Close
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 40

Cool קניית ג'יפ סופה

שלום שלום חברים,

אני עוד חדש ואני מעוניין לקנות ג'יפ סופה.
    קודם, אני רוצה לדעת אם לדעתכם הוא מתאים לי, דבר שני, מה בדיוק צריך לדעת לפני קניה, הערכה כללית של עלויות להמשך מבעלי נסיון וכו'.

1. כמה אתם רוצים להשקיע? - בין 18,000 עד 23,000
    2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? - אך ורק טיולים
    3. מי נוהג בו? - אני
    4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? - זוג / בודד, זה לא יגיע למשפחה שלמה..
    5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? - כמה קילומטרים כבר אפשר לעשות לטיול קרוב ? לא יצא לי לעשות כאלה טיולים, משער שלא יותר מ-500 ק"מ בחודש...
    6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. - ידני, מה דעתכם על הנעה בגז ? זה אמת חוסך בצורה רצינית ?

חשוב שהג'יפ יהיה סגור, ולא ברזנט, צריך סגירה טובה, פח או פיברגלס..
    אם אני קונה ג'יפ פתוח, מה תהיה עלות הסגירה ?
    עבירות טובה מאד חשובה לי, איזה דגם של סופה הוא הכי מומלץ ואם יש ג'יפים אחרים שאתפם יכולים להמליץ עליהם ?

מהי צריכת הדלק של סופה ?

חבר רשום kobiarava's Avatar

ברירת מחדל תגובה להודעה: קניית ג'יפ סופה

אהלן לירן
    נתחיל מהתחלה-אם הג'יפ מתאים לך-רק אתה תחליט, ובד"כ זה מבוסס לא רק על נתונים מדידים אלא גם על רגש, ג'יפ קונים מהלב ובלי שיהיה לך חיבור איתו זה לא ילך.
    הפירוט שלך די ממצה, ובסה"כ יש כמה נקודות והערות:
    1. התקציב שלך לא ריאלי בכלל. לסופה סבירה תצטרך תקציב כפול, לא פחות, ממה שהעלית. אם אין לך, רד מזה, כי אם בכ"ז תמצא סופה שנכנסת לתקציב, היא תהיה פח זבל על גלגלים, אין ספק בעניין הזה. אפשר למצוא כלים בסיסיים, שמצריכים השקעה סבירה (לא מושלמים "תדלק וסע") בסביבות 30K, אבל בכ"ז תצטרך להשקיע בהם כמה אלפיות טובות כדי לטייל בראש שקט.
    2. צריכת הדלק הממוצעת בסופות היא 5-6 ק"מ לליטר. תתכונן מראש, ההוצאה העיקרית היא על דלק, וטיול נחמד במדבר, סד"ג של 800-1000 ק"מ כולל נסיעות מנהלתיות, יעלה כ-1000 ש"ח ויותר בדלק בלבד. הסבה לגז לא נפוצה ולא מומלצת בכלל, היא תייצר יותר בעיות ממה שתנסה למנוע. פשוט מתרגלים למצב או לא קונים רכב שטח בנזין, כי זו למעשה הצריכה המקובלת בכל כלי הבנזין הגדולים.
    3. אפשר למצוא כלים סגורים במצב טוב, קח בחשבון שסגירת מתכת צריך לבדוק בשבע עיניים כי לגגות יש נטיה להרקב בקלות. סגירת פיבר בד"כ תהיה במצב טוב יותר, אבל קח בחשבון שכלי סגור בפיבר מתחמם קשות בשמש, ברמה שמזגן סופה סטנדרטי יתקשה להתגבר על החום. אם כבר מדברים על מזגנים, חשוב מאוד בכלי סגור לבדוק היטב את המזגן שהוא כלי הכרחי בעיקר בנסיעה המנהלתית, מהשטח ואל השטח. ברגע שמגיעים לשטח פותחים 2 חלונות וסוגרים את המזגן.
    לא מומלץ לקנות כלי פתוח ולסגור באופן עצמאי, כי שינוי כזה מצריך שינוי ברישום ברישיון, עמדה מס' 1 במשרד הרישוי-אתה לא רוצה להיכנס לזה, כי טוב לא ייצא מזה.
    4. סופה היא כלי עביר בצורתו הבסיסית, אבל על מנת להשיג עבירות טובה יותר, יש בשוק שיפורים אין סוף. זוג נעילות אוטומטיות זולות יעשה פלאים לעבירות של הרכב, קיט מתלים רציני עולה לא מעט אבל שווה כל אגורה בשיפור העבירות והנוחות כאחד. בכל מקרה, קנה את הכלי שתבחר ע"פ כל השיקולים, תתחיל לנסוע בשטח ותחליט בהדרגה כמה אתה צריך עוד להוסיף בשיפורים.
    מקווה שעניתי לך על מרבית השאלות, כמובן שיש כאן את פורום הסופות שמהווה מאגר ענק של אינפורמציה בכל תחומי אחזקת הג'יפ, מומלץ להיכנס ולקרוא את השרשורים על מנת לקבל מושג כללי לאן אתה נכנס, ואתה תמיד מוזמן להעלות כל שאלה, להתייעץ לפני רכישה של כלי ספציפי וכו'.

בהצלחה-קובי
    היה ג'יפ...
    מוות לגנבים

חבר רשום ש01's Avatar

בהמשך לדבריו של קובי, מס' הערות/תוספות:
    1. התקציב שלך לא ריאלי בכלל. לסופה סבירה תצטרך תקציב כפול, לא פחות, ממה שהעלית. אם אין לך, רד מזה, כי אם בכ"ז תמצא סופה שנכנסת לתקציב, היא תהיה פח זבל על גלגלים, אין ספק בעניין הזה. אפשר למצוא כלים בסיסיים, שמצריכים השקעה סבירה (לא מושלמים "תדלק וסע") בסביבות 30K, אבל בכ"ז תצטרך להשקיע בהם כמה אלפיות טובות כדי לטייל בראש שקט.
    אפשר למצא סופות טובות גם ב- 25K ומטה. אבל, מצריך הרבה עבודת חיפוש, לחרוש את הארץ ולפנות גם לסופות שאתה סתם רואה ברחוב, אולי עוד תמצא (כמוני) מוכר בהכחשה... (שלא רצא לפרסם ע"מ לא לקדם את המכירה..) מה שכן, חשוב שיהיה לך יועץ, איש שמכיר סופות/ג'יפים ויודע על מה להסתכל.

3. אפשר למצוא כלים סגורים במצב טוב, קח בחשבון שסגירת מתכת צריך לבדוק בשבע עיניים כי לגגות יש נטיה להרקב בקלות. סגירת פיבר בד"כ תהיה במצב טוב יותר, אבל קח בחשבון שכלי סגור בפיבר מתחמם קשות בשמש, ברמה שמזגן סופה סטנדרטי יתקשה להתגבר על החום. אם כבר מדברים על מזגנים, חשוב מאוד בכלי סגור לבדוק היטב את המזגן שהוא כלי הכרחי בעיקר בנסיעה המנהלתית, מהשטח ואל השטח. ברגע שמגיעים לשטח פותחים 2 חלונות וסוגרים את המזגן.
    לא מומלץ לקנות כלי פתוח ולסגור באופן עצמאי, כי שינוי כזה מצריך שינוי ברישום ברישיון, עמדה מס' 1 במשרד הרישוי-אתה לא רוצה להיכנס לזה, כי טוב לא ייצא מזה.
    כתב כבר פעם אחד הפעילים בפורום שהברזנט אטום יותר מהמתכת... חוצמזה, לדעתי, טיול אמיתי כולל גם להרגיש, להריח ולטעום את הטבע. את זה עושים עם ג'יפ פתוח ולא עם עזרת מזגן ורדיו...
    4. סופה היא כלי עביר בצורתו הבסיסית, אבל על מנת להשיג עבירות טובה יותר, יש בשוק שיפורים אין סוף. זוג נעילות אוטומטיות זולות יעשה פלאים לעבירות של הרכב, קיט מתלים רציני עולה לא מעט אבל שווה כל אגורה בשיפור העבירות והנוחות כאחד. בכל מקרה, קנה את הכלי שתבחר ע"פ כל השיקולים, תתחיל לנסוע בשטח ותחליט בהדרגה כמה אתה צריך עוד להוסיף בשיפורים.
    מקווה שעניתי לך על מרבית השאלות, כמובן שיש כאן את פורום הסופות שמהווה מאגר ענק של אינפורמציה בכל תחומי אחזקת הג'יפ, מומלץ להיכנס ולקרוא את השרשורים על מנת לקבל מושג כללי לאן אתה נכנס, ואתה תמיד מוזמן להעלות כל שאלה, להתייעץ לפני רכישה של כלי ספציפי וכו'.

לג'יפאי חדש איו כל צורך בשיפורים. הסופה יודעת לתת הרבה יותר מה שרוב הדרכים מחייבות. לצורך העניין, רוב ה"ג'יפים" - למעשה SUV למינהם נדרשים למיגונים, שיפורים, תוספות והמון שקלים על מנת להגיע ליכולות של סופה. מנסיון אישי, אני יכול להעיד שלאחר שלוש שנים על סופה, ועוד שנה וחצי על סמוראי, לא מעט טיולים כולל שטחים טכנים (או כאלו שהוגדרו קשים על ידי אחרים) עדיין לא נתקלתי בצורך בנעילות, לדוגמה.

המלצתי לג'יפאי מתחיל היא להתחיל, דווקא, בסמוראי (שבקלות יכנס לתקציב) או סופה סטנדרטית עד כמה שניתן וללמוד את התחביב, הצרכים האישיים וכד'. לאחר שתצבור ניסיון, טיולים, תתנסה במגוון תנאי שטח וכד' תדע מהם צרכיך ומה עליך להשקיע בג'יפ.
    כך גם עם הסגירה - תתנסה מעט לפני שאתה מבטל את הברזנט. לאחר שתפגוש את נציגי המסד בעמדה מס' 1 לא בטוח שתרצה לשוב לשם...
    בכל מקרה, התרחק מסופה אוטומטית או מדיזל.

ושיהי לך בהצלחה...

בהצלחה-קובי[/quote]

חבר'ה, קודם כל ממש תודה על העצות ! גם על מהירות התגובה !

הסיבה שאני רוצה סגירה היא העובדה שאני מפחד מגניבת הרכב, להיכנס לרכב פתוח ולהסתלק ביחד איתו זה נורא פשוט, בעיקר בבאר שבע, כשדרום הר חרון זה 10-15 דקות נסיעה מכאן.
    באופן כללי הרכב יחנה בחניה מקורה אך פתוחה לכל.

הסגירה לא חשובה לי מהכיוון של אטימות למים, האטימות והמזגן מוכרים לי, עד לפני שנתיים חוותי אותם כל יום בצבא, יחד עם ווסט ושכפ"צ קרמי... בסופה ממגונת ! (אין חלונות...), באופן כללי, גם בטויוטה קורולה, אני מסתפק בחלון פתוח ולא אוהב מזגן.

אני כרגע קורא את ה"מדריך לבדיקת ג'יפ סופה לפני קנייה", אבל עלה לי רעיון שיכול לעזור לי יותר עם זה... יש טיולים של חבר'ה עם סופות ? אולי אם אני אגיע ואראה את הכלי האזרחי בפעולה עם חבר'ה שיש להם אותו ואשמע קצת על אופן השימוש...
    יש לי שנורקל וצידנית, עכשיו אני יכול לכבוש את העולם

שכח מחברון, הסופות שנגנבות מכל הארץ מגיעות לפי הזמנה למקום יותר קרוב לב"ש-אלעזזאמה.
    חוצמזה, אם אתה חושש מגניבות, הדבר האחרון שימנע מהגנב מלגנוב את הג'יפ זה הדלת ה"נעולה" של הסופה. בפעם הראשונה שתיתקע מחוץ לג'יפ עם המפתח בפנים, תגלה שלא צריך להיות פורץ מומחה כדי לפתוח את הדלתות המצ'וקמקות של הסופה...

קובי
    היה ג'יפ...
    מוות לגנבים

חבר רשום six 4 life's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי liran87s צפיה בהודעה
    הסיבה שאני רוצה סגירה היא העובדה שאני מפחד מגניבת הרכב, להיכנס לרכב פתוח ולהסתלק ביחד איתו זה נורא פשוט, בעיקר בבאר שבע, כשדרום הר חברון זה 10-15 דקות נסיעה מכאן.
    באופן כללי הרכב יחנה בחניה מקורה אך פתוחה לכל.
    לפי התיאורים שלך הדבר היחידי שאני רוצה לאמר לך, ובאמת בלי לרפות את ידיך חלילה, אל תקנה סופה.

ציטוט נכתב במקור על ידי six 4 life צפיה בהודעה
    לפי התיאורים שלך הדבר היחידי שאני רוצה לאמר לך, ובאמת בלי לרפות את ידיך חלילה, אל תקנה סופה.
    אתה רוצה להגיד לי שסופה פתוחה וסגורה הן בדיוק אותו דבר מבחינת גניבה ?

כן. אין קשר בין דלת נעולה לבין רכב גניב פחות או יותר. נגד גניבות הג'יפים אפשר ומומלץ לעשות הרבה דברים אחרים, אבל כמו שאמרתי, הדלת היא הדבר האחרון שיעצור את הגנב.

קובי
    היה ג'יפ...
    מוות לגנבים

אתה רוצה להגיד לי שסופה פתוחה וסגורה הן בדיוק אותו דבר מבחינת גניבה ?
    בול...
    בעצם אולי לא 'בול' לסגורה יש אולי יתרון של שתי שניות יותר על הפתוחה

עצוב כמה שזה נכון
    ויותר עצוב שזה השיקול הכי גדול בקניית סופה ''האם אני ימכור אותה בסוף או שיגנבו אותה ליפניי?''
    ​JEEP אמיתי זה כמו יין טוב- רק משתבח עם השנים..

ציטוט נכתב במקור על ידי סופת המדבר צפיה בהודעה
    בול...
    בעצם אולי לא 'בול' לסגורה יש אולי יתרון של שתי שניות יותר על הפתוחה

עצוב כמה שזה נכון
    ויותר עצוב שזה השיקול הכי גדול בקניית סופה ''האם אני ימכור אותה בסוף או שיגנבו אותה ליפניי?''
    עוד לא קניתי, כבר למכור ?

וכן, זה מדאיג אותי שיגנבו לי את הרכב, אם יחדור יותר מים או פחות, זה פחות מדאיג, אני מחפש רכב שטח טוב, לא דמוי ג'יפ שמפורסם כג'יפ שמיועד לנסיעה ליוגה או מכון כושר - לאחד כזה, באמת לא חודרים מים.

אני יוצא מנקודת הנחה שאם אני קונה כרגע זה כדי להנות, אם זה ייגנב, לא יהיה יותר בשנים הקרובות, זה לא עגבניה או חטיף שקונים בסופר.

אם אתם אומרים שאין קשר בין זה לבין גניבת הרכב, אתם יותר מנוסים ממני ואני אקח את העצה לתשומת ליבי.

חבר רשום zagi's Avatar

באזור שאתה גר בו אתה יכול להיות בטוח שהסופה תיגנב לך , פתוחה או סגורה - היא תיגנב .

אלה אם תמגן אותה עם הרבה ברזלים ושאר דברים נגד גניבות ותסווה אותה טוב , לחלופין אתה יכול להתידד עם הצד השני של המתרס ....
    zagi - touch wood בניית דקים , פרגולות צימרים ובתי עץ
    ובחורף גם שרות לתנורי ארובה ( עץ , גז ונפט\סולר ) שגיא - 0524752200

ציטוט נכתב במקור על ידי zagi צפיה בהודעה
    באזור שאתה גר בו אתה יכול להיות בטוח שהסופה תיגנב לך , פתוחה או סגורה - היא תיגנב .

אלה אם תמגן אותה עם הרבה ברזלים ושאר דברים נגד גניבות ותסווה אותה טוב , לחלופין אתה יכול להתידד עם הצד השני של המתרס ....
    מה עם ביטוח מקיף ? קיים ברכבים מהסוג הזה ?

חבר רשום omri_t's Avatar

ברוך הבא!

דעתי כמו של חבריי שענו לך.
    אין עוררין על כך שסופה זה ג'יפ.
    אבל לאחר התנאים שציינת, יש עוד אופציות לא רעות שיכולות להתאים לך.
    הן מבחינת תקציב (סופה + יישור קו לא יעמוד בתקציב שציינת)
    והן מבחינת בעיית הגניבות.

עצתי לך- למשפחת סוזוקי יש מה להציע:
    סמוראי יכול להיכנס לתחום המחיר שכתבת.
    הוא רכב שטח קשוח ומהנה
    הוא מתאים לשני אנשים כמו שכתבת
    והוא לא גניב

גילוי נאות- עד לא מזמן היה לי סמוראי, שהוחלף בסופה בעיקר בגלל שאין בו מספיק מקום לצרכיי.
    את כל השאר- הוא עשה ובגדול!
    כאב עובר ושב ...

חבר רשום RAMURAI's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי omri_t צפיה בהודעה

עצתי לך- למשפחת סוזוקי יש מה להציע:
    סמוראי יכול להיכנס לתחום המחיר שכתבת.
    הוא רכב שטח קשוח ומהנה
    054-6225782 רמי.

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

מה עם ביטוח מקיף ? קיים ברכבים מהסוג הזה ?

אפשר לבטח מקיף.
    שתי בעיות עם זה:
    1. יקר ללא פרופורציות לערך האוטו - אבל זה אך ורק בגלל שהאוטו גניב ללא פרופורציות.
    2. מחיר המחירון הרשמי של סופה אחרי הפחתות בגין מכרזים וכו' (וכמעט כל הסופות הן יוצאות מכרז/חברה כלשהו) הוא פחות ממחצית ערכה האמיתי כפי שמשתקף ממחירי השוק. חו"ח גנבו לך את הסופה, תקבל מהביטוח סכום שיספיק לך אולי לסמוראי ישן. בלחץ.

הפתרונות לזה מגיעים בעיקר מכיוון אמצעי מיגון מתחום הברזלים הכבדים. אבל גם זה לא מבטיח שתישן טוב בלילה, במיוחד כשאתה לא בבית ומשאיר את הג'יפ בחניה. בטח באיזור בו אתה מתגורר, שמעשית כבר אינו שייך למדינת ישראל אלא לפזורת הגנבים. בטוח שזה מתאים לך? רבים וטובים מכרו את הג'יפ או לא קונים אחד כזה רק בגלל בעית הגניבות ובגלל שרוצים ראש שקט.
    נשמע רע? בטענות נא לבוא למדינה המחורבנת הזו שמעודדת את הגנבים ומגינה עליהם.

החלטת בכל זאת שאתה רוצה?
    יש סופות בסכומים שהעלית, בעיקר מוזנחות/שחוטות ומהמודלים הישנים (92-93) טובות הן כבר לא. תצטרך להשקיע בהן והרבה כדי להביא אותן למצב ראוי למאכל אדם. וזה מנסיון ואחרי חיפושים שבמהלכם בדקתי יותר מ-30 סופות. היו סופות עם פוטנציאל טוב במחירים סבירים שקרצו לי אבל הצריכו השקעה גדולה, ולא כל אלה שהיו יקרות מלכתחילה היו שוות את המחיר שביקשו עבורן, אבל הזולות?.... שחוטות לגמרי וספק אם רובן ראויות אפילו לפירוק. סופה טובה מתחילה ב-30K ומעלה עבור משהו ישן יחסית ולא משופר.
    לא עונה בפורום
    לשאלות, קושיות, עצות, תובנות, נא לפנות בה"פ

לך על סיקס .
    הרבה פחות גניב , יותר טוב בשטח , תצרוכת דלק קצת יותר טובה , חלפים ותיקונים זולים בהרבה ( כמחצית ) ולא פחות חשוב : בתקציב הזה תוכל למצוא רכב שמור ומטופל .
    אם תרצה פרטים נוספים או עזרה במציאת רכב , צור קשר טלפוני ואשמח לעזור .

אילן - 050-5249686

חבר רשום RAMURAI's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי יונימוג אדום צפיה בהודעה
    לך על סיקס .
    רעיון חלופי לא רע בכלל.
    054-6225782 רמי.

לצערנו גם סיקסים הם גונבים, הם אוהבים אותם הרבה פחות מסופות זה נכון, אבל אני הייתי חרד לחייו של כל דבר שנראה\מריח\מרגיש כמו JEEP(בזמן האחרון גם הגראנדים נהיו פופולאריים פה באיזור).
    ואני אומר את זה בתור אחד שגר בנגב והיה לו במשפחה סיקס שסבל מהטרדות חוזרות ונשנות...

עם כל הכבוד לתאוריות הגניבה ואכן יש גנבות של סופות הרי דיפנדר במקום הראשון,
    במיוחד 110
    סוכנות הבטוח הגדולה והוותיקה בארץ לתרבות הפנאי
    טל 09-7676728 www.rotberg.co.il

חבר רשום דרור ברלי's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי יונימוג אדום צפיה בהודעה
    לך על סיקס .

הרבה פחות גניב
    לפני שהיו סופות הם היו גונבים סיקסים... יש גם קצת מה ללמוד מהם - להם, להבדיל מאיתנו, יש פחות אמוציות ויותר הגיון... ולהבדיל מהדיפנדרים שנגנבים לצורך פירוק, הסופות הולכות לנסיעה. לעבודה בהברחות. לא סתם הם גונבים סופות.

יותר טוב בשטח
    זה נתון לויכוח אינסופי. יתרון הסיקס בשילדה גמישה יותר מתקזז בשברים ובסדקים בשילדה הישנה, כן, מרוב גמישות... בסופו של דבר הם די דומים.

תצרוכת דלק קצת יותר טובה
    זו כבר בדיחת השנה. שאני לא איחנק מרוב צחוק.

חלפים ותיקונים זולים בהרבה ( כמחצית )
    כשאתה מוצא חלפים... אולי. מצד שני צריכת החלפים... אפעס, יכולה להיות הרבה יותר גבוהה. הסיקס יותר פשוט במובן של אין מחשב וחיישנים, ובמערכת דלק פרימיטיבית.
    מצד שני הוא ישן יותר, אוטו לא אמין בבסיסו ובמהותו. את זה אני אומר מנסיון של שני סיקסים מול שתי סופות. תאמין לי, ממש אין מה להשוות. דווקא החיישנים, ההזרקה ומערכת ניהול המנוע בסופה, אלה שהוציאו לה שם של "מסובכת", הם שעושים אותה לכלי רכב אמין, עם מנוע שעובד תמיד מדויק ונכון. בסיקסים לא היו עוברים יומיים-שלושה בלי לפתוח מכסה מנוע, ולא רק כדי לבדוק שמן ו/או מים, וגם זה היה לפני 11 שנה... מאז הכלים האלה לא נהיו צעירים יותר.

ולא פחות חשוב : בתקציב הזה תוכל למצוא רכב שמור ומטופל .
    הסיקסים המטופחים והטובים באמת בדרך כלל לא עומדים למכירה. אלה שכן כבר מתומחרים באיזור 30K ומעלה. למה? נבצר מבינתי. ועל סבנים (וגם רנגלרים) אני כבר לא מדבר... אלה בכלל חיים בסרט הזוי.

אם תרצה פרטים נוספים או עזרה במציאת רכב , צור קשר טלפוני ואשמח לעזור .

אילן - 050-5249686
    ...
    לא עונה בפורום
    לשאלות, קושיות, עצות, תובנות, נא לפנות בה"פ

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. קניית סופה
    על ידי eyal360 בפורום לוח מודעות מעוניינים לקנות
    תגובות: 0
    עדכון אחרון: 03-12-09, 21:53
  2. קניית סופה
    על ידי NAAMAN בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 2
    עדכון אחרון: 25-03-09, 09:16
  3. קניית סופה
    על ידי יאjeep בפורום פורום ג'יפ סופה ורנגלר YJ/TJ
    תגובות: 2
    עדכון אחרון: 28-07-07, 20:32
  4. קניית ג'יפ סופה
    על ידי tazk2 בפורום פורום ג'יפאים מתחילים + יעוץ לפני קנייה
    תגובות: 5
    עדכון אחרון: 08-09-06, 22:25
  5. סופה חדשה.. (יעוץ לפני קניית סופה ספציפית)
    על ידי bobsfog בפורום פורום ג'יפ סופה ורנגלר YJ/TJ
    תגובות: 27
    עדכון אחרון: 09-04-06, 11:26

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •