Close
עמוד 4 מתוך 6 ראשוןראשון 123456 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 31 עד 40 מתוך 58

ברירת מחדל תגובה: פקח רט"ג הותקף

קודם כל רפואה שלמה לאורי מהחבר'ה עם החיפושיות.

דרור, רוב חיי אני מטייל, ברגל, באופניים וברכב, אני נתקל בפקחים מכיתה ו' ועד היום. את חלקם הכרתי אישית לטוב לרע במסגרת היותי מדריך טיולים, או סתם בגלל שניפגשנו כמה פעמים.
    לצערי חלק נכבד מהפקחים שפגשתי התנהגו יותר כמו שוטרי מתנ"א ולא כמו אורי מהירקון או עמרם צברי משדה בוקר.
    אומנם בשנים האחרונות אני מטייל פחות (זהו נגמר התואר הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה ואומי למדבר) ונפגש איתם פחות, ויכול להיות שזמנים השתנו, אבל אני עדיין מעדיף לא לפגוש פקח שאני לא מכיר. וזה כשאני שומר טבע אפילו די קנאי לפעמים.

אם כל הפקחים היו כמו השניים שהזכרתי, הייתי שמח שיתנו להם יותר סמכויות מלשוטר, ויותר גיבוי, מעצם העובדה שהוא לבד בלי שותף בשטח.
    לגבי הערסים, אני לא רואה תקווה באופק, משחררים אותם אחרי יומיים, אם אורי היה מעיז לירות באוויר הוא היה במעצר לפחות לילה, ועם טיפה יותר כוח ומיקום המכה יכלה לשלוח אותו לאישפוז ארוך ויותר מכך.
    אין חוק במדינה, ולצערינו גם אין מי שיאכוף אותו.

הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעבוד עליו זה שיפור היחסים והאמון בין הפקחים למטיילים ובפרט לג'יפאים שומרי טבע כמו חלק נכבד מהגולשים פה.
    יש את היוזמה של רון נחמן שאני מקווה שתפרח, ואולי אחריה יבואו עוד יוזמות. אם נכיר אותם והם אותנו נסתדר טוב יותר.

שוב רפואה שלמה לאורי.
    יש לי טנדר 4X4 , אבל לשטח אני יורד עם חיפושית.

מנהל פורום דרור ברלי's Avatar

היוזמה של רון נחמן גוססת אם לא נפחה כבר את נשמתה, ולא בגללו או בגלל שלא היתה היענות.
    הקסדה שאורי חטף בראש יכלה בקלות רבה לשלוח אותו מבריכת הנופרים לצד השני של כביש 5. מי שמכיר יודע למה אני מתכוון...

עשרות רבות של מפגשים היו לי עם הפקחים בימי חיי (23 שנות ג'יפאות. לא הולך ברגל). אף פעם לא קיבלתי דו"ח או אפילו אזהרה, אולי כי לא הייתי עבריין? (להבדיל משוטרי מתנ"א שכן יתקעו לך כל מה שיוכלו, כן עבריין או לא עבריין. הכל תלוי כמה קורבנות הוא הספיק לזמבר לפני סוף המשמרת). לא שאני מסכים עם הסגירות של שביל זה או שביל אחר, אבל דחילק, חסר לאיפה לנסוע? עם כל חוקי התנועה בכבישים ש-90 אחוז מהם מטופשים להפליא, אנחנו כן מסכימים? לא, אבל אנחנו לא עוברים עליהם להכעיס כי לא מתאים לנו.
    העניין הוא בתפיסה הבסיסית של פקח כאויב, ויש מי שלוקח את זה הרבה יותר רחוק, ואם הוא ערס בנשמתו והפיוז שלו קצר, אז קורה מה שקרה לאורי.
    (Roads? Where we're going, we don’t need roads!... (dr. emmet brown

שלמי,
    אין לי מושג מי אתה, אבל הגישה שלך מאוד בעייתית. יש חוקים ברורים לגבי נסיעה בשבילים, נסיעה בלילה, לינה בשמורות וכיו"ב - לעתים זה באמת מבאס שאני לא יכול לנסוע ולישון בכל מקום שאני רוצה, אבל אחרי שהסבירו לי את הסיבות ההגיוניות מאוד - אני מבין, ומקבל. ואתה יודע מה? לעתים קרובות אני נמנע מעבירה 'זניחה' רק מאימת הדו"ח, וזו בדיוק מטרתו.

החברים האלה עושים מה שצריך, כדי שגם הנכדים שלך יוכלו לטייל בטבע. גם ככה הכל נטרף ונטחן על ידי קבלנים וצבא, אז אני בעד לוותר קצת כאן, ולקבל הרבה שם (ראה מקרה הדישון שמבחינתי, זו עיסקה טובה לכולם).

ומכל מקום, לראות בחבר'ה האלה 'אוייב'? ואללה, נסחפת.

אורי,

החלמה מהירה ושלמה !
    אנחנו איתך ואל תתן לאלימות הנפשעת הזו להזיזך מדרכך ומעבודתך החשובה לציבור כולו.
    אם אתה מגיע לבקר את הוריך, או סתם מטייל בצפון - אתה מוזמן ועוגת הגבינה שהפסדת - עליי !

אייל

החלמה מלאה נשמח לשמוע את הסיפור במלואו לכשיתאפשר

ציטוט נכתב במקור על ידי דרור ברלי צפיה בהודעה
    .
    .
    .
    ועוד משהו - זה המקום לכל אלה מבינינו שמקטרגים באופן קבוע על כל פקחי הרשט"ג כאילו הם אויב, לבקש את סליחתם.
    .
    .
    .
    אז סליחה, בעיקר בשם אלה שלא מסוגלים לומר את המילה המפורשת.
    למה שאבקש את סליחתם, הרי הם כבר הוכיחו לי עד כמה הם אמינים ועד כמה התנהגותם מדהימה...
    תזכורת: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=70253

כמו שאמרתי אז, הם לא יגרמו לי לעשות נזק/לפגוע/להרוס/ללכלך את הטבע, אני אמשיך לאסוף בקבוקים מידי פעם שזרוקים על השביל שבו אני נוסע,
    אבל צורת ההתנהגות הזו שלהם גורמת לי להבין עד כמה אני לא צריך לבקש מהם סליחה!

אני מכבד את מי שמכבד אותי.
    בברכה אלרואי
    גלריית תמונות ותמונות מהשטח

חבר רשום שלמי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי רמי גלבוע צפיה בהודעה
    החברים האלה עושים מה שצריך, כדי שגם הנכדים שלך יוכלו לטייל בטבע. גם ככה הכל נטרף ונטחן על ידי קבלנים וצבא, אז אני בעד לוותר קצת כאן, ולקבל הרבה שם (ראה מקרה הדישון שמבחינתי, זו עיסקה טובה לכולם).
    רמי, אתה טועה ובגדול.
    החברים האלה (לא חברים שלי) עושים מה שצריך כדי שאני ואתה לא נוכל לטייל בטבע, בעוד לא הרבה זמן. לילדים ולנכדים יישארו סיפורים.
    אתה תוכל לספר לנכדים שלך על נחל דישון, שכל כך שמחת שסגרו. תראה להם גם את הבטון שהקבלנים שפכו בדישון התחתון, הקבלנים האלה שהרשות מגנה עליך מהם.
    תספר להם גם איך סגרו את הזאכי, ואת בקעת ארדון (מי זוכר ?), ואת נחל ברוקה ומעלה שגיא, ואת נחל כרכום ומיצר כרכום, והרשימה עוד ארוכה. תראה להם גם תמונות, להמחשה.
    אני מטייל בדרום מספיק שנים לדעת שאפשרויות הטיול היום בנגב מצטמצמות במידה מוחשית, כל טיול הוא בין המגבלות. לי לא ימכרו את "ההסברים" שמכרו לך.
    לפני שבועיים רצינו לעשות מסלול רגלי שלא היינו בו שנים, הר מרפק, אחד ההרים היפים בנגב. תצפית מדהימה. אבל אם לא היית שם אתה כבר לא תזכה.
    המסלול סגור, כמאתיים מטרים אחרי תחילת השביל יש שלט של הרשות שאוסר את המשך הטיול - ברגל, לא בג'יפ - להר קטום והר מרפק ולקיר "ההפוך".
    זה לא מסומן או סתם לא מתאים להם, וזה מסלול שפעם נחשב כמסלול משפחות פופולרי בטיולים של החברה להגנת הטבע (אני יודע, כי הייתי המדריך).
    אז כן, יש לי בעיה עם המדיניות של הרשות וההתנהלות של הפקחים שלה בשטח. אני מרשה לעצמי להגיד שזה מניסיון אישי ולא משמועות.
    מה שמעניין את הרשות זה לסגור שמורות, "לפתח" אותן, לקחת כסף בכניסה ולמכור זיכיון לקיוסק. כל היתר, בעיקר ג'יפאים, זה מטרד ורצוי להגביל אותם לשניים שלושה שבילים, וגם זה זמני.
    תהנה כל עוד אתה יכול, בקרוב לא יישאר לך הרבה.
    A man's got to know his limitations
    http://www.youtube.com/watch?v=_VrFV5r8cs0

חבר רשום zviki's Avatar

שלמי,כל כך נכון-עד כדי כאב. ולמען האיזון הקדוש: כל הפקחים שפגשתי ללא יוצא מן הכלל היו אדיבים,נחמדים,ממש לא אויבים,מלח הארץ. אני יודע מנסיון שיש סף קבלה גבוה למשרה ברשט"ג כפקח.רקע, נסיון,זיקה, וכו'.

חלום הבלהות שלי התגשם, אט אט אבל בטוח- מוגבל בבית. למזלי [או שלא] ועם כל הצניעות- הייתי כמעט בכל החורים [אני ממש ממש כבר לא צוציק] כך שאין לי שום תחושה של החמצה.

כמו כל דבר, תרבות הטיולים הפרטית הפכה לביזנס.

אין לי שום דבר כנגד הטוענים שאני טועה בעניין הפיקוח המחמיר של הרשט"ג,אולי באמת אני טועה ,לא יודע,מי יודע? בינתיים, לצאת ולטייל,עוד רגע והמסלול יסגר
    only in a jeep

חבר רשום sportman's Avatar

החלמה מהירה ,נמאס כבר לשמוע סיפורים כאלה,מקווה שיענשו בחומרה

ציטוט נכתב במקור על ידי שלמי צפיה בהודעה
    קודם כל איחולי בריאות לפקח שהותקף.
    אני מסכים לגמרי עם החלק הראשון בתגובה של דרור, למרות שאני לא כל כך אוהב את ההתמסכנות ופרסום תמונות של פקחים פצועים, כפי שהיה למשל גם במקרה של נחל קלט, גם שם הותקפו פקחים ע"י רוכבי טרקטורונים, ככל הנראה מאותו סוג שהיה בירקון.
    אבל - החולשה שהרשות משדרת (גם באמצעות הדוברות שלה שמשחררת כאלה תמונות) כלפי פורעי חוק מהסוג הגרוע ביותר, מתאימה בדיוק לטענות שעולות גם כאן, ודרור מייצג אותן בעצמו, בעניין המערכת שאוכפת את החוק רק ביחס למי שמשחק לפי הכללים, האנשים הנורמטיבייים, ואין לה שום יכולת או רצון לאכוף אותו ביחס לעבריינים של ממש, וזה נכון למשטרה ולרשות באותה מידה, מסתבר.
    אני מגדיר את עצמי כאדם נורמטיבי, ועדיין אני מאלה שרואה בפקחים אוייב, מצטער. ואני לא מתכוון לבקש על זה סליחה.
    אין ספק שבעימות של פקח דוגמת אורי והעבריינים שתקפו אותו ברור שההזדהות היא עם הפקח, באופן טבעי.
    אבל מבחינתי כשאני יורד עם הג'יפ לשטח, כל פקח הוא נגדי, עד שלא יוכח אחרת. אויב פוטנציאלי, לכל הפחות.
    כמובן שלא יעלה על דעתי להגיע עם פקח אפילו לעימות מילולי, אבל אני מעדיף שלא לפגוש אותם בכלל (זה בד"כ לא קשה מדי),
    ובטח לא לתת להם שום מידע, מאיפה באנו, לאן אנחנו נוסעים וכו' (יש נוהל קבוע אצלנו לשיחה עם פקח).
    אז דרור, תתנצל בשמך, לא בשמי.
    ושוב - איחולי החלמה ובריאות לפקח.
    לאחר סיום הכהונה שלו השיב קלינטון בראיון כי ניהל רומן עם לוינסקי משום שיכול היה BECAUSE I COULD
    כלל אצבע: מי שיש לו כח במוקדם או במאוחר ינצל אותו.
    אצל רט'ג, ריסון הכח הוא לא עקרון בסיס ולכן ימשיכו בהגבלותיהם כלפי הציבור ככל שיוכלו תוך שחיקה מתמשכת של עקרון המידתיות.
    מעבר לעובדה שהם יכולים, הם גם רואים עצמם הרבה יותר "סוכנים" של הטבע מאשר "סוכנים" של הציבור ולכן שלמי צודק לחלוטין.
    מג"ב-מדוע לא התערבו ? כי זה לא ערבים וכי חוששים ממח"ש.
    ערסים-בעיה בסדר גודל לאומי. יש למגר מהנוף הישראלי.
    חבר פקח יקר-איחולי החלמה מלאה.

עמוד 4 מתוך 6 ראשוןראשון 123456 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. נעילת דיפרנציאל "לוקרייט" לגראנד ויטארה 99 - האם מתאים או ש"עבדו עליי"?
    על ידי עמרי ויהונתן בפורום פורום סוזוקי Suzuki
    תגובות: 52
    עדכון אחרון: 15-11-11, 11:51
  2. נעילת דיפרנציאל "לוקרייט" לגראנד ויטארה 99 - האם מתאים או ש"עבדו עליי"?
    על ידי עמרי ויהונתן בפורום פורום רכב שטח 4X4 כללי
    תגובות: 4
    עדכון אחרון: 31-10-11, 12:08
  3. למכירה - המון עיתוני "אוטו" ו "הגה" ישנים וחדשים במצב חדש
    על ידי אלי אהרוני בפורום לוח מודעות חלקים וציוד שטח משומש למכירה
    תגובות: 0
    עדכון אחרון: 27-02-11, 23:26
  4. "חוויות ממשרד הרישוי" או "שינוי מבנה - פתיחת ארגז להיילקס"
    על ידי מרקו2143 בפורום פורום טויטה Toyota
    תגובות: 22
    עדכון אחרון: 05-10-09, 09:59
  5. תגובות: 8