Close
מציג תוצאות 1 עד 18 מתוך 18

ברירת מחדל בחירת קפיצי הגבהה: גובה Vs קשיחות

שלום לכולם.
    אני מעוניין להגביה את הטנדר שלי, ססאנגיאנג אקטיון ספורט 2008. למרות שמדובר בטנדר יש לו ארבעה קפיצי סליל.

King נפסלו בגלל שהם מעניקים הגבהה סימלית בלבד ויש דיווחים שאחרי מספר חודשים הם שוקעים ומחזירים את הרכב לגבוהו המקורי. תודה, אוותר.
    Pedders נפסלו בגלל הצעת מחיר חמדנית מהיבואן.
    נשארנו עם Dobinsons וכאן יש לי התלבטות. Dobinsons מציעים שלושה סוגי קפיצים קדמיים אפשריים לטנדר:
    1. הגבהה קדמית 40 מ"מ.
    2. הגבהה קדמית 40 מ"מ עם אביזרים של עד 70 קילו (מגן גחון / כננת / מגן חזירים).
    3. הגבהה קדמית 40 מ"מ עם אביזרים של 70-120 קילו.

לעניין הקפיצים האחוריים יש:
    4. הגבהה 40 מ"מ.
    5. הגבהה 50 מ"מ + 200 קילו קבועים בארגז.

אופצייה (1) נפסלה. אני חושב שמדובר בהגבהה סימלית ואני גם מפחד שהקפיצים עלולים להתגלות כרכים מדי.
    שילוב (3) עם (5) נראה לי כמו אוברקיל - אני נוסע ריק כל הזמן ולדעתי זה עלול לגרום לנוחות נסיעה בעייתית, הן בכביש ובוודאי שבשטח, למרות שפורומים בחו"ל מדווחים על הגבהה של 8 ס"מ עם השילוב הזה.

השילוב שנראה לי הכי אידאלי הוא (2) ו (4). על הרכב מותקן מגן גחון ואני משער שמדובר בקפיץ קדמי קצת יותר קשיח ובהתאם כזה שנותן קצת יותר גובה מאופצייה (1). לעניין הקפיץ האחורי ובגלל שאני נוסע לא עמוס ואין כלום בארגז אני מאמין שאופצייה (4) תהיה מספיק טובה ולא תשבור את הטנדר גם בתוואי נסיעה משובש.

הפרט האחרון הוא הבולמים. רכשתי רביעיית בולמים חדשים של מונרו, ארוכים ב 2" מהמקוריים. הן הבולם הקדמי והן האחורי קשיחים יותר מהבולמים המקוריים של הרכב.

אז מה אתם הייתם עושים? לציין שכרגע אין את אף אחד מהקפיצים הללו בארץ, אולי בכלל נכון ללכת לסדנא ולנסות להתאים קפיצים מרכב אחר?

תודה.

ברירת מחדל תגובה: בחירת קפיצי הגבהה: גובה Vs קשיחות

יש יבואן של קפיצי ובולמי דובינסון בארץ.
    לגבי בולמי מונורו, הייתי מוותר.
    מונרו מותקנים אצלי על הרכב יחד עם קפיצי קינג ועושים עבודה(אם אפשר לקרוא לזה כך) גרוע במיוחד, 0 שיכוך 0 ריסון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ציטוט נכתב במקור על ידי shay-j צפיה בהודעה
    יש יבואן של קפיצי ובולמי דובינסון בארץ.
    לגבי בולמי מונורו, הייתי מוותר.
    מונרו מותקנים אצלי על הרכב יחד עם קפיצי קינג ועושים עבודה(אם אפשר לקרוא לזה כך) גרוע במיוחד, 0 שיכוך 0 ריסון.

שכחתי לציין, הרכב הוא סאנגיונג קיירון.

תודה.
    אני בקשר עם היבואן של דובינסון בארץ.
    ספציפית לעניין הבולמים, כמו שאמרתי הם יותר קשיחים מהמקוריים והם הדאגה המשנית שלי, אני חושש מקשיחות יתר של הקפיצים אם אבחר באופצייה הקשיחה ביותר (על אף תוספת הגובה המפתה והכה-כה הכרחית באקטיון ובכלל בכל דגמי סאנגיאנג).

האם מדדת את גובה הרכב שלך לפני ואחרי ההתקנה של הקינגים? בכמה הוא הוגבה?

בשמחה..
    כן, לפני הגבהה עם מיגון גובה הרכב היה 18 ס״מ לאחר הגבהה 25 ס״מ.
    קח בחשבון שגם אם הבולמים קשיחים מהמקוריים הם עדיין מאד רכרוכיים.
    על סמך ניסיון אישי אני לא ממליץ להתקין בולמי מונרו ברכב הזה.

מנהל פורום asafk's Avatar

קפיצים לטעמי בכל מקרה כדאי לקחת משהו באמצע מבחינת הקשיחות, כדי לא לשבור את השיניים כשנוסעים בלי עומס.
    ודווקא בולמים כדאי לטעות לכיוון הקשיח ולא לכיוון הרך - במיוחד עם הגבהה שאז יש לרכב נטיה להתנדנד.

חשוב - איך אתה נוסע בד״כ? עמוס? ריק? יש פגוש כננת? ובשטח בטיולים? עמוס עד הגג? גגון?

אסף.

100% מהנסיעות שלי ריקות. גם הארגז ריק, אין אפילו קשת ספורט. יש מיגון מיכל דלק מקורי, רביעיית מקסיס 771 חדשה ומותקן מגן גחון של אספיר שצימצם את מרווח הגחון ל 15.5 ס"מ אימתניים.
    אני עדיין לא מטייל בעיקר בגלל שהטנדר נמוך ומעדיף להימנע מתרומת מזכרות פלסטיק לסביבה וצלקות סקסיות למרכב.
    לכשתתבצע ההגבהה אני מתכנן לטייל כמו שצריך, אבל לא נראה לי שזה יהיה hard core בשלב הראשון, בינתיים אני לא מתכנן מגירות זיווד ואוהל על הגג.

שי, את הבולמים כבר רכשתי ואני מקווה מאוד שלא יאכזבו. כמו שאמרתי הם יותר קשיחים מהבולמים המקוריים ובמקור נמצאים על רכבים גדולים וכבדים יותר (הבולמים הקדמיים הם של רקסטון, האחוריים של דודג' ראם). אני מאוד מקווה שהשילוב יתגלה כמוצלח.

חבר רשום hadtomer's Avatar

עוד נקודה חשובה- קפיצים "קשוחים" יותר שלא ישאו בעומס של כננת וכו- יהיו גם גבוהים יותר

ברור, בגלל זה אני מעוניין לקחת את אופציה (2), גם כדי לקבל קצת יותר גובה אבל מצד שני לא יותר מדי גובה ולא יותר מדי קשיחות.
    ביממה האחרונה ולאחר שימוש בגוגל טרנסלייט ונבירה באתרים רוסיים נכנסה עוד אופצייה לקפיצים האחוריים, על פניו אמורה להתקבל הגבהה מאחורה של 7 ס"מ (במקום 4) וזה גם קפיץ יותר קשיח אבל לא קשיח מדי. החשש היחידי כאן הוא שהטנדר יראה יותר מדי כמו מריצה.

היום גם מדדתי גבהים בין הג'אנט לכנף בכל הגלגלים, צד שמאל של הטנדר שקוע 2 ס"מ ביחס לצד ימין. עייף הבחור

חבר רשום hadtomer's Avatar

אני בספק אם קפיץ שמיועד להגביה 4 ס"מ יהיה מסוגל להגביה 7 ס"מ.

זו עוד אופציה, זה קפיץ בעל אותם הפרמטרים כמו הקפיץ שאמור לתת הגבהה של 4 ס"מ רק ארוך יותר ב 3 ס"מ.

בכל מקרה פניתי לדובינסונס אוסטרליה להתייעצות, אעדכן שיסיימו את הסופ"ש הארוך שלהם.

שים לב שגובה הרכב שלך הוא לא מה שהיה במקור, אם הקפיץ מגביהה ב4 ס״מ אלו 4 ס״מ מהגובה במקור (לדעתי 19 ס״מ).
    כלומר, כל הגבהה שתשים עכשיו תהיה מאד משמעותית, לפחות 7-8 ס״מ.

בוודאי, אחרי 8 שנים ו 240,000 ק"מ הגובה שלו היום זה לא הגובה המקורי, אני משער שהוא איבד סדר גודל ממוצע של 2-3 ס"מ מיום צאתו מהמפעל. רואים עליו שהוא שקוע ומרגישים את זה בכל נסיעה.
    התייעצתי עם חבר'ה אוסטרלים ובריטים, הגבהה של 50-60 מ"מ (ביחס למצב סטוק) היא סבירה ולא פוגעת במכלולים, יש רק המלצה לגרז מקומות מועדים לפורענות בכל טיפול. הגבהות רציניות יותר של 3 ו 3.5 אינץ' גם נפוצות למדי, במיוחד ברוסיה, אבל שם הם כבר עושים עוד שינויים לתושבות הבולמים, מנמיכים טרנספר ועוד מיני שיפצורים - אני לא שם.

מעדכן:
    לאחר התכתבויות עם נציג טכני של Dobinsons באוסטרליה החלטתי ללכת על סט קפיצים שיתנו הגבהה של 60 מ"מ מקדימה ו 60 מ"מ מאחורה כאשר הרכב לא עמוס.
    היום שולמה המקדמה ואני מקווה שבעוד חודשיים אוכל לעדכן ברשמים.

תודה לכל מי שייעץ וסייע!

שלום אשמח לדבר בפרטי על ניסיונך עם הדובינסונס כי אצלי בכביש כשהאוטו ריק הם ממש!! קשוחים . לא נעים. אשמח לדעת מה עשית ? ואיך ההרגשה איתם
    דב

ציטוט נכתב במקור על ידי dovik58 צפיה בהודעה
    שלום אשמח לדבר בפרטי על ניסיונך
    דב,

אם כל המידע בפורום יעבור בצורה פרטית, איך כולנו נלמד מכך?
    איך אנשים שיחפשו מידע דומה, אפילו בגוגל, יגיעו לפורום שלנו?

אנחנו משאירים את ההודעות הפרטיות לנושאים פרטיים שרצוי לא לחשוף אותם לכלל הציבור ומעודדים לכתוב באופן פומבי את כל המידע שעשוי לעזור למישהו היום או בעתיד, בצורה ישירה או עקיפה.

בקיצור - שאל את השאלות בצורה פומבית וקבל תשובות כאן בפורום לטובת כולנו וגם לטובת אלו שיגיעו בהמשך
    עוד מעט סופ"ש

תודה
    חוזר על ההודעה ובקשה לMOSHU
    כפומבית

https://carsforum.co.il/topic/613042...%D7%AA/page/5/

שרשור של איתמר בפורום אחר.

פרט על המצב אצלך בבקשה

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

נושאים דומים

1. בחירת קיט הגבהה לגימני