Close
 • צוות אודי מזרחי בקרוס קאונטרי יבנאל 2010

  עוד חוויות ממושב הנהג, והפעם מביא אמיר את הסיפור של "צוות התימנים": צחי מדהלה, אדיר מזעקי, והסמוראי הקטן שיכול. (Photographs: )

  ונתחיל בסרט...

   ווידאו: צוות אודי מזרחי ביבנאל, ינואר 2010

  לאחר שנרגעו הרוחות, הגיע הזמן שגם צוות "אודי מזרחי" יספר על החוויה שלו מהאירוע הראשון של קרוס קאונטרי שנערך לפני מספר שבועות. עבר קצת זמן, נכון, אבל אנחנו מרגישים את הצורך העז הזה לספק את ציבור המעריצים שלנו. כמו כולם, גם בצוות הזה השבועות שקדמו ליום האירוע היו מאד אינטנסיביים, מסיימים לעבוד בשעות הקטנות של כל לילה, מכינים את הרכב, את המשפחה, את החברים... הסקת מסקנות מעונות שעברו הביאה להתקנת קיט יחסי העברה משופר. ההבדל הורגש כבר באימון הראשון, הרכב מתפקד יותר טוב, זוחל כשצריך לזחול, מאיץ כשצריך להאיץ.  במקור, כותב הדברים היה צריך לשבת על מושב הנווט, אבל אילוצים טכניים מבורכים, הביאו לחזרתו של הנווט הקבוע והמעולה, אדיר מזעקי, אל המושב המותאם לעכוזו.

  השעה 7 בבוקר, יום שישי, יום הפרולוג. סידורים אחרונים, חיזוקי ברגים וניקוי המדבקות הישנות. מעלים את מכונת הכביסה החבוטה למובילית ונוסעים, עייפים אך נרגשים, לכיוון שער הגולן. הדרך ארוכה, אדיר שלא יכול להגיע ליום ההדרכה עובר על התקנון, על ההנחיות ,לומד את החוקים החדשים והשיטה החדשה שמוכנסת לשימוש לראשונה בישראל. וצחי...כרגיל, נוהג.

  בדיקות טכניות מסכמות כי הצוות נאלץ להתחרות בקטגוריית הסטנדרטים בשל מחסור בכלוב תיקני. הנחמה היא שעוד כמה מתחרים רמי מעלה נמצאים באותה קטגוריה בגלל כשלים דומים. בהמשך נגלה שגם המסלול אינו סטנדרטי כל כך!

  זינוק הפרולוג - מתמקמים על הקו, רעשי המנועים רועמים סביב, האדרנלין בדם, מי זוכר ש36 השעות האחרונות עברו בלי שינה ?  ואיך שזה מתחיל, הופס נגמר, ככה לפחות זה מרגיש עבור הצוות. אתגר הפרולוג עבר בקלילות, אפילו בתור מזנקים אחרונים. בסיום – מקום ראשון. אלת המזל לצידנו היום!

  נפגשים בערב עם צוות הסיוע המנטאלי, חברים, אוכל טוב ושינה, לראשונה מזה כמה ימים. יום שבת הגדול – ראשונים על קו הזינוק. חצי שעה בלב המסלול ובאחוריהם דבקים המתחרים האחרים והנה מתגלה טעות ניווט. התברברות קלה אך מבאסת, הדבר העיב על ההתרגשות שהייתה מתחילת היום והמחשבה שההובלה אבדה אפפה את תא הנוסעים... אנחנו עוד נחזור להרגשה הזו בהמשך. ממשיכים לדהור בהמשך המסלול ולפניהם - הנקיק... הו! הנקיק...

  הנקיק גרם לתהייה, האם אכן סטנדרט זו ההגדרה הנכונה לאתגר. אבל תהיות לחוד ומרוץ לחוד! נכנסים לנקודה שבה רגע קודם צוות "הטיגריסים" פרק צמיג. לא עוברות דקתיים בתוך הנקיק והסמוראי על הצד. מי שחווה התהפכות יכול להבין את הלחץ שמוטל על הנהג לאחר ההתהפכות,  אבל אדיר הרגיע וריסן את הלחץ וגרם לתחושות הרעות לעבור, עבודת צוות מעולה שאילולא היא, הצוות לא היה יכול להתקדם במרוץ.  בשיתוף חברים-מתחרים וכננות, הרכב עומד שוב על גלגליו. מסיימים את המכשול וממשיכים הלאה - נקיקים נוספים, התברברויות קלות בניווט, אבל הדרך זורמת. המסלול שתוכנן ל3 שעות לערך, הפך למסלול של 6 וחצי שעות. אבל אלה היו 6 וחצי שעות של שחרור ופריקת עול, עול שנצבר במהלך השנה האחרונה.

  מגיעים לקו הסיום אחרי הדרך המפרכת, והנה מתברר כי המקום הראשון שייך לצוות! איזו התרגשות! אין כמו סם הניצחון. במבט רגוע לאחור, ניתן לומר שלכל אורך האירוע, הרמה הגבוהה של ההתנהלות הורגשה. גם כאשר טעויות תכנון התגלו, הן טופלו בצורה סבירה ביותר, להרגשתנו. איכות המנהלה על אנשיה, השפיעה רבות על הזרימה של האירוע ולטובה - כל הכבוד לחברת קרוס קאונטרי על אירוע ראשון מוצלח, צוות "אודי מזרחי" מחכה כבר לאירוע הבא!

  ועכשיו תודות לתומכי הספורט המוטורי וצוות התימנים שמאפשרים לנו לחוות את הניצחון:

  חמיבלסקי קפיצים לרכב – עופר וארז חמילבסקי

  מצברי SHEL – דני וורד שלו

  מוסך אודי מזרחי – אודי מזרחי

  וכמובן כמובן החברים השותפים לחוויה, צוות הסיוע המנטאלי – יאיר, איתי וצ'יקו.

  קריאה נוספת:

  מסע העבירות קרוס קאונטרי טרופי יבנאל 2010 - סיכום ותמונות

  Untitled Document