Close
עמוד 6 מתוך 7 ראשוןראשון ... 34567 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 101 עד 120 מתוך 122

ברירת מחדל תגובה: <<<< עדכונים מMotor valley, איטליה, פורמולה SAE

לפני שאתחיל לקשקש, סרטון פרומו של השדים האדומים:

קרדיט לחן סמו, שהוא גם מוכשר, וגם שותף, וגם ...

אכן בלי תרומתו הנדיבה של יוסי "קניורן" שושני, שלצערי יצא מעט פגוע מהממסד האקדמי, לא היתה הקבוצה מהטכניון מצליחה להתניע את הפרויקט בזמן ראלי.
    אכן בלי תמיכת אנשי ג'ייפולוג, ובראשם נמרוד "המזמין" מלר, לא הינו מצליחים כלל להיתפקס על מה רלונטי בתכנון רכב ומה פחות קריטי וסובל דיחוי.
    אכן עמדו בפני הקבוצה, בעיקר בפני הגברת הראשונה של הפרויקט, דוריס פיטילון, אינסוף קשיים בירוקרטיים בכדי להצליח לייבא אביזרים מחו"ל ולנהל תקציב שפוי גם בשלב שבו לא היו תרומות.

אבל לדעתי האישית, הפער הגדול והאמיתי של הקבוצות הישראליות הוא לא כלכלי, ולא שיווקי ולא קשור לתמיכת האקדמיה והתעשיה.

הפער האמיתי הוא פער תפיסתי הקשור בניהול פרויקטים, ותחליתו תזמון שלבי הפרויקט.

כמו שצינו חכמים ממני, הרכב צריך להיות מוכן לנסיעה 3-4 חודשים לפני התחרות.
    כשזה יקרה, נזדקק לפחות ניסים בכדי להגיע לתחרות במצב שפוי, ועם מערכת אמינה שנבחנה מספיק בכדי לקחת אותה לקצה במקצי התחרות.

תגידו לא ראלי... לא רלונטי לישראל...

ואני אומר שמדובר בסדר עדיפויות.

שלושת הקבוצות עברו לטעמי את שלב הייתכנות, וכעט דרושה חניכה מקצועית למנהלי הפרויקט, בדיוק כמו שדרושה חניכה הנדסית לסטודנטים המתכננים.
    (מהידוע לי BGR עברו סדנאת ניהול מסוימת בתחילת השנה הנוכחית).
    מנהלי הפרויקט של השנה הבאה צריכים לשאול את עצמם על מה הם מוכנים לוותר בכדי להיתאמן יותר, ולבחון יותר את המכלולים והמערכות, ולישון יותר בלילות שלפני שליחת הרכב לחו"ל.

הדברים נאמרים מתוך מטרה חיובית ובלא כוונה לפתוח ויכוח ספציפי ופומבי על נקודות פרטניות.
    בגילוי נאות, אינני חלק מהקבוצה הנוכחית של הטכניון, והייתי שותף להקמתה עד לאירוע חשיפת הרכב, כחודשים וחצי לפני התחרות.

חג שמח
    עמית

נועם השועל
    תודה על ההארה וההערה,עדיין אני חושב ששלושת הצוותים עשו נפלאות,אני גם יודע שהם קיבלו הרבה תמיכה ועצות מהדרומיים הוותיקים יותר,
    עמית, תודה על הכל
    הרי אתם שלושת המוסקיטרים,דוריס הסלוניקאית(זה היה מרגש לפגוש את סבא שלה באירוע חשיפת הרכב) חן ואתה הצערתם אותי לפחות ב10 שנים
    והבנתי איך ה"צרות"שלי מתגמדות מול הלא נודע שלכם
    ולהנהלת ג'יפולוג-הבמה שנתתם היא מרשימה אבל זה בטח בגלל שלוריה ריתך אותכם עם שרשרת לנושא
    חג שמח

חבר רשום amief's Avatar

בוקר טוב,
    יאאלה כמה חיפשתי וכמה גיגלתי ולא מצאתי קמצוץ של ידיעה .
    והנה הבוקר גוגל כנראה שיפרה את מנוע החיפוש שלה שבישראל וראו איזה " דג דגתי מהרשת" :
    מעריב NRG בכול זאת היו בסדר - כתבה מיום 17-9-13 לילה (כמעט חצות)

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/507/881.html

רק נפלט להם = במקום 72 - הגדילו ל 118 וזה סביר כי שנה הבאה יהיו 10 כאלו רק כחול לבן !!!

ציטוט נכתב במקור על ידי de fox צפיה בהודעה
    ראשית אפתח ואומר שאני בוגר קבוצת BGR2011.
    מאוד מרגש לקרוא ולראות את החיבוק החם של קהילת ג'יפולוג לפרויקט ה FSAE.

אני רוצה לחדד נקודה מסוימת לגבי רוח התחרות וקבוצות שונות מחו"ל:

נכון, הקבוצות המובילות הם קבוצות מתוקצבות הייטב וותיקות, אבל, שאר הקבוצות למעשה רוב הקבוצות, במצב דומה מאוד לקבוצת BGR או הטכניון. חלק גדול ממהות הפרוייקט במהלך השנה הסטודנטיאלית הוא גיוס ספונסרים ותקציב. כל הקבוצות ללא יוצא מן הכלל נדרשות לנושא זה. חלק מהקבוצות אף מחכימות לעשות שיתוף פעולה עם מחלקות נוספות במוסד מכיוון מנהל עסקים וכדומה שאחראים על נושא זה. אבל שוב אדגיש שרוב הקבוצות ולא רק הודים מסכנים מתמודדים עם נושא התקציב ולא מעט קבוצות ארופאיות לא מקבלות תמיכה מלאה מהמוסד האקדמאי שבשמם הם נשלחו.
    ההוואי הכללי של הפרויקט, האתגר הכפול של תכנון רכב תחת מגבלות תקציב ובו בזמן גיוס ספונסרים הו נחלתם המשותפת של כל הקבוצות וזה מה שיפה ומיוחד בפרוייקט הזה. החיבור בין העולם האקדמי לעולם התעשיה, הגשר על הפער בין להיות סטודנט בחממת האקדמיה לבין החיים האמיתיים של מהנדס בשוק...זה המהות של כל הפרוייקט הזה.

ובהתייחס למה ש YES1952 כתב, השופטים יודעים טוב מאוד מאיפה באו כל קבוצה ומה היה נקודת ההתחלה שלהם והם מעריכים זאת מאוד. בשנה שלנו 2011 (השנה הראשונה שישראלים השתתפו) קיבלנו המון חום , אהבה והערכה מכל צוות השיפוט האיטלקי על זה שצוות ישראלי העמיד רכב ברמה כזו ופירגנו לנו בכל מקום אפשרי.

הדבר העיקרי שמפריד בין הישראלים לארפואים או הגורם העיקרי שמונע מהישראלים להיכנס ל 5 הראשונים, זה הנהג!
    אין לנו שום סיכוי להתחרות עם הארפאים שמחזיקים בקבוצה נהגים מקצועיים על מודל שחקני פוטבול במכללות האמריקאיות. לראיה, קחו את מקצה הסיבולת האחרון - דרור מ BGR נתן את הופעת חייו והצליח לרדת מ 1:00 ל 54 שניות בהקפה הכי מהירה שלו. הנהג של שטוטגרט, בהקפה הראשונה שלו על המסלול עשה זמן של 45 שניות!!!

הנקודה שלי היא שחיבים להכשיר את המציאות בארץ לטובת העיניין. במציאות של היום אין באמת אפשרות לקבוצות הישראליות להתאמן ולהכשיר נהגים כמו שהיינו רוצים שיקרה. בשביל זה, דברים צריכים להשתנות כאן. אבל זה כבר שירשור אחר לגמרי.

שנה הבאה BGR יעמידו רכב שלא נופל ברמתו ההנדסית מאף קבוצה גרמנית. נקווה שנצליח לתת לנהגים את הכלים בהתאם.

פרויקט מדהים וחשוב מאין כמותו לביסוס תרבות מוטורית בארץ. אני בכלל טוען שאנו חיים בתקופה היסטורית. מבחניתי הארוע האחרון באיטליה מהווה ציון דרך בתחום בארץ.

חג שמח

נעם
    תיקון קל לגבי הזמנים של דרור, בכל זאת הבן אדם נתן את הנשמה: הקפה המהירה ביותר שלו הייתה 48.9 שניות.

אגב ראיה נוספת שהשופטים מעריכים את רכבי הישראלים זה הדירוג ב Desing event בו דורגה באר שבע במיקום 7 כשהיא עוקפת אפילו את שטוטגרט ותל אביב במיקום 15!! וב Cost event תל אביב הפציצו במיקום השמיני.

חבר רשום amief's Avatar

הנה ועוד מחמאה גדולה להנהלת אוניברסיטת בן גוריון , ובעיקר למחלקת הדוברות ומחלקת השיווק שלהם.

נכתבו פה , על ידי חברי הפורום , ביקורות לגיטימיות על כול מה שקרה השנה בשלושת המוסדות האמורות,
    אבל שצריך לברך = גם את זה אנו יודעים. !!!.

אז שאפו גדול גם להם :
    הנה החדשה שהופיעה (כנראה בסוף יום השלישי 17/9/2013), במדור החדשות -באתר הרשמי הראשי של האוניברסיטה בבאר שבע:
    http://in.bgu.ac.il/Pages/default.aspx

וכתבה עצמה - שזה לא ימחק - אלא בטח יועבר למדור אחר.
    http://in.bgu.ac.il/Pages/news/Formula-SAE-Italy.aspx

אך מכיוון שזה משתנה מיום ליום - או משעה לשעה - מצורף צילומי מסך דף הבית של החדשות האלו- לזכרון לעולמים.
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	אתר אוניברסיטת &#1.jpg‏ 
Views:	163 
Size:	32.6 קילובייט 
ID:	79899   Click image for larger version. 

Name:	אתר אוניברסיטת &#1.jpg‏ 
Views:	139 
Size:	30.6 קילובייט 
ID:	79900  

חבר רשום amief's Avatar

הי חברה,
    הי מנהלי פורום ג'יפולוג : נמרוד, אסף, סביון היקרים.

מכיוון שהזכרתי בגדול את החגיגה שלנו פה, בפורום HT שאני פעיל כבד שם - החלטתי להביא זאת לידיעתכם ולידיעת יתר חברי הפורום הזה

אתם מוזמנים להכנס ( ובטוח שיש פה חברי פורום שפעילים גם שם) לשרשור המיוחד שפתחתי שם לפני יומיים
    שזכה למיקום החם ביותר = בקידמת הפורומים ,
    בהוקרה רבה לשלושת הקבוצות על ידי מנהלי הפורום HT - מרטין ועופר ועוד אחרים שאני לא מכיר.

http://www.hometheater.co.il/vt19640...%91%D7%99.html

טוב חזרנו , זו שנה שנייה שיש לי את הכבוד ללוות את הסטודנטים במרוץ עצמו באיטליה ( שנה שלישית בלווי בכלל בפרויקט פורמולה SAE ) ואני חייב להם הרבה תודה על שיתוף הפעולה .
    זה חוויה שקשה להעביר אותה במילים ( אני ינסה בימים הקרובים לכתוב את זה ולעלות את זה כאן ) אבל בקיצור שווה בגדול במיוחד ששלוש קבוצות לא פחות ממעולות מתחרות בענקים ( והרבה ענקים ) עם הכלי היחיד שיש להן אמונה ( והוא שווה הרבה ) .
    בנוסף אני רוצה להודות לכם על ה"חיזוק מהבית" שנתתם לאורך כל המרוץ , זה מאוד חשוב ובעניי מאוד מוערך .
    השנה היה לי גם העונג להיות שותף למסע הזה עם נמרוד ( שהעביר לכם בשידור חי את המתרחש ) ועוד חבר שבשנה הבאה ילמד בטכניון ויצטרף לקבוצה .

עידו

חבר רשום amief's Avatar

ברירת מחדל Re: תגובה: <<<< עדכונים מMotor valley, איטליה, פורמולה SAE

ציטוט נכתב במקור על ידי עידו לוריה צפיה בהודעה
    טוב חזרנו , זו שנה שנייה שיש לי את הכבוד ללוות את הסטודנטים במרוץ עצמו באיטליה ( שנה שלישית בלווי בכלל בפרויקט פורמולה SAE ) ואני חייב להם הרבה תודה על שיתוף הפעולה .
    זה חוויה שקשה להעביר אותה במילים ( אני ינסה בימים הקרובים לכתוב את זה ולעלות את זה כאן ) אבל בקיצור שווה בגדול במיוחד ששלוש קבוצות לא פחות ממעולות מתחרות בענקים ( והרבה ענקים ) עם הכלי היחיד שיש להן אמונה ( והוא שווה הרבה ) .
    בנוסף אני רוצה להודות לכם על ה"חיזוק מהבית" שנתתם לאורך כל המרוץ , זה מאוד חשוב ובעניי מאוד מוערך .
    השנה היה לי גם העונג להיות שותף למסע הזה עם נמרוד ( שהעביר לכם בשידור חי את המתרחש ) ועוד חבר שבשנה הבאה ילמד בטכניון ויצטרף לקבוצה .

עידו
    עידו ברוך הבא.
    אין עליך ואנו פה מודים לך מקרב לב על העזרה הרבה שנתת שפ לחברה - בלעדיך לא היינו זוכים להשגים האדירים שהברה הישיגו
    יישר כוח

עמי עפרוני

מורידה לק עם ספרי ניקוי בלמים ?

מבחנתי המסע הזה התחיל לפני כמה שנים למען האמת שלוש כאשר בחור( רני דקל ) צעיר ויפה תאור .... כך מחילות אגדות וזה סיפור אמיתי אז נתחיל שוב ,מהנדס לעתיד מרים אלי טלפון ובקול ממש מבויש אומר לי ראיתי תמונות של עבודות שלך באתר ג'יפולוג וגם קראתי את מה שאתה כותב ( היתי בטוח שאף אחד לא קורא את השטויות שאני כותב ) והייתי שמח עם תוכל לעזור לנו ( קבוצת BGR ) לבנות רכב פורמולה ומשם זה התחיל ....
    היום לאחר שלוש שנים שלושה רכבים אני יכול לומר שזו חוויה מדהימה שאין בשום בניה / תכנון של רכב מרוץ וזה נובע מהרבה סיבות שאחת החשובות שבהן זה מבנה התחרות / תקנון שמאפשר כמובן רק השתתפות של אוניברסיטאות / סטודנטים וחשיבה מחוץ לקופסא בכול כיוון ובכול רמה חוץ מהחלקים שקשורים לבטיחות שבחלק זה אין שום פשרות .
    ואחר הפתיח נעבור לתכלס , נחתנו ב – BRGAMO איטליה ( ליד מילאנו ) ביום ג' ה – 10.9 בצהרים שכרנו רכב ( נמרוד , יוחאי ואני ) ולדרך ( קנינו SIM מקומי ) מפעילים את ה – WAZE מכניסים את היעד כפר קטן ליד VRANO , נסיעה של בערך שעתיים ואנחנו בכפר/ עירה שהמסלול נמצא בתחומה, מכווין שזו הפעם השנייה שלי אז אני לוקח אותנו לצימר מגניב באזור .

היום השיני מתחיל בנסיעה למסלול בדרך אני מציע לנמרוד לעצור לשיחה / התרשמות בסדנת : ACERNI AUTOARROZZERIA שבבעלות בחור בשם פייר אצ'רני שנחשב למוביל באיטליה לשיפור / בנייה / שיפץ של ג'יפים ובניה של ROCK CRAWLING ומתחרה במרוצי עבירות מחוץ לאיטליה ובין היתר ב – KING OF THE HAMMERS ( ועל זה נמרוד יכתוב פיצ'ר נפרד ) הבחור מבקש שנחזור אחרי הצהריים לשיחה יותר עמוקה , ממשיכים בנסיעה לכיוון המסלול ( חמש דקות ) לבדוק מה שלום הקבוצות , מכוון שהרכבים מגיעים רק למחרת אנחנו מחליטים על נסיעה למפעל / מוזיאון פרארי נסיעה של שעתיים ואנחנו נוחתים בעירה רדומה ( כמו כל איטליה ) שכולה מקדש אחד גדול של פרארי מחנויות שמוכרות מזכרות שכוללות חולצות / כובעים/ מוצצים/ וכו' ועד חלקים של רכבים מעונות מרוץ מסוימות ( למשל ארבעה שסתומים מעונה 2012 במחיר שווה לכול נפש של 200 יורו ) סעפות פלטה דגמים של רכבי F1 במחיר של 6000 יורו , או בקיצור מחרים מאוד עממים J ,וגם השכרת רכבי פרארי מכול מני דגמים בכול מיני מחירים ( הדגמים הזולים כ – 150 יורו לעשר דקות ) , נכנסים למוזיאון ( במחיר של 13 יורו , שווה בהחלט ) , המוזיאון מכיל את כל דגמי פרארי מכול הזמנים כולל מוצגים של מנועים רכבים בתעלך פיתוח , חדר שלם מציג את כל רכבי ה – F1 שלקחו אליפות עולם כולל קיר שלם של הגבעים , חתכים של מנועי/ גירים , הסיור לוקח כשעה + , אנחנו גם לקחונו את סיור המפעל ( שעולה 9 יורו ) שנערך במתכונת של טיול בתוך אוטובוס ( שצבוע כמובן באדום פרארי ) עם מדריכה שמסבירה , לפני העלייה לאוטובוס המדריכה מבקשת מכולם לשלוף את הניידים ומדביקה על המצלמות מדבקה מיוחדת עם סמל פרארי על שתי המצלמות של הנייד ( וזה החלק הכי מעניין בסיור L ) לאחר מכן נסיעה בתוך חצר המפעל והסבר של המדריכה שמאחורי הקיר הזה בונים את מנועי ה – V8 ומאחורי הקיר הזה חדר הצבע .... או בקיצור סיור אדריכלות מפעלים , יציאה משטח המפעל ונסיעה למסלול האימונים/ניסיים של פרארי כמובן בשער לא נותנים לנו להיכנס והמדריכה אומרת שהמסלול תפוס ולא ניתן להיכנס ( זו שעת הפסקת צהרים והמסלול לא עובד בכלל L ) בקיצור מראים לנו חלק קטן של המסלול דרך הרשת .
    סימנו את הסיור בחניה של המוזיאון סיור קטן בין החנויות של המזכרות ( שבספם הבנו שאנחנו כנראה לא קהל הקליינטים שהם מכוונים למכור לו ) ונסיעה לכיוון VRANO עוד לפני שאנחנו יוצאים מהעיירה אנחנו שומעים מהמסלול של פרארי רכב שמשחיז את המסלול , נוסעים צמוד לגדר ורואים רכב F1 בתצורה של שלושה מושבים ( בנייה מיוחדת ) מקיף את המסלול , המפעל מוכר סיבובים בשני המקומות ( שממוקמים בכונסי צד וקצת מאחורי הנהג ) אבל היה חסר לנו כמה אלפי יורו בתקציב והם גם לא היו מוכנים לנהיגה עצמית אז ויתרנו .
    המשכנו ל-VRANO , מכווין שהיה לנו זמן לשרף בחרנו נסיעה בכבישים כפריים , אני לא יכביד במילים אבל יש להם ארץ יפה , הגענו לסדנה של פייר אצ'רני ונמרוד ראיין אותו לפיצ'ר שיעלה בקרוב ,סוף היום הראשון .

היום השלישי מתחיל בשמונה במסלול כאשר הרכבים הגיעו בדיקה קצרה עם הקבוצות ותחילת מתן פתרונות לכול קבוצה , תל אביב צרכים בנית מותחן שרשרת וקפיצים אחרים לבולמים האחוריים , טכניון סובלים מחופש במערכת הגה ( שלא יאפשר להם לעבור את הבדיקה הטכנית ) מה שמצריך פרוק של גיר 90 מעלות וריתוך מיניאטורי של גלגל השינים לציר ותוספת צינור ליציאה מהדוד של סעפת הפלטה , בן גוריון עסוקים בעיקר בלהדביק את כל מדבקות הספונסרים ומדבקות החובה לפי התקנון ( טוב הם כבר ותיקים ) והרכב שלהם עבר כבר אבולוציה במידה גדולה ביחס לתל אביב והטכניון .
    בשמונה בערב המסלול מתפנה ( מפעילות שגרתית ) וכל קבוצה מקבלת פייטס בין עם במבנה מסודר או חלק מתחת גזיבו ענק ( פשוט יש יותר קבוצות מאשר פיטסים בנויים ) החגיגה מחילה .

היום הרביעי מחולק לבדיקות טכניות שכול קבוצה בזמנה הפנוי יכולה לגשת לתור ולעבור על כל רכב לעבור ארבע בדיקות : בדיקת בלימה ,בטיחות / טכנית כללית , ובדיקת יציאת נהגים מהרכב ממצב קשור עם כל הביגוד ( כולל ידיים קשורות ) לחיצה על דימום הרכב פתיחת חגורות שחרור הגה וקפיצה מחוץ לרכב בפחות מחמש שניות , ובדיקת רעש ( מקסימום 110 דיציבל ב – ¾ סל"ד מהמקסימום ) / בדיקת שיפוע של 45 מעלות ואסור שנוזלים ייזלו מהרכב ובשיפוע של 60 מעלות בלי ניתוק גלגלים ( התהפכות )
    במהלך הבדיקה של הטכניון של הרעש הם לא עוברים ( 111.2 דיציבל ) ואז אני נקרא למקצה תיקון שמורכב מהערכה נוספת של צינור היציאה מהדוד וציפוי שלו בתחבושת בידוד מה שמוריד אותם בבדיקה הנוספת ל - 109.9 דיציבל , מעולה ,גם קבוצת תל אביב ניגשת אל הבדיקות אבל לא בכזו קלות אצלם הרכב לא מוכן כמו שצריך ויש להם לא מעט עבודה לפני שהם מחליטים להכניס אותו לבדיקות , בכלל ראוי לציין את הקבוצה הזו שעם תקציב ( או יותר נכון בלי תקציב ) מועט תיכננו / ובנו רכב והגיעו למרוץ וגם גנבו את ההצגה מבחינת לא מעט שופטים שמאוד התלהבו מהרכב עם אחד מהתקציבים הנמוכים בתחרות ועדין ברמה גבוהה , אין ספק שעם הרכב היה נבנה בזמן ונבחן כראוי לפני התחרות הם היו מגעים לתוצאות גבוהות הרבה יותר , הקבוצה שלהם מצליחה לעבור את חלק מהבדיקות היום וחלק נשאר למחר .
    בין לבין אנחנו משוטטים בין שאר הקבוצות ומתרשמים מהרכבים השונים , 72 קבוצות השנה כאשר 25 מתוכן הן חשמליות כאשר הבחינות הטכניות שלהן סימטריות לשאר מלבד שתים אין להן בדיקות רעש ( מעניין למה J ) ויש להן בדיקה רטובה של מבול מים של חמש דקות תחת רכב טעון בחשמל ,התחרות הזו זו חגיגה שלמה של חשיבה מחוץ לקופסא וטכנולוגיה מכול הרמות מי הירודה ביותר ועד ... בכלל .
    היום החמישי המשך בדיקות טכניות במהלך היום נפתח גם קטע קטנטן של המסלול לאימון על בסיס תור וכל אחד מקבל בתורו חמש דקות ועם קבוצה רוצה יכולה לחזור לסוף התור ולחזור על כך כמה שרוצה , בן גוריון עוברים את מבחן הבלימה שזה מבחן עם שלושה "קווים" זינוק / תחילת בלימה / סיום בלימה ,על הרכב לנעול את כל הרבעת הגלגלים מבלי לדומם מנוע , גם הטכניון נגשים למבחן הבלימה אבל עם ההנעה של הרכב נקרע כבל קלאץ' והרכב חוזר לפיטס לתיקון וחוזרים לתור ומעבר של המבחן , תל אביב קיבלו רג'קטים אתמול במהלך הבחינה הטכנית , רוב הרג'קטים קלים והם מסדרים אותם , אחד הרג'קטים היה שמשענת הראש לא ממוקמת נכון אני מגיע למסלול וחברה כבר עם המשענת חתוכה ומוכנה לשינוי עוד קצת פינישים לפני מיקום מבאים את השבלונה ( מוגדרת ע"י התקנון , שזה שלושה עיגולים אחד מסמן את הרגלים מחובר עם מוט באורך מוכתב לעיגול שמסמן את התחת והאחרון זה הראש שמחובר לעיגול התחת עם מוט גם הוא באורך מוגדר הכול עם צרים כך שאפשר לבדוק כול תנוחת ישיבה עם אותה שבלונה ) פיקים בדיקה נוספת עם השבלונה וריתוך סופי , יש לציין שכול ריתוך מחייב לגשת למנהל התחרות ולבקש כבאי שיגיע לפיטס שבו מתבצעת העבודה , כמו כן אסורה הנעת הרכבים בשום מקום חוץ משטח מוגדר אחד וגם שם צריך לדאוג לכבאי תוך כדי ההנעה , נסיעה ברכב מונע אסורה בכלל חוץ משטח האימונים והתחרות כל נסיעה בין לבין מתנהלת עם נהג בלבוש מלא בתא נהג וסטודנט מאחור דוחף את הרכב עם מוט מיוחד שמחובר לו מטף תיקני , אין כניסה לאזורים תחרותיים / שטחי בדיקה / אימון רק למורשים בלבד ( כל קבוצה מקבל ארבעה רישיונות כאלו) וכמובן נהגים ,לאחר סיום השינוי של משענת הראש הם נגשים לבוחן ועוברים את הבדיקה הטכנית ( התרגשות גדולה בקבוצה , וגם לי אבל אל תגלו לאף אחד ) הם ניגשים לשאר הבחינות ( שיפע / רעש ) והם עוברים אותן .
    במקביל לבדיקות כל קבוצה מקבלת לו"ז של שלוש מצגות ( תחרות סטטית ) ועל כל אחת ניקוד : מצגת של "דוח עלויות " מצגת של " תכן ועיצוב " ומצגת " מכירת הפרויקט לגוף כלכלי "
    "דוח עלויות " נגזר מכול חלק/ פעולה לבנית הרכב שעל כל סעיף כזה יש " מחירון " של התחרות לאמור עם יש לי בורג X אז המארגנים אומרים לי כמה הוא עולה כך אפשר להשוות את המצגת הזו בין הקבוצות , הניקוד נקבע רכב עם תקציב נמוך ותוצאות בנייה גבוהות מזכות את מירב הנקודות .
    שתי המצגות הנוספות הן ברורות ואין מה לסביר אותן .
    בן גוריון שסימו את כל הבדיקות הטכניות ( ארבע מדבקות על הרכב , שבמהלך המרוץ יכולות לרדת באותה מהירות שעלו עליו ) יכולה לעלות למגרש האימון ( וזה תאור שמור לקבוצות המובחרות ), והם אפילו די רישונים בתור לאחר כמה סבבים כאלו הם חוזרים לפיטס שלהם ואז מסתבר לנו שההבים של הרכב סדוקים , למרבה המזל והתושיה של הקבוצה הזו הם עלו על הבעיה בארץ והכינו חלקים כאל ספר , אבל הבעיה שצריך ציוד שאין לנו במסלול לצורך החלפתם ( זה יום שישי והכול סגור ) ואז אני מציע שנקפוץ לסדנה של פייר אצ'רני ( סדנת הג'יפים ) הכוח מתפצל חלק נוסעים למחנה להביא את החלקים / מיסבים וחלק נוסעים לסדנה ( זו שעת הפסקת הצהריים ) אנחנו נגשים לתפוס סדביץ' ומקיאטו ותוך כדי בליסה דרור שהגיע לסדנה מודיע תורידו הילוך פייר יגיע רק עוד 40 דקות , סוג של מלאך הבחור בא במיוחד ביום החופשי שלו פתח לנו את הסדנה ועזר לקבוצה לחזור למסלול , ולא רק זה אלה שגם חזרה והרכב בזמן שיא של המכלולים ועמידה במצגת " תכן ועיצוב ".

היום השישי חברה זהו זה נותנים בגז.... סתם פה לא נותנים בגז אבל כן הכבים עושים רעש וגם קצת זזים ומה בתוכנית : מבחן תאוצה ל – 75 מ' , מבחן תאוצת צד SKID PAD, ומבחן ג'מיקנה AUTOCROSS כאשר זה המקצה שקובע מחר את סדר הזינוק למקצה האינדורנס ( זמן גרוע מזנק ראשון זמן טוב מזנק אחרון , במקצים של חמשה רכבים ) , קבוצת BGR והטכניון עוברות את המקצים , תל אביב גם רק מבחן תאוצה אחד ואז מקבלים פסילה טכנית ( אמרנו המדבקות עולות על הרכב ויורדות באותה מהירות ) למה כי מהרכב נולים מים על המסלול , בדיקה קצרה מגלה סדק במיכל עודפים של הרדיאטור ( הם השתמשו במיכל פלסטיק משומש ) קצת פוקסלינה חוזרים לשופט והמדבקה חוזרת ( זוכרים מהר עולה מהר יורד ) , ואז נוסף אלמנט שבמדינה כמו שלנו אנו רגלים עליו .... גשם והרבה ולא מפסיק , אבל התחרות לא מפסיקה המארגנים מייד מודעים על מעבר לצמיגים "רטובים " במקום ה"סליקס" , תעצרו רגע ותחשבו גשם + מכוניות פורמולה + נהגים שבקושי עם בכלל נסעו על הרכבים + מדינת ישראל = ???? אפילו תאור בהנדסה לא מכין אותך למשוואה כזו ,אבל הקבוצות עומדות בזה יפה מאוד , עם זמנים טובים מאוד ביחס לרמת האימון שהן עברו .
    באופן גורף כל מקצה מזכה את הקבוצה בשני סבבים של שני נהגים ( סה"כ 4 סבבים למקצה ) למעט במקצה האינדורס שעליו נרחיב בהמשך .

היום השישי והאחרון של התחרות בתוכנית : מקצה האינדורנס מ 8:30 ועד 13:00 והמשך מ 14:00 ועד 17:00 ,רמת הדילול בתחרות היא כזו שבערך 30% מהרכבים מחוץ למרוץ האינדורנס ( הן עדין יכולות לקבל גביע על שאר המקצים ) המזל אין גשם , האין מזל תל אביב בחוץ למה הגשם אתמול השבית את מחשב ניהול המנוע חבל , מקצה האינדורנס הוא מקצה שונה מכול שאר המקצים , דבר ראשון זה מקצה רצוף של שני נהגים כל נהג עושה 11 ק"מ ( 14 סבבים ) יוצא מהמסלול ל 3 דקות החלפה עם הנהג השיני ועוד 11 ק"מ ( סה"כ 22 ק"מ רצוף ) נשמע בדיחה ... ממש לא שבונים רכבים עם רכיבים שיותר דומים לעולם הטיסנאות מאשר לעולם הרכב , ניתן ניקוד על זמן הקפה כולל פחות קנסות ( על נגיע בקונוסים שמסמנים את המסלול ועל זמן החלפה יותר גדול משלוש דקות ) עוד ניקוד במקצה זה שניתן הוא על תצרוכת דלק נמוכה ,עוד שוני מהותי שבכול מקצה ישנם חמישה רכבים על המסלול בו זמנית ( גם שמוצאים רכב להחלפת נהגים הם מעלים רכב נוסף ) כך שהתחרות זורמת כל היום כמעת ברצף , בנוסף ניתן לבצע עקיפות אומנם די סטריליות אבל ניתן , בכול עקפה יש שלושה אזורים עם מרשלים אחד בתחילתו עם דגל כחול ואחד בסופו עם דגל ירוק רכב שניצמד עליו רכב אחר מקבל דגל כחול חייב לפנות למסלול ימני ולתת לרכב לעקוף אותו כאשר הרכב נעקף מרים המרשל השיני את הדגל הירוק ורק אז הרכב הנעקף רשאי להמשיך .
    טוב אז מחילים וכמו שאמרנו אז הרכבים עם התוצאה האיטית ממקצה ה – AUTOCROSS בהתחלה , מזניקים חמישה רכבים עם 20 שניות ביניהם ולאחר כמה סיבובים המארגנים עוצרים את המרוץ ..... מה ..... סיבוב ה - HAIRPIN ( שמוגדר בתקנון בתור רדיוס הסיבוב הגול ביותר שהרכב צריך לקחת ) רוב החמישה לא מצליחים לקחת , השופטים עוצרים את המרוץ ובודקים ומודעים שהסיבוב תיקני אבל הם מחליטים מסיבה עלומה להגדיל אותו ( רכב שלא מצליח שלוש פעמים לעבור את הסיבוב מקבל דגל שחור והחוצה מהמקצה ) ומזניקים את המקצה מחדש , טכניון מזנקים במקום 12 ומסיגים הקפה הכי מהירה שלהם 57.169 שניות , ובן גוריון מוזנקים במקום 17 עם זמן הקפה הכי מהיר של 48.973 שניות ועולים למקום הראשון בטבלה כרגע ( עם שבירת מחסום 50 השניות להקפה , וכניסה לתחום הרכבים המהירים על המסלול לאורך כל היום , השיג מרשים ביותר כשלעצמו ) החברה יוצאים מהמסלול והשמחה גדולה ביותר גם בקבוצת טכניון וגם בבן גוריון הרבה רעש שמחה , עוד כמה רכבים עולים והפסקת צהרים שאחרי הפסקת הצהרים עולים הרכבים המהירים ביותר קרב בין נהגים עם יכולות נהיגה מאוד מרשימות אבל גם כאן המזל לא משחק לכולן כמו כנף שמתנתקת מרכב תוך כדי המקצה ומזכה את הרכב בדגל שחור .
    לאחר מכן עולים הרכבים החשמלאים עם תאוצות מטורפות אבל מה המצברים הולכים ונגמרים וזה נראה בהקפות האחרונות שלהן כמו מרוץ בין קלנועיות במהירות של הליכה איטית , אבל גם זו תחרות .
    בשעה 20:00 מתחיל טקס חלוקת הפרסים / גבעים שעורך כשעה ואין הרבה חדש קבוצת שטוטגארט הגרמנית שנה תשעית ברציפות מקום ראשון והשנה כדי שלא היה להם משעמם חס וחלילה הם בנו גם רכב חשמלי שקוטף איך לא את המקום הראשון ברכבים החשמלאים .
    קבוצת בן גוריון עושה ארוחת מנגל אלכוהול ונרגילות במאהל לתוך הלילה ובערך כל שאר הקבוצות מגעיות לחגוג איתנו שמחה גדולה , שבמהלכה אנו מקבלים את התוצאות הסופיות :בן גוריון מקום 12 בכללי עם ניקוד מצטבר של 536.205 ( שזה כ – 100 נקודות יותר משנה שעברה עם מקום 11 שבניקוד כזה בשנה שעברה היה ממקם אותם במקום 6-7 בכללי ) טכניון מקום 20 בכללי עם ניקוד מצטבר של 366.705 הישג מרשים לכול הדעות ביחס להשתתפות ראשונה במרוץ , ותל אביב במקום ה – 31 עם ניקוד מצטבר של 227.472 שהם בהחלט אלופים ביחס למה שעבר על הקבוצה הזו מכול אספקט , והחגיגה רק עולה במאהל .

יום שבעי : קמים בנחת עושים צ'ק אוט בצימר חיבוקים נשיקות עם בעלת הבית אריקה ויאלה יש לנו יום שלם לשרוף לעצמנו ומיכון שאנו מאוד תרבותיים הוחלט ברוב קולות על סיור מוזיאוניים ומכוון שלא ראינו מוטוריקה כל השבוע אז נבחרו מוזיאון דוקאטי ומוזיאון למבורגיני , מגעים לדוקאטי והשומר בכניסה לא מדבר מילה אנגלית נותן לנו פתק מודפס ואומר לנו " קול דיס נמבר " מתקשרים ועונה לנו מכונה .... בעסה , טוב נוסעים ללמבורגיני שזה מאוד דומה לפררי רק יותר עממי סיור של שעה + במוזיאון רוצים סירו מפעל ( לא למדנו את הלקח ) אבל הפקידה אומרת לנו פול בוק ( עם זה מזל או לא , לא נדע עד הפעם הבאה )טלפון נוסף לדוקאטי ונמרוד מבין שהמכונה שענה לו בפעם השנייה זה בעצם חברת הסוללר שאמרת לו שהקרדיט לשיחות נגמר , ויתרנו חלופה מהירה נסיעה של כ – 100 ק"מ באזור כפרי לכיוון העיר ורונה ( המסלול ממוקם באזור העיר כשעה וחצי ממנה ) קפה בדרך ומציאת מוטל לפני העיר מקלחת קצרה ונסיעה לעיר לסיבוב במרכז העיר , על העיר הזו נכתב המחזה ראומיו ויוליה , יש טירה יפה מרכז העיר מוקף חומה , טיול של שעתים וחצי וחזרה למלון לארוחה של מאכילם מקומיים מלווה ביין "הבית " שנמזג לפי ליטר לקנקן .

יום שמיני ומסכם : היום הקשה ביותר שעבר על כוחותינו מעב לקווים , נסיעה של שעה לעבר שדה התעופה ברגמו מציאת קניון קרוב וקניות למשפחה ,וחזרה הביתה .

תם ולא נשלם וזה מכמה סיבות אחת ( האישית שלי ) שאני מקווה לחזור ולעבור את אותו מסלול עם הסטודנטים במשך השנים הבאות עם שינוים קלים שעיקרם הבאת מקום ראשון בכמה שיותר קטגוריות , אני ראוה את זה בתור מסע נפלא ליצור מהנדסים יותר טובים מכול בחינה וכול סטודנט ( או אוניברסיטה ) שלא עובר את המסע הזה יוצא וידו על התחתונה .

עידו

חבר רשום amief's Avatar

עידו היקר,

קראתי את סיפורך המיוחד וניגבתי את קצות עיני כול הזמן - גם האמא של דור , שהקראתי לה, בסוף ניגבה.
    הרסיסיי דמעות לא רק מהתרגשות ונגיעה בחדרוניים הפנימיים - אלא בעיקר מהצחוקים !!!

אתה הרי המלאך שלנו - אם לא ידעת .

אך אני לא ידעתי (למרות שגם אני קורא את כול מה שאתה כותה בשנה האחרונה) - שאתה "מלאך" וגם "סופר סתם" -כי פה התעלת על עצמך.
    אין עליך ועל ההומור שלך.

לצערי אני לא מכיר הרבה סופרים, וביחוד כאלו שיש להם מסגריה משוכללת כמו שלך (בחצר של אימך-הרי הייתי אצלך עם המנוע של BGR2013 ועוד כמה ארגזי כלים).
    אבל אני יכול להצהיר פה - ונראה מי שחולק עלי - אתה הסופר הכי הכי שאני מכיר , שהוא גם מלאך וגם יש לו גם מסגריה - לעשות בה את מה שהוא באמת אוהב.

נמרוד,אסף = אני מציע מכול הלב - מה כתב עידו פה - שווה שווה - פרסום גדול באחד העיתונים הכתובים. שכולם יצחקו ויזילו דמעות.

מנהל פורום asafk's Avatar

ברור. "בוקסה" בכתבה של נמרוד בידיעות. או במעריב. או בהארץ...?
    או גם וגם וגם

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

ציטוט נכתב במקור על ידי amief צפיה בהודעה
    עידו היקר,

קראתי את סיפורך המיוחד וניגבתי את קצות עיני כול הזמן - גם האמא של דור , שהקראתי לה, בסוף ניגבה.
    הרסיסיי דמעות לא רק מהתרגשות ונגיעה בחדרוניים הפנימיים - אלא בעיקר מהצחוקים !!!

אתה הרי המלאך שלנו - אם לא ידעת .

אך אני לא ידעתי (למרות שגם אני קורא את כול מה שאתה כותה בשנה האחרונה) - שאתה "מלאך" וגם "סופר סתם" -כי פה התעלת על עצמך.
    אין עליך ועל ההומור שלך.

לצערי אני לא מכיר הרבה סופרים, וביחוד כאלו שיש להם מסגריה משוכללת כמו שלך (בחצר של אימך-הרי הייתי אצלך עם המנוע של BGR2013 ועוד כמה ארגזי כלים).
    אבל אני יכול להצהיר פה - ונראה מי שחולק עלי - אתה הסופר הכי הכי שאני מכיר , שהוא גם מלאך וגם יש לו גם מסגריה - לעשות בה את מה שהוא באמת אוהב.

נמרוד,אסף = אני מציע מכול הלב - מה כתב עידו פה - שווה שווה - פרסום גדול באחד העיתונים הכתובים. שכולם יצחקו ויזילו דמעות.

תודה .

עידו

מנהל פורום נמרוד's Avatar

כתבת הרבה לוריה, אבל שכחת את העיקר: Torta fritta di Parma

איוניק 5 | ג'יפ CJ-7 1979 | היילקס 2015
    היו: ג'יפ XJ צ'רוקי 1994| היילקס 2008| היילקס 1997 | ג'יפ CJ-8 1989 | סמוראי 1988

מנהל פורום asafk's Avatar

אבל הפקידה אומרת לנו פול בוק ( עם זה מזל או לא , לא נדע עד הפעם הבאה )
    בדוקאטי צריך תיאום מראש. אבל עם קצת קשרים... מקבלים גם סיור VIP. בפעם הבאה.

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

מה יש להוסיף שלא נאמר? עידו אתה איש עצום וחבר קבוצת BGR לכל דבר, אז תתחיל להגיע לפגישות השבועיות!
    נמרוד - הכבוד היה כולו שלנו שהגעת לתחרות והיה תענוג לבלות ולחלוק איתך את החוויה וכמובן תודה ענקית על הסיקור הבאמת יוצא מן הכלל שלך פה. לכולנו זו היתה תחרות מאד מרגשת ואני בטוח שהצלחת להעביר את התחושות. תודה לכם על כל התמיכה!

תמיר
    BGR - Ben Gurion Racing
    www.bgracing.com

ציטוט נכתב במקור על ידי נמרוד צפיה בהודעה
    כתבת הרבה לוריה, אבל שכחת את העיקר: Torta fritta di Parma

אני לא שכחתי , אני עדיין מעכל .

עידו

חבר רשום amief's Avatar

אז חברה - התחילו הכתבות במדיה וזה רק קמצוץ וטיפה בים.

החברה יחזרו מהטיולים שלהם, המכוניות יגיעו לישראל על ידי UPS ויחולקו לבתים שלהם ב"ש, ת"א, חיפה- ואז יתחילו חגחגות הנצחון בשלושת הערים:
    באר שבע, תל אביב, חיפה.

אני עוד לא מאמין שזה לא איזה חלום , ואני בתוכו מרחף בעננים, ושם פוגש לשמחתי את המלאכים החדשים של (ושל כולנו)י : נמרוד, אסף, סביון, עידו , ועוד כמה שטרם הכרתי בחודש האחרון והסוחף הזה.
    אז הינה צילום הכתבה ב" ידיעות אחרונות" דף 26 בחלק העיקרי = והקרדיט כמובן לנמרוד.(נתתי לו גם הודעה בוואטאפ ומצאתי שם 2 סמלי מכוניות : כחולה ואדומה. חפשתי ולא מצאתי שחורה - סלח לי שחף מקבוצת תל אביב.)
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	-מוקטנת -ידיעות א.jpeg‏ 
Views:	83 
Size:	104.8 קילובייט 
ID:	80071  

חבר רשום amief's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי עידו לוריה צפיה בהודעה
    עידו,

הקפצת אותי , ונאלצתי לעשות ביקור אצל כול השכנות שלי בבניין, כדי לחפש את הכתבה הזאת בעתון מעריב של היום.

סתם טורטרתי, והאמת שלא נהנתי בכלל מהמפגש איתן - לא מצאתי שום כתבה במהדורה המודפסת של עתון מעריב של היום.

אז חזרתי, מאוכזב ומתנשף, לפוסט שלך, ולחצתי על הקישור החבוי מתחת למילה "מעריב" = אזעקת שווא !!!
    (למה לא עשיתי זאת בתחילה - לא ברור ??? ).

הכתבה הזאת פורסמה ב17/9/13 במעריב NGR ברשת וקיבלה איזכור - ראה הפוסט שלי מס' 103 למעלה.

בביקורי הבא אצלך - אספרסו עליך.

עמוד 6 מתוך 7 ראשוןראשון ... 34567 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. עדכונים מהליפט
    על ידי leo portner בפורום פורום קאיה/יונדאי/סנגיונג
    תגובות: 7
    עדכון אחרון: 17-05-12, 17:16
  2. מבקש עדכונים על השלג ברמה
    על ידי אורי ק. בפורום פורום טיולי ג'יפים ושטח
    תגובות: 3
    עדכון אחרון: 12-12-10, 22:39
  3. מסלול - גילבון-פג'ר, עדכונים?