PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת ניידת

Gilad
07-05-16, 22:53
שלום לכולם,

רב הטיולים שלי הם ברכב בודד והגעתי למסקנה שגם אם אין עבירות אקסטרים כננת יכולה להיות שימושית ולקצר זמני חילוץ והמתנה למישהו חיצוני.
הרכב אגב, 110 פומה שמשמש אותי גם ליומיום

לא בא לי להחליף פגוש ולסוע עם כננת מקדימה באופן קבוע (שלא לדבר על החלפה של קפיצים ובולמים עם משקל כה בחזית) וחשבתי ללכת על כננת ניידת שתהיה מעוגנת בתא המטען באופן קבוע (מתחת לרצפה כפולה, עם מגירה או פטנט אחר לשליפה נוחה) ותוכל במקרה הצורך להתחבר גם מלפנים וגם אחור.

האם חייבים לחבר את הכננת באמצעות רסיבר או שניתן לעגן אותה עם זוג שרשראות/רצועות קצרות לנקודות עיגון טובות על הפגוש? נראה לי שבצורה כזו (עיגון "חופשי") אפשר לקבל חופש גדול יותר בזוויות החילוץ כולל לפעמים לשמור את הכננת מחוץ לבוץ/מים בהתאם לסיטואציה.

כמובן שיש להכין הכנות חשמל נכונות בשני צידי הרכב בהתאם.

מה דעתכם?
אם כבר כננת, מה ההמלצה? האם כבל סינטטי שווה את ההשקעה?
תודה
גלעד

omri_t
07-05-16, 23:12
רסיבר עדיף אם כי אפשר עם שרשראות .
הבעיה לייצב את העסק שלא יסתובב.

השתלת רסיבר זה לא ניתוח קשה מידיי.

לדעתע אם יש מקום
ברכב שמטייל
זו אופציה מאוד נוחה ופרקטית.

YoavR
07-05-16, 23:17
שלום לכולם,

רב הטיולים שלי הם ברכב בודד והגעתי למסקנה שגם אם אין עבירות אקסטרים כננת יכולה להיות שימושית ולקצר זמני חילוץ והמתנה למישהו חיצוני.
הרכב אגב, 110 פומה שמשמש אותי גם ליומיום

לא בא לי להחליף פגוש ולסוע עם כננת מקדימה באופן קבוע (שלא לדבר על החלפה של קפיצים ובולמים עם משקל כה בחזית) וחשבתי ללכת על כננת ניידת שתהיה מעוגנת בתא המטען באופן קבוע (מתחת לרצפה כפולה, עם מגירה או פטנט אחר לשליפה נוחה) ותוכל במקרה הצורך להתחבר גם מלפנים וגם אחור.
בקביעת מיקום הכננת ברכב קח בחשבון שהיא צריכה להיות נגישה ושליפה במצבים לא הכי נוחים - זווית מאוד לא סימפטית של הרכב או שאתה בבוץ עד הבירכיים. קל לשכוח את זה כשמתכנניםבזמן שהרכב עומד בחניה.

האם חייבים לחבר את הכננת באמצעות רסיבר או שניתן לעגן אותה עם זוג שרשראות/רצועות קצרות לנקודות עיגון טובות על הפגוש? נראה לי שבצורה כזו (עיגון "חופשי") אפשר לקבל חופש גדול יותר בזוויות החילוץ כולל לפעמים לשמור את הכננת מחוץ לבוץ/מים בהתאם לסיטואציה.
היתרון בעיגון כזה הוא מה שציינת רק צריך לוודא שיש נקודות עיגון בריאות. החיסרון - זה חיבור "גמיש" וכל עוד אין מתיחות בכבל הכננת תהיה תלויה בצורה שתסרבל את התפעול שלה.

כמובן שיש להכין הכנות חשמל נכונות בשני צידי הרכב בהתאם.

מה דעתכם?
אם כבר כננת, מה ההמלצה? האם כבל סינטטי שווה את ההשקעה?
לכבל סינטטי חיסרון אחד משמעותי והוא עמידות בחיכוך. זה פחות בא לידי ביטוי בחילוץ עצמי. בנוסף, אם הכיסים שלך עמוקים מספיק, ישנם כבלים סינטטיים עמידים מאוד לשחיקה.
אחד היתרונות הבולטים הוא המשקל. כבל פלדה 8מ"מ באורך 30 מטר שוקל כ 7 ק"ג. אותו כבל סינטטי שוקל כ שביעית וחזק יותר (לקריעה) בכ 20%. מכוון שאתה הולך לסחוב את הכננת הזו מעל מדרגות סלע או בתוך בוץ תובעני ודביק הייתי מנסה לגרד ממנה כל ק"ג אפשרי.
תודה
גלעד
...

ruby572
07-05-16, 23:48
בדיוק מאותן סיבות:
מגש לכננת(של ל.כ) עם רסיבר תוצרת עצמית (כמה שפחות בולט)
ומספיק חזק גם עבר היי ליפט.
107999108000
108002108001

גיתאי נוה
08-05-16, 02:23
תאורטית, וגם מעשית במידת מה, אתה צודק. נוסף על מה שכתבו פה למעלה, אלה הטיפים שלי:

חשוב להתייחס לכבלי החשמל כנקודת תורפה, הן בהיבט נזקים במהלך חילוץ הן בהיבט קיצור כבל פלוס על הרכב על המשתמע מכך.

במצבי חילוץ עצמי כשאתה בודד, גם אם נניח שאובייקטיבית אתה יכול לקחת את כל הזמן שלך בפנאן - פסיכולוגית אתה תרצה לשים את הסאגה מאחוריך ולצרף אותה למור"ק ההסטורי כמה שיותר מהר. התקשקשות עם הוצאת כננת ששוקלת הרבה קילוגרמים - גם עם כבל סינטטי - מזנב הרכב שלך, ביום קיץ לוהט בלב המדבר, כשהזנב שלך בכלל מצביע על תהום, וכשאתה יודע שאחרי התקנת הכננת מחכה לך עבודת פרך בלתקוע עוגן סיכות עם פטיש 5 קילו במסלעה שלפניך - צ'מע, ברגעים האלה אתה תברך על כל הקלה ולו הקטנה ביותר בעבודת הפריסה הקשה. לכן שקול שוב אם לא שווה לך בכל זאת לשתול אחת קבועה מלפנים.

בפעולת חילוץ ממכשול מים או בוץ עמוק, לא תוכל להשאיר את הכננת באוויר עד לרגע מתיחת הכבל. מציע לך לדמיין עם עצמך כמה שיותר תרחישים ולחשוב איך היית מתפקד בהם עם התקנת הכננת עד מתיחה - וגם לעשות לעצמך חשבון כמה אנרגיה זה היה סוחט ממך וכמה אנרגיה היה משאיר לך לביצוע יתר הפעולות.

כבל סינטטי שווה כל שקל בין אם הכננת ניידת בין אם קבועה:
כח קריעה גדול בהרבה (שלי למשל 19,000 ליברות)
אין גרדים ואין צורך בכפפות
לא מצליף אם נקרע על כל המשתמע מכך
אין כלובים בגידים
בכבל פלדה אין מקדם\מכפיל בטיחות בכלל (!)
משקל
כבל ארוך יותר על התוף

כמו שכתבו - אסור לו להתחכך!!!
ממליץ לך לקנות סינטטי ולהפוך את הפלדה למאריך עם אזניים.

אם אתה רוצה להיות מכוסה בסוגיית זוויות חילוץ מעבר למשפך של כננת קבועה, אני ממליץ לך על שלושה פתרונות:

ראשית והחשוב ביותר - הצטייד בכמה סוגי עוגנים (סיכות, דקביל, עוגני סלע עם מקדחה נטענת\חשמל 220 באוטו...) כך שתמיד תוכל לייצר עוגן מלפנים.
מיותר לציין שמטייל בדד חייב להצטייד באלו גם בלי קשר לענייני זוויות
שנית שתי גלגלות הכפלת כח הן חובה.
שלישית תוכל לזרוק מאחורה כננת ידנית טירפור. עבודה קשה אבל בכל זווית שהיא.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

איל מ
08-05-16, 08:50
העלו כאן את נושא כננת טירפור (tirfor), שאגב משווקת גם תחת מותגים אחרים בשווקים שונים (או סתם כמוצרים סיניים עלומי שם בעלי איכות לא ידועה).
היתרון הגדול הוא שאין הגבלה על אורך המשיכה, בניגוד לכננת תוף ידנית.
החסרון הוא שצריך כבל מיוחד (לפי הוראות החברה, יכול להיות שזה קשקוש וכל כבל יתאים) והאמת היא שהרעיון של לחיצה על הכבל לא משקיט את דעתי במונחים של שחיקת כבל או בטיחות כאשר הכבל מלא בוץ/שמן.
זה לא מנסיון כמובן אלא רק מחשבה.
ברוב האתרים שראיתי בארץ, כננות היד מגיעות עד 3-4 טון. זה לא מספיק לחילוץ רציני (למרות שלהרבה חילוצים זה דווקא כן).
בכל מקרה הנה סרטון שממחיש את הפטנט:

https://www.youtube.com/watch?v=jyDKjmxTkEM

גיתאי נוה
08-05-16, 09:27
לי יש טירפור מקורית.
הכבל רגיל ככל שנראה חיצונית, אבל 12 ממ ולא 8 או 10.
הכננת עם הכבל מוחזקים בארגז מתכת ייעודי סגור כך שהכבל לא אמור להחשף לאפקטים מזיקים.

עבודה עם מכפיל תאפשר לך למשוך משקלים גדולים יותר, כמובן, במחיר המהירות (שהיא גם ככה תלויה בזעה שלך).

חשוב להדגיש משהו, גם לשאלת הטירפור וגם לשאלת פות"ש:
למרות שזה אולי לא נראה כך במבט ראשון, יש השלכה עצומה שלא ניתן להפריז בה לקלות התפעול של עזרי חילוץ, על הבטיחות - משום שבארועי תקיעה, רק המחשבה על עבודת הפרך שמצפה לך ו\או לחץ הזמן יגרמו לרבים מאיתנו לנסות פתרונות אחרים - קלים ומיידיים יותר, כמו למשל נסיון נוסף לתמרון היחלצות במיתאר מסוכן ללא שולי בטיחות - לפני שייצאו מהגיפ ויפשילו שרוולים.
אגב בקטע הזה יש יתרון וחסרון לגיפ פתוח - לא צריך לצאת מהמזגן... מצד שני אין מזגן אחרי הביצוע 😈

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

omri_t
08-05-16, 10:05
גם לי יש טירפור
ומשכתי איתה בערך 8 טון עם מכפיל - לא חילוץ אלא בעבודה.
זה פתרון זול יותר.
ואפילו קל יותר מכננת חשמלית.

omri_t
08-05-16, 10:44
גם לי יש טירפור
ומשכתי איתה בערך 8 טון עם מכפיל - לא חילוץ אלא בעבודה.
זה פתרון זול יותר.
ואפילו קל יותר מכננת חשמלית.

-->