PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת לוקרייט בדנה 30 סרן קדמי מתנהגת כמו ספול - מה יכול להיות הגורם ?

elibaba
26-05-16, 15:42
הרכב סאנגיאנג מוסו, נעילת לוקרייט מורכבת בסרן קדמי עם לוקרים ידניים.
אחרי שנהגתי ברכב אחר בקונפיגורציה דומה הבנתי שיש אצלי בעיה ;) , הנעילה כנראה לא הורכבה נכון (במוסך מתמחה...) ואני בעצם נוסע בשטח עם ספול מקדימה - דהיינו הנעילה נעולה באופן קבוע. בדקתי בסיבוב של גלגל אחד קדימה ואחד אחורה ואכן היא נעולה לגמרי. בכל שטח שאינו בעל אחיזה רופפת ההיגוי קשה.

אין שום רעשים ומעולם לא היו. אני כמובן אבדוק בהקדם אבל לדעתי שום דבר לא שבור בפינים/קפיצים, ככה זה היה מההתחלה.

מה יכולים להיות הגורמים ? בדרך כלל הבעיות הן הפוכות, שהנעילה מרצ'טת כל הזמן ולא ננעלת בכלל.

נדב ש.
26-05-16, 17:15
כבר ראיתי טעויות כאלה בהרכבה, הבעיה טמונה במרווחים שצריכים להיות, את המרווח הנכון מקבלים ע"י הוספת/הורדת שימסים ומודדים עם פילר גייג׳(מד מרווח) לפני שסוגרים.
ממליץ לטפל בהקדם, כבר ראיתי נעילה אחת שנישברה בגלל התקנה שגויה כנראה.

- - - Updated - - -

108423

yoni_0000
26-05-16, 17:52
על פניו נשמע תקין.. נסה להחליף שמן.

elibaba
26-05-16, 18:12
איך תקין? אין לי כמעט היגוי, אין ריצ'וט של הנעילה בכלל. נדב - לשם ההבנה, יותר מידי שימסים = מרווח קטן מדי באמצע הנעילה = מתאים לסימפטום?

Sent from my eMAX mini using Tapatalk

yoni_0000
26-05-16, 18:22
בכביש היא מרצ'טת? כשה4x4 מנותק והלוקרים משולבים, על כביש, מרצ'טת?

ytzur
26-05-16, 19:13
אם נשברים הקפיצים/פינים בנעילה זו התופעה.
הייתה לי בדיוק תקלה כזו.
ניתן לקנות קפיצים ופינים באיביי - כ- 150 ש"ח.
בינתיים תיסע עם לוקרים פתוחים. אני פירקתי ציריות עד שהחלפים הגיעו.

elibaba
26-05-16, 19:16
אני אבדוק שוב כדי להיות בטוח, אבל אם מרימים מקדימה על ג'ק, לא משלבים 4X4 וסוגרים לוקרים, היא לא מרצ'טת. כנ"ל אם אני פשוט סוגר לוקרים ב 2X4 על הכביש - ההיגוי בלתי אפשרי על כביש והיא לא מרצ'טת.

נדב ש.
26-05-16, 19:32
איך תקין? אין לי כמעט היגוי, אין ריצ'וט של הנעילה בכלל. נדב - לשם ההבנה, יותר מידי שימסים = מרווח קטן מדי באמצע הנעילה = מתאים לסימפטום?

חיובי, יש יותר מידי לחץ שלא מאפשר לה להיפתח וליקפוץ, שזה בעצם מנגנון השחרור, קפיצת שיניים שנישמע כמו ראצ׳ט.
אל תנסה לסובב הגה בכוח על הכביש אתה רק גורם יותר נזק.

six 4 life
26-05-16, 19:33
כאמור אתה מתאר בעיית מרווח (קטן מדי אצלך). עם מרווח קטן אין לחצאי הנעילה מספיק חופש לזוז לכיוון מרכז הדיפרנציאל ולרצ'ט כשצריך.
שינויים במרווח מתבצעים לא על ידי שימסים - שימסים לא בנויים לעבוד בעומס ובחיכוך כזה. המרווח מתבצע על ידי טבעות החלקה יעודיות.
ההתקנה נעשית כאשר לוקחים את טבעות ההחלקה המשומשות מסט הסטליטים שלך ומעבירים אותן אל הנעילה שלך, מרכיבים ובודקים מרווח במרכזה.
אם המרווח גדול מדי - יש צורך להחליף את אחת הטבעות לחדשה ולבדוק אם המרווח נכנס למקום הרצוי. במידה ועדין גדול - להחליף את 2 הטבעות ולבדוק שוב. בעיה של מרווח קטן מדי נפתרת באותה דרך - החלפת טבעת החלקה באחרת דקה יותר/ הורדת שטח מהטבעת הנוכחית למידה הרצויה על מנת לקבל את המרווח הנחוץ במרכז הנעילה.
באשר למרווחים - בלוקרייט סטנדרטית המרווח התקין נע בין 3.7 ל4.2 מ"מ במרכז הנעילה, אבל אני מציע שתבדוק לפי מקט הנעילה הוראות התקנה שכוללות מרווח רצוי בכל מקרה.
נ.ב. - אם הרכבת ספרטן הסיפור אחר כי שם העסק שונה אז במידה וזה המקרה תעדכן לפני שאתה ממשיך.

נדב ש.
26-05-16, 19:39
הכוונה שלי היתה ל"טבעות החלקה".

זאת תמונה של נעילת לוקה אבל העקרון אותו דבר, הטבעות החלקה האלה באות בצידי החלק החיצוני של הנעילה, צריך לראות מה כתוב בהוראות הרכבה של הלוקרייט מה טווח המרווחים הרצוי ולהתאים אותו, אם אין לך טבעות בעובי מתאים ניתן לקנות כאלה, עולה כמה שקלים בארץ אצל ינוביץ׳ אבל תיבדוק שמתאים לסרן שלך.

108430

elibaba
26-05-16, 20:31
אוקיי אבדוק, גם לי זכור מהוראות רווח בסד'ג של 4 מ'מ בין שני החלקים הפנימיים איפה שנכנס הקרוסשאפט. מה שמוזר הוא שזה נבדק עם המשולש מתכת הייעודי שמגיע בערכה. צד אחד שלו אמור להכנס ברווח וצד שני לא, רוצה שזכור לי המרווח היה נכון.

six 4 life
26-05-16, 21:31
אם פתחת את הסרן והמרווח תקין יש לך בעיה בקייס עצמו - הוא כנראה מעוות ולא מאפשר לחלקי הנעילה לרוץ בצורה מאוזנת אחד מול השני, מה שיוצר תקיעות ולא נותן לה להשתחרר. הנעילה חייבת לעבוד בצורה מאוזנת לחלוטין כדי שכל חלקיה יוכלו לעבוד אחד מול השני וכשקייס מעוות פנימית הוא לא מאפשר לה. זה קורה זה לא נדיר, נתקלתי בזה יותר פעם עם לוקרייטים וספרטן על JEEPים שונים בסרן הקדמי וזו בעיה שאי אפשר לראות בעין גם לא בזמן ההתקנה. בדוק עם קליבר/ פילר גייג' אם אתה פותח ותעדכן לפני שאתה מתקדם/ סוגר חזרה.

elibaba
21-07-16, 17:10
מקפיץ להתייעצות כי פתחתי היום את הדיפרנציאל.
נגלו לעיני התמונות הקשות הרצ"ב, תתעלמו מה"שריטות" אלו פשוט סימני מברג בשמן שעל הנעילה:

http://i.imgur.com/fXU9WrX.jpg

http://i.imgur.com/W08aGep.jpg

http://i.imgur.com/elq4dWH.jpg

http://i.imgur.com/u0Kkmw7.jpg

http://i.imgur.com/orNaNfp.jpg

צדק YTZUR - מתוך 4 פינים, 3 שבורים לגמרי והרביעי נראה על סף שבירה. החורים נראים בסדר ולא אובליים עד כמה שיכולתי לראות בלי לפרק לגמרי.

חלקי הפינים נתקעו בין שני הדרייברים (חצאי הנעילה) ולא מאפשרים להם להתקרב אחד לשני ולבצע את הריצ'וט על הקופלרים.
אז ברור למה הנעילה תקועה על מצב נעול קבוע, אבל השאלה מה הביא למצב הזה ?

לדעתי מדובר בהתקנה לא נכונה, עם מרווח גדול מדי במרכז הנעילה שגורם לפינים "לגשר" על מרחק גדול ולכן להשבר תחת עומס, אפילו קטן. אני חושד שזה קרה כבר מזמן...
לא הצלחתי להרחיק את שני החצאים זה מזה יותר ממה שרואים בתמונות ולכן מה שרואים זה מרווח ככה"נ מקסימלי. לא מדדתי בדיוק אבל להערכתי יש שם יותר מ 5 מ"מ כשהטולרנס הוא בין 3.86 מ"מ ל 4.32 מ"מ לפי ההוראות.

לעת עתה הוצאתי את הקפיצים של הנעילה, הצלחתי לדחוף את הפינים השבורים חזרה לתוך החורים שלהם ובינתיים אני עם לוקרים פתוחים ונוסע ב 2X4.

חוץ מלקנות פינים חדשים, איך מוודאים שההתקנה הפעם (שאעשה לבד, כבא לא סומך על אף "בעל מקצוע" תהיה נכונה ?
טבעות החלקה עבות יותר ?

six 4 life
21-07-16, 18:25
תקנה זוג טבעות החלקה חדשות ותמדוד עם מיקרומטר אותן מול הישנות. המידה שתתווסף בין הישנות לחדשות היא המידה שהרווח יסגר.
אין טבעות החלקה בעוביים שונים.

elibaba
22-07-16, 00:16
אתה בטוח לגבי זה? בהוראות מדברים על trust washers בצדדים החיצוניים של הקופלרים וזה לגמרי נראה כמו שימסים.

http://rickbarrette.org/archives/439

http://eastcoastgearsupply.com/i-19231452-dana-30-side-gear-thrust-washer.html

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

six 4 life
22-07-16, 00:27
thrust washers הן טבעות החלקה, אין בהן מידות והן שונות משימסים. טבעות החלקה עשויות ממתכת הרבההה יותר חזקה וקשה שבנויה מראש לעבוד בעומס מול שחיקה.
שימסים רגילים לא בנויים להיות דינמים או לעבוד בשחיקה אלא לעשות את מה שהם בנויים לו - להשאר סטטים ולשמש כספייסרים בלבד.
לשים שימסים רגילים בנעילה זו טעות קשה - אחרי זמן לא ארוך בכלל אתה תגלה שכל השימסים הפכו לסלט ירקות שמטייל וצף לו בתוך הדיפ' וגם הספיק לבקר בכל המיסבים ואולי גם הרס חלק מהשיניים של הקורונה והפניון. התוצאה של מהלך כזה תהיה שיפוץ מקיף לדיפ', סביר שכולל גם החלפת קורונה ופיניון בנוסף למיסבים.
או בקצרה - ראה הוזהרת :cool:

elibaba
22-07-16, 00:48
הבנתי, אז אנחנו מדברים בעצם על אותו דבר רק שאני קורא לו בשם הלא נכון.
כשהותקנה הנעילה, המתקין החזיר את אותן טבעות החלקה שהיו בסרן (המשומשות). אני מסיק מזה שהן היו שחוקות, והמרווח במרכז נעילה היה גדול מדי - מה שגרם לשבירה.
אני אקנה טבעות ופינים חדשים ואוודא את המרווחים הנכונים בעצמי. תודה על העזרה!

six 4 life
22-07-16, 02:26
אין בעיה לעבוד עם המשומשות כל עוד המרווח נמצא בתוך הטווח התקין. לא יודע מה המתקין שלך עשה ואיך, אבל הבנת נכון שאם המרווח גדול מדי חייבים להחליף טבעות כדי להגיע למרווח תקין.

AYG
11-09-16, 09:35
אני הרוכש המאושר של הרכב כולל הבעיה בנעילה, אחרי ניסיון משותף לא הצלחנו לסדר את זה. יש למישהו המלצה למוסך/סדנא אמין שיסדר את הנעילה באזור גדרה עד שדרות? נרכשו פינים חדשים

שאלתי כבר את ראסטה והם לא מתעסקים עם נעילות

boaz avrahami
11-09-16, 09:53
דבר עם ארז six 4 life- המגיב מעליך.
הבחור יודע את העבודה

AYG
03-10-16, 19:41
מעדכן שלבסוף סודרה הנעילה אצל ארז 4X4 בחולון, היה צורך לכוון את הטבעות ולהחליף פינים כמובן, מקווה שבזה נגמר העניין. ממליץ בחום על ארז.

תודה רבה לארז six 4 life על העזרה בשלט רחוק.

udical
06-10-16, 10:40
זה רק אני או שנראה שבית הסטליטים חטף מכל כיוון?
וגם הגוף של הסדנים.
האם בוצעה בדיקה בפירוק שאין עוד נזק מסביב?

six 4 life
06-10-16, 15:39
הקייס הושחז וככל הנראה עבר התעללות ע"י המתקין האחרון שכנראה לא יודע להתקין נעילה. אישית אני הייתי מחליף קייס כזה בכל מצב וזה גם מה שהצעתי לבחור לעשות, מה בסוף עשו אני לא יודע.

AYG
06-10-16, 17:12
לא הוחלף קייס, לדעת ארז לא היה צריך למרות שאחרי ייעוץ איתך הבאתי לתיקון סרן נוסף עם קייס מקורי ותקין. לאור ההמלצות בפורום (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/88600-%D7%9E%D7%91%D7%A7%D7%A9-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9A-%D7%91%D7%92%D7%95%D7%A9-%D7%93%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%AA-%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%99%D7% 98-%D7%9C%D7%93%D7%A0%D7%94-30-%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99-%28%D7%A1%D7%90%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%A0% D7%92%29) ומבעלי מקצוע אחרים שהפנו אותי אליו סמכתי על ארז, צריך גם לזכור שהוא עבד על הקייס מפורק ובדק אותו. מהמעט שהתרשמתי ממנו נראה לי כי גם במקרה של תקלה יש על מי לסמוך. מקווה שלא אתבדה בשני הדברים ושנתראה כמה שיותר בשטח ופחות על ליפטים :D.
אם כבר אז כבר - איך אני יכול לדעת שהריצ'וט תקין? על ליפט אם נועלים לוקרים ומסובבים שומעים יפה את התקתוק, בנסיעה איטית בסיבוב על חצץ שומעים בעיקר רעש צמיגים ואבנים. לשים מישהו בחוץ?

elibaba
06-10-16, 19:43
סע על חול;) אם על ליפט שמעת, הכל בסדר.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

six 4 life
06-10-16, 20:33
אם יש לך 2X4 בטרנספר שים, סגור לוקרים ופנה על הכביש בפניה או כיכר ליד הבית. בסיבוב היא צריכה לרצ'ט.

-->