Close
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 36

ברירת מחדל בניית בית פרטי / קרקע

יש כאן חברים שבנו בית פרטי ?
    אני לפני התהליך ויש לי כמה שאלות ...

מנהל פורום נמרוד's Avatar

ברירת מחדל תגובה: בניית בית פרטי / קרקע

יש הרבה. פשוט תשאל את השאלות שלך.
    איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

חבר רשום shachar's Avatar

על מה ששאלת עד עכשיו, כן.
    110TD5
    Festina lente

חבר רשום nirs's Avatar

פעמיים...
    מה השאלה?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    When your options low, I lift you from below
    תגלי איך האויר מחוץ לעיר מרגיש אחרת...

אהלן לכולם …

מתעתד לבנות בית בצפון רמת הגולן … 1000 מטר מעל פני הים …בחורף קר מאד אבל גם בקיץ יש ימים מעל 40 מעלות.
    כרגע אנחנו בשלב של בחירת אדריכל… לא הוחלט דבר.
    יש לי בעצם 3 דברים עיקריים שמטרידים אותי וכולם קשורים בסופו של דבר …איך לא …לתקציב. כאשר יש לי הרגשה שתחום הבניה אם תהיה נאיבי יוכלו אותך ואת והארנק שלך כמו מלח.
    1. יש כל הרבה מגוון דעות לגבי סוג הבניה … סוג חלונות … חימום וקירור … מה לדעתכם מבחינה בידודית ופרקטית לחיים …מה עדיף ?
    2. שמתי לב שעוד לפני שהתחלתי לבנות …יש כל כך הרבה הוצאות … מה דעתכם קבלן מפתח או לא ? האם בנוסף לאדריכל / קבלן לקחת גם מפקח ? שזה בעצמו עומד מעל 50k, בקיצור מה דרך העבודה מבחינת אנשי מקצוע ?
    3. בסוף בסוף … מניסיון איך לעבור את הפרוייקט הזה … בלי לפשוט את הרגל ועל הדרך גם לא להסתכסך עם האישה ?

זה בגדול בכללי …מאמין שאיך שהדברים יתפתחו יהיו גם שאלות ספציפיות

תודה.

חבר רשום shachar's Avatar

על רגל אחת.

נתחיל שתיקח רק בעלי מקצוע שקיבלת עליהם המלצות מגורמים בלתי תלויים...
    ואם אתה לא יכול להיות באופן יומיומי באתר תוך שאתה מבין מה בדיוק עושים, תיקח מפקח.
    אחד הדברים המתסכלים זה לתזמן בין בעלי מקצוע שונים שמאשימים אחד את השני,
    היתרון של קבלן מפתח שאתה לרוב צריך לדבר עם גורם אחד.
    אני מניח שאם אתה בונה, סביבך נבנו עוד כמה וכמה בתים. זה הזמן להכיר את השכנים ולהתחיל לקבל המלצות.
    בתנאי תשלום, תדאג שמה שישאר כתשלום אחרון לא יהיה נמוך מהכדאיות של בעל מקצוע להגיע אליך.

לגבי התמחור, ככל שתרד לרמה מדוייקת ברמת שוחת הביוב ועלות החפירה שלה, כך תקבל תמונה מלאה יותר.
    קח בחשבון גם את הפריטים שתידרש להוסיף לבית חדש , את הגינה את הגדר ואת שביל הגישה...
    110TD5
    Festina lente

חבר רשום מיכה100's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי shachar צפיה בהודעה
    על רגל אחת.

לגבי התמחור, ככל שתרד לרמה מדוייקת ברמת שוחת הביוב ועלות החפירה שלה, כך תקבל תמונה מלאה יותר.
    קח בחשבון גם את הפריטים שתידרש להוסיף לבית חדש , את הגינה את הגדר ואת שביל הגישה...
    +1000
    מאחר ואתה עושה את זה פעם ראשונה, והקבלנים בפעם המאה, לעולם הם יכניסו לך בחוזה עיזים וסעיפים שמחביאים הוצאות בלתי צפויות.
    קח כל חוזה כזה לקריאה מודרכת והתייעצות עם בעל מקצוע בלתי תלוי (עדיף שניים), או לכל הפחות מישהו שבנה בעצמו כבר יותר מפעם אחת.
    זה ניג'וס נוראי ולוקח זמן, אבל יחסוך לך המון כסף ועוגמת נפש.
    סתם לדוגמה, מה זה אומר 'עד קו בניין' ומה צריך לחשב מעבר, מה זה אומר שצריך להחליט על סוג הביסוס אחרי בדיקת קרקע וכמה עולה כל אופציה, איך 'לחסוך' במע"מ (כי למה שאתה תהיה הצדיק היחיד) ועוד ועוד.

אני בדיוק באמצע בניה בקצרין..לא רחוק ממך.
    אמנם אצלך יותר קר אבל גם לי חשוב מאוד הבידוד.
    הקבלן שלי בונה לי שלד בלבד, הגעתי למסקנה שבא לי להתעסק עם זה ועל הדרך לחסוך קצת כסף ב"דמי תיווך" של הקבלן.
    למרות שאני עושה את זה בעצמי ומרוצה מכל רגע בינתיים, אם אתה לא מכיר את נושא הבניה ו/או אין לך זמן להתעסק עם זה (לפעמים באופן יומיומי) קח מפקח וקבלן עד מפתח. - מפקח טוב בסוף יחסוך לך בעלויות ויתן לך מוצר מוגמר טוב יותר.
    אם תרצה עזרה מקרוב אני אשמח, דבר איתי - מכיר גם קבלנים וגם מפקחים בסביבה שלנו.

אלעד.

ערב טוב
    אני מתעסק בפיקוח בניה , גר בעפולה , אשמח לתת לך הכוונה ורעיונות להתחלת מחשבה לבניה , יש הרבה דברים לפני שניגשים לבעלי מקצוע , אדריכל , מהנדס , קבלנים , ועוד שאר ירקות .
    דני ,052-8698036
    מפקח בניה בבוקר. וזכיין של "טבע נאות" בזכרון יעקב

חבר רשום nirs's Avatar

ממליץ מאוד לשקול לקחת פרוייקטור.
    תפקידו:
    1. להביא הצעות מחיר מבעלי מקצוע מומלצים. אתה זה שמחליט את מי לוקחים.
    2. לתזמן את העבודה בין בעלי המקצוע.
    3. לפקח על טיב העבודה.
    4. לעמוד בלו״ז.

בנוסף ממליץ מאוד להעסיק מעצב פנים כבר בשלבי התכנון עם האדריכל

Sent from my iPhone using Tapatalk
    When your options low, I lift you from below
    תגלי איך האויר מחוץ לעיר מרגיש אחרת...

ברירת מחדל בניית בית פרטי / קרקע

שמעתי שרבים מהמפקחים או אלו שאתה חושב שהם עובדים רק בשבילך מקבלים עמלות והטבות מהספקים והקבלנים.
    לי יש בעיה לתת אמון במי שיש לו נאמנות כפולה.

תחלק גזרות אחריות עם אשתך מראש כי המון זוגות לא שורדים את

תתיעץ המון וכמה שיותר מראש עם כאלו שבנו ובמיוחד באזור שאתה עומד לבנות בו.
    קרא ספרים בנושא הבניה והירשם לפורומים רלוונטיים.
    אם אתה יודע לתכנן ולראות מה שאתה רוצה מהבית זה לא פרוייקט מסובך מדי

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
    Honda TRX300EX

חבר רשום ש01's Avatar

לגבי בת הזוג - יש גם סיפורים חיוביים...
    אנחנו בנינו יחד, בגיל 24-25. חלק מהעבודות עשינו לבד. חוויה נהדרת ומעצימה ואילו יכולנו (כלכלית) היינו חוזרים על כך שוב!

השלב ש(צריך להיות) הארוך ביותר הוא התכנון! אל תוותר. על הנייר אפשר לשנות הכל.
    אל תוותר על הדמייה ועל בניית המבנה מקרטון ביצוע, כולל אפשרות הסרת הגג או קומות על מנת ל"היכנס" לחדרים.

המהנדס שלי שיכנע אותי לוותר על קומת מרתף עם יחידת דיור - בן זונה! אובדן הכנסה פוטנציאלית של אלפי שקלים מידי חודש (אצלנו ביקוש יתר לדירות קטנות להשכרה) או משרד.

בידוד - הבידוד הטוב ביותר הוא בתי עץ או בתים מפאנלים (בערבה נבנו לא מעט בתים מפאנלים) - אל תפחד מדעות קדומות בנושא. לך ותבקר בבתים כאלו, תשמע חוויות ותתרשם. תזכור - בית עץ, לא בהכרח הגימור החיצוני מעץ ועל כן לא צריך לצבוע ולטפל מידי שנה. יש גם חברות שבונות באותה הטכנולוגיה רק ממתכת. בשיטה זו (עץ/מתכת/פאנלים) תקבל גם, לרוב, איכות גימור ומהירות בנייה גבוהה יותר.

אני אולי משוחד, אבל בדיעבד (22 שנים לאחר הבנייה) - אני חושב שטעיתי בבחירת הבלוקים. רציתי ותכננתי את הבית לבנייה כבית עץ ולבסוף שוכנעתי לבנייה קונבנציונלית.

חימום - הכי יפה וכיף קמין עץ. הכי יעיל - תת רצפתי.
    קירור - בסופו של דבר מזגן בכל חדר - מעט יקר יותר בהקמה, הרבה יותר יעיל ונוח ממרכזי.

תמיד תחשוב 3 - 10 צעדים קדימה ומחוץ לקופסה. לדוג' - אני הכנתי מקום לקמין עץ, רגע לפני הריצוף הרצתי במקום צנרת לגז ונפט/סולר. השתמשתי גם בגז, גם בנפט והיום בעץ...
    הארובה יכולה לשמש גם לחימום המים בדוד (חיסכון בחשמל.
    מצד שני ויתרתי מטעמי כיס קצר (וקמצנות מטומטמת) על נקודת מים ליד המקרר, היום רץ מתחת לארונות המטבח מינור גמיש...

מפקח - כלכלית, יש אומרים שעדיף לקחת חופש ולבצע לבד...
    בכל מקרה, מפקח שלא יהיה מהאזור או שיהיה משהו שאתה סומך עליו בעיניים עצומות.
    יש בעלי מחסני חומרי בניין/ריצוף וסניטציה שעושים פיקוח ומעניקים הנחות ממשיות ללקוח משולב).

תנאי תשלום - ללא מקדמות! שלא יברחו לך.
    אל תפחד לפטר קבלן באמצע העבודה - אם לא עובד לשביעות רצונך. אל תוותר על כלום!!! דבר שלא בוצע כנדרש בבנייה, יהיה יקר מאוד, מכוער ולעיתים בלתי אפשרי לתקן (לדוג' איטום בין הקורות והרצפה לקרקע).

צלם כל קיר, חדר וכד' לאחר הנחת צנרת ולפני טיח/ציפוי.
    כמה שיותר צנרת בקירות חיצוניים.
    אל תתפתה לצנרת מים ממתכת (סקדיול וכד') בסופו של דבר היא מחלידה ומתפוצצת. אם יש לחות באזור הצנרת היא הופכת למאיץ...
    כמה שפחות מתחת לרצפה...

בטוח בשכונה יש בתים נוספים בשלבים שלך. אם אתה מכיר משהו/משהם ואתה סומך עליהם - שווה מאוד כלכלית לעבוד יחד (קבלנים שמקבלים מס' בתים, מחסני חומרי בניין וכד') המחירים צונחים כך מאוד. כמובן שכל אחד מתכנן את התוכנית שלו, הקבלן עובד על מס' בתים יחד (אנחנו בנינו עם שני זוגות מכרים מהצבא. אז אחד מהם היה X מפקד שלי, היום אנחנו חברים טובים).

תזכור - צריך המון סבלנות ואורך רוח. השלב המהיר ביותר הוא השלד, אח"כ הדברים הולכים לאט באופן מרגיז...

אההה, תתכנן מראש לגג עם פאנלים סולריים. גג שטוח מקבל יותר פאנלים. גג משופע - שיהיה לכוון דרום. לאורך שנים תחסוך כך הרבה.

אני מניח שיש עוד המון עצות,
    הכי חשוב - תסתובב, תראה, תתרשם - וכמה שיותר.
    אם אתה הולך על בנייה לא קונבנציונלית (עץ/פאנלים/מתכת) - צור קשר עם בעלי בתים ותתרשם מהם - ולא כאלה שקבלנים שלחו אותך אליהם (אנחנו טיילנו ב"שכונות וילות" בשבתות, רשמנו שמות וכתובות, התקשרנו ביום א' ונסענו להפגש ולהתרשם לאחר תאום עם בעלי הבתים. (ושוב, בסוף נכנעתי ל"חברים ויודעי דבר" ובניתי מבלוקים. לדעתי - טעות).

בהצלחה!

תאמין או לא, כיף לך, אני מת לבנות שוב (בית נוסף... לא להחליף).
    יועץ וממונה בטיחות וכיבוי אש, מדריך עבודה בגובה.
    0544830630,
    [email protected]

חבר רשום ש01's Avatar

דבר חשוב נוסף - כדאי שהאדריכל יהיה מקומי או מישהו שמכיר היטב את הוועדה המקומית. לכל וועדה יש את ה"שטיקים" והקשיים שלה. אדריכל שמכיר את המקום יודע כיצד לחלוף זאת בקלות.

תתכונן למיסים, אגרות ושותפים לכיס שלך, שחושבים שהוא עמוק. מאוד עמוק....

זה מרגיז, יקר ואין דרך להתחמק מכך...
    יועץ וממונה בטיחות וכיבוי אש, מדריך עבודה בגובה.
    0544830630,
    [email protected]

חבר רשום מוטי ג.'s Avatar

אנחנו הרגע סימנו לבנות, מה זה הרגע.... גרים בבית שבועיים.
    הבית נבנה בעץ, שלד עץ, חיפוי עץ, פנים גבס.
    הבניה ארכה 10 חודשים מקידוח כלונס ראשון.
    הבידוד מעולה, הבית מרגיש אחרת מבית בלוק רגיל.
    לגבי תחזוקה וצבע, בחרנו צביעה בצבע אטום שמגדיל את מרווח הזמן לכ 5 עד 7 שנים בין צבע לצבע וגם זה, כנראה רק בצד הפונה לשמש.

הבית מחומם עם קמין עצים,
    ובכל חדר יש מזגן סטנדרטי בהתאם לגודל החדר.

לא לקחתי מפקח, מהסיבות שנאמרו כאן, וגם כי הקבלן שלי אחראי על כל הקבלני משנה, אס הוא ריכז את העבודה והתיאום, ואני רק בדקתי שמה שמתבצע נעשה הכי טוב שאפשר.

אחד הדברים שנחרטו לי בזכרון, לפני הבניה באחד השרשורים על בנייה, נמרוד כתב שאם אין לך 1.5 מיליון שקל אל תתחיל לבנות, וואלה..... נמרוד אתה מלך יצא לנו בול כולל כל העלות תשתיות וכו (בנייה בקיבוץ, ללא תשלום על הקרקע).
    אתה מוזמן להגיע ולהתרשם
    בהצלחה!

https://photos.app.goo.gl/P3raYtk4sPOfzrKY2

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

חבר רשום איל מ's Avatar

לגבי חימום תת רצפתי. אולי פיזור החום הכי יעיל אבל העלויות, הן של ההתקנה, והן של ההפעלה הן בסדרי גודל מעל מזגן.
    וזה לפני שדיברנו על תקלות אפשריות בחימום ע"י נוזל, או הקרינה שבחימום חשמלי.
    במקומות עם קור קיצוני בהם ייתכנו טמפרטורות שמשתקות מזגן זה אולי חצי הגיוני לשים,
    אבל בד"כ, הרוב המוחלט באזורים אלו מסיק בעץ.

ציטוט נכתב במקור על ידי wonderd צפיה בהודעה
    אני בדיוק באמצע בניה בקצרין..לא רחוק ממך.
    אמנם אצלך יותר קר אבל גם לי חשוב מאוד הבידוד.
    הקבלן שלי בונה לי שלד בלבד, הגעתי למסקנה שבא לי להתעסק עם זה ועל הדרך לחסוך קצת כסף ב"דמי תיווך" של הקבלן.
    למרות שאני עושה את זה בעצמי ומרוצה מכל רגע בינתיים, אם אתה לא מכיר את נושא הבניה ו/או אין לך זמן להתעסק עם זה (לפעמים באופן יומיומי) קח מפקח וקבלן עד מפתח. - מפקח טוב בסוף יחסוך לך בעלויות ויתן לך מוצר מוגמר טוב יותר.
    אם תרצה עזרה מקרוב אני אשמח, דבר איתי - מכיר גם קבלנים וגם מפקחים בסביבה שלנו.

אלעד.
    אלעד
    תודה
    בהחלט אצור איתך קשר.

תודה לכולם על התגובות
    ובטח לאלו שהציעו גם עזרה נוסף על הכל.
    כרגע מתלבט בעיקר לגבי שני דברים:
    1. עם אילו אנשי מקצוע לעבוד ? קבלן מפתח או לא ?
    אין ספק שתפקיד המפקח הוא אחד התפקידים המהותיים בבניה אבל שמעתי על כל הרבה מקרים שאנשים נכוו מקומבינות.
    2. סוג בניה מבחינת בידוד וכו ...

אני מניח שעם הזמן והשאלות והתשובות העניינים יתחילו להתבהר.

אתה לוקח צעד משמעותי בחיים ולא בטוח שתקבל מספיק אינפורמציה מפוסט בודד.
    אני ממליץ לך לקחת מפקח אמין שילווה אותך בכל השלבים ויתן לך בטחון בהחלטות שתיקח לבסוף, וגם יוכל להגיע לאתר בתדירות גבוהה.
    אני בדיוק עברתי לביתי החדש, לאחר סיום הפרויקט שלקח כשנה. יש לי נסיון בתחום (מנהל פרויקטי בניה רוויה - מגדלים) ועדיין זה היה עבורי מתיש ומייגע...

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

מבירור קצר ולא מחייב
    עלות מפקח נעה מ 40 ועד ל 60 לא כולל מעמ ...
    חוץ לעשות בייביסיטר תרתי משמע לאנשי מקצוע בשטח ובאמת לוודא שהכל מתבצע כפי שצריך להיות ... האם מפקח טוב יכול גם להוזיל עבורי את עלות הבניה ?
    דבר נוסף ששמעתי וגם קראתי כאן, שיש כאלו שסיכמו על עבודה עם קבלן מפתח שבעצם חוסך את עלות המפקח.
    איך שאני רואה את זה... מסתמן שהמפקח הוא התפקיד הכי חשוב או לפחות באותה מידה כמו אדריכל ?

ציטוט נכתב במקור על ידי MMR צפיה בהודעה
    אתה לוקח צעד משמעותי בחיים ולא בטוח שתקבל מספיק אינפורמציה מפוסט בודד.
    אני ממליץ לך לקחת מפקח אמין שילווה אותך בכל השלבים ויתן לך בטחון בהחלטות שתיקח לבסוף, וגם יוכל להגיע לאתר בתדירות גבוהה.
    אני בדיוק עברתי לביתי החדש, לאחר סיום הפרויקט שלקח כשנה. יש לי נסיון בתחום (מנהל פרויקטי בניה רוויה - מגדלים) ועדיין זה היה עבורי מתיש ומייגע...

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
    מענין, החוויה שלי אחרת לגמרי.. אני נהנה מכל רגע למרות שאני צריך להשקיע בזה הרבה זמן..
    לגבי הקבלן שלד או מפתח - תלוי בך ובזמן שבו אתה רוצה להשקיע בניהול הבניה. בכל מקרה אם תקרצה מפקח יש לי חבר שהוא במקרה אחד הטובים בסביבה מבחינת אמינות, מקצועיות, פדנטיות ואכפתיות.

אלעד.

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. בניית בית פרטי חישוב עלויות
    על ידי UNIX בפורום אוף-טופיק
    תגובות: 27
    עדכון אחרון: 10-09-16, 13:00
  2. עין עקב ברכב פרטי
    על ידי MOSHIKO.L בפורום פורום טיולי ג'יפים ושטח
    תגובות: 14
    עדכון אחרון: 29-08-15, 19:22
  3. רכב פרטי קטן בתקציב של 20,000-30,000