PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דיפרנציאל מרכזי (דיסקברי 2)

ברק לוי1
21-07-16, 15:45
קראתי את רוב הפוסטים והדיונים באתר לגבי חשיבות הנעילה (שמירה על ציריות ועבירות משופרת?) , בכול זאת רוצה לשאול ולאתגר בנושא. דיפרנציאל רוחבי מטרתו לשמר מומנט זהה בשני גלגלים, ועל ידי כך לאפשר מהירות שונה (כתלות בהתנגדות או סיבוב). נעילת דפרנציאל רוחבי (מוגבל החלקה, TC או נעילה מכנית) תפקידן בסופו של דבר לייצר מהירות סיבוב גלגל זהה גם בתנאי מומנט שונה.

השאלות:
1. במצב רגיל (נסיעה במישור בתנאים נוחים) וללא נעילה מרכזית, אני מבין כי חלוקת המומנט הינה 40 \ 60 לטובת הסרן האחורי. עכשיו נניח מצב בו הרכב בשיפוע (עליה חדה) וישנה אחיזה מינימלית בלבד לשני גלגלים קדמיים ואחיזה טובה לשני גלגלים אחוריים. האם פה הדפרנציאל הפתוח ישמר מומנט זהה ולמעשה לא יעבור כמעט כוח לגלגלים האחוריים (כיוון שאין כוח מקדימה) ?? לא נראה לי הגיוני כיוון שאז הרכב לא יסע כלל, או שדיפרנציאל האורכי עובד שונה, וישנו אחוז מומנט משמעותי מספיק שתמיד מועבר אחורה.

2. האם גם נעילת דפרניצאל מרכזית משמרת מהירות קבועה בתנאי מומנט שונה? אם זה המצב אז בתנאי הצלבה מסויימים הגלגלים בעלי האחיזה הנמוכה יותר יסתחררו במהירות נמוכה יותר (לעומת מצב ללא נעילה מרכזית ואז אני מבין למה ה TC עובד פחות קשה והציריות נשמרות, אבל לא ברור לי למה העבירות משתפרת?

3. נעילת דיפרנציאל רוחבית (ARB..) . האם עובדת טוב יותר כאשר יש גם נעילה מרכזית , או שאין קשר ולמה (קשור לשאלות קודמות)

תודה ,

איל מ
21-07-16, 20:45
קודם כל, הדיפ' המרכזי מעביר מומנט שווה קדימה ואחורה כשאין איבוד אחיזה ואת כל התנועה לסרן המחליק. (קיצור, דיפ' רגיל לחלוטין).
שנית,
הבעיה בעבירות היא שכשגלגל מאבד אחיזה בסרן אחד הרכב ישר נעצר וממשיך להתקדם רק כשה tc מתחיל לעבוד ואז לפעמים הרכב כבר תקוע או עובד קשה יותר כדי להתקדם (עוד איבודי אחיזה ועוד tc).
בפועל זה ממש מוחשי. אם נוסעים נעול או לא, מרגישים הבדל תהומי. לעתים כשהדיפ לא נעול, הtc נכנס לפעולה במצבים מגוכחים שלא העלית בדעתך שיש בכלל בעיה (למשל בסתם פניית סרפנטינה בעליה עם שיפוע קל).
לגבי הנעילה הרוחבית (נניח שמאחור) היא לא תועיל אם אין תנועה שמועברת לסרן נכון? (שוב, עד שהtc יכנס לפעולה ויעצור את הגלגל הסורר).
לכן,
הסדר הנכון הוא לדאוג קודם לנעילה אורכית, ורק אח"כ לרוחבית (גם משיקולי מחיר. האורכית יכולה להתבצע ללא עלות בעבודה עצמית בחלק מהדגמים או במחיר נמוך אם צריך לעשות שינויים בטרנספר, והרוחבית זה כבר סיפור של כמה אלפי שקלים טובים. ויותר קרוב לעשר מאשר לחמש).

igalr
24-07-16, 07:35
1) כשכל הדיפרנציאלים פתוחים ברגע שלאחד הגלגלים אין אחיזה הרכב עוצר כדי להתקדם חייב אחיזה של כל 4 הגלגלים.
2) כשדיפרנציאל מרכזי נעול , מספיק שתיהיה אחיזה לשני גלגלים על אותו ציר כדי להתקדם חייב אחיזה של 2 גלגלים על אותו ציר.
3) כשמרכזי נעול ויש נעילה אחורית , כדי להתקדם מספיק אחיזה באחד הגלגלים האחוריים.

כשמרכזי פתוח ברגע שגלגל אחד מאבד אחיזה נניח עובד מעל בור אותו גלגל מסתובב במהירות רבה , בד"כ מכוח האנרציה הרכב ממשיך להתקדם ועובד את הבור והגלגל שעכשיו מסתובב מהר פוגש שוב את הקרקע במהירות רבה מקבל מכה ויכול לשבור גם ציריה בגלל נעילה מרכזית מצמצת את התופעה כי אז הגלגל שאיבד אחיזה לוקח את המהירות רק של מהירות הגלגל הנגדי באותו ציר ולא של כל 4 הגלגלים.

בנעילה רוחבית הבעיה עוד יותר קשה , נניח בעליה הרכב נעול מרכזי ואחורי (זו בד"כ הקונפיגורציה הפופולרית) כדי להתקדם כאמור מספיקה אחיזה רק באחד הגלגלים האחוריים , מה שאומר שכל משקל הרכב בעילה מועמס על אותו גלגל/ציריה .

ברק לוי1
24-07-16, 10:57
תודה. די ברור עכשיו. רוצה לדייק לגבי הדוגמא שנתת ( ותקנו אותי אם צריך).
בנעילת מרכזי, כשגלגל קידמי אחד באויר, נניח מעל בור, הציר הקידמי לוקח למעשה את המהירות של הציר האחורי, ומכאן מהירות הסיבוב הנמוכה יותר והשמירה על הציריות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ofir Herman
24-07-16, 17:19
עד שהגלגל הסורר שמרבית הכח מופנה אליו פוגש בקרקע, ואז גוזר ציריה/ שובר בית סטליטים / מעמיס על פעולת הטרנספר.
כמו שאיל אמר קודם כל נעילה מרכזית. בסיסי ביותר.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

אסף ד.
27-07-16, 16:13
ברמה המעשית עם נעילה מרכזית אורכית, זמן התגובה של מערכת ה - Traction Control מתקצר בצורה משמעותית, במקום שמחשב ה - ABS ישווה מהירויות של ארבעה גלגלים, במצב נעול מרכזי ה - ABS מתפעל כל זוג רוחבי בנפרד, הרבה יותר ! מהר ויעיל כמו שאמרו קודם, אתה מגיע פחות למצבי "התקעות".

בעליות עם דרדרת ה - TC עובד קשה אבל חשוב לזכור, הוא לא זהה לנעילות מלאות אמיתיות, אבל המחיר, אוי המחיר של שתי נעילות...

תתחיל במרכזית ומשם תתקדם בזמן ותחליט אם אתה צריך האמת נעילות רוחביות כמו ARB וכדומה.

ידית נעילה מקורית ! של דיסקברי 2004 ניתנת לרכישה בחו"ל בכ - 1800 ש"ח, ההתקנה לא ממש מסובכת.

ברק לוי1
28-07-16, 06:59
תודה! כרגע מחפש טרנספר עם diff lock [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
28-07-16, 20:04
אתה לא חייב. גם אם יש לך טרנספר ללא נעילה, ניתן להחליף רק את המכסה הקדמי ו/או להסב את הקיים.
שגיא אידלסון עשה המון כאלו. שווה לדבר איתו לקבל הצעה (הוא לא זול אבל העבודה מקצועית ואני מניח שיותר זול מאשר טרנספר שלם).
יושב בקיבוץ שובל
0505541729
לגבי ידית,
אני בניתי מנוף משאריות ברזלים בחצר (אחד עליון ואחד תחתון), כבל push-pull הכי פשוט שתמצא (יש ייעודיים, אני קניתי מפירוקים כבל גיר של אקסנט), ראש לידית מכל חנות אביזרי רכב, קצת עבודה ויש לך ידית לתפארת (ידית נוספת, נפרדת , לדיפלוק)
זה אפילו יותר מגניב כשיש שתי ידיות נפרדות, נותן תחושה של ג'יפ של פעם (-;

אני גם השקעתי והדפסתי מדבקה במדפסת הבייתית + תפרתי גרב נפרדת מעור אבל ממש לא חייבים.

אסף ד.
03-08-16, 00:48
כאן יש תיאור מפורט על ההמרה לנעילה מרכזית למי שאין:
http://www.ashcroft-transmissions.co.uk/miscellaneous/disco-ii-difflock/cdl-update-kit.html

Gershon
03-08-16, 08:41
חשוב
צריך להגדיר את המערכת ABS/TC/SLABS עבור נעילה מרכזית

איל מ
03-08-16, 08:49
חשוב

הייתי שמח אם היית מסביר למה צריך את זה, מכיוון שעד כמה שאני יודע הנעילה שקופה לחלוטין בעיני המערכת.
ה-tc עובד כרגיל (כשצריך) ולא מעניין אותו נעילה או לא (במילא הוא עובד על הבדלים בין ימין שמאל ולא קדימה אחורה).
אצלי אין שום בעיות.

Gershon
03-08-16, 10:16
הייתי שמח אם היית מסביר למה צריך את זה, מכיוון שעד כמה שאני יודע הנעילה שקופה לחלוטין בעיני המערכת.
ה-tc עובד כרגיל (כשצריך) ולא מעניין אותו נעילה או לא (במילא הוא עובד על הבדלים בין ימין שמאל ולא קדימה אחורה).
אצלי אין שום בעיות.

תיראה סופט של SLABS ואז תבין.....
p.s
לנד רובר דורש לעשות זאת

Bernard
03-08-16, 19:20
תיראה סופט של SLABS ואז תבין.....
p.s
לנד רובר דורש לעשות זאת
מכוון שלאף אחד מאיתנו אין אפשרות לראות "סופט של..", אולי תסביר..
אני זוכר גם את ההתנגדות להתקין נעילת דפרנציאל (רוחבי) לריינג' P38 - אז אמרת שזה "יתנגש" ויפגע ויהרוס את מערכת ה-TC.
גם אז לא הסברת את הרציונל מאחרי ההתנגדות הזו..

ו"לנד רובר דורש.." - נו. אז הוא דורש..
הוא גם דורש שימוש ב- Test Book בלבד. אסור להשתמש בתוכנות אחרות...
אז "לנד רובר דורש".. ביג דיל.

Gershon
03-08-16, 20:41
מכוון שלאף אחד מאיתנו אין אפשרות לראות "סופט של..", אולי תסביר..
אני זוכר גם את ההתנגדות להתקין נעילת דפרנציאל (רוחבי) לריינג' P38 - אז אמרת שזה "יתנגש" ויפגע ויהרוס את מערכת ה-TC.
גם אז לא הסברת את הרציונל מאחרי ההתנגדות הזו..

ו"לנד רובר דורש.." - נו. אז הוא דורש..
הוא גם דורש שימוש ב- Test Book בלבד. אסור להשתמש בתוכנות אחרות...
אז "לנד רובר דורש".. ביג דיל.

1.P38-לא הייתי עומס חיבור ויסקוזי ובצורה עקיפה ABS/TC
2.''אפשרות לראות "סופט של.....''-you need to know a programming language
3......''אז "לנד רובר דורש".. ביג דיל''-nanocom,hawkeye וכולה יודעים לעשות את זה
P.S
מה שאני כותב-חומר טכני,הוא לא בא מתוך שמוקיפדיה/YouTubeYYYYYY.....

Bernard
03-08-16, 20:56
נו גרשון..
משום שאתה מבין את שפת התיכנות ואנחנו לא, כן הייתי מצפה שתסביר.

ולגבי הויסקוזי של הריינג' - הוא עומד בעומס כבר הרבה שנים ואחרים בעולם, בארה"ב ובאוסטרליה בעיקר, ואפילו עם נעילות אוטומטיות.. גם מלפנים וגם מאחור.. וגם ה-TC עומד בזה..

ולנד רובר יודעים הרבה דברים, כולל על כל מיני רכיבים שאתה בעצמך משנה ומאלתר ומג'מפר, על מנת לפתור כל מיני תקלות..

ושוב.
לפעמים, במקום כל מיני משפטים קצרצרים - תסביר למה אתה מתכוון. כולנו נוכל ללמוד ממך משהו..

Gershon
03-08-16, 22:07
1.אני כותב העובדות
לכתוב ספרים אני לא יודע-לא ביאליק
2.לגבי ויסקוזי-מזמן היו כמה
שהחלקה הגיעה אחרי התקנת הנעלה האחורית
p.s
כמו שאני תמיד כותב-הסברים יותר עמוקים בטלפון או פגישה בזמן האפשרי

Bernard
03-08-16, 23:27
1.אני כותב העובדות
לכתוב ספרים אני לא יודע-לא ביאליק
2.לגבי ויסקוזי-מזמן היו כמה
שהחלקה הגיעה אחרי התקנת הנעלה האחורית
p.s
כמו שאני תמיד כותב-הסברים יותר עמוקים בטלפון או פגישה בזמן האפשרי

גם עובדות אפשר לכתוב בקיצור ובאופן מובן... וביאליק היה משורר, לא סופר.
וגם היו כמה שהלך להם הויסקוזי בלי נעילות = איין ממש קשר מוכח. ועדיין לא הסברת מה הקשר בין נעילה רוחבית לבעיות בויסקוזי וב-TC..
הרעיון של לענות בפורום (כמו שאתה עושה וגם מעלה דברים ועידכונים שבכלל לא ידענו עליהם.. וזה נהדר), הוא שמגיעים להיותר אנשים ועוזרים ליותר אנשים (ואולי אפילו כאלה שבכלל לא ידעו על הבעייה וזה פתאום מציע להם פתרון) מאשר "שיחה פרטית"... ותאמין לי - לא תפסיד קליינטים אם תעלה הסברים מפורטים קצת יותר...

וכבר יכולת להסביר מה הבעייה עם נעילה אורכית וכל יתר המערכות, כפי שציינת בחצי משפט...

boaz avrahami
03-08-16, 23:42
הוא התכוון לזה שביאליק שנא מזרחיים

אסף ד.
04-08-16, 00:04
הבדל בין נעול מרכזי לבין לא...
https://youtu.be/HhcUEGZG1TM

מה שגרשון מתכוון בתכנות ה - ECU הוא שבדגמים מאוחרים 2003 וצפונה כאשר הנעילה המרכזית משולבת, ה- ECU (המחשב) לא מבטל את ה - ABS וה - TC ובקרת הירידה במדרון.

Gershon
04-08-16, 01:49
לגבי p38-הויסקוזי שלו
1.נעילה Netto מאחור העמסת ויסקוזי יותר מדי,נעילה קדמי/אחורי עד גרוע יותר.....-נזק
2.מערכת ABS/TC יכולה להיות מבלבעלת=ביטול עבודה/או עבודה קבוע של משאבה חשמלית שלה.....-נזק
3.כדי להשתמש נעילה צריך לבטל TC שלא ניתן לעשות זאת בP38
4.דוגמה-''לאף אחד לא קרה שום דבר'' לא מקובלת עלי

p.s
ביאליק כתב לא רק שירים לפחות ברוסית.....

Gershon
04-08-16, 01:58
הבדל בין נעול מרכזי לבין לא...
https://youtu.be/HhcUEGZG1TM

מה שגרשון מתכוון בתכנות ה - ECU הוא שבדגמים מאוחרים 2003 וצפונה כאשר הנעילה המרכזית משולבת, ה- ECU (המחשב) לא מבטל את ה - ABS וה - TC ובקרת הירידה במדרון.

לו רק-התגובה שלSLABS שונה
מהירות הפעלה.....

Gershon
04-08-16, 02:03
הוא התכוון לזה שביאליק שנא מזרחיים

אני לא חושב-הוא היה נגד אנשים חסר תרבות.....

Bernard
04-08-16, 04:07
אני לא חושב-הוא היה נגד אנשים חסר תרבות.....

נו.. זה לא מה שבועז אמר?:rolleyes:

ומה שהסברת בקיצור (נמרץ) - נשמע (קצת) הגיוני, לגבי הדיסקברי.
בכל מקרה, עכשיו זה הרבה יותר ברור - תודה.

לגבי ה-P38.. לא מסכים.. בכלל.
אבל לא חייבים להסכים על הכל.

Bernard
04-08-16, 04:17
ועוד משהו..
בזמנו של ביאליק בכלל לא היו מזרחיים, בשביל לשנוא... היו לבנטינים שורשיים (אח"כ קראו להם "בני מושבים") שאשכרה עבדו בעצמם.
רק מאוחר יותר, הרבה יותר מאוחר, הגיעו המזרחיים... כך שלייחס לביאליק איזשהו יחס למזרחיים, יהיה פרופוגנדה שלילית ולא נכונה בעליל.

- - - Updated - - -

ואני מקווה שטיהור שמו של המשורר הלאומי, מאשמת שווא של שנאת אחיו המזרחיים, לא תיפול במסגרת "פוליטיקה" אסורה..

Gershon
04-08-16, 06:01
Bernard
לפי תגובה 23 עם "'(נמרץ) - נשמע (קצת) הגיוני"'+"'לגבי ה-P38.. לא מסכים.. בכלל"'.....
אני למדתי מערכות אלו(דברים הבסיסיים) באוניברסיטה ובהמשך מעשי WABCO/BOSCH.....ואתה?

Bernard
05-08-16, 05:50
אני.. רק מעשי והמון נסיון של אחרים בארה"ב.. דרך הפורומים.
בארה"ב ובאוסטרליה, הפרקטיקה עובדת עם נעילה אוטומטית מאחור ולימיטד סליפ מלפנים (בגלל המחיר)..
אצלי עובדת (עבדה.. כשהייתי בארץ) עם נעילה נשלטת (מקנמרה) מאחור ו..כלום מלפנים (לצערי.. תקציב).
מיד לאחר התקנת הנעילה, הצלחתי לגזור ציריה אחורית (בין היחידים בעולם - האחוריות נחשבות לחזקות) ולאחר מספר חודשים מצאתי והזמנתי והתקנתי ציריות של מקסי-דרייב (ממש לפני שפשטו את הרגל/נסגרו/הפסיקו לייצר).. מאז.. אין בעיות.
לא של TC ולא כלום - גם בדגם 1996 וגם בדגם 2001 (מבנה שונה של TC ודפרנציאלים שונים, בדגמים).
לא יודע אם זה קשור אבל אצלי יש יחס העברה 4:10 וגלגלים "33.5 (בשטח).

וזו הדעה הרווחת בעולם - של נעילה מאחור ולפחות מוגבל החלקה מלפנים, ללא בעיות בוויסקוזי וללא בעיות מחשב/TC.
ולכן, בכל האמור ל-P38, אני לא מסכים איתך.

זו התשובה המלאה שלי - בלי "תאמינו לי - משום שאני מבין טוב יותר..".

ושוב.
אני לא מצליח להבין את הקשר בין נעילה לבין מנגנון הפעולה של הוויסקוזי ושל ה-TC..
אשמח לשמוע את ההגיון/רציונל.

Gershon
05-08-16, 06:45
Bernard
1.
'"......לא של TC ולא כלום - גם בדגם 1996 וגם בדגם 2001 (מבנה שונה של TC ודפרנציאלים שונים, בדגמים).
לא יודע אם זה קשור אבל אצלי יש יחס העברה 4:10 וגלגלים "33.5 (בשטח)......"' -בדגם 1996 אין TC בכלל
2.
....."'אני לא מצליח להבין את הקשר בין נעילה לבין מנגנון הפעולה של הוויסקוזי ושל ה-TC...."'-אם אתה באמת רוצה להבין
ולא רק לגרד את הלשון אני אנסה למצוא חומר
3.קיצור דרך-הטלפון

Bernard
05-08-16, 06:52
1. ברור שיש... לגלגלים האחורים.
אח"כ הוסיפו את המערכת לקדמיים... והוויסקוזי נשאר זהה.. עוד מהשנה-שנתיים האחרונות של הדגם הקודם.

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

Gershon
05-08-16, 06:58
1. ברור שיש... לגלגלים האחורים.
אח"כ הוסיפו את המערכת לקדמיים... והוויסקוזי נשאר זהה.. עוד מהשנה-שנתיים האחרונות של הדגם הקודם.

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

אני מדבר על DISCO 1996 ולא על RANGE

Bernard
06-08-16, 03:17
אני מדבר על DISCO 1996 ולא על RANGE

לדיסקו אין בכלל TC, עד 1999...
אז מה בכלל הוא קשור לנושא.

לאחי בדיסקברי 2 לא היתה נעילת דפרנציאל מרכזי - הוא התקין ידית (חיצונית, מברזל בניין) ולא עידכן כלום במחשב (אבל אצלו לא היה בקרת זוית גילגול אקטיבית).
כך גם עוד כמה חברים שלו, בלי עידכון המחשב (שגיא אידלסון התקין להם בלי עידכון במחשב - אני יודע משום שאני "התעסקתי" בענייני המחשב שלו).
זה הנסיון שלי עם דפרנציאל מרכזי של דיסקברי 2.

ברק.
אלא אם יש/יעלה הסבר הגיוני (מלבד "לנדרובר דורשים".. הם גם דורשים החלפת יחידת ה-ABS, כשמתחיל ריקוד האורות M+S.. וגרשון ואחרים פותרים את זה לבד, בלי להחליף) לבעיות שמתגלות עם הוספת נעילה ובלי עידכון מחשב, אני אומר - תתקין נעילה ו... "סע לשלום, זוג צעיר. תהיה מאושר".

haimon
02-11-17, 19:23
לדיסקו אין בכלל TC, עד 1999...
אז מה בכלל הוא קשור לנושא.

לאחי בדיסקברי 2 לא היתה נעילת דפרנציאל מרכזי - הוא התקין ידית (חיצונית, מברזל בניין) ולא עידכן כלום במחשב (אבל אצלו לא היה בקרת זוית גילגול אקטיבית).
כך גם עוד כמה חברים שלו, בלי עידכון המחשב (שגיא אידלסון התקין להם בלי עידכון במחשב - אני יודע משום שאני "התעסקתי" בענייני המחשב שלו).
זה הנסיון שלי עם דפרנציאל מרכזי של דיסקברי 2.

ברק.
אלא אם יש/יעלה הסבר הגיוני (מלבד "לנדרובר דורשים".. הם גם דורשים החלפת יחידת ה-ABS, כשמתחיל ריקוד האורות M+S.. וגרשון ואחרים פותרים את זה לבד, בלי להחליף) לבעיות שמתגלות עם הוספת נעילה ובלי עידכון מחשב, אני אומר - תתקין נעילה ו... "סע לשלום, זוג צעיר. תהיה מאושר".שאלה,
מישהו יכול להעלות שרטוט של מיקום השקע /חיווט לצורך חיווי של הנעילה על לוח השעונים.

כרגע, חיברתי לחיווי טמפרטורה של הגיר (אין יוניט כזו בדגם שלי אז ניצלתי את זה זמנית )

הבנתי שיש חוט אפור שחור בצמה מתחת לכפתורים של החלונות חשמליים.

תודה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Gershon
03-11-17, 07:50
haimon
שנת ייצור\דגם מנוע?

haimon
03-11-17, 08:29
haimon
שנת ייצור\דגם מנוע?Td5
2002
דיזל.
אוטומט

Gershon
03-11-17, 10:50
Td5
2002
דיזל.
אוטומט

תסביר לי בטלפון מה אתה צריך
054-7367258

Rotem2121
06-11-17, 22:43
שאלה,
מישהו יכול להעלות שרטוט של מיקום השקע /חיווט לצורך חיווי של הנעילה על לוח השעונים.

כרגע, חיברתי לחיווי טמפרטורה של הגיר (אין יוניט כזו בדגם שלי אז ניצלתי את זה זמנית )

הבנתי שיש חוט אפור שחור בצמה מתחת לכפתורים של החלונות חשמליים.

תודה

Haimon:

גם אצלי מחווט חיישן חום טרנספר כאינדיקציה לנהג לנעילת Diff Lock.
מה שעשיתי כדי שהרכב "ידע" שהוא נעול - פשוט הוספתי מתג ON/OFF רגיל שמתחבר ל SLABS ECU (המחשב של ה-ABS, נמצא מתחת לתא כפפות).
החוט שאתה צריך להתחבר אליו הוא: פין מספר 9 בקונקטור C0506 ב-SLABS ECU. צבע כחול-שחור (שזה המשמעות של BU לשאלתך).
ואז לאחר שהתקנת את המתג, ברגע שאתה נועל Diff-Lock אתה לוחץ על המתג ואז נדלקת נורה של הנעילה בלוח מחוונים והרכב "יודע" שהוא נעול ויודע להתאים את ה-ABS\TC\HDC..
אם לא הבנת לחלוטין מוזמן להתקשר

Rotem2121
06-11-17, 22:56
חשוב

גרשון, אשמח שתסביר איך מבצעים זאת.
האם זה פשוט דרך התפריט של הננוקום בSLABS ECU (כי לא מצאתי את זה שם), או שצריך לצרוב לו קובץ הגדרות חדש.
ואיך אפשר לבדוק מה מוגדר אצלי כרגע.
תודה מראש, רותם.

Gershon
07-11-17, 02:06
גרשון, אשמח שתסביר איך מבצעים זאת.
האם זה פשוט דרך התפריט של הננוקום בSLABS ECU (כי לא מצאתי את זה שם), או שצריך לצרוב לו קובץ הגדרות חדש.
ואיך אפשר לבדוק מה מוגדר אצלי כרגע.
תודה מראש, רותם.

דרך TEST BOOK/NANOCOM/HAWKEYE-סורק של לנד רובר

אסף ד.
18-08-19, 21:54
מישהו צריך ידית טרנספר עם נעילה לדיסקברי 2?
מקורית, מפירוקים במצב מעולה.

-->