PDA

צפייה בגרסה מלאה : באיזה תנאי שטח מומלץ לנתק ESP ? תודה

idosit
13-06-16, 21:37
באיזה תנאי שטח מומלץ לנתק ESP ? תודה

בוזי
14-06-16, 09:20
בכל שטח בו הוא מפריע להתקדמות. למשל, טיפוס עלייה חולית הדורשת תנופה וסחרור גלגלים תוך כדי העלייה.
וגם כשרוצים לכשכש בזנב...

yoni_0000
14-06-16, 09:41
אם תשאל אותי... בכל שטח. בעיקר במקומות בהם צריך תנופה ושיש סיכויי שהגלגלים יפרפרו. כלומר- חולות, בוץ, דרדרת...

דרור ברלי
14-06-16, 09:46
בד"כ אתה תיזכר לנתק מאוחר מדי. כשכבר תשקע בחולות או בבוץ או שתהיה תקוע באמצע עליה דרדרתית "ללא מנוע". כלומר - תאבד תנופה ובגלל שהגלגלים מחליקים, לכאורה, המערכת מזהה "אבדן שליטה", חודלת לך את כוח המנוע והופ - נתקעת.

לכן אני ממליץ לכבות ESP מיד כשיורדים לשטח, ולחבר מיד כשחוזרים לכביש. חשוב לחדד שהמערכת לא כובה לחלוטין. היא רק עוצמת עין וחצי. כיבוי מלא ("מצב מסלול") תקבל בד"כ רק במכוניות ספורט קיצוניות.

קח בחשבון שה-ESP היא ברירת מחדל של הרכב. אם כיבית אותה, מסיבה כלשהי (עצירת מנוחה וכו') אתה מדומם את המנוע ואח"כ מניע שוב - המערכת חוזרת לפעול. ולכן אם אתה עדיין בשטח, תצטרך לנתק שוב.

נדב155
15-06-16, 15:50
תקנו אותי אם אני טועה, אבל אתם מדברים על מצבים כמו עליה מדורדרת שאותם בד"כ אני אתקוף בהילוך כח, שבו ממילא ה esp מנותק ברב הרכבים לא?

בנוסף אם אני לא טועה ניתוק ה ESP, ברוב המקרים מנתק גם את בקרת המשיכה, שמטרתה להתגבר על אובדן אחיזה.

Asaf-a
15-06-16, 20:43
ישנם מקומות בשטח בהם נוהגים בhigh וכדאי לבטל הesp, למשל בנהיגת דיונות בפאגרו קינג.

ודרך אגב, בקינג בעליה מדורדרת כאשר נמצא בlow אני מעדיף את הגיר טיפרוניק במצב ידני, מקל על מוח הגיר ובקרת האחיזה בהחלטות במגוון המשתנים, ובכלל להחליף הילוכים בטפרוניק זה תענוג...

amotzg
16-06-16, 10:58
וגם, זה טיפ טוב לסתם משפחתומטית.
(עריכה: בעצם, אם אני לא טועה, היא הייתה ידנית)
קצת גשם, קצת חצץ, בעליה להר Retezat ברומניה. הכפתור הזה פתאום קרץ לי והציל אותנו, נתן לאוקטביה השכורה את הטאץ' החייתי בשביל לדחוף עוד כמה קילומטרים ליעד.
לפעמים, כשהמחשב לא מצליח, אתה פשוט רוצה שהאוטו יהיה צפוי יותר כדי לתת לך לנסות.

Micha
16-06-16, 17:59
בנסיעה בשטח טרשי או סלעים כאשר המהירות ממילא איטית, זה חסר משמעות. בנסיעת שבילים מהירה, לשיקולך אם להשאיר מחובר. זה יכול לתקן הרבה טעויות שתעשה (יאיט אותך קצת, אבל ישמור עליך).
השינוי הקיצוני ביותר שתרגיש העת ניתוק ESP הוא בדיונות ובנסיעה בבוץ. אם לא תנתק אותו בשניהם, אתה יכול למצא את עצמך לוחץ פול גז, והרכב לא מעלה בכלל טורים ולא מתקדם.

idosit
17-06-16, 22:08
קצת מאוחר, אבלעתודה למגיבים. השכלתי.

-->