PDA

צפייה בגרסה מלאה : 136 כ"ס ל200 כ"ס

alon666
28-05-16, 08:52
חברת ALIVE מוכרת שדרוגים לרכב, בינייהם שדרוגים ושיפורים ללנדרובר דיסקברי 2 TD5.
השדרוגים הקיימים הם החלפת אינטרקולר למוגדל, החלפת חיישן MAP, מיפוי מחשב והחלפת טורבו לגאומטרייה משתנה.
סה"כ השידרוג אמור להביא את הרכב לכ200 כ"ס ומעל 450NM.

מה החסרונות והסיכונים בשידרוג הזה?

**גילוי נאות: אין לי שום קשר לחברה***

Gershon
28-05-16, 23:51
כאשר מייצרים את המנוע
קיימת אופציה להוסיף בערך עוד 20% של מומנט
עם הפסדים מסוימים.....
נתונים אלו/200 כ"ס.....גורמים לי לצחוק
כי המנוע הזה פשוט מתפוצץ

p.s
כל השינויים נכונים חוץ מחלפת חיישן MAP

alon666
29-05-16, 08:29
למה החלפת MAP SENSOR לא נכונה?

מאתר של הייצרן: "

Adding a larger Intercooler to increase performance, won’t work as you’d expect. Often is the case that someone will add a performance intercooler, only to find that the car is only slightly brighter than before. This is due to the standard boost pressure, set at 1.2bar, which will not allow a performance Intercooler to work at optimum efficiency.
It is possible to increase the turbo boost pressure, to give more power and torque, by fitting the Alive Tuning Uprated Td5 MAP sensor. Our uprated Manifold Absolute Pressure sensor will alow a safe and controlled increase in boost pressure, without the engine management sensing an ‘overboost’ situation, putting the car into Limp Mode. With more boost present, the performance Intercooler is able to better dissipate the additional heat generated, making for a much more dense intake air charge, and hence giving more power and torque.

If you have a bigger Intercooler, but don’t have an uprated MAP sensor or turbo booster, then you’re not realising the full potential of your engine!

The effects of fitting this kit are obvious from the moment you start to drive. The car will feel brighter, right from low rpm, and will help to provide a smooth spread of power. Any exhaust smoke you had before fitting the booster, will be virtually eliminated due to much improved combustion.

This upgrade requires a recalibration of the engine management parameters (tuning), to make the uprated sensor work as it should. The cost of this is included in the price of the sensor. Overboost cut points can be set to any level from 1 to 3 bar, as approptiate for the level of tuning required.

Turbo pressure can be monitored via diagnostics (Nanocom, Hawkeye, etc) so you can see exactly the turbo pressure being made!

Please note that this product should only be used in conjunction with a remapped engine management system, and larger performance intercooler!"

איל מ
29-05-16, 08:56
הסיכונים הם כדלקמן:
א. עיוות של סעפת הפליטה (קורה גם ברכבים עם שיפור מינורי בהרבה כתוצאה מיותר חום),
ב. בלאי מוגבר למערכת העברת הכוח ובעניין זה הדגש הוא על בית הסטליטים בסרן (האחורי בעיקר) והציריות.

מעבר לכך מה שגרשון רשם. לא מנסיון על המנוע הספציפי הזה אבל ממנועים אחרים, הגברת ההספק בד"כ מביאה איתה ייצור יותר חום. חוסר טיפול במערכת הקירור בהתאם יביא לדעתי מהר מאוד לנזקים. לצורך העניין, הגדלת רדיאטור הוא בד"כ לא פתרון מספיק אלא נדרשת גם מערכת הסעת מים משופרת וכן קירור טוב יותר לגיר...
בקיצור, לרכב שעושה ביצועים פעם בכמה זמן באיזה סיבוב דאווין זה יכול לעבוד. לרכב שנוסע כל יום, אני בספק.

alon666
29-05-16, 09:01
זה בעיקר רכב של סופי שבוע וטיולים. באמצע השבוע לא זז בכלל.

Gershon
29-05-16, 09:49
למה החלפת MAP SENSOR לא נכונה?-כי מספיק לעשות remap כמו שצריך
הפרויקט הזה במיוחד לדיזל מאלומיניום מתאים לרכב חדפעמי.....

Bernard
29-05-16, 18:01
כולם מדברים על זה כאילו שאתה כל הזמן נוסע ב- Full gas.
בדיוק כמו השטות הזו, שאם מגבירים הספק חייבים לשפר את הבלמים... שהרי אם הגברת את ההספק, אתה כל הזמן נוהג על המגבלות, בולם "אחרי הרגע האחרון" ומאיץ כמו מטורף לתוך הפניות..
הרי זה לא שתקבל מנוע של DRAG ובטח שלא תתחיל לנהוג כמו הבחור ההוא מהיוטיוב, שקופץ בעיירות מקסיקאיות..

אני מכיר כמה ששיפרו את הTD5 עם ה"מוצרים" של ALIVE, חוץ מאחי (שהיה כשרני מאוד), כולם היו ועדיין מרוצים (יש כמה דרגות שיפור/הספק-מומנט).
עיוות בסעפות פליטה היו לכמה (כולל ברגים/תותבים מתפרקים) אבל... גם לכמה שבכלל אין להם שום שיפור.
בכל שיפור יש אלמנט של סיכון ("הרכב לא בנויי לזה..") וזה נכון לכל רכב.

אני אומר שתתקין - השינויי מורגש מאוד.. מאוד.
תתחיל בשינוי מפת ניהול המנוע (נדמה לי שיש כמה אופציות) ואח"כ תמשיך (אם תרצה) בהחלפת רכיבים פיזיים.
יש לי חבר שהחל, לפני כמה שנים, עם שינויי התוכנה (לא הכי קיצוני) והיה מבסוט מאוד. לפני זמן מה, החליף גם אינטרקולר ו... הוא עוד יותר מבסוט.
אין בעיות קירור ואין (עדיין) עיוותים של סעפת הפליטה והרכב בשימוש יומיומי (עבודה וחזרה והובלת גמדים..).
ויש חבר עם TD5 ידני שמשופר עוד יותר (כמה פעמים ברגים של סעפת..) ו.. מבסוט עד הגג.

ו... גם לי אין שום קשר עם ALIVE...

מנחם רוזנבך
30-05-16, 01:31
למישהו יש ניסיון עם המוצר הזה:
https://www.chipexpress.com/products/1071/

אשמח לחוות דעת
מנחם

נדב ש.
30-05-16, 08:07
למישהו יש ניסיון עם המוצר הזה:
https://www.chipexpress.com/products/1071/

אשמח לחוות דעת
מנחם

יש לי כזה:
http://m.ebay.com/itm/Land-Rover-TD5-PSI-Power-Tune-Box-for-Defender-Discovery-2-DA4433-/181941173242?nav=SEARCH

Dresdner
30-05-16, 20:09
יש הרבה שיקולי מרקטניג בכל הקשור בכח סוס, VW אלופה בזה, מוציאה מנועים זהים עם כח סוס שונה כדי להצדיק את הפרשי המחירים בין הדגמים גם לנדרובר מכרה את הפרילנדר 2 בשתי גירסאות דיזל 2.2 אחת עם 150 כח סוס ואחת עם 190 בלי הבדל גדול בין השניים לכן מיפוי מחדש של ה150 כח סוס יביא 190 כוחות סוס ללא כל בעיה או סיכון, למיטב זיכרוני הם ממשיכים בקו הזה גם בלנדרובר דיסקברי ספורט.

לגבי הקופסאות למינהם יש הרבה זבל בשוק ולכן צריך להיזהר, הכי טוב זה יהיה כמובן לעשות שינויים על הECU עצמו או לקנות מכשיר "שיצרוב" את המפות החדשות על הECU כמו הwww.mybluefin.co.uk/ (http://www.mybluefin.co.uk/) שמאד פופולארי באנגליה.
לגבי חברות מומלצות שעושות "בלאק בוקס" יש את הגרמניות כמו DTE (http://www.chiptuning.com/?adwords=Brand_Chiptuning&gclid=CjwKEAjwya-6BRDR3p6FuY2-u3MSJAD1paxTi0AYHzepPinWSCF6Ci6gAq41EVyP VuhSOGfaU86qABoCP2fw_wcB) או RACE CHIP (http://www.racechip.de/?gclid=CjwKEAjwya-6BRDR3p6FuY2-u3MSJAD1paxTy-zmRMDiz_R1ciWJbImpDTSYxmmt-FgqYMjrX5qVmRoCva7w_wcB) החברות האלו מטעינות את הקופסאות שלהן במפות קיזוז שנבנו על דיינו עם רכב כמו שלכם.

Bernard
30-05-16, 21:21
ועדיין צריך/רצוי לקחת בחשבון שבבסיס, זה די זבל של מנוע.
הכי "מייצג" זה מה שהגורו (שאני עדיין חושב שהוא הכי הטוב, למרות כל מה שמגיע איתו "מסביב") פעם הראה לי - שרשרת טיימינג בעובי ורמה ואיכות של אופניים סיניות זולות...

Dresdner
30-05-16, 22:09
ועדיין צריך/רצוי לקחת בחשבון שבבסיס, זה די זבל של מנוע.
הכי "מייצג" זה מה שהגורו (שאני עדיין חושב שהוא הכי הטוב, למרות כל מה שמגיע איתו "מסביב") פעם הראה לי - שרשרת טיימינג בעובי ורמה ואיכות של אופניים סיניות זולות...

כמובן כל מקרה לגופו, מה שכתבתי היה בכלליות, ספציפית את מנוע הTD5 אני לא מכיר ואכן 136 ל200 כח סוס נשמע שיפור אגרסיבי מידי לכל מנוע

Bernard
30-05-16, 22:21
בעיקרון זה נכון אבל המנוע הספיציפי הזה "מכוון" כל כך נמוך, שלפחות בראיה הפרקטית, השיפור "עובד" בלי נזקים חריגים - עניין הסעפת והברגים שלה ושרשרת הטיימינג ועוד אי אילו "גליצ'ים", קורים וידועים ומתועדים גם בלי שום שיפור...

אסף ד.
30-05-16, 23:23
בכל מקרה אם אתה הולך על שיפור קיצוני רצוי שתשלח את סעפת הפליטה לציפוי קרמי.
https://youtu.be/KdsAtU3VzAM

-->