PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכונית המירוץ TAU-RD, גרסת 2016

asafk
08-07-16, 16:09
ובכן... צילומי ריגול בלעדיים - המכונית די מוכנה. באופן מעודד מאוד יש אמנם הרבה עבודה שנותרה, אבל הרוב זה דברים קטנים.
גם השנה יוצאת מתל אביב בשורה של תיכנון לא מקובל, והפעם זה מנוע טימקס.
למרבה המזל יש לטימקס שוק שיפורים גדול, חלקם מיועדים למשקלים גדולים ומומנט על חשבון הספק - עבור שני עבריינים מגודלים עם נשק אוטומטי, ככל הנראה.
השלדה רגילה למדי, המתלים מסורתיים אבל עשויים צינורות קרבון, והפרופורציות של הרכב שונות מהמקובל בגלל המנוע והמיקום המיוחד שלו...

אני מחזיק אצבעות, וכרגע יש כמה דברים קטנים שנראה לי שהם יצטרכו בהם עזרה - כמו מישהו עם וו גרירה ועגלה שיעזור לשנע את הרכב ודברים כאלו.

כמובן תודה גם ממני לנותני החסות הרבים, נפרט בנפרד.

אסף.

נמרוד
08-07-16, 16:30
מה משקל חטיבת הכח של הטימקס?

asafk
08-07-16, 16:36
כבדה מדי....

אסף.

talw
08-07-16, 17:36
כבדה מדי....

אסף.

כבדה מידי, אבל נמוכה מאוד...נהג קצר ורזה (בלי שפם) זו קומפנסציה טובה לא?
הדיפרנציאל, פתוח רגיל ?

lizard
08-07-16, 18:37
מה אורך הכלי ומה המשקל והרוחב?

asafk
08-07-16, 19:14
המנוע מעל 60 קילו אבל גם הדיפרנציאל הקל (לא פתוח... מוגבל החלקה בסגנון טורסן, ייעודי לfsae) לא מפצה על ההינע הסופי שהוא.עוד משקולת מסתובבת עשויה גלגלי שיניים.
שורה תחתונה המסות הסובבות כבדות מאוד אבל נמוכות מאוד - זה אמור לתרום ליציבות ולעבוד באנדורנס, יעזור למנוע שגם הוא עם הספק נמוך אבל הרבה מומנט- על חשבון מבחן המיאוץ שיהיה די גרוע כנראה.
במסלול הטכני יותר של צ׳כיה כל זה אמור להשתלם, במיוחד אם זוכרים שהתמסורת רציפה - כל הכוח כל הזמן.

משקל כולל לא מדוד במדוייק. האורך הכללי סביב 2.5 מטר.
תכף החברים בקבוצה ייכנסו עם נתונים יותר מדוייקים...

אסף.

lizard
08-07-16, 19:35
אם הכלי יכול להכנס לעגלה שרוחבה מטר וחצי ואורכה 2.5 מטר והוא שוקל עד סביבות 500 ק"ג אז אני יכול לעזור עם הובלות.

talw
08-07-16, 23:23
מעניין, אסף,איפה נמצא מרכז הכובד (כולל נהג) יחסית לגובה מרכז גלגל ולציר הגלגול ?

asafk
08-07-16, 23:39
ציר הגלגול מאוד נמוך והוא ״רוכב״ יחד עם הנהג ממש מעט מעל מרכז הכובד שנמצא בעצמו בסביבות מרכז הגלגלים. אין לי בשליפה מספרים מדוייקים בגלל התאמות של הרגע האחרון לפני הייצור, אבל הכל מאוד נמוך ומאוד מהודק.
עמית ייכנס כשיהיה לו אויר לנשום בין הכנת חלקים להרכבות סופיות וישמח לענות.
מיכה תודה המידע יעבור.

אסף.

opl
08-07-16, 23:56
הצורה של הפרונט מוכתבת? למה הריבוע המוזר הזה מקדימה?

asafk
09-07-16, 09:05
עליו מולבש פגוש סופג אנרגיה שהוא חלק מהדרישות.

אסף.

ד ו ר ו ן
09-07-16, 10:51
ובקריסה הוא לא נע לאחור ומשפד את הנהג?

asafk
20-07-16, 22:36
אוקיי... זה נוסע. ונוסע טוב. ממש טוב.
צמוד לקרקע בזכות האינרציה של המסות המסתובבות, בעיות מנוע שנפתרו בינתיים השאירו את הנהגים עם שעות נהיגה בודדות, אבל הכל נראה מכוייל וההערות הן ברמה של כיוונונים קטנים ואולי הקשחה קלה של העומס המוקדם על הקפיצים האחוריים לטובת טיפה יותר היגוי יתר בכניסה לסיבוב... אבל ממש בקטנה.

המפגרים לא חושבים שהם צריכים לעדכן יותר מדי או להעלות סרטונים, אבל אני אכריח אותם להעלות את הסרטון של הרדיוסים.

בכל מקרה, ממריאים להונגריה עוד כמה ימים, וחסרה חליפה אחת - חליפת נהיגה תקנית ובתוקף - אם מישהו יוכל להשאיל לשבועיים, תבוא עליו הברכה.

מבחינתי, השקעתי סכום נכבד וקניתי כרטיס טיסה להונגריה, אז במגבלות האינטרנט, נעדכן מהמסלול...

אסף.

asafk
30-07-16, 09:29
בgyor הונגריה, סיים אתמול הצוות את בדיקות התקנון ואת פרק המצגות. המון ליקויים קטנים שלקח יום שלם לתקן ועוד דיון על התקן של הקסדה שבסופו נאלץ השופט הראשי להשתכנע שהתקן מתאים.
אחרי המדבקה הירוקה הצוות רץ למלא דלק ולהישקל... אבל בואו נאמר שהיה צריך לבוא עם מגפיים כי הדלק נוזל מהמון מקומות. היום יתקנו את המיכל ויחזקו את הצנרת וימשיכו להטיה ואז לפי החוקים צריך להמשיך למבחני הבלימה והרעש.
בעיה פעוטה.
המנוע לא מניע.
שלשום הוא כן הניע ועבד חרא, והבעיה היא שכדי לאתר את התקלה צריך לנסות להניע. אבל אסור להניע בפיט אלא רק במסלול. אבל כדי להיכנס למסלול צריך לעבור בדיקת בלימה ורעש. ובשביל הבדיקות האלה צריך להניע.... מילכוד? נפתור גם את זה היום.
הסימפטומים היו שהמנוע לא עבד בסרק ועולה רק עד 1500 וכשיורדים חזרה הוא משתנק ונכבה.
ההשערה שלי מהסימפטומים האלה היתה שהמנוע מושך אויר, ואכן חיבור מדידים הראה ואקום 5 אינצ׳ ולמדא של תערובת ענייה מאוד מאוד.
פירוק כל היניקה מצא כמה דליפות בחיבורים, אבל יותר מצחיק... שהמזרקים היו בלי הגומיות שלהם.
העל תוקן ונשאר, כאמור, להניע ולבדוק אם אכן התקלה תוקנה.

אתמול בלילה אירחו אותנו קבוצת הטכניון לסעודת שישי במחנה, וממילא חברי הקבוצה התקשו ללכת לישון מוקדם כי בכל זאת, קמפינג מלא סטודנטים אירופאים וסטודנטיות, בין המוסיקה של המסיבה ומשחקי השיכורים הרועשים.... לא קל. לא קל.
יאללה, עוד יום ארוך לפנינו...
תחזיקו אצבעות. שהמנוע טימקס יעשה רעש כמו בדרך לחיסול שמדווחים עליו בחדשות. כי כשהוא יעבוד, המכונית הזו נוסעת פצצה.

אסף.

talw
30-07-16, 11:26
רק אני לא מבין מאיפה התקלות הללו לאחר שהרכב הזה כבר נסע פצצה כמה שעות ? או שהסיפור ארוך מידי ?

אביעד פ.
30-07-16, 17:28
שמע, בכל זאת אנחנו ישראלים. והייתי כבר בתחרות אחת או שתיים כזאת-
אני יכול להגיד לך אחרי לילות ארוכים בפיט, שלא רק הישראלים מניעים. כן- גם כשאסור.

אגב, לא הייתי בהונגריה, אבל הייתי באוסטריה, איטליה וצ'כיה- בכולם היה אזור מוגדר שבו מותר להניע את הרכב. בדרך כלל באזור עמדת התדלוק מחוץ לפיטים.
מחזיקים לכם ולטכניון אצבעות!!!

de fox
30-07-16, 20:18
מגלגלים את הרכב לחניון של המסלול שם מותר לך לעשות מה שבא לך

asafk
30-07-16, 21:58
אוקיי.... קודם כל לגבי המותר ואסור - כאן הם נבלות ממש. מי שיוצא לחניון צריך לעבור את כל הבדיקות מחדש. ולהניע בפיט באמת אי אפשר כי יש מרשלים בכל מקום.

ועכשיו לסיפור היום.
התחלנו את הבוקר הנסיונות הנעה. קודם כל הבנו שמדידת הוואקום ויחד איתה הmap הם מנקודה לא נכונה. אבל ברגע שהעלינו את כמות הדלק ולחץ הדלק המנוע הניע אבל לא נשאר מונע.זה כבר שיפור שמראה שהמנוע לא מושך המון אויר. ראינו לחץ דלק נמוך ותערובת עניה מדי.
מאיך שזה נשמע הגענו למסקנה שאולי פשוט המצבר חלש, ואז גם למשאבה וגם למזרקים אין כוח.
מצבר שני וכבלים והעסק רץ. ברגע שהמנוע התחמם הוא עבד יפה וחזר להניע בנגיעה.
יאללה אפשר לרוץ לבדיקות האחרות.
בהטיה עדיין נוזל דלק ולא מבינים למה. גם יש טיפות של משהו ירוק אבל זה משונה כי אין שום נוזל ירוק ברכב.
שעת הגג מתקרבת, והשפט אומר שאם תוך זמן קצר נתקן ונחזור ונעבור הטיה ורעש, הם ימצאו דרך לאפשר לרכב להיכנס לבדיקת בלמים.
רצים מהר מנסים להבין מה קרה ומגיעים למסקנה שמשהו בנשם של המיכל דלק לא תקין. ברגע שהוא מפורק ומרימים צד אחד, אין שום נזילה.
רצים מהר והשופט אומר שמאוחר מדי. הוא יעשה לנו הטיה ושקילה אבל לא ייתן מדבקה.
המשקל 230. בהטיה לא נוזל דלק אבל שוב יש טיפות ירוקות מתחת. מאיפה הגיע נוזל ירוק? אין אפילו נוזל קירור רק מים.
זה סוף התחרות. אי אפשר להמשיך למקצים הדינמיים, אבל נשאר יום וחצי להרים את הקבוצה ולהכין הכל לצ׳כיה.
פותחים את מגירת הכלים כדי להחזיר את המברגים למקום ורואים נוזל ירוק. הלוקטייט שמונח במגירה נוזל. שיט
.
הקבוצה על הפנים. שיחת עידוד, לי חשוב שיבינו שהם הגיעו לא מספיק מוכנים כקבוצה, אכלו אותה כקבוצה, ועכשיו צריך להרים את הראש להתכונן וללכת לנצח בצ׳כיה כקבוצה.
ברגעים אלו ממש מריצים את המנוע, אני כבר במלון אחרי מקלחת, ונראה לי שיש בחזרה רוח אופטימית וחיובית בפיט.
מחר גומרים ליישם את כל המסקנות ממועד א׳ ומתארגנים למועד ב׳ שחסר להם שלא יהיה מעולה.

אסף.

אביעד פ.
31-07-16, 09:08
כל הכבוד לקבוצה, ראשית על התושייה והכוח רצון להמשיך ולנסות עד הרגע האחרון,
שנית על התוצאות המרשימות, 230 ק"ג? זה מדהים. מנוע מניע ועובד אחרי תפעול תקלה? מרשים מאוד.

יש להם עוד תחרות לנסוע בה, והמקצים הדינמיים זה לא הכל.
שנה שעברה הרכב החשמלי של בן גוריון הגיע לשתי תחרויות, עבדו עליו 24\7 ללא הפסקה, כולל לילות שלמים, ועדיין הם לא זכו לנסוע במקצים הדינמיים.
זה חלק מהעניין.

לפני שנתיים באוסטריה, עברנו את הבדיקת בלמים רק ביום השלישי, הפסדנו את רוב המקצים הדינמיים ונסענו רק באנדורנס, גם שם גילו לנו נזילת בדלק בהחלפת נהגים והורידו אותנו מהמסלול. אז מה?!
הרמנו את הראש, חזרנו לפיט והתחלנו להכין את הרכב לתחרות הבאה באיטליה, כשהגענו לשם היינו משופשפים ומוכנים והבאנו תוצאות לא רעות בכלל בכל המקצים הדינמים והסטטים.

סיפורי הסינדרלה האלה רגילים בתחרויות פורומולה סטודנטים, ואני צופה ומקווה שהסיפור של תל אביב יהיה לא שונה.
יאללה- להרים את הראש! לפתוח את ארגז הכלים, לחזק, לבדוק, לצחצח, להחליף, להכין, ולבוא בשיא הראבק לתחרות הבאה ולתת לאירופאים בראש!

עבודה יפה מאוד! מקנא בכם שאתם שם.

- - - Updated - - -

ונקודה קטנה לגבי זה שהם באו לא מוכנים כקבוצה-
יכול להיות שזה נכון, אבל בשביל קבוצה שמורכבת מאנשים שלא היו מעולם בתחרות (או בודדים שכן היו לפני שנתיים, אם נשאר מי מהם),
אי אפשר לצפות לשום דבר אחר.
רכב מניע ונוסע על אדמת אירופה, גם אם לא השתתף במקצים הדינמיים-
זה הישג לא פחות ממרשים בפני עצמו.

asafk
02-08-16, 19:38
עדכון ממוקדם יותר היום הוא שהמנוע עובד, מניע בנגיעה, נשמע טוב, אבל כיוון שאי אפשר כרגע לבדוק אותו בנסיעה ינסו לכייל אותו הכי טוב על הג׳ק ומה שיש, זה מה יש.
זה כאמור עדכון בן חצי יום ואני מקווה שחוץ מזה התחילו לטפל בעוד כמה דברים קטנים שהיו על הפרק ונראה את הטימקס הארבע גלגלי הופך דלק לרעש גם על המסלול... יום 0 של התחרות הוא מחר, והפעם נראה לי שהקבוצה יותר מוכנה. קצת קשה לי להיות בארץ בלי עדכונים, אז אם מישהו שומע משהו - תנו לנו עדכון כאן...

אסף.

talw
02-08-16, 22:10
בהצלחה בהמשך.

asafk
04-08-16, 11:57
חדשות טובות מצ׳כיה.
עברו את כל הבדיקות כולל בלימה ורעש!
וזה נוסע, ועושה רעש.... איזה יופי.
מחזיק אצבעות להמשך התחרות.

אסף.

asafk
05-08-16, 18:33
מעדכנים מצ׳כיה שהסקידפד הסתיים בתוצאה לא משהו - המסלול רטוב, והטויו הישנים ראו ימים יפים יותר, גם הנהגים הישראלים לא ממש טובים ברטוב....
בתאוצה על הוסייר סליקס ומסלול רטוב, הזמן 5.25. המנוע קצת משתנק בסלד גבוה תחת עומס.... לא נוגעים בינתיים, העיקר שנוסע.
נשאר ג׳ימיקנה היום, המסלול עוד לא התייבש, ומחר לאנדורנס אמור להיות יבש.

ממשיכים...

ואנחנו בארץ הקודש מחזיקים אצבעות.

אסף.

asafk
05-08-16, 21:24
בזמן שהם בגולה, לי מסתובבות בראש מחשבות על השנה הבאה..... לא אכחיש שמגדש טורבו קטן וחמוד הוא חלק מהן....

אבל קודם מחכים ל34 הקפות מחר.

אסף.

de fox
05-08-16, 21:51
שיהיה בהצלחה. מגיע להם

asafk
06-08-16, 19:25
ובכן, הקפה אחת באנדורנס הספיקה לו, ומשם המנוע סירב להניע. באסה אבל היי, זה נסע והשתתף בכל המקצים הדינמיים, ובשביל קבוצת טירונים עם מכונית שנבנתה מאפס - יש כבוד.

אסף.

asafk
07-08-16, 17:45
ובכן, לסיכום דיון 2016.... מקום 19 בהונגריה, מקום 18 בצ׳כיה. לא רע, לא רע בכלל.
גם לא ממש טוב ויש מי שמאוכזב - אבל אני בכל זאת מרשה לעצמי לומר - כל הכבוד..!

אסף.

talw
07-08-16, 18:17
מאוכזבים ממה? מה זה משנה לאיזה מקום הגיעו ?
הילדים האלה מכל הקבוצות עושים דברים נפלאים שיכולנו רק לחלום עליהם בגילם,עם תקציבים כאלה ומחסור בזמן באמת אפשר להגיד כל הכבוד,ללכת להתחרות בקבוצות שיש תקציבים ותעשיית רכב אחריהן זה ניצחון מבחינתי.

-->