PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלודה מתפשטת... פיתרונות למגפה..

gmb
13-11-05, 14:39
לאחרונה גיליתי מספר מוקדי חלודה (בעיקר גג וסגירת פח) שמתפשטים בגודלם...
כמו כן, נקודת חלודה גדולה שהייתה על המרזב פשוט "קרסה" ויש מעין חור לתוך הגג (רואים בורג שכנראה תופס את הגג לסגירת צד (קירות).

הגיע הזמן לטפל...
מה הפיתרון שהייתם ממליצים?
שמעתי כבר הצעות של חבל לעשות פחחות/צבע כי בחורף הבא זה יחזור... כבר עדיף להשקיע בגג פיבר...
אבל גג פיבר קצת יקר לכיס ואין לי אפשרות כרגע...
בכל מקרה... פחחות, לאדם שאין לו רתכת וציוד "כבד" בבית וגם לא יכול לשים כזה ציוד (בית של ההורים, לא שלי :) ) האם יכול לעשות משהו לבדו על מנת לצמצם נזקים (כספיים)... בכל מקרה.. העדפה שלי היא לתקן משהו ככה שלא יחזור.. אם כבר לתקן, להשקיע עוד קצת ולא לחזור לזה עוד פעם בעוד שנה/שנתיים בגלל שהתקמצנתי קצת...
פחחות יש מה לעשות לבד או שעדיף ללכת למקצוען?
צבע הבנתי שחייבים ללכת למקוצען שיצא כמו שצריך ובלי פאשלות... וכמובן, לסיים מהר ככל האפשר, שלא לפספס סופ"שים של טיולים...
מצאתי גם כמה "ניפוחים" מתחת לשמשה הקדמית ובצידיה... יש מה לגעת שם או שעדיף להתעלם מזה לבנתיים?

רמי

דרור ברלי
13-11-05, 16:39
הפתרונות שיש הם לא מוחלטים ואינם אלא רק דחיית הקץ...
הנושא נדון ונידוש כל כך הרבה שחבל להתחיל שוב ושוב.
בוא ונסקור כמה מהאפשרויות בקצרה:

החלק העליון של הגג (ה"מכסה") אכן מחובר לדפנות ולמסגרת החלון הקדמי באמצעות ברגים. ניתן להחליף מכסה, וזה מה שאני עשיתי. אצלי מדובר בג'יפ ארוך מקורי, כך שהשגתי סגירת פח ארוכה, הסרתי ממנה את המכסה והרכבתי במקום המכסה הרקוב שלי. הרבה עבודה, הרבה זיעה והרבה קללות, אבל זה הסתדר. תתפלא- ההתאמה איננה בול, אבל אפשר לחיות עם זה.

אבל אצלך יש בעיה.
אם הג'יפ שלך לא קצר מקורי אלא מקוצר, אין סיכוי בעולם שהמכסה שתשיג יתאים לך.
כנ"ל סגירת פיבר - הסגירות הללו מתאימות למרכב קצר מקורי, ויש סיכויים רבים מאוד שבג'יפ מקוצר יהיו בעיות בהתאמה למרכב.
לדעתי לך לפחח טוב ותשלם לו בהתאם, אחרת הגג שלך ימות וזה יקרה הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב.

לעצות ועוד פרטים, תרים לי טלפון. 052-8635759.

מאיר רוטברג
14-11-05, 09:45
להרוג את החלודה ומהר

tayrie
14-11-05, 10:29
אבל אצלך יש בעיה.
אם הג'יפ שלך לא קצר מקורי אלא מקוצר, אין סיכוי בעולם שהמכסה שתשיג יתאים לך.
כנ"ל סגירת פיבר - הסגירות הללו מתאימות למרכב קצר מקורי, ויש סיכויים רבים מאוד שבג'יפ מקוצר יהיו בעיות בהתאמה למרכב..

זאת ממש לא בעיה.
כבר הספקתי לראות יותר מסופה אחת או שניים שקוצרו ונסגרו בפיבר , בדר"כ הם מקוצרות בצורה מדויקת , במידה ולא, מדובר על התאמה של ס"מ שניים שנעשית על הפיבר .
עלות של סגירת פיבר 5000 ש"ח כולל זגגות.
כנ"ל לגבי המסגרת חלון (מחלת המחלות) ישנה מסגרת חלון מפיבר ב900 ש"ח .
תוסיף כמה מאות ש"חים לגומיות וסגרת את סיפור החלודה וחדירות מים להרבה שנים.
(אם תמהר יש סגירת פיבר בג'יפטריפ ב3500 ש"ח , הסגירה בת חצי שנה )

במידה ואתה רוצה למשוך קצת את הקץ , נסה לברר על הפתרונות הבאים.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=11515&highlight=

בהצלחה.

דרור ברלי
14-11-05, 12:46
"מחלת המחלות" היא לא במסגרת החלון, חיים. מה אתה יודע על חלודה? אשריך שיש לך סופה פתוחה, והבעיה היחיד השלך היא מסגרת החלון. רקוב? מחליפים. באמת לא עבודה קשה או יקרה מדי.

אבל בעלי הסופות הסגורות נמצאים בבעיה. "מחלת המחלות" האמיתית היא בסגירות הפח המקוריות.
החלודה מתחילה מבפנים, סביב המרזבים, היכן שבצד הפנימי של הפח יש כל מיני מסילות ופינות שמתמלאות בלחות שאין לה להיכן להתנקז. הלחות מגיעה מכל מיני מקומות - חדירת מים כתוצאה מצביעה מחורבנת, הכנה גרועה לצבע עוד בתע"ר, חלקי פח שהחלו להחליד עוד כשהיו מאוחסנים לפני שהורכבו על פס הייצור והחלודה לא הוסרה מהם כראוי, הפרשי טמפרטורה היוצרים לחות בצד הפנימי של הפח ועוד ועוד.
התוצאה תמיד אחת - רקבונות פושעים, עד כדי חורים גדולים, סביב כל תפר, קיפול, פינה או חיבור בגג.
אפשר לתקן את זה אבל זה רק פיתרון זמני, שבמקרה הטוב יחזיק מעמד שנתיים-שלוש, והחלודה תחזור. אפשר גם לצפות מבחוץ בפיבר. אני מודה שייתכן ועשיתי טעות כשהחלפתי מכסה עליון כי גם אחרי הפחחות היסודית שהוא יעבור בקרוב, אני יודע שתהליך ההחלדה רק נעצר, מתעכב קצת או הרבה, אבל לא חולף לחלוטין.
בדיעבד, אולי הייתי צריך לשמוע לחבר'ה כאן ולהסב את הסופה לפיבר או לברזנט? ימים יגידו.

tayrie
15-11-05, 15:14
מה עם לייצר את החלק הסורר מפיבר...יש לך שבלונה ביד...

yossi.st1
18-11-05, 11:13
שלום רב

לצורך עצירת הריקבונות ומניעת היתפשטותם ישנו חומר שניקרא never rust החומר פועל על החלודה והופך אותה לשכבת מגן ישנו חומר תוצרת הארץ שניקרא מחט של טמבור גם שווה משהוא, אך אין להשוות למקורי
בהצלחה

haitham_zoa
19-11-05, 18:44
שלום לכולם
תנסו לאתר סוכן של חברת virt חברה גרמנית
יש להם חומר מצויין שהופך את החלודה לשכבת מגן
תשאלו במוסכים יש סוכנים שמסתובבים כל הזמן

tzagi
30-11-05, 05:45
I use POR 15, XLNT STUFF,

Do a search on it on the web

you cant go wrong with it