PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן להגביהה את הגימני באופן חוקי?

4by4
21-07-16, 22:44
שלום לכולם, אחרי אין ספור חיפושים בפורום וקריאת שרשורים והודעות. עדיין לא הצלחתי לקבל תשובה וודאית על הנושא (לפחות לא אחת שהצלחתי להבין).
כרגע יש לי ג'ימני מקורי ללא שום תוספות למעט מיגון טרנספר.
שקלתי לאחרונה לשים הגבהה של 2" או 2.5" אך בעקבות כל הסיפור שהיה לאחרונה על נושא הרישוי של הגיפים אני שוקל האם זה כדאי.
רציתי לדעת, לפני שאני בכלל מתקין הגבהה. האם ניתן לשים קיט ולהפוך אותו לחוקי? ואם כן איך?
כמו שאמרתי, קראתי מספר שרשורים יחד עם צילומי מסך שהעלו עם התקנות החדשות. אבל בכנות, לא הבנתי. אשמח להסבר קצר בנושא.
תודה לעונים : )

boaz avrahami
21-07-16, 22:55
אם קראת הרבה שרשורים היית צריך להבין שלא שואלים שאלות קיטבג. בטח לא בפורום ציבורי

omri_t
21-07-16, 23:51
בטח שאפשר.

סע לרחוב הירקון. יש שם משרד שמאפשר הסדרה של נושאים כאלו.

נקרא שגרירות ארהב. תמלא טופס לגרין קארד...

4by4
23-07-16, 00:45
אשששש תודה יא אחים!! איזה גברים אתם!!! ניצחתם, יש לכם הכי גדול!

yoni_0000
23-07-16, 07:36
אין לך ממה להתרגש.. ציניות זה חלק מרוח האתר.. וכן, השאלה שלך נחשבת שאלת קיטדבג, כי וואלה, אין תשובה חד משמעית.

זה תלוי את מי אתה שואל, וכל אחד נותן את הפרשנות שלו.. מילת המפתח פה היא "קומבינה" והיא עובדת לשני הצדדים... וזה אומר דרשני

tzagi
23-07-16, 09:04
אם כבר בשאלות קיטבג עסקנו...
1. אני רוצה לקנות ar15/קאלאטץ/ g3/mp5
איפה מוציאים רשיון?
2. אני נשוי אבל אני רוצה להתחתן עם החברה שלי. עם מי מדברים ברבנות?
3. אני רוצה ליבא טנק/מוטורהום / צונלת/ מיג 17 אפשר לקבל רשיון?

יכול להמשיך ככה כולל הלילה...אבל נגיד שעשינו. ..אתם מוזמנים להמשיך.

sent from tiz El nabi

boaz avrahami
23-07-16, 09:20
שלחתי לך הודעה פרטית.
אל תעלב מהתגובות .
אף אחד לא מנסה להעליב או לחנך אותך פשוט חברים באתר אמורים להבין על מה לא מדברים.

YoavR
23-07-16, 10:33
סליחה שאני לא מצטרף להילולת הקיטבג.
אני גם לא מבין מה קשורה פרנויית ה"פורום ציבורי" לנושא הספציפי.

to make a long story short
נכון להיום אין איסור להגביה רכב. אבל בישראל, לרוב, מה שלא כתוב במפורש שמותר הוא אסור ולא להיפך.
המצב הלא מוגדר הזה הוביל לאי הבנות. אצל הצרכנים וגם אצל בעלי המקצוע ורשויות האכיפה.
משרד התחבורה, מסיבות כאלה ואחרות, החליט להסדיר ולהגדיר את הנושא. זה קורה ממש בימים אלה לכן הנושא "חם" כל כך אבל פורמלית אין עדיין שינוי מדיניות.
מה יהיה ביום שאחרי? טוב? רע? עצוב או שמח?
נתון לפרשנות...
דעתי האישית, ג'יפוקליפסה לא תהיה כאן.
הנסיון בשטח מראה, שנכון להיום, רכב תקין שנראה סטנדרתי עם הגבהה של עד 50מ"מ יכול לעבור טסט ללא בעיות מיוחדות. ישנם כמה מכונים בעייתיים שאליהם לא כדאי להיכנס.

danny_aaron
23-07-16, 13:06
יואב , מכוני הרישוי בהיסטריה ,
אני מעביר את הרכב שלי באותו מקום כבר 4 שנים , אותו רכב באותו מצב ללא שינוי בהגבהות ,
גראנד צירוקי 97 2" הגבהה .
כל שנה אני עובד בלי בעיה לפחות של ה"שיפורים" השנה הבוחן בדק בכל 4 הפינות מבפנים ומבחוץ
מרוב שהוא לא היה בטוח הביא חבר לעבור איתו שוב .
די בטוח שאם הקפיצים היו צבעוניים היה מכשיל אותי .
למזלי על זה לא נכשלתי . דברים אחרים בקטנה .
בטסטים הקודמים אפילו לא בדקו מאחורי הגלגלים .
מתי שהוא יורידו את הפוקוס על הנושא .אבל כרגע זה חם .
אם פות"ש רוצה להגביה שיעשה את זה לאחר שהתייעץ עם מי שמתמחה בגימיני או מי מהפורום שעשהה את זה .
הס מלהעלות קומבינות לפה , כי חברים פה גם אלה שמחפשית את מבצעי הקומבינות .
צ'יאו

איל מ
23-07-16, 15:43
שאלת שאלה פשוטה, אענה לך תשובה פשוטה.
אין דרך חוקית להגביה ג'ימני.
יש רכבים אחרים ששווקו ע"י היבואן עם אופציה לקיטים שונים (למשל פג'רו), וגם אצלהם המצב לא ברור ובעייתי. על אחת כמה וכמה הג'ימני ששווק ללא שום קיט.
מכאן ועד האם ניתן לנסוע בלי להסתבך עם מכוני הרישוי כבר נתון לוויכוח וליד המזל...

4by4
24-07-16, 00:05
בועז, מודה לך על ההודעה הפרטית.

בכל אופן, לא רוצה לדרוך לאף אחד על האצבעות. לצערי אני לא מומחה בגיפים והידע שלי על המצב העגום שאליו כל הגיפאים
נכנסו בעל כורחם מסתכם בשאלות כמו זאת ששאלתי. ציניות או לא, ניסחתי שאלה מסיבה מסוימת. אין בעיה לזרוק עקיצה אם אחריה באה תשובה אמיתית.
אבל זאת רק דעתי.
תודה לעונים, שיהיה שבוע טוב לכולם.

sgill
24-07-16, 00:52
אם אתה מתכוון לקנות את הקיט בארץ באחת מסדנאות השיפורים הגדולות והמוכרות. שאל אותם ואפילו בקש שיכתבו על החשבונית שאם הרכב נכשל בטסט בגלל הסט שלהם, הם יקחו אותו בחזרה. אני לא רואה סיבה שסדנא כמו גתוס או אספיר לא יעמדו מאחורי מה שהם מוכרים (גם לכוחות הביטחון הם מוכרים).

מנסיון שלי של הזמן האחרון: ספייסרים - נכשל בלי קשר לגובה. הגבהות שמצריכות תוספת זרועות לשמור על זוויות - נכשל. הגבהות של קפיצים בלבד ללא שום תוספת של זרועות / מתאמים וכו - עובר. צמיגים - ברישיונות ובאוטודאטה - עובר. ברשיונות ולא באוטודאטה - תלוי בבוחן. לא ברשיונות - נכשל.

My two cents...

4by4
24-07-16, 23:19
תודה על התשובה אחי! חשבתי משהו בכיוון של קפיצים בלבד בלי יותר מידי התעסקות.
ככה שאם תהיה בעיה בטסט אוכל להחזיר למצב המקורי בעצמי בלי לשפוך עוד כסף במוסך. עדיין שוקל צעדיי

איל מ
25-07-16, 20:24
קפיצים בלבד זאת לא באמת הגבהה.
אתה צריך קפיצים ובולמים

AdiVitara02
02-08-16, 23:11
בקשר לתגובה שנכתבה פה על סדנאות מקצועיות,
מתוך האתר של אספיר:
"הואיל וקפיצים ובולמים עשויים לשמש לצורך הגבהת כלי רכב, מובהר כי משרד התחבורה פועל בימים אלו להסדרת האופן בו יינתן היתר להגבהת כלי רכב (עד 5 ס"מ) ולפיכך אין כל ביטחון כי המוצרים שרכש יאושרו להגבהת כלי רכב. על כן, ככל שמטרת הרכישה היא הגבהת כלי רכב, הרי שהרכישה הנה על אחריות הלקוח ולא יינתן כל החזר כספי בגינה."

-->