PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה מהגיר

Psy
23-05-16, 17:01
איסוזו דימקס
שמתי לב שיש נזילה מהגיר, כאמור לא מורגש בהעברת הילוכים ובכלל בנסיעה, ניסיתי לנקות את האיזור.
עד כמה שאפשר לראות מהתמונות, מאיפה יכולה להיות הנזילה? אטם?
מה הפרוצדורה פחות או יותר?

108382

108381

Psy
23-05-16, 19:01
לפי הספר הטכני - סימנתי באדום את החלק שממנו נראית הנזילה
איפה נמצאים פקקי המילוי\ריקון שמן בגיר הזה?

108384

נדב ש.
23-05-16, 19:13
ראשית צריך לשטוף טוב טוב, אחר לנסוע ולעקוב ליבדוק.
חפש את פקק ריקון השמן, צריך להיות בנקודה הנמוכה בגיר, פקק מילוי בדר"כ בדופן הגיר אם אין מדיד(אם יש אז המילוי מתבצע דרך המדיד).

Psy
23-05-16, 23:49
הבנתי, תודה
לשמן יש מדיד מתחת למכסה מנוע הבנתי ששם מוסיפים במידת הצורך.

עלתה פה השערה שכנראה מדובר במחזיר שמן אחורי, אני מבין שבמנוע הנל (4JJ1) יש צורך לפרק את הגיר כדי להחליף את האטם?
עד כמה מסובך הפרוצדורה הזאת וכמה בערך אמור לעלות החלפה כזאת?

נדב ש.
24-05-16, 07:10
בכל החלפה של מחזיר שמן אחורי צריך להוריד גיר, או להוציא מנוע, בדר"כ מורידים גיר.

Psy
24-05-16, 07:48
כן עיקר המחיר הוא בעבודה עצמה..
איפה נמצאים הנשמים? יכול להיות נשם סתום? יש לי אפשרות לבדוק אם הוא סתום?

נדב ש.
24-05-16, 08:33
להוריד גיר בכל מוסך זה סביבות ה 1000 ₪.
הנשם של הגיר ממוקם בנקודה הגבוהה הקידמית בגיר בד"כ והולך קדימה למעלה לכיוון תא מנוע, חפש צינור גומי שחור כזה, בדר"כ בקצה שלו יהיה גם שסתום אל חוזר שליפעמים ניתקע סגור.
אבל אם הנזילה ממחזיר שמן אחורי אז זה לא קשור לגיר אלא יותר למנוע...

Psy
24-05-16, 11:28
והנשם של המנוע איפה נמצא?
זה חיישן הegr?
יכולה להיות סבירות שנשם מנוע סתום אז תהיה נזילה מהמחזיר שמן?

נדב ש.
24-05-16, 11:43
נשם מנוע יוצא ממכסה שסתומים בד"כ, לא סביר שסתום...
מחזיר שמן אחורי קשור יותר לגל ארכובה אם כבר אתה חושב על מה יכול לגרום לבלאי של המחזיר...

Psy
24-05-16, 13:12
הבנתי תדה רבה,
מצרף פה עוד תמונה מקרוב יותר, נראה שנוזל מהחיבור הזה, שם יושב המחזיר שמן?
עד שנעלה על ליפט ונראה בדיוק מה הבעיה (ולא סתם לפרק גיר בשביל חצי פתרון) תמיד טוב לשמוע חוות דעת מבעלי הניסיון.

108387

נדב ש.
24-05-16, 13:19
אתה בטוח שזאת נזילה מהמנוע? שמן שחור?
לפני שאתה עולה על ליפט תישטוף טוב ותעקוב, זה נראה יותר כמו הזעה.

Psy
24-05-16, 13:28
חשבתי בהתחלה שזאת נזילה מהגיר כי זה נראה שיוצא מהחיבור שלו, אבל השמן לא אדום (וגם לא שחור) הוא צהבהב, נראה כמו שמן מנוע נקי
תסתכל בתמונה הראשונה בפוסט הראשון את האיזור (קצת מרחוק) כדי לקבל נקודת ייחוס איפה זה נמצא (הצילום כמובן לכיוון המנוע-פנים הרכב), בתמונה השלישית התרשים מהספר טכני - איפה שסימנתי באדום זה פחות או יותר (ככה נראה לי) האיזור שממנו יש את הנזילה הזאת.

יכול להיות שמן דיפרנציאל??
תמיד מוסכניקים אומרים ש"הזעה בטנדרים זה תקין ואין שום בעיה", נראה לי קצת יותר מהזעה, ובכלל מהמקום הזה אמורה להיות הזעה?

אגב קצת קשה לשטוף לגמרי את האיזור כי יש מיגונים מתחת לכל המרכב, ניסיתי להעביר שפריץ שם וממה שהצלחתי לראות (עם המצלמה של הטלפון) בחלק העליון ובצד לא נראה שיש שם משהו חריג, רק מהאיזור הנ"ל..

נדב ש.
24-05-16, 16:30
אולי מהטרספר?

נדב ש.
24-05-16, 17:08
*טרנספר.
ותנסה להריח(לא מכיר את הדגם אז אני לא יודע אם ממלאים בו שמן דיפ' או שמן מנוע) אם יש לו ריח של שמן דיפ'.

Psy
25-05-16, 13:03
זה באמת נראה ככה, מצאתי תמונה של הגיר הנל (ככה נראה לפחות פחות או יותר, חסר שם עוד איזה חלק לדעתי בכל מקרה זה מהכיוון השני),
סימנתי מאיפה הנזילה, נראה שזה מהחיבור בין הטרנספר לגיר עצמו.

האמת שאין לי מושג איך מריח או מה הצבע של השמן דיפרנציאל, אבל ממה שאני יודע יש שם 80W-140 (GL-5)
השמן מנוע הוא 15W-40 של ACDELCO (צהבהב)

הנזילה עצמה היא בצבע צהוב נקי, ככה שבוודאות זה לא השמן גיר (ATF 3309 אדום) והוא די מסריח
\\אגב בספר רכב רשום בתיבת העברה - שמן מנוע אז כנראה זה אכן שמן מנוע.

108397

לדעתך עדיף לתת למוסך מרכזי (יבואן) להתעסק עם זה?

נדב ש.
25-05-16, 13:41
כנראה שמהטרנספר...
לפי מהשאני מבין לא פירקת דבר כזה, עדיף לתת למוסך שמכיר את הרכב להיתעסק עם זה, לא אמור להיות סיפור יקר.

Psy
25-05-16, 14:08
אחלה תודה רבה!
אעדכן מה היה הסיפור שם..

Psy
10-06-16, 09:26
רק לעדכן

אכן הנזילה היתה מהטרנספר - מהמחזיר שמן (בחיבור בין הטרנספר לגיר)
כידוע עיקר הכסף שם הלך על עבודה, האטמים ושאר החומרים עולים גרושים.
אחרי שבועיים אפשר להגיד שזה פיקס.

מה שכן, לא יודע אם קשור או לא גיליתי נזילה\הזעה מהדריישפט (החיבור שלו עם הטרנספר האחורי), אחרי החג נקפוץ למוסך שוב שיחליפו את האטמים גם שם.
יכול להיות שיש קשר בין המקרים (או בעקבות העבודה שבוצעה קודם לכן על הטרנספר)?
הגיוני או סביר (מילה יותר מתאימה) שמחזירי שמן\אטמים מתחילים 'לקרוס' אחרי 8 שנים ברכבים כאלה?

asafk
12-06-16, 21:27
מחזירי שמן עשויים גומי.
אורך חיים של גומי הוא כ8 שנים.
תעשה 1+1.

אסף.

-->