PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש, לפני קניה של גראנד צירוקי 2009

barakdohan
17-06-16, 10:54
שלום לכולם,

עומד לפני קניה של גראנד צירוקי 2009 לימיטד 4.7 מייבוא אישי.
ברישיון הרכב לא מצוין את ההספק בכח סוס, איך בודקים האם זה הדגם עם ה303 או 231?
בנוסף רשום מספר שילדה + מנוע הוטבעו ע"י סנטר טסט, האם זה תקין?
לרכב אין היסטוריית טיפולים במורשה אך ניראה שמור מאוד, לבדיקה במכון הבנתי שאין טעם לגשת כי אין להם מושג ברכבים מסוג זה ולכן חשבתי לקפוץ למוסך נשר בתל אביב שיעיפו מבט.
הוצאתי היסטוריית טיפולים מלפני שהגיע לארץ וראיתי שהוזמן לrecall n23 וrecall p73.
יש עוד משהו שעליי לבדוק ?

מוני_הכוכב
17-06-16, 12:39
0525253642 תתקשר אלי ואנסה לעזור
2009 - צריך לבדוק מאיזה שנה הייצור כאן כותבים 2009 אבל הייצור ככל הנראה 2008, תוכל לבדוק לפי הספרה העשירית משמאל בתווית ה VIN שנמצאת מול ההגה מתחת לחלון, מתבוננים מבחוץ.
כמה ק"מ
האם עשה שטח?
כמובן תאונות וכד'
העדר טיפולים זה לא טוב, מכיוון שזה כרב רגיש מאוד.
אתה יכול לבצע בדיקת תקלות מהירה ע"י סיבוב הסויץ 3 פעמים ימינה וחזרה ללא התנעה, אז יוצאים כל מיני קודים, אם לא יוצאים קודים, ייתכן שזה טוב, אם יוצאים, צריך לבדוק באינטרנט מה יוצאים.
אני חושב שיש בקובצה הזו גם מדריך לפני קנייה.
מה מידות הצמיגים ומצבם כמובן
רעשים בנסיעה רעידות?
אם זה 2008 ומעלה זה 303 כ"כ.
רישום המנוע זה בסדר - גםאצלי
לבדוק תאונות.

האם הנעילה מסוג Quadra Drive II

IlanHadar
17-06-16, 12:58
ברק,

תבדוק בחתימתי, תמצא חומר רב שם, אם צריך הסיסמה למוגנים בפרטי.

אילן

barakdohan
17-06-16, 14:49
תודה על התגובה המהירה.
מצורף רשיון הרכב.
נתונים:
יד 2
81000 קמ
לא ניראה כאילו עבר שטח
למה הרכב שנת 2009 ורשום ברשיון 2010?
כמה הרכבים האלה נסחרים מתחת למחירון?
ושוב תודה על התגובה המהירה :D
108853

barakdohan
17-06-16, 18:16
בנוסף ראיתי את המדריך ופיסקה מאוד מדאיגה.

לעתים נדמה שהחיים עם WK הם מתכון בטוח לדלדול נכסים, גירושין ו/או התקף לב בגיל צעיר. פעם צחקנו על בעלי הכרכרות האנגליות שכל בוקר מחכים להפתעה היומית, אז כאן המצב לא כל כך רחוק. פעם בחודש, לפעמים חודשיים, לפעמים כל שבוע - נורה נדלקת, רעש חדש מופיע, תקלות שמדירות שינה בלילה, גורמות לתסכולים, להרגשת סתימת חורים במסננת. אז לעיתים מיישרים קו, נהנים משקט יחסי של מספר חודשים, ואז.. פוףףף, זה שוב מחכה בפינה.

מנסיון הרכבים באמת עד כדי כך רגישים לתקלות???

IlanHadar
17-06-16, 19:10
ברק מציע שתקרא טוב את הכתוב באתר ובמדריך שהכוונתי אותך. במיוחד תקרא על תחזוקה שוטפת ותקלות שכיחות.

מה שכתוב בציטוט שנתת נכון להפליא, אם אתה מתכנן להשאיר את הרכב סטוק אז כמו כל רכב בן 7-8 שנים אתה יכול לצפות לתקלות, במיוחד ברכב מורכב כמו ה WK.

יש בארץ קהילה רצינית של בעלי הרכב, מתוכם מספר גדול משופרים ביותר, לרמות מאוד גבוהות, ככל שמשפרים יותר ככה גם יש יותר דברים שיכולים להשתבש.

לעניין שנת הייצור, הדבר היחידי שקובע הוא הסיפרה העשירית ב VIN, אם כתוב 9, זה יהיה 2009, למרות שברישיון יהיה כתוב עליה לכביש 2010 ואז יש כאלה שמנסים לדחוף את הרכב כ- 2010.

אם אתה כן רוצה לנסוע בשטח, בדקת שיש ברכב הילוך נמוך, מבין איזה מערכת הנעה אתה מקבל, אז זה רכב שטח אמיתי, כיף בצורה לא רגילה ואם מתוחזק נכון אז מתגמל ביותר. אבל זה בפירוש זה לא רכב לכל אחד.

barakdohan
17-06-16, 19:16
בדקתי שיש הילוך כוח, לגבי מערכת הנעה לא הבדלתי כשראיתי את הרכב.
במידה ומערכת ההנעה היא לא מהמבוקשת האם זה סיבה לביטול או שגם המערכת הנעה הפשוטה יותר תעשה את העבודה?
השטח שאני מתכוון לעבור זה בעיקר חולות וכאלה ולא מדובר על טיפוסים ומסלולים מורכבים.

IlanHadar
17-06-16, 19:30
ברק תקרא:
http://www.jeeps.guru/wk-il/?p=187

Saar
17-06-16, 19:41
ברק,
אם אני זוכר נכון, זה ציטוט של רמי. אני חושב שהיום הוא חושב אחרת.
הייתה תקופה של יישור קו ושיפורים, אבל אחריה יש שקט יחסי.
(טפו, טפו... :). )

הדסופה
17-06-16, 19:49
תלוי ברכב ובמצבו. כמו כל משומש. החזקתי 2009 בנזין עד לאחרונה במשך שנה ללא צרות מהסוג הזה כלל

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

barakdohan
17-06-16, 20:25
קראתי את המאמר ששלחת לי והוא מאוד מפורט ועוזר.
עכשיו לשאלת מליון הדולר, האם הבנתי נכון.

מערכת QT1 אשר לא מתאימה לשטח כלל-אין הילוך כח אז גם אין סיכוי שזה הרכב שראיתי כי יש לו הילוך כוח.
מערכת QT2-יש חיישני ABS שיודעים לזהות גלגל ללא אחיזה ולשטח קל (חול ובוץ ) ניראה לי שיספיק לי (תקן אותי אם אני טועה). העניין שלא ראיתי מדבקה או כיתוב מתחת לידית ההילוכים שמציינת QT2.
מערכת QD2 זה כבר זכייה בלוטו והסיכוי למצוא רכב כזה הוא נמוך במיוחד.

הדסופה
17-06-16, 21:01
המדבקה זה של qd2
כלומר ראית כנראה qt2
והוא מספיק לעבירות בינונית כולל סלעים...אבל לא לועס☺

barakdohan
17-06-16, 21:07
מעולה אז עכשיו אפשר להגיד שראיתי לימיטד 4.7 עם QT2.
מה זה עבירות בינוניות במונחים של אחד שנוסע בכלל על רכב ספורט?

הדסופה
17-06-16, 21:28
אם הרכב סטוק אז מה שיגביל אותך בעבירות זה הגובה, מיגון וצמיגים. ולא כל כך qt2 או qd2

כל טיול הגיוני אין בעיה לעשות איתו . פחות מצטיין באתגרי עבירות לשם עבירות.

barakdohan
17-06-16, 21:33
תודה רבה על העזרה, אסתפק בדגם הזה ובמקרה הצורך אשדרג לצמיגים, הגבהה ומיגונים.
עכשיו שאלה אחרונה, יש מקום מומלץ לקחת אותו לבדיקה באזור תל אביב? הבנתי שמכוני בדיקה לא יעזרו כל כך.

grand
17-06-16, 21:34
אכן הציטוט הוא שלי,
כיום אני יכול לאחר 3 שנים לומר כי אכן יש מחלות גיל וכשלים מסויימים שמופיעים כדרכם של האמריקאים פעם ב 150 אלף קמ בממוצע... ככה בונים שם רכבים, שיחזיקו 100 אלף מייל או 7 שנים ויתחילו להתקלקל , להזרק ולשדרוג לחדש,
ברגע שאותן כשלים מוחלפים או מתוקנים, ולמדנו בקבוצה דרכים זולות ויצירתיות לתיקונים מהירים.. אז יש שקט יחסי לעוד שנים רבות,
לכן הכל עניין של מזל, או רכב שבעליו הקודם השקיע עד ייאוש במוסכים מורשים המון כסף כדי שאתה תהנה מהשקט, או שאתה תצטרך ליישר קו ולהינות אחר כך מאותו השקט.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

הדסופה
17-06-16, 21:55
לעניין הבדיקה אנימיכול להגיד רק מה שאני עשיתי בזמנו היות וקניתי במרכז ואני לא מכיר מוסכים במרכז: בדיקה עצמית בנהיגה, בדיקת הסטורית טיפולים, בדיקת מחשב במוסך מורשה (בחינם כיוון שהבעלים הקודם היה וותיק במוסך) ובדיקת פחח על ליפט שאין עדות לנזקי תאונות (200 ש''ח).

barakdohan
18-06-16, 10:46
הרכב ללא היסטורית טיפולים במורשה אבל ניראה שמור מאוד. מקווה שלא אפול על בור בלי תחתית.

אבשר
07-07-16, 19:30
אני לא מבין גדול בגיפים אלו אבל מכל מה שכתבת זה הכי מדאיג
בנוסף רשום מספר שילדה + מנוע הוטבעו ע"י סנטר טסט
בד"כ הטבעה ע"י מכוני טסט נעשית לאחר תיקון בו הוחלף חלק עליו מוטבע המספר המקורי - משמעות של פגיעה בשלידה לגבי מנוע יתכן והוחלף...
תבדוק במשרד הרישוי עצמו בהיסטוריית הרכב.

טוריית טיפולים במורשה אך ניראה שמור מאוד, לבדיקה במכון הבנתי שאין טעם לגשת כי אין להם מושג ברכבים מסוג זה ולכן חשבתי לקפוץ למוסך נשר בתל אביב שיעיפו מבט.
הוצאתי היסטוריית טיפולים מלפני שהגיע לארץ וראיתי שהוזמן לrecall n23 וrecall p73.
יש עוד משהו שעליי לבדוק ?[/QUOTE]

נמרוד - מערד
08-07-16, 02:37
ברכב מיבוא אישי, צריך להטביע מספרים, כי מה שיש לא מספיק למשרד הרישוי.
נמרוד

אבשר
12-07-16, 21:33
שלום
האם יש למישהו הערכה כמה צריך לעלות המכלול ה
1. מיגון לגיפ הנ"ל
2. הגבהה 2 אינץ (במסגרת החוק) לרבות בולמים וקפיצים
3. צמיגים (והאם בהגבהה הזו יש מקום לשדרוג בגודלם.)

האם הוספת מערכת גז לרכב פוכעת בתפעולו בתנאי שטח (בלי לעיסה...)
תודה על העזרה.

אם הרכב סטוק אז מה שיגביל אותך בעבירות זה הגובה, מיגון וצמיגים. ולא כל כך qt2 או qd2

כל טיול הגיוני אין בעיה לעשות איתו . פחות מצטיין באתגרי עבירות לשם עבירות.

הדסופה
12-07-16, 21:47
1. מיגון מלא 2 פלטות סדר גודל 5000. לא זוכר מדויק. אם אתה מוסיף גם מיגון צד (מדרגות)פה יש הרבה אופציות בנוי/ קנוי המינימום 1000 עד 2000 שח
2. קפיצים ובולמים אולדמן יחד סדר גודל 9000. יש יותר זולות ויותר יקרות
3. צמיגים כמו צמיגים...תלוי. אפשר רביעיה ב 650 לאחד והספייר משומש ב 200 ואפשר חמישיה ב 1400 כל אחד. אם אתה על גאנט 18 תוסיף גם עלות סט גאנט 17 . סט משומש 1000-1500 .
מבחינת מידות צמיגים אפשר טכנית להגדיל מעט. רוב המידות ידרשו ספייסרים מינימליים שרביעייה בארץ תגיע לעלות של 3000 אם אני זוכר נכון. או תכין לבד או במשלוחה מארהב ייצא שליש מחיר.

כל המספרים שרשמתי נכונים לניסיון שלי. בטוח שחברים מצליחים לקצץ פה ולקצץ שם. אלו רק מספרים לשפיות.

אבשר
12-07-16, 23:22
המון תודה
האם יש עדיפות כלשהי היכן לבצע ? למשל פרוגיפ או אספיר או אחרים

מה לגבי השאלה בעניין הגז ? האם הוספת מערכת גז לרכב פוגעת בתפעולו בתנאי שטח (בלי לעיסה...)

תודה שוב

1. מיגון מלא 2 פלטות סדר גודל 5000. לא זוכר מדויק. אם אתה מוסיף גם מיגון צד (מדרגות)פה יש הרבה אופציות בנוי/ קנוי המינימום 1000 עד 2000 שח
2. קפיצים ובולמים אולדמן יחד סדר גודל 9000. יש יותר זולות ויותר יקרות
3. צמיגים כמו צמיגים...תלוי. אפשר רביעיה ב 650 לאחד והספייר משומש ב 200 ואפשר חמישיה ב 1400 כל אחד. אם אתה על גאנט 18 תוסיף גם עלות סט גאנט 17 . סט משומש 1000-1500 .
מבחינת מידות צמיגים אפשר טכנית להגדיל מעט. רוב המידות ידרשו ספייסרים מינימליים שרביעייה בארץ תגיע לעלות של 3000 אם אני זוכר נכון. או תכין לבד או במשלוחה מארהב ייצא שליש מחיר.

כל המספרים שרשמתי נכונים לניסיון שלי. בטוח שחברים מצליחים לקצץ פה ולקצץ שם. אלו רק מספרים לשפיות.

הדסופה
12-07-16, 23:32
המיגון וההגבהה זה דברים די טריביאלים מבחינת המתקינים. פשוט תעבוד עם מי שנוח לך. אני התקנתי אצל ארנון בפרדס חנה.

לגבי גז לא מכיר ולא הייתי מוכן לקרב למנוע. אבל אולי זה רק אני. גם אם יש נקודה בעייתית שזה מרגיש בשטח שצריך בנזין ...תעבור רגעית לבנזין. למיטב הבנתי אין בעיה מהסוג הזה.

אבשר
12-07-16, 23:35
תודה

המיגון וההגבהה זה דברים די טריביאלים מבחינת המתקינים. פשוט תעבוד עם מי שנוח לך. אני התקנתי אצל ארנון בפרדס חנה.

לגבי גז לא מכיר ולא הייתי מוכן לקרב למנוע. אבל אולי זה רק אני. גם אם יש נקודה בעייתית שזה מרגיש בשטח שצריך בנזין ...תעבור רגעית לבנזין. למיטב הבנתי אין בעיה מהסוג הזה.

-->