Close
עמוד 5 מתוך 7 ראשוןראשון ... 234567 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 81 עד 100 מתוך 122
    חבר רשום amief's Avatar

ברירת מחדל תגובה: <<<< עדכונים מMotor valley, איטליה, פורמולה SAE

GOOD MORNING ISRAEL - WE HAVE NEW 3 CHAMPION'S TEAMS

אכן בוקר חדש לנו בישראל - לאוהדים השרופים פה בפורום לספורט אתגרי בכלל, ובפרט לאלו שתמכו פה כספית, פיזית ונפשית בשלושת הקבוצות המדהימות האלו .

בוקר חדש והכי הכי רגוע - לנו המשפחות ובנות הזוג של כול חברי הקבוצות " המהנדסים לעתיד " כפי שכינו אותם שם מארגני התחרות .
    תרועות הניצחון והקפיצות המטורפות שם - הם הפיצוי המושלם לנו על כול השנה הקשה שעברה גם עלינו.
    פיצוי ענק ומרגש - על החודשים הרבים שלא ראינו אותם בכלל ובקושי היה להם שניות לדבר איתנו == " אבא בי, אני עסוק אתקשר בערב !!"
    ( שבדיעבד גם בערב הוא לא התקשר - כי היה עסוק במעבדה והיה עוד פעם "לילה לבן" ופשוט שכח - סלחתי בני !!!)

ועכשיו יגיעו בכייף עולמי - קבלות הפנים המרגשות עד דמעות, בשדה התעופה שהם יחזרו והרבה הרבה חשיפות ותמונות נצחון בכול המדיות האפשריות באינטרנט ובטלויזיה וברדיו, וכול אותן טכסי הוקרה שיעשו להם "המנצחים הגדולים" - באוניברסיטאות ובטכניון .
    ואולי גם ראשי הערים : באר שבע, תל אביב וחיפה, יקבלו אותם בהתרגשות בלשכות שלהם ויעניקו להם חיבוק חזק -שמגיע להם בגדול,
    כי הם עמלו קשה כול כך, לייצג אותנו בכבוד הראוי באיטליה - מול כול הכרישים האלו בענף רכבי המרוץ.

מנהל פורום asafk's Avatar

...והכל יתחיל מחדש עוד מעט עם שנת הלימודים שבפתח...

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

מנהל פורום savyon's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי amief צפיה בהודעה
    GOOD MORNING ISRAEL - WE HAVE NEW 3 CHAMPION'S TEAMS

ועכשיו יגיעו בכייף עולמי - קבלות הפנים המרגשות עד דמעות, בשדה התעופה שהם יחזרו והרבה הרבה חשיפות ותמונות נצחון בכול המדיות האפשריות באינטרנט ובטלויזיה וברדיו, וכול אותן טכסי הוקרה שיעשו להם "המנצחים הגדולים" - באוניברסיטאות ובטכניון .
    ואולי גם ראשי הערים : באר שבע, תל אביב וחיפה, יקבלו אותם בהתרגשות בלשכות שלהם ויעניקו להם חיבוק חזק -שמגיע להם בגדול,
    כי הם עמלו קשה כול כך, לייצג אותנו בכבוד הראוי באיטליה - מול כול הכרישים האלו בענף רכבי המרוץ.

אם יורשה לי,
    אז בנוסף לחיבוק (ואם אי אפשר שניים יחד, אז במקומו) שידאגו לתקציב!!!
    הם יכולים, הם רק צריכים לרצות.

סביון
    מנהל מכירות רשתות בחברת GO NATURE
    www.gonature.co.il

חבר רשום amief's Avatar

סביון ידידי,
    אתה אומר את הדברים כנראה מידיעה - ואכן הם חקוקים בסלע.

מעט הגיע לאוזני, אבל מספיק בהחלט, על הריצות הבלתי סבירות של מנהלי הקבוצות מול הבירוקרטיה המסורבלת של מערכות הכספיים של המוסדות האלו.
    במקום להקדיש 100% זמן ומאמצים לניהול הפרוייקט המסובך אך אתגרי הזה - הם טורטרו ללא סוף והיו צריכים להתחנן ממש שישחררו עוד כמה אלפים - כי הספק לא מוכן להעביר את החלק הכי חשוב ברכב לפני שהוא מקבל תשלום ו/או החלק נמצא בשחרור במכס אך לא משחררים כי לא שילמו.

ועל תשובות מרגיזות כמו " קיבלתם מספיק עד עכשיו - צריכים עוד ? - אז לכו חפשו ספונסר שיממן לכם את זה !!! "

האדמה באיטליה עוד מווברצת מקפיצות ההיתרגשות של הישראלים, הסטודנטים עוד בהאנג-אובר מהלילה האחרון במחנה, אבל הראש של כול עסוק בשנה הבאה.

אין מחמאה גדולה לשירשור זה, מאשר יחתם ע"י הלקחים לשנה הבאה, באופן גלוי, כנה וחיובי, כך שנקודת הפתיחה של השנה הבאה עבור הסטודנטים החדשים, תהיה קרובה ככול הניתן לנקודת הסוף של השנה הנוכחית.

חצי שעה שהיא תמצית התורה של מהות הפרויקט.

חבר רשום amief's Avatar

עמית הי,
    אכן שמחה ואור רבים.
    גם אנו פה בישראל אחרי האנגאובר.
    מסיה קלוד רוואל אכן אחד המומחים בעולם להדרכת קבוצות של פורמולה סטודנט.
    דרור חזן - אחד מראשי הקבוצה של 2013BGR - השתתף בקורס מיוחד שלו בשנה שעברה לאחר שהסתיימה שם התחרות.
    מאידך - מסיה קלוד - לא מכיר את האילוצים הקשים בבניית רכב כזה במדינות "נכשלות" כמו ישראל והוא מציג את המודל האירופאי של קבוצות כמו שטודגרד והמבורג.
    איפה שלושה חודשים טסטים ??? - כמה לא ראלי לישראל. !!!
    הרכבים בשנתיים האחרונות, של באר שבע התחילו את נסיעות רק שבועיים והשנה שבוע יותר ,במקרה הטוב לפני התחרות - עם כול מיני הפסקות עקב שדרוגים טכניים שנדרשו.
    הרכב של הטכניון לא היה יותר טוב, למרות שעבדו עליו שנתיים - נו טוב רכב ראשון זה ידוע.
    הרכב של תל אביב - ביצע סה"כ נסיעה אחת לפני שהועמס על המטוס לאיטליה.

ואיפה כול הקורסים הרבים שעוברים נהגי אירופה וארה"ב במשך כול השנה לפני התחרות.
    מה היה אצלינו - 5 נהגים שנהגו על הקשקש עם שעות בודדות של התנסות בשטח

. חוץ מרני דקל שנהג בבאר שבע ברכבים של 20111 ו - 2012 וכמובן מסלול הפורמולה ירושלים ההיסטורי, שהוא כבר בעל תוארים מתקדמים בנהיגת רכבי אקסטרים.

אז רק תראו באיזו נקודת פתיחה ירודה אנו הגנו לתחרות הבינלאומית הזאת - ובכול זאת נתנו - כול השלושה - לגרמנים והאיטלקיים הכרישים האלו - בראש.
    קבוצת המבורג המהוללת - סיימה רק במקום 14 = 2 מקומות אחרי באר שבע. - כי עוד פעם דפקו את האנדורנס.

להתראות בשנה הבאה - אינשאאלה - עוד 3 רכבים - שירימו פה בארץ את הכפפה ויחילו להתייחס לנושא הזה יותר ברצינות !!!

ברירת מחדל <<<< עדכונים מMotor valley, איטליה, פורמולה SAE

חברים, להתבכיין על הבירוקרטיה בישראל זה נחמד אבל לא מועיל.

תזכרו גם לדורות הבאים שהכסף זורם בקלות גדולה יותר כאשר יש סיקור תקשורתי.
    תשקיעו אנרגיה בלקבל חשיפה מקצועית ואז הכול יראה שונה בתכלית.

בעיניי אגב אתם יותר טובים מהרבה שהשיגו מקום גבוה יותר בתחרות וזה כי הכול היה לכם יותר קשה בהרבה.
    אני בהחלט יכול לדמיין את הקבוצות הישראליות בשנים הבאות כובשות את הפודיום.
    הוכחתם שאתם בנויים מחומר של מנצחים!

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
    IR 3.5"

חבר רשום amief's Avatar

זה בדיוק מה שמתכוננים לעשות השנה בגדול - אחרי שהרכבים והצוותים יחזרו משם.

כולם חייבים להירתם לנושא - להפיץ כמה שיותר את הנצחון הגדול הזה - להרים את המדיה מהתרדמה שהיא נמצאת בנושא הזה - לזעזע בגדול

לדוגמא - למרות שפה היה יצוג ענק לישראל - תראה לי איזו מדיה נתנה לזה חשיפה הבוקר ??

איפה YNET ומעריב - אין שום אזכור בשום מדור ואפילו לא במבזקים.
    איפה גלי צה"ל - שעשו ראיון טלפוני מיוחד עם תמיר ביום ראשון - משם מאיטליה.

איפה תוכנית הטלויזיה בערוץ 10 " טסט ראשון" - שבהתחלה צילמו את קבוצת באר שבע בכוכב יאיר והבטיחו הבטחות גדולות ללווי הקבוצה במשך כול הזמן של הבניה והטסטים ואף לעשות כתבה מיוחד על התחרות באיטליה - איפה הם ??? נעלמו לגמרי מהשטח ואפילו לא נתנו שום אזכור בפייסבוק שלהם לקראת התחרות ובהמשכה ועכשיו אחרי הנצחון הגדול. ןאני דווקא שלחתי להם שם הרבה ידיעות להזכירם שזה קור ה- אפילו לא הגיבו !!!

איפה ירחון "אוטו" - שאומנם עשו כתבה יפיפיה במהלך האימונים , במתחם כוכב יאיר, של קבוצת 2013 על הרכב 2012 וגם עשו שם מירוצים קטנים של רכבי 2011 ורכבי 2012.
    הייתה כתבה נהדרת - אבל הם גם מאז נעלמו ואיפה הם היום - עם תרועות נצחון ???

רק נמרוד הנהדר, לקח את המשימה על עצמו ועשה את זאת לנו בגדול - אני כול השבוע היתי מחובר לפורום ממש לוריד וכול הזמן נכנסתי לראות עוד פיסת מידע ועוד תמונה.

נושא התקשורת והספונסרים הוא יותר מורכב ממה שנדמה לך כנראה.
    בשביל לקבל חשיפה נכונה צריך להעסיק אנשי מקצוע מיומנים. אין דרכי קיצור.

זה שאתם מרגישים אייטם עוד לא הופך אותכם כאלו והתקשורת בארץ רגילה לקבל עבודה לעוסה.
    בלי בעל מקצוע מתחום היחצנות תגיעו במקרה הטוב למקומונים ולחלק מהעתונות המקצועית ואולי פעם בשנתיים לכתבה בטלביזיה שאף אחד לא יזכור.

IR 3.5"

חבר רשום amief's Avatar

לא הבנתי מדוע אתה כותב "הוא יותר מורכב ממה שנדמה לך כנראה"
    האמן לי אני בעסק הזה עשרות שנים הייתי - אז אנא.

ועכשיו ביציאה מאישי - שחבל שנכנסת - בגדול אתה צודק.

אני מלווה צמוד צמוד, את קבוצת באר שבע, כבר שנתיים -
    עוד מרכב 2012 וזאת הנקודה העיקרית שדיברתי שם עם כמה - עשרות פעמים והבאתי שם את מה שאתה כתבת פה.

לצערי החברה לא שתפו פעולה- חשבו שיעשו את זה בכוחות עצמן- והם סיימו הנדסת מכונות ולא מסטר במנהל עסקים -שיווק ( כמוני למשל) והם לא התנסו בשטח בכול המורכבות , כפיי שכתבת ( ולי יש במקרה עשרות שנים גם בזה) -
    והכי הכי מרגיז שהמחלקות השונות והרלוונטיות באוניברסיטה שיחקו כול הזמן במשחקי כבוד - ובסוף עשו גורניש ורק דיברו.

מצטער.
    חשבתי שאתה מהסטודנטים.
    אולי בהזדמנות זו תציג את עצמך וחלקך בקבוצה.

IR 3.5"

ציטוט נכתב במקור על ידי amief צפיה בהודעה
    זה בדיוק מה שמתכוננים לעשות השנה בגדול - אחרי שהרכבים והצוותים יחזרו משם.

כולם חייבים להירתם לנושא - להפיץ כמה שיותר את הנצחון הגדול הזה - להרים את המדיה מהתרדמה שהיא נמצאת בנושא הזה - לזעזע בגדול

לדוגמא - למרות שפה היה יצוג ענק לישראל - תראה לי איזו מדיה נתנה לזה חשיפה הבוקר ??

איפה YNET ומעריב - אין שום אזכור בשום מדור ואפילו לא במבזקים.
    איפה גלי צה"ל - שעשו ראיון טלפוני מיוחד עם תמיר ביום ראשון - משם מאיטליה.

איפה תוכנית הטלויזיה בערוץ 10 " טסט ראשון" - שבהתחלה צילמו את קבוצת באר שבע בכוכב יאיר והבטיחו הבטחות גדולות ללווי הקבוצה במשך כול הזמן של הבניה והטסטים ואף לעשות כתבה מיוחד על התחרות באיטליה - איפה הם ??? נעלמו לגמרי מהשטח ואפילו לא נתנו שום אזכור בפייסבוק שלהם לקראת התחרות ובהמשכה ועכשיו אחרי הנצחון הגדול. ןאני דווקא שלחתי להם שם הרבה ידיעות להזכירם שזה קור ה- אפילו לא הגיבו !!!

איפה ירחון "אוטו" - שאומנם עשו כתבה יפיפיה במהלך האימונים , במתחם כוכב יאיר, של קבוצת 2013 על הרכב 2012 וגם עשו שם מירוצים קטנים של רכבי 2011 ורכבי 2012.
    הייתה כתבה נהדרת - אבל הם גם מאז נעלמו ואיפה הם היום - עם תרועות נצחון ???

רק נמרוד הנהדר, לקח את המשימה על עצמו ועשה את זאת לנו בגדול - אני כול השבוע היתי מחובר לפורום ממש לוריד וכול הזמן נכנסתי לראות עוד פיסת מידע ועוד תמונה.

מזל שג'יפולוג פה לאורך כל הדרך, אמנם לא גדול כמו Ynet (את זה אתם יכולים לשנות...) אבל עם לב רחב ואינסוף מקום עבור הסטודנטים!

אמור להיות אזכור בידיעות אחרונות היום- ביקשו אישור להשתמש בתמונות של נמרוד (וקיבלו אותו בשמחה!)
    משמועה שגונבה לאוזני, נמרוד כבר דיבר עם עורך אחד ממגיזיני הרכב הגדולים בארץ, אני מאמין שגם שם תופיע כתבה יפה של נמרוד

סביון
    www.gonature.co.il

חבר רשום amief's Avatar

סביון,

אין עליך. וכמובן נמרוד ברשימה של ה"מלאכים" כמו שהגבתי לפני יומיים.

אכן החדירה למערכות האלו היא קריעת ים סוף - הם מחפשים "דם" ולא חדשות סתם כאלו כמו שיש לנו להציע להם.
    שאתה מתכוון ידיעות אחרונות - הכוונה ל - YNET אני מתאר לי ולא העתון הכתוב ?.

כול מידע שיש לכם באייטמים האלו - ותבורכו על העשיה והסיוע החשובים האלו -חשוב שתידעו גם את ראשי הקבוצה :
    באר שבע = דור עפרוני ודרור חזן (זמינים במיילים שלהם),
    וכמובן את ראשי הקבוצה של תל אביב והטכניון - שאני לא מכירם אישית עדיין.

כול פעולה דחופה שלכם בנושא החשיפה ביומיים הראשונים - שזה עדיין "לחמניות חמות" ברוכה וחשובה -
    כי חלון הזמן במקרים אלו הוא קצר מאד.
    בעוד שלושה ימים זה כבר "שלג דאשתקד" שלא יעניין אותם .

במקרה של כתבות תחקיר כבדות , ובעמודי צבע ותמונות ווידאו ועוד - כאן יש מספיק זמן,
    ביחוד שחלק מקבוצת באר שבע לא יחזרו מייד בימים הקרובים.
    יש כאלו שהמשיכו לטיולי פיצוי באירופה , של השנה הקשה הזאת, (אני מידיעה אישית יודע על כמה שיחזרו רק בסוף ספטמבר לארץ.)

אודה לך אם תעדכן גם אותי - יש לך הרי את הנייד שלי - שאם למשל יהיה אייטם ברדיו או בטלוויזיה- נוכל להתכונן מראש ולהקליט.

שוב תודות על בכול.

עמי

חבר רשום amief's Avatar

ציטוט נכתב במקור על ידי boaz avrahami צפיה בהודעה
    מצטער.
    חשבתי שאתה מהסטודנטים.
    אולי בהזדמנות זו תציג את עצמך וחלקך בקבוצה.

IR 3.5"
    לא קרה שום דבר חביבי , לא נפגעתי ואין צורך להתנצל. הכול אחלה.
    צדקת שחשבת שאני חלק מהקבוצה - גם הסמל שלי הוא האחוריים של הרכב - אבל לא.
    דרך אגב - זאת תמונה שאני צילמתי, בנוסף לעשרות סרטי וידאו - והיא צולמה במנחת ערד לפני כחודש במהלך הטסטים של הרכב שם.
    הייתה חוויה חמה - מכול הבחינות - גם הטמפ' החיצונית.

אני רק אביו של אחד מראשי קבוצת באר שבע - שמנסה לסייע להם בכול יכולתי וזמני, באותם דברים שהם זקוקים והעיקר מוכנים לקבל.

בשביל התיעוד והכייף - מעלה עוד כמה תמונות נבחרות מאותו יום מטריף.

כך שהכול בסדר.

עמי
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות Click image for larger version. 

Name:	IMG_3097.JPG‏ 
Views:	111 
Size:	34.5 קילובייט 
ID:	79775   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3101.JPG‏ 
Views:	112 
Size:	39.0 קילובייט 
ID:	79776   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3107.JPG‏ 
Views:	111 
Size:	44.5 קילובייט 
ID:	79777   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3110.JPG‏ 
Views:	107 
Size:	47.6 קילובייט 
ID:	79778  

Click image for larger version. 

Name:	IMG_3118.JPG‏ 
Views:	119 
Size:	38.3 קילובייט 
ID:	79779   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3121.JPG‏ 
Views:	120 
Size:	39.1 קילובייט 
ID:	79780   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3141.JPG‏ 
Views:	176 
Size:	39.6 קילובייט 
ID:	79781   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3150.JPG‏ 
Views:	113 
Size:	38.4 קילובייט 
ID:	79782  

Name:	IMG_3158.JPG‏ 
Views:	109 
Size:	39.7 קילובייט 
ID:	79783   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3163.JPG‏ 
Views:	108 
Size:	41.2 קילובייט 
ID:	79784   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3168.JPG‏ 
Views:	100 
Size:	35.7 קילובייט 
ID:	79785   Click image for larger version. 

Name:	IMG_3172.JPG‏ 
Views:	101 
Size:	38.6 קילובייט 
ID:	79786  

Name:	IMG_3186.JPG‏ 
Views:	113 
Size:	29.8 קילובייט 
ID:	79787  

מאחר וזו הבמה היחידה להגיב על נושא פומולת סטודנטים אזי לי יש פנס קטן להאיר ולהעיר,
    לו היו מארגני התחרות באירופה יועים את מה שאנו יודעים לגבי נקודת הזינוק של הקבוצות לעומת הקבוצות האירופאיות היו שלושת הקבוצות מישראל מדורגים בשלושת המקומות הראשונים,
    לו היו נותנים משקל למאמצי גיוס הספונסרים,הם היו מקבלים 100 פלוס,
    הסטודנטים(ואני מקווה שמישהו מהנהלת האוניברסיטאות קורא את הכתבות פה)נאלצו לגייס בתנאים מחפירים-אך אני מקווה שבנוסף ללימודי המקצוע ,הם גם למדו לקח חשוב,לסמוך רק על עצמם,ולדעת שכסף באמת לא גדל על עצים בארץ כמו באונברסיטאות אירופה ואמריקה,
    משאבי הטכניון לא מופנים ולא יופנו ברצינות הראויה לפרויקט הזה-בארץ אין בו הילה,ויש זלזול גמור מצד הנהלת הטכניון ואולי גם בב"ש ות"א,זו הרגשתי כמי שנתן,
    נתינה אינה חינם-כל ספונסר ללא יוצא מהכלל נותן מפני שהוא מקבל או מאמין שיקבל תמורה מסוימת,ולו רק סיפוק אישי,
    כאשר מעמידים קבוצת סטודנטים בפני עובדה שמילה והסכם שלהם אין לו בסיס וגיבוי,זו התעמרות בהם,
    לכן ההשיגים שלהם הרבה יותר גבוהים ממה שהוצג כאן,
    הם ממש כמו דוד מול גוליית ,והגוליית לא רק אירופה ואמריקה אלא ההנהלה של מוסד הטכניון האחראים על פרויקט זה ואולי גם של הנהלות ב"ש ות"א -אין לי מושג מה היה שם,
    לכן לפחות מבחינתי ההישג שלהם הינו מדהים בהצלחתו מכל בחינה-זה דור העתיד וככזה אני מצדיע לו,

מנהל פורום asafk's Avatar

אני חושב שחבל על האנרגיה המושקעת במירמור מהתנאים.
    נכון, קשה.
    נכון, תת- מימון.
    נכון - נקודת התחלה סופר בעייתית.
    אבל זה מה יש.

וזה ישתנה, אבל השינוי לוקח המון זמן.
    כמו כל דבר שקשור למסורת ומורשת - לתרבות, אם תרצו. אנחנו לא אירופה ולא נהיה אירופה. נתקרב, אבל זה לא ביום אחד.

החזון הוא פרוייקט כמו באירופה, פרוייקט שהוא פרוייקט דגל. מסטרנט להנדסת מערכת מנהל אותו יחד עם מסטרנט לתעשייה וניהול.
    סטודנטים להנדסת מכונות לצד סטודנטים להנדסה אווירונאוטית מתכננים ובונים, מכניקה, אירודינמיקה, הנעה... קבוצת סטודנטים לעיצוב מעצבים, והסטודנטים מהמכללה האזורית הלומדים במגמת שיווק משווקים...
    ייקח זמן עד שנגיע לשם.

נקודת ההתחלה של "פרוייקט של משוגעים" הופכת תוך כמה שנים, ועם ההישגים בתחרות בחו"ל, לתמיכה ממוסדת. אנחנו רואים את זה בב"ש. בהתחלה תמיכה כזו מתבטאת ב"סתם" מעבדה בקומת קרקע שיש בה מקום לעבוד ולאכסן כלי עבודה (במקום מעבדה בקומה שניה בלי מעלית שנדרשת להתפנות מייד עם תום הסימסטר...). ואז ה"חיבוק" של הנהלת האוניברסיטה מביא עוד תומכים (זה מאוד חשובה לתומכים הגדולים! ) ובהמשך גם יהיה אולי מימון - אבל צריך להבין שאוניברסיטה היא מוסד ציבורי מבוקר שעבורו להוציא עשרות אלפי שקלים באופן ישיר על פרוייקט זה לא דבר פשוט ולוקח זמן להפוך הוצאה כזו למוצדקת. לוקח לא פחות מעשור כדי לייצר את ההצדקה הזו, ואני חושב שב"ש כבר בחצי הדרך, בתור החלוצים.

אבל גם לנו יש דרכים לסייע. קודם כל - בתמיכה ישירה ויש לא מעט מגולשי ג'יפולוג שעשו זאת. מי במימון, מי בסיוע בחלקים או עבודה, ועוד.
    יש גם כמה מנחים אקדמיים...

יש עוד דרך - אם מי מהגולשים כאן שמגייס עובדים, בסבב גיוס המהנדסים הבא של החברה שבה הוא עובד או שותף, יחליט שהוא נותן עדיפות לבוגרי התכנית הזו, זו תהיה תמיכה משמעותית.
    הסיבה שבאירופה זה פרוייקט דגל היא בדיוק זו - המעסיקים הפוטנציאלים יודעים שמי שנכנס לפרוייקט כזה, שההשקעה בו היא הרבה מעבר למה שמקובל בפרוייקט גמר - והתמורה זהה לחלוטין במושגים אקדמיים (ציון עבור לא הרבה נקודות)... הוא מהנדס צעיר עם ערך מוסף. ויש הרבה מעסקים שמעדיפים את בוגרי FSAE על פני אחרים. אני מכיר לפחות שתי חברות בישראל שזה המצב בהן בשנתיים האחרונות, וככל שיהיו רבות יותר, כך הפרוייקט הזה יהפוך למשהו יוקרתי.

בקיצור... אני מעריך שגם בשנה הבאה מי שיהיה חבר בקבוצות ה FSAE יצטרך לעבוד מאוד קשה כדי לממן את הפרוייקט. אבל אני בטוח שזה יקרה שוב. ואני יודע שההישגים יהיו טובים יותר ויותר משנה לשנה.
    תראו איך קבוצת הטכניון עם הרכב הראשון מתברגת למיקום מעולה בדירוג הכללי, איך קבוצת ב"ש חוזרת עם הישג של קבוצת על, והם בכלל לא ידעו שהם כאלו... ואיך הקבוצה מת"א בכלל הצליחה להעמיד רכב כנגד כל הסיכויים, עם מימון של בערך עשירית ממה שעמד לרשות שתי הקבוצות האחרות, רכב ברמה, רכב עם תעוזה הנדסית.
    מה זה אם לא הנדסה ישראלית במיטבה?

הקבוצות של השנה הבאה כבר מתגבשות. אני מאוד מקווה שבשלושת המוסדות יהיה פרוייקט בשנה הבאה. ומי יודע, אולי אפילו גם אפקה, ששם המכללה וקבוצת תומכים שפכו על הפורמולה אלקטריק תקציבים ברמה שהלוואי שהיו נופלים פירורים מהם לידי קבוצות ה FSAE - אולי אפילו הם יצליחו להעמיד סוף סוף אחרי 4 או 5 שנים (מי זוכר) רכב על קו הזינוק באיטליה...

אז.. לשנה הבאה באיטליה..??

אסף.
    "scars are tattoos with better stories"
    אין תכנית. חיים. נקודה.
    הקמפר - VW TYPE 2 1978 | הטנדר - היילקס 2008

אנחנו נהיה פה עבורם גם בשנים באות.
    האתר, כדי לתמוך בסטודנטים
    הפורום, כדי לתמוך בגולשים ולתת במה נצפית לפרצי היצרתיות של החברה הצעירים האלו
    גולשי הפורום, בתמיכה מוראלית, פיזית ומימונית (מי שיוכל) הן לסטודנטים והן לספונסרים
    מובילי האתר, בתור מנחים אקדמאיים

ובתוספת למה שכתב אסף,
    העזרה של גולשי הפורום יכולה להתבטא בהעדפת רכישה אצל ספונסרים, כמובן תוך כדי יידוע אותו ספונסר שאתם קונים אצלו בגלל שהוא תמך.
    אני משתדל לרכוש מוצרים ושירותים מנותני חסות בספורט המוטורי
    www.gonature.co.il

סביון
    אתה לא באמת רוצה שאני אגיב על מה שכתבת נכון?
    אסף
    המרמור אינו על הסטודנטים-הם בשלושת הקבוצות עשו ועושים עבודה מדהימה יחודית וחינוכית ממדרגה ראשונה,
    אני בטוח שגם הגויים רשמו להם שמות,כאן גדל דור שיחטף על ידי הגדולים הנמצאים שם,ואני אתמוך בכל סטודנט שיסע לעבוד שם,
    הביקורת שלי לא לסטודנטים אלא למוסדות וזאת כבר כתבתי לעיל
    אין כאן מרמור נהפוך הוא
    הבאתי את הדוגמאות כדי להראות שניצחון הצוותים הינו יותר ממה שנכתב ותואר

אני מחזק את הדברים של אסף.
    בואו נזכור גם שעל הגרף הזה שבו הישראלים עומדים יש מצד אחד קבוצות עשירות מגרמניה אוסטריה ואיטליה אבל מצד שני גם קבוצה מהודו שלהם היה קשה שבעתיים מלישראלים.

אני גם סבור שמבחינה חינוכית טוב שהם מתמודדים עם תקציב קטן ומגבלות בירוקרטיות.
    אלו החיים האמיתיים והם יצאו לדרכם המקצועית יותר בשלים.

אני גם בטוח שבשנים הבאות תתפתח תחרות יוקרה בין המוסדות האקדמיים.
    תל אביב ובמיוחד הטכניון לא יוכלו להרשות לעצמם להזדנב אחרי אוניברסיטת בן גוריון שקבעה סטנדרט גבוה...

IR 3.5"

ראשית אפתח ואומר שאני בוגר קבוצת BGR2011.
    מאוד מרגש לקרוא ולראות את החיבוק החם של קהילת ג'יפולוג לפרויקט ה FSAE.

אני רוצה לחדד נקודה מסוימת לגבי רוח התחרות וקבוצות שונות מחו"ל:

נכון, הקבוצות המובילות הם קבוצות מתוקצבות הייטב וותיקות, אבל, שאר הקבוצות למעשה רוב הקבוצות, במצב דומה מאוד לקבוצת BGR או הטכניון. חלק גדול ממהות הפרוייקט במהלך השנה הסטודנטיאלית הוא גיוס ספונסרים ותקציב. כל הקבוצות ללא יוצא מן הכלל נדרשות לנושא זה. חלק מהקבוצות אף מחכימות לעשות שיתוף פעולה עם מחלקות נוספות במוסד מכיוון מנהל עסקים וכדומה שאחראים על נושא זה. אבל שוב אדגיש שרוב הקבוצות ולא רק הודים מסכנים מתמודדים עם נושא התקציב ולא מעט קבוצות ארופאיות לא מקבלות תמיכה מלאה מהמוסד האקדמאי שבשמם הם נשלחו.
    ההוואי הכללי של הפרויקט, האתגר הכפול של תכנון רכב תחת מגבלות תקציב ובו בזמן גיוס ספונסרים הו נחלתם המשותפת של כל הקבוצות וזה מה שיפה ומיוחד בפרוייקט הזה. החיבור בין העולם האקדמי לעולם התעשיה, הגשר על הפער בין להיות סטודנט בחממת האקדמיה לבין החיים האמיתיים של מהנדס בשוק...זה המהות של כל הפרוייקט הזה.

ובהתייחס למה ש YES1952 כתב, השופטים יודעים טוב מאוד מאיפה באו כל קבוצה ומה היה נקודת ההתחלה שלהם והם מעריכים זאת מאוד. בשנה שלנו 2011 (השנה הראשונה שישראלים השתתפו) קיבלנו המון חום , אהבה והערכה מכל צוות השיפוט האיטלקי על זה שצוות ישראלי העמיד רכב ברמה כזו ופירגנו לנו בכל מקום אפשרי.

הדבר העיקרי שמפריד בין הישראלים לארפואים או הגורם העיקרי שמונע מהישראלים להיכנס ל 5 הראשונים, זה הנהג!
    אין לנו שום סיכוי להתחרות עם הארפאים שמחזיקים בקבוצה נהגים מקצועיים על מודל שחקני פוטבול במכללות האמריקאיות. לראיה, קחו את מקצה הסיבולת האחרון - דרור מ BGR נתן את הופעת חייו והצליח לרדת מ 1:00 ל 54 שניות בהקפה הכי מהירה שלו. הנהג של שטוטגרט, בהקפה הראשונה שלו על המסלול עשה זמן של 45 שניות!!!

הנקודה שלי היא שחיבים להכשיר את המציאות בארץ לטובת העיניין. במציאות של היום אין באמת אפשרות לקבוצות הישראליות להתאמן ולהכשיר נהגים כמו שהיינו רוצים שיקרה. בשביל זה, דברים צריכים להשתנות כאן. אבל זה כבר שירשור אחר לגמרי.

שנה הבאה BGR יעמידו רכב שלא נופל ברמתו ההנדסית מאף קבוצה גרמנית. נקווה שנצליח לתת לנהגים את הכלים בהתאם.

פרויקט מדהים וחשוב מאין כמותו לביסוס תרבות מוטורית בארץ. אני בכלל טוען שאנו חיים בתקופה היסטורית. מבחניתי הארוע האחרון באיטליה מהווה ציון דרך בתחום בארץ.

חג שמח

נעם

עמוד 5 מתוך 7 ראשוןראשון ... 234567 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. עדכונים מהליפט
    על ידי leo portner בפורום פורום קאיה/יונדאי/סנגיונג
    תגובות: 7
    עדכון אחרון: 17-05-12, 17:16
  2. מבקש עדכונים על השלג ברמה
    על ידי אורי ק. בפורום פורום טיולי ג'יפים ושטח
    תגובות: 3
    עדכון אחרון: 12-12-10, 22:39