PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוכנת CAD חדשה וחינמית שנתקלתי בה ברשת - דיון ONSHAPE

yoni_0000
22-06-16, 23:13
https://www.onshape.com/

מהמעט שהתעסקתי- תוכנה מגניבה שמאפשרת ליצור שירטוטים, בדומה לSOLIDWORKS, אבל חינמית ונגישה לכל אחד.
נרשמים ואפשר להתחיל לשחק. יש סרטוני הדרכה, ונראה שהיא ידידותית למשתמש גם אם לא התעסקת בתוכנה כזאת בעבר.
מה שבאמת מגניב לטעמי זה שאתה יכול להשתמש בה גם באייפד או בפלאפון... לא צריך להתקין כלום, הכל ברשת, ומבוסס על ענן, מה שאומר שגם אם שירטטת משהו במחשב, תוכל להמשיך בפלאפון.

בקיצור.. צעצוע נחמד וכיפי, אולי גם פרקטי. אני לא יודע להשוות אותה לSOLID, אבל על פניו נראית לא רע בכלל.

(אין לי שום קשר מסחרי או קשר ליוצרים בלה בלה בלה...)

lizard
23-06-16, 06:51
ידועה, אני משתמש בה. לא רעה בכלל אבל יש הגבלות של כמות פרוייקטים שניתן לבצע.

נמרוד
23-06-16, 11:42
לא יכול להגיד שיותר משיחקתי בonshape אבל מדובר על מיזם רציני ביותר. ואם אתה רק מתחיל - תתחיל להשתמש בה במקום סולידוורקס כי זה העתיד.

אם זה היה תלוי בי הייתי שוקל שימוש מקצועי בonshape לאור החזירות המוגזמת של Solidworks.

lizard
23-06-16, 14:14
רק ששימוש מקצועי עולה 100 דולר בחודש....ממש לא זול ולא בטוח שווה את הכסף.

yoni_0000
23-06-16, 15:08
יותר זול מסולידוורקס...

asafk
23-06-16, 15:43
תוכנות התיבמ המובילות מתחילות ב6000 דולר ומעלות גירסה פעם בשנה.... לפני תוספות ופיצ׳רים מקצועיים. אז 100 לחודש או 1200 לשנה נשמע סביר לחלוטין.

אסף.

נמרוד
24-06-16, 15:15
אני, שהייתי בעבר חסיד גדול של סולידוורקס, ועודני לקוח שבוי של סולידוורקס, עברתי כבר את הגבעה המנטלית (בעזרת שירות חזירי של סולידוורקס - במקרה הזה אני לא מאשים את היבואן בארץ, זו מדיניות עולמית) ואם מישהו שואל אותי, ממליץ לצעירים ולחובבים להתחיל לתכנן בonshape - מה אכפת לכם, זה חינם, זה צומח, זה לא פחות טוב לכל שימוש חובבני.

ולמי שמתחיל מיזם עסקי חדש - ללכת על זה. תמיד אפשר להישבר ולחזור לסולידוורקס. 100$ בחודש לעמדה זה כלום.

asafk
03-09-16, 19:38
ובכן... לאחר קריסת המחשב הישן וקניית דיסק חדש ואיתו ה-כ-ל יצטרך התקנה חדשה, ולאור העובדה ש... מה שיש לי זה 2010 ואם אני רוצה גרסה חדשה רשיון חדש עולה הרבה וגונבה זה בעייתי, מה עוד שאם אני רוצה להתקין ווינדוס 10 סולידוורקס ישן בכלל לא יעבוד, וחוץ מזה גם את דאסו (סולידוורקס) וגם את אוטודסק (אוטוקאד, אינבנטור) אני מפרנס היטב בעבודה, החלטתי לנסות...
התחלתי בכמה דברים פשוטים. וכבר בחלק השני נתקלתי בבעיה - אין בכלל sheetmetal. כלומר אפשר לעבוד באקסטרודים שהם thin אבל זה לא כמו הנוחות של sheetmetsl בסולידוורקס (שאגב, לפני די הרבה שנים היה ה"וואוו תראו זה עושה את הפריסות לבד!" כשסולידוורקס הוסיפו את הפיצ'ר הזה לראשונה ).
חוץ מזה השימוש מאוד נוח, יש פיצ'רים מועילים מאוד (כמו סימון של משטח והפיכתו לאקסטרוד בלחיצה אחת - סופר שימושי). מתוך נסיון של השעתיים הראשונות ילד בן 12 (שיש לו אמנם נסיון של כמה שנים בtinkercad אבל שיטת בניית המודלים שונה לחלוטין) הצליח לבנות לאחר הדרכה / הדגמה של רבע שעה חלקים מאוד מסובכים, כולל לעשות SHELL וחיזוקי פינות לצורך הדפסה בתלת מימד.

בקיצור.. זה בהחלט העתיד. ואני בהחלט בהתלבטות לא קלה אם על דיסק המערכת החדש להתקין ווינדוס7 וסולידוורקס 2010 או 2014 או מה שאני אצליח להשיג, או ווינדוס 10 כלומר אי אפשר להתקין סולידוורקס כלומר אני אשתמש מעתה והלאה בבית ב ONSHAPE. דרך חזרה לא תהיה לפחות כמה שנים, כשיהיו גרסאות סולידוורקס שעובדות על ווינדוס10 ואפשר להשיג בזול לשימוש ביתי.
כאמור, המינוס העיקרי הוא חסרונו של sheetmetal - ואני משתמש הרבה בחלקים מפח. החברה הודיעה שהם מתכננים להוציא כלי sheeetmetal אבל לא אומרים מתי, ואני דווקא מעריך את העובדה שהם כנראה רוצים שזה יהיה בדוק במאה אחוז לפני שמוציאים לשוק.

לקפוץ למים?? לזרוק את הכלים העתיקים, את אזור הנוחות שלי, לפח - וללכת בלי להסתכל אחור עם העתיד?

ואגב תמחור של התוכנות ה"מסורתיות" - גם אוטודסק החליטו להיות חזירים, ומהיום אי אפשר לקנות רשיון, רק ליסינג... ל3 שנים מקסימום ואז חייבים לשלם עוד כמה אלפי דולרים כופר כדי שהתוכנה שכבר שילמת עליה עשרות אלפי שקלים תמשיך לעבוד... למדו מדאסו להיות חזירים, אין מה לומר.

אסף.

asafk
08-02-17, 08:02
עדכון חשוב מ onshape - הכריזו היום על עלי sheetmetal חדש. צריך להתנסות.
נראה לי שאני עובר לonshape. מכין את המגבת ומוכן לקפוץ למים...

אסף.

lizard
08-02-17, 08:29
יש להם גם מדריכים לא רעים בכלל. צריך לקרוא את הרשיון ביסודיות. אני זוכר משהו על זה שאם משתפים פרוייקטים עם הקהילה שלהם אז זה לא עולה במקום. יש עד 10 פרוייקטים פרטיים אבל לא ברור כמה אלמנטים בפרוייקט אחד. הכוונה כמובן לגרסה החינמית.

asafk
08-02-17, 18:55
הפרוייקטים הפרטיים כבר לא ברשיון החינמי.

אסף.

- - - Updated - - -

אני מאתגר את אנשי המחשבים ביניכם למצוא תוסף לvbulletin שמאפשר להטמיע מודלי onshape כמו שיש הטמעת סרטונים למשל.

אסף.

lizard
08-02-17, 19:02
אז כל מי שרוצה רשיון חינמי חייב לשתף?

asafk
08-02-17, 20:50
כן.

אם יש לך סודות או שאתה פוחד להתפדח - צריך לשלם.

אסף.

lizard
08-02-17, 23:41
אני צריך להכנס שוב לתוכנה ולראות, בטח יש שם פרוייקטים מעניינים

גיא
09-02-17, 07:09
[QUOTE=asafk;7וצ'ר הזה
חוץ מזה השימוש מאוד נוח, יש פיצ'רים מועילים מאוד (כמו סימון של משטח והפיכתו לאקסטרוד בלחיצה אחת - סופר שימושי). מתוך נסיון של השעתיים הראשונות ילד בן 12 (שיש לו אמנם נסיון של כמה שנים בtinkercad אבל שיטת בניית המודלים שונה לחלוטין) הצליח לבנות לאחר הדרכה / הדגמה של רבע שעה חלקים מאוד מסובכים, כולל לעשות SHELL וחיזוקי פינות לצורך הדפסה בתלת מימד.

אסף.[/QUOTE]

איפה אפשר לקבל הדגמה של רבע שעה גם ?

אני טירון גמור במידול ושימוש בתכנות קאד

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

asafk
09-02-17, 07:35
יש להם המון סרטוני הדרכה.

הילד במקרה הזה קיבל ממני את ההדגמה...

אסף.

גיא
09-02-17, 07:51
יש להם המון סרטוני הדרכה.

הילד במקרה הזה קיבל ממני את ההדגמה...

אסף.
כן .. לזה כיוונתי ;)

איך שמים קוביות ליד משולשים בטינקרקאד הבנתי .. דברים כמו איפה צריך תמיכה ולמה .. זה לא מסבירים בסירטונים ..

לאחרונה התחדשתי במדפסת תלת מימד .. ועכשיו מנסה כוחי בתכנון וייצור תושבת לבאופנג לדאסטר ... לא הכי מצליח לי ..

asafk
09-02-17, 07:54
את הסודות של הדפסה בתלת מימד לומדים אצלנו בבית ספר מכיתה ג או ד אז לזה לא אני אחראי... בכלל תוכנת תיבמ היא רק כלי ולא מחליפה את הצורך לדעת לתכנן..

אסף.

גיא
09-02-17, 08:10
את הסודות של הדפסה בתלת מימד לומדים אצלנו בבית ספר מכיתה ג או ד אז לזה לא אני אחראי... בכלל תוכנת תיבמ היא רק כלי ולא מחליפה את הצורך לדעת לתכנן..

אסף.
את כיתה ג' סיימתי לפני כל כך הרבה שנים ....

shachar
09-02-17, 18:39
התוכנות סליסר כמו cora אמורות להוסיף תמיכות למודל.

בדרך כלל לא מתכננים את התמיכות עם המודל, למרות שזה אפשרי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

shachar
09-02-17, 18:41
כן .. לזה כיוונתי ;)

לאחרונה התחדשתי במדפסת תלת מימד .. ועכשיו מנסה כוחי בתכנון וייצור תושבת לבאופנג לדאסטר ... לא הכי מצליח לי ..

תתחיל עם הדפסות שהורדת מ https://www.thingiverse.com
תלמד איך המדפסת מתנהגת ומה ההגדרות הנדרשות. טמפ מהירות עובי ועוד.

גיא
09-02-17, 18:53
תתחיל עם הדפסות שהורדת מ https://www.thingiverse.com
תלמד איך המדפסת מתנהגת ומה ההגדרות הנדרשות. טמפ מהירות עובי ועוד.

תודה .. אני אחרי זה כבר.
משחק עם בלנדר.

גיא
12-02-17, 10:38
התוכנות סליסר כמו cora אמורות להוסיף תמיכות למודל.

בדרך כלל לא מתכננים את התמיכות עם המודל, למרות שזה אפשרי.

רגע ..
כשאתם אומרים "תמיכות למודל" הכוונה לחלקים שבזמן ההדפסה נמצאים ב"אויר" ? ..
אם כן .. אז אני באמת לא אמור להוסיף אותם, הסלייסר מוסיף לבד.

shachar
12-02-17, 10:43
אכן כך,
ישנם כל מני הגדרות לתמיכה אבל בעיקרון התוכנת הדפסה מבצעת זאת.
יש חלקים "באויר" שהמדפסת יכולה להתמודד איתם למשל שיפוע לא משמעותי.
מה שנותר לך אחרי ההדפסה לנקות אותן.
יש גם הגדרה של "שוליים" כדי שהחלק ידבק יותר טוב למיטה.
בחלקים "מלאים" אתה יכול לבחור את צפיפות החלק הפנימי שהינו סוג של תמיכה.

כל אלו תפקידי הסליסייר.

גיא
12-02-17, 10:46
אכן כך,
ישנם כל מני הגדרות לתמיכה אבל בעיקרון התוכנת הדפסה מבצעת זאת.
מה שנותר לך אחרי ההדפסה לנקות אותן.
יש גם הגדרה של "שוליים" כדי שהחלק ידבק יותר טוב למיטה.
בחלקים "מלאים" אתה יכול לבחור את צפיפות החלק הפנימי שהינו סוג של תמיכה.

כל אלו תפקידי הסליסייר.

כן את זה אני מכיר :)

חשבתי שב"חיזוקים" מדובר על חיזוקים מכניים לחלק המודפס עצמו .. שלא ישבר או יהיה חלש מכנית.
יצא לי כבר להדפיס דברים שלא עמדו בעומס ונשברו .. אז אני מחפש עכשיו להבין איך מחזקים שלא יהיה over kill , כי פה המשמעות היא גם זמן הדפסה ארוך יותר שלא חייבים .. וגם חומר נוסף שזה בזבוז ..

shachar
12-02-17, 10:49
זו כבר הנדסה...

כמובן שחלק שאמור להיות חזק יותר אתה אמור להספיס בצפיפות גבוהה.
ואם יש פרט ספציפי אתה יכול לשלוט בעובי הדופן שלו כך שךמרות צפיפות שאינה 100 אחוז הוא יודפס מלא

גיא
12-02-17, 10:56
זו כבר הנדסה...

Yap !

גיא
05-03-17, 22:18
עוד תכנה שמצאתי ומאד מתחבר אליה ...
אינטואיטיבית ופשוטה מאד להבנה.

http://solvespace.com/examples.pl

עד עכשיו הכי מוצאת חן בעיני.

וכמובן חינמית.

asafk
20-05-17, 21:50
https://cad.onshape.com/documents/738b1626db192d534563ecd8/w/0662efad20f49ed0a0d46144/e/0d337deb4c16321eabc066eb

https://cad.onshape.com/documents/59a99395f55bd8dbe35c57b2/w/6d7fa48e415636be34f36a50/e/e88fed68227528b9315b7b8a

אני מתאמן בינתיים, עושה לעצמי כל מיני תרגילים בבניית גופים ונהיה לא רע ב ONSHAPE. חייב לומר שעדיין בחלקים מורכבים לוקח לי יותר מכפול הזמן מאשר לוקח לי בסוליד - הרגלים כנראה, אבל אני משתפר במהירות.
שני החלקים שקישרתי אליהם, עשיתי אותם גם כדי לראות איך הכי טוב לייצא ל STL, ובגודל הזה כך מתברר ה COARSE לא מספיק טוב, חייבים שהייצוא יהיה באיכות גבוהה.

בכל מקרה בסוף זה מה שיצא:

114894

אסף.

kd2
29-07-18, 00:54
מקפיץ וממשיך את הדיון -

כמה שאלות למתחיל גמור בתחום.

1. האם הבנתי נכון והקאצ' הנוכחי במסלול החינמי הוא שחייב לשתף הכל... אבל כן ניתן לייצא קבצים בפורמטים הנדרשים כדי לייצר חלק ?

2. שיחקתי בתוכנה, יצרתי חלק (כבר מודל של מכונה שלמה האמת).
באיזה פורמט אני מוציא אותו כך שאוכל לדבר בשפה משותפת עם מפעל חיתוך בלייזר/CNC ?

3. האם מישהו עובד עם התוכנה באופן מסחרי ?
יכול להמליץ על מסלול מסויים בתשלום ?
יש לנו כוונה לקנות אותה בעתיד אם הפיצ'רים בתשלום הם שידרוג אמיתי.

תודה

asafpeleg
29-07-18, 06:17
לגבי מפעל חיתוך ובעיקר CNC:
הם יבקשו ממך בפורמט שהם יכולים לפתוח עם התוכנות שלהם, ואז זה לרוב קובץ_XT
או STEP. עסק של CNC יבקש ממך בנוסף גם PDF כדי לראות בצורה קלה יותר הבדלים בין קדחים להברגות, למשל.
אני לא משתמש ב onshape אבל קבצי סימטרון נפתחים יפה בסולידוורקס ולהיפך בפורמטים שהזכרתי ושתיהן נפוצות מאוד בתחום ה cnc.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

lizard
29-07-18, 06:28
אני עובד איתה. ממדל כל מיני פחים וחיתוכים ללייזר. אני עובד עם אייל עובדיה בפתח תקווה והם רוצים קבצי SLDR וSKDPT כלומר, קבצי סוליד. יש אפשרות לייצא את החלק/פרוייקט בקבצי סוליד ובדרך כלל זה עובד בלי בעיה. אפשר גם ליצא קבצי DXF, STEP וכדומה.
מה שכן, צריך לבדוק את הקבצי DXF אחרי ייצוא כי לפעמים יש עם זה תקלות, למשל קווים עגולים נשברים לרצף קווים ישרים. יש לזה פתרון (אתה קודם צריך לעשות DRAW ולייצא ממנו ולא ישירות מהחלק).

בקשר לתשלום, כרגע יש רק מסלול אחד של 100+ דולר בחודש. אני מחכה לראות אם יהיה אפשרי לשלם פר פרוייקט.
אני רושם את כל הדברים בעברית ככה שהסיכוי שמישהו מחו"ל יחפש או יבין מה שהוא קורא נמוך. חוץ מזה לא ממש אכפת לי אם מישהו יעתיק את המשרביות או כל מיני דברים שאני עושה, אני מאמין בשיתוף מידע. מראש מידע סודי או קינייני לא יעלה לענן משותף.

kd2
01-08-18, 11:30
ביקשתי תקופת trial והם חזרו אלי בטלפון מארה"ב, שאלו על השימוש, גודל החברה וכו... ונתנו את הPRO ל3 חודשים.
השיקול שלהם מתבסס על העבודות שכבר עשית בתוכנה, הם רואים הכל כולל סטטיסטיקות (כמה זמן אתה עובד על כל חלק, באיזה פונקציות אתה משתמש הכי הרבה וכו...).
על הדרך אם אתה מעוניין הם מצמידים לך מדריך שלהם (אנושי) שעושה לך כמה שיעורים פרטיים על גבי הרשת.

בקיצור הם דואגים יפה יפה שתתמכר לתוכנה שלהם ולא יהיה לך רצון ללכת למקום אחר (וכל הכבוד להם...).

lizard
01-08-18, 13:07
הם מתחרים בשוק יחסית מלא עם חברות ומוניאין מבוסס ורציני, בסופו של דבר לפעמים התוספות האלו הן מה שקובעות. מה גם שרוב הסיכויים שאתה תהיה לקוח מתמיד כי לעבור ממערכת למערכת זה לא קל.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

תמיר333333
03-10-18, 10:11
שלום לכולם
התקנתי את ONSHAPE, בעיקר בטלפון זה מלהיב, להצגת מודלים באנדרואיד.

מעבר לזה, זה דרך נוספת לחברת האם לעשות כסף ולהתפתח. מפחדים להישאר מאחור, ובצדק כנראה. הרעיון מעולה, הכל בענן וכו, אבל תכלס, למשתמשים שרוצים להתמיד ולהשתכלל בתיבם זו לא הדרך המהירה לדעתי וגם לא הזולה. זה מעולה כדי ללמוד בחינם, וכדי לשתף מודלים ברשת, אבל לעבודת תכנון רצינית זה לא שם עדיין וכנראה גם לא יהיה בקרוב.

התכנון שם עם אייקונים קטנים ולא מפותחים, חסרות אין סוף תכונות שמקלות מאוד (למשל בסולידוורקס) להתמודד עם מצבים שהם קצת יותר מטריוויאלים. שלא להתחיל לדבר בכלל על הרכבות ומייטים, שזו התועלת העיקרית לדעתי בתעשייה שחוויתי.

בהצלחה

yvesdelathouwer
05-10-18, 02:00
שלום לכולם
התקנתי את ONSHAPE, בעיקר בטלפון זה מלהיב, להצגת מודלים באנדרואיד.

מעבר לזה, זה דרך נוספת לחברת האם לעשות כסף ולהתפתח. מפחדים להישאר מאחור, ובצדק כנראה. הרעיון מעולה, הכל בענן וכו, אבל תכלס, למשתמשים שרוצים להתמיד ולהשתכלל בתיבם זו לא הדרך המהירה לדעתי וגם לא הזולה. זה מעולה כדי ללמוד בחינם, וכדי לשתף מודלים ברשת, אבל לעבודת תכנון רצינית זה לא שם עדיין וכנראה גם לא יהיה בקרוב.

התכנון שם עם אייקונים קטנים ולא מפותחים, חסרות אין סוף תכונות שמקלות מאוד (למשל בסולידוורקס) להתמודד עם מצבים שהם קצת יותר מטריוויאלים. שלא להתחיל לדבר בכלל על הרכבות ומייטים, שזו התועלת העיקרית לדעתי בתעשייה שחוויתי.

בהצלחה

אני משתמש ב-Draftsight כבר שנים שהינו גם תוכנה חינם מחברת Dassault. אינני מכיר תוכנה ONSHAPE אבל אני מרוצה מהגרסה Draftsight החינמי. מספיק לשימושים שלי. פה תמצאו האתר של החברה הצרפתית https://www.3ds.com/products-services/draftsight-cad-software/

kd2
08-11-18, 16:46
מקפיץ,

כדי לשפר הדיון ולשם ההשוואה....
מה מחירן של התוכנות האחרות? סולידוורקס, אוטוקאד וכדומה...

נמרוד
08-11-18, 16:55
5,000$ לרשיון. סולידוורקס.

asafk
08-11-18, 17:14
יותר לכיוון 6000 לא כולל תחזוקה (אי אפשר להזמין בלי) לגרסת בסיס.

אבל עכשיו יש מבצע סוף שנה.

אסף.

kd2
08-11-18, 18:18
לכמה זמן הרישיון ?

נמרוד
08-11-18, 18:42
לתמיד.

אבל אם אתה לא משמר רצף של חוזי אחזקה (1500$ לשנה) אתה לא יכול לשדרג או לקבל תמיכה.

מעשית, אין סיבה לשדרג.

אתה מחפש תוכנה אני מבין לא לצורך פרטי/תחביב? זה עבור מקום העבודה? מפעל? מה השתמשתם עד היום? ומה תפקידך בכוח?

asafk
08-11-18, 19:03
לשדרג.... אם אתה רוצה גרסה חדשה ממילא צריך לקנות אותה במחיר מלא.

אסף.

נמרוד
08-11-18, 19:16
לשדרג.... אם אתה רוצה גרסה חדשה ממילא צריך לקנות אותה במחיר מלא.

אסף.לא נכון אם שמרת רצף של חוזי אחזקה שנתיים. אם מדובר על רשיון-שניים ללא דרישות נוספות, וללא צפי גדילה, חוזי האחזקה הם גזל. אם יש תוכנית לגדול, להוסיף רשיונות צפים, PDM וכולי, אז צריך להושיט את הלחי השנייה ולשלם לסולידוורקס.

לעסק שמחפש תוכנת תיב"מ בפעם הראשונה, אני ממליץ בחום לא להכנס לחתונה עם סולידוורקס, אלא ל"נישואים פתוחים" וזולים הרבה יותר עם onshape.

lizard
08-11-18, 19:37
יש גם את FUSION360 או משהו כזה של אוטודסק כמדומני.
יש עוד כל מיני אבל אישית אם הייתי צריך לרכוש תוכנה, כנראה ONSHAPE. אלא אם מדובר על מוצרים רגישים.

kd2
09-11-18, 13:49
אתה מחפש תוכנה אני מבין לא לצורך פרטי/תחביב? זה עבור מקום העבודה? מפעל? מה השתמשתם עד היום? ומה תפקידך בכוח?

זה עבור מקום עבודה, מפעל מזון בתחום האוכל המוכן.
אני מנהל שם כמה תחומים ובעיקרם הצד הטכני.
בגלל ענייני מחיר מול גמישות מול הבנה של התהליכים שאנחנו עושים והדרישות המיוחדות שלנו - התחלנו לפתח לעצמנו את המכונות, לצד כל מיני פתרונות פיקוד ובקרה, ויש כבר דברים שעובדים יפה מאוד יום יום.
2 אנשים עובדים בתוכנה וזה לא צפוי לגדול.
קנינו את Onshape לשנה, על בסיס הדיונים וההמלצות פה, לא היה לנו רקע בתחום ואנחנו סה"כ מרוצים,
קצב העבודה טוב והמדריכים מצליחים לגשר על חוסר הרקע שלנו.

אז למה שאלתי על סוליוורקס ?
בממשק עם יצרנים ומהנדסים ראינו כל מיני דברים בסולידוורקס שעניינו אותנו, ורציתי להבין באיזה סד"ג של פערי מחירים מדובר.
מהדיון פה עוד לא הצלחתי להבין לגמרי את העסקה עם סולידוורקס .

אם הבנתי נכון :
משלמים 5000-6000$ פעם אחת, ואז 1500$ כל שנה אם רוצים להמשיך לקבל עדכונים וגרסאות חדשות.
או - ללא התשלום השנתי ואז כשהתוכנה עוברת עידכון גדול אתה לא מקבל אותו.
אם תרצה את העידכון בעתיד תצטרך שוב לשלם על רישיון חדש.

הבנתי נכון ?

תודה על הייעוץ

lizard
09-11-18, 14:37
לדעתי 1500$ זה לא לגרסה חדשה אלא לעדכון גרסה/תוכנה. גרסה חדשה=מחיר מלא מחדש. אבל לא הבנתי את הרעיון של הרצף חוזים אז אולי אני טועה.

נמרוד
09-11-18, 15:14
זה עבור מקום עבודה, מפעל מזון בתחום האוכל המוכן.
אני מנהל שם כמה תחומים ובעיקרם הצד הטכני.
בגלל ענייני מחיר מול גמישות מול הבנה של התהליכים שאנחנו עושים והדרישות המיוחדות שלנו - התחלנו לפתח לעצמנו את המכונות, לצד כל מיני פתרונות פיקוד ובקרה, ויש כבר דברים שעובדים יפה מאוד יום יום.
2 אנשים עובדים בתוכנה וזה לא צפוי לגדול.
קנינו את Onshape לשנה, על בסיס הדיונים וההמלצות פה, לא היה לנו רקע בתחום ואנחנו סה"כ מרוצים,
קצב העבודה טוב והמדריכים מצליחים לגשר על חוסר הרקע שלנו.

אז למה שאלתי על סוליוורקס ?
בממשק עם יצרנים ומהנדסים ראינו כל מיני דברים בסולידוורקס שעניינו אותנו, ורציתי להבין באיזה סד"ג של פערי מחירים מדובר.
מהדיון פה עוד לא הצלחתי להבין לגמרי את העסקה עם סולידוורקס .

אם הבנתי נכון :
משלמים 5000-6000$ פעם אחת, ואז 1500$ כל שנה אם רוצים להמשיך לקבל עדכונים וגרסאות חדשות.
או - ללא התשלום השנתי ואז כשהתוכנה עוברת עידכון גדול אתה לא מקבל אותו.
אם תרצה את העידכון בעתיד תצטרך שוב לשלם על רישיון חדש.

הבנתי נכון ?

תודה על הייעוץ

הבנת נכון, בגדול.

אני חוזר שוב - עשיתם נכון שהתחלתם עם אונשייפ. אם אין סיבה ממש טובה, אל תעברו לסולידוורקס.

de fox
09-11-18, 20:06
נמרוד, האם onshape לא מהווה מגבלה בכל הקשור במעבר מתכנון לייצור? כלומר האם נותן מענה להנפקת שרטוטים, תכנון בסביבת sheet metal ו-weldmentd assembly, פורמטים שונים של קבצים- dxf/stl וכדומה?
לא מכיר את onshape לכן שואל

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
09-11-18, 22:36
כל אלה - כן וכן וכן. הsheetmetal היה מה שחיכיתי לו וכשהגיע עברתי לonshape.
תסתכל על ההשקעות שלהם ותראה שבהרכבות שיטת העבודה שונה ואפילו נוחה יותר.
המגבלות האמיתיות הן בהרכבות גדולות, בריבוי מערכות צירים, ובעוד פיצ'רים שהמתכנן הממוצע לא יודע שקיימים בסולידוורקס.

אסף.

-->