Close
עמוד 6 מתוך 10 ראשוןראשון ... 3456789 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 101 עד 120 מתוך 191

ברירת מחדל תגובה: הצפרדע - סופה 93

ציטוט נכתב במקור על ידי ד ו ר ו ן צפיה בהודעה
    לא ממש.
    רוב רכבי שנות ה-90 עם כבל וזה לא עובד באופן גורף.
    בהיילקס משנתון מקביל למשל.
    צודק, לא מכיר את כולם.
    רכבי שנות ה-90 קצת חדשים מדי בשבילי

ציטוט נכתב במקור על ידי udical צפיה בהודעה
    הסטייה במהירות ומד המרחק לגמרי בתוך הטווח התקין.
    אל תחפש לעצמך תקלות, כי אז אתה גם תמצא.
    סע לשלום, המפתחות בפנים.
    לגמרי.
    יש לי דברים יותר מהותיים לטפל בהם לפני סטייה בספידומטר.
    נפתח את השבוע בהחלפת המיסב התחתון של המוט הגה ומשם נתגלגל הלאה.

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

עם איזו מידת צמיג אתה?

מד המהירות והמרחק בסופה מבוססי קריאה מכנית.
    חיישן המהירות מצויד בגלגל שיניים חלזוני וסופר סיבובים על ציר היציאה האחורי של תיבת ההעברה.

אם אתה על צמיגי ה-235 המקוריים (29'), הסטייה בספידומטר כלפי מעלה אכן משמעותית.
    מעבר ל-31' (עדיין חוקי לגמרי, ישנו לך ברשיון) יתקן חלק גדול מהסטייה ועדיין זה לא יהיה מדויק לגמרי.
    עם 32' זה כבר יהיה די מדויק....
    עם 33' יתחיל זיוף כלפי מטה.....

כמובן שכל שינוי ביחסי ההעברה בסרנים תורם את שלו לסלט הסטייה/זיוף/דיוק של מדי המהירות והמרחק.
    בקיצור - שמח. בכלל זה אוטו שמח שלרגע לא משעמם איתו.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

חבר רשום נדב42's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי דרור ברלי צפיה בהודעה

מד המהירות והמרחק בסופה מבוססי קריאה מכנית.
    חיישן המהירות מצויד בגלגל שיניים חלזוני וסופר סיבובים על ציר היציאה האחורי של תיבת ההעברה.
    בגירסה המכנית אין אפשרות להחליף גלגל שיניים בדומה לגרסה האלקטרונית ?
    וְנִגְלָה בְאָזְנָי יהוה צְבָאוֹת; אִם־יְכֻפַּר הֶעָוֹן הַזֶּה לָכֶם עַד־תְּמֻתוּן

מנהל פורום נמרוד's Avatar

אם באמת חשוב לך מד מהירות מדויק (למה?) אז יש היום שעוני מהירות GPS בכל מיני צורות ועיצובים.
    יש גנריים כאלו:
    https://www.ebay.com/itm/29426271354...YAAOSwvDxg5VvC

ויש למשקיעים בעיצוב קלאסי, למשל לג'יפ CJ:
    https://www.speedhut.com/jeep_cluster.html
    יש: ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

חבר רשום ד ו ר ו ן's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה
    אם באמת חשוב לך מד מהירות מדויק (למה?) אז יש היום שעוני מהירות GPS בכל מיני צורות ועיצובים.
    יש גנריים כאלו:
    https://www.ebay.com/itm/29426271354...YAAOSwvDxg5VvC

ויש למשקיעים בעיצוב קלאסי, למשל לג'יפ CJ:
    https://www.speedhut.com/jeep_cluster.html
    שהסטייה שלהם תהייה במעט טובה יותר מהמקור.. או מהטלפון.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

אני אכן על 235. הגיעו עם הרכב, במצב טוב ממש וכאשר יסיימו את חלקם נבחן את ההחלפה לצמיגי 31.
    תודה למסייעים בנושא הספידומטר, אבל מלכתחילה הייתי ערני לפערים (בעיקר סביב מד האוץ) בגלל... שהשעון של הדלק לא עובד... כאמור, עוד עבודה רבה לפני, אבל לפחות הרכב נוסע ומטייל.

מתקדמים - לקח לי כמעט שבוע (עבודה בערבים..) להחליף מיסב של המוט הגה. עבודה שאני מניח שמוסך היה מסיים בשעה, אבל כשסיימתי לפחות הייתי מסופק.
    בסופ"ש האחרון טיילנו את הטיול הכי "רציני" שעשיתי עם הסופה - בקילומטרז בשטח, בקילומטרז בכביש ובחלק מהטיול גם רמת המעברים הטכניים היו הכי מאתגרים שעשיתי עם הסופה עד כה.
    הסופה לא התרגשה בכלל ודילגה בין הסלעים. נהנתי מאוד מהרכב ולמרות שחששתי מנסיעות הכביש הארוכות, הן דווקא עברו בצורה נעימה.
    הכיסא ההידראולי שלא אהבתי עד כה,הרגיש נוח בשבילים המהירים אבל במעברים הטכניים ברגע שהרכב מקפץ והכיסא מתחיל לעלות ולרדת - גם הרגל שלי על דוושת הגז מתחילה לרקוד... עניין של הרגל אני מניח.
    בהצלבות או כל זמן שהסרן נמתח, אני שומע רעשי ברזל חזקים מתחת לרגליים. דווקא למי שעומד בחוץ ומכוון זה נשמעים רעשים סבירים, אבל אני תוהה לגבי הורדת הנדנדות משולשים שהגיעו על הרכב ולהחזיר את הנדנדות המקוריות (היו זרוקות בארגז באוטו).
    וכמובן, איך לא, הגברת צריכה להראות שהיא צריכה קצת אהבה: באמצע נחל פרצים, הרכב נכבה בפתאומיות. למזלי הסופה התחשבה ונעצרה במקטע מישורי בין 2 עליות. בעזרת שותפים טובים לטיול נפתח המפלג והסתבר שהרוטור התפרק. הדבקה עם אפוקסי - והרכב המשיך ליומיים טיול נוספים והגיעה הביתה בשלום.
    כמובן שיוחלף הרוטור וראש המפלג ה"משופץ" יעבור לארגז החלפים. בפתיחה שלהם נראה שהמפלג מבפנים מטונף. מה גורם לזה? ניקוי?
    חלקים נוספים שכדאי להחזיק כספייר? (יש חיישן קראנק, משאבת דלק, רצועת מנוע, צינורות מים)

כדאי לפתוח להוציא את המפלג ולבדוק אותו.
    הזעה כזו של שמן יכולה להעיד על אטם שלא אוטם ו\או מיסב במצב קטסטרופה.
    בכל מקרה כדאי לבדוק, ואולי עדיף להחליף.

חבר רשום מוטי ג.'s Avatar

מצחיק שהסופה נסעה עם חוסר בקשת בקצה הרוטור

בסופות יש הרבה דברים מצחיקים שלכאורה "אין דבר כזה" אבל עובדה. זה נוסע...
    גיתאי אילתר פעם מגע ברוטור מסיכת ראש (בתקופה שעוד היתה לו כיפה על הראש). זה נסע? נסע.

מתקדמים:
    הרוטור ומכסה המפלג הוחלפו מזמן, פנים המפלג עבר ניקוי ונראה שהלכלוך הרב נבע מראש מפלג מצוקמק בלי נשם.
    הטרמוסטט עושה קצת בעיות, יוחלף בהקדם.
    מערכת החשמל היא בשיקום מתמיד, כל פעם עוד חוט/חיבור שזוכים לטיפול וחידוש תוך כדי שאני מתאפק לא להוסיף מערכות חשמל נוספות בנתיים.
    ובנתיים - הסופה מטיילת, אני נהנה מכל רגע ומכל החלפת הילוך.
    אחסון הציוד עובר מקצה שיפורים בין טיול לטיול, כנראה שיקח עוד קצת זמן עד שיהיה מושלם.

מה הלאה?
    גגון - למרות הנפח (שמתרגלים אליו מהר) עולה הצורך בגגון בעיקר עבור משטחים למדורה. הגגון שישב על הגימני ממתין להרכבה על הגג (מכסה שליש גג בערך, משאיר מקום לעוד צימגג במידת הצורך בחלק הקדמי של הרכב). מכיוון שהמרזבים גמורים לחלוטין, נשאר להתגבר על החשש מקדיחת חורים בגג הרכב (וזה עוד ברכב שנזילה מהגג הגיעה כסטנדרט מהיצרן...).
    מתקן חיצוני לגריקן דלק 20 - רעיונות יתקבלו בברכה.
    חלונות אחוריים - מישהו התנסה בהפיכת החלונות אקווריום הענקיים מאחורה לחלונות נפתחים?
    מושבי נוסעים - ברשיון הרכב 7+1, בפועל מורכב ספסל רוחב (בהתקנה מזעזעת, שלב ראשון הוא חיבור ראוי של המושב הזה). עלה לי רעיון לייצר מעין דרגש מתקפל בחלקו האחורי של המושב ובעצם ליצור עוד 3 מושבים שפונים אחורה לצורך העניין. רעיון נוסף הוא להתקין ספסל קבוע שפונה לאחור (אולי על בסיס הספסלים המקוריים?) ולבנות מתחתיו שטח אחסון. אשמח לתובנות בנושא.

חג שמח!

מנשא לג'ריקן? רק הצבאי הקלאסי מפח. הכי משתלב ומתאים באוטו כזה.
    תצטרך לגשש אחריו בשטחי האש.

או להזמין חדש מחו"ל.

ציטוט נכתב במקור על ידי Snir צפיה בהודעה
    מתקדמים:
    הרוטור ומכסה המפלג הוחלפו מזמן, פנים המפלג עבר ניקוי ונראה שהלכלוך הרב נבע מראש מפלג מצוקמק בלי נשם.
    הטרמוסטט עושה קצת בעיות, יוחלף בהקדם.
    מערכת החשמל היא בשיקום מתמיד, כל פעם עוד חוט/חיבור שזוכים לטיפול וחידוש תוך כדי שאני מתאפק לא להוסיף מערכות חשמל נוספות בנתיים.
    ובנתיים - הסופה מטיילת, אני נהנה מכל רגע ומכל החלפת הילוך.
    אחסון הציוד עובר מקצה שיפורים בין טיול לטיול, כנראה שיקח עוד קצת זמן עד שיהיה מושלם.

מה הלאה?
    גגון - למרות הנפח (שמתרגלים אליו מהר) עולה הצורך בגגון בעיקר עבור משטחים למדורה. הגגון שישב על הגימני ממתין להרכבה על הגג (מכסה שליש גג בערך, משאיר מקום לעוד צימגג במידת הצורך בחלק הקדמי של הרכב). מכיוון שהמרזבים גמורים לחלוטין, נשאר להתגבר על החשש מקדיחת חורים בגג הרכב (וזה עוד ברכב שנזילה מהגג הגיעה כסטנדרט מהיצרן...).
    מתקן חיצוני לגריקן דלק 20 - רעיונות יתקבלו בברכה.
    חלונות אחוריים - מישהו התנסה בהפיכת החלונות אקווריום הענקיים מאחורה לחלונות נפתחים?
    מושבי נוסעים - ברשיון הרכב 7+1, בפועל מורכב ספסל רוחב (בהתקנה מזעזעת, שלב ראשון הוא חיבור ראוי של המושב הזה). עלה לי רעיון לייצר מעין דרגש מתקפל בחלקו האחורי של המושב ובעצם ליצור עוד 3 מושבים שפונים אחורה לצורך העניין. רעיון נוסף הוא להתקין ספסל קבוע שפונה לאחור (אולי על בסיס הספסלים המקוריים?) ולבנות מתחתיו שטח אחסון. אשמח לתובנות בנושא.

חג שמח!
    מנשא לג'ריקן מאוד פשוט לייצר, גרושים בעלות ומעט מאוד עבודה. ראה כאן בהודעה 11 משהו שעשיתי:
    http://www.jeepolog.com/forums/showt...l=1#post721078

ממשיך לטייל ולהנות מהרכב במקביל לעבודה האינסופית עליו.
    פרוייקט החשמל נמשך ומרגיש שלעולם לא יסתיים, המון פסולת ואילתורים נוראיים. המון קצוות שאני לא מצליח לעקוב אחריהם ונשארים עלומים לצערי...
    בעיות פתוחות:
    1. חופש בדריישפט הקדמי - אחרי גירוז העניין מתעדן, אבל חוזר אחרי זמן מה. אני מבין שזה מה שגורם לרעידות במהירות 90 קמש +/-.
    אגב, אני לא מצליח לגשת לפיטמת הגירוז בדריישפט האחורי. הבנתי שצריך "סיכת גירוז" אבל לא מצאתי בשום חנות...
    2. שעון דלק לא עובד. שעון לחץ שמן עובד לסירוגין. אין כרגע חיישן חדש בינוביץ.
    3. בהנעה, הסלד נשאר נמוך. אני מבין שהמנוע אמור להחזיק בסלד גבוהה כשהטמפרטורה נמוכה. אנסה להחליף חיישן חום שיושב על הבית טרמוסטט.
    4. חימום - אחרי טיול שלג קצרצר שבוע שעבר, הבנתי שהחימום לא זורק אוויר מפתחי האוורור. המפוח עובד (שומעים), המפשיר אדים עובד אבל מוציא אוויר קר.
    אתחיל בלבדוק שהסבכת אוויר שמתחת לשמשה הקדמית לא סתומה ושהמנופים של יחידת הבקרת חימום לא שבורים. כיוונים נוספים?

כמובן שיש עוד שלל דברים נוספים, אבל אלו כרגע על הפרק.

חבר רשום איל מ's Avatar

לגבי האוויר החם,
    הדבר הראשון שהייתי בודק הוא שלא עשו בייפאס לרדיאטור חימום רקוב. או גרוע מכך, חסמו צינורות.

ציטוט נכתב במקור על ידי איל מ צפיה בהודעה
    לגבי האוויר החם,
    הדבר הראשון שהייתי בודק הוא שלא עשו בייפאס לרדיאטור חימום רקוב. או גרוע מכך, חסמו צינורות.
    לא נעקף, עבר ניקוי במסגרת היישור קו (הרבה ג'יפה).
    לזכרוני פעם אחרונה שבדקתי הצינור העליון שנכנס אליו היה רותח והצינור התחתון היה פחות חם משמעותית (אבל חם).
    אני מחדד - יש רעש של מפוח, אין יציאת אוויר בפתחי אוורור, יש יציאה של אוויר קר בפתחים של המפשיר אדים.

אלך לפי סעיפים -
    3.
    *שעון הדלק לא עובד - הוא מנותק ? לא מקבל מתח ? מה הסיפור שלו ?
    *שעון לחץ שמן - איזה חיישן אתה צריך ? צילום יעזור.
    4.יכול להיות שהרדיאטור חימום פנימי סתום ? ניסית להזרים מים בשני הכיוונים שלו ? (תכלס אם סתום ויש בנמצא הייתי מחליף וזהו)

פרוייקט החשמל נמשך ומרגיש שלעולם לא יסתיים, המון פסולת ואילתורים נוראיים. המון קצוות שאני לא מצליח לעקוב אחריהם ונשארים עלומים לצערי...
    ממליץ בחום להקדיש לנושא הנ"ל זמן , ולעבור על כל הצמות הנמצאות ברכב.
    בדגש על איפה שמתקין ישראלי נגע.

תודה.
    שעון דלק - מקבל מתח, עוד לא התעמקתי בבעיה הזו. בנתיים פשוט מתדלק כל 150-200 ק"מ.
    יוניט לחץ שמן - מצרף תמונה. לא בטוח שזו הבעיה, כי לפעמים השעון מתעורר ומציג לחץ תקין (בעיקר שמדליק אורות).
    רדיאטור חימום - עבר ניקוי ביישור קו. אבל הבעיה כרגע היא גם אוויר לא חם (במפשיר אדים) וגם שלא יוצא אוויר בכלל מפתחי האוורור.
    אתפנה לבדיקה מעמיקה בהמשך השבוע ואעדכן.
    לגבי החשמל - אין ספק שאתה צודק, כרגע הכוונה היא שזה יהיה פרוייקט מתמשך לטווח רחוק מבלי להשבית את יכולת התנועה של הרכב לטווח ארוך.

החורף הביא איתו יותר הזדמנויות לטיולים, קצת פחות הזדמנויות לעבוד על הרכב מטעמי קור/גשם.
    החלפתי השבוע בפעם השלישית מאז שהרכב אצלי (8 חודשים) נוזל קירור, שמן מנוע ושמן גיר (אצל הבעלים הקודם לא הוחלפו 6 שנים ..).
    נוזל קירור - פעם ראשונה שיצא נקי לגמרי. היתה החלפה מיותרת בדיעבד.
    שמן מנוע - מרגיש לי שהוא הופך להיות "שחור" מהר מאוד... כמובן שהוחלף גם פילטר.
    שמן גיר - יצא שוב פעם מטונף...
    על הדרך גם גירוז - אבל איך כיבינימאט מגיעים לפיטמת גירוז על הצלב בדריישפט האחורי?? הראש לא יכול להתלבש עליה בגלל הזווית והמיקום שלה מבלי לפרק את הדריישפט.

עמוד 6 מתוך 10 ראשוןראשון ... 3456789 ... אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. באגי השעשועים של ברוך (הצפרדע)
    על ידי עודד זנטון בפורום פורום הבונים + הנדסת ג'יפים
    תגובות: 4
    עדכון אחרון: 07-12-06, 23:18
  2. פיצ'ר חדש - הצפרדע של ברוך
    על ידי מערכת ג'יפולוג בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 19
    עדכון אחרון: 25-07-05, 14:38

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים