PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא לאטימה של הברגות בצנרת שמן גיר

hadtomer
27-06-16, 14:01
אהלן.

שאלה לי אליכם: לאחרונה, עקב איזה רה אורגניזציה של תא המנוע נאלצתי גם לקנות גם מצנן שמן גיר.
זה המצנן:
http://www.ebay.com/itm/191828610551?_trksid=p2057872.m2749.l264 9&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

המצנן כמובן הגיע והכל טוב. אלא שהוא מגיע ללא החיבורים לצנרת שמן. כפי שניתן לראות - יש שם רק הברגות ללא החיבור עצמו.

סבבה - לא ביג דיל -נסעתי ל"טכנו צינור" ורכשתי לי שתי הברגות (אני לא יודע איך קוראים להן, למרבה הבושה) - שהן בערך משהו כזה (כמובן בערך, זה לא הפריט המדויק, הכוונה היא לימני מבין השניים)

http://www.transmissioncoolers.us/Merchant2/graphics/00000001/13030.jpg

ומתלבשות בדיוק על צמד היציאות של הקולר- ומאפשרות הלבשה של צנרת הגומי לגיר.

עד כאן הכל סבבה- הכל הורכב- הכל התיישב וכיו"ב-

אך כאן מתחילה הבעיה:

ברגע שהרכב נוסע זמן רב והשמן נהיה חם ודליל, יש נזילה קטנה שיוצאת מההברגה. (כמובן הכל מהודק וכו). כי כנראה שההברגה הזו לא ממש מושלמת ומן הסתם, יש רווחים מיקרוסקופיים.

שאלתי היא - האם קיימת דרך לבטל את הנזילה הזאת? האם יש חומר עמיד בחום שניתן למרוח אולי על ההברגה, שלא ילך קאפוט במגע עם שמן הגיר הרותח?? (כפי שעל הברגה של צנרת מים שמים טפלון לבן).

אשמח לקבל עצה. תבורכו.

נמרוד
27-06-16, 14:07
כן. טפלון לבן.

hadtomer
27-06-16, 14:08
כן. טפלון לבן.
טפלון יהיה עמיד בטמפ של שמן גיר?

נמרוד
27-06-16, 14:10
וברצינות... כן, טפלון לבן יעזור ולא צריכה להיות לו בעייה עם השמן או הטמפרטורה.

אבל ההברגה הזאת לפי הלינק מאיביי היא AN זכר, עם סיומת קונית, בעקרון זה מתחבר לנקבה והאטימה היא מתכת על מתכת, כמו בצנרת ברקס. כלומר, אם הידקת חזק מספיק, והשתמשת במחבר נקבה הנכון, זה אמור לאטום ללא שום תוספת. אני מניח שלחזק עוד קצת ניסית?

hadtomer
27-06-16, 14:12
אני מעדיף שלא, לא רוצה סתם לדפוק את ההברגות

- - - Updated - - -

ווהשתמשת במחבר נקבה הנכון,
צודק- אכן המחבר הנכון - הבעיה היא שזה נוזל מההברגה עצמה (לדעתי)

rob
27-06-16, 14:24
בהברגת AN (army navy) יש אפשרות למרוח טפלון נוזלי על הקונוס לאטימה טובה יותר.
נזילה מההברגה היא נזילה מהקונוס שמחלחל ונראה כאילו יוצא מההברגה - טפלון על ההברגה הוא לא הפיתרון.

hadtomer
27-06-16, 15:52
נזילה מההברגה היא נזילה מהקונוס שמחלחל ונראה כאילו יוצא מההברגה - טפלון על ההברגה הוא לא הפיתרון.
מעולה, תודה על הסיוע

hadtomer
28-06-16, 07:54
אם כך, מה הפתרון?

asafk
28-06-16, 08:05
בטפלון תשתמשו בצנרת מים של השרותים בבית. לא ברכב.
החיסרון העיקרי של טפלון הוא שהוא גרוע מאוד ברעידות ויגרום לפתיחת ההברגה עם הזמן. החיסרון המשני שלו הוא שהוא מתמצק בנוזל הממסרת וגורם נזקים.
לאטימת מחברי צנרת יש חומרים ייעודיים כמו לוקטייט 511 או 567 (לצנרת נירוסטה), או לוקטייט רגיל של הברגות מהצמיגים יותר כמו 225 או 245.
כל אלו הם חומרים אנארוביים שלא מתמצקים בנוזל, אוטמים את ההברגה וגם מונעים שיחרור לא רצוי שלה.

אסף.

hadtomer
01-07-16, 07:20
כרגיל - אסף מציל את המצב.

היום עברתי אצל כמה חנויות בתל אביב ובמפתיע לא היה להם את הלוקטייט. יש למישהו מושג אם יש חנות שמחזיקה?

asafk
01-07-16, 08:48
פעם אחרונה קניתי בל.כ

אסף.

kd2
01-07-16, 19:14
אין לי ניסיון ממש ספציפי עם המחבר הזה, אבל העיקרון שלו הוא כמו כל מחברי הFLARE שיש, אז -

1. אלו מחברים שמטבעם דורשים חיזוק מכובד + בכדי לאטום, אבל מבין אותך שאתה לא רוצה לשבור... נסה עם קונטרה להגיע לפשרה כלשהי.

2. כל גרגיר חול וכו...שישב על השפה של המחבר מפריע למחבר כזה לאטום, לכן לפעמים שיחרור, ניקוי, משחק וחיזוק מחדש פותרים את הבעיה.
באותה הזדמנות תבדוק שהשפה בשני החלקים תקינה ואתה לא משתמש פה מראש במחבר דפוק.
אם במקרה המחבר על הרדיאטור עצמו דפוק קצת ולא ניתן להחליפו, אז אולי ניתן להשיג בחנות הצנרת מחבר עם אטם עזר שיצליח להתגבר על הבעיה
,תוכל לראות איך אטם כזה נראה בצנרת של סעפת למיזוג, שם אתה מצליח לאטם מאות PSIים בחום גבוה בהידוק ביד בלבד... מחברים כאלו מקלים
משמעותית על החיים.

3. על אף ההסתייגויות של חלק מהחברים, לפעמים מחברים כאלו, אמא שלהם ז!ונה, ואין מה לעשות חוץ מלשים טפלון על ההברגה ולעקוף את הבעיה.
עשיתי את זה מספר פעמים בצנרות גז ומים שהחלפת המחבר הייתה כאב ראש גדול מידי בשביל להיות הצדיק הגדול ביותר בעולם.
כולם עובדים עד היום,ראה סעיף הבא.

4. כדי לשפר את סיכויי ההצלחה - יש סרט טפלון עבה (וסרטים של חומרים אחרים דומים) וגם מיוחד לטמפ' גבוהה, משתמשים בו במערכות קיטור, היתרון
שלו הוא שמעבר לאיטום הוא גם בדר"כ מאפשר לך להדק פחות בשביל לקבל אטימה ואף לפעמים לחזור רבע סיבוב אחורה ללא איבוד האטימה אם
הברגת יותר מידי.
תשאל בחנות הצנרת, ואם אין, אז בט. ברקה או בצבי בלאס (אני לא זוכר את שם המותג, אבדוק בעבודה).

5. יאללה שים לו 10 קילו פשתן, נראה אותו נוזל אחרי זה :-)

asafk
01-07-16, 21:19
רק שזה לא flare אלא הברגה ישרה עם אטימה על קונוס.

אסף.

ishc
01-07-16, 21:30
כרגיל - אסף מציל את המצב.

היום עברתי אצל כמה חנויות בתל אביב ובמפתיע לא היה להם את הלוקטייט. יש למישהו מושג אם יש חנות שמחזיקה?

יש מצב שיש לי בעבודה, תוכל להשתמש ולהחזיר. שלח לי הודעה בראשון ואבדוק לך. טלפון בחתימה.

איציק - 4X6ZH
02-07-16, 08:09
למה אתה לא משתמש בפישטן של אינסטלטורים ?!!

במקום כל הקישורים לתמונות תצלם את הרדיאטור עצמו בנקודת החיבור ( ללא החיבור )
ואת החיבור שנתנו לך בטכנו צינור ( כשהוא לא מחובר לרדיאטור ) והאום שנמצא עליו מופשל
שניתן יהיה לראות איזה סוג חיבור יש לכל אחד מהם

את הרדיאטור אתה מביא ממקור א
את המתאם לצינור אתה מביא ממקור ב
ואת הפתרון לבעיה אתה עושה בהתכתבות

יש הרבה יותר מתקן אחד לצנרת שאתה משתמש
וזה שההברגה התלבשה לך ממש לא אומר שהמתאם לצינור מתאים לרדיאטור

איציק

kd2
02-07-16, 23:23
רק שזה לא flare אלא הברגה ישרה עם אטימה על קונוס.

אסף.

אם כך מהו חיבור flare ?

AN fittings are a flare fitting, using 37° flared tubing to form a metal-metal seal. They are similar to other 37° flared fittings, such as JIC, which is their industrial variant.

asafk
03-07-16, 00:50
הפשלה של צינור רך, כמו שיש בבלמים או בצנרת גז:
https://youtu.be/JzyHSOKXE24

במקרה של תומר, התמונה היא של מחבר עם קונוס, ויש עוד כמה וכמה סוגים שונים לחיבורי צנרת. למשל החיבור שהוא העלה משמש גם בחיבורי AN וגם בחיבורי אינצ'יים ישרים, רק כל אחד לתקן אחר של צנרת גם אם ההברגה והקונוס זהים.

אסף.

kd2
03-07-16, 13:21
זה בדיוק אותו הסיפור משום שבשתי האופציות טכניקת האטימה זהה, מתכת על מתכת עם שפה משופעת ב37/45 מעלות (תלוי בתקן).
פעם זה צינור רך שנסגר עם אום ייעודי על מחבר עם קונוס, ופעם זה מחבר יעודי כזה שבצד השני שלו יש בדיוק אותו הדבר = שפה משופעת נגדית בזווית המתאימה.

מה אתה חושב שקורה בתחתית החלק שפותח השירשור קנה ?
FLARE דומה לזה שנעשה במכשיר RIGID כמו בסירטון.

asafk
03-07-16, 14:20
לא כל קונוס הוא הפשלה. במחברי an יש מדרגה באלומיניום ועליה המחבר. בשיטות אחרות יש ״זית״ על הצינור. ויש הפשלה. שיטות שונות בתכלית והכי חשוב שחייבת להיות התאמה בשיטה בין שני החלקים.
צריך להיזהר מהרכבה של צינור מופשל למחבר שמיועד לניפל מסוג שונה.
ובאותה נשימה - צריך להיזהר גם באיך קוראים לחלקים כדי לא לגרום לטעויות, חשוב לקרוא לחלק בשמו, ולדייק.

אסף.

-->