שכדי שאתחיל מפרחים וחרפושיות. לגבי הפזילות, אני בטוח אפזול. בוודאות :cool:

התקציב שלי לכל הסיפור הוא 60K. לכל הסיפור כולל תוספות.
אני לא רוצה ג'יפ עם שנתון נמוך. הפג'רו Q, לצערי, על אף חוסנו, הוא רחוק לי מידי.
לגבי ה-פאג'רו BK שהוא מעולה, משנת 2008, המחיר מעל הגובה שהקצבתי לצערי.
נותרתי עם הקינג...

asafgvt
20-04-16, 11:46
טוב,
זהו. הדליקו אותי עכשיו. אני אתחיל לחפש את ה-Q... :)

נמרוד
20-04-16, 11:54
זהירות!!!

רכב שטח ישן, קילומטראז' גבוה, סוחר רכב = מלכודת לקונה התמים.

אל תתקרב ואל תשוחח אפילו עם סוחרי רכב. אני רציני לגמרי, אם אתה חושד בשיחת טלפון שמדובר בסוחר - נתק מייד ועבור הלאה. אני רציני לגמרי.

asafgvt
20-04-16, 12:00
תודה רבה !
לקחתי לתשומת ליבי :)

נדב ש.
20-04-16, 12:02
חביבי שב תשתה כוס מים קרים, ואז תכין לעצמך כוס קפה ושב שוב.
זה שה q אחלה רכב אין ויכוח, אבל הוא לא חף מתקלות כמו משאבת הזרקה, ראשי מנוע וכו' וכו', תוסיף על זה רכב ישן שעוד מעט צריך 2 טסטים וקיבלת הרבה יותר כאבי ראש.

הקינג אחלה רכב, צעיר בכמה שנים, עוד יותר טוב, הגבהה קלה ומיגון והוא עושה את רוב המסלולים בארץ כולל מעלות כאלה ואחרים, נכון בכל הצלבה יניף גלגלים באוויר ועל הדרך תוכל להחליף שמנים :-) אבל בגלל זה יש לו נעילה ובשביל זה היא שם.
לכל רכב יש תקלות כאלה ואחרות, לפי התקציב שלך אין לך הרבה מה לבחור בין ה suv הגדולים, או קינג, או פראדו במודל עד 2001, או טרופר.
עדיין לא ברור מה רמת הטיולים שאתה עושה ועוד נתונים, קרא בפורום של המתחילים ותענה על השאלות.

asafgvt
20-04-16, 12:27
היי נדב,

בגלל שאני רק ג'וניור בתחום, אני באמת לא יודע מה רמת הטיולים שאני אעשה...
כמעט כל שבת אני לוקח את המשפחה לטיול. בין אם זה לפיקניקים ובין אם זה מסלולי צעדה.
כל פעם יוצא לטיול ומזיל ריר על רכבי השטח מסביבי שמגיעים למקומות שרק הייתי חולם עליהם. בזה מסתכם החלום שלי.
לא יודע עד כמה השגעון יתפוס אותי , אבל, אני חופר לאשתי כבר שנתיים על הנושא.
פראדו 2001 - רכב מעולה אבל יקר מאוד.
המיצובייש - גם נותן עבודה וגם נראה טוב.
התיישבתי. שתיתי מים, שתיתי קפה, שתיתי גם שוקו... עכשיו נכנס לפורום של המתחילים. נראה אם אצליח לדלות עוד מידע על הכלי ועל עצמי....
תודה רבה ! באמת. עבור מישהו שלא מבין בתחום, הפורומים האלה סופר-חשובים !

אסף

נדב ש.
20-04-16, 12:30
תתחיל פהhttp://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%95%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%AA%21

AvinoamNa
20-04-16, 12:41
אם יורשה לי להוסיף,
לעניות דעתי ברקסטון יש את כל מה שאתה מחפש ואף יותר והתמורה למחיר הרבה יותר גבוהה כי אתה לא משלם על המותג.
שילדת סולם, סרן אחורי חי, אפשר למגן ולהגביה, וגם להתקין נעילה, ולהתחלה סט צמיגים טוב ואתה מוכן לשטח ברמה שאתה מחפש.
לא ידועות מחלות כרוניות לרכב הזה,
ועם דיגום נכון הוא יגיע רחוק.
אמנם הוא חסר את הפוזה של המיצובישי, אבל אם תחפש אתה תמצא רכבים בשנתונים גבוהים הרבה יותר וקילומטראזים נמוכים יותר.
אני כמה חודשים עם הרקסטון ומאד מרוצה ב"ה. (אגב, גם בסעיף הדלק הוא מפתיע, אצלי עושה בממוצע 10.2 קמ\ל)

asafgvt
20-04-16, 15:20
תודה :)

אלון
11-06-16, 12:12
חודשיים לא הייתי באתר וכבר מתחילים לרדת על הקינג. אז ככה: היו לי כמה בהמות : סיקס ואחריו גאלופר. כלים עם הרבה ברזל אמממה- לא נעימים ביוםיום עם משפחה ובכלל גם להם צרות כשמתעללים בהם. עברתי לקינג 2001 עם השקעות לשטח (מיגונים.קפיצים.בולמים.טמבונים. מדרגות צג מצינורות ועוד ) ונהנה מכל דקה בכביש ובשטח. אחלה רכב מכל היבט, בעל יכולות מטורפות ויציבות מדהימה. א ח ל ה רכב ! ! !

-->