PDA

צפייה בגרסה מלאה : אהלן.. קונה רכב ראשון בחיי..

elad.brown
07-07-16, 22:00
שלום רב!
אני עכשיו בחפש"ש..
החלטתי שבא לי לפתוח את החיים בכיף ולקנות סוזוקי ג'ימני.
התקציב שאני מוכן להשקיע הוא עד 28000 פחות או יותר.
רציתי לשאול אם אקנה רכב שנת 2003 פחות או יותר במחיר הזה,
אני עלול למצוא ג'יפים סבבה שלא יגררו הרבה טיפולים?
אני מפחד לקנות רכב, ומעבר לדלק שאצטרך לשלם אמצא עצמי כל היום במוסכים
שורף את כספי..
אשמח לשמוע סיבות אולי למה כן/ לא לקנות...
שאלה אחרונה- מה העדיפות של אוטומט, ומה העדיפות של ידני?
תודה!

ש01
07-07-16, 23:58
לגבי הג'ימיני - בטוח שיש פה מי שמכיר יותר טוב ממני (סמוראי וסופה אני יכול לסייע).
לגבי העברית - אתה עלול למצוא נבלה שתשאב ממך את כל הקופה המדולדלת או עשוי למצוא רכב סבבה.
לגבי הגיר:
אוטומט - יותר נוח בפקקים, מרגיש יותר חלש (פחות זריז, תגובה איטית), אוכל יותר דלק, שליטה פחות טובה בשטח. לעצלנים (וסליחה חובבי האוטומט).
ידני - מחייב יותר עבודה בשטח ובפקקים, יותר זריז, פחות דלק, קלאץ' עולה פחות מגיר אוטומט.
אההה, וחלק מהצעירים בימנו עושים רישיון על אוטומט בלבד. איזה רישיון יש לך? ולחברה (אם אין חברה, אולי זו הדרך למנוע מהמיועדת לנהוג...)

nir.samo
08-07-16, 00:57
אני יכול לתת לך עצה כללית - אל תיקח את האוטו הראשון שאתה רואה וגם לא את השני.

gruyon
08-07-16, 16:05
נסגרת על ג׳ימיני שזה כבר טוב.
עד שנת 2005 אם אני לא טועה הגיר האוטומטי נחשב בעייתי. ידני זה לא משנה כל כך חוץ משיש את המנוע CVT אבל לא כזה משמעותי.
יש בראשון את מורי שנחשב הגורו של ה-ג׳ימיני וסמוראים. אתה יכול לפנות אליו למרות אולי אפילו הוא מכיר מישהו שמוכר.

zerez
08-07-16, 18:47
אם ידני מתאים לך ואתה מוצא אחד אז לך על זה בלי לחשוב פעמיים.
הגיר האוטומט בג׳ימני אוהב להפתיע ומעבר לזה שהשיפוץ הוא לא זול הוא גם לא תמיד מצליח.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Tzvika-Pick
08-07-16, 23:10
שלום רב!
אני עכשיו בחפש"ש..
החלטתי שבא לי לפתוח את החיים בכיף ולקנות סוזוקי ג'ימני.
התקציב שאני מוכן להשקיע הוא עד 28000 פחות או יותר.
רציתי לשאול אם אקנה רכב שנת 2003 פחות או יותר במחיר הזה,
אני עלול למצוא ג'יפים סבבה שלא יגררו הרבה טיפולים?
אני מפחד לקנות רכב, ומעבר לדלק שאצטרך לשלם אמצא עצמי כל היום במוסכים
שורף את כספי..
אשמח לשמוע סיבות אולי למה כן/ לא לקנות...
שאלה אחרונה- מה העדיפות של אוטומט, ומה העדיפות של ידני?
תודה!
יש לי סוזוקי ג׳ימני מודל 2003 כמו שאתה חושב לקנות. בממוצע בשנתיים האחרונות אני מבלה פעם בארבעה חודשים במוסך. זה כולל פעמיים טיפול שנתי שגרתי, גם זה יום במוסך.
כמובן שאתה עלול ליפול על רכב שיחייב אותך לכניסות תדירות יותר למוסך ובאותה מידה אתה יכול לחפש רכב קצת יותר שמור משלי שייכנס פחות פעמים למוסך. אגב, ממתי תדירות כניסה למוסך זה מדד שאומר משהו? אני מעדיף להיכנס פעם בחודש למוסך לתיקון קטן של 250₪ ולא ליפול פעם בשנה על תיקון של 3000₪.

בסך הכל הג׳ימני זה רכב די אמין, אולי חוץ מהגיר ועוד כמה מחלות קטנות. תתחיל לראות רכבים, תרגיש את השוק, אל תמהר ותתייעץ בפורום לפני צעדים משמעותיים.

-->