PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין ללמוד על דיסקו 2

היילקס אספנות
19-06-16, 22:15
שלום שלום
עד עכשיו עם טנדר סובארו קרוב לחמש שנים ןעוד חמש שנים עם היילקס 97 ... וכמו שזה נראה שבתוך שנה נפרד ממנו לטובת רכב 7 מקומות.
להלן הדרישות:
1.אוטמט-האשה תנהג ברכב ביומיום.
2.נוח וידידותי לאחזקה(נגישות,זמינות חלפים איכותיים,כלי עבודה ייחודים וכ)
.3.עבירות טובה-חותר לשני סרנים חיים.
4.תקציב עד 90k.
5.עדיפות לסולר אך לא שולל גפמ.

ממה שקראתי והתרשמתי הדיסקו 2 נותן מענה של עבירות מרשימה של שני סרנים חיים ופינוק של suv.
אני לא מחפש רכב שכל היום אסתובב סביבו אבל גם למדתי שאמינות היא תצואה של השקעה ותחזוקה נבונה.

א. אם יש בקהל בעל דיסקו 2 אשמח לחצי שעה מזמנו לטובת התרשמות ולימוד בעין.
ב. יש לי סבלנות למצוא את הרכב הטוב ביותר עבורי.
ג.אני לא "נעול" לא לחיוב ולא לשלילה אם יש רכבים אחרים שיש בדעתכם שמתאימים עבורי אשמח לשמוע.

נדב ש.
19-06-16, 23:18
אמנם אני די חדש עם האנגליה אבל אני חושב שהספקתי הרבה בזמן הזה מבחינת תחזוקה בכללי, אני אוהב שהאוטו פיקס ויכול לסמוך עליו, לכן עובר על הכל מהכל בלי לחסוך.
אתה מוזמן בכייף לקפה/בירה.
בינתיים תיעזר פה, יש המון מידע מועיל:
http://www.discovery2.co.uk/

נדב ש.
20-06-16, 07:23
http://www.fourwheeler.com/how-to/129-0710-1994-1999-land-rover-discovery-upgrades/

כתבה ישנה אבל עוזרת גם.
לשים לב שיש התייחסות לדיסקו 1 ו 2, ויש הבדל בין מודלים עד 2003 ומ 03' 04'.
חלק מהנאמר שם גם לא ממש נחוץ לדעתי.

ronen7k
20-06-16, 09:40
גמאני מתחיל לפזול לכיוון דסקו 2 , אחרי 12 שנים עם ויטרה ארוכה ,אמינות יפנית שאין כמותה .

אשמח להיות שותף ללמידה , הבנתי שדיסקו 2 יש עד שנת 2004 ? ואח"כ זה כבר דיסקו 3 בלי סרנים ?... ויותר מידי מחשבים..
נדב , מה ההבדל בין 03 ו 04 שציינת ?

נדב ש.
20-06-16, 10:09
להבנתי אין יותר מידי, יש כאלה בלי נעילת דיפ' מרכזי, אבל יש אופציה להוסיף כזאת אפטרמרקט, יש הבדל בנועים בין יורו2 ל 3.
יש הבדל ברמת האבזור ותוספת מכלולים כמו מערכת ה ace, קפיצי אוויר אחוריים וכו'.
כדאי ללמוד את הנושא, יש המון מידע ברשת.

היילקס אספנות
28-06-16, 21:21
טוב, אז אחריי קריאה במשך שעתיים-שלוש אודות השרשור של סער , הניסיון של יואב, האדיקות של עמית ועוד שיחות עם חברים מהאתר
ובעיקר שיעור עם גרשון מכאן. ואפילו קראתי את רכס ועלילות הדיסקו 1 שלו.
אפשר לסכם את הנושא בצורה דיי תמציתית (מבלי לגעת בנושא הטעון של אמינות המותג):

רצוי למצוא רכב מהשנתון הגובה יותר קרי 2004, לוודא שהוא נטול טכנולוגיות -כריות אויר, ACE,סאנרופים וכיסאות מתכוונים.
לאחר שאמצא חיה כזאת עליי לוודא שבוצעו בה הטיפולים הבאים (אם כתחזוקה מונעת או בעקבות תקלה ):

-טרנספר עם דיפ-לוק- או עם הכנה בגוף הטרנספר ויש רק לסדק את נושא השילוב (מכני או חשמלי).
החלפת מודלטור לסדרה גבוהה יותר (ניתן לראות עפ"י המס' הסידורי שמופיע על המדבקה השחורה שעל המודלטור.
-החלפת צמות ההזרקה ממחשב ההזרקה לראש המנוע מתחת למכסה השסתומים- רצוי למקורי חדש ולא משומש.
-בדיקת ווסת הסולר בכניסה לבלוק המנוע לוודא שאין נזילת סולר- לקחת בחשבון שזה שלושה ברגים לפרק ולא חייבים להחליף את כל הבית ואפשר להחליף רק את ראש הווסת.
-משאבת עזר שנמצאת בתוך מיכל הסולר- לוודא שלא מרעישה /יונקת אויר.
-לקחת בחשבון שחופש ולו קטן מאוד במסב הגלגל יכול לבוא לידי ביטוי כתקלת ABS הנ"ל מצריך החלפת נאבה.
-מוט הגה מחוזק- לא ממש צורך פשוט יותר קל אח"כ להחליף תפוחי היגוי.
-צינור קירור פלסטיק שיוצא מהראדיאטור למעין מיכל עיבוי- בצד נוסע צמוד למכסה המנוע לוודא שלמות- נזילה קטנה ממנו יכולה להשפיע על חום מנוע בצורה קריטית.

אשמח לשמוע על דברים נוספים במסגרת הבדיקות , אין לי לחץ למצוא רכב והחלטנו שניתן חצי שנה לסיורים היכרות ובדיקות רכבים, משו אחד בטוח זה שלנדרובר איכותי קשה למצוא וצריך לחפש את האתרוג ולא אפול על לימון נורא ואיום.

בברכה

Bernard
28-06-16, 21:58
יש דברים נוספים... יותר נכון, להוריד דברים מרשימת ה"לא לקנות"..
לא צריך לחפש דווקא רכב בלי כל השיכלולים. יהיה קשה יותר למצוא..
אין שום בעייה עם קפיצי האויר - ניתן לבטל וזהו.
כנ"ל לגבי מערכת ה-ACE (לבטל במחשב ואז.. אין בעייה, אם אני זוכר נכון).
ואותו הדבר לגבי הכסאות - אם המנועים עושים בעייה, לבטל או להחליף למתגים רגילים וחיבור חשמלי ישיר, בלי כל מיני מחשבים.
גם לגבי החלונות בגלל - במקום לחפש דגם ללא, פשוט לסגור/לאטום ו.. לבטל את החשמל למתג. תחשוב כאילו אין חלונות חשמל.

בקיצור.
אם מצאת "חיה" במצב טוב, שקיומם של ה"תוספות" האלה לא יטריד אותך.
וגם אם מצאת "חיה" במצב טוב אבל הכיסאות/חלנות גג/כריות אויר לא ממש מושלמים, תוריד במחיר ו..זהו. תמיד תוכל לבטל כל אחד מהרכיבים האלה, אם לא תרצה לתקן או להסתכן בתקלות.

אבל במקום כל ה"לא ולא ולא" האלה, למה לא לקנות... טויוטה "בלי שום תקלה"? השקט הנפשי לא שווה את ההשקעה?

היילקס אספנות
28-06-16, 22:25
יכול להיות מאוד שכן- רכב נועד לנהיגה ורכב שטח נועד לנהיגה בשטח.... לא ברשימת טיפולים ותקלות שיש לסדר, ולא משנה מאיזה חברה הרכב או באיזו יבשת מייצרים אותו.
השאלה הנשאלת על ידי האם ניתן להגיע למצב שדיסקו 2 ישמש אותי נאמנה ובאיזה מחיר? (כלכלי /נפשי /זוגי/ בריאותי ).
לדעתי הערך המוסף ברכב כזה תקין הוא עצום!

Bernard
28-06-16, 22:42
אני לגמרי מסכים איתך (למרות שהוא מכוער לאללה).
יש לי חבר עם 2004 כולל כל התוספות ומעולם לא היו לו בעיות עם ה-ACE. את כריות האויר הוא החליף לכאלה שסמואל מוכר ובאחרונה (אחרי כמה שנים טובות) שלחתי לו שתיים להחלפה, לאחר שזיהה דליפות) - מהלך מוגדל, כולל כל השינויים הנדרשים (לא נדרש החלפת ה-WATTS, אם זה מעניין מישהו).
ויש לי חבר עם DII ידני, בלי ACE ובלי קפיצי אויר, שהוסיף קפיצי אויר (של סמואל).
להוא עם כל התוספות, גם לא היו בעיות עם הכסאות החשמליים וגם לא עם החלונות בגג - הוא מאוד מרוצה מהאוטו, למרות כמה תקלות לא צפויות (ולא אופייניות)..
אה. גם יש לו תכנות למנוע - חזק מאוד - בלי בעיות התחממות/אמינות - טפו, טפו, טפו.
והוא לא מחזיק אותו "בסיגנון נמרוד" = טיפולים רגילים ולא "טיפול מונע" בסיגנון "יותר קדוש מהאפיפיור".

מה שאני אומר.
אם אתה נכנס "לזה" בצורה מושכלת (ולא לפי אגדות עם..) ושוקל פלוסים ומינוסים באופן ראלי, לא צריך לחפש דווקא את המינימלסטי ביותר, על מנת להקטין את האפשרות לתקלות.
אפשר לחפש אוטו טוב ובמידה שיש בעייה עם מכלול מסויים (מהרשימה שציינת), יש אפשרות "לבטל" אותו ולא להתחיל במסע הוצאות להחזירו לפעילות מבצעית.
יענו - למצוא מה שיש (טוב) ואם יש צורך, לבטל "תוספות בעייתיות". יכול מאוד להיות שזה יהיה קל יותר (וזול יותר - תוריד מהמחיר המבוקש..) מאשר לחפש את הדגמים הזולים יותר, שהגיעו בלי התוספות האלה..

היילקס אספנות
28-06-16, 22:52
מקבל.
ואגב אם אחד מחברייך מוכר
יותר מאשמח לשמוע.

בברכה

Bernard
28-06-16, 23:26
מצטער.
לא מוכרים - מרוצים:).

וזו, אגב, עוד אופציה למסחר הערני בטויוטות (אליבא דה נמרוד) - קונים, נכווים, ומוכרים... לפראייר הבא (במחיר מופקע, כרגיל. שלא לצאת פראייר לגמרי)...
אני לא אומר שזה המצב אבל... זו גם אפשרות, על דרך האלמינציה:rolleyes:

היילקס אספנות
28-06-16, 23:39
ממש לא
השיקול הוא מעבר לרכב 7 מקומות
עם הידע שרכשתי בשנים האחרונות בטיפול ברכב ובאופנועים שלי אני לא מפחד מלנדרובר.
אני לא בטוח שזה יהיה טוב עבורי אבל ימים יגידו.
אגב הרכב הבא ברשימה המשפחתית הוא לנדקרוזר 120

Bernard
28-06-16, 23:46
סידרי גודל של מחירים שונים לגמרי, לא? הדיסקברי 2004 וה-120?

ו-7 מקומות - תבדוק אם המרווחים של השורה ה-3 בדיסקו בכלל עונים על הצרכים.

יואב פולס
29-06-16, 07:14
אגב הרכב הבא ברשימה המשפחתית הוא לנדקרוזר 120
בכללי האתר, שקיבלת כשנרשמת יש כלל שאומר שאסור להזכיר ל"ק 120 עם דיסקברי מכל סוג שהוא באותו המשפט. לפחות שתי תגובות מרחק ביניהן.
(זה כלל שגם בעלי טויוטה וגם בעלים מרוצים (תסמונת שטוקהולם) של דיסקברי מקבלים באהבה. אנא הקפד.
:-)

אגב, בהחלט יש 'מציאות' של דיסקברי במצבם הסטנדרטי לחלוטין, כמו בכל רכב. אתה צריך סבלנות ולחפש כל הזמן.

קוניסטון
29-06-16, 07:16
ובאחרונה (אחרי כמה שנים טובות) שלחתי לו שתיים להחלפה, לאחר שזיהה דליפות) - ..

דליפה? הוצאת לנו את האוויר לשקול את הדבר הזה :)

Saar
29-06-16, 15:58
משו אחד בטוח זה שלנדרובר איכותי קשה למצוא וצריך לחפש את האתרוג ולא אפול על לימון נורא ואיום.

בברכה
been there, done that
זה מאוד לא טריויאלי למצוא כזה.
כשאני חיפשתי ראיתי תקלות שלא חשבתי שקיימות ברכבים כלשהם אחרי שנת 2000...
(כבלי פתיחת מכסה מנוע קרועים, פתח מילוי דלק בעל חיים משלו ועוד ועוד :) )
בהצלחה.

Bernard
29-06-16, 16:29
דליפה? הוצאת לנו את האוויר לשקול את הדבר הזה :)

כן. מצטער.
אני בעד לספר את האמת (מישהו הזכיר טויוטה???) - משהו שמכיל אויר (בלחץ), בסופו של דבר.. ידלוף.
ופעם בחמש-שש-שבע שנים, להחליף קפיץ, נראה לי סביר לגמרי.
וכמו שניתן להבין, זה לא היה משהו דחוף או קריטי - עובדה, חיכה שיהיה מישהו שיגיע מארה"ב ויקח איתו.

ואיזו פרה שחוטה ורצוצה זו צריכה להיות, שכבל קרוע של מכסה מנוע לא יוחלף... במיוחד כשרוצים למכור את האוטו - שוב בהשוואה לאגדות הסיבות לסחירות הטויוטות, כנראה שהרכב כל כך אמין ומבוקש, שתמיד יהיו כאלה שיקנו פרות שחוטות לגמרי.. גם עם כבל מכסה מנוע קרוע- אחרת איך אפשר אחרת להסביר את היהירות של הבעלים שמוכר והכפייתיות של הקונה????

- - - Updated - - -

ולגבי קפיצי האויר.
כנראה שכמו בכל דבר, זה עניין של מזל - אצלי בריינג' (שלא נוסע כבר בערך 4 שנים.. שזה הרבה יותר גרוע לקפיצי האויר) אין שום דליפות... והקפיצים מותקנים באוטו כבר בערך 10 שנים... אותם קפיצים... (יש שניים חדשים יותר.. 5-6 שנים.. הוחלפ]ו במסגרת "ניסוי וטעייה) של מערכת המתלים ו... התפנצ'רו.. בגללי)

קוניסטון
29-06-16, 18:45
כן. מצטער.
אני בעד לספר את האמת (מישהו הזכיר טויוטה???) - משהו שמכיל אויר (בלחץ), בסופו של דבר.. ידלוף.
ופעם בחמש-שש-שבע שנים, להחליף קפיץ, נראה לי סביר לגמרי.

ברור שסביר ....ננשום אוויר....וננסה לקבל את המחיר

נדב ש.
29-06-16, 20:26
לי נישבר קפיץ הגבהה בטרופר של חברת לוולס אחרי שנתיים, לחבר נישבר אחד של קינג ספרינג, נו אז?? הקפיץ עובד הכי קשה, ובמקרה הזה, בקפיץ אוויר הייתרון לדעתי.
הרגיל צריך לקנות בזוגות ועולה סביבות ה 1500 ₪, האוויר קונים בבודד ואם מחו"ל אז בכלל זה משמעותית יותר זול.

חכה בסבלנות כמו שאמרתי לך בטלפון, יש רכבים שווים.
החלטה שלך אם ללכת על דגם פשוט או דגם מאובזר, אני חיכיתי עד שמצאתי את שלי, ראיתי עוד 2 לפני שגם היו נראים יפה והכל אבל באחד היו מים במקום נוזל קירור, ובאחר בכלל אין מה לפרט....
חשוב שהבסיס יהיה טוב, אצלי קניתי בידיעה שיש נזילה מקרטר שמן, בולמים שצריכים שיפוץ, צמיגים לא משהו וטסט שצריך לעשות, כל זה היתפשר במחיר שהמוכר ביקש, אבל תקלות יש ויהיו כמו שפירטתי לך בטלפון, הכל פתיר ואחרי מה שראיתי שעשית בהיילקס אין ספק שגם את הדיסקברי2 תחזיק באותה צורה ותהנה ממנו בכל רגע, זה משהו אחר ממה שאתה נוסע עליו היום.

היילקס אספנות
29-06-16, 20:34
סער אני לא הבנתי אם ירדת מהרעיון או שפשוט לא היה רכב במצב ששווה קניה?

היום אדם בשם צחי ממודיעין פירסם ביד 2 דיסקו 2 שנת04'
לטענתו הרכב הכי שמור בארץ.

מקוןה לעמוד לידו עם היילקס ולקחת את הרכבים
לטיולון בבן שמן כדי לראות עין בעין את אשר הוא אומר...

בלי קשר הוא פירסם אותו ב 90k יכול להיות שהוא חושב שיש לו על הגריל סמל של טויטה??

Bernard
29-06-16, 20:50
ברור שסביר ....ננשום אוויר....וננסה לקבל את המחיר

כמו כל חלק אחר - יקר לך המחיר בארץ (שאמור לספק גם ערך מוסף של שרות - יש את האינטרנט... כל העולם, בקצות אצבעותיך.. והמון חברים, פה באתר, לעזור כשצריך...

- - - Updated - - -

סער אני לא הבנתי אם ירדת מהרעיון או שפשוט לא היה רכב במצב ששווה קניה?

היום אדם בשם צחי ממודיעין פירסם ביד 2 דיסקו 2 שנת04'
לטענתו הרכב הכי שמור בארץ.

מקוןה לעמוד לידו עם היילקס ולקחת את הרכבים
לטיולון בבן שמן כדי לראות עין בעין את אשר הוא אומר...

בלי קשר הוא פירסם אותו ב 90k יכול להיות שהוא חושב שיש לו על הגריל סמל של טויטה??

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/99410-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7% 99-2-Td5-%D7%A9%D7%A0%D7%AA-2000 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/99410-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7% 99-2-Td5-%D7%A9%D7%A0%D7%AA-2000)

הנה... 2000 אבל במחיר הרבה יותר נמוך = יש יותר להשקיע.
בסופו של דבר מדובר באותו רכב בדיוק - שינוןיי בפנסים וטיפל'ה קוסמטיקה שונה.. ממש בקטנה.

ואני לא מכיר את המוכר/בעלים ולא את האוטו ולא ממליץ ולא שולל - רק מצביע על האפשרויות...

Saar
30-06-16, 07:19
הי,
זה היה לפני כמעט שנתיים, בסופו של דבר התייאשתי מלחפש וקניתי קינג (שבדיעבד לא ממש היה זול מאחזקת לנדרובר...)
אחרי שנה וקצת מכרתי וקניתי גראנד צ'ירוקי.....

נדב ש.
30-06-16, 07:42
תבינו שהרכבים היום יותר מיתקדמים, יותר אלקטרוניקה, חיישנים, מחשבים וכו', על כל זה תוסיפו מכלולי הנעה כאלה ואחרים ששונים מאחד לשני וקיבלתם רכב שצריך לתחזק באופן שוטף ולא מה שהיה פעם, על אחת כמה וכמה לרכב ישן, רכב שעובד, רכב שמטייל.
יש כאלה שהמבנה שלהם יותר חסון וחזק מאחרים ויש כאלה שפחות, שילדת סולם, סרנים חיים וכו'.
פותח השרשור(רועי נכון?), ההיילקס שלך שייכת לדור ניכחד, וגם למרות כל הנאמר עדיין יש דברים שצריכים התעסקות מידי פעם, אמרת לי שיומיים בחודש אתה מקדיש לטובת הרכב או משהו כזה, אני יכול להגיד לך שמכל הטיולים שעשיתי(לא רק עם הדיסקו) עם הרכבים האלה רכב שמתוחזק בזמן לא צריך שום דבר מעבר, לפני טיול בדיקה כללית, אחרי טיול בדיקה כללית, גירוז במידת הצורך וכו', זה כמובן אם אין נזקים, וכמובן אם יש רעש כלשהו או חשד מיד לבדוק ולא להזניח, האמינות וההנאה שלך מהרכב (לאו דווקא לנדרובר)תלויים בך ובאיך שאתה מטפל בו.

-->