PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית ג'יפ ראשון

freedomshepherd
18-05-16, 10:57
קודם כל, תודה על העזרה :)

1. כמה אתם רוצים להשקיע? - התקציב כרגע עד 70 אלף
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? הרכב יהיה בשימוש יומיומי, נסיעה לעבודה, וטיולי שטח בסופשים (שטח קל, לא משהו משוגע)
3. מי נוהג בו? אני, ואולי החברה, לא קריטי אם הוא יהיה אוטומטי או ידני, מה שעדיף.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג פלוס כלב :)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? אני מעריך שבאזור ה15 אלף
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. שום דבר מיוחד, מעדיף 4 דלתות, ועלויות אחזקה כמה שיותר זולות.

שוב תודה!

oferc
18-05-16, 22:04
אם הטיולים הם טיולים שטח קל הייתי חושב על סובארו פורסטר או סוזוקי גראנד ויטארה
ב70000 אפשר למצוא מודל 2008-2010

אולי אפילו טיוטה ראב מהדגם הקודם(2008) יעשה את העבודה.

בהצלחה.

freedomshepherd
19-05-16, 11:49
מה מבין שלושתם עדיף?
חשבתי על פג'רו קצר, זה כדאי?

oferc
19-05-16, 16:10
פאגרו יקר יותר ותצטרך להתפשר במודל וקילומטרז , חוץ מזה שהקצר 2 דלתות ורשמת שאתה מעדיף 4
לי אישית יש פאגרו קצר 2009 כבר 3 שנים ואני מאד מרוצה ממנו.

freedomshepherd
19-05-16, 16:22
אני יכול להתפשר על הדלתות, כמו גם על ההילוכים.
אני שוקל ללכת לכיוון הג'ימני כי הוא נשמע שכדאי להתחיל ממנו, אני אסבול ממנו ממש בנסיעות יום יומיות? כמעט כל הנסיעות איתו הם עירוניות.

freedomshepherd
20-05-16, 09:45
צימצמתי את האופציות ל3:
ויטארה
ג'ימני
טריוס

מה מבין ה3 ידרוש הכי פחות אחזקה ואחזקה זולה, והכי כדאי למתחיל?

נמרוד
20-05-16, 10:19
ג'ימני, יאללה, בהצלחה.

freedomshepherd
20-05-16, 10:39
תודה!

oferc
21-05-16, 15:52
בהצלחה

חפש קצת דיונים על הגימיני לפני שאתה קונה , אם אני לא טועה לא ממליצים על האוטומטי גם בגלל צריכת הדלק וגם בגלל תקלות בגיר.

נדב42
21-05-16, 16:02
הי, מה עם הויטארה, עדיף ארוכה ?
(אני כמובן מאוד אובייקטיבי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997) ...)

הרבה מתחת לתקציב, הרבה יותר נוח, ועם גיר ידני אז גם יותר חסכוני ולא פחות אמין ...

freedomshepherd
21-05-16, 16:02
התחלתי להתעניין אבל הסכומים של הגימני מאוד גבוהים. מפחיד אותי לקחת אחד בחי הבקרת יציבות וזה אומר להוציא עוד בערך 20 אלף שאין לי.
מצד שני לקחת דגמים אחרים זה גם בעיה כי זה לקחת רכבים ישנים שאני מפחד שיעבדו עליי במכירה.
ככה שאני עדיין מבולבל למרות שהגימני נראה שמתאים לי מאוד.

נדב42
21-05-16, 16:10
לעבוד עליך במכירה יכולים גם עם רכבים חדשים יותר, זה לא קשור...
איזה רכב שלא תבחר, נסה למצוא חבר שמכיר את הרכב ויוכל ללוות אותך לייעוץ ובדיקה ראשונית. ואם אין לך אתה יכול להיעזר כאן בפורום או במוסך שמתמחה בדגם הספציפי.

הבעייה עם רכבים ישנים היא בד"כ זמינות חלקים או חלודות/התפרקות כללית של הרכב.
לכל רכב יש את המחלות שלו, והבדיקות הספציפיות שצריך להכיר, ואצרף דוגמא עוד כמה דקות ...

freedomshepherd
21-05-16, 16:17
קודם כל תודה על העזרה.
הגימני של 2010 בלי הesp, זה עד כדי כך קריטי מבחינה בטיחותית?
יש סיכוי למצוא גימני 2015 באיזור ה70?

ממה הכי צריך להיזהר באופן כללי במכירות של ה4 על 4?

וכמובן שאם יש עוד רעיונות על דגמים ששווה לי לבדוק עליהם אשמח!

נדב42
21-05-16, 16:58
פירוט כמובטח, אבל קודם כל, חשוב לי להזכיר:

אני כמובן מאוד אובייקטיבי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997) ...

את הג'ימני והטריוס אני פחות מכיר, אבל את הויטארה אני מכיר כבר כמעט 20 שנה, החזקתי 3 כאלו במשך שנים רבות ולמדתי על בשרי את החסרונות והייתרונות שלה, והסיבה העיקרית שאני מוכר את הויטארה שלי היא מימוש פנטזיה וותיקה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97538) שקפצה לי ליד בתזמון מופלא עם כספים שהשתחררו ומשבר גיל 50 שהקדים את זמנו...

המחלות הקלאסיות של הויטארות:

חלודה באזור הצירים של דלת הנהג - זה מקום שלא בולט לעין, אבך אם מזניחים לאורך זמן זה מחלחל לקורה ואז מורכב ויקר מאוד לתקן - פגשתי כבר כמה ויטארות שהושבתו על השטות הזו...
חלודה מתחת למצבר, במסגרת החלון הקדמי וצד האחורי של רצפת הבגאז' - אלו נפוצות גם ברכבים אחרים ואם המצב לא ממש קטסטרופלי זה נושא למו"מ כספי אבל לא פוסל את הרכב
אורך חיי המנוע 250-300 אלף קילומטר אם אין משהו חיצוני שהורג אותו (מערכת קירור למשל), כך שאם המנוע מתקרב לקילומטרז' הזה אז קח בחשבון שהמנוע בדרך... החלפת מנוע לא יקרה במיוחד (5-6 אלף ש"ח) ואין מה להבהל מרכב שהוחלף בו המנוע
אורך חיי הגיר האוטומטי דומה לזה של המנוע, וכך גם עלות החלפה/שיפוץ. הגיר הידני אמין ועמיד.
כאשר מערכת הקירור תקינה ולא נוזלת, הקירור מספק גם לרכב אוטומטי. בגיר רגיל בכלל לא מתקרב לסימני התחממות. תקלה נפוצה וסמוייה היא דליפה ממשאבת המים. בגלל החום והרוח לא רואים כלום כי הנזילה מתאדה מיד, אבל הרכב מאבד מים... ברכב שמתוחזק כהלכה (כלומר עם החלפת משאבה יזומה כל כמה טיפולים - זה לא יקר) זה בד"כ לא קורה. אם אתה רואה ויטארה ששעון החום שלה מראה יותר מחצי זה סימן לא טוב - בד"כ המחוג גר בין רבע לשליש הסקלה.
ציריות/סרן קדמי רגישים: בבדיקה שלב 4X4 (על חול/כורכר - בשום פנים ואופן לא על כביש), סובב אתההגה עד הסוף לכל אחד מהצדדים תוך כדי נסיעה איטית וודא שאין דפיקות (חשוב להבחין בין תקתוקים טבעיים של נעילה אוטומטית אם קיימת, לקפיצות בצירייה/סרן קדמי)
אם הלוקרים אוטומטיים חשוב לבדוק נעילה ושחרור תקינים (לצורך הבדיקה מישהו צריך להסתכל על הציריות כשמשחררים), וכן שהלוקרים מחוברים כהלכה למקומם.
קרקושי פלסטיקה - מצביעים לרוב על רכב שעבר התעללות והזנחה ... זה סוג התיקונים שעושים בעבודה עצמית ...
חופש בהגה - המוט המרכזי יקר יחסית - כ-800 ש"ח
נזילות ממשאבת ההגה - תקלה נפוצה - להוריד 1000 ש"ח בקנייה - זה לא בעייתי מדי כל עוד לא חסר שמן, אבל זה לא עובר טסט ...

דברים שחשוב לדעת:

סרן קדמי מקורי רגיש וחשוב לדעת איך להתנהג בהצלבות כדי שלא יתבקע גוף האלומיניום. יש גם סרני ברזל שלא סובלים מזה, אבל הם לא נפוצים בגלל המחיר הגבוה
לוקרים אוטומטיים נחשבים חלשים אם כי אני לא חוויתי את זה. חשוב מאוד לוודא תקופתית שהלוקרים מחוברים היטב, כי אם הם משוחררים המ לא יחיו הרבה זמן ...
זה רכב עדין - הוא יכול לעבור הרבה יותר מה שמקובל לחשוב מבלי לאבד את הנוחות בכביש, אבל מי שמחפש כסאח שיעבור הלאה לסופה/סיקס ...
למרות שכולם אוהבים לרדת על מכשירי תנועה, מחירי החלפים המקוריים לסוזוקי בארץ נמוכים משמעותית משאר היפניים, ובאופן כללי תחזוקה של הסוזוקים זולה למדי אם לא נפלת על נבלה סרוחה ... (זה כמובן נכון גם לגבי הג'ימני)
רכב עם גיר ידני לעולם יהיה אמין וחסכוני יותר ממקבילו האוטומטי ...

לגבי הויטארה שאני מוכר: היא לא מתאימה לכל אחד, בעיקר בגלל המחיר, וכתבתי במודעה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997)את כל הריג'קטים שאני מכיר. לדעתי היא נוחה משמעותית מהג'ימני, יש בה הרבה יותר מקום (3 + "כלבלב" לסופ"ש בלי שום בעייה), ולמרות הגיל המתקדם זה אחד הרכבים האמינים שאני מכיר ... וכמובן הכל באובייקטיביות הראוייה :)

אם יש לך עוד שאלות - כלליות או פרטניות - אתה מוזמן לשאול :)

freedomshepherd
21-05-16, 17:09
וואו איזה השקעה תודה רבה!
אין לי ממש שאלות כי אין לי עדיין כיוון.
אני לא מוצא משהו שנראלי לי ריאלי בתקציב שיש לי.
אני מךחד לקחת ויטארה כי זה שנתונים ישנים, ואין לי את הידע או הכסף לתחזק את זה כל הזמן.
גימני אני חושש לקנות 2010 בגלל החוסר בesp ומצד שני אין לי כסף כדי לקנות 2015.

אז אני עדיין בנקודה הראשונה שאני בעיקר אובד עצות..

נדב42
21-05-16, 17:16
אם אתה גר במרכז אתה מוזמן לכוס קפה/תה ועוגה באחת מפינות החמד באזור, נזמין גם חבר שמכר ג'ימני לא מזמן ונוכל לפתוח עבורך פאנל ייעוץ בחיק הטבע :)

נדב
058-4214242

freedomshepherd
21-05-16, 17:21
תיזהר או שאקח את ההצעה ברצינות, אני מפ"ת (;

erezgur
21-05-16, 17:30
הי, מה עם הויטארה, עדיף ארוכה ?
(אני כמובן מאוד אובייקטיבי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997) ...)

הרבה מתחת לתקציב, הרבה יותר נוח, ועם גיר ידני אז גם יותר חסכוני ולא פחות אמין ...

זה רכב ישן, אבל המוכר ייקה אמיתי, אין מצב שתופתע ממשהו שלא ייאמר לך לפני הרכישה.
גם הבעלים הקודמים של הרכב בדיוק כזה... הייתי במספר טיולים שבהם השתתף הרכב הזה עם בעליו הקודמים לפני 10 שנים.... כבר אז היה מפתיע ביותר.

סתם המלצה שלי :)

freedomshepherd
21-05-16, 17:35
רואים שהוא רכב מעולה, אני פשוט לא חושב שהוא מתאים לי כמתחיל.
גם התחזוקה שלו (2 טסטים בשנה, ולתקן שם את הדברים שאני אפילו לא יודע מה המטרה שלהם כרגע) כבד עליי.
בגלל שאני מתחיל אני רוצה להתחיל באיזי כדי לראות מי נגד מי, ומשם להתקדם :)

-->