PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריינוטייר- כמה זה יעיל?

ד ו ר ו ן
23-05-16, 22:48
מחפשים פתרון סביר לבעיית הפנצ'רים הבלתי נגמרת בצמיגי חתך נמוך של דיסקו 4.

אחרי עוד טיול ועוד פנצ'רים בסיטואציות מביכות, עלה הרעיון לגבי ריינוטייר.
למישהו כאן יש ניסיון מעשי עם החומר?

יעזור להפחית פנצ'רים מצביטות דופן?

לביא
23-05-16, 22:55
נסעתי על צמיגי בי אף at מטופלים בריינו טייר 4 שנים ללא פנצ׳ר אחד. הצמיגים הוחלפו כיוון שהתייבשו.
החומר מיושם כך שמגן מפנצ׳רים בעיקר בסוליות. יש לו עובי כלשהו, אבל הוא לא מתוכנן להגן על הדפנות של הצמיג. כך גם בפירסומים שלהם.

דרור ברלי
23-05-16, 22:58
פנצ'רים בשטח קורים בעיקר בדפנות.
במיוחד בצמיגי חתך נמוך.

רכב שטח הכי גיבור בעולם, על צמיגי חתך נמוך?... הוא לא רכב שטח בכלל.
נא לקחת את זה בחשבון כשבוחרים את הרכב הבא.

asafk
23-05-16, 23:01
יעזור, בהחלט יעזור.
אבל זה לא פתרון מוחלט.

אסף.

ד ו ר ו ן
23-05-16, 23:17
תודה.

אין אשליה שאין תחליף לצמיג מתאים לשטח, והצמיג בחתך נמוך על ג'אנט 19 של דיסקו4 הוא בדיחה עצובה.
אין טיול בלי פנצ'ר אחד לפחות, ובסיטואציות מביכות שפרייבטים לא מכירים.
עד כדי כך.

אם זה יעזור, ולו בחלק מסוגי השטח, אז אולי זה שווה.
ניתן לבחור להחליט.

- - - Updated - - -

נסעתי על צמיגי בי אף at מטופלים בריינו טייר 4 שנים ללא פנצ׳ר אחד. הצמיגים הוחלפו כיוון שהתייבשו.
החומר מיושם כך שמגן מפנצ׳רים בעיקר בסוליות. יש לו עובי כלשהו, אבל הוא לא מתוכנן להגן על הדפנות של הצמיג. כך גם בפירסומים שלהם.
באיזו מידת צמיג?

דרור ברלי
24-05-16, 00:14
בכל שבוע אני מוביל קבוצה של 5-12 רכבים בהדרכה או בטיול.
לצערנו, הרוב המוחלט של רכבי כביש-שטח מודרניים מתגלגל כיום על צמיגי חתך נמוך.
זה כמו לאנוס את רמבו לנעול נעלי בלט של בלרינה.

למעט המקרים הבאמת בודדים שבהם איזה ביש-מזל עלה ישר על בזנ"ט, כמעט ולא נתקלתי בפגיעה בסוליות בנסיעת שטח.
הרוב המוחלט של פנצ'רים בשטח הוא בדפנות.
צמיגים נצבטים, צמיגי חתך נמוך נצבטים הרבה יותר. הם רגישים ופגיעים להדהים. זה העניין העיקרי שמטריד אותי בטיולים הללו - בכמה פנצ'רים ייתקלו נהגי הגרנד-צ'רוקי/דיסקברי4/סוזוקי גרנד-ויטארה/סובארו XV וכו' וכו'... הם קורעים צמיגים כאילו היו פיסות ניר טואלט. אני לא יוצא איתם לשטח ללא ערכת תיקון פנצ'רים, כי כידוע הבעיה היא לא בפנצ'ר הראשון אלא בפנצ'ר השני...

בקרב בעלי רכבי השטח עם צמיגי שטח מלא ראויים, אנחנו מתווכחים לעתים איזה צמיג עדיף/עמיד וכו'. צמיגים עם שתי שכבות בדופן הם זולים יותר ומקוטלגים כ"ליגה ב'". אז סתם שתדעו - צמיגי חתך נמוך מאוד בכלי רכב יקרים כמו דיסקברי 4 ומרצדס ML הם בעלי שכבה אחת בלבד בדופן... רק אחת!..... וקריעת הדופן היא לא שאלה של "אם" אלא של "מתי". ה"מתי" הזה מגיע מאוד מהר.

אז כבודו של הריינוטייר במקומו מונח. אבל אם הוא לא נותן תשובה ראויה לדפנות הנקרעות, מה הועילו חכמים?....

asafk
24-05-16, 07:43
הוא מחזק את הדפנות, גם אם חלקית ולא לכל הגובה באותו עובי.
הקשחת הדופן היא גם מה שמונע חלק מהצביטות וזה חשוב.

אסף.

GodsFather
24-05-16, 08:15
צריך גם לדעת לתחזק לחץ אויר נכון.
הורדת לחץ אויר בצמיג שטח מלא אינה זהה להורדה בצמיג כמו אלה המדוברים.

אלטרנטיבה - החלפת הצמיגים לייעודים לשטח או 50/50 לפחות, צריך להחליף גם גנט במקרה זה בשל היצע לא קיים בארצנו

ד ו ר ו ן
24-05-16, 08:25
אי אפשר להוריד בצמיגים האלו אויר..החתך כ״כ נמוך שאי נפח מספיק לתמוך את המשקל.
הורדת אויר עוד יותר מסכנת את הדופן.

לשם השוואה, על אותו משקל, בצמיג 31 אני מסוגל להוריד 40%-30-לחץ והצמיג רחוק מאד מפחיסות בעייתית.

ואי אפשר להחליף ג׳אנט בגלל המידה.

GodsFather
24-05-16, 08:35
לגבי האויר - לזה גם אני מתכוון.

לגבי הגנט, אני יודע על דור3 שהחליפו תוך ירידה בקוטר גנט, האם דור 4 לא זהה?
אני לא מדבר על גנט 15 אלא מ19 ל17. הבעיה העיקרית זה הקליפר להבנתי.

דרור ברלי
24-05-16, 09:34
לא, דיסקברי 4 לא זהה לדיסקברי 3.
בדיסקו 3 היה אפשר להרכיב חישוק 17' של ב.מ.וו בעל מעגל חלוקה זהה, מה שאיפשר צמיגים בחתך מעט גבוה יותר.
אבל קוטר צלחת הבלם ב-4 גדול יותר והקליפר לא מאפשר הרכבת חישוק יותר קטן מה-19' המקורי.

אגב, הקוטר כללי של הגלגל הוא 31' - אבל מתוך זה כמעט הכל זה ג'נט.
הצמיג נראה ומתנהג יותר כמו קליפה ולא כמו צמיג.

ובאמת - אסור להוריד אויר. אין מספיק אויר בתוך הצמיג על מנת לתמוך את משקל כלי הרכב הללו שחוצה בקלות את 2 הטון ריק. הדופן פשוט מתקפלת ואז היא נצבטת/נקרעת לעתים אחרי שניות ספורות.

אין לצמיגים כאלה מה לחפש מעבר לאספלט. זה יישמע כמו הגזמה, אבל אני מתעקש שלעתים אפילו שבילי קק"ל פשוטים הם סוג של הימור.
כל רכב שמצוייד בצמיגים כאלה הוא לא רכב שטח בכלל ואסור לנסוע איתו שלא על אספלט.

ש01
24-05-16, 09:34
איך משפיע החומר על איזון הגלגל, רעידות וכד'.
בעבר נסעתי על רכב עם חומר לתיקון תקרים (ג'יפה/פאסט) באחד הגלגלים.
מעל 60-70 קמ"ש - סיוט.
מאז הס"ג בחובלים לא חויתי רעידות כאלו..

נמרוד
24-05-16, 11:57
דורון לא יעזור כלום. שיחליף אוטו או שישאר בבית.

דרור ברלי
24-05-16, 12:28

+1/

ד ו ר ו ן
24-05-16, 12:45
אבוד מראש.
נראה לך שמישהו עם לנדרובר יקשיב לאמירה כזו?

tom1105
24-05-16, 12:46
אבוד מראש.
נראה לך שמישהו עם לנדרובר יקשיב לאמירה כזו?
אמר האיש והטויוטה...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
24-05-16, 12:48
זה יישמע כמו הגזמה, אבל אני מתעקש שלעתים אפילו שבילי קק"ל פשוטים הם סוג של הימור.
.
זו לא הגזמה.
חווינו פנ׳צרים בדרכי עפר נגישות לפרייבטים.

ד ו ר ו ן
24-05-16, 12:54
אמר האיש והטויוטה...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

מה שנקרא הקשר בין מחת ותחת..

״כמה מחברי הטובים נוסעים על דראקרובר״ (אמיתי לגמרי, מעט מהטיולים ללא נציג של הממלכה).

״גם לי יש חבר כזה״ בלהבלהבלהבלה, ויאללה נחזור לדיון על צמיגים ופתרונות?

elro
24-05-16, 15:17
החומר של רינו טייר לדעתי יפתור חלקית את הבעיה, מכיוון שהוא יתפוס גם חלק מהדופן בייחוד אם הצמיג מאוד נמוך כמו בדיסקברי.
זה פתרון יחסית טוב, מה גם שניתן להעבירו לאחר מכן לצמיג אחר, זה חומר שניתן למיחזור.
עד כמה שאני יודע, לא מנסיוני האישי, זה לא משפיע על איכות החיים בנסיעה.
ניתן בגדול למלא גם בדופן, אבל לפי הסבר שקיבלתי, אין אישור ממשרד התחבורה לשים חומר על הדופן.

נמרוד - מערד
24-05-16, 15:32
החומר של ריינו טייר מעולה, נסיעה של 4 שנים ללא פנצ"ר, הצמיגים עברו התעללות רצינית, הרבה פעמים מצאתי מסמרים וברגים בצמיגים, פשוט שלפתי אותם וזהו.
נמרוד

נמרוד
25-05-16, 13:24
נמרוד, ומי שכתב שנסע על BF AT עם רינוטייר ולא היו פאנצ'רים.... זה לא בגלל הריינוטייר - כשמשתמשים בצמיג שטח אמיתי ואיכותי, אין פאנצ'רים. יש חבר מכובד פה באתר (אולי המכובד ביותר) שבמשך תקופות ארוכות נסע בלי ספייר בכלל, כי פשוט לא צריך.

אני, ב16 השנים האחרונות מאז שהאסימון הזה נפל לי (לפני כן אכלתי הרבה חרה), החלפתי 6 סטים של צמיגי שטח איכותיים על הג'יפים והטנדרים השונים שהיו לי (גודייר, BFG, ג'נרל, וכיום טויו) - לא חוויתי מעולם פאנצ'ר רגיל או ירידת לחץ כלשהי. היו לי בדיוק 3 מקרים (ב16 שנה) שבהם קרה משהו לצמיג - שלושת הפעמים היו קריעות דופן קטסטרופליות. מתוכן שתיים על ברזלי זווית אכזריים ביותר שיתכן שהיו עוצרים גם זחל של טנק, והיו יכולות להמנע כמובן אם פשוט הייתי מסתכל לאן אני נוסע. במקרה השלישי, בשטח סלעי קשה, זו הייתה אשתי, שבפרוש התעלמה מכיווני הידיים שלי וקרצפה את דופן צמיג ימין על בולדר שאפשר לכנות אותו רק "פומפיה". שאשמתה הברורה אפשרה רכישה של סט צמיגי 33 חדשים כדבר מובן מאליו :rolleyes:

זו הסיבה האמיתית שאני בוחר וממליץ תמיד על צמיג MT אגרסיבי עם שלוש שכבות בדופן - לא האחיזה - העמידות. בלי תוספות ובלי קסמים.

רכב שאי אפשר להרכיב עליו צמיגי שטח - הוא לא רכב שטח! שהחבר לא יצפה שיזמינו אותו לטיולי שטח. תקבע איתו פיקניק 100 מטר מהחוף.

אסף ד.
25-05-16, 14:08
זה מה שאתה צריך:
http://www.1010tires.com/Tires/Goodyear/Wrangler+DuraTrac/150663574

נמרוד - מערד
25-05-16, 14:12
לא נסעתי על ATBF מעולם, רק על MT, ועל הMTZ, בלי החומר הזה המצב היה שונה לחלוטין.
נמרוד

הדסופה
25-05-16, 14:13
מה ההבדל בין החומר של ריינו טייר לבין הגיפה הירוק שמכניסים באופניים ובטרקטורונים?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
25-05-16, 21:24
נמרוד מערד,

גם אצלי, למעט מסמר 10 שחדר בסוליה בקושי, ובזנט שקטף את הדופן, לא היו פנ׳צרים בכמה מאות אלפי קמ של כביש ושטח.

והיו מסמרים וברגים שנתקעו ולא ניקבו את הצמיג.

BF/KM2, MTR

נמרוד - מערד
26-05-16, 10:27
דורון
אני מדבר על חדירה מלאה של הצמיג והחומר, שליפה וזהו, מה שטוב בחומר אם הוצאת את המסמר ויוצא אוויר, מחממים את המסמר תוקעים אותו לחור עד לחומר ומוציאים הדליפה נפסקת.
נמרוד

ד ו ר ו ן
26-05-16, 18:25
נשמע מרשים מאד.
מצד שני, תפסיק לנסוע ליד נגריות..

דרור ברלי
27-05-16, 09:28
השטח מציב מבחנים וגבולות גם לעמידות של צמיגי שטח איכותיים.
אחרי השחיטה אתמול בירידה לואדי מאסיל ובטיפוס "מעלה המח"ט", אני בספק אם גם הריינוטייר היה עוזר.
צמיגי שטח 33' די חדשים בעלי 3 שכבות בדופן נרצחו שם באמת כאילו על פומפיית שטח ענקית.
קוביות מרוטשות, ביסים בדפנות. זו היתה הנכבה של הצמיגים.

נמרוד - מערד
27-05-16, 13:34
כמו שלא חייבים לשים צמיגים יקרים, לא חייבים להיכנס למקומות רוצחי צמיגם, אם אחרי שני טיולים צריך להחליף צמיגים, זה צריך להיכנס למשוואה של כדאיות, הטיול (מסלול).
נמרוד

zagi
27-05-16, 17:12
לא זוכר מתי היה לי הפנצ'ר האחרון בצמיגי MT , מצד שני - צמיגי שטח לאופנוע עם פנימית HD כבר פנצ'ר שלישי בחודשיים האחרונים .
הריינוטייר יעיל גם בצמיגי אופנוע עם פנימית ?

GodsFather
27-05-16, 20:59
לא זוכר מתי היה לי הפנצ'ר האחרון בצמיגי MT , מצד שני - צמיגי שטח לאופנוע עם פנימית HD כבר פנצ'ר שלישי בחודשיים האחרונים .
הריינוטייר יעיל גם בצמיגי אופנוע עם פנימית ?
תעבור לטיובלס

נדב42
27-05-16, 21:17
חוץ מאשר לב.מ.וו , אין חישוקי שפיצים לאופנועי שטח שמתאימים לטיובלס ...

מצד שני, אולי אם שמים את החומר של ריינוטייר על הג'אנט זה ישנה קצת את התמונה...

מצד שלישי, אני לא יודע אם בכלל מייצרים צמיגי שטח לאופנועים שמיועדים להיות טיובלס

חנן-ג'יפולוג
28-05-16, 00:51
Tubliss

לא tubeless.

שתי טכנולוגיות שונות בתכלית.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

GodsFather
28-05-16, 08:34
נכון

boaz avrahami
28-05-16, 09:43
קודם כל- לא טיוב לס זה ״טיוב״ [emoji56]

שנית, לאופנועים יש פטנט אחר שפיתחה מישלין ונקרא מוס.
זה סוג של ספוג שנראה כמו פנימית מלאה ונכנס במקום פנימית.
משמש במרוצים, בעל אורך חיים קצר שמחייב החלפות תכופות אבל מעניק שקט מפנצרים.
אם לא מוחלף בזמן הוא מתפורר וההרגשה היא נסיעה בלי אוויר.

https://youtu.be/xkPc27mU17s

חנן-ג'יפולוג
28-05-16, 22:23
איפה גיא רדר שיעשה סדר?

לגבי המוס, נדמה לי שהוא לא רלוונטי לרוכבים שיוצאים לעתים נדירות עם האופנוע, או לחילופין, רוכבים על כביש.

הוא קורס ודורש התעסקות חוזרת והשקעה כספית ניכרת וקבועה. כבר עדיף שהגלגל יתפנצ'ר פעם ב... מבחינתי.

אבל זה לא מנסיון, ובהחלט יתכן שאני טועה.

לעניין עצמו, שגיא: לפחות מנסיוני, הסוד הוא שמירה על גומי בריא וטרי מחברה טובה, הן בצמיג והן בפנימית, וקריאת שטח מושכלת. אם התפנצ'ר לך שלוש פעמים בחודשיים משהו מאלה מפוספס אצלך.

boaz avrahami
28-05-16, 23:55
מה שכתבת נכון למעט זה שהמוס מתאים גם לשטח. בגלל שהוא יקר ובעל אורך חיים קצר משתמשים בוא בעיקרון למרוצים ומחליפים כל אלף קמ אם אינני טועה...

פנצ׳רים באופנוע זה גם המון מזל...
מומלץ לדעת לתקן גלגל על ידי פירוק או לרכב עם מישהו שיודע או לעבור לטרקטורון

עריכה:
הצצתי לגבי פתרונות הטיובלסס החדשים לאופנוע.
זה משהו שלא הכרתי ונראה בהחלט מעניין וניתן להתקנה על חישןקים רגילים אם הבנתי נכון ועושה רושם שזה הפתרון הנכון למי שרוכב הרבה...

http://youtu.be/qjBhkdPsNIA

איל מ
29-05-16, 09:26
לגבי הריינוטייר,
הוא לא זהה לגי'פה של האופניים ואין העיה לנסוע איתו גם במהירויות גבוהות.
לגבי מוסים לאופנוע - רק למי שיש לו אופנוע שטח (ולא דו"ש), מהסיבות שצוינו.
טיובליס (מכיר את הדור הראשון, לא זה מהסרטון), הוא פתרון נחמד אבל לי היה נסיון לא טוב איתו _אולי בגלל שהגנטים שלי היו כבר עקומים וישנים מרוב מכות.

לגבי הדיסקו 4 והצמיגים.
יש בעולם צמיגי שטח לדיסקו 4. יכול להיות שלא בייבוא סדיר לארץ, אבל מי שיש לו כסף להחזיק אוטו כזה יש לו את הכסף גם לדאוג לצמיגים.
לגבי הורדת אוויר בשטח - שלא יוריד, המתלים של הרכב יודעים לתת את נוחות הנסיעה גם בלי ההורדה.

zagi
29-05-16, 12:18
לעניין עצמו, שגיא: לפחות מנסיוני, הסוד הוא שמירה על גומי בריא וטרי מחברה טובה, הן בצמיג והן בפנימית, וקריאת שטח מושכלת. אם התפנצ'ר לך שלוש פעמים בחודשיים משהו מאלה מפוספס אצלך.

צמיגים חדשים וטריים של Kenda , פנימיות HD עבות להחריד , קריאת שטח - באמת ?? אני לא נוסע רק בשבילי קק"ל , יש הרבה מקומות שהצמחיה לא נותנת לך לראות בכלל על מה אתה נוסע ....

לא עושה סינגלים וטיפוס סלעים או שום דבר פראי אבל לא תמיד נצמד לשבילים .

דרור ברלי
29-05-16, 13:34
כמו שלא חייבים לשים צמיגים יקרים, לא חייבים להיכנס למקומות רוצחי צמיגם, אם אחרי שני טיולים צריך להחליף צמיגים, זה צריך להיכנס למשוואה של כדאיות, הטיול (מסלול).
נמרוד

לא חייבים גם לקנות ג'יפ.
אפשר להסתדר יופי ביומיום עם איזה קרוסאובר מטופש.

אתה מתכנן מסלול, ובשטח מתברר לך שהולך להיות קשה... מה תעשה? תתקפל הביתה?
אין שום "כדאיות" בתחביב הזה. הוא לא כלכלי וכן מטופש. אבל זה מה שאנחנו אוהבים.... מה נעשה?

נמרוד
29-05-16, 13:39
ברלי מספיק עם הטיזרים, מתי אנחנו קוראים על "בית המטבחיים לצמיגים" הזה?

ש01
29-05-16, 14:36
לא עושה סינגלים וטיפוס סלעים או שום דבר פראי אבל לא תמיד נצמד לשבילים .[/QUOTE]

-1
לעניות דעתי, כג'יפאי היום ורוכב בעבר, היצמדות לשבילים היא כלל ברזל!

zagi
29-05-16, 14:50
לעניות דעתי, כג'יפאי היום ורוכב בעבר, היצמדות לשבילים היא כלל ברזל![/QUOTE]

התחלתי לכתוב תשובה על אופנוע , שבילים , שדות בור וכו' אבל אני עייף מידי לשטויות האלו .

אין לי אחות , אבל כל מי שרוצה מוזמן לחשוב שהיא זונה .

דרור ברלי
29-05-16, 18:14
ברלי מספיק עם הטיזרים, מתי אנחנו קוראים על "בית המטבחיים לצמיגים" הזה?

מיד אחרי שאקבל את רשימת ההגבלות המלאה - איזה סודות לא לגלות, על מה אסור לכתוב, איזה פרצופים/שמות/מקומות לא להזכיר וכו' וכו'......

אבל כדי לשגע אתכם אוכל לציין שהיה משובח (כרגיל) ושלמרות שהשארנו שם שפע ציריות גזורות, צמיגים קרועים ותושבת תיבת הגה אחת, הפעם אף אחד לא התהפך, סיימנו כמתוכנן במקום ובשעה המיועדים וכוווולם חזרו הביתה בנסיעה בכוחות עצמם. לא טריוויאלי כשמדובר בטיולים שלנו (וכנראה מעיד שאולי לא היה מספיק קשה...).

Bernard
29-05-16, 18:31
איך עברתם מלנדרובר לאופנועים... וזה בכלל לפני שהתערבתי/קילקלתי.

אז קודם כל, נמרוד.
אני אף פעם לא נסעתי בלי ספייר. תמיד יש ספייר:

נמרוד, ומי שכתב שנסע על BF AT עם רינוטייר ולא היו פאנצ'רים.... זה לא בגלל הריינוטייר - כשמשתמשים בצמיג שטח אמיתי ואיכותי, אין פאנצ'רים. יש חבר מכובד פה באתר (אולי המכובד ביותר) שבמשך תקופות ארוכות נסע בלי ספייר בכלל, כי פשוט לא צריך.

...

ולמה מתעלמים (דורון) מ:

זה מה שאתה צריך:
http://www.1010tires.com/Tires/Goodyear/Wrangler+DuraTrac/150663574

עד עכשיו גם אני הייתי תחת הרושם ש"אין וזהו".. אבל יש.. וגם נראה אחלה.
אפילו כלכלית, נראה לי שזה פתרון - כל התקיעות והתיקונים והחלפות הצמיגים... עדיף להשקיע בצמיג שטח אמיתי, גם אם יקר לאללה, לא?

ולגבי צמיגים עם "שם" של איכות...
אחי תמיד קנה BF.. חלקם AT וחלקם MT ותמיד היו לו פנצ'רים ותמיד השחיקה/נפילת הקוביות היתה לא ראלית ותמיד התלונן ו.. המשיך לקנות BF.
גם היו פה לא מעט שירשורים על איכותם של הצמיגים בעלי "השם".
לכן אני לא מחזיק יותר מידי מ"שם" של צמיגים.
לי היו, במשך שנים דאנלופ שטח מלא (מידה גדולה) ולמרות שהם "ידועים" כנשחקים סידרתיים ורכים מידי, הם החזיקו עשרות אלפי קמ'... לא פחות (ולעיתים יותר) מכאלה שהיו ידועים ב.."שם" הטוב של הם...

דורון.
אני בהחלט הייתי בודק אפשרות להתארגנות של כמה בעלי לנדרובר (אתה אומר שיש כמה בחבורה) להזמנת צמיגי שטח כמו בקישור שהעלה אסף ד.
לך תדע... אחרי שתיפתר בעיית הצמיגים בטיולים, תראה שההתעקשות שלך על טנדר יפני מיותרת ותעבור ל... חיים הטובים של האצולה האנגלית, במקום לרכב/לנהוג על איזה קמיקזה יפני ספרטני..

- - - Updated - - -

מיד אחרי שאקבל את רשימת ההגבלות המלאה - איזה סודות לא לגלות, על מה אסור לכתוב, איזה פרצופים/שמות/מקומות לא להזכיר וכו' וכו'......

אבל כדי לשגע אתכם אוכל לציין שהיה משובח (כרגיל) ושלמרות שהשארנו שם שפע ציריות גזורות, צמיגים קרועים ותושבת תיבת הגה אחת, הפעם אף אחד לא התהפך, סיימנו כמתוכנן במקום ובשעה המיועדים וכוווולם חזרו הביתה בנסיעה בכוחות עצמם. לא טריוויאלי כשמדובר בטיולים שלנו (וכנראה מעיד שאולי לא היה מספיק קשה...).

מזכיר לי את פרשת המיילים של קלינטון, פה.
שחררו כמה מסמכים מאיזו ועדה/חארטה שבדקה את קלינטון... חוץ מהכותרת וסימני הפיסוק, כמעט כל המלל היה מכוסה בפסים שחורים..
ככה תראה הכתבה שלך, אחרי שכל ה"חוששים" ו"שומרי הסוד" יתנו לך בראש, שאתה מגלה סודות מדינה ומחר כל הצ'וחים עם הלנדקרוזר החדש והאינפיניטי וה-X3/X5 יקראו (או יבקשו מחבר שהוא לא צ'וח, שיקרא להם) ויציפו את המקום בחארקות...

בקיצור - אין כתבה.

ד ו ר ו ן
29-05-16, 20:45
לאור זה אין הקבלה בפתרונות האפשריים בין אופנועים ורכבים, אני אשמח אם השרשור לגבי האופנועים יפוצל לשרשור אחר.

לגבי הדיסקו 4 והצמיגים.
יש בעולם צמיגי שטח לדיסקו 4. יכול להיות שלא בייבוא סדיר לארץ, אבל מי שיש לו כסף להחזיק אוטו כזה יש לו את הכסף גם לדאוג לצמיגים..
זאת אמירה לא הוגנת, מה הקשר בין הדברים?
ואם יירד עליו גשם, הוא לא יצטבט? (האמת שכן.. אבל זה בכל זאת לא הוגן..)

ל

גבי הורדת אוויר בשטח - שלא יוריד, המתלים של הרכב יודעים לתת את נוחות הנסיעה גם בלי ההורדה
הורדת האויר לא באה לתת רק "נוחות" אלא לשפר אחיזה בשטח, ולזה אין שום קשר למתלה.
בנוסף, גם למערכת מופלאה כמו של הדיסקו, הורדה מבוקרת משפרת את השיכוך שמכלולי הרכב מרגישים, וכפועל יוצא גם נוסעי הרכב.

בעל הדיסקו 3, שהחליף לג'אנט 17, לא מוותר על הורדת האויר, עכשיו, כשאפשר.
לא מוריד כמויות ניכרות כמו שאפשר בצמיג נורמלי, אבל בהחלט מוריד.

ברנרד,
לא הייתה התעלמות, רק פספוס של התגובה הנ"ל- הבחור קיבל קישור ונוודא שהוא לא פספס את הקישור.

לי יש נסיון מעולה עם גודייר MTR בדגם הישן, ועם BF/KM2 בדגם הנוכחי.
ניסיון עם דאנלופ ובריגסטון, על אותו הרכב הניב תוצאות פחותות בסדרי גודל, בעמידות, שחיקה ויחס עלות-תועלת בשבילי.

גם עכשיו, אחרי שרשורי האימים של רשימת ההוצאות של בעלי דיסקו 3\4, אתה איכשהו חושב שנשתבשה דעתי עד כדי כך שאני בכלל מהרהר ברעיון עיוועים כמו להיות בעלים של אחד?
ואני רוצה לגלות לך, שמרגע שמבינים שגם לטנדר, יש 4 קפיצי אויר משובחים בארבע פינות, העולם נהיה מאד נוח בשטח.

Bernard
30-05-16, 19:53
די להיות בדואי, דורון.
זה לא רק קפיצי האויר..
זה מזגן כימושצריך, וכסאות נוחים, ושאר האביזרים שמבדילים בין רכב נורמלי (גם בשטח) לבין טנדר עבודה..
גם אוהל/איגלו מגנים מה"חוץ" אבל הרבה יותר נעים ונחמד וטוב לגור בבית אמיתי.. עם מזגן ומקרר וטלוויזיה..

ורשימת ההוצאות שהבחור פירסם (ליישור קו עאלק).
אם זה אמיתי, לכל רכב - שערוריה..
זה מה שגם חברים שלך מוציאים כל שנה??

ד ו ר ו ן
31-05-16, 00:38
כן..
הם מדברים על סכומים לא רחוקים.

ועל אלף תקלות קטנות ומנג׳סות, אבל עדיין נוסעים בנביילה, ואנחנו עדיין נוסעים יחד.

מזגן?
מה הקשר?

כיסאות?
יש כיסא מתכוונן לגובה מסעד ורוחב גב, ותמיכה תחתונה לגב מקורי של האוטו.

אז זה לא חשמלי.. אבל עובד.

רכבים שונים ואי אפשר להשוות באמת.

בסוף, זה עניין של העדפה.

-->