PDA

צפייה בגרסה מלאה : פנל סולארי במקום קולט שמש לדוד שמש - יודעי חשמל מוזמנים לייעץ

Ramco
08-05-16, 21:49
נניח שהקולט של דוד השמש מתקלקל מחר ונניח שחדש עולה 3000 ש"ח, עלה לי רעיון להניח במקום קולט חדש- פאנל סולארי ולחבר אותו לגוף החימום של הדוד. אני יודע שיש כאן אנשים חכמים שיודעים הרבה בנושא ואני אודה מאד לכל מי שיטרח ויתייחס לרעיון הזה ויוסיף תובנות טכניות לגבי הישימות של הרעיון ומגבלות אם יש .

יאיר_א
08-05-16, 22:14
אין לי מומחיות ספציפית לגבי פנלים סולרים אבל להבנתי הם הרבה פחות יעילים והרבה יותר יקרים מקולטי שמש המיועדים לחימום מים.
בבדיקה שטחית שעשיתי באינטרנט מצאתי שפנל סולרי בגודל של 100X60ס"מ יעלה לך כ 500 ש"ח בחו"ל לפני משלוח ויפיק כ 100 וואט. ההספק של גוף חימום סטנדרטי של דוד שמש הוא כ 2500 וואט כלומר תצטרך 25 פנלים במחיר כולל של כ 12,500 ש"ח (לפני התקנה) ובשטח של כ 15 מ"ר (זה המון שטח בשביל לחמם את המים !). כמו כן תצטרך להמיר את המתח הישר הנמוך של הפנלים למתח חילופין גבוה עבור גוף החימום וזו תוספת של עוד כמה מאות שקלים במקרה הטוב. בקיצור, עבור המקרה הספציפי של חימום מים, נראה לי שהקולטים הפשוטים הם הפיתרון הזול והיעיל ביותר.

יאיר

elibaba
08-05-16, 22:21
פאנל סולארי שמייצר בקושי 250 וואט יעלה לך איזה 2000 שקל, וזה לפני הפסד 20% בהמרה לזרם חליפין, וזה שגוף חימום של דוד שמש צורך בסקאלה של כמה וכמה קילו וואט לשעה... בקיצור -אתה תצטרך לרצף שטח של כך וכך מ"ר בעלות של עשרות אלפי שקלים.
ההמצאה של דוד השמש היא גאונית ומחממת בארץ שלנו מים ישירות מהשמש ביעילות גבוהה, גם כספית, אין רציונל בחימום חשמלי ממקור סולארי.

boaz avrahami
08-05-16, 22:39
קולט משובח עולה כ 800 שח

yoni89
08-05-16, 23:27
עם פנל אחד אין לך יותר מדי לעשות, גוף חימום של דוד לוקח בערך 2300W לשעה, פנל סולארי איכותי וגדול ייתן לך בתנאים אופטימלים מקסימלים נניח 350 W, מה זה אופטימלים? טמפ' מסוימת, זווית לשמש קרינה וכ"ו. זאת אומרת שאתה צריך מספר פנלים רק לגוף חימום, תוסיף את הממיר מתח שזה עיקר הכסף במערכת סולארית כזאת, חיווט התקנה וכ"ו. בקיצור לא משתלם, אבל אם כבר תעשה מערכת סולארית ביתית, היום הקלו על התהליך וזה פשוט יותר.
דרך אגב קיימות מערכות בשוק שגם מייצרות חשמל מהשמש ועל הדרך עובר בתוכן צינורות מים. למרות שעד כמה שאני יודע הן לא הכי יעילות.
(עבדתי בתחום)

Ramco
08-05-16, 23:56
אם גוף החימום החשמלי שהספקו 2000W עובד חצי שעה ( כמות חשמל של 1 KWH ) הוא מרתיח לי את הדוד ואת זה יכול לעשות פנל סולארי של 250W שיעבוד 4 שעות (שגם זה 1 KWH בהנחה תאורטית של יעילות 100%) ברור שהפנל הרבה יותר חלש אבל העיקרון הוא שהוא עובד לאורך כל שעות האור

- - - Updated - - -

תודה לכל המגיבים

- - - Updated - - -

הקולט 800 אבל הובלה והתקנה בטח עוד 800 לא? :-)

zerez
09-05-16, 00:02
פאנל מפיק, בערך, 70-80% מההספק הנומימלי לאורך 8 שעות (בקיץ יותר ובחורף פחות).
מאחר וגוף החימום הוא לפחות 1500 וואט אתה צריך מצבר ובקר טעינה.
2 פנלים של 300 וואט יעלו כ 2500 שח, מצבר פריקה עמוקה של 400 אמפר שעות עוד כ 1500 ועל זה תוסיף עוד כמה אלפים לבקר טעינה וממיר.
בקיצור, נראה לי שקולטים יהיו יותר זולים.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ramco
09-05-16, 00:03
אין לי מומחיות ספציפית לגבי פנלים סולרים אבל להבנתי הם הרבה פחות יעילים והרבה יותר יקרים מקולטי שמש המיועדים לחימום מים.
בבדיקה שטחית שעשיתי באינטרנט מצאתי שפנל סולרי בגודל של 100X60ס"מ יעלה לך כ 500 ש"ח בחו"ל לפני משלוח ויפיק כ 100 וואט. ההספק של גוף חימום סטנדרטי של דוד שמש הוא כ 2500 וואט כלומר תצטרך 25 פנלים במחיר כולל של כ 12,500 ש"ח (לפני התקנה) ובשטח של כ 15 מ"ר (זה המון שטח בשביל לחמם את המים !). כמו כן תצטרך להמיר את המתח הישר הנמוך של הפנלים למתח חילופין גבוה עבור גוף החימום וזו תוספת של עוד כמה מאות שקלים במקרה הטוב. בקיצור, עבור המקרה הספציפי של חימום מים, נראה לי שהקולטים הפשוטים הם הפיתרון הזול והיעיל ביותר.

יאיר יאיר , אני אצטרך 25 פאנלים סולריים של 100W רק אם אני רוצה שהם יצליחו לחמם את הדוד תוך חצי שעה כמו גוף החימום אבל זה לא הרעיון ( אפילו בקולט שמש הרגיל זה לא הרעיון ) הרעיון הוא שהפנל מפיק הרבה פחות אנרגיה אבל עובד לאורך כל שעות האור - פנל של 100W יצטרך לעבוד 10 שעות כדי להפיק כמות חום שמתקבלת מעבודת גוף חימום של 2000W למשך חצי שעה

hezki10
11-05-16, 12:10
אם יהיה לך רעיון איך להפוך קולט של דוד שמש למקור חשמל עם נצילות גבוהה תוכל להיות מליונר.
פנל שעולה 3000₪ לא יוכל לחמם יותר מרבע דוד ביממה.

Sent from my U7 using Tapatalk

-->