PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הפרוצדורה בהחלפת מנוע

ינון
11-10-09, 19:03
כפי הנראה המנוע בסופה שלי הלך וחבר שלי יכול לתת לי מנוע במצב סביר שהיה מורכב אצלו ברכב.
מה צריך לעשות מבחינת הרשויות (שטר מכר ושו'ת).
ינון

דרור ברלי
11-10-09, 19:13
בדיוק ככה. שטר מכר.

פעם היה צריך לאשר את הרכבת המנוע בעמדה 1. בלאגן רציני, בזבוז ימי עבודה, טרטורים והתעללויות במיטב המסורת של המקום המתועב הזה.
אבל כבר כמה שנים שזה תהליך פשוט ומהיר - תצרף את שטר המכר לרשיון הרכב, תרכיב את המנוע בג'יפ וסע לשלום. כשיגיע יום הטסט, הבוחן במכון הרישוי יעדכן את מס' המנוע החדש ברשיונות. אתה תשמרו בינתיים את שטר המכר צמדו לרשיונות. לקראת טסט הבא כבר תקבל רשיונות לחידוש עם מספר מנוע מעודכן. זה הכל.

ינון
11-10-09, 19:42
היכן אני משיג את שטר המכר או שכל מסמך בו אנו נציין את פרטי המוכר מס הרכב יספיקו?

shmil
11-10-09, 20:19
זה לא כל כך פשוט, דרור.

אני מניח לחבר שלך אין שטר מכר, כי זה המנוע הישן שלו.
הוא היה אמור לקבל שטר מכר עם המנוע החדש שקנה, ואותו לרשום.
עכשיו, צריך ללכת עם החבר למשרד הרישוי, ושם להתעסק בטופסיאדה שמהותה הוצאת מעין שטר מכר שהוא הוצאת המנוע מהרכב שלו, ולאחר ההרכבה, כנראה גם עם הרכב לעמדה 1.

זה לא נכון שכל מנוע אפשר במכוני הרישוי. ככל שידוע לי, מנוע מיבוא אפשר אכן לרשום במכוני הרישוי.
מנוע מפירוק מקומי - צריך את עמדה 1, בגלל ריבוי הגניבות.

חן דן
11-10-09, 20:24
אתה צריך שטר מכר ואישור מוסך שהתקין לך את המנוע ואז לא תיהיה לך שום בעיה להכניס לרישיון

ינון
11-10-09, 21:02
[quote=shmil;269462
מנוע מפירוק מקומי - צריך את עמדה 1, בגלל ריבוי הגניבות.[/quote]
אכן חבר שלי בימים אלו מחליף את מנועו למשהו תוסס יותר
(לא ברור לי למה???) וכך אני זוכה במנוע סביר.

עמדה מספר אחד נראה לי בעייתי לדרוך שם האם הם בודקים רק את המנוע או שאת כל הרכב שכן הסופה שלי קצת גבוהה קצת חלודה קצת חורקת קצת מורחבת אני מניח שעוד כמה קצתים קטנים שמשפרים לי את החיים.

דרור ברלי
11-10-09, 21:18
נכון לתחילת העשור הקודם (1992), עשו לי שם חגיגה שלמה - טסט זה מסיבת פיג'מות ליד הדבר הזה. בדקו את הג'יפ (CJ5 מודל 78') בציפלינגים. מה הם לא חקרו וחפרו? ואני בכלל באתי רק לאשר מספר מנוע (החלפת בלוק)....
היום אני יודע שכל העסק הרבה יותר פשוט.

חן דן
11-10-09, 21:46
טוב אתה לוקח את הרשיונות של החבר שלך הולך איתם למי שמרכיב לך את המנוע הוא מוציא שטר מכר ונותן אישור התקנה ושלום על ישראל.
יש?

ינון
12-10-09, 10:19
יש ואמן

shmil
12-10-09, 11:23
רק תספר לנו אחר כך מה הצלחת לעשות ואיך.

דידו
12-10-09, 14:15
מנוע מפירוק מקומי- אישור מוסך שגם מוציא לך שטר מכר ,
החלפה נעשית בכל מכון טסטים.

מנוע יבוא- שטר מכר מהיבואן - מכון טסטים

מנוע יבוא אישי- שטר מכר שניתן להוציא רק בעמדה 1-- נפלתי על יום טוב-חצי שעה הייתי בחוץ.
(צריך גם אישור משרד התחבורה ואחכ" לעמוד בתור במשרד הרישוי)

ינון
12-10-09, 14:40
מבטיח לעדכן לאחר שאני אסיים את כל הבלאגן

ישי.פ
14-10-09, 23:22
שאלה:
אם אני רוצה להחליף מנוע למנוע מקומי, ואני רוצה להתקין לבד ולא דרך מוסך אפשרי?

חן דן
14-10-09, 23:53
ישי אתה חייב אישור התקנת מוסך לא משנה מאיפה המנוע הגיע

-->