Close
עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 40 מתוך 43
    חבר רשום ד ו ר ו ן's Avatar

דרור,
    ההשוואה היתה לפרייבט, עם אמירה שזה קרוב לפרייבט.
    לדעתי, ויש לי יסוד סביר להניח שתסכים איתי, שבהשוואה לפרייבט, ובדגש על פרייבט, ההיגוי של סופה הוא רע.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

חבר רשום איל מ's Avatar

ברירת מחדל תגובה: שיפור היגוי בסופה

לא מכיר את הסופה שלך אבל תופעה של "משיכה" בהתאם להאצת/בלימת מנוע, נפתרה אצלי בסופה סטנדרטית בהחלפה של תושבות מנוע וגיר שהתגלו כגמורות (המנוע פשוט היה יוצר מומנט שגרם להעברת משקל ברמה כזו שגרמה לסטיות בהיגוי).
    גם אחרי זה ההיגוי היה דומה יותר לשל ג'ון דיר 10-30 מאשר לפרייבט (חסר כל משקל וניתן להיגוי עם אצבע אחת בלבד) אבל מילא.

זה רק מחזק את הקו שמחבר את כל החוות דעת על סופות באשר הן, אין 2 שיצאו אותו דבר מהמפעל.
    ההנאה שבאיטיות..

"The view of the Hilux from the back, often seen by others on the trail, rarely seen by anyone on the freeway."
    Hary Wagner

מנהל פורום נמרוד's Avatar

לא דורון, זה מחזק את קו המחשבה שהכל בעיני המתבונן... מכיר אותך ואת דרור, אני אתן לכם לנהוג מבחן על אותו הרכב, אתם תכתבו שתי חוות דעת מלומדות באותה מידה - אבל שונות לחלוטין.
    איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי ד ו ר ו ן צפיה בהודעה
    דרור,
    ההשוואה היתה לפרייבט, עם אמירה שזה קרוב לפרייבט.
    לדעתי, ויש לי יסוד סביר להניח שתסכים איתי, שבהשוואה לפרייבט, ובדגש על פרייבט, ההיגוי של סופה הוא רע.

תגדיר פרייבט.

בהשוואה לפורד פוקוס או לאלפא סוד, ההיגוי של סופה או של כל ג'יפ בעולם, הוא איום ונורא.
    אבל בהשוואה לקורולה 95' למשל, היגוי של סופה סטנדרטית כבר מרגיש טוב יותר, ואם נקצין עוד ונשווה למכונית עם התנהגות איומה כמו שברולט קאפריס משנות ה-70 למשל , ההיגוי של סופה הוא כבר מעולה ממש....

בוא ונסכים שלאף רכב שטח או SUV או טנדר בעולם, אין ולא יהיה היגוי כמו של פרייבט ממוצע. אפילו רנגלר JK חדש, שאנחנו טוענים בתוקף שההיגוי שלו בסדר גמור (כי נקודת המוצא שלנו היא היגוי של CJ ושל סופה) לא נותן לך היגוי ברמת המכונית המשפחתית הכי פשוטה.

זה פשוט מאוד = ברכבי שטח יש תגבור חזק מאוד שבולע את מעט התקשורת בין הגלגלים וגלגל ההגה שעוד קיימת במערכת. יש תיבת הגה ולא מסרק כמו ברוב הפרייבטים, יש חופשים מובנים כי האוטו מיועד לעבוד בשטח עם טווחי תנועה גדולים יחסית של כל הסרן והמתלים. ולא יעזור בית דין, כל אלה באים על חשבון חדות ודיוק ההיגוי.
    הגה של ג'יפ לעולם לא ישתווה לזה של פרייבט כביש, אבל גם אחרי הגבהה ושינויים אפשר לתקן ולהביא אותו קרוב לרמה האופטימלית.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

ציטוט נכתב במקור על ידי דרור ברלי צפיה בהודעה
    בוא ונסכים שלאף רכב שטח או SUV או טנדר בעולם, אין ולא יהיה היגוי כמו של פרייבט ממוצע. אפילו רנגלר JK חדש, שאנחנו טוענים בתוקף שההיגוי שלו בסדר גמור (כי נקודת המוצא שלנו היא היגוי של CJ ושל סופה) לא נותן לך היגוי ברמת המכונית המשפחתית הכי פשוטה.
    מוסכם לגמרי, במה זה שונה ממה שאמרתי מקודם?

כשירדתי מהסופה המקורית, ועליתי להיילקס מאותו השנתון (סרן חי) הרגשתי כאילו שעברתי לנהוג עם הגה של פרייבט..מהודק ובלי חופשים (הכל יחסי) ואז עברתי לפרייבט והבנתי כמה שני הקודמים לא קשורים לעצמם.
    לעומת זאת, הפיאסטה הרגישה כאילו שיש לה חופש בהגה (רק הרגשה, לא היה חופש) ביחס לקורולה , זאת ההיררכיה.

ובחזרה לדיון המקורי:
    כדאי שפותח השרשור יתנסה בסופה "מאופסת" כדי לקבל מושג מה זה נחשב להגה נורמלי ברכב הזה, יכול להיות שמה שמבחינתו זה איום=סביר ביחס לרכב.
    ההנאה שבאיטיות..

Hary Wagner

דווקא כדאי לנהוג ביפניות בנות 15-20 כדי להבין מה זה "הגה נוראי" של פרייבטים. ואחר כך באירופאיות מאותן שנים כדי להבין את גודל הפער....

כבר הצעתי לבחור- הוא צריך לעשות סיבוב בסופה עם פרונט תקין ומטופל היטב, או לחילופין שמישהו עם נסיון בסופות יעשה סיבוב על האוטו שלו - כדי לקבל מושג.

לדוגמה הגה של ניסן 200SX והגה של רנו 19 ?

ניסן 200SX זה לא דוגמה ליפניות עממיות שאנחנו מכירים. לא שאני מזלזל חלילה בכוכבת הדריפטים... תשווה אותה לאירופאית ספורטיבית/קופה בקבוצת המחיר שלה.

רנו 19? התפרצת לדלת פתוחה, מכיר מצוין את הנבלה הזו. דווקא דוגמה מצויינת. היתה להורים כזו חדשה, מודל 95', מהעבודה. וההשוואה ליפניות ממש במקום - לפניה היתה יפנית פופולרית - סובארו ליאונה, אחריה היתה יפנית פופולרית אחרת - סוזוקי באלנו.
    לרנו הזו, מלבד היותה מכונית מצויינת לזמנה ואפילו אמינה (זה היה אז, אוטו חדש, 1.4 ליטר ידני, שלוש שנים וכמעט 100,000 ק"מ ללא אף תקלה בכלל) היה גם היגוי הרבה יותר טוב מיפניות מקבילות. מה זה הרבה יותר טוב? פער בלתי נתפס. הרגשת בהגה של הרנו את הגלגלים הקדמיים ומה הם עושים. ביפניות מקבילות? לא שמעו על התכונה הזו מעולם. שחס וחלילה לא תהנה מהנהיגה ואז באופן טבעי גם תנסה לנסוע מהר...
    כמו שאנחנו מכירים את היפנים - אצלם שום דבר לא מקרי. אם אין תחושה בהיגוי זה רק בגלל שהם רצו שזה יהיה ככה. מי שבונה קלאסיקות כמו ניסן 200SX או סקייליין, או טויוטה סופרה ולהבדיל אלפי הבדלות דרעק חיוור כמו הניסן סאני והקורולה שחוץ מאמינות אין בהן שום כלום - כנראה יודע מה הוא עושה ואין לו טעויות או הפתעות. הכל מתוכנן.

לרנו 19 יש הגה נוראי, דעתי , כן ?
    לא רוצה להרוס את השירשור המקורי, רק רציתי לאמר שבאופן כללי מה שטענת הוא נכון אבל יש יוצאים מהכלל.

יש יוצאים מין הכלל. ללא ספק.

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה
    קיד, זה לא גרמניה פה... האמת גם בלי למדוד כלום אני אומר לבן אדם שהגביה ג'יפ ב10 ס"מ: לך לינוביץ', קנה זוג קלינים של 4 מעלות ודחוף מתחת לסרן (בכיוון הנכון, כן?) וזה ישפר לך את ההיגוי למשהו שאפשר לחיות איתו, ואז תוכל להצטרף ברוגע לוויכוח הפילוסופי העמוק שמתנהל פה
    כאשר נהגים חולקים איתי את מרחבי האספלט (וגם את דרכי הכורכר) והם נוסעים ללא מטו מייצב וללא מוט פן-הרד אז אני יודע שאני לא בגרמניה.
    אני חושב שבאופן סטטיסטי הסיכוי להיהרג מכדור אקדח ברמלה-לוד קטן מהסיכוי להתהפכות כאשר נוסעים 70 קמ"ש ללא אמצעי ריסון.

בנושא הדיון הפילוסופי, צרפתי קטע בו רואים את מחליפו של BA נוהג בשברולט ואן-דורה של ATEAM ותראה כמה תנועות הגה הוא צריך לבצע כדי לשמור על הרכב ישר. לתיבת הגה לעולם לא יהיה הדיוק של מסרק.

קיד.
    עדיף לפחד מאשר להיבהל

מנהל פורום נמרוד's Avatar

פרופגנדה גרמנית מבוימת וזולה, מזכיר את הסרטים של לני ריפנשטל. טיף נידל בבירור וויתר על כל שמץ של כבוד.

נראה לך הגיוני שבי.אי.ברקוס היה מפסיד בזינוק לטרנספורטר?
    איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

מנהל פורום בוזי's Avatar

בתור ילד שנות השמונים אני יכול לספר לכם, שכמו שאני מכיר אותו,
    BA היה יורד מהרכב, חוסם את המסלול, מוציא את היקה המלוקק מהטרנספורטר עם הריח-חדש שלו, דופק לו את הראש ברצפה וממשיך לדרכו.
    יש לו מזל שהואן דורה כבר אספנות ו-BA עושה פרסומות לפסטרמה.

מנהל פורום GodsFather's Avatar

לא הגעתי לראש שרשרת המזון כדי להיות צמחוני!

מחפש רוכש לזוג כליות במצב טוב,כולל עבודה...

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה
    פרופגנדה גרמנית מבוימת וזולה, מזכיר את הסרטים של לני ריפנשטל. טיף נידל בבירור וויתר על כל שמץ של כבוד.

נראה לך הגיוני שבי.אי.ברקוס היה מפסיד בזינוק לטרנספורטר?

לגרמנים אין מספיק חוש הומור בשביל לעשות כזה דבר. הם עם הרצינות שלהם, היו מביאים את הדבר האמיתי, לא חיקוי עם מנוע דיזל עתיק ועייף שלא מצליח להגיע ל -100 קמ"ש.

מנהל פורום בוזי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי דרור ברלי צפיה בהודעה
    חיקוי עם מנוע דיזל עתיק ועייף שלא מצליח להגיע ל -100 קמ"ש.
    באמת דרור? זה חיקוי? אני כבר מתקשר לבטל את התור אצל הפסיכולוג.
    כבר קבעתי איתו בשביל לבכות לו שהגרמנים לקחו לי (עוד) חתיכה מהילדות. תמיד הייתי בטוח שיש שם סמול בלוק, לפחות, ופתאום גיליתי שזה היה V8 6.2 דיזל מעפן...
    תודה שהחזרת לי את התמימות!

שעה של פסיכולוג = בקבוק ויסקי, בקלות.

זה האמא של החיקוי. הסמול-בלוק/ביג בלוק (אנא עארף מה היה שם, מה שבטוח זה שזה היה בנזין) האורגינלי היה עושה ברנ-אאוט בריא לפני שהיה בורח איזה 100 מטר לפני הטרנספורטר, ומוביל עליו בגדול לפחות עד הפנייה הראשונה...

אבל האמת היא שהטרנספורטר T5 הוא באמת ואן פרימיום. עולם אחר. במיוחד בכל מה שקשור להתנהגות הכביש, שהיא ברמה של פרייבטים טובים.

ואם נחזור לנושא השירשור, לכבוד הטסט הטראומטי סגרתי את הכל - סטבילייזר, פנהרד, שני בולג'וינטים חדשים, אני יכול לומר באחריות - הג'יפ לא משייט, ההיגוי שלו אולי לא אינפורמטיבי כמו בפרייבט וכרגיל באמריקאיות הוא קל מדי, אבל הוא חד ומדויק ונטול כל חופשים.

דרור,
    אתה בטוח שזה היה דיזל במקור? לא בנזין?
    ההנאה שבאיטיות..

Hary Wagner

מישהו יכול להעלות תמונה של קלינים מותקנים עם קפיצי עלים?
    אני לא בטוח שהבנתי איפה לבדוק אם הם מותקנים או לא....

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 123 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. תפוחי היגוי
    על ידי מדברי בפורום פורום ג'יפ סיקס CJ
    תגובות: 5
    עדכון אחרון: 18-06-10, 19:19
  2. היגוי קצר מה זה?
    על ידי bonaor בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 6
    עדכון אחרון: 15-05-10, 08:33
  3. זווית היגוי
    על ידי מוסי בפורום פורום סוזוקי Suzuki