PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על העברת הילוך 'מהירה'

Psy
17-06-16, 08:44
כשהרכב עומד (רגל על הברקס) כשההילוך על R ואז מעבירים ישר לD, בלי להתעכב על N יש מן דפיקה כזאת, כשמעבירים הילוך עם התעכבות של שניה בN אין את הדפיקה הזאת.

השאלה עד כמה נזק יכול לגרום העברה מהירה כזאת שגורמת לדפיקה? (אני מניח שזה מהעברת ההילוך), כמובן שהרכב עומד ולא בתנועה.

מוטי ג.
17-06-16, 10:07
איזה רכב?
תבדוק חופשים בגל הינע

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Psy
17-06-16, 10:10
DMAX 2008
אין חופשים, כנראה בגלל שהגיר מקבל פקודה מהמחשב והעברה מהירה מR לD הוא לא מספיק לקרוא את שילוב הN (לשחרר) ואז מה שקורה בפועל זאת קפיצה מR ישר לD.
השאלה עד כמה גרוע זה יכול להיות

Saar
17-06-16, 11:03
עד כדי כך הלו״ז לחוץ? :)

Psy
17-06-16, 11:38
😉 וואלה לא, אבל בטבעיות אתה מוריד את ההילוך מR לD בלי להיעצר רגע על N..
אני פוחד ש'השגרה' הזאת יכולה לדפוק את הגיר.
אלא אם כן יש איזה קשר לתושבת גיר\מנוע, גם אם זה קורה רק בהעברה 'חדה' כזאת?

נדב ש.
17-06-16, 11:58
לא בדקת תושבות? חופשים בגלי הינע?
מצב שמן גיר צבע/כמות/ריח?
זה הזמן.

Psy
17-06-16, 12:37
עבר עכשיו טיפול גדול אצל היבואן שכלל את הבדיקות האלה, אולי חוץ מתושבות.
שוב הרעש זה רק כשמעבירים ישר מרוורס לדרייב. כל השאר חלק גם בנסיעה.
עדיין יכול להיות תושבות?

איזה תושבת גיר או מנוע?
עד כמה קריטי 'למשוך' את זה אם מדובר בזה?

נדב ש.
17-06-16, 12:50
מה כולל הטיפול הגדול? החלפת שמן גיר?
מתי התופעה התחילה?

Psy
17-06-16, 12:58
בין היתר, בנוסף לעוד 2 טפסים עם בדיקות שונות (עפ"י הוראות יצרן).
לדעתי זה תמיד היה, לפחות בשנים האחרונות עד כמה שאני זוכר
הסבירו לי שבגירים החדשים (יחסית) המחשב נותן פקודה, כנראה צריך השהייה של פחות משניה על N כדי לשלב לסרק ואז להכניס 'בשקט' להילוך נסיעה, כנראה מה שקורה בפועל זה שהוא לא מספק לתת פקודה לסרק ואז מעביר את ההילוך ישר מרוורס לD בדילוג על הסרק.
זה לא רועש מדי או קופץ, פשוט סקרן לדעת מה בעצם קורה שם ובאמת אם זו הסיבה ועד כמה לא בריא זה לגיר.

נדב ש.
17-06-16, 14:06
אז למה דווקא עכשיו זה מצריך התייחסות?
מכות ודפיקות זה אף פעם לא טוב, יכול להיגרם מהרבה סיבות, לא חושב בכיוון שלך אלא יותר בכיוון שסתומים ולחצי שמן בגיר, אם יוצא לך להגיע למצב הזה פעם ב... אז ניחא, אבל ההשפעה לטווח ארוך כשזה יומיומי או יחסית באופן קבוע לעניות דעתי לא תהיה טובה למכלול.

Psy
17-06-16, 14:17
האמת שאני לא ממש זוכר אם זה תמיד ככה כי אף פעם לא ייחסתי לזה חשיבות, אין לי גם כל כך למה או למי להשוות אם באמת יש רעש בהעברה מהירה מR לD (בכל תיבת גיר אוטומטי).
בכל מקרה אני אשתדל להתרגל ל'השהות' את העברה דרך N, ככה שהעברה תהיה 'חלקה' כמו שצריך.

-->