PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר 110 התלבטות קשה-אולי היילקס

דרור הראל
03-11-05, 20:14
אני מאד מעוניין לקרוא את דעתכם בהתלבטיות שעומדות בפני.
אני מעוניין לרכוש 110,התקציב שלי הוא עד 100k ,בתקציב זה הרכב אמור להיות מושלם,תקין בוודאות-אוברול,מנוע,גיר,טרנספר.עם תוספות חיוניות כגון נעילות,לפחות אחורית,גגון כיסאות,ציריות מחוזקות,צמיגים,בולמים קפיצים .
התלבטות אחת היא האם לחפש 110 למשל במודל 97 מחיר מחירון 66k או למצוא רכב מדוגם במחיר קרוב לתקציב.
החשש שלי הוא לקנות רכב -שעל פי דעה רווחת רמת האמינות שלו נמוכה והבלאי גבוהה-(כן.יוני5 טחן לי את המוח)בתקציב מלא ואז להיתקע עם בעיה רצינית שאתקשה לממן את תיקונה.או לקנות רכב "זול" ואז לגלות שרמת ההשקעה הנדרשת גבוהה מהתקציב.
הרצון שלי בדיפנדר זהה לרצון שלי לרכוש בעתיד "הרלי" זה רצון שמנותק מהגיון כלכלי קר ופשוט(הגיון כזה אומר לקנות היילקס).אני לא מעוניין בכל רכב אחר-כגון "דיסקו" "פאג'רו" ודומיהם,אני בהחלט מתלבט לגבי דיפנדר ומוטרד מאד מעלויות האחזקה ,מאחר ומבעלי דיפנדר אני שומע רק תשבוחות(ואני לא מתכוון רק לארז),ומאחרים אני שומע דברים אחרים לגמרי.כמו כן מטריד מאד שמצאי הדיפנדרים הוא בעיקרו רכבי טיולים או בטחון.
אשמח לשמוע דעה מקצועית אמיתית ולא קנטרנית.
תודה דרור הראל

חנן-ג'יפולוג
03-11-05, 21:03

הנסיון מלמד שאתה יכול לשכוח מזה בפורום אינטרנטי. האמוציות חזקות מדי.

asafk
03-11-05, 21:20
עזוב אמוציות. עובדתית- יש כלים שלא כדאי להתקרב אליהם... ויש יותר דיפנדרים כאלה מהיילקסים.
יופי. עכשיו בוא נדבר על כלים טובים. כן, גם ההוא הירוק מחברת טיולים, שאני אישית עבדתי בה ויודע שהכלים שלהם עובדים קשה- אבל מטופלים באדיקות.
ב100 אלף ש"ח יש לך רכב ברמה של האוטו שלי. ושלי, תאמין לי- יוצא לכמה ימים במדבר בלי שום חשש, ומשופר ככה שהוא אוכל כל מה שצריך בדרך. לקנות רכב שנת 97 במחיר מחירון ולבנות אותו לאותה הרמה (כולל החלפת מכללים אם צריך), יעלה לך בערך 120 אלף (ואם מישהו בא ושם לי 120 אלף ביד- אני נוסע באוטובוס הביתה).
לקנות את ה96 שיש עכשיו למכירה ולבנות אותו לאותה רמה- יעלה לך לא יותר מ100.. וכנראה פחות. יש הזדמנות של רכב בזול- בלי סיבה טובה באמת (קצת פחות מ 400 אלף ק"מ זו לא סיבה טובה, כ הוא אוטו טוב).

אם אתה קונה דיפנדר ב80 אלף- הפתעה לא גדולה, אבל יקרה (מנוע, לדוגמה), או הפתעה קצת יותר זולה (טרנספר) ונגיד- החלפת צמיגים- תגמור לך את התקציב מייד- אבל יהיה לך רכב תקין וסטנדרטי.

סה"כ המכללים האלה לא הולכים הרבה. כמו כל רכב ישן, אתה חייב לקחת בחשבון החלפת כל צנרת הקירור, החלפת קפיצים ובולמים (אלא אם כן כבר החליפו), טיימינג, שיפוץ תיבת הגה והחלפת צמיגים בשנה- שנתיים הראשונות. מעבר לזה- בדיקה דקדקנית תמנע הפתעות.

אל האמינות לכאורה של הטויוטות אני לא ארחיב, כי אתה יודע בדיוק במה מדובר.

אסף.

נמרוד
03-11-05, 21:36
אסף, אתה לא מדבר מאמוציות - יותר גרוע, מאינטרסים חומריים :lol:

דרור, דוגרי, באמת, בלי ציניות לרגע אחד - זה קשה - אם היה בא לי דיפנדר, הייתי קונה אחד . לא מפחיד אותי, אני יכול להחזיק אותו כמו כל רכב אחר. אפשר להראות לי בחישובים שהעלות השנתית הממוצעת תהיה גבוהה פי 2 מההילקס, או פי 3 מג'יפ, כי צריך ציריות מחוזקות וצריך בלא-בלא ולהכין כסף לגו-גו בכל מקרה... הכל טוב ויפה, אז מה?

עובדתית, רבים מחברי הטובים נוסעים על דיפנדרים, והם נראים בסך הכל מאושרים. כן, הם מוציאים כסף, אבל גם אני. יש לי חברים אחרים שאין להם רכב בכלל אבל מוציאם סכום גדול יותר על טיול שנתי של חודש למקום אקזוטי ויקר אחר כל שנה בעולם. אולי הם בכלל צודקים? אנחנו חיים בחברת שפע, יש לנו כסף - מי יותר ומי פחות - אבל לכל מי שחבר בפורומים האלו ומחזיק רכב שטח כלשהו, יש כסף עודף, וצריך להוציא אותו על משהו שעושה לנו טוב.

עוד לא שמעתי על מישהו שהתרסק כלכלית בגלל שהוא החזיק לנדרובר.

אתה ניסחת את השאלה מאד ברור, אתה רוצה דיפנדר ולא שום דבר אחר.

יוני5
03-11-05, 23:51

הנסיון מלמד שאתה יכול לשכוח מזה בפורום אינטרנטי. האמוציות חזקות מדי.

חנן,
ברשותך, הציטוט הזה שלך למילון וובסטר תחת הכותרת: "understatement".

ושאר המלעיזים, אני דווקא חושב שדרור צריך לקנות דיפנדר.
הוא פשוט רוצה את זה.

ההסתייגויות שלי נוגעות דוווקא לדרור ולא לדיפנדר.
1. דרור הוא כושי שדומה שתי טיפות לאידי אמין. אבל באופי הוא תערובת של קצין מטה גרמני ומהנדס פולסוואגן - פדנט שלא יכול להשלים עם נזילות, חופשים וכיו"ב.
2. הוא לא מתכוון לנצל את שני היתרונות האדירים של הדיפנדר: רכב פתוח ואפשרות לשים צמיגים גבוהים.

אבל מכיוון שזה מה שהוא רוצה, אני בעד. (כמובן שבכל תקלה שתהיה לו אני אומר "אמרתי לך" בשיא ההנאה, אבל לא משנה).

יוני5

ניר ל
04-11-05, 00:00
דרור, זה נכון שחיים רק פעם אחת ורצוי להספיק ולהגשים את כל החלומות, אבל...
אם בתקציב של 100K (שזה הרבה כסף) אי אפשר לשים יד על דיפנדר סוף הדרך כמו שאתה מחפש, אתה תתפשר על עניינים כמו "מנוע עם 350,000 ק"מ בלבד" או על עניין השיפורים - שני המקרים יגררו אותך להוצאות גבוהות נוספות, הראשון לא יהיה בשליטתך.

הכי חשוב שהרכב יתאים לצרכיך, כי הרפתקאה של כניסה ויציאה מהירה עלולה לעלות לך הון - קנית רכב מפוצץ בשיפורים, מכאני סוף הדרך, אבל אתה לא נהנה ממנו ונאלץ למכור. בדיוק אז לא נמצא בשוק האדם שמוכן לשלם פרמיה על היתרונות של הרכב או זה שבכלל מעוניין בכזה רכב.

אתה לא לבד בסיפור, אתה מטייל המון ולא לבד, אם הרכב לא נוח למשפחה אתה בבעיה.
אני לא יודע מה הנסיון שלך עם דיפנדר, זה רכב עבודה לכל דבר בדומה לסיקס, סופה או היילקס, היתרון שלו על הראשונים הוא במס' הדלתות, מנוע דיזל, מתלים. על האחרון רק במתלים.
רכב עבודה מבחינתי זה רכב שלא נוח לנסיעה מנהלתית, הנהיגה והנסיעה בו על הכביש מתישה ומאוסה (בעיקר כשמדובר במרחקים). החלק המנהלתי הוא החלק הכי משביז בטיול והוא גם ממושך. אני סובל מאד מהחלק הזה גם בסיקס, גם בדיפנדר, גם בהיילקס, טיפה פחות בסופה כי יש מנוע, ממש לא בדיסקברי בנזין. לא אני לא ממליץ לך להחליף את הראנר לדיסקו בנזין, בשום אופן לא לקחת את המשפחה שלך לטיול במכונות כביסה שהאופציה היחידה בהן היא "סחיטה" לפני שניסיתם ווידאתם שתוכלו לעמוד בזה.
בטיול הבא תתחלף למשך הטיול (לפחות בכביש) עם יוני, בטיול הבא אחריו תתחלף עם אסף.

דרור הראל
04-11-05, 07:28
בשום אופן לא לקחת את המשפחה שלך לטיול במכונות כביסה שהאופציה היחידה בהן היא "סחיטה" לפני שניסיתם ווידאתם שתוכלו לעמוד בזה.
ניר-לשמחתי האחת והיחידה מתעבת נסיעה ברכבים מנהלתיים-לאחר שהחלפתי את ההיילקס ממקום העבודה בקורולה חדשה, זכיתי למבטי בוז קשים בבית.
היום אני הולך לראות רכב שנת 97 שמדוגם עד גועל נפש-נעילות arb ,קפיצים בולמים(קוני),דרופ קיט,מהלכי מתלה משופרים,כיסאות מיוחדים לנהג ולנוסעים,טורבו חדש,גגון,מיגוני סף,הגה מוקטן קוטר (חשוב לאנשים בגודל שלי),מקסי דרייב מאחור,ותוספות חשמליות כגון חלונות חשמל,מערכת מיגון מורכבת (חיסרון בעיני),מערכות שמע וdvd ,(צמיגים-31 פרופיל רחב-את זה אני אצטרך להחליף).ביצעתי בירורים ראשוניים,מהם קיבלתי שמבחינת שילדה הרכב נקי (הוא לא מכוחות הבטחון וגם לא מחברת טיולים),היו טענות על "מורכבותו"של המוכר-מה שפחות מטריד אותי-המחיר לרכב הנ"ל הוא קצת יותר מסך התקציב שלי,את במחיר אני מוכן לבחון בתנאי שאני בטוח שהרכב "מושלם".
אז נכון שאין מושלם ואין ביטחון שמה שנראה טוב היום לא יתקלקל מחר,איך לבדוק רכב כזה,אצל מי?,ומה הדברים שאני מקפיד בעיקר בבדיקה.
מערכת קירור-צינורות רדיאטור חדשים ,מה עלותה?(זה משהו שאני אחליף,כולל טיפול ישור קו מלא ללא קשר למצב הרכב-טיאמינג,שמנים,פילטרים וכדומה,עלות?)
תודה דרור הראל

יוני5
04-11-05, 07:54
ניר,

לדרור היה היילקס במשך השנים האחרונות - מהעבודה.
אומנם 2X4, אבל יש לו ולמשפחתו מספיק נסיון עם היילקס. מוזר לציין, אבל סוגיית המנוע לא מפריעה לו.
איך היילקס בשטח הוא מכיר ויודע כי הוא מטייל הרבה איתי.

לגבי הדיפנדר, אז הוא מטייל הרבה גם עם שחר. כך שאין לו בעיה לנסות אותו הרבה, גם בשטח (כולל בפורום משפחתי).

(דרור, אולי הכי פשוט שתתפוס את אחד מהאנתרופולוגים הלבנים שמגיעים לחקור את השבט שלך, תבשל אותו - לרווחת השבט - ותיקח את הדיפנדר שלו :lol: :lol: )

יוני5

ניר ל
04-11-05, 10:30
היילקס 2X4 זה בהחלט רכב שניתן לחיות איתו, מכיר את הרכב טוב מאד זה היה בשנים 93-95 הרכב המשפחתי של ההורים שלי, זה לא היילקס 4X4 , הוא יותר קרוב לפוראנר.

אלון_ק
04-11-05, 10:33
לי אין דיפנדר. גם אני רוצה דיפנדר. יום אחד אולי אפילו יהיה לי אחד (למרות שבתקציב משולש משלך לפי רשימת החלומות הנוכחית :lol: ). מה שכן חשוב לי להדגיש זה שדיפנדר, בדיוק כמו היילקס, בדיוק כמו סמוראי/סיקס/סופה/קורולה זה כולה אוסף ברגים עם כמה אטמים באמצע. אין כזה דבר "זה נוזל, ככה זה בא בדגם הזה", אין כזה דבר "מערכת החשמל דפוקה, ככה זה בדגם הזה" ואין כזה דבר רכב לא אמין, לא חשוב מי מייצר אותו.
יש רק בעלים שלא מחזיקים את הרכב שלהם ברמה טובה. אם אתה מחר הולך לגורו, תצפה לנזילות. אם אתה מחר הולך למוסך רגיל, צפה נזילות. ל"ר הם כן רכבים שרגישים יותר להזנחה, אבל זה לא אומר שהם צריכים יותר טיפול - זה רק אומר שכשעושים אותו, צריך להקפיד טיפה יותר. אני מכיר כמה אנשים שמוכיחים את הטענה הזו (את ניר ואסף גם אתה מכיר) מדי יום, אז שלא יספרו לך סיפורים. אם תיקח את העניינים לידיים גם אצלך הכל יהיה בסדר, ולא בכדי:

זו בסה"כ מכונה, אוסף של ברגים. זה לא שונה משום רכב אחר.

ניר ל
04-11-05, 11:38
אני מכיר כמה אנשים שמוכיחים את הטענה הזו (את ניר ואסף גם אתה מכיר) מדי יום, אז שלא יספרו לך סיפורים. אם תיקח את העניינים לידיים גם אצלך הכל יהיה בסדר, ולא בכדי:

זו בסה"כ מכונה, אוסף של ברגים. זה לא שונה משום רכב אחר.

אני עוד לא מוכיח שום דבר, קניתי רכב שנראה מראש במצב טוב ושילמתי עליו כמעט כפול ממה שיכולתי לשלם על רכב אחר (קצת יותר ישן, פחות מפואר וכו' יותר דפוק), מס' בעיות שהיו ידועות/ צצו בהתחלה טופלו על ידי לא במוסך בעלות לא שונה ממה שאני מכיר מהסיקס.
סה"כ נסעתי 3000 ק"מ בינתיים, האוטו סבבה, אולי אפילו מעבר לציפיות, אבל בוא נדבר עוד 30 אלף ק"מ.

יוני5
04-11-05, 13:06
אלון,

לפי תשובתך אני יכול להסיק ש:
1. אין מהנדסים לא טובים.
2. אין מוצרים יותר טובים (או פחות טובים)
3. אין הבדל בין אייכויות ייצור
4. אין משמעות לתקנים
5. נסיון מצטבר? לא בבית סיפרנו.
6. אין חשיבות לבחירת החומרים, ואם יש - הרי שזה לא רלוונטי, כי ממילא כולם משתמשים באותו הדבר.

אין רכבים יותר או פחות אמינים, מה שכן יש, זה לקוחות דפוקים ולקוחות מצויינים. היד העלמה גם חילקה אותם, בדיוק לסוגי רכבים שונים?

תקרא עוד פעם את תשובתך. יש לי הרושם שתרצה לחזור בך מכמה מהדברים.

יוני5

אלון_ק
04-11-05, 15:47
לא לחזור בי, להסביר את עצמי מעט יותר טוב: אין שום דבר ברכבים האלו (דיפנדר) שאיכותו ירודה עד כדי חוסר תקינות תמידי (במסגרת ההגיון, בלאי זה טבעי).

5 מתייחס לגורואים וכאן אני מאוד בעד נסיון מצטבר, אני פשוט טוען שהגורואים למינהם אולי בעלי נסיון מצטבר גדול, אבל מאחר ואיכות עבודתם ירודה להחריד אני לא רואה שום סיבה להתייחס לזה. ד"ר למתימטיקה שמסרב להשתמש בה שווה ערך לבור שלא למד מימיו, גם אם בפוטנציה הוא יכול לשלוף מהשרוול משוואות שיההמו את כולנו. זה בדיוק הגורואים של ל"ר, בהנחה שיש להם את הידע הזה בכלל. עובדתית, במבחן התוצאה, הגורואים נכשלים פעם אחרי פעם איפה שאחרים מצליחים ובלבד שהם עושים בעצמם.

6: בוודאי שיש חשיבות. כמו גם איכות ההרכבה, בלה בלה בלה. זה עדיין לא אומר שדיפנדר תמיד נוזל - זה רק אומר שאם לא תקפיד ממש הוא תמיד ינזל. אז תקפיד, מה הבעיה?

יוצא הדופן היחיד הוא מערכת החשמל בדיסקברי ואי אלו בעיות נקודתיות בדיפנדר, שגם אלו פתירים בקלות ע"י השקעה חד פעמית. גם בכל סמוראי ממוצע משנות ה80 מערכת החשמל בעייתית עד כדי השבתת הרכב, זה לא אומר שאי אפשר פעם אחת ולתמיד לסדר אותה. אם תלך לחשמלאי כל שני וחמישי לעקוף בעיות כאלו ואחרות, אתה רק תקבל בעיה יותר גדולה בסוף; אם תחליף את כל הדברים הבעייתיים בפעם אחת, כמו שצריך, לא יהיו לך יותר בעיות. ההבדל היחיד בין דיסקו לסמוראי כאן הוא הגורם לבעיה, לא הפתרון ולא איכות הפתרון.

אין רכבים יותר או פחות אמינים
נכון. אם ההגדרה שלך של אמינות היא חוסר הפתעות (וזו ההגדרה שלי. אף רכב ואף רכיב לא מחזיק לנצח) אז דיפנדר/דיסקברי שיטופלו ע"י בעליהם יהיו אמינים לא פחות מכל רכב אחר, גם אם מרווח הזמן בין הטיפולים יהיה קטן יותר (והוא יהיה. אז מה?).

במיוחד בנושא ל"ר, היד העלמה לא חילקה שום דבר. תסתכל סביב, יוני - כמה בעלי ל"ר מטפלים ברכב בעצמם, בהשוואה לבעלי סיקס/סמוראי? נכון שזה תוצאה ישירה של פיננסים לרוב, אבל זו בדיוק הנקודה. אם בעל ל"ר ממוצע היה מוצא 6-7 שעות בשבוע לטפל ברכב שלו לבדו (ובלבד שלא יהיה בעל ידיים שמאליות), לא יהיו לו הפתעות ברכב, נקודה.

כשאתה קונה סמוראי 95 אתה מצפה לנזילות. אתה מצפה לבעיות, אתה לא מופתע כשהוא שובק איזה פעם באמצע שומקום או נגמר לו הגיר. אז בל"ר זה מפתיע? זה לא קורה מוקדם יותר מסמוראי, זה רק עולה הרבה יותר וקורה לאחוז אוכלוסיה גדול יותר שעושה מזה יותר רעש בג'יפטריפ. אותו אחוז גדול גם הולך רובו ככולו לגורואים, כי אי אפשר לבד, משלם הון תועפות (כי זה ל"ר וצריך גורו בשביל זה) ומקבל חרא של עבודה שהגורו אומר לו "לא לא, זו עבודה טובה. ככה זה בל"ר... ככה זה בדגם הזה...". מאחר והאחוז הלא מבוטל הזה הוא רוב השוק, קולו נשמע ברבים והופך לדעת הרוב. אפילו קמים רבנים לשטויות האלו, כמוך.

אני ביליתי 4 שנים על ל"ר שעברו גיהנום ששום ל"ר אזרחי לא מדמיין לעצמו. הם תוחזקו בקפידה, ע"ב שבועי לכל היותר ואתה יודע מה? הם עשו בדיוק את אותה כמות בעיות שהסמוראי שלי עשה כשקניתי אותו, שזה לא הרבה. רק שהסמוראי שלי היה אזרחי לגמרי ועד היום לא עבד בכל שנותיו מה שהרכבים ההם עושים ביום. אז אם רכב כזה יהיה אזרחי ויטופל במרווחים אזרחיים סבירים - נניח בדיקה פעם בשבוע, טיפול פעם בחודש - למה שהוא יהיה שונה? אלו בדיוק אותם רכבים (הTD5 לא ממש, אבל אני לא רואה סיבה להטיל בו ספק).

אלון_ק
04-11-05, 15:51
אגב, שים לב שאני לא אומר של"ר הוא רכב איכותי יחסית לאחרים. אני פשוט אומר שהסטיגמה הנוראית שלו היא קשקוש שחבורת חסרי יכולת יצרה ואתה מרביץ אותו כתורה. הוא לא הרכב הכי טוב, הוא פשוט לא נורא בכלל ובטח שלא גרוע כפי שאתם מציירים אותו.

דרור הראל
04-11-05, 16:46
חזרתי עכשיו ממודעין שם ראיתי 110 מודל97 של בחור בשם דרור זיתוני,
הדיפנדר הנ"ל הוא מאסכולת יש עליו הכל (ויותר מידי-חלונות חשמל,dvd,ושטיות נוספות),חוץ מזה יש נעילות קדימה אחורה,בולמים-קוני אחורה,ראנצ'ו קדימה,דרופקיט,צריות אחוריות מחוזקות,כסאות אורטופדיים,גגון "טולה",מיכלי מים,כלוב התהפכות.הרכב עשה 210 ק"מ,לטענתו לא היו לו תקלות למעט החלפת טורבו ואלטרנטור,הרכב טופל ע"י ואצל יורמי מגבע,לפני כן הרכב היה שיך לבחור בשם ניר וטופל במוסך דרור.
הבחור רוצה 110 k על הרכב שלו,נניח שבבדיקה יתגלה שהרכב מבחינת מנוע טרנספר גיר,במצב טוב,ונניח שהוא יסכים להגיע ל100k ,האם המחיר סביר?
לעומת זאת יש 110 td5 ממכרז שעובר עכשיו שיפוץ של-מנוע,גיר וטרנספר (אני ל בדיוק יודע איזה שיפוץ),מודל 99 שמבקשים עליו 85k .
על איזה אופציה כדאי להשקיע מבחינת משא ומתן,בדיקות מקיפות וכדומה.?
דרור הראל
נ.ב
כמה שנים לדעתכם צריך להיות חבר של יוני5 ,כדי שהוא יפסיק להתרגש מהרעיון שסוף סוף יש לו חבר שחור,כדי שהוא יפסיק לכנות אותו בשמות גנאי?

ניר ל
04-11-05, 17:46
לעומת זאת יש 110 td5 ממכרז שעובר עכשיו שיפוץ של-מנוע,גיר וטרנספר (אני ל בדיוק יודע איזה שיפוץ),מודל 99 שמבקשים עליו 85k .

זה בדיוק העניין - איזה שיפוץ ? מי משפץ ? איזו אחריות יש על השיפוץ ?
דבר אחד בטוח כרגע - המכלולים האלה לא תקינים, מישהו פתח והתעסק בהם, לא ברור מה הוא עשה שם. כפי שאנחנו יודעים, לרוב פתיחה של מכלולים היא פתח לצרות, בטח שאם הכוונה היא לעשות מסחרה.
אגב - הדיסקברי שלי לא נוזל, אתה יכול לראות הזעת שמן מאיזור מכסה הטיימינג וצינור קירור שמן שמזיע מאיזור הלחיצה (הצינורות הם מאיכות ירודה), יש הזעה כלשהי גם מהטרנספר, גם אם הוא עומד חודש באותו מקום אתה לא תמצא טיפת שמן על הרצפה, אולי זה בגלל שאף אחד לא פתח שם שום דבר כדי לשפץ או להתקין משהו...

חנן-ג'יפולוג
04-11-05, 17:49
דרור, אם תרצה חוות דעת אוביקטיבית של מישהו שנסע יותר מדי על היילקסים ודיפנדרים, משלב ה"חדשים מהניילון" ועד לשלב המוות הסופי שלהם, שאין לו דיפנדר או היילקס, תרים טלפון.

אלון, סיפור התחזוקה והגורויים לא עומד במבחן המציאות של רכבים חדשים לגמרי, שמטבע הדברים נושא התחזוקה לא רלוונטי בהם.

חנן-ג'יפולוג
04-11-05, 17:54
דרור, תקשיב לניר. כשאני קניתי פרייבט ב40K ש"ח , תנאי הסף שלי לקנייה היה שהרכב עבר אך ורק טיפולים שוטפים, שום תיקון. ליתר דיוק, החלפת נורות זה עוד בסדר.

אין שום דרך לשפוט את ההגיון שלך לכף זכות אם אם אתה הולך לשים 100K ש"ח על רכב "משופץ" . ראש מנוע נחשב לשיפוץ, כמובן.

אם מישהו היה שואל אותי על סיקס ב15K ש"ח, אז הייתי אומר לו שמכלולים משופצים זה דווקא בסדר. לא ברכב של 100K ש"ח !

אלון_ק
04-11-05, 18:13
אלון, סיפור התחזוקה והגורויים לא עומד במבחן המציאות של רכבים חדשים לגמרי, שמטבע הדברים נושא התחזוקה לא רלוונטי בהם.
נכון, אבל כך גם בסופה. הנקודה היא שאין שום הבדל שצריך לפחד ממנו, לא שהרכב תמיד תקין.

asafk
04-11-05, 18:28
קודם כל חנן- הנסיון שלך עם היילקסים ודיפנדרים (וויטארות ועוד כל מיני) הוא עם כלי רכב שהנהגים שוחטים אותם במודע. יותר גרוע מרכבי מג"ב, אפילו.
דרור ייסע ברכב שלו- שאכפת לו ממנו, וזה לא אותו הדבר בכלל.

אלון, יש כשלים תיכנוניים בדיפנדר- וזו עובדה. אין קשר בין אחזקה נכונה לבין תכנון לא נכון של אחד הצירים בטרנספר, שכתוצאה ממנו יש נזילה (אגב, הבעיה הזו תוקנה בתיבות מהשנתונים המתקדמים יותר- ואין דרך טובה לדעת מאיזה שנתון הטרנספר שיש באוטו, אלא אם כן יש מעקב ממש מדוייק על מה הוחלף למה ומתי).

רכב יוצא מג"ב- יש סיכוי טוב שהוא הושבת מסיבה כלשהי- ולכן סביר שיש לפחות מכלול גדול אחד משופץ- וזה נכון אפילו (!!! ) להיילקסים יוצאי מג"ב.

למרות זה- עדיף למצוא דיפנדר פרטי, יד ראשונה, תקין לגמרי, עם 100 אלף קילומטר, ירוק עם גג לבן, קאונטי, משופר מאוד, לא ראה שטח, במחיר מתחת למחירון. אבל אין דבר כזה. אף אחד לא קנה דיפנדר ביד הראשונה כדי לנסוע איתו לסופר ולחוגים (שלא כמו טויוטה קורולה).

אסף.

שחף110
04-11-05, 20:32
לגבי הדיפנדר, אז הוא מטייל הרבה גם עם שחר.

יופי. יש חלקי חילוף :wink:

shachar
04-11-05, 20:37
לגבי הדיפנדר, אז הוא מטייל הרבה גם עם שחר. כך שאין לו בעיה לנסות אותו הרבה, גם בשטח (כולל בפורום משפחתי).

(דרור, אולי הכי פשוט שתתפוס את אחד מהאנתרופולוגים הלבנים שמגיעים לחקור את השבט שלך, תבשל אותו - לרווחת השבט - ותיקח את הדיפנדר שלו :lol: :lol: )

יוני5

שאני אבין - אתה מציע לדרור לבשל אותי ?

חנן-ג'יפולוג
04-11-05, 22:21
נכון, אבל כך גם בסופה. הנקודה היא שאין שום הבדל שצריך לפחד ממנו, לא שהרכב תמיד תקין.

לא דיברנו על סופה. השאלה כאן היא על דיפנדר והיילקס.

ובכלל, על סמך מה אתה קובע את המישפט הזה? על סמך מבחן התוצאה? על סמך מבחנים כימיים ופיזיים מדוקדקים שערכת לגומי בצינורות נוזל הצינון? או על סמך איזו אמונה פנימית?

והתשובה גם לאסף: רכבים שונים, אותם נהגים, אותו שטח, אותה התעללות, תחזוקה במסגרת אחריות רק במוסכים של היבואן. הדיפנדר הגיע כפייבוריט עם מוניטין עצום של אמינות ועבירות. כולם היו עם דיעה מוטית בעדו, אז עוד לא למדו בישראל מה טיבה של החיה הזו. אני לא מספיק אידיוט כדי להשליך בצורה ישירה שכל רכב יהרס באותו קילומטרז' גם בשוק האזרחי, אבל אני יכול לקבל מזה תמונת מצב טובה מאוד על ההבדלים שבין הרכבים. השמועות בשוק הישראלי על הרכבים השונים נותנות לי אינדיקציה שאני לא טועה בהערכה, אבל לא הן אלו שלימדו אותי לגבי איכות הרכבים השונים. מה גם שכל זה מתחבר בהתאמה מופלאה לנסיון שחברים עם רכבים כאלה צוברים.

כמהנדס פיתוח אני יכול לומר לכם שאני יכול , בדיוק עם אותם מהנדסים, אותו חומר גלם, אותו מפעל ייצור, לייצר מוצר מעולה ומוצר שהוא זבל, זה רק עניין של כמה זמן יתנו לי כדי לבצע אימות תכנון. לא יגדירו לי בלוח הזמנים את הימים שנדרשים בשביל לבצע את העבודה הזו, אני אמשיך הלאה, מיד לאחר שראיתי שהעסק עובד למשך חמש שניות, לפרויקט הבא שיגדירו לי. אני בטח לא אבוא בסופ"שים בהתנדבות כדי לבצע את זה. צרכן אחד מאלץ אותי בחוזה לעשות את זה, והוא יקבל מוצר מעולה, במיפרט צבאי, וצרכן שני קונה מוצר מדף, והוא זה שיבצע בו את אימות התכנון. במקרה הטוב גם יהיה לנו את הזמן והמשאבים כדי לתקן את הפאקים שהוא גילה. אני מכיר את זה, יצא לי לבנות גם מוצרים טובים וגם מוצרים רעים.

בקיצור, זה עניין פשוט של עד כמה האמינות היא עניין חשוב ליצרן, לא שום דבר מעבר לזה. בסה"כ עניין של כסף וסדר עדיפות.

אלון_ק
04-11-05, 23:51
רק על סמך נסיון השוואתי בצבא בין דיפנדרים שעבדו קשה מאוד לבין סופות שעבדו פחות קשה (ועדיין קשה מאוד), כאשר הם מטופלים באותו מקום ע"י אותם אנשים ובאותה התדירות. עובדתית, היו לנו פחות תקלות בדיפנדרים.

אתה צודק, זה נסיון אמפירי, אולי לא משקף. אותי זה הספיק כדי לשכנע שאם מחר אני קונה דיפנדר (בהתעלמות מהסיבות האמיתיות שבעיתן אני קונה אותו), אין לי ממה לפחד - רק לשמור על עיניים פקוחות ולהבין שבדיוק כמו הסמוראי שלי היום, גם הוא ידרוש המון טיפולים (שיעלו יותר, כנראה).

asafk
05-11-05, 00:01
טוב, נו... עזבו אתכם משטויות.
דרור- לך על זה, פשוט כי ככה אתה רוצה (רכב שטח קונים מהבטן, לא מהראש).

לגבי המחיר- כבר אמרתי לך- במחיר של הרכב שראית, אתה יכול לקנות אחד אחר, סטנדרטי (אבל זול יחסית למחירון), ולבנות משהו לא פחות טוב, ולפחות יהיה בו בדיוק מה שאתה רוצה- לא פחות ולא יותר.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
05-11-05, 00:09
נו באמת. זה שלמדת שהסופה עוד יותר מחורבנת מהדיפנדר לימד אותך שהדיפנדר וההיילקס דומים?

זה אפילו לא נסיון אמפירי, כי אין בו שום השוואה של דיפנדר/היילקס. אז מה יש כאן לדבר על "משקף" ?

תקנה דיפנדר. אני האחרון שאגיד לך "לא" . אני אפילו מאחל לך את זה. אני גם מאחל לעצמי להיות עם לנד-רובר מתישהו. מדובר ברכבים מדהימים כשהם לא מקולקלים, ואולי תהיה לי פעם את היכולת הכלכלית להגיב בשוויון נפש כשאני אתקל בנזקים של חמש ספרות.
הדבר היחיד שחשוב זה שאנשים כמו דרור יהיו מודעים לקטסטרופות הכלכליות שעלולות לפקוד אותם כשהם מחזיקים כלי כזה. אם יש מודעות, אז הכול בסדר. מה שמרגיז אותי זה שמטעים אנשים בהקשר הזה, לפעמים אפילו מדובר גם בסטודנטים, אנשים שאין להם את היכולת הכלכלית להתמודד מול המציאות שלפעמים היא עגומה. מאוד.

שכנעת בן-אדם לקנות לנד-רובר , בלי להקפיד להזהיר אותו מפני ההשלכות, ומחר הוא עומד מול נזק של 15K ש"ח. דוגרי? אני לא קולט איך יש לאנשים את האומץ לעשות כזה דבר, במיוחד כשמדובר בחברים שלהם.

אלון_ק
05-11-05, 00:33
בזה יש משהו. העובדה היא שהיה ידוע לי על דיפ' 110 שהיה בהשג ידי לקניה מבחינה כלכלית, אבל נמנעתי כי אין לי יכולת להחזיק אותו במקרה של קטסטרופה (סטודנט).
במילה אחת, צודק.

asafk
05-11-05, 00:57
שכנעת בן-אדם לקנות לנד-רובר ומחר הוא עומד מול נזק של 15K ש"ח. דוגרי? אני לא קולט איך יש לאנשים את האומץ לעשות כזה דבר, במיוחד כשמדובר בחברים שלהם

אתה מודע לזה שנזק כזה יכול להיות גם ב... נגיד... טויוטה..?? אולי אפילו 4ראנר? (דרור, ספר לו במה הוא זכה)

וברצינות- למה אתה חושב שנזק בלנדרובר הוא ישר בסכום של 5 ספרות? גם אם עושים אוברול שעולה 15000 שקל פעם ב400 אלף ק"מ, זה קורה בכל מנוע טורבודיזל, ואי אפשר לקרוא לזה "הפתעה". חוץ מהמנוע- אין שום דבר שעולה ככה, או אפילו מתקרב לזה (החלק הכי יקר באוטו אחרי המנוע הוא הטרנספר- והוא עולה כמו בכל רכב אחר (ופחות מבהיילקס)- וממש, אבל ממש לא מתקלקל). התקלות הן בדברים הקטנים- מובטחת תעסוקה תמידית- אבל זה לא יביא אותי למצוקה כלכלית.
(אני יודע, חנן- בדיפנדרים שעבדת איתם היתה קריסת מערכות מוחלטת אחרי שלושה וחצי ימים. דרור- לתשומת ליבך- זה מה שיקרה אם תנהג בדיפנדר כל יום, כל היום, כמו חוליגן שקוזאקים רודפים אחריו. זה לא יקרה אם תנהג אותו דבר בהיילקס, כי היילקס זה רכב שקשה מאוד להשמיד, ודיפנדר, כשמתעללים בו- קל להשמיד).

אני לשנייה לא טוען שיותר זול או משתלם להחזיק דיפנדר. אני מודע לבעיות ולמחירן. אני רק אומר שחבל לעשות מזה סיפור כזה נורא. כמו שכתבתי כאן הרבה פעמים- בסה"כ ההפרש בין כמה שיעלה להחזיק דיפנדר בשנה, לעומת כמה שיעלה להחזיק היילקס בשנה- זניח לעומת ההוצאות המשותפות לשניהם.
האמינות של לנדרובר היא מיתוס שנוצר בעיקר בגלל הבעיות שיש בדיסקברים (יותר מבדיפנדרים) ובגלל תרבות הגורואים, לא בגלל שהרכב באמת כזה גרוטאה.

ה"לא ג'יפ" שלי, מאז שהעליתי אותו לכביש, כבר עשה קרוב ל30 אלף ק"מ. הרבה מאוד מהם בשטח. והנה רשימת תקלות אמיתית (לא בסדר כרונולוגי, ומדובר רק על תקלות שלא היו בזמן שהוצאתי את הרכב מהמכרז. יש תקלות שאני מושך עוד מאז שקניתי את הרכב, כי הן לא מפריעות לי, ואם יש לי זמן פנוי אני נוסע לטייל ולא מטפל בתקלות לא חשובות):
- מזגן- הלך הקלצ' של המדחס (מזגן מקומי, יש לציין)
- כפתור בידית של דלת ימין נשבר
- כבל ספידומטר קיבל בומבה מאבן בינונית שעפה למעלה במעלה זרון והתחיל להרעיש נורא, הספידומטר בעקבות זה לא מדוייק (זה נזק מהשטח, אבל אני סופר אותו בתור תקלה) וצריך להחליף את הכבל
- קלאצ' מתקרב לסוף ימיו (יש לו 230 אלף ק"מ, מתוכם 200 אלף במג"ב - אז זה די צפוי)
- צלב בגל הינע אחורי הלך (5000 ק"מ אחרי ששיפצתי את הגל- מעצבן)
- מנורת ברקס (אדומה) נמסה (קטע מוזר- אף אחד לא מבין למה זה קורה לכולם)
- שתי נורות איתות אחוריות, נורת חניה/ברקס אחורית, נורת איתות צד קדמית - נשרפו
- בולם אחורי שמאלי (בן 15 חודשים) התחיל לנזול בטרם עת לפני שבוע (בעקבות יומיים של טיסה נמוכה בנחלי הנגב במהירויות שהיילקס לא חולם עליהן)

זה, כמובן, מעבר לטיפולים יזומים של שמנים ופילטרים..

לעומת זאת, על דלק, ביטוחים, וטסט, שילמתי בערך 20000 ש"ח בשנה. זאת ההוצאה האמיתית, והיא לא שונה בין היילקס לדיפנדר. גם החלפת צמיגים פעם בשנתיים עולה אותו הדבר.

אסף.

asafk
05-11-05, 00:59
ואלון- שים לב- סמוראי או סיקס אפשר להחזיק בתור סטודנט. רכב של 80 אלף שקל אי אפשר. לא צ'רוקי ולא היילקס ולא דיפנדר. רק ההוצאות הקבועות יהרגו אותך.

אסף.

יוני5
05-11-05, 08:42
אז כולנו מסכימים שדיפנדר זה אחלה רכב, אבל ישנה הסתברות גדולה משמעותית שבעליו יחטוף נזק של 5 ספרות - אין בזה שום דבר רע, כל עוד מודעים לכך.

סוגיית הגורואים ידועה ומובנת. לכולם חוץ מאסף, שלא מבין שיש שני הבדלים משמעותיים בינו לבין דרור:
1. אסף עוסק בכך ביום יום. יש לו את היכולת, המקום, הזמן והכי חשוב, את הידע לעשות את הדברים לבד. לדרור - אין. (כן אלון, דרור לא יכול להשקיע 6-7 שעות שבועיות בטפ"ש, ריתוכים ותיקונים...

2. חלקי חילוף שהולכים, אסף ישיג בחינם / עשירית מחיר ממה שזה יעלה לדרור.

אסף מתעלם ממה שכתבתי קודם על דרור: השאיפה החולנית לשלמות. בלי חיוך וסתלבט. אסף, אתה לא ראית את ההתעסקות החולנית שלו בכל הזעה לא משמעותית. הוא פשוט לא מסוגל לחיות עם זה. וכפועל יוצא, הוא מכניס ומוציא את הרכב שלו (ועולה לו בערך 120 ש "ח דלק להגיע למוסך וחזרה, שלא לדבר על זמן) רק על מנת שיפתחו ויסגרו מכלולים שאתה ואני אפילו לא שמים לב עליהם.

ושחף,

אתה יכול להיות רגוע. אני התכוונתי לאנתרופולוגים מלאים עד שמנים. אתה לא מסוגל להזין אפילו משפחה אתיופית אחת. הוא צריך כנראה אנתרופולוג גרמני מדושן... אבל לא לעולם חוסן, אתה יודע... הכורח הוא אבי ההמצאה... :lol:

נקסוס,
שהית יותר מידי בחברת ארז. התחלת לדבר שטויות. :lol:

אבל לכל הרוחות, אני חושב שכולנו מסכימים, דרור צריך לקנות דיפנדר, כי זה מה שהוא רוצה. מה כבר יכול לקרות? שהוא יאכל אותה כלכלית? נסיון העבר עם הפוראנר מוכיח שהוא מסוגל לעמוד בזה. מקסימום ימכור אחרי שנתיים.
וכותב את זה מי שפעמיים אכל אותה במניות,
מי שהיה לו מוטוגוצי NTX - לעומתו, כל לנדרובר רשאי לענוד סמל של טויוטה.
מי שקנה סופה ב38K השקיע עוד 15, ומכר ב20.

לא צריך למהר, צריך לחפש טוב טוב, לבדוק, ולמצוא את הרכב המתאים. זה הכל.

יוני5

ארז
05-11-05, 11:38
כמה נקודות:
אני אתחיל בשורה הסופית: אם התקציב קניה שלי הX (וזה כולל ישור קו ותוספות שאני רוצה) ,אני לא הייתי קונה רכב באותו תקציב, גם אם הוא מגיע כבר עם תוספות.
למה? כי הפתעות יכולות להיות בכל רכב גם בדיפנדר ומי כמוך יודע גם בטויוטה, קנה רכב בפחות תקציב סע איתו קצת ותראה מה ,איפה וכמה אתה צריך להשקיע, אל תגמור את כל התקציב רק בקניה.

חנן בפעם המליון, ההיילקס אמין פי כמה מהדיפנדר(או מכל רכב אחר שאני מכיר), מבחנתי וגם מבחינתך אמינות זו לא התכונה החשובה ביותר לרכב שטח(שאחרת לא היית נוסע בCJ), אתה אומר שהכל עניין של מחיר ורכב שעולה 80K כן צריך להיות אמין, זכותך.
כמו שנמרוד אמר מסתובבים פה כמה בעלי דיפנדר שסך הכל מאוד מאושרים מהרכב שלהם,הרכב עצמו סך הכל די אמין וחסון ואם כבר יש בעיות חלקי החילוף של הל"ר מאוד זולים בהשוואה מול כל פירמת רכב אחר(מדובר על חדשים,תחליפים או מקוריים), אם הולכים למוסך משלמים הרבה יותר, גם אני מידי פעם שולח את הרכב שלי למוסך(חוסר זמן)ומשלם על זה בגדול, גם בכסף וגם בבעיות שצצות מיד אחר כך(או בביזבוז זמן על תיקונים חוזרים).
ועוד לא דיברתי על התוצאה סופית אחרי שיפורים והחלפת צמיגים לגדולים יותר.

ד ו ר ו ן
05-11-05, 13:16
ואלון- שים לב- סמוראי או סיקס אפשר להחזיק בתור סטודנט. רכב של 80 אלף שקל אי אפשר. לא צ'רוקי ולא היילקס ולא דיפנדר. רק ההוצאות הקבועות יהרגו אותך.
אסף.

אולי ההגיון הכלכלי שלי מעט שונה משלך,אולי אני מכניס את עצמי לפינה עכשיו אבל אני לא בהכרח מסכים איתך באמירה הזו.

בתור סטודנט שנסע על רכב שטח מזדקן שתוחזק עצמאית עם הרבה השקעה ואהבה הסתובבתי בתחושה שאני עוד רגע עובר שנתית את שווי הרכב בעלויות האחזקה עקב כשלים חוזרים ונשנים של רכיבים שהתבלו ונדרשו להחלפה. בדיקה של סה"כ ההוצאות הבהירה שהתחושה נכונה.

ההרגשה הזו שהחסכונות נשאבים לתחזוקה עושה רע.זה לא ששיפרתי את הרכב,סתם מחזיק אותו במצב נסיעה.
השיקול היה לאכול את כל המשאבים שהיו לי לאורך הלימודים על אחזקה של רכב שטח מזדקן ולגלות שעברתי יותר מפי 3 משווי הרכב בתקופה הזו (וגם רכב מזדקן ופשוט כמו ניבה או סיקס או סמוראי מגיעים לסכומים גבוהים בהתאמה) מול הוצאה גדולה על רכב שיתן שקט נפשי בתחזוקה ובשטח ופחות הוצאות הביא לבחירה להתקדם לרכב חדש ואמין יותר.

כל זה בא מתוך הרעיון שמי שאין לו לא יכול להרשות לעצמו לקנות בזול-ולשלם ביוקר כל הזמן על המוצר הנחות יותר.

בשורה התחתונה לאחר השנה הראשונה של הלימודים עם הפחנוע שהרגיש כמו משאבת כסף לתחזוקה מעל ומעבר וחשבון דלק(בנזין) מטורף מול מעבר לרכב יקר בהרבה אבל עם מינימום התעסקות זה היה שווה.
נכון, הוצאתי סכום לא מבוטל על הרכישה (שיועדה לטווח ארוך מאד מבחינתי) אבל בסה"כ ההוצאות על תחזוקה שוטפת היו שוות אבל בלי מרכיבי התקיעה בסגנון של "מעניין מה יהיה היום", או "האם נסיים את הנסיעה הזו לבד?".

אם דרור כזה פדנט שכל רטיבות-פסאודו נזילה עושים לו רע צריך לחשוב על זה במבחן שביעות הרצון לאורך אחזקה וחיים עם דיפ'. אני הייתי מסוגל לחיות עם ה"הזעות" האלו אבל לא עם הפלסטיקים שמזכירים את פאר יצירות מדינות מזא"ר ותחושה מתמידה של "מאיפה זה יבוא לי הפעם".

אסף,
גם אם אתה לא מודה בזה תבדוק אחורה ותבחן את הסוגיות שאתה מעלה לגבי הרכב הזה ותראה שאלו לרוב לא תקלות שתוקעות אבל לפחות אותי היו מבאסות ומעסיקות כל הזמן-מזגן מקומי "תכשיט",פנסים מותכים בקביעות,מיכל מים שחור\לבן,טיימינג שלא ברור בדיוק מה השולי בטחון שלו, מע' חשמל מתוצרת "Locas the prince of darkness", גורואים, נסיעה לקצווי ארץ כדי למצוא מוסך שבאמת "מבין"(ע"ע גורו), גומי או ספוג או סתם חתיכות טישו משומש בין החלונות האחוריים כדי למנוע את הקרקושים,לגגון אסור לעבור את קו החלון הקדמי או שהאלומניום נסדק,מרפק בחלון שמאל(ולדרור יש מרפק לפי מה שראיתי בחניון לילה במפגש) ועם כבר אז החלפה להגה קטן הוזכרה?
וכו' וכו' התעסקות בלתי פוסקת בקטנות בלי שהן באמת מעלמות אחרי סידור אחד וזה בלי להכנס למכניקה של מחז"ש בעלי נאמנות לא ברורה-את התפקיד של להחזיר את השמן את זה הם הבינו, אבל לאן?
לתוך המכלול בו הוא נמצא או בחזרה למיכל ממנו הוא מולא? 8)

אם לא היתה ההתעסקות הזו שאתם, בעלי הדיפ' מעלים כל הזמן הייתי בהחלט מסוגל לחיות עם הבאגים המכניים של הדיפ' וכנראה שהיה לי אחד-צריות מחוזקות זו כבר פרוצדורה סטנדרטית הכרחית כמעט,אולי פעם זה יקרה כשהראש יבשיל להכנס לצרה הזו..
שאר המנוע זה סה"כ טרקטור פשוט,זה לא מה שיתקע אותו,שאר הרכב,איכות חיים של תעסוקה בלתי פוסקת.

ארז
05-11-05, 13:59
דורון עלי הדיונים האלו די נמאסו, זה דומה ל2 קירות שמדברים אחד לשני.
אתה מזכיר כל מיני בעיות שרובם פשוט אינם קיימות או נובעות מבורות(לדוגמה: המיכל השחור זהה לחלוטין למיכל הלבן, פשוט פעם בXXXXXXXXX ק"מ צריך להחליף מיכל עיבוי וכולם מיד משיכים את זה לכל מיני תכונות מיסטיות שיש ליכל הלבן, כנ"ל אגב לטיימנג שהיצרן מגדיר במפורש כל כמה זמן צריך לעשות-לא עשית ומשהו קרה, בעיה שלך(אצלי אגב לא עשיתי טימינג 175K שהרכב אצלי ואין לי מושג מתי לפני זה עשו לו( הרכב עם 500K בערך)
בעיות אני יכול למצוא בכל רכב, והדגש הוא על כל רכב כולל ההיילקס האהוב והנערץ שלכם.
בשורה התחתונה בלי השוואה לרכב זה או אחר הדיפנדר רכב עם אמינות טובה , כן יש לו בעיות קטנות ומעצבנות, ניתן לפתור אותם פעם אחת ולתמיד אבל לרוב לא עושים כך(וזה כולל אותי למשל), אצלי הרכב מחזיק תחת התעללות תמידית והזנחה פושעת כל זה עם צמיגים גדולים בכמה וכמה מידות מהמקור.

שחף110
05-11-05, 15:37
אגב טיימינג, אני מכיר רכבים שעברו למעלה מ 150 אלף ק"מ ולא נקרע להם הטיימינג.
גם אצלי, אחרי 100 אלף קמ שעשיתי טיימינג (לבד כמו תמיד ולא אצל גורו), הכל היה נראה על הכיפאק ויכל לעשות להערכתי בקלות עוד 50 אלף קמ.

שחף.

נ.ב ליוני5

זה שחר לא שחף... שחר צנום. שחף לא.

דרור הראל
05-11-05, 16:43
חברים יקרים,אני מודה לכם מאד על הדיון המלומד,ממנו הסקתי מספר מסקנות
א.יהיה לי מאד קשה למצוא דיפנדר,בסטנדרטים ובתקציב שאני מחפש,לכן אני אקח את הזמן-הפוראנר בכל זאת במצב מצויין ואין לחץ.
ב.הדיפנדר שאחפש-לא יהיה מוכן- אלא במצב מיכני טוב (ואני מקבל את הערת חנן-רכב שעוד לא פתחו לו את המנוע),ובמחיר שישאיר כסף,להוסיף את התוספות החשובות מבחינתי(נעילה אחורית,בולמים קפיצים,צמיגים,כסאות,גגון),וטיפול ישור קו ,שיכלול החלפת מערכת מים (גם אם הישנה טובה,היא תשאר כחלקי חילוף),וטיימינג.
ג.אחת המטרות היא לעבוד על הרכב לבד,מה שדורש הרבה זמן,לכן אצטרך לפתור את בעיית הרכב לעבודה של רעייתי.
ד.היילקס-מאחר ואני חושש שלא אצליח למצוא רכב כלבבי,אני מחזיר את אופציית ההיילקס לשולחן,וחלק ממאמצי החיפוש יתמקדו גם בזה,אם אמצא כזה,חלום הדיפנדר ידחה במספר שנים,עד אולי שאוכל לרכוש כזה "מהחנות".
תודה רבה דרור הראל

ד ו ר ו ן
05-11-05, 16:54
ארז,
זה בדיוק העניין, אם היה ידוע למישהו כל כמה ק"מ\זמן\שע"מ צריך להחליף מיכל עיבוי אז ניחא, זה נכלל כטיפול שוטף, אבל זה לא.

כנ"ל לגבי הטיימינג, יש ספר, זה אמור להשאיר מרווח תמרון גדול מאד אבל זה לא, כמו שיש לך סיפורי גבורה על רצועות שהחזיקו מעל המ שצריך יש את אותם מקרים שזה לא החזיק חצי.

זאת הבעיה,החוסר עקביות,מה שצפוי אפשר להתמודד איתו בקלות וזה מה שהופך אותו לטיפול ולא לתקלה.

אבל עזוב, הכי חשוב שאתה מרוצה ממה שיש לך,זאת השורה התחתונה.

שחף110
05-11-05, 17:05
כנ"ל לגבי הטיימינג, יש ספר, זה אמור להשאיר מרווח תמרון גדול מאד אבל זה לא, כמו שיש לך סיפורי גבורה על רצועות שהחזיקו מעל המ שצריך יש את אותם מקרים שזה לא החזיק חצי.

זאת הבעיה,החוסר עקביות,מה שצפוי אפשר להתמודד איתו בקלות וזה מה שהופך אותו לטיפול ולא לתקלה.

האמת, אלה דווקא היו רצועות מקוריות. מה שאומר, לעניות דעתי כמובן, שמי שעשה את הטיימינגים שהלכו אחרי מחצית מהזמן - עשה אותם חרא.

התאוריה שלי היא שהגורואים עושים חרא עבודה, לפעמים. ולי על זה, יש קבלות.
גורואים הם כמו כל מוסכניקים אחרים - בני אדם שעושים טעויות.
מה שלא הצלחתי עדיין להבין, למה רק הטעויות שלהם בלנדרובר מתפרסמות ועל שאר
המוסכניקים שעושים טעויות בטויטות או סופות פחות שומעים.

נכון, לנדרובר לא שיא האמינות אבל אם מתחזקים אותו רע (וזה שאתה הולך למוסך המרכזי / גורו פעמיים בשבוע עדיין לא הופך את זה לתחזוקה טובה) אז התוצאה בהתאם.

שחף.

סוזי המשתוללת
05-11-05, 19:24
אני מחזיק בידיי חוברת בריטית - לא אמריקאית
אתם לא באמת רוצים לדעת מה הם חושבים באמת על הדיפנדר והאמינות שלו מול היפנים
האם גם זו אגדה ?
בשני הטיולים האחרונים חבר שלי עם דיפנדר יד ראשונה מטופל ומשופר למשעי לא הצליח לסיים אותם למגינת ליבו (הוא ערבי והכבוד אצלו זה הכל )
למזלו הבן שלו שמר על כבוד המשפחה עם ויטרה סטנדרטית (שומו שמיים :P )
האמת אני לא יודע אם זה שהבן שלו עלה משמח או מעציב אותו
כי בתור אבא הוא צריך להיות גאה שהבן נוהג טוב אבל בתור חולה דיפנדר זה אוכל אותו מבפנים :twisted:

ועכשיו באמת לא נמאס לכם ?
כל פעם אותם הסיפורים ?
אני חושב שלנדרובר בכלל הוא רכב שמתאים מאד למי שמטפל לבד בסה"כ הוא די פשוט לטיקון והחלקים שלו לא יקרים
אני אישית בחיים לא הייתי שם ציריות מחוזקות ב10000 ש"ח לכל הרכב כשבמחיר הזה אפשר לשבור ולהחליף 20 ציריות
מה שכן ביפנים אין את כל ההתעסקות עם הפיצפקעס
אצלי בגרוטאה הכל מקורי ועובד אחרי כמעט 20 שנה על הכביש (חלק גם על הגג :twisted: )עם עבודת פרך

שחף110
05-11-05, 19:32
ציריות מחוזקות לא עולות 10 קיי שקלים. של מקסי עולות 4 קיי (והן למעבר 33 אינץ ) ויש של מקנמרה בערך ב 2 קיי שזה לעד 33.

שחף.

סוזי המשתוללת
05-11-05, 21:48
שחף
4 זה רק לאחורה ומה עם הקדימה ?
כל מה שאני אומר לך זה אחרי שחבר ששובר על ימין ושמאל כבר שם אחוריות ואז שבר קדמית
הצעתי לו שייבדוק מחוזקות גם קדימה אבל כששמענו את המחיר אפילו המשפר שהציע שהוא חבר אמר שבמחיר הזה שווה לקנות כמה קדמיות שישכבו באוטו ולהחליף תוך כדי טיול

דרקסוס
רק עכשיו קראתי את השטויות שכתבת - אני המום :P
תחזור לספרים זה עדיף :twisted:

אריה פאהן
05-11-05, 22:59
דרור
לרדת מהרכב שלך לדיפנדר עם מנוע TDI 300 עלול להיות נפילה חזקה מדי , הייתי חושב יותר ברצינות על TD5 , במחיר שהקצבת לדעתי תצליח להגיע לדיפנדר TD5 טוב עם שיפורים חלקיים מהרשימה שלך ,ובהמשך תוסיף עוד שיפורים על בסיס טוב יותר

asafk
05-11-05, 23:43
ארז,
זה בדיוק העניין, אם היה ידוע למישהו כל כמה ק"מ\זמן\שע"מ צריך להחליף מיכל עיבוי אז ניחא, זה נכלל כטיפול שוטף, אבל זה לא.

אבל עזוב, הכי חשוב שאתה מרוצה ממה שיש לך,זאת השורה התחתונה.

מיכל עיבוי מפלסטיק מחליפים כל 7 שנים. יחד עם כל צנרת המים. בכל אוטו- לא רק בלנדרובר.

טיימינג- בשנים 95-96 היתה גלגלת מסוג שגרם לבעיות. מאז היא הוחלפה, וכל מי שעושה טיימינג מרכיב את הסוג הטוב, ובזה נגמרת הבעיה. אין שום חוסר עקביות. תעשה בזמן- לא יהיו בעיות- זה בדיוק כמו בכל רכב אחר.

יש בעיות בדיפנדר- אתם רוצים, תדברו עליהן, אבל לזבל במוח מחלקי שמועות ששמעתם באינטרנט- חסר טעם.

הנה- על זה אתם יכולים לרדת חופשי (גם אני עושה את זה)-
- דלתות קדמיות- בשנים 93 עד 2002 אם טורקים אותן חזק יותר מדי פעמים- הפח שלהן נסדק למעלה (דומה לסדקים שיש בסופה ובסמוראי, רק קצת יותר אחורה, ובתוך הדלת) וצריך לרתך אותו.
- בחלק מהדיפנדרים "שכחו" לשים גומי בדלתות בין שלד הפח למעטפת האלומיניום- והן מחלידות בחלק התחתון שלהן.
- הבקליט של הפנס בלימה נמסה אחת לשנתיים- שלוש. פתרון מקובל הוא שימוש בלדים. כיוון שהפנס כולו, עם נורה חדשה בתוכו, עולה 60 שקל, עדיף פשוט להחליף אותו כשהוא נמס.
- הפנסים הקטנים אטומים למים- כלומר- המים שנכנסים לא יוצאים- ויש קורוזיה, ושוב- צריך להחליף פעם בכמה שנים.
- המיקום של גלגל ההגה- כבר נאמר הכל- אבל זה ממש לא נורא. כיוון שיש הגה כוח- אפשר פשוט להחליף גלגל הגה ליותר קטן (ואוו! אבל אז לא יהיה לכם נושא שיחה, אז נעזוב)
- יש 9 ניטים לא צבועים כל צד
- הריתוכים של הדלתות לא משוייפים יפה
- התיבת הגה נוטה לנזילות, וצריך להחליף מחזירי שמן פעם בכמה שנים
- יש חופש בין הציריה לפלאנג', שמורגש יחד עם החופש שנוצר בשנתונים מסויימים של הטרנספר, כחופש גדול במערכת ההנעה. פלאנג'ים תחליפיים ו/ או ציריות תחליפיות (או "סתם" ציריות ופלאנג'ים שעושים להם חיסום) מקטינים את החופש ל0.
- נהיגה אגרסיבית עם נעילה עלולה לשבור ציריות. ציריות מחוזקות (יש יקר ויש זול מאוד) פותרות את הבעיה.

עכשיו- אתם יכולים לרדת על דיפנדרים כמה שאתם רוצים- אבל לפחות על דברים אמיתיים.
(ותיזהרו- אני יודע גם על כל הבעיות הסידרתיות של היילקס- אלו שאתם שומרים בסוד)

דרור- יש לך היילקס, בגרסה הכי נוחה וחזקה שלו. תחשוב על זה ככה...

אסף.

ד ו ר ו ן
06-11-05, 01:41
תראו איך קפצתם..
"הצלחתי" להעביר תגובה שלמה בלי להשוות את הדיפ' למשהו אחר אלא לדבר רק עליו.
והופה,
ישר זרקתם הקבלה להיילקס, מה קרה? דיפ' לא יכול לבוא לבד?

אסף,
"לזבל במוח" זאת מינוח שלתומי סברתי שלא כ"כ ראוי כדי לתאר ציטוט של מישהו אחר,במיוחד כשמצטטים אותך, קח את זה בחשבון כשאתה "מגלה" את הבאגים בדיפ', מה לעשות, מה שמתועד יכול לחזור בחזרה,מה שמפריע לאחד אחר לא סופר כלל כמטרד.

התגובה האחרונה שלך רק מחדדת את הנקודה ומוסיפה לרשימת הקניות שצריך לסמן לידה V אחרי קניית דיפ', לחפש מאיזה שנה הטרנספר, לבדוק אם הגלגלת של הטיימינג כבר הוחלפה למשופרת וכו', הרשימה מתארכת.
אבל אל תיתן לאמת לעוות לך את המציאות, הכל קטן.

שוב חזרתם להיילקס בלי שהזכרתי אותו אז קדימה, תעלה את הבאגים שאנחנו שומרים בשרוול, אולי תיתן כמה רעיונות מה לבדוק בטרם עת כי באמת הרכב הזה יכול להרדים מבחינת צפי תקלות 8)

אגב,
אתם כאן באתר לא הדמויות היחידות שאני מכיר עם דיפ', יש דמויות פחות וירטואליות ויותר מוחשיות שמהוות פרטנרים קבועים לטיולים שלי שמספקים לי את התצפיות האלו בגוף ראשון.

אתם כאן באתר רק מצליבים מידע לגבי הבאגים האלו,המידע ברשת או לצורך העניין ה-Refference לבאגים במקרה זה הוא אתם, המציאות נמצאת בהישג יד.

שחף110
06-11-05, 06:10
סוזי, יכול להיות שהחבר שלך צריך ללמוד לנהוג :?:

מוני אורבך
06-11-05, 10:52
מאחר ולי היה דיסקו ועתה הייליקס (ובעבר CJ) אני חושב שיש לי מה להוסיף לדיון
אומנם כבר אמרתי זאת בעבר אבל כל חצי שנה הדיון עולה :lol:

היה לי דיסקו שנתים וחצי. סך הכול חייתי איתו לא רע. חוץ מראש מנוע שהלך (חלקית באשמתי כי לא הבנתי כמה מנוע דיזל רגיש) שעלה 2000 שח (כמובן לא אצל גורו) לא היתה לי שום תקלה מאוד גדולה == יקרה. הסעתי עם הרכב יום יום ומספר לא מבוטל של טיולים לנגב (כולם הסתימו בשלום אגב).
אבל מה כן היה - כל הזמן דברים קטנים. פה חוט שניתק, שם צינור שהתפוצץ ועוד ועוד. כל יום שישי היה לי משהו קטן לתקן. ריפוי בעיסוק...
סך הכול אפשר לחיות איתו אם אתה מתקן את רוב הדברים לבד. אם לעומת זאת אתה הולך לגורו... זה יעלה והרבה.
מבחינת נוחות אין בכלל מה להשוות לכול רכב אחר (בוודאי לא היליקס).

הייליקס יש לי כמעת שנה. מה אגיד - אפס תקלות. להכניס סולר ולנסוע. מרגע שישרתי קו פשוט לא היה יותר מה לעשות. אין דבר כזה לתקן רכב ביום שישי. והרכב נסע והרבה (שלושה טיולים ארוכים לנגב + 15 אלף קילומטר). הגעתי למצב שפעם בשבועים אני פותח מכסה מנוע - וזה רק כדי לבדוק שמן ומים (כמובן שאף פעם לא מוספים).
מה שכן - כמו שחבר טוב קורא לו - רכב עבדים :?
הנוחות של הרכב בקנטים. ואני לא מדבר על הרכב שלי (סטנדרטי לחלוטין) אני מדבר על רכבים ששופרו עם מתלים רכים ועוד. במקרה הטוב אתה מגיע לנוחות של CJ. מאחורה הכסאות על הפנים - וגם מקדימה לא משהו. פנים הרכב הוא קופסת פלסטיק של שימורים. איפה הוא ואיפה הדיסקו (ואני מנחש שדיפנדר לא כל כך שונה מדיסקו)
בימים אלו אני רוצה להחליף אותו לרכב פתוח. למה --- שגעון שלי.
אם היה הייליקס פתוח - בשבילי הוא הרכב האולטמטבי.

אבל הוא לא - ולכן אני חושב או על דיפנדר פתוח או סיקס.

סיכום
1. אם אתה רוצה ללכת על בטוח(עם השכל), קנה הייליקס.
2. עם הלב מושך לדיפנדר - קנה דיפנדר. תוכל לחיות איתו. זה יהיה הרבה יותר ניגוסים מהיליקס אבל אפשר לחיות איתו, עם אתה עושה את הרוב לבד.

סך הכול קנית רכב שטח היא ממש לא כלכלית (ולא משנה איזה). ולכן עדיף ההרגשה הטובה שלך. אחרי הכול עם לא תסתדר עם הדיפ תמיד תוכל למקור. ואז לא יהיה לך את ההרגשה שאיבדת משהו.

AvigdorAharon
06-11-05, 11:12
סך הכול קנית רכב שטח היא ממש לא כלכלית (ולא משנה איזה). ולכן עדיף ההרגשה הטובה שלך.

וואאוו, לשמוע את זה ממך? סדרת חינוך של 3 ימים עזרה???
:wink: :wink: :wink:

אביגדור

asafk
06-11-05, 12:44
אסף,
"לזבל במוח" זאת מינוח שלתומי סברתי שלא כ"כ ראוי כדי לתאר ציטוט של מישהו אחר

צודק, אני מתנצל.

עזבו... הדיון הזה מתיש אותי... השורה התחתונה שלי לדיון הזה- אני לא מוכן להתנייד בטנדר קטן כמו היילקס. בשביל לנסוע כמו בנאדם בג'יפ עם נוחות נסיעה סבירה- אני מוכן לשלם את המחיר של כל הניג'וסים הקטנים, גם אם הם עולים כך וכך שקלים בשנה. הכשלים הגדולים בדיפנדר- ברכב שמטופל נכון- הם לא יותר מאגדות אורבניות.
שיהיה ברור- אין לי אידאולוגיה של נסיעה ברכב כזה או אחר. היתה לי ניבה, היתה סופה, ועכשיו דיפנדר- פשוט כי זה הדיזל 5 דלתות 2 סרנים שהוא לא טנדר שהיה בתקציב שלי, בסיטואציה אחרת יכול להיות לי גראנד או ניסאן פטרול או טויוטה 105 (כן, בטח...). אני חושב שאני מסוגל להסתכל אובייקטיבית על הדיפנדר ולומר "מה הם שתו לפני שהם בנו את...", אבל באותה מידה להיות מודע למה שכן בסדר בקופסה הזאת. מרגיז אותי (וזה קטע אמוציונלי- בשבילך, חנן) שממחזרים אגדות אורבניות על טיימינג, בלי להכיר את המציאות.

ולהביא דברים על דיוקם-

לחפש מאיזה שנה הטרנספר
זה משהו כל כך לא חשוב- בסה"כ מדובר על נזילה שאפשר לחיות איתה מאות אלפי קילומטרים. לא קריטי. נכון- אולי דרור לא יכול לחיות עם זה- ויש פתרונות... אבל כאן זה הקטע שמתחיל לעלות כסף מיותר.

לבדוק אם הגלגלת של הטיימינג כבר הוחלפה למשופרת
אם עשו טיימינג ב5 השנים האחרונות- היא הוחלפה. אם לא- אין מה לגעת באוטו. גם זה משהו שהיה, עבר, ועדיין יש כאלה שנהנים לדבר עליו.

שוב חזרתם להיילקס בלי שהזכרתי אותו
זו היתה השאלה המקורית של דרור. הוא זה שמתלבט.

אסף.

איציק - 4X6ZH
06-11-05, 13:20
גם אני חושב שהדיפנדר הוא בסדר ההרבה יותר מבסדר ( טכנית )
אבל הוא לא בנוי נח הוא מאד מאד לאאאאא נח .. גם מבחינה טכנית .
לכן אני מעדיף הילקס .
איציק

drorz
06-11-05, 22:03
דרור שלום
באופן אישי היו לי מס' רכבי שטח רב מאוד ורובם משופרים ביותר. ביניהם היו לי היילקס 94 ואח"כ 96 (אין הבדל - אותו רכב מודל שונה ) , דיפנדר 110 , דיפנדר 90 ולנדרובר 109 ( מודל 66) .( היו עוד הרבה אחרים כמו פורננר כמו שלך , טרופר , לנדקרוזר 73 ומס' לא מבוטל של CJ) . לעניין הדילמה : נחלק אותה לשניים : 1. היילקס או דיפנדר
2.דיפנדר משופר או סטנדרט .
היילקס : חסרונות .
א. ההילקס מבפנים הינו באותם מידות של הפוררנר , מאחורנית הוא צפוף ביותר וממש לא נח . לאדם במידות שלך אין ממש מקום לא מקדימה ובוודאי לא מאחורנית .
ב.הרכב רועש למדי ( לא כמו דיפנדר אבל רועש מאוד לעומת הפוררנר ) , מבחינת מנוע -המקורי אמין מאד אבל .... זה מנוע ? לקורקינט יש מנוע חזק יותר והרכב לא סוחב בלשון המעטה. גם כשמחליפים למנוע עם טורבו אז איכשהוא זה עוד נוסע . בעליות ההילקס " מחרבן קוביות " בייחוד עם הוא עמוס בציוד רב ובמס' נוסעים. ה- 96 שלי היה עם מנוע משופר וחזק במיוחד ( מעל 100 כ"ס ) ועדיין לא מתקרב לביצועים של טנדרים אחרים בודאי לא של דיפנדר .
ג.אמינות :1) להיילקס בעיות התחממות קשות המע' המקורית פשוט לא עומדת במשימה וכשהוא מתחממם ( וזה קורה תמיד תחת מעמצי עליה קשה / ארוכה ) אז הולך ראש מנוע ויותר זול להחליף מנוע מאשר לשפץ . עליות של כ- 8-10 אש"ח .
2) מתלים קידמיים - המקוריים לא מחזיקים מעמד וקורסית תחת המשקל ( הקפיץ משתטח ואף מקבל קשת הפוכה ) חייבים להחליף למערכת טובה יותר ( ויש כמה יצרנים טובים בתחום ) אחרת למעשה אין מהלך כניסה וכל מהמורה קטנה בכביש מגיעה עד למח. בולמי הזעזועים המקוריים הינם סימליים ביותר וצריך להחליפם. ההיילקס במקור אינו נח בעליל רק לאחר שיפור משמעותי ויקר ( אם משתמשים בחלקים איכותיים ) מקבלים תוצאה סבירה/ טובה .
3) זרוע ההגה ( בצורת ל) נשברת במרבית הרכבים אשר הוגבהו מעבר למידות הסטנדרטיות . יש להחליף את הזרוע המקשרת למתאימה להגבהה אחרת זה ישבר בעת הצלבה עמוקה.
4) עם הג'נטים המקוריים אי אפשר לחיות - כבדים מאוד יותר מאשר של נ.נ צבאי. מידות הצמיגים המקוריים (205/16) הינן מגוחחות ולמעט בשטח סלעי /קשה לא ממש מאפשרות ניצול היכולות של הרכב . רצוי להחליף .
יתרונות :
א. עמיד ביותר גם תחת התעללות קשה .
ב.ניתן בהשקעה כספית לא מבוטלת ( החלפת מנוע , מתלים , מע' קירור וכו' ) להגיע לרכב טוב בעל עבירות טובה מאוד ודי אמין.
ג.טנדר -גיפ' = נפח מטען גדול מאוד ומתאים לטיולים ארוכי טווח , עדיף בשטח על כל הטנדרים האחרים , נחות מהם משמעותית בכביש.
עדיף להישאר עם הפוררנר מאשר לעבור להיילקס.[/size] ( אגב לפוררנר ישנם קיטים בארה"ב שצביאים אותו ליכולות שטח מדהימות )
דיפנדר : חסרונות :
א. רועש . מאוד רועש . ניתן לשפר זאת משמעותית ע"י הוספת חומרי בידוד ושטיחים עבים בתא הנוסעים אבל עדיין יהיה רעש יותר מהיילקס או רכבים אחרים. זה מפריע ( לי לפחות ) בנסיעות כביש ארוכות מאוד .
ב. לנוסעים נח מאוד - רך נעים ומרווח ( יתרון) אך לנהג הוא מאוד לא נח (חיסרון גדול).תנוחת נהיגה והרגשה מוזרה ביותר. צריל להיתרגל לזה . - ניתן לשיפור ע"י החלפת הכיסא , וחישוק ההגה כדי לקבל נוחות ומירכוז בדומה לרכבים "נורמאליים" . אח מושב הנוסעים האמצעי רצוי להחליף ולהזיז מיקום מעת אחורנית ( לא ניתן לביצוע במושב המקורי) כך מקבלים מרווח רגליים גדול ונח ( ניתן להכניס בעת הצורך צינדנית גדולה לשם או מטען אחר ) ואף הגובה לראש לא נפגע והראות מהמושב האחורי קדימה משתפרת .
ג. עלויות החלפים המקוריים בחברה אסטרונומיים ( אגב גם בטויוטה לא זול בלשון המעטה ) אך ישנם מקורות לחלפים תחליפיים זולים משמעותית או משומשים מפירוק. (ישנם המון רכבים כאלה בייחוד מכוחות הביטחון שנמכרו לפירוק ).
ד.אמינות : 1)בעיות בציריות המקוריות - בלאי גבוה וסכנות שבר תחת מאמץ. מןמלץ להחליף את האחוריות למשהוא טוב יותר .
2)בעיות חשמל כאלו ואחרות - צצות מידי פעם , ע"י טיפול מונע והחלפת רכיבים לרכיבים יפנים ניתן לצמצם תופעות אלו כמעט לגמרי.
3) נזילות שמן - ישנן תמיד ממקור כזה או אחר. קשה ביותר למנוע אותן לחלוטין . צריך להקדיש לזה תשומת לב וכל פעם לטפל .
ה.הג'נטים המקוריים הינם מיושנים ומורכבי פנימית . רצוי להחליפם לטיובלס .
יתרונות :
א. גם כסטנדרטי הוא רכב שטח מעולה . נח בשטח מרוב הרכבים , רך ונעים גם בדרכים משובשות ביותר .
ב. מרווח . בייחוד לנוסעים . גם לאנשים גבוהים יש מקום ואין סקנת פיצוח ראש בקפיצות.
יש הרבה מקום למטען בתוך ועל הגג.
ד.זויות גישה / נטישה , מרווח גחון - בסטנדרט הוא טוב מאוד ומספיק לרוב האנשים . שיפורים יש ללא סוף ,מהרבה מקורות כיד הדימיון/תקציב ואפשר להגיע לרכב מוטרף לחלוטין ועדיין בגבולות ה"חוקי לכביש" .
ה.ייחודייות . אין סוף שיפורים ועיצובים ככל העולה על רוחך / כיסך. יש המון דיפנדרים בעולם ובארץ וכולם שונים זה מזה בהתאם לנפש בעליהם.
לסיכום : אין לי ממש מסקנה ברורה בהעדפה ביניהם . זה תלוי בך ובהעדפותך / שימושך ברכב . אני אישית מעדיף את הדיפנדר בהרבה על ההיילקס . ואם כבר ההתלבטות היתה בין הדיפנדר לפוררנר ולא להיילקס. ההילקס נופל בהכל מהפוררנר ואם משווים שיפורים אז לפוררנר יש יותר וניתן להגיע לרמה גבוהה בהרבה.
לעניין דיפנדר משופר או סטנדרט ולשפר .
כאן ההתלבטות קלה יותר . מה אתה רוצה ?
נוחות מיידית - לך על משופר . כי לבנות ולשפר לוקח זמן רב ובסה"כ זה עולה הרבה יותר . אף אחד לא מקבל את מלוא התמורה תמורת התוספות והשיפורים , הזמן שהרכב מושבת לצורך השיפורים / הזמן שאתה משקיע בזה - יש להם ערך כספי וזה לוקח הרבה זמן והתחבטויות איזה / מה / כמה וכו' , הניסיונות - להרכיב משהוא ולגלות שזה לא בדיוק מה שרצית , לא ממש לטעמך , לא ממש איכותי ואז להחליפו שוב - עולה כפול. ( כידוע הזול עולה ביוקר ) .
לעצב משהוא לטעמך / דימיונך - קח סטנדרט ותתחיל לבנות . אין סוף אפשרויות בניה יש לדיפנדר . כח בחשבון שזה עולה הרבה יותר.
לגבי תקלות ובלט"מים - בכל רכב ישנן כאלה . רציוי לבדוק היטב קודם ע"מ לאמוד את ההוצאות הצפויות . רכב מושקע ושמור לרוב יש בו מעט תקלות לא צפויות בניגוד לרכב מוזנח / בלוי.
לדעתי עדיף לצאת מרכב מושקע ולהתפתח מאשר להתחיל הכל מהתחלה כי בדר"כ נקודת המוצא טובה יותר , ההנאה מהרכב מלכתחילה גבוהה יותר ואין צורך לרוץ מיד ולשפר כך שניצולת הזמן איכות עם הרכב גבוהה ( עדיף לצאת לטיול הגון בייחוד עכשיו בבוץ מאשר לפרק ולתקן כל מיני כדי שבשנה הבאה תוכל להנות ) .
החלטה נעימה .
דרור זיתוני

ד ו ר ו ן
07-11-05, 17:57
ג.אמינות :1) להיילקס בעיות התחממות קשות המע' המקורית פשוט לא עומדת במשימה וכשהוא מתחממם ( וזה קורה תמיד תחת מעמצי עליה קשה / ארוכה ) אז הולך ראש מנוע ויותר זול להחליף מנוע מאשר לשפץ . עליות של כ- 8-10 אש"ח .

אתה צריך לציין שמהע' קירור המקורית מתאימה למנוע המקורי.
העלת את הספק המנוע (מעל 100כ"ס כפי שאתה מציין) ועם יותר הספק מגיע יותר חום ובטח שתהייה בעיית התחממות עם מע' קירור שמתאימה למנוע הקודם.

מע' הקירור המקורית מתאימה בדיוק למנוע האטמוספרי המקורי.

ארז
08-11-05, 08:43
דרך אגב הגדלת הספק ופלטת חום....אנחנו(overland) מבצעים עבודות כאלו על דיפנדרים/דיסקברי ולא מעט, אם על ידי הגדלת האינטרקולר של הטורבו ,הגדלת הטורבו עצמו ועם על ידי צ'יפים למינהם, עוד לא נתקלתי בבעיות התחממות לאחר הגדלת ההספק, המערכת הקרור המקורית מתמודדת יפה מאוד גם במצבים קיצונים כמו TD5 110 שההספק שלו הוגדל מ122 כ"ס ל205 כ"ס!

דרור הראל
10-11-05, 17:29
חברים יקרים,תודה רבה הדיון הנ"ל היה חשוב לי מאד לגבש דעה ולהגיע להחלטה מתאימה.
אני החלטתי שהרכב הבא שלי יהיה "דיפנדר" 110 .
אבל,ההחלטה שלי לא שווה כלום,משום שאישתי היקרה הטילה ווטו,והודיעה לי או היילקס,או "הלך הכסף".רעייתי שתחיה ,בדקה ובדקה וקראה גם את השרשור הנ"ל,ואני מוכרח לציין בעדינות שהאירה ואמרה,שיש לנו הרבה מה לילמוד מtop girr ,ובדקה גם אתרי אינטרנט מחו"ל (יוני אין שום קשר בין ההיילקס שלך,ודעותך לבחירתה,למרות שאתה חביב על משפחתנו-כאשכנזי מחמד,כל משפחה צריכה אחד כזה).והחליטה ללא כל זכות ערעור ש"אנחנו" קונים היילקס,ומאחר והיא ישבה בספסל אחורי של היילקס יותר מכל אחד מאיתנו,לא נותרו לי טיעונים,וגם תחינות,הבטחות ואפילו דמעות לא עזרו,כמו שנאמר "בעל המאה הוא בעל הדעה".
לכן משבוע הבא שאחזור מחו"ל אשנס מותניים לביצוע מכירת הפוראנר ואחפש היילקס משנת 98 ומעלה.
לפחות קיבלתי אישור להשקיע ככל רצוני ברכב-ארגז מדוגם,צמיגים,הגבהה,בולמים,קפיצים,כסא נהג ועוד ועוד,אם כבר היילקס שיהיה כמו שצריך .
תודה חברים
דרור הראל

יוני5
10-11-05, 17:55
החלטה נבונה, רק תקפיד לרשום את הרכב ע"ש אישתך, כך שיעצרו אותך משטרת ההגירה, תוכל להגיד שלא גנבת אותו, אלא הוא שייך לקבלן שמעסיק אותך.

יוני5

דרור הראל
10-11-05, 18:15
יוני-אני רק מזכיר לך מי ניצח בבחירות היום,וכשתופיע לעדות בוועדת "חקר האמת" ,בנושא פישעי האשכנזים,אני לא אעמוד לצידך,מקסימום מולך.
דרור הראל

גיא
10-11-05, 19:17
אתם בדרנים .. ויוני .... ?!?!? ......

לעניין ההילקס. לגבי המתלה הקידמי של עלים. קיבלתי ממישהו שמוכרז פה כמבין. הסבר למה העלים הקידמיים כפופים הפוך ואני חושב שזה הסבר טוב והגיוני.

ההסבר הוא שזה ככה לא כי זה קורס ולא עומד בעומס. אם כי, על מנת שהאוטו יהיה מאוזן ובגלל שהסרן הקידמי על שלל מערכות ההיגוי שלו שונה מהאחורי וגובה התושבות שונה בגלל העיקולים של השלדה עצמה, יש צורך בעלום עם כיפוף שונה.

ד ו ר ו ן
10-11-05, 23:06
קודם כל לדרור מזל טוב!

לעניין ההילקס. לגבי המתלה הקידמי של עלים. קיבלתי ממישהו שמוכרז פה כמבין. הסבר למה העלים הקידמיים כפופים הפוך ואני חושב שזה הסבר טוב והגיוני.

ההסבר הוא שזה ככה לא כי זה קורס ולא עומד בעומס. אם כי, על מנת שהאוטו יהיה מאוזן ובגלל שהסרן הקידמי על שלל מערכות ההיגוי שלו שונה מהאחורי וגובה התושבות שונה בגלל העיקולים של השלדה עצמה, יש צורך בעלום עם כיפוף שונה.

מה שחסר בהסבר הזה הוא שהקפיצים הקידמיים במצב חדש שטוחים ולא עם קשת הפוכה.

shachar
11-11-05, 07:50
דרור בחירה מצויינת

יהיה היכן להעמיס את הזבל :lol:

יוני5
11-11-05, 10:10
דרור בחירה מצויינת

יהיה היכן להעמיס את הזבל :lol:

למה להעמיס? אני כבר עולה לבד להיילקס שלי...

יוני5

YosseF100
13-11-05, 20:58
דרור
מזל טוב על הבחירה בעיני הנבונה לרכוש דיפנדר
ובהצלחה עם היילקס שתחייה אישרה לך
הניסיון לקבל טיעונים הגיוניים להחלטה אמוציונאלית מעניינים תמיד מחדש
לא יאמן כמה תהליך קבלת ההחלטות גם בנושאים הרבה יותר חשובים והרי גורל מתקבלים ממש
כמו בדיון כאן על בחירת רכב שטח ולא חסרות דוגמאות מעולם העסקים הגדול וכמובן בפוליטיקה.

או בקיצור הטיעון היחידי שהאפשרי הוא "מה שבכיף שלך"
אחד מוצא גן עדן במקום שאחר בטוח שזה גהנום עלי אדמות ...
והדעה שאתה מגבש היא הרבה פעמים מה שאתה חושב על הכותב ולא על מה שהוא כתב...
ובכל זאת הדיון כל פעם מתלהט מחדש והוא אף פעם לא משעמם

מברוק
YosseF100

fuksi
14-11-05, 15:13
חברים יקרים,תודה רבה הדיון הנ"ל היה חשוב לי מאד לגבש דעה ולהגיע להחלטה מתאימה.

ומאחר והיא ישבה בספסל אחורי של היילקס יותר מכל אחד מאיתנו

צריך לבדוק אם ישיבה ארוכה בספסל האחורי בהיילקס לא פוגעת בכושר השיפוט...אפשר לתבוע את הביטוח על זה?????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

בהצלחה

-->