PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידה - דיסקברי TD5 כבה תוך כדי נסיעה.

Alon
13-11-05, 16:06
הכותרת מתחילה במילה חידה כי אני יודע את הפיתרון וזאת לאחר שזחלתי באטיות למוסך.
הבוקר התנעה רגילה ותחילת נסיעה רגילה לאחר מספר ק"מ הרכב כבה. עבדכם לא מייחס כל חשיבות. הרכב מניע מייד עולה לטורים מגיב ללחיצה על דוושת הדלק נוסעים.
שוב לאחר כמה ק"מ הרכב כבה ושוב הוא מניע מייד אבל לחיצה על דוושת הדלק הרכב עולה עד לאזור 3000 סל"ד ומד הטורים צונח כלפי מטה והרכב כבה.
התנעה נוספת - בטורים סרק מניעה ועובד בלי בעיות.
לחיצה על דוושת הדלק הרכב כבה כשמגיעים ל 3000 סל"ד

עוברות 15 דקות של חיטוט בקרבי המנוע לחפש משהוא משוחרר קרוע בלוי דליפת אוויר דליפת וואקום - כלום הכל תקין. (כמו כן אין שום חיווי של מנורות על תקלה)

התנעה - הכל עובד "יופי" נוסעים לעבודה בכניסה לת"א הסיפור חוזר.

במוסך - שתי דקות לאיתור התקלה, לשאלתי איך זה התשובה אתה השני היום עם אותה תקלה.

הסיבה שרשמתי את כל זה היא כדי שלמי שזה יקרה יחסכו כל תסרטי האימה שעברו בראשי.
אלון

גיא
13-11-05, 19:11
מים בסולר ?
מסנן סולר סתום ?

Alon
13-11-05, 21:20
מים בסולר ?
מאחר וזאת הייתה המחשבה הראשונה בדקתי ולא היא.

מסנן סולר סתום ?
המסנן חדש 7000 ק"מ

אלון

גיא
13-11-05, 23:06
זה שהוא חדש לא אמר כלום.
אולי זאת לא היתה הבעיה אבל הזמן הוא לא אינדיקציה. אם תמלא סולר חרא אתה יכול לסתום מסנן גם אחרי שעה.

Alon
14-11-05, 09:19
ובכן הגאונים בסוליהול משתמשים בצינור גומי מיוחד "המצאה גאונית" שמוביל אוויר למשאבת הטורבו.
הצינור בנוי למעשה משתי שכבות של צינורות גומי האחת בתוך השניה.
התקלה היא ששתי השכבות נפרדות האחת מהשניה וכאשר לוחצים על הדוושות הדלק והטורבו נכנס לעבודה השיכבה הפנימית של הצינור סותמת את מעבר האוויר והמנוע כבה.
אלון

shachar
14-11-05, 09:31
אולי הגאונים פירסמו הוראות יצרן להחלפה תקופתית ומישהו לא קרא אותה ?

Alon
14-11-05, 09:50
וואלה לא יודע אני אבדוק בערב בספר.
אלון

shachar
14-11-05, 10:06
אלון

באיזה ספר? היינס או ספר היצרן ?

נמרוד
14-11-05, 10:09
ובכן הגאונים בסוליהול משתמשים בצינור גומי מיוחד "המצאה גאונית" שמוביל אוויר למשאבת הטורבו.
הצינור בנוי למעשה משתי שכבות של צינורות גומי האחת בתוך השניה.
התקלה היא ששתי השכבות נפרדות האחת מהשניה וכאשר לוחצים על הדוושות הדלק והטורבו נכנס לעבודה השיכבה הפנימית של הצינור סותמת את מעבר האוויר והמנוע כבה.
אלון

מזכיר את צינורות האויר הישנים של הסיקסים, שהיו עשויים משילוב של בד/גומי או משהו מוזר כזה, ואכן השכבה הפנימית היתה נפרדת ועושה בעיות. בסופות כבר יש צינורת גומי עבה בשכבה עבה עם קפיץ בפנים.

Alon
14-11-05, 11:21
שחר, בספר היצרן.
אלון

ניר ל
15-11-05, 16:03
אולי הגאונים פירסמו הוראות יצרן להחלפה תקופתית ומישהו לא קרא אותה ?

לא הייתי בונה על זה,
בואו נבין את המצב ותמודד איתו !
לנד-רובר היא חברה דלת אמצעים, ככל שהולכים אחורה במודלים זה יותר נכון, אבל גם התכנון של סדרה 3 סובל מחוסר במשאבים. אז חסכו בכל מה שניתן לחסוך בו - צינורות ופלסטיקה אלו דברים שניתן לחסוך בהם. אני לא מניח שיש הוראת יצרן להחליף את הצינור הזה כל X זמן, הם הזמינו צינור זול שישרוד לפחות עד סוף האחריות - מעבר לזה פשוט אין להם מושג מתי הוא יתפורר. כנ"ל לגבי כל שאר הצנרת, כנ"ל לגבי מיכל העיבוי בדגמים הראשונים - לא נתקלתי בשום הוראת יצרן להחלפת מיכל עיבוי, אם מישהו ראה הוראת יצרן שיביא הוכחה.
זה פשוט התפוצץ אחרי כמה שנים וגרם להשמדת אלפי מנועים, אז החסכנים הוסיפו כמה פאונד והחליפו את הפולימר - אני לפחות לא סומך גם על זה והחלפתי לחדש למרות שהוא מהדגם הלבן.
אגב לגבי הטענה שהשחור והלבן הם אותו פולימר רק בצבע אחר - מי שיש לו הוכחה לכך שיביא, אני גם מתנדב לבדוק את זה במעבדה אם מישהו יספק לי דוגמה של מיכל שחור או מה שנשאר ממנו.

amirz
17-11-05, 14:01
אם אינני טועה הבעיה הזו הופיע באחד הפורומים כבעיה בטיוטה היילקס

landrover
17-11-05, 22:17
ניר ,

אצלי יש מיכל שחור וגם מיכל לבן אם אתה מחפש ...

השחור באמת מלא סדקים ואני עומד להחליף אותו ללבן.

אמיר.

-->