PDA

צפייה בגרסה מלאה : סורנטו, נעילה אחורית

idosit
27-04-16, 06:39
שלום חברים, מישהו התקין נעילה אחורית לסורנטו ויכול לספק פרטים ?
תודה

idosit
27-04-16, 13:24
ושוב שלום, אני מרחיב את הנושא, לאחר שיחה עם גתוס/פרוגיפ מס תובנות :

א. הסדנאות מתעסקות בנעילה נשלטת בלבד, ולא באוטומטית.

ב. לסורנטו, פשוט אין נעילות זמינות ואין אפשרות להזמין דרך הסדנאות .

ג. גם לרקסטון, הנושא בעייתי. אמנם דנה 44 מאחור ודנה 33 מלפנים
ובכל זאת אין התחייבות ליכולת ביצוע לפני בדיקה פרטנית של הדיפרנציאל.

ד. אגב, לפטפיינדר אין שום בעיה . יש נעילות לפנים ולאחור, ללא כל סימני שאלה.

הסוגיה הזו, מבחינתי מהותית [ כן אני יודע שיש כאלה שיגידו :" אני מטייל בכל הארץ ומעולם לא נזקקתי לנעילות"
ובכל זאת הייתי מבקש לשמוע. האם יש בעלי סורנטו ורקסטון שהתקינו נעילות והיכן.

תודה

שגיא S
27-04-16, 13:36
לגבי הקאיה סורנטו: יש להתייעץ עם מוסך קיה יפו.
לזכרוני הם אלו שהתעסקו עם נעילות לרכבים האלו

אורי.ר
27-04-16, 19:24
שלום עידו
לא ציינת אם יש לך סורנטו ואיזה מודל יש לך או אם אתה מתעניין לקניה עתידית.
בעיקרון האופציות קיימות רק לסורנטו דור ראשון 03-06.
לי יש סורנטו 2006 שחורה ולה נעילה אוטומטית של חברת טראקפיינדר הקוריאנית, אחד מהשלושה נעילות שקיה יפו התקינו לסורנטו בנגלה האחרונה שהם ייבאו לפני 5 שנים (בעיקרון אני יודע רק על 4 נעילות כאלה שקיה ייבאה והתקינה).
מספר הנעילות הדל שהותקנו בארץ מדגים את חוסר הביקוש למוצר וזה מסביר את העדר האופ' והמחיר של המוצר הזה ואחרים והכדאיות של הסדנאות/יבואנים להביא מוצרים לרכב הזה או דומיו.
אני מאמין שאם תפנה לקיה יפו בשאלת הנעילה תתקל בתשובה שהם לא מתעסקים בנושא יותר. ואחת מהסיבות היא שלקח להם יותר משנתיים למכור 2 נעילות שהיו להם במלאי.

לשאלתך:
לרכב סורנטו דור ראשון קיימות כיום לפי מיטב ידיעתי 2 אופציות לנעילה.
1. של חברת טראק פיינדר הקוריאנית נעילה אוטומטית, אולי תוכל למצוא נעילה משומשת (יד שניה) מדי פעם יש מישהו שמנסה למכור. לקנות חדש אני בספק, בעבר היה לחברה אתר פעיל, היום האתר לא פעיל אני מניח שיש צורך באיש קשר או לדעת קוריאנית , נראה לי אופ' לא ריאלית. בזמנו עלות בארץ כולל התקנה היה 7 K בשקלים.
2. יש יצרן יווני שמייצר לרכב נעילה נשלטת ווקום (יש אתר אינטרנט) הוא כנראה עושה הכלאה של ARB או נעילה אחרת על הקייס של הסורנטו . עלות של נעילה כזו לפני מיסים 950 אירו כולל קומפרסור. נעילה קדמית 750 אירו מסתמך על הקומפרסור האחורי. (יש ניסיון של החברה " האחים" מהספורטאז'ים קיה בשטח שייבאו ממנו נעילה כזו) המחירים האלה הם כאשר הוא שולח את המוצרים. מכירה שלו ביוון ללא משלוח הוא מחייב עוד 23% מיסים מקומי

כתובת מייל [email protected] איש קשר michael theologitis

בכול מקרה אתה מדבר על יבוא אישי לא ע"י סדנה/יבואן מקומי.

בוזי
27-04-16, 19:26
הדיפרנציאלים ברקסטון זהים לדיפרנציאלים של ג׳יפ cj וסופה.

idosit
27-04-16, 21:51
תודה לכל המגיבים

אכן לא ציינתי.
ההתעניינות שלי בנושא נובעת משלבי הכנה , בדיקה והחלטה לפני קניה.
בהזדמנות זו , תודה רבה לבזי שעזר לי עם כל הלב, כולל נסיעת ניסיון על הרקסטון.

אני יורד מגימני נעול ומשופצר ומחפש משהו שייתן פשרה סבירה של תועלת ועלות .
קרוזר ... נו אתם יודעים,
אחכ שקלתי גם ג'מוסים כמו פג'רו / פטפיינדר
ואז נפל הפוקוס על רקסטון / סורנטו.

אלא שלנסוע ללא נעילות [ ואנחנו מרבים לטייל לבד] , מבחינתי בחזקת בל יעבור.
בדקתי בגתוס וגם בפרוגיפ [ אגב לגבי פרוגיפ, שירותיים ואדיבים באופן מרשים], ניסיתי אפילו את מוסך קאיה בחולון.
יש סדנאות נוספות ? [ כמובן לא אספיר ורסטה שאינם עוסקים בנעילות].

סורנטו - כאמור האופציה לנעילה קיימת ב"דור ישן" אני מניח עד 2007 ואולי אפילו מחצית 2008 בלבד. מה שמוריד את האופציה.

רקסטון - צודק בוזי, דנה 44 ו 33, זהה לרנגלרים.
עם זאת תשובתם של פרוגיפ הייתה :" ניתן לדעת בוודאות רק לאחר הרמת הרכב , פירוק והסתכלות לתוך הביצה".
לא הצלחתי להבין למה, אבל אני מאמין להם.
נכון לרכב יש בקרת משיכה הפועלת במידה מסוימת "על תקן" נעילה, אבל עם זה "לא בונים מדינה".

ממשיכים לחפש.

עידו

elibaba
27-04-16, 22:59
ברקסטון זה להבנתי לא בדיוק אותו דבר במודלים הישנים עם מנוע 2.9, ששם זה בדיוק כמו במוסו שלי ויש נעילות לוקרייט זמינות וזולות לסרני דנה, לעומת החדשים יותר עם מנוע 2.7 שאני לא יודע אם זה מתאים גם שם.
בכל מקרה יש בשוק הרוסי די הרבה אופציות לשני הדגמים (הם מייצרים שם סאנגיאנג במותג טאגאז)
http://www.samoblok.ru/katalog/1319

בוזי
29-04-16, 10:20
יחסי ההעברה שונים.
ברקסטון 2.7 זה 3.31 (כמו בסיקס), ברקסטון 2.9 ובמוסו אוטומטי דגם מאוחר (גיר BTRA) זה 5.27 או משהו הזוי אחר, במוסו אוטומטי מוקדם (גיר מרצדס מכני) זה 3.54 כמו בסופה.
בדגמים ללא בקרת משיכה קיים דיפרנציאל מוגבל החלקה מאחור, והמשמעות היא שלא ניתן להתקין נעילה אוטומטית ״קטנה״ ללא החלפת הקייס לקייס פתוח. בהתקנת נעילה נשלטת או אוטומטית ״גדולה״ אין לזה משמעות.
כל האמור לגבי מוסו נכון גם לגבי קורנדו מהשנים המקבילות.

hertz72
15-06-16, 22:58
יש נעילה אוטומטית לסורנטו, הזמנתי לפני שבועיים מקוריאה.אני מתכוון להרכיב ביום שלישי נראה איך יעבוד

hertz72
18-06-16, 11:11
התקנתי נעילה זה עובד פצצה ,הנעילה היא אוטומטית היא נכנס לעבודה באופן עצמאי ברגע שיש סיבסוב של אחד הגלגלים,זה משדרג את הסורנטו בצורה משמעותית,אני נהנה בכל אופן.

בוזי
18-06-16, 19:45
הפוך גוטה, נעילה אוטומטית נעולה כברירת מחדל ומאפשרת לגלגל החיצוני בפנייה להסתובב מהר יותר כאשר הוא מאולץ לכך ע"י הכביש. יש הרבה חומר בנושא בפורום, תעשה חיפוש.

hertz72
18-06-16, 20:55
בוזי לא בדיוק הבנתי מה הקשר.
אני בא לידע אתכם שכן קיימת נעילה לסורנטו והנעילה היא אוטומטית מכנית .
חפש בגוגל eaton g80 יהיה לך מושג מה אני מתכוון.
שבוע טוב

- - - Updated - - -
ואני מניח שאתה מתכוון לדיפרנציאל פתוח

בוזי
18-06-16, 21:59
תודה על היידוע.
שים לב שהנעילה לא ננעלת באופן אוטומטי בזמן סבסוב כפי שכתבת, אלא נעולה כברירת מחדל ומשתחררת בפניות.
ההבדל מהותי וחשוב להיות מודע לנושא הזה, ולנהוג ברכב בהתאם.
לחיצה חזקה על הגז בתוך הפנייה יכולה לגרום לנעילה להינעל שוב (או לא להשתחרר) וכתוצאה מזה, הרכב עלול לא לפנות או להיכנס להיגוי יתר.
חוץ מזה, תתחדש ותהנה.

asafk
18-06-16, 22:55
יש נעילה אוטומטית לסורנטו, הזמנתי לפני שבועיים מקוריאה.אני מתכוון להרכיב ביום שלישי נראה איך יעבוד

יש לך פרטים של מקור הנעילה שתוכל לחלוק עם הציבור?

אסף.

hertz72
19-06-16, 09:30
שלום לכולם,
אז כפי שידוע יש נעילה, לאחר שבדקתי עובד ו"בועט".
נמנעתי מלהוסיף פרטים היום שזה מורכב ועובד ונבדק בשבת אשתף אתכם בנושא בפרטי פרטים ובצורה מסודרת, הערב אמצא זמן.

שבוע טוב

orend
19-06-16, 12:36
ברשות פותה"ש:
הסטה קלה של נושא הדיון - אני נמצא בצומת דומה מאוד לשלך. ג'ימני משופר שלא עוצר בשום מקום, שכבר אין צורך ביכולותיו המרשימות - מה שהופך את מגרעותיו לבולטות יותר. כנ"ל שובר את הראש מה יכול לבוא במקום בלי למשכן כלייה. האם למיטב תוצרת קוריאה יש מחלות גנטיות? כדאי לשקול את דגמי הבנזין הנדירים? [חיים טוב עם גז?]
* הקשר לנושא השירשור - אם תהיה אופציה לנעילה זה יוסיף כמה נק' זכות

hertz72
19-06-16, 18:37
שוב שלום,

לאחר המון חיפושים מצאתי נעילה לסורנטו שברשותי ,שנת 2004 מוגבהה וממוגן,לילות של תרגומי אתרים קוריאנים הגעתי לחנות שמוכרת אביזרי שטח בקוריאה.
מן הסתם יש להם שיפורים לרכבים קוריאנים, יונדאי, קיה, סןיואנג.
קישור לאתר
http://m.masterjeep.com/goods/view?no=1755

הנעילה נקראת AD LOCK כדאי לפתוח עם כרום ולתרגם את הדף יש סרטון בתחתית הדף.
הנעילה במצב רגיל פתוח, ז"א דפרנציאל פתוח לחלוטין. במצב שאחד הגלגלים על הסרן מאבד אחיזה ומסתובב 100 סלד יותר מהשני מנגנון צנטרפוגלי דורך נצרה ומתבצעת נעילה מכנית המערכת אינה נדרכת מעל כ 30 קמש.

כדי לקנות יצרתי קשר דרך מייל עם אדם נחמד בשם מיכאל ששמח לתת שרות.
[email protected] ([email protected]) זה המייל שלו.
הרכבתי במוסך שבו אני עובד,קליפרים החוצה, מפרקים את כבל בלם היד, מוט מייצב, מוציאים ציריות ואז את תיבת הדיפרנציאל.
זה הגיע אליי כולל מסבים כך שרק העברנו את הקורונה והחזרנו הכל בחזרה. 1.35 ליטר שמן 75W-90 אני שמתי 75W-140 סינטטי.

בדקתי בשבת האחרונה זה עובד מעולה בהצלבה ,נדרשת עדינות בשילוב עם רגל רגישה על הדוושה אחרת מקבלים חבטה.

למי שקונה תהנו:)

הרצל חן

David Sorento
25-12-16, 16:16
היי הרצל אני שמח לקרוא את הפוסט שלך :)
באמת שחשבתי שנושא הדיפרנציאל לסורנטו אבוד בארץ

אפשר לדעת כמה עלתה לך הנעילה כולל משלוח לארץ ומיסים אם היו כאלה ?
האם אתה יודע כמה אמורה לעלות התקנה של דיפרנציאל במוסך ?

Feras Basheir
17-12-17, 17:41
שלום הרצל
רציתי לדעת כמה שילמת מיסים עבור הנעילה שהזמנת..תחזור אלי לפרטי בבקשה .
תודה

ערן CJ
17-12-17, 20:18
במוסו:
דנה 44 אחורי.
דנה 30 קידמי.

לדעתי ברקסטון אותם הסרנים. לא הכרתי דנה 33.
ערן CJ

ishc
18-12-17, 08:21
אם אכן מדובר בנעילה תואמת Eaton g80 לא הייתי רץ להתקין. זו נעילה שמגיעה סטנדרט בהרבה דגמים אמריקאיים וכנראה לא מתאימה ממש לעבודה בתנאי שטח אלא יותר בתנאי גרירה. לא מזמן חבר טחן דיפרנציאל אחורי של רכב עם נעילה כזו מקורית אצלו ברכב. במבט לתוך הדיפרנציאל התגלו מה שנראה כמו המון חלקים נעים קטנים ועדינים. לא ברור אם זה מה שגרם לכשל וכמובן שהרעיון לא נבחן לעומק אבל הייתי מתייחס במשנה זהירות.
אגב, בנעילה הזו בריאת המחדל היא דיפ פתוח

Sent from my iPhone using Tapatalk

Feras Basheir
11-04-18, 07:53
הגיעה הנעילה לסורנטו...
אתקין ואעדכן ...
אם יש מישהו מעוניין בפרטים שישלח הודעה אשמח לעזור.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180411/d022948a708b37d0af3e4969b15cac0a.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

אורי.ר
11-04-18, 16:33
אם מדובר בנעילה אוטומטית מכאנית של חברת ETON

אז לידיעה לאחרונה הובאו והורכבו כ 10 נעילות כאלה בקבוצת "קיה סורנטו ישראל"

עובד נהדר ויעיל

תתחדש

Feras Basheir
11-04-18, 16:44
אם מדובר בנעילה אוטומטית מכאנית של חברת ETON

אז לידיעה לאחרונה הובאו והורכבו כ 10 נעילות כאלה בקבוצת "קיה סורנטו ישראל"

עובד נהדר ויעיל

תתחדשתודה
לא מדובר בנעילה של eton..
מדובר בחברה קוריאנית הנעילה נקראת ad locker.
מבחינת מנגון נעילה דומה לeton.

אורי.ר
11-04-18, 17:36
תודה
לא מדובר בנעילה של eton..
מדובר בחברה קוריאנית הנעילה נקראת ad locker.
מבחינת מנגון נעילה דומה לeton.

התבלבלתי אלו באמת נעילות של AD LOKER

בכול מקרה כבוד, קהילת הסורנטו הנעולות צוברות נפח וזה הופך את הרכב ליותר אטרקטיבי.

-->